2 SUPER FLOWER 2?5 Wat zijn ze weer lekker. En dit zijn de knallers van deze week: 2.49 2.79 3.98 1.69 1.98 2.98 C1000 Soest gaat politie versterken met 4,11 surveillanten en 1 controleur jyi hé Soester Roelof van Kooi honderd jaar V rachtwagencombinatie ramt dieplader op A-28 eigen PvdA-fractie is nog lang niet tevreden Eén op de zeven automobilisten rijdt te hard HOLLANDSE NIEUWE we^r" RUUD SMIT visspecialiteiteri KOM MAAR HALEN Vliegende schotels in Soest? Zie pagina 6 Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS Soester Courant Avondvierdaagse boeketten vanaf 3 Actueel 5 Actueel 9 Cultuur 11 Soesterberg 13 Sport Kantoor S.C. op 2 juni om 14.30 uur dicht Scanner-'freak' helpt politie in achtervolging 't HOOGJE Twee miljoen schade door ongeval Hollandse bloemkool Bananen Kuikenbout Voetbal boterham worst erham- Iglo groenteschotel Fanta Orange C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT UW PETERS Makelaars Herbestraten van wegdek Eemstraat Vast goed KUNSTNAGELS Staree Andeweg Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soester Courant "Veel te mager." Dat is het oor deel van PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel over het voorstel van B. en W. om met de regiopoli tie een convenant af te sluiten voor de aanstelling van 4,11 surveillan ten, een soort politie-assistenten met beperkte bevoegdheid. Ook de (tweede) controleur woonom geving wordt in de politie-organi- satie "ingebed". Het project gaat twee jaar duren en kost al met al zo'n 210.000 gulden per jaar. Het grootste deel van dat geld komt uit een reservepotje van bijna 380.000 gul den dat de gemeente - op basis van het oude convenant - nog tegoed heeft van de politie. Soest betaalde vroeger, vóór de reorganisatie van de politie, elk jaar zo'n 800.000 gulden uit eigen zak, maar stopte daarmee omdat niet duidelijk was in hoeverre dat geld naar andere gemeenten zou wegvloeien. In de politieke discussie is de (onveilig heid een steeds grotere rol gaan spelen. Ook in de verkiezingscampagnes kreeg dit thema veel aandacht en de PvdA-fractie lanceerde dit voorjaar zelfs een voorstel voor de aanstelling van maarliefst tien politiesurveillanten. Het College komt nu met het voorstel om het potje van 380.000 gulden en de ca. 40.000 gulden die de gemeenteraad vorig jaar al opzij heeft gelegd voor de aanstelling van 4,11 politiesurveillan ten en een tweede controleur woonom geving. Deze extra "mankracht" moet een bijdrage leveren aan de verbetering van het woon- en leefmilieu en aan de vermindering van de onrust- en onvei ligheidsgevoelens van de burgers. Het "project" duurt twee jaar. Wat er na die tijd gaat gebeuren is vooralsnog ondui delijk en hangt ook af van de kernta kendiscussie die de gemeenteraad bin nenkort gaat voeren. Nieuw fenomeen De taak van de controleurs woonomge ving - aanvankelijk alleen aangesteld om toezicht te houden op de honde- poep-voorschriften - wordt uitgebreid. Ze gaan o.a. ook letten op de naleving van allerlei wetten en verordeningen op het gebied van milieubeheer, groenbe- heer, reiniging, verkeer en vandalisme. De politiesurveillanten zijn een nieuw fenomeen in Soest. Het gaat om men sen die door de politie worden opgeleid (en begeleid) en beperkte bevoegdhe den krijgen. Ze mogen wel aanhoudin- Kees Boerkoel: "Veel te mager... gen verrichten, maar zijn bij voorbeeld niet bewapend. Het plan kreeg maandagavond in de raadscommissie ABZ de zegen van de politiek, al werden er nog wel wat kant tekeningen gemaakt. Volgens PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel was het voorstel in elk geval veel te ma ger. Hij wilde daarom nog geen beslis sing nemen maar wachten tot de ge meenteraad (op 13 juni) de aangekon digde kerntaken-discussie heeft afge rond. Opmerkelijk was dat Boerkoels coali tiepartner Bert Krijger (WD) daar niets voor voelde. "Dan doen we het desnoods maar zonder de steun van de PvdA," aldus de WD-er. Ook Bart Krol (CDA) was tevreden over het voorstel: "Een stap op de goede weg." Waar-voor-z'n-geld Jan Visser (GroenLinks-Prog. Soest), Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebe langen) en Mieke Swinkels (D66) wil den duidelijkheid over de vraag hoeveel politiemensen Soest nu eigenlijk tekort komt, maar dat was volgens burge meester De Widt moeilijk exact aan te geven. Alle fracties wilden meer duide lijkheid over de manier waarop de poli tie - mét deze versterking - verder aan de slag gaat. Dat moet worden vastge legd in een uitwerkingscontract, zodat het duidelijk is dat Soest "waarvoor z'n geld" krijgt. Wiebe Meilof (GPV/ SGP/RPF) stelde overigens schamper vast dat Soest in de periode dat Soest geen extra geld beschikbaar stelde niet merkbaar onveiliger gewor den was. De commissie wilde zo'n con tract eigenlijk nog voor de gemeente raadsvergadering van 16 juni op tafel hebben, maar volgens gemeentesecre taris De Kam is dat niet haalbaar omdat de materie te taai is en ook niet alle de tails in de gemeenteraad besproken hoeven te worden. Het gemopper van Boerkoel frappeer de de andere fracties wel. Visser vroeg bijvoorbeeld waarom PvdA-wethou- der Ten Hove geen minderheidsstand punt had ingenomen en Johan Baks (BAM) constateerde ook dat het voor stel niet door alle College-partijen werd gesteund. "Zo zie je maar weer dat lang niet alles wordt voorgekookt..." repli ceerde Boerkoel. Burgemeester De Widt vond de kritiek van Boerkoel wel jammer, omdat het College volgens hem zo creatief was omgegaan met het PvdA-plan. Hij liet aan het slot van de discussie nog even weten dat Soest over 1993 nóg eens 80.000 gulden tegoed heeft van de re giopolitie. Boerkoel: "Da's mooi, dan kunnen we nog 0,8 surveilant extra aan stellen..." Het raadsvoorstel wordt op voorstel van De Kam zo gewijzigd dat de ge meenteraad wel alvast het geld beschik baar z^l stellen, maar in de commissie ABZ nog nader komt te spreken over het uitwerkingscontract. "Dan kunnen we alvast aan de slag met de nieuwe controleur woonomgeving," aldus De Kam. De commissie ging daarmee uit eindelijk maar akkoord. Tijdens een snelheidscontrole in Soest is bijna één op de zeven automobilisten bekeurd voor te hard rijden. De politie registreerde de snelheid van 145 auto's en maakte twintig keer proces-verbaal op tegen bestuurders. Vijf andere deelnemers aan het verkeer werden betrapt toen ze het rode ver keerslicht negeerden. Ook hun namen schreef de politie op een bon. De con trole vond vorige week plaats op de Birkstraat, de Vondellaan en de Nieu- weweg. Op zee gekaakt en licht gezouten Bij ons vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 1e kwaliteit van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 - 1 52 88 Speciaal voor u in pot gekweekt, de weelde rige, volgroeide vaste planten in tientallen soorten en maten. Een waar kleurenfeest voor uw tuin. Alle van de befaamde Vaarderhoogt- ,w x<f x kwaliteit. Kom snel kijken, kiezen en kopen uit ons ia s. grote assortiment wm WÊL en profiteer van de extra milde prijskaartjes: Dorresteinweg 72b Soest, tel. 02155 - 12883 voor de voor de maand augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 1 41 52 Bestel tijdig. VAN WEEDESTRAAT 15-17 - SOEST - TEL 13727 Raad tornt niet aan nieuwe regeling leerlingen vervoer buiten Soest. Bewoners Zuid vallen over hoogbouw. Cabrio kan eindelijk aan de gang in openlucht theater. Inbraak slachthuis. Avondvierdaagse: 2.490 deelnemers. Groots jazzweekeinde in Artishock. Circus Renz boeit. Laatste diploma's leerlingen High School. Klederdracht in Soesterberg. Rendez-vous Soestdijk in tweede klasse. Vriend en vijand door SEC-zondag verrast. Tien takken van sport op programma Soest-Soest. Weinig mutaties bij voetbalclubs. Het kantoor van de Soester Courant gaat op donderdag 2 juni (morgen) eerder dicht. In plaats van om 17.00 uur worden de deuren van het pand aan de Van Weedestraat reeds om 14.30 uur gesloten. Vanaf vrijdag 3 juni gelden weer de normale ope ningstijden (maandag tot en met donderdag van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur en vrijdag van 8.30-12.30 en 13.00-15.45 uur). Steeds vaker dragen burgers een steentje bij in de aanhouding van mensen die in criminele kringen ver toeven. De politie kreeg vorige week woensdag omstreeks kwart voor drie 's morgens zelfs hulp van een Soester die de scanner afluisterde en op de hoogte was van een achtervolging. De luisteraar zag de verdachte op de Molenstraat lopen en seinde de poli tie in. De verdachte werd even later op de Rubenslaan in de kraag gevat. Het betrof een negentien-jarige Soester die kort daarvoor was ge vlucht toen hij met een evenoude handlanger was betrapt bij een au to-inbraak op de Kerkstraat. De an dere dader was al eerder opgepakt. Enkele uren later zag de politie twee jongens van veertien en vijftien jaar lopen op de Dalweg. Beiden droe gen een vuilniszak op hun rug. Bij hun aanhouding bleek de ene zak te zijn gevuld met bierflessen, terwijl in de andere zak etenswaren en snoep goed zaten. De goederen waren af komstig van de kantine van MHC Soest aan de Koningsweg, waar het tweetal had ingebroken. HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 KIPFILET -.O50 per kiloI VLEESSCHOTEL U.S.A. u A50 per kilo1 U?U FRICANDO (v.d. ham) *11 00 per kiloI I - Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. ^RESTAURANT Amerikaans buffet Oranje getint Live muziek Zaterdag 11 juni 1994 vanaf 19.00 uur 59,50 p.p. Informatie en lof reserveringen: Marja en Marcel van Beek Tel. 02155-15660 Kerkstraat 10, Soest De familie Van Kooi vierde vorige week vrijdag feest. Vader, maar ook grootvader en overgrootva der, Roelof van Kooi bereikte toen namelijk de respectabele leeftijd van 100 jaar. Roelof van Kooi werd door zijn familie en het personeel van verzorgingstehuis "Molenschot" flink in de bloemetjes gezet. Ook burgemeester De Widt droeg daar zijn steentje aan bij door, sa men met zijn vrouw, meneer Van Kooi persoonlijk zijn felicitaties over te bren gen. Mevrouw Gerrigje van Kooi- Hornsveld merkte op dat zij en haar man al heel wat burgemeesters hebben meegemaakt. Zelf is zij ook alweer 94 jaar oud en al bijna 72 jaar gelukkig ge trouwd met Roelof van Kooi. Samen wonen ze sinds vorig jaar in ver zorgingstehuis "Molenschot". Daar voor woonden ze aan de Groen van Prinstererstraat. Tot zijn tweeënnegen- tigste is Van Kooi werkzaam geweest als timmerman bij tuincentrum Vaar- derhoogt. Hij werkte daar al meer dan vijftig jaar en kreeg daarvoor een ko- Eén gewonde en twee miljoen gulden schade zijn de gevolgen van een aanrijding die in de nacht van zondag op maandag op de A-28 plaatsvond. Daarbij werd om tien voor twee een dieplader geramd door een vrachtwagencombinatie. De dieplader stond op de vlucht strook in verband met een lekke band. De bestuurder wilde net de band gaan verwisselen, toen een vrachtwagencombinatie tegen de dieplader botste. De combinatie schoot vervolgens door de midden berm en kantelde op de andere rij baan. Twee tegemoetkomende au to's botsten op elkaar, toen de auto mobilisten een noodstop moesten maken. De bestuurder van de diep lader werd tijdens de aanrijding ge wond en werd naar het ziekenhuis gebracht. De schade was groot en wordt door de brandweer geschat op twee miljoen gulden. De brandweer zorgde ervoor dat de dieselolie uit de lekkende tank werd opgevangen. Ook regelde ze de ver lichting van de plaats van het onge val en werd assistentie verleend bij de berging van de voertuigen. De brandweer, die twaalf minuten nodig had om op de plek des onheils te komen, zette tien mensen in, als mede een autospuit en een hulpver leningsvoertuig. Hollandse nieuwe haring, per stuk Aanbieding is geldig t/m zaterdag 4 juni a.s. Albert Heijn, Smitsweg 18-22, Soest. kilo kilo 100 gram 5 verschillende smaken, per pak 0,5 Itr. 4 flessen voor Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-I6251 ninklijke onderscheiding. Met het ko ningshuis heeft hij een bijzondere band, het gebeurde namelijk geregeld dat Van Kooi timmerwerkzaamheden moest uitvoeren op paleis Soestdijk. Van Kooi is zijn hele leven een actieve persoonlijkheid geweest. Hij liep bij voorbeeld op zijn zevenstigste nog de vierdaagse van vijftig kilometer per dag. Daarnaast was Roelof een fervent jager. Aan de wand van zijn apparte ment prijkt één van zijn trofeeën: een kleurige fazant. Mevrouw Van Kooi merkt op dat deze fazanten meestal gre tig aftrek vonden binnen het gezin. Het gezin Van Kooi is inmiddels uitge groeid tot een grote familie. Roelof van Kooi heeft twee kinderen, vijf kleinkin deren en acht achterkleinkinderen. De gemeente gaat de Eemstraat deze week opnieuw bestraten. Het wegvak verkeert momenteel in een slechte on- derhoudstoestand. Omleidingsroutes worden aangegeven. Heeft u 7 geen tijd om naar de kapper te gaan, dan komt de kapper bij u aan. Uw kaspter aanhuis Telefoon: 02155 - 29112 y ^Zie wpagina rvan BREUKELEN bv m. 5 al vanaf f. 40,- per set. Afslank- en Nagelstudio Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52

Soester Courant | 1994 | | pagina 1