Fu/fie Liefhebbers van de paardesport vervoegen zich bij de Rabobank. 1 Rabobank S Soest IACTUEEL I 'Minderheden in Soest moeten meer hun eigen verantwoordelijkheid nemen' Alcohol leidt tot ongeval Raad tegen alleen 'kunst' in leegstaand Anna Paulownahuis Nieuws van de gemeente Kabelnet Soest is (nog) niet klaar voor ontvangst Filmnet Scouting en de natuur: Bever-Doe-Dag Kunstuitleen So Informatie ovei rond golfbaan WOENSDAG 1 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 1 JUNI 1994 Blommers stelt zich zeer terughoudend op Het hele probleemveld Soort 'landkaart' Prioriteiten Gratis föhn bij Syllie Hair! Kapsalon Zonnestudio Soester en Baarnaar komen met schrik vrij Soest op zoek naar nieuwe huurder of Rabobank O WERELD RUITER SPELEN Telefoon 02155-96333 'Suggestie' Bouwzaken BAM wil 27zenders doorgeven Gemeente wil subsidie a Extra lading MEXX Glasvezel De Ster d Sleutel woning op geheime plaats door inbreker gevonden College antwoordt Visser Stijging van busgebruik neemt af Er waait een nieuwe politieke wind in Soest sinds het aantreden van het WD/CDA/PvdA-coalitie. Een van de beleidsterreinen waar op dat het duidelijkst te merken zal zijn is vermoedelijk het minderhe denbeleid. Het bewind van de nieuwe wethouder Neks Blom mers (VVD) zal zich zeker niet la ten omschrijven als "pappen en nathouden". De nieuwe toon werd onlangs duidelijk gezet in de gezamenlijke bijeenkomst van de raadscommissie Financiën (waaronder het minderhedenbeleid te genwoordig ressorteert) en de advies commissie Minderheden. Een unieke gebeurtenis, omdat de minderheden en de politiek voor het eerst officieel met elkaar aan tafel zaten. Aanleiding voor het overleg was het onlangs gepubli ceerde "werkplan" voor de komende jaren. Blommers maakte direct duide lijk dat het (ditmaal) niet ging om ge voelige zaken als de samenstelling van de commissie of de door sommigen om streden representativiteit van de Turkse vertegenwoordigers erin. Het werkplan, met mooie voornemens op het gebied van wonen, werken en welzijn, bleek voor nogal wat fracties veel te vaag. "Het is meer een beleids programma dan een werkplan," stelde Loet Jansen (D66) vast. "Wie doet nu wat, wat gaat het kosten en wanneer is het klaar?" Ook PvdA-fractievoorzit- ter Kees Boerkoel mopperde over het gebrek aan concrete doelen. Eerder had Jan Pieter Lokker (CDA) al gecon cludeerd dat er een groot spanningsveld bestaat tussen de wensen en de moge lijkheden. Hij vond dat de minderhe den vooral zélf moesten werken aan in tegratie, omdat ze intussen heel goed zelf voor hun belangen kunnen opko men. Hij waarschuwde voor "aparte hokjes", waaruit een nieuwe verzuiling zou kunnen ontstaan. Leidje Tomassen (GroenLinks-Pro- gressief Soest) vond het werkplan daar entegen uitstekend en had alle vertrou wen in de uitvoerbaarheid. "We kun nen er zó mee aan de slag. Laten we dat dan ook doen." Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen) vond het werk plan hier en daar te academisch, maar toonde zich wel ingenomen met de "spirit" van de commissie. Sander Bru- nekreef (VVD) was milder in zijn oor deel dan PvdA en D66 en Teeke Gla stra (BAM) - die zich afvroeg of de al lochtonen het werkplan óók zouden kunnen lezen - pleitte voor samenwer king met Vluchtelingenwerk. Vanuit de commissie Minderheden werden vervolgens diverse probleem punten naar voren gebracht, bij de op lossing waarvan de steun van het ge meentebestuur niet kan worden gemist. De heer Yilmaz noemde o.a. het gemis van een activiteitenbegeleider voor het Turks Comité en de geringe aandacht van de politiek, die o.a. blijkt uit het feit dat de commissie niet erg serieus wordt genomen. Verder somde hij een was- lijstje van aandachtspunten op: integra tie, (gespreide) huisvesting, gezond heidszorg, werkloosheid, etc. "Zo'n beetje het hele probleemveld dus," stel de wethouder Blommers zakelijk vast. De heer El Asati (Marokkaanse Comi té) vond dat de politiek goed moest we ten over wie zij praat als het over min derheden gaat. Hij wees op de achter stand waarmee de eerste generatie in Nederland begon. "De mensen moeten eerst op een bepaald niveau gebracht worden; pas dan kun je de vraag stellen: wie doet wat?" Integratie kon volgens hem niet van boven opgelegd worden en bovendien is het zeer onduidelijk wat de politiek precies met dat begrip bedoelt. "Het wordt altijd in een be paalde richting geïnterpreteerd..." Hij wees verder o.a. op de taalproble men, het gebruik aan ruimte voor acti viteiten (nog steeds) en maakte duide lijk dat het voor de minderheden zélf ongelooflijk moeilijk is om te kiezen wat zij moeten doen aan de integratie. Volgens Lokker kreeg de politiek van Yilmaz weliswaar een "draai om de oren", maar het had geen zin om elkaar voortdurend de zwartepiet toe te spe len. "We horen nog te vaak: wij kunnen het niet, doen jullie 't maar..." Hans v.d. Berg onderstreepte de harte- kreet van El Asati en pleitte voor meer begrip. "We kunnen wel zeggen dat al les voortaan uit de zelf-organisaties moet komen, maar zo eenvoudig is dat niet." Hij wees in dat verband op onge makken als ploegendienst. Dat het werkplan te vaag was bestreed hij: "De commissie is een advieslichaam, geen uitvoerend orgaan. Het biedt niet voor alles een oplossing, maar is hooguit een soort 'landkaart' voor de komende ja ren." Aan Glastra (BAM) legde hij uit dat er een levensgroot verschil is tussen de problematiek van de vluchtelingen en de "gevestigde" minderheden, die zich niet zomaar op één noemer laat brengen en een specifieke deskundig heid vergt. "Voor de asielzoekers is het nog minstens vijf maal zo moeilijk..." Leidje Tomassen trok zich de kritiek aan. "Het is niet aan ons als gemeente om uit te maken hóe u moet integreren. Wij kunnen alleen faciliteiten beschik baar stellen." El Asati wees erop dat het verwijt dat de allochtonen zelf te weinig initiatief zouden tonen uit de lucht ge grepen is. "Ze nemen juist ongelooflijk véél initiatieven, zoals iedereen die im- migreert, al gebeurt dat soms op de ver keerde terreinen." Hij wees in dat ver band op de hoge criminaliteit onder Marokkaanse schoolverlaters, waarvan zo'n 75 geen werk vindt. "Twee-der de van alle Marokkaanse jongeren komt in kontakt met de criminaliteit." Of dat ook voor Soest geldt kon hij niet zeggen. S. Ozkaya wees op de culturele ver schillen en vond dat de minderheden nog teveel vanuit Westeuropees per spectief benaderd werden. Hij stelde o.a. vast dat de zgn. "witte vlucht" - Ne derlandse ouders die hun kinderen van "zwarte" scholen afhalen - te vaak werd gedekt met het argument dat het daarbij om de kwaliteit van het onderwijs gaat, terwijl het in feite een vorm van racisme is. Yilmaz vatte de opstelling van de minderheden kernachtig samen met de uitspraak: "Wij bedelen niet om hulp, maar we vragen om samenwerking." Stroband pleitte in elk geval om de in deling van een aantal subsidies als "C-activiteiten" - alleen nog voor lage re inkomens - weg te nemen. Blommers maakte onomwonden dui delijk waar wat haar betreft de grenzen van de gemeentelijke bemoeienis zullen liggen. "Wat er is moeten we met z'n al len delen. Wat we hebben is trouwens heus zo gek nog niet. U moet goed be grijpen dat de gemeente nu eenmaal prioriteiten heeft: werk en scholing. Al les wat er al gedaan wordt gaan we niet nog eens overdoen voor een speciale groep, zeker niet als we het kunnen uit besteden aan instanties die al bestaan. De gemeente is niet oppermachtig en kan niet alles garanderen." Ze complimenteerde de commissie Minderheden wel met haar inzet - "u moet zelf de problemen aangeven en ze stapje voor stapje concreter maken" - maar stelde vast dat meer ruimte en meer geld niet dé oplossing zouden brengen. "We moeten met z'n allen werken aan het welzijn van de minder heden, maar ze moeten ook hun eigen verantwoordelijkheid nemen." Als u uw haar laat permanenten, speciaal met de Inter Phase, de derde generatie Amino-permanent, krijgt u een gratis föhn! Deze aktie is geldig tot 25 juni 1994. Wij zijn ook op maandag de gehele dag open! Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 Een negentien-jarige Soester en een Baarnaar zijn zaterdagnacht met de schrik vrij gekomen bij een eenzijdig ongeval op de Hilver- sumsestraat. Dat werd aanvanke lijk onmogelijk geacht bij het zien van de ravage. De auto botste frontaal tegen een boom, waardoor de Baarnse bestuur der en de Soester inzitteride door de achterruit naar buiten werden geslin- Wonder boven wonder bleven de be stuurder en de inzittende van de auto on gedeerd. gerd. Wonder boven wonder bleven beiden ongedeerd. Na controle in het ziekenhuis konden ze vertrekken. Volgens de politie was er alcohol in het spel. Een woordvoerder wist niet te melden wat het promillage in het bloed van de bestuurder was. Van zowel hem als de inzittende werd overigens wel een bloedproef genomen. De nieuwe huurder van het Anna Paulownahuis hoeft niet persé een beeldend kunstenaar te zijn. Een meerderheid van de gemeenteraad vindt dat er gezocht moet worden naar een persoon of instelling die past in de "ruime" (sociaal-cultu rele) bestemming die het pand heeft. Dat bleek vorige week na de discussie over de gang van zaken met het gebouw Wilt u kaarten voor de Wereldruiterspelen 1994? Natuurlijk wilt u dat! Dus gaat u naar de Rabobank, hoofdsponsor van dit hippische evenement. Daar kunt u de entreebewijzen aan de balie bestellen. Dan weet u zeker dat u van 27 juli tot en met 7 augustus gaat genieten van de prestaties van een internationaal gezelschap topruiters en topamazones. De Wereldruiterspelen 1994 worden gehouden in het Haagse Zuiderpark en De Vlasakkers te Amersfoort/Soest. Tijdens de spelen worden de officiële wereldkampioenschappen springen, dressuur, military, voltige, endurance en vierspannen verreden. Vanaf 2 mei zijn de entreebewijzen voor alle onderdelen van de Wereldruiterspelen 1994 te bestellen. In galop dus naar de Rabobank. (;l 'w-i J> aan de Burgemeester Grothestraat, dat tot dusver onderdak bood aan de stich ting CitaDelle en het Cécile Drees- mann-museum. De kwestie kwam aan de orde na kritische vragen van Jan Vis ser (GroenLinks-Prog. Soest). Hij wil de vernemen of de gemeente Soest er op een of andere manier geld bij in schiet, nu Cécile Dreesmann is overle den en er geen inkomsten uit activitei ten binnenkomen. Wethouder Neks Blommers (WD) kon Visser niet de harde garantie geven dat Soest er financieel helemaal zonder kleerscheuren afkomt, maar ze liet we ten dat er nog volop overleg met Cita Delle wordt gevoerd en dat er voors hands geen aanleiding is om te vrezen dat de financiële verplichtingen niet worden nagekomen. De stichting heeft inmiddels de huur opgezegd, aldus Blommers. "Maar dat kan natuurlijk niet, want ze is als huurder gebonden aan de wettelijke opzegtermijn." Volgens de wethouder is de gemeente vrij om op zoek te gaan naar een nieuwe huurder. Daartoe worden deze week advertenties in de plaatselijke pers ge plaatst. Op basis van de reacties komt het College binnen enkele weken met een voorstel aan de raadscommissie Fi nanciën. Visser, die meende dat alle kosten op het bordje van CitaDelle thuishoren, vond dat onvoldoende en wilde dat het College ook de adviescommissie voor Beeldende Kunst zou inschakelen. Bo vendien pleitte hij voor advertenties in de (landelijke) kunstbladen. "Wat wil len we met het Anna Paulownahuis? Dan moeten we ook op de inhoud let ten, dus streven naar niveau en kwali teit. Anders krijgen we weer iets waar niemand op zit te wachten..." In dat verband noemde hij bijvoorbeeld een bestemming als kantoor van het Rode Kruis. Nogal nadrukkelijk had Visser gesteld dat óók burgemeester De Widt zich zou moeten onthouden van toezeggingen aan nieuwe huurders. Bekend is dat De Widt destijds een rol speelde bij de overname van het gebouw door Cécile Dreesmann. Blommers liet Visser we ten dat ze de vraag niet begreep en van Bart Krol (CDA) kreeg hij het verwijt dat hij de "suggestie" opriep dat er des tijds iets onjuist zou zijn gegaan. "Maai u was er toch zelf bij?" Visser bestreed dat, evenals zijn oud collega Mieke Swinkels (D66), maar hield zich verder op de vlakte. "Ik zal maar niet uit de doeken doen hoe het al lemaal gegaan is..." waarop Krol repli ceerde dat hem van een minderheids standpunt destijds niets gebleken was en dat Visser achteraf dan ook niet "van zulke vragen" moest stellen. Visser kreeg steun van D66 en Ge meentebelangen, maar de fracties van CDA, PvdA, WD en GPV/RPF/GPV waren het in elk geval niet eens met de beperkingen die Visser voorstelde en vonden dat er bij het zoeken van een nieuwe huurder kon worden uitgegaan van een ruimere bestemming dan alleen de beeldende kunst. Blommers kon dan ook meedelen dat ze zich niet geroepen voelde de kunstcommissie in te schake len, behalve als de reflectanten voorna melijk uit de kunst-hoek zouden ko men. "Ieder die iets waardevols aan Soest toevoegt is in beginsel welkom," aldus Blommers. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Wel Milieubeheer Aanvragen en ontwerp-beschikkingen B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen aan: dhr. De Bree, voor een uitbreiding voor een reeds in het bezit van een ver gunning zijnde inrichting bestemd voor een handelsmaatschappij en een be drijfshal voor ontwikkeling en produc tie van landbouwmachines, Batenbur- gerweg 1 te Soesterberg. De stukken liggen ter inzage tot 29 juni in het gemeentehuis, de bibliotheek Al- bert Cuyplaan en de dependance pu- bliekszaken Soesterberg. Bezwaren richten aan het gemeentebe stuur, schriftelijk tot 29 juni, mondeling tijdens een openbare zitting (afspraak maken vóór 22 juni). Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Beschikkingen B. en W. hebben vergunning verleend aan: Van Santen naamplaten belette ring, Veldm. Montgomeryweg 40 (voor het oprichten en in werking heb ben van een beletteringsbedrijf). De vergunning en de stukken liggen ter inzage tot 13 juli in het gemeentehuis, de bibliotheek Albert Cuyplaan en de dependance publiekszaken Soester berg. Beroepschriften tot 13 juli richten aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Kapvergiinningen Gevraagd: Utrechtseweg: 1 esdoorn; Valeriaanstraat 135: 2 sparren; Beatrixlaan 17: 1 ceder; Paulus Potterlaan 1: 1 berk; Apollo 81: struiken en 1 boom; Koninginnelaan 125: 1 esdoorn; Willem de Zwijgerlaan 38: 2 naald bomen; Ereprijsstraat 109:1 esdoorn, 3 den nen en 1 conifeer; Korenweg 3: 1 berk. Bezwaren binnen 4 weken bij afd. Groenbeheer, tel. 93709. Verleend: Valeriaanstraat 45: 1 conifeer; Noorderweg 20: 1 spar; Vosseveldlaan 26: 1 populier; Willaertstraat 35: 1 berk; Da Costalaan 8: 13 kerstbomen; Klaarwaterweg 15: coniferenhaag; Schoutenkampweg 53: 1 berk. Geweigerd: Soesterengweg 8: 1 beuk. Bezwaren binnen zes weken schriftelijk bij B. en W. Aanlegvergunning B. en W. hebben aanlegvergunning ver leend voor: het aanleggen van een aarden wal, Wieksloterweg O.Z. 109. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. Vrijstelling art. 19 WRO B. en W. willen vrijstelling van de voor schriften van het bestemmingsplan Soesterberg Kom verlenen voor: het gebruik van het pand Radema- kerstraat 51 (voormalige supermarkt) als winkel en fitnessruimte. Bezwaarschriften vóór 16 juni bij B. en W. De stukken liggen ter inzage bij de afd. ROB en in de dependance in Soester berg. B. en W. willen vergunning verlenen voor het bouwen van een kantoorgebouw, Kerkstraat 83a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet). Bezwaarschriften vóór 16 juni bij B. en W. De stukken liggen ter inzage bij de afde ling ROB. Bouwvergunningen Gevraagd: Aagje Dekenlaan 20: uitbreiden van een woonhuis; Beetzlaan 141: plaatsen van een dakkapel; Beukenlaan 1: plaatsen van een tuin huisje; Birkstraat 165: bouwen van een woonhuis met bedrijfsruimte; Kerkpad Z.Z. 23: vernieuwen en veranderen van een garage; Morane 18: plaatsen van een tuin huisje; Soesterbergsestraat 43-45: vergro ten en veranderen van een kantoor en winkelpand; Torenstraat 22a: uitbreiden van een drukkerij Vosseveldlaan 12: aanbrengen van een kap op de bestaande garage; Vredehof straat 18: bouwen van een serre; Zuidergracht (ong.): bouwen van een bedrijfsgebouw. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, afd. ROB. Verleend: Beckeringhstraat 20: aanbouwen van een berging; Bosstraat 15-17: bouwen van 2 wo ningen met garages en carports; Eemstraat 1-la: renoveren van een woning (wijziging); Sophialaan 23: uitbreiden van een woonhuis; Van Mecklenburglaan 28: aanbou wen van een serre; Wilhelminalaan 8: vergroten van een woonhuis. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. De stukken kunt u inzien bij de afd. ROB. Alleen in het buitengebied en Klein Engendaal liggen CAl-ka- bels die geschikt zijn om de 27 te levisiezenders door te geven, die Soest van Amersfoort zou kunnen "aftappen". Het grootste deel van het kabelnet is daarvoor onge schikt, omdat er nog geen (moder ne) glasvezelkabels liggen. Film- net komt voorlopig niet voor in het Soester pakket. Dat bleek vorige week in de gemeente raad uit de antwoorden van wethouder Op zaterdag 4 juni, de dag van het milieu, komen ongeveer 50 Bevers uit Soest, Baarn en de Bilt bijeen op de Bever-Doe-Dag. Zij spelen een leuk postenspel rond het the ma "Natuur en milieu". Dat begint om 13.30 uur aan het einde van de Sparrenlaan te Soest, bij het club huis van de Hopman Masselman- groep. Het einde is om 15.30 uur. De Bevers zijn de jongste Scoutingle- den, 5 en 6 jaar. Iedere week spelen de kinderen op een paar uur in een fanta siewereld van "Lange Doener". Ze dra gen daarbij een felrood shirt, een blau we broek en een stoere pet. In "De We reld van Lange Doener" leren de kinde ren o een speelse manier een hoop van de wereld om zich heen; trefwoorden daarbij zijn buitenleven, expressie, sport en spel en stille momenten. Bevers aan de slag. Foto: Scouting Ne- derland/Tjerk Wanders. De Bever-Doe-Dag is een leuke manier om eens kennis te maken met Scouting. Scouting is in ons land de grootste jeugd- en jongerenvereniging met 125.000 leden. Voor jeugd en jongeren van 5 tot 21 jaar heeft Scouting een spelaanbod dat steeds aansluit bij de in teresses van de leeftijden. Tenzij de gemeenteraad lol andere gedachten komt staal het voortbe staan van de Kunstuitleen Soest op de tocht. In het Wel/Zorgplan, waarin alle subsidies aan welzijns- instellingen worden "gesaneerd", wordt rekening gehouden met de totale opheffing per 1 januari 1995. Aanvankelijk wilde de gemeente alleen nog subsidie verstrekken om de Kunst uitleen ook toegankelijk te maken voor lagere inkomensgroepen, maar omdat niet duidelijk te maken is in hoeverre dat nodig is staat nu de complete voor ziening ter discussie. Dat zou de ge meente ruim 32.000 gulden per jaar schelen. Er zijn echter nogal wat complicaties, zoals blijkt uit de reactie van de Open bare Bibliotheek (waarvan de Kunstuit leen een activiteit is). De kunstwerken worden aangeschaft door de provincia le bibliotheekcentrale PCBU; die leent ze uit aan de Kunstuitleen en krijgt de helft van de abonnementsgelden van de inmiddels 225 abonnees. De collectie bestaat ook voor het grootste deel uit "provinciale" kunstwerken; zelf aan schaffen is een investering die niet op te brengen is. Verder is het ondoenlijk om inzicht te krijgen in de inkomenspositie van de abonnees, aldus de bibliotheek, en bo vendien is een inkomens-afhankelijk tarief in strijd met de afspraken en voor waarden van de PCBU. Die heeft al ge dreigd met het terugtrekken van de kunstwerken uit Soest, zij het met veel verdriet "omdat de Soester kunstuit leen bijzonder actief en florerend is en het verdient om te blijven bestaan". Het plan om de subsidie te verminderen heeft volgens WVC nu een "extra la ding" gekregen, die niet eerder ter spra ke is geweest. Als het niet de bedoeling is geweest de Kunstuitleen op te heffen moet het besluit van vorig jaar maar heroverwogen worden, aldus de afde- Ries van Logtenstein (CDA), op schrif telijke vragen van Johan Baks (BAM). Baks pleitte voor de doorgifte van alle 27 tv-kanalen die Soest van Amers foort kan overnemen, nu de raadscom missie R.O. onlangs heeft besloten dat zowel de Turkse zender TRT als de Arabische zender MBC binnenkort in tegraal worden doorgegeven. Van Logtenstein onderschreef in prin cipe de uitspraak dat de vrijheid van nieuwsgaring een groot goed is, maar wees erop dat om technische en finan ciële redenen voorlopig niet alle 27 zen ders in Soest ontvangen kunnen wor den. Voor de instelling van een mediaraad voelde de wethouder niet veel, zeker niet nu de Remu - die de CAI beheert - zelf bezig is met h et opzetten van een re gionale mediaraad. Bovendien is de ge meente toch van plan het CAI-bedrijf binnenkort te verkopen. Alleen in het buitengebied en Klein En gendaal zijn de kabels geschikt om alle zenders door te geven, want daar is al gebruik gemaakt van de (dure) glasve zelkabel die daarvoor nodig is. Het hoofdnet van Soest beschikt daar niet over, aldus Van Logtenstein. Om hoe veel CAI-kastjes het ging en welk be drag het zou kosten om ze geschikt te maken kon hij niet zeggen. Het College zal, in afwachting van de verkoop van het CAI-bedrijf, geen initiatieven ne men om daar op korte termijn verande ring te brengen, maar juicht de door BAM gesignaleerde wildgroei aan schotelantennes evenmin toe. Van Logtenstein antwoordde bevesti gend op Baks' vraag of het College al bezig is met onderzoek naar de even tuele doorgifte van Filmnet Plus, "maar niet persé om deze zender ook te kun nen doorgeven". Hij kondigde daar over nader overleg met de Remu aan. Van Weedestraat 7-9 Op de Johannes Poststraat had een in breker niet al te veel moeite om een wo ning te betreden. Op een enigszins voor de hand liggende plaats vond hij de sleutel van de woning, die daar door de 76-jarige bewoonster was achtergela ten. In de woning ontfermde de inbre ker zich over een portemonnee, waar van de inhoud bij de politie niet bekend B. en W. hebben enigszins ver baasd gereageerd op de brief van Jan Visser (GL-PS), waarin deze fulmineert tegen het "gezeur" van het College over de golfbaan. B. en W. hebben onlangs bezwaar ge maakt bij de provincie, die de aan leg van de golfbaan heeft afgewe zen. Dat het College zo'n bezwaarschifl heeft ingediend moet voor Visser toch geen verrassing zijn, vinden B. en W De gemeenteraad heeft immers in jul: 1993 al een motie aangenomen, waarir het College wordt opgedragen om te onderzoeken of de Meilof-variant (ol variaties daarop) op redelijke korte ter mijn realiseerbaar is. Het bezwaar schrift past helemaal binnen de strek king van die motie. In de niaand april lag het busgebruil van en naar Amersfoort vijftien pro cent hoger dan in april 1993. Dit is wa lager dan in de maanden februari ei maart toen het busgebruik ruim twin tig procent hoger lag dan dezelfdi maanden een jaar eerder. In april lag het busgebruik van en naa Hilversum twaalf procent hoger dan ii april 1993. Tot april was het busvervoe tussen Soest en Hilversum maar me enkele procenten toegenomen. Kenne lijk hebben de busgebruikers ontdek dat met Hilversum ook een uitstekend' verbinding bestaat. Voor de meest Soesters is het centrum van Hilversur even snel te bereiken als het centrur van Amersfoort. In Hilversum bereik de bus vanuit Soest (lijn 70) eerst he centrum en vervolgens station Hilvei sum CS. In Amersfoort rijdt buslijn 7 eerst langs het station Amersfoort C en daarna verder naar het centrum. In juni zal het eerste jaar van de uitvoe ring van het busplan worden geëvï lueerd.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4