Call me, fax me, copy it, leave a message... the Message Machine Rabobank Soest-Baarn: een bank voor ondernemers. Rabobank S THANDEL WANDEL S HFC4/ 949 HFC8/I099 Spullenhulp a.s vrijdag dicht! j NEC wil 'minister voor Export' Nieuw bij De Gouden Snaar 'Ik vind 't leuk om mensen mooi te maken' Op vakantie met de Rabobank Zoek de zon op bij C1000 thutóbii \\aV>oba Onderneemsters gaan op bedrijfsbezoek bij Sophia v. Amersfoort H WOENSDAG 1 JUNI 1994 SOESTER COURANT HA vUtL dl VVA vUtL PAGINA 7 Haarverzorging Jannie komt naar de mensen toe Prijs incl. BTW Ervaring Niet duurder Keuze uit voordelig reizenpakket Open dag op nieuwe depot chemisch afval Spectaculaire voorjaarsactie Zaken doen doe je samen. Met leveranciers, met afnemers. Nationaal en internationaal wordt de markt goed in de gaten gehouden, worden afspraken gemaakt, offertes gedaan, leveringen bevestigd, betalingen verricht. De nieuwe Rabobank Soest-Baarn is deskundig ingespeeld op het nationale en internationale zakenverkeer. Van een eenvoudige overboeking tot en met de meest ingewikkelde betalingstransactie. Dankzij de brede organisatievorm, die de Rabobank groot heeft gemaakt, is zij in staat de ondernemers op elk denkbaar financieel terrein van dienst te zijn. Dat kan de service rondom de betaalautomaat zijn, het efficiënte systeem van Telebankieren, de voorlichting over internationale markten of de uitgebreide kennis waar het de wereldwijde agribusiness betreft. De Rabobank is bij uitstek een bank voor ondernemend Nederland. Onze relatiebeheerders Bedrijven maken graag tijd voor u. Ze willen u uitgebreid informeren over het interessante pakket diensten dat ook voor uw onderneming van belang kan zijn. Eén telefoontje: een afspraak is snel gemaakt. Met de nieuwe Rabobank Soest-Baarn. U kunt altijd rekenen op een betrokken, deskundige samenwerking. Een nieuwe combinatie van fax, telefoon, copier en antwoord apparaat, modern vormgegeven in één compacte unit. Loop nu bij ons binnen voor een demonstratie. Rabobank. Aangenaam. In verband met de officiële opening van het nieuwe kringloopcentrum is Spullenhulp aanstaande vrijdag 3 ju ni de hele dag gesloten. Er kunnen géén spullen worden gebracht of op gehaald. Zaterdag is de kringloop winkel weer open op de gebruikelij ke tijden. Het Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk (EVON) organiseert op woensdag 8 juni om 20.00 uur een be drijfsbezoek bij Sophia van Amersfoort Mode te Soestdijk. Vrouwelijke zelf standige ondernemers zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Gerda Kuyper en Ine Berens runnen een gerenommeerde modezaak met een eigen collectielijn en merkkleding voor grote en kleine maten. In 1989 openden zij een modezaak: Gerda ver zorgde het ontwerpen, snijden en naai en en Ine deed de in- en verkoop. De formule sloeg aan, de winkel werd ver groot en het assortiment uitgebreid met bekende merken en accessoires zoals byoux, shawls, riemen en schoenen. Als beleidslijn hanteren zij: kwaliteit staat voorop en de verkoopsters adviseren de klant op een eerlijke en deskundige wij ze. In de winkel moet de klant zich huis voelen. Hoe zij dat verwezenlijken ver tellen ze graag tijdens de rondleiding. Het EVON heeft als doelstellingen het steunen en stimuleren van haar leden in het uitoefenen van hun ondernemer schap, het werken aan een positief on dernemersklimaat voor vrouwen en het bevorderen van informele contacten tussen vrouwelijke ondernemers. Vijf tig vrouwelijke ondernemers uit de Eemland-regio zijn lid. Belangstellende vrouwelijke onderne mers voor dit bedrijfsbezoek aan Sop hia van Amersfoort Mode (Koningin- nelaan 22, Soestdijk) kunnen zich tot maandag 6 juni aanstaande aanmelden. Telefoon: 033-65 08 80 of 02155-25996. De Nederlandse Export Comina- tie (NEC) uit Soest heeft een open brief gestuurd naar de informa teurs voor het nieuwe kabinet. De NEC schrijft daarin dat men be treurt dat er de afgelopen jaren i»een sprake meer is van export groei. "Een succesvolle export- 'roei is alleen te bereiken als er een minister voor de export wordt opgenomen in het nieuwe Kabi net", zo schrijft de NEC. Volgens de NEC zal door opname van zo'n minister het belang van de export groei in elke kabinetsbeslissing zwaar der mee gaan wegen. Het exportbedrijf hoopt dat de heren informateurs deze mie delen en dat er rekening mee wordt gehouden bij de besprekingen aver een regeerakkoord. Volgens de NEC is export voor de eco nomie van ons land van het allergroot ste belang. "Meer dan 60% van ons BNP wordt in het buitenland verdiend. Daarom is het zeer betreurenswaardig dat er de afgelopen jaren geen sprake meer is van exportgroei", zo vermeldt de brief naar Den Haag. In de brief stelt men vast dat de export in in het verle den de lokomotief is geweest van de Nederlandse economie. Voor her nieuwde groei van de export zullen vol gens de NEC een aantal dingen moeten veranderen. Men wijst in de brief aan de informateurs onder andere op het feit dat exportgroei en werkgelegenheid nauw met elkaar verbonden zijn. Hoe meer exportgroei, hoe meer arbeids plaatsen. "Export moet daarom een wezenlijk en zelfstandig deel zijn van het totale regeringsbeleid en niet slechts een onderdeel van het ministerie van Economische Zaken", vermeldt de NEC in de brief. De bioscoop thuis. De nieuwe audio visuele belevenis, die onder de term Dolby Surround Prologic de kijker het gevoel geeft deel uit te maken van de filmaktie. Er bij betrokken te zijn. Om deze realistische geluidsweergave te kunnen bereiken, zijn vijf luidsprekers nodig: Twee hoofdluidsprekers, een i.g. "center luidspreker" die direkt onder of boven de televisie moet wor den geplaatst en twee kleine achter luidsprekers. Een van de kenmerken van prologic zijn geluidseffekten met een zeldzaam diepe lagetonen weergave. Normaal gesproken zijn daarvoor grote luidspre kers nodig. Het bekende fabrikaat Can- ton is erin geslaagd met de nieuwe Fo- nissimo een systeem op de markt te brengen, dat een ideaal antwoord geeft op de vraag; "hoe kan ik een zo vol waardig mogelijke - vooral lagetonen - weergave bereiken bij minimale afme tingen". Een wens van veel huisvrou wen vooral wanneer de bestaande Hi- Fi-installatie moet worden uitgebreid met nog eens drie luidsprekers om de sensatie van prologic te kunnen onder gaan. De Fonissimo is een sensationeel klein baskast van 13 liter en een frontformaat van slechts een A4-tje gekombineerd met twee miniscule satelliet luidspre kers. De geluidsweergave is al even sen sationeel als het absoluut minimale for maat. Het loont beslist de moeite vandaag of morgen even te gaan kijken en vooral luisteren bij de Gouden Snaar. Bellen voor een afspraak kan altijd 02155-12132. Jannie heeft al de nodige ervaring opge daan als kapster. Ze leerde het vak bij het leerlingwezen en haalde daar de no dige vakdiploma's. Daarna heeft ze de opgedane kennis in praktijk gebracht bij bekende kapsalons in Soest. Om he lemaal up-to-date te blijven en zich steeds verder te specialiseren volgt ze cursussen bij een vooraanstaand kap per. Deze man is zelfs wereldkampioen op het gebied van 'haar' en alles wat daar mee te maken heeft. Daarnaast gaat ze geregeld naar seminars om de laatste haarmode op de voet te volgen. Van permanent tot coupe soleil, van verven tot watergolf: alles is mogelijk bij Haarverzorging Jannie. "In principe is elke wens voor een kapsel te realise ren. Maar ik wil de mensen ook graag van advies dienen. Het kan bijvoor beeld zo zijn dat een kapsel niet bij je ge zicht past. Dan zeg ik dat en probeer de mensen te laten zien wat wel mogelijk legt Jannie uit. Het leuke van het kappersvak is volgens Jannie het om gaan met mensen. "Ik vind het leuk om mensen mooi te maken. Het geeft echt een kick als iemand na een behandeling tevreden in de spiegel kijkt". Haarverzorging Jannie is niet duurder dan een normale kapsalon. Een com plete behandeling van wassen, knippen en föhnen kost f 44,95. Een behande ling zonder wassen f 40,95. Permanen ten doet Jannie voor de prijs van f 109,50. Als er vier of meer mensen te gelijk gekapt willen worden, krijgt ie dereen een korting van een f 7,50. Man en kinderen knipt Jannie voor respec tievelijk f 39,50 en f 15,-. Jongeren die dit jaar een actieve vakantie willen, zitten goed. Het aanbod is groter en gevarieerder dan ooit. Kajakken in Italië, 'mountainbiken' in de Dordogne, zweefvliegen in Polen, 'stargliden' in Oostenrijk; in deze categorie is de keus enorm. En dat alles voor prijzen die afgestemd zijn op de portemonnee van jongeren. Veel jongeren willen geen standaard vakantie, maar een vakantie die ruimte biedt voor individuele wensen. Ze wil len eigenlijk hun eigen vakantie samen stellen. Touroperators houden hier in toenemende mate rekening mee en bie den naast complete reizen ook losse 'bouwstenen' aan. Voordat een vakantie wordt geboekt is het verstandig om na te gaan of andere touroperators niet een zelfde soort reis bieden. De prijzen van gelijksoortige vakanties kunnen namelijk aanzienlijk verschillen. Er zijn adressen waar jon geren gemakkelijk aan voorbij gaan, terwijl ze er heel goed terecht kunnen. Neem bijvoorbeeld de Rabobank. Jaar lijks boeken zo'n miljoen reizigers hun vakantie bij de Rabobank. Nergens in Nederland worden zoveel reizen ver kocht. Juist hier kunnen jongeren, die uit zijn op een voordelige vakantie, hun slag slaan. De bank kent onder meer speciale jongeren- en studententarie ven. Ook de 'last minute-aanbiedingen' zijn er goed. Vooral in de luchtvaart is momenteel een prijzenslag-gaande. De aanbiedin gen vliegen je om de oren; de een nog mooier dan de ander. Overzicht is er nauwelijks meer. Een keus valt daarom moeilijk te maken. De Rabobank biedt hiervoor een oplossing. De bank be schikt over een modern computersys teem. Aan de hand van de vertrekda tum en de bestemming kan zo een lijst worden opgeroepen met de goedkoop ste tarieven. In totaal bevat de 'Rabo- reiscomputer' bijna 10.000 vliegtarie- ven voor honderden bestemmingen. Die tarieven worden elke nacht geac tualiseerd. Om zich te onderscheiden van de con currentie probeert de bank op allerlei manieren voordeel te bieden. Zo kun nen jongeren gebruik maken van aan biedingen in het zogeheten Easy Mo- ney-kortingsboekje. Dit boekje vol prijsvoordelen krijgen jongeren die bij de Rabobank een Studentenrekening openen. Er zitten onder meer kortingscoupons in waarmee jongeren voor f 99,- naar Londen kunnen. Ook kunnen ze een mini-cruise naar Engeland maken voor f 49,- Voor meer informatie, kan men terecht bij de Rabobank Soest. Jannie van Amsterdam op weg naar haar klanten. Ook bruidjes kunnen door Haarverzor ging Jannie worden gekapt. Jannie werkt van maandag tot vrijdag overdag en woensdag ook 's avonds. Ze is telefo nisch te bereiken van 8.30 tot 9.30 en van 18.00 tot 19.00 uur op nummer 29112. Het Regionale Depot Chemische Af valstoffen op het terrein van de Stads reiniging aan de Nijverheidsweg Noord in Amersfoort is gereed en wordt op 3 juni officieel geopend. Op zaterdag 4 juni kan iedereen een kijkje komen nemen tijdens de open dag van de Stadsreiniging. In het Regionale Depot Chemische Af valstoffen op het terrein van de Amers- foortse Stadsreiniging wordt het chemi sche afval uit Amersfoort en de regio opgeslagen en verwerkt. Het nieuwe depot voldoet aan alle eisen die aan een depot worden gesteld. Tijdens de open dag op 4 juni kunnen bezoekers zien hoe het chemisch afval wordt opgeslagen en wat er mee ge beurt. Bovendien is de scheidingsinstal latie op het terrein van de Stadsreini ging te bezichtigen. Hierop worden de droge componenten uit het Amers- foortse huisvuil (zoals glas, karton en plastic) gesorteerd, zodat het opnieuw gebruikt kan worden. Om de aandacht te vestigen op de open dag van de Stadsreiniging loopt Max Milieu donderdagmiddag en donder dagavond door de Amersfoortse bin nenstad. Zoek de zon op in de nieuwe spec taculaire voorjaarsactie van C1000 die op maandag van start is gegaan. De actie duurt tot en met zaterdag 25 juni. De opzet van de actie is eenvoudig en maakt ge bruik van de Zomer Win-kaart. Elke ClOOO-klant kan meedoen. Gedurende de actieperiode krijgen de klanten bij elke f 20,- aan boodschap pen één Zomer Win-kaart cadeau. Daarop staat een symbool of een zon netje (joker). Tegen inlevering van twee dezelfde symbolen of 1 symbool en 1 zonnetje heeft u recht op een gratis arti kel, dat u de week erop kunt ophalen. Om welke artikelen het gaat, staat in el ke ClOOO-supermarkt aangekondigd. De gratis artikelen wisselen elke week. De Zomer Win-kaarten zijn één week geldig. Volgens C1000 zal de actie ze ker aanslaan: "Het gaat om aantrekke lijke gratis artikelen, waar iedereen iets aan heeft. De ervaringen uit het verle den hebben ons geleerd dat we duizen den van die artikelen hebben moeten inslaan om iedereen tevreden te kun nen stellen. Het leuke is, dat ruilen met familie of kennissen mag, dus de kans dat iemand iets wint is heel erg groot!" Uiteraard doet ook C1000 Voordeel markt aan de Zuidpromenade mee aan de actie. Zoek de zon op. Voor meer in formatie, tel. 15724. 1. A.A. den Hartog-de Boer. 2. V.T, Veldkamp. 3. W.J, Kruithof. 4. E.G- te Duits. 5. M.M. Knijpinga-van Riesscn. 6. J.E:M. Hurenkamp. 7. J.J. Beugelaar, 8. P. Brugman. 9. H. Luimes. 10. C.A.M. Oudshoorn. Op deze foto ontbreken de dames T.C. Hartman en M. van Hagen. Soest: Kerkplein 9, Smitsweg 4, Soesterbergsestraat 14. Baarn: Eemnesserweg 26. Haar zelfopgezette eenmanszaak heeft als leuze "Haarverzorging Jannie: uw kapper aan huis". Met deze slogan is meteen duidelijk waar de 21-jarige Jannie van Am sterdam zich vanaf 1 juni mee be zig gaat houden. Jannie is nu officieel een 'ambulante da mes- en herenkapster'. Volgens haar is haar manier van werken vrij nieuw in het kapperswereldje. "Het verschil met de 'gewone' kapper is dat ik naar de mensen zelf toekom. Voor mensen die het druk hebben of slecht ter been zijn bijvoorbeeld is dat een uitkomst", ver telt Jannie. De voor zichzelf beginnen de kapster vertelt enthousiast hoe ze al les aan gaat pakken. "Mensen kunnen mij bellen om een afspraak te maken. Ik ga dan naar ze toe met mijn auto en neem al mijn kapperspullen mee". Jan nie vertelt dat ze zelfs een eigen wasbak en een speciale douchekop meeneemt. "Die wasbak is lekker ruim en biedt een beetje meer comfort dan een gewone wasbak. De douchekop heb ik zó laten maken dat hij op vrijwel iedere kraan past. Ik heb dan altijd makkelijk water bij de hand". Wilt u meer weten over de coöperatieve structuur van de Rabobank? Vraag naar ons boekje Thuis bij uw Rabobank". U neemt bet tijdens een bezoekje mee of.wij sturen het naar u toe. Bellen (Baarn: 14857, Soest: 96333). Schrijven kunt u naar één van onze kantoren.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7