Volksloop prooi voor Van den Berg eel animo voor jeugdviswedstrijd Smeeing draagt steentje bij aan BDC Rijkaardjes en Bergkampjes en Roy's STARf'J lederlagen voor Eemvogels -mm Pijnenburgteams op dreef Pupillenweekeinde bij SEC JA 14 >ud A/OENSDAG 1 JUNI 1994 Klaarwaterloop brengt 520 deelnemers op de been SOESTER COURANT PAGINA 15 ATLETIEK Personeelsproblemen korfballers SOFTBAL n KORFBAL Familiedag van de Knickerbockers op zondag 5 juni lichael van den Dikkenberg en Sabine Strumpel winnen rv- Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken BRIDGE Swaalf/Kelderman clubkampioen van bridgeclub Eemland VOETBAL Voet-volley SEC gaat niet door Symbolische start nieuwbouw clubhuis handbalvereniging .-T HANDBAL Succes in Eemmeerloop ATLETIEK Jan-Willem van Ede op Bosstraat-West VOETBAL Open dag van Jeu de boulers op zaterdag 4 juni Medailles voor turners E-lijn de Springbokken D- en E-pupillen oogsten bewondering op Soest-toernooi VOETBAL ahng bij ;ehaald. stoeltje Jne met ezoeker icht ge. =ies half l tijdens rs inge- ni, is de lorkest. Nelles- ig jeug- ieen om stude- s op het Jrd. De de mid- achten- ;enieten izersen- )446 of Je naam van Jaap van den Berg prijkt voortaan ook op de lijst van atleten die de Klaarwaterloop naar ïun hand hebben gezet. De voor malige triathleet die zich tegen woordig op de bergcross concen- ireert, had aan 26 minuten en 23 leconden voldoende om de vijf mijl (8 kilometer) te winnen. jcen toptijd, want vorig jaar was Yasan ""hidar bijna een minuut sneller en in 1992 was Dick van den Broek zowat wee minuten korter onderweg. Maar /an den Berg was woensdag de snelste ijdens de zestiende stratenloop. Zijn )laatsgenoot Jack Belt aasde op de indzege, maar hij moest ruim een halve ninuut toegeven op Van den Berg en 16 seconden op Geert van der Water- )eend, lid van het Amersfoortse AV Triathlon die evenals vorig jaar tweede verd. Daarachter volgden voornamelijk Pij- ïenburgers, zoals Douwe Tijsma (vier- le), Harry van Brummelen (vorig jaar ïog zevende), A-junior Sam Drost (van rijf naar zes), Jos Hakvoort, Bert Geel- muiden, Klaas Schaafsma en Marcel de Boer. Bij de dames moest titelverdedig ster Elly Moerman twee loopsters voor ;ich dulden. Adri van de Zon werd eer- ite, voor Gerrie den Oude. De recreatieloop over 3 mijl leverde twee winnaars op: Thijs de Ruiter (he ren) en Nicolette van Doorn (dames). Winst op de 1 mijl was er voor Jeroen Toonstra en Marlies Pelikaan. Aan de zestiende editie van de Klaar waterloop van AV Pijnenburg en Super van Doorn deden 520 mensen mee. Bij de middelbare scholieren was de deel name (140) nooit eerder zo groot. De torenhoge favoriet bij de meisjes bo venbouw, Eva Janssen van het Baarnsch Lyceum, voldeed aan de ver wachtingen. De nationaal kampioene op de 1.500 meter B-jeugd won afgete kend. Pijnenburger Christiaan Gijten- beek van het Griftland College pakte de zege bij de jongens bovenbouw. Het Baarnsch Lyceum ging er met beide ploegenprijzen vandoor. Bij de onder bouw won het Griftland College de schoolprijs bij zowel de meisjes als de jongens. Sietze Rauch van De Driesprong finish te als eerste bij de basisscholieren (jon gens). De schoolprijs ging naar de Des- mond Tutuschool. Aimee Menning (De Achtbaan) volgde het voorbeeld van Rauch door bij de meisjes te win nen. Haar school won het ploegenklas- sement. Dringen bij de start van de Straten- loop voor scholieren. Foto: Goos van der Wilt. Ook bedrijfsteams verschenen aan de start, al gebeurde dat ditmaal niet in het kader van de bedrijfssportcompetitie. Gideon Was en Beits (GWB), vorig jaar nog tweede, wisselde stuivertje met TBS dat in 1993 won. Na één van de vier ronden lagen de teams nog op een vjfde, respectievelijk vierde plaats. Rob de Haas van TBS liep zich vervolgens naar de koppositie. Op dat moment lag Gijs Egberts van GWB nog derde. Zijn teamgenoot Frans Rapch nam in de derde ronde de hoofdrol over van Bart Damen, waarna Koek Verhoef de de feiding niet meer uit handen gaf en Gijs van Korlaar achter zich hield. De derde plaats werd bemachtigd door Menning Coating (Angelo van Leijenhorst, Vin cent Hofman, Bo Menning en Eva Janssen). Peuterspeelzaal Knuffelbeer werd vierde, voor Super van Doorn en Smurfit Mercurius. Het was woensdag tijdens de Klaarwa terloop aanzienlijk drukker dan een jaar daarvoor. Dat lag niet alleen aan de gunstigere weersomstandigheden, maar ook aan de braderie/oude am bachtenmarkt die Super van Doorn hield. >m 14.30 yiuchte- eidsplan angebo- tenstein, jchtelin- 1 hoe de j dit mo- itelingen :n hoe zij :omende len. Ook 2 achter- p de bij- n toege- rs genie- tij dragen I ïr Nasim I jen werk I Laah" zal I brengen. p Perron I omstzijn I igstelling I ;ing ont- J in bellen I jjenbach, f ik het be-1 emvogels moest nog twee wed strijden spelen voor de competitie. Jp donderdag werd de inhaalwed strijd tegen Viking in Wijk bij Duurstede gespeeld. \1 gauw bleek dat de afstandsschoten San Viking behoorlijk zuiver waren. Voor rust wist alleen Henriëtte Wisse pit een strafworp te scoren, 6-1. Stanley Be Vries bleef in de tweede helft aan de Kant met een schouderblessure en Eemvogels speelde met één persoon jninder. Willem Oldewarris wist al lauw een strafworp mee te krijgen, die Veer door Henriëtte Wisse werd verzil verd. Ondanks hun veldoverwicht kon J/iking niet verder uitlopen. Wel wist jiet driemansvak nog driemaal te sco- len. Erik van de Pol (2x) en Astrid J)oornekamp zorgden voor de Eemvo- leltreffers. De eindstand werd 11-5. Eaterdag reisde Eemvogels met vier in- lallers naar Het Bosch. De verdediging pield zich lange tijd staande en uitein- delijk opende Stanley de Vries de score. Het Bosch zorgde daarna snel voor een 3-1-ruststand. Een strafworp van Erik van de Pol hield de Eemvogels in de ra ce, maar Het Bosch liep uit naar 6-2. Het harde werken van de Eemvogels werd eindelijk beloond. Achtereenvol gens scoorden Van de Pol en Kathja Rauch van afstand, 6-4. Het volgende aanvalsvak rook ook zijn kansen en na wat pech van invaller Almar Lijfering was het Willem Oldewarris die met twee treffers voor 6-6 zorgde. In de slotfase van de wedstrijd bleef het span nend. Kathja Rauch zorgde met een kansje achter de korf voor een 6-7 voorsprong maar Het Bosch kwam weer met de gelijkmaker. Uiteindelijk betekende een strafworp voor de thuis club 8-7. Jong en oud komt zondag 5 juni bijeen op de familiedag van de Knickerboc kers. Die begint om 10.30 uur op het terrein aan de Koningsweg. Eén van de onderdelen op het pro gramma is een demonstratiewedstrijd van de 'peanuts'. Zo worden kinderen van zes tot en met acht jaar genoemd die honk- en/of softballen. De peanutwed- strijd, waarin de spelregels uiteraard sterk zijn aangepast, vangt om 15.00 uur aan. Ook wordt een toernooi voor familie teams gespeeld. Iedereen kan daaraan meedoen. De familiedag wordt afgeslo ten met een barbecue. Voor meer infor matie, tel. 26097. Het ongeveer honderd deelne- ners kijkt De Snoekbaars terug op ;en geslaagde jeugdviswedstrijd. Die werd zaterdag bij de vijver op Ie hoek van de Koningsweg en de Dbrechtstraat gehouden. Win naars werden Sabrine Strumpel en Michael van de Dikkenberg. ^an den Dikkenberg werd afgetekend ;erste bij de jongens. Hij vingt 3.15 me- ;er vis. Harreld Topper, die tweede verd, sloeg 1.03 meter vis aan de haak. De overige deelnemers bleven met hun ■angst onder een totale lengte van één meter. De grootste vis werd gevangen door Johnny Hibbel jr. (48 centimeter). In het eindklassement was hij terug te vinden op de derde plaats met een tota le vangst van 84 centimeter. Sabine Strumpel haalde zestig centime ter vis op het droge en won daarbij de wedstrijd voor jeugd tot,en met veertien jaar bij de meisjes. Tweède werd Giro- nic Paantjes (49 centimeter) voor Ma rijke Overeem (40 centimeter). De Snoekbaars had voor elke deelne mer die een vis had gevangen een prijs klaarliggen. En dat waren er nogal wat. Geduld is een schone zaak, denkt ook deze deelnemer aan de jeugdviswed strijd. Foto: Aldo Allessie De wedstrijd begon zaterdagmorgen om kwart over negen. Sommige deelne mers hadden reeds om half zeven een stek ingenomen om die vervolgens niet meer af te staan. Onder de deelnemers bevonden zich inwoners van Soest, Baarn en Bunschoten. Na twee uur en een kwartier 'dobberen' konden de controleurs van de hengelsportvereni ging de balans opmaken. Telefoon (02155) -1 30 14 De interne competitie van bridgeclub Eemland is ten einde. Clubkampioen werd het koppel dat werd gevormd door de heren Swaalf en Kelderman. In een nek-aan-nek race eindigden ze met het koppel Bon/Van Dalen op de eerste plaats. Beide koppels haalden zestien punten, maar Swaalf/Kelder man eisten de titel op door een beter percentage. Spannend was het ook in de B-lijn, waar mevrouw Swaalf/Van de Berkendreef eerste werden met 41 punten. Ze wer den gevolgd door de dames Donker/ Seegers die 43 punten scoorden. In de C-lijn ging de eindzege naar Postema/ De Lange (93) en in de D-lijn naar Har- kema/Visser (152). De nummers één kregen de prijzen vrijdag uitgereikt door voorzitter Van Dalen. Tot de vakantie (21 juli tot en met 11 augustus) spelen de bridgers op don derdagavond nog interne drives, waar aan ook niet-leden kunnen deelnemen. Plaats van handeling is dienstencen trum De Vijverhof aan de Klarinet. Voor informatie, tel. 20210. Bij gebrek aan belangstelling gaat het voet-volleybaltoernooi bij SEC niet door. De organisatoren kregen slechts twee inschrijvingen en bliezen het twee daagse evenement daarom af. Het voet-volleybaltoernooi zou don derdag 2 en vrijdag 3 juni op de velden van SEC worden gehouden. Gerekend was op 32 senioren- en zestien jeugd- teams. Vier kleedkamers voor de spelers, twee voor de scheidsrechters, een EHBO-ruimte, een berging en na tuurlijk een kantine. Dat zijn de in grediënten van het nieuwe club huis van Smeeing/BDC. Het be stuur van de handbalvereniging hoopt dat het onderkomen in au gustus in gebruik kan worden ge nomen. De symbolische voorzet werd vorige week woensdag gegeven door niemand minder dan Jan Smeeing, al 31 jaar lid van de club en sinds een aantal jaren te vens hoofdsponsor. De telg van de be roemde handbalfamilie legde de eerste steen van het clubhuis dat op het terrein aan de Henriëtte Blaekweg van de grond moet komen. Daarmee droeg Jan Smeeing voor de zoveelste keer een steentje bij. Het inmiddels afgebroken gebouw van de handballers werd beginjaren zeven tig geopend, maar verkeerde de laatste tijd in een erbarmelijke staat. Met name de douche- en kleedvoorzieningen vol deden niet meer aan de eisen van de ja ren negentig. Vooral dank zij een finan ciële injectie van de gemeente kon Smeeing/BDC overgaan tot nieuw bouw. Uit de schatkist van Soest wordt 320.000 gulden overgemaakt op de re kening van Smeeing/BDC. De vereni ging moet zelf een ton op tafel leggen. Acties Op dit moment heeft Smeeing/BDC zich verzekerd van een bedrag van 40.000 gulden. Met een loterij, een gro te familiedag in augustus of september en andere acties hoopt het bestuur het resterende tekort te dekken. Indien no dig wordt een lening bij de bank, met het oog op de lage rente, niet geheel uit gesloten. Het clubhuis is op 1 augustus gereed, voorspelt bestuurslid Bert Smeeing, sinds kort ook mede-eigenaar van Ook buiten het veld droeg Jan Smeeing een steentje bij aan de ontwik kelingen binnen Smeeing/BDC. De telg van de beroemde handbalfamilie gaf de voorzet, voor de nieuwbouw van het clubhuis aan de Henriëtte Blaekweg. Foto: Goos van der Wilt. bouwbedrijf Van den Hengel dat de werkzaamheden uitvoert. Daarna dra gen de leden zorg voor de inrichting van hun nieuwe basis. Voorzitter Bert Scheijen hoopt op net zo veel enthou siasme als waarmee Jan Smeeing zich in de afgelopen decennia voor de club in zette. De voormalige speler van heren 1 is binnen de lijnen niet meer actief, maar loodste als trainer met coach en broer Ries het eerste team in 1989 nog naar de eerste divisie. Zijn zonen John, Robert en Maurice spelen in het tweede zaalteam dat enkele weken geleden naar de derde divisie promoveerde. Met de bouw van het nieuwe clubhuis boekt Smeeing/BDC ook buiten het veld vooruitgang. Voor de tiende keer in successie werd zaterdag in Spakenburg de Eemmeerloop gehouden. Aan de ze estafetteloop over ruim 50 kilo meter gingen 28 teams van vijf lo pers van start, waaronder tien teams van AV Pijnenburg. Het eerste team, bestaande uit André Meixner, Hans de Goede, Douwe Tijs ma, Henk Wallet en Sam Drost, liep voor wat het waard was en wist na twee uur, 57 minuten en 53 sekonden de fi nish nabij de drukbevolkte en sfeervolle haven te passeren. Vanaf het begin la gen de Pijnenburgers goed in de wed strijd, al moesten zij uiteindelijk de eer laten aan De Rosiers-ploeg met cory feeën als'onder anderen Tonie Dirks en Van Rijthoven. Ook de BAV was deze keer nog een maatje te groot, maar de 3e plaats was desalniettemin een pres tatie om trots op te zijn. Ook de dames veteranen I ploeg deed het heel goed; zij eisten met een tijd van 3.38.26 de eerste plaats in hun klasse op en werden en passant 2e in het dames klassement. Een eerste plaats was te vens weggelegd voor de dames vetera nen II ploeg in een tijd van 4.25.25. Jan-Willem van Ede Verdedigt za terdag het doel tijdens de penalty- kampioenschappen van SEC. Die worden gehouden in het kader van het pupillenweekeinde dat de voetbalvereniging op 4 en 5 juni houdt. De deelnemers aan het kamp moeten zich zaterdag tussen 9.30 en 10.00 uur melden. Om half elf wordt begonnen met een spellencircuit voor de D-, E- en F-pupillen. Om 13.00 uur komt Van Ede in actie tijdens een demonstratie training. De doelman van FC Utrecht gaat daarna tussen de palen staan om de strafschoppen van de pupillen te stop pen. Na het diner staat een spellenker- mis op het programma voor de E- en F-pupillen. De D-tjes beginnen dan aan hun Olympische Spelen. Deze activitei ten vinden plaats op het terrein van A V Pijnenburg. Op zondagmorgen wordt het program ma voortgezet met een kussengevecht, een vier-tegen-vier toernooi en de shoot-outcompetitie. Om 15.00 uur worden de prijzen uitgereikt en wordt het pupillenweekeinde afgesloten. Jeu de boulesvereniging De Gems hoorn houdt zaterdag 4 juni een open dag op sportpark Koningsweg. Op dat terrein heeft de club sinds kort de be schikking over nieuwe banen. De verhuizing was noodzakelijk, omdat de bescheiden accommodatie aan de Gemshoorn te klein was geworden. Bo vendien hadden de jeu de boulers daar geen primaire faciliteiten als een toilet. Op de open dag is iedereen welkom bij De Gemshoorn. Leden van de club zul len belangstellenden voorzien van in formatie en natuurlijk kan er worden gespeeld. Jeu de boules is, aldus het be stuur De Gemshoorn, voor mensen van acht tot tachtig jaar. Ook gehandicap ten kunnen meedoen. Op zondag 12 juni zet De Gemshoorn de activiteiten voort met een doublette- toernooi. Dat vindt eveneens plaats aan de Koningsweg. Het begint om 10.30 uur, maar de deelnemers moeten zich uiterlijk om 10.00 uur melden. Inschrij ven kan alleen telefonisch en voor 10 juni bij K. Kleter, tel. 23153 en A. Wu- ring, tel. 22721. Provinciale E-wedstrijden hebben de Springbokken drie medailles opgele verd. De turners van de Soester ver eniging haalden zilver en twee keer brons in Veenendaal. Jacob Vriend (E5) had zich tijdens de voorronden in het rayon als tweede ge plaatst. De vijf rayons in de provincie mochten de zes beste turners afvaardi gen. In de krachtmeting tussen die tur ners hield Vriend zich goed staande. Hij werd tweede bij de acht- tot tien-jari gen. Brons was er voor Mark Haringsma, één van de vijf Springbokken die in de E4 klasse mochten uitkomen in de fina le. Met een achterstand van 0,1 punt werd Eef de Klerk van de Springbok ken vierde. Ook Olaf van Zandwijk sleepte een bronzen medaille in de wacht. In de E3-klasse 12 en 13 jaar). Hij werd overigens eerste aan de sprong. Alle medaillewinnaars plaatsten zich voor de D-lijn. Over een jaar of tien, misschien al eerder, rollen de namen van som migen over ieders mond, in de krantenkolommen, door de ether en over de beeldbuis. Dat kan bij na niet anders, want enkelen van de deelnemers van het D- en E-toernooi van S.O. Soest zijn steengoed. Dat bewezen ze in het afgelopen weekeinde, waarin Ajax (D) en Feyenoord (E) het interna tionale evenement op hun naam schreven. De honderden toeschouwers likten hun vingers erbij af. De bezoekers die dit seizoen nog geen leuke wedstrijden hadden gezien, stilden hun honger en zijn voorlopig verzadigd. Technisch, maar ook taktisch oogstten de spelers van met name Ajax, maar ook Feye noord, Sparta, Germinal Ekeren, KV Mechelen, FC Köln en Eintracht Frankfurt bewondering. De enigszins versterkte D- en E-pupillen van Soest namen, bijna traditioneel, genoegen met de laatste plaats, maar genoten vol op in de strijd met de grote clubs. Tegen de latere winnaar Feyenoord verloren de E-tjes van Soest met 4-0, KV Mechelen werd met 2-0 geklopt en tegen Eintracht Frankfurt redden ze het net niet (1-2). Vervolgens werd met 4-1 van Sparta en met 2-1 van FC Köln ver loren. In de finale versloeg Feyenoord aartsrivaal Ajax met 1-2. De D-pupillen van Soest, aangevuld met enkele C-spelers, gingen ten onder tegen Ajax (5-0), Germinal Ekeren (1-6), maar sleepten in de poule een ge lijkspel uit het vuur tegen verliezend fi- Bij de E-pupillen won Feyenoord het internationale toernooi. De Rotterdam mers klopten onder meer Soest. Foto: Aldo Allessie nalist Eintracht Frankfurt (1-1). Daar na was de koek op. Mechelen won met 7-0, de andere Belgische deelnemer Germinal Ekeren scoorde driemaal te gen Soest en incasseerde geen enkele goal. Het D-toernooi werd gewonnen door Ajax dat in de finale een vroeg op gelopen 0-1-achterstand goedmaakte tegen Frankfurt: 3-1. Opvallend was het positioneel sterke spel van met name Ajax. Onder toe ziend oog van onder anderen Co Adriaanse en Tonnie Pronk gaven de 'Amsterdammers' bij tijd en wijle een puike show weg. Of het de opvolgers zijn van Dennis Bergkamp, Frank Rij kaard of, wie weet, zelfs Marco van Bas ten, dat zal de tijd leren.

Soester Courant | 1994 | | pagina 16