1099,- Identificatieplicht geldt voortaan ook op het werk 1 'The Oriental Swan' aangesloten bij The Asian Restaurants GOUDEN SNAAR'S fiFSLAAGDE DE ZONNEBLOEM GROEIT... 1HANDEL WANDEL the oriental^SWan KM Jift Giro 145 de zonnebloem Veel gestelde vragen over nieuwe wet de Situaties waarin u naar een ID-bewijs gevraagd kan worden WOENSDAG 8 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINApENSDAG 8 JUNI 1994 LUJL1 Li RESTAURANTS Fietsster (16) gewond bij aanrijding V3 specialiteiten restaurant Tas weg na inbraak aan De Genestetlaan Gestolen auto's weer terecht Tiener-disco Portofoons weg bij inbraak Sportuitslagen KENWOOD UD-302 SET MET GRATIS CD Steenhoffstraat 13a-15 [ET ENT EB EL REN I Soest Telefoon 02155 -1 21 32 Wanneer is welk ID-bewijs toegestaan Wie van Soest houdt leest de Soester Courari Verdwenen Soest neemt rustpauze Onlangs is de gevel van Oosters restaurant 'The Oriental Swan' in Soesterberg verrijkt met een fraai bord, waarop vermeld staat: 'Member of The Asian Restau rants'. Als jongste kwaliteitsorga nisatie voor Oosterse restaurants telt de vereniging ruim twintig le den in Nederland en een vijftal in het buitenland. Stuk voor stuk top-etablissementen die alle voldoen aan de strenge normen en eisen die de vereniging stelt aan de aan gesloten leden. De eigenaar van The Oriental Swan staat dan ook volledig achter de doelstelling van The Asian Restaurants, namelijk: het waarborgen en promoten van de authentieke Azia tische eetculturen in combinatie met de spreekwoordelijke gastvrijheid. Het vignet van de vereniging - de uit zee ver rijzende zon - symboliseert gastronomi sche rijkdom en oriëntaalse kookkunst in optima forma. Als lid van The Asian Restaurants staat The Oriental Swan' borg voor een culi naire ontdekkingsreis door de Oosterse keuken, waarbij de gast ervaart dat een sfeervolle ambiance en de onnavolgba re Oosterse gastvrijheid onlosmakelijk verbonden zijn met de hoge kunst van de Aziatische gastronomie. De heer en mevrouw Mok van The Oriental Swan. Een 16-jarige fietsster uit Amersfoort is vrijdagavond licht gewond geraakt, toen ze op de Van Weedestraat werd aangereden door een auto. De bestuur der, een 26-jarige Soester, gaf haar geen voorrang toen hij over het fietspad een inrit wilde inrijden. Het meisje viel en klaagde over pijn aan haar linker arm en been. Ze werd voor onderzoek naar de Lichtenberggebracht, maar kon ver volgens naar huis. Rademakerstraat 2, Soesterberg. Tel. 03463-52181/51423. Fax 03463-54750. Bij een inbraak in een woning aan de De Genestetlaan heeft de dader een leren enveloptas buitgemaakt. De inhoud be stond uit persoonlijke eigendommen. Om binnen te komen had hij een gla- s-in-loodraam aan de zijkant van het huis vernield. De 49-jarige bewoonster deed aangifte bij de politie. Op de Koperwiek is vorige week een auto aangetroffen, die was gestolen in Bilthoven. Het voertuig is inmiddels weer terug bij de eigenaar. Overigens werd dinsdagnacht op de Koperwiek de auto van een 35-jarige Soester gestolen. Niet bekend is of de dader is 'overge stapt' vanuit de andere gestolen wagen. Ook in Zeist werd een gestolen auto ge vonden. Die was eerder ontvreemd op de Anthonie van Leeuwenhoeklaan in Soesterberg. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Kinderinstuif De instuif is bedoeld voor alle kinderen van de basisschool in de leeftijd van 4 t/m 11 jaar. Het programma is heel ge varieerd waarbij veel wordt gedaan op het gebied van creativiteit. Af en toe is er een wedstrijd, een bingo of een film- middag. De instuifmiddagen in De Schoof, Molenstraat 142, beginnen al tijd om 14.00 uur. Woensdag 8 juni: film op het grote scherm met in de pauze popcorn en li monade. Kosten f 1,-. Woensdag 15 juni: gaan we met z'n al len Vaderdag-kadootjes maken. Kos ten f 1,25. Op zaterdag 11 juni is er in De Schoof een spetterende disco voor tieners van 12 t/m 15 jaar. Entree f 3,-. Aanvang 20.00 uur. Film: Het Zakmes Op zondag 12 juni wordt in De Schoof de film Het Zakmes vertoond. Ben je in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar en heb je zin in een gezellige middag, kom dan naar De Schoof. Aanvang 14.00 uur. Entree f 1,25. Een onbekende dader heeft vorige week drie portofoons ontvreemd bij een bedrijf aan de De Beaufortlaan in Soestduinen. De apparatuur werd weg gehaald uit het onderkomen van de be drijfsbrandweer. De dader had een paal uit de grond getrokken en daarmee een raam vernield. Soest Zuid Zaterdag: Heren: Soest Zuid 1 - Gooiland 1 4-1 (afgebr.TV ter Weyde 1 - Soest Zuid 2 1-5 (Soest Zuid kampioen); Soest Zuid 3 - Blauwe Reiger 2 1-5; Odijk 3 - Soest Zuid 4 5-1. Gemengd: Soest Zuid 1 - Alta 4 2-3; TV de Hakkelaars 1 - Soest Zuid 2 3-2; STC Bui ten 2 - Soest Zuid 3 0-5 (Soest Zuid kam pioen). Zondag: Gemengd: TV Randenbroek 2 - Soest Zuid 1 5-3; Soest Zuid 2 - SV Odijk 4 5-3; Soest Zuid 3 - TV de Rading 1 5-3; Bosch en Duin 3 - Soest Zuid 4 4-4; Bosch en Duin 6 - Soest Zuid 5 7-1. Heren: Soest Zuid 1 - GTC Buiten 1 5-1. Donderdag: TV Griffensteyn 5 - Soest Zuid 1 1-3 (Soest Zuid kampioen); Soest Zuid 2 - 't Stort 2 4-0 (Soest Zuid Kampioen); TV Westerveld 1 - Soest Zuid 3 1-3; Soest Zuid 4 - TV Westerveld 2 3-1. KENWOOD UD-302 Zeer compacte mini-installatie met een 3 cd-wisselaar volledig elektronisch gestuurde dubbel cassettedeck met autoreverse en zoeksysteem, de uitgebreide toonregeling voorzien van akoestiek- functies (arena, jazz club, stadion en vocaal), de tuner is voorzien van 20 voorkeuzezenders en ingebouwde timer. De set is compleet met 3 weg luidsprekers en volledige afstands bediening. voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's I voor persoonlijk advies en een stipte service I voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Setprijs irie kwam er dil voorjaar plotseling •e. "Zullen we dil jaar weer eens, I als vroeger mei de lenl gaan. n beetje hotel is tegenwoordig met ter te betalen." 'oei je je wel lekker?", informeerde ie geschrokken. Onze tentvriende- ce buurman had de gedachte bij ar neergelegd dat het tentleven niet VUT of 65+ een gepasseerd kantiestation is. iilangs was deze 60-jarige, niet eens bemodderd, uit een bungalowtent voorschijn gekomen. Het vakantie- rblijf was hem boven verwachting eegevallen. "Je tentspullen moeten ituurlijk wel in orde zijn," had hij er aanvullende raadgeving aan toege ,egd "en je moet het weer natuurlijk eehebben." Dat alles had hij tijdens •n vroege vakantie kennelijk mogen ;leven. Hij zag er bij terugkeer ten- inste redelijk goed uit. Een beoorde- ïg die nimmer na tentvakanties op rie en Marie van toepassing is ge- eest. rie's ontmoeting voor het tentgebeu- schoot reeds op jeugdige leeftijd «ortel. Hij zal dertien zijn geweest I De P>g balt Itee bes' geit den de^ Vol een wij; voe bui mil vit< hei 000 ebloemi» ben^capten De 30.000 vrijwilligers van de Zonnebloem doen meer dan bootvakanties op de Rijn. Zij organiseren voor langdurig zieken en gehandicapten ontspanningsbijeenkomsten, verzorgen een dagje uiten, heel belangrijk, komen regelmatig langs voor een gesprek. Er zijn ruim 1400 afdelingen, met veel praktische initiatieven. Dit jaar bestaat de Zonnebloem 45 jaar. Geef de Zonnebloem/25, Postbus 2100,4800 CC Breda - Telefoon (076) 602060 WERKNEMERS MOETEN BIJ CONTROLE EEN ID-BEWIJS TONEN "Goedemorgen, ik ben contro leur van de bedrijfsvereniging. Zou ik uw identiteitsbewijs mogen zien?" Als u een baan hebt en u bevindt zich op uw werkplek, bijvoorbeeld de fabriekshal, het kantoor of de bouwplaats, dan kan het sinds kort gebeuren dat deze vraag aan u gesteld wordt. Op 1 juni 1994 is namelijk de Wet op de identificatieplicht van kracht geworden. Dit betekent dat iedereen in Nederland vanaf 12 jaar zich in een aantal situa ties moet kunnen identifice ren. Eén van die situaties is de werkplekcontrole door contro leurs van bijvoorbeeld de be drijfsvereniging. Behalve de bedrijfsvereniging zijn er meer instanties die regelmatig de administratie van bedrijven controleren. De bedrijfsvere niging en de Belastingdienst controleren of de premies voor de werknemersver zekeringen en de loonbelasting zijn afgedra gen. De Dienst voor inspectie en informatie van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (l-SZW, voorheen DIA) controleert of de werkgever een tewerk stellingsvergunning voor zijn buitenlandse werknemers heeft. Het feit dat er door deze instanties wordt gecontroleerd is niets nieuws. Nieuw is wel dat deze instanties aan iedereen op de werkplek mogen vragen om zich te identificeren. Dit kan handig zijn om bijvoorbeeld na te gaan of er in het bedrijf zwart of zonder tewerkstellingsvergunning gewerkt wordt. Wat is er veranderd f Wat is er veranderd voor u sinds 1 juni 1994? Als u in loondienst werkt, moet u zich kun nen identificeren bij een dergelijke controle. U moet dan, als u op uw werk bent, een identiteitsbewijs (ID-bewijs) kunnen laten zien. Dit kan zijn: een Nederlands paspoort, een toeristen kaart, een gemeentelijke iden titeitskaart of een verblijfsdocument voor in Nederland verblijvende vreemdelingen. Bij een controle door de bedrijfsvereniging of de Belastingdienst kunt u zich ook identifice ren met een Nederlands rijbewijs. Voor alle genoemde ID-bewijzen geldt dat de geldigheidsduur niet verstreken mag zijn. ID-bewijs in dé kluis Behalve de invoering van deze 'dagelijkse' plicht op het werk verandert er nog meer. Zo Rijbewijs Overige ID-bewijzen Bij geldzaken Ja Ja Bij de notaris ja Ja Bij de aanvraag van een SoFi-nummer Neen Ja Bij het arbeidsbureau Neen Ja Bij indiensttreding Neen Ja Op het werk (bij controle door de ja Ja bedrijfsvereniging of de Belastingdienst) Bij het aanvragen van een uitkering Neen Ja Bij binnenlands vreemdelingentoezicht Neen Ja Als u zwart rijdt in het openbaar vervoer Ja Ja Bij het bezoeken van een voetbalwedstrijd Ja Ja paspoort, toeristenkaart, gemeentelijke identiteitskaart, verblijfsdocument van de vreemdelingendienst, vluchtelingenpaspoort, vreemdelingenpaspoort, niet- Nederlands paspoort (zonodig voorzien van een verblijfsaantekening), elektro nisch W-document. De Wet op de identificatieplicht houdt in dat iedereen in Neder land vanaf 12 jaar verplicht is zich in bepaalde situaties te identi ficeren. In welke situaties moet u een ID-bewijs laten zien? Na invoering van de Wet op de identificatieplicht kan men onder andere bij indiensttreding naar een geldig ID-bewijs gevraagd worden. FOTO: PERRY H0KKE VISUALS zal uw werkgever u binnenkort vragen bij de afdeling personeelszaken langs te gaan met uw ID-bewijs. Uw werkgever is namelijk ver plicht de identiteit van zijn werknemers vast te stellen. Hiervoor moet de werkgever een kopie van een ID-bewijs maken en deze bewaren bij de loonadministratie. Als u na 1 juni een nieuwe baan vindt, dan zal uw nieuwe werkgever u bij indiensttreding vra gen een ID-bewijs mee te nemen. Ook dan moet er een kopie van worden gemaakt om bij de loonadministratie te bewaren. In deze gevallen kunt u geen gebruik maken van het Nederlands rijbewijs. Wel toegestaan zijn het Nederlands paspoort, de toeristenkaart, de gemeentelijke identiteitskaart en een verblijfsdocument. Het kan zijn dat het on mogelijk is bij de uitoefening van uw beroep een ID-bewijs op zak te hebben, bijvoor beeld als u badmeester bent of acrobaat in het circus. U mag dan ook uw ID-bewijs opbergen in een bureaula, een kluis of an dere veilige plek in de buurt van uw werk plek. Kopie Uw werkgever heeft deze regel niet zelf gemaakt. Hij is wettelijk verplicht een kopie van uw ID-bewijs te maken. Doet hij dit niet, dan is hij strafbaar en kan hij een boete krijgen. Als u weigert een ID-bewijs te tonen wanneer daar om gevraagd wordt door de controleur, dan bent u strafbaar. U riskeert dan een boete en u kunt in het uiterste geval zelfs worden meegenomen naar het politie bureau. Uw identiteit wordt daar dan vast gesteld. Beperkte controle Deze regels lijken nogal ingrijpend. De identificatieplicht op het werk is vooral be doeld om zwartwerken, belastingfraude en illegale tewerkstelling te bestrijden. Nu ko men zwartwerken en illegale tewerkstelling in bepaalde bedrijfstakken meer voor dan in andere. De toepassing van de identificatieplicht bij een werkplekcontrole zal daarom afhangen van de situatie van het bedrijf. Als er verder in het bedrijf niets mis is, zal een controleur iemand die vergeten is om zijn ID-bewijs mee te nemen, niet snel laten meenemen naar het politiebureau. Ook in de beginperiode, direct na 1 juni, zal de controleur het meestal laten bij een waar schuwing. Als er echter in de administratie van de werkgever van alles niet klopt en u kunt zich bovendien niet identificeren, dan kunnen de controlerende instanties wel har der optreden. Op het werk Op het werk kunnen controles worden uit gevoerd, bijvoorbeeld door de bedrijfsvere niging of de Belastingdienst. Aan hen moet u dan een geldig ID-bewijs laten zien. Ook als u met een nieuwe baan begint, zal uw werkgever u vragen een ID-bewijs mee te nemen en daar een kopie van maken. Ook als u een uitkering aanvraagt of als u zich laat inschrijven bij het arbeidsbureau, moet u sinds 1 juni 1994 eerst een geldig ID-bewijs laten zien. Zwartrijden Iemand die geen geldig vervoerbewijs kan laten zien in de bus, tram, trein of metro en geen kaartje kan of wil kopen, moet later toch het bedrag van het kaartje betalen, verhoogd met een boete. De controleur mag dan vragen naar een geldig IDtbewijs om de gegevens die zo iemand opgeeft te controleren. Als er rellen dreigen te ontstaan voor tijdens of na een wedstrijd in het betaald voetbal, mag een politieagent u naar uw ID-bewijs vragen. Dat mag de politie ook doen tijdens supportersvervoer. Vreemdelingentoezicht De politie kan een duidelijke aanwijzing krijgen dat zich ergens één of meerdere personen bevinden die niet in Nederland mogen zijn. Als de politie zo'n aanwijzing heeft en vervolgens een onderzoek instelt, bent u verplicht uw identiteit en nationaliteit aan te tonen. Deze verplichting geldt zowel voor Nederlanders, als voor mensen met een niet-Nederlandse nationaliteit. Ook moet u een ID-bewijs laten zien bij bepaalde transacties bij financiële instelling en, als u een akte laat opmaken bij de notaris en als u een SoFi-nummer aanvraagt bij de Belastingdienst. 0een ID-bewijs Wat gebeurt er als u geen ID-bewijs kunt of wilt tonen? Dan krijgt u niet wat u wilt hebben, bijvoorbeeld de akte bij de notaris of een rekening bij de bank. In een aantal gevallen bent u strafbaar, als u geen geldig ID-bewijs kunt laten zien. U kunt dan wor den meegenomen naar het politiebureau, zodat de politie uw identiteit kan achterha len. U riskeert bovendien ook nog een boete. Welke documenten kunt u nu gebruiken als ID-bewijs? Voor Nederlanders zijn dat het paspoort, de (jeugd)toeristenkaart, de ge meentelijke identiteitskaart en in een aantal gevallen het Nederlandse rijbewijs. Niet- Nederlanders kunnen hun verblijfsdocument gebruiken als ID-bewijs! Komt er nu een nieuwe ID-pas? Nee, er komt geen nieuwe pas. Bestaande documenten, zoals het Nederlands pas poort, de gemeentelijke identiteitskaart, de toeristen kaart en een verblijfsdocument voor in Nederland verblijvende vreemdelingen, kunnen worden gebruikt als identiteitsbe wijs. In sommige gevallen is het Nederlands rijbewijs ook te gebruiken. In het schema hiernaast kunt u zien wanneer u het rijbe wijs kunt gebruiken als ID-bewijs. Waarom is het rijbewijs niet in alle situaties als ID-bewijs toegestaan? Op het rijbewijs staat geen nationaliteit vermeld. In veel gevallen is het belangrijk om dit wel te weten, bijvoorbeeld wanneer iemand met een nieuwe baan begint. De werkgever moet op de hoogte zijn van iemands nationaliteit, zodat hij eventueel een tewerkstellingsvergunning kan aanvra gen. Om het voldoen aan de identificatie plicht voor iedereen zo gemakkelijk moge lijk te maken, is het in een aantal gevallen toegestaan om het Nederlands rijbewijs als ID-bewijs te gebruiken. Het rijbewijs heeft namelijk een handzaam formaat en veel mensen hebben het toch al dagelijks op zak. Wat moet ik doen als mijn gemeente geen gemeentelijke identiteitskaart verstrekt? Sommige gemeenten hebben besloten de gemeentelijke identiteitskaart niet te ver strekken, omdat per 1 januari 1995 de uit gifte ervan zal stoppen. Omdat u alleen maar een gemeentelijke identiteitskaart kunt kopen in de gemeente waar u staat inge schreven, zijn de inwoners van die gemeen ten genoodzaakt een paspoort of een toeristenkaart te kopen. Als u verwacht de komende maanden niet in één van de situa ties terecht te komen waarin om een ID- bewijs gevraagd kan worden, dan kunt u ook wachten tot 1 januari 1995. Dan komt namelijk de Europese identiteitskaart. Wat is dat precies, een Europese iden titeitskaart? Deze kaart komt in plaats van de toeristen kaart en de gemeentelijke identiteitskaart. De nieuwe kaart is te gebruiken als identi teitsbewijs en u kunt er ook de grens mee over, maar alleen naar de meeste landen in Europa en naar de Nederlandse Antillen en Aruba. De prijs van de Europese identiteits kaart zal maximaal 35 gulden zijn. Is het verplicht voor kinderen vanaf 12 jaar om een eigen ID-bewijs aan te schaffen? Het is geen wettelijke verplichting om een ID-bewijs te hebben. Het is een verplichting om in bepaalde situaties een ID-bewijs te laten zien. Als uw kind nog niet in die situaties terecht komt, bijvoorbeeld geen baantje heeft en niet zonder kaartje met de trein reist, dan zal niemand uw kind naar een ID-bewijs vragen en is het dus ook (nog) niet nodig er één aan te schaffen. Geldt de wet ook voor niet-Nederlan- ders? Jazeker, de wet geldt ook voor mensen die een andere nationaliteit hebben dan de Nederlandse. Vóór 1 juni was het zo dat alle niet-Nederlanders altijd een verblijfs document op zak moesten hebben. Na 1 juni is dat niet meer zo. Net als Nederlan ders moeten niet-Nederlanders dan alleen in bepaalde situaties een ID-bewijs kunnen laten zien. Is het verplicht altijd een ID-bewijs bij je te dragen? Dat is niet verplicht, maar wel handig, want zo zal je niet voor verrassingen 'komen te staan. ,en hij voor een leerzaam en sportief flW amp met andere avontuurlijke jonge- M W >n tussen 20.(10 en 6.00 uur in het ieinste sheltertje ter ruste werd ge- :gd. De behuizing bleek voor deze inge, magere slungel ruim een halve leter tekort te zijn. Een opmerking aarover viel niet in goede aarde bij de ampleiding. Jongens als Arie dien en uit het goede kamphout gesneden zijn, opgewassen tegen karakter- bevorderende ontberingen. Dat was irie dus niet, met als gevolg dat hij de- elfde avond in zijn ouderlijk huis k-eer onderdak kreeg, darie's voorkeur voor een tent was in iet prille begin van ons huwelijk uit- luitend gebaseerd op onwetenheid. )ndanks chronisch geldgebrek bleet iet buitenland als invulling van vakan- ie lonken en dus huurden wij een tent. 3m het te proberen. Met een bevriend ;chtpaar verplaatsten wij ons in een Volkswagen. Arie's vriend was de •hauffeur, de passagiers zijn suppor- lers. "Pas op, kijk uit, het stoplicht itaat op rood," luidden de aanmoedi gingen, alvorens wij in het donker op een Franse camping arriveerden. Een nederzetting om van te houden. De gehele bevolking bestond uit één koe. Even na middernacht bleek de ver- huurafdeling ons een verkeerde tent te hebben meegegeven. Je kon er name lijk niet in staan, je kon je hoofd er niet in kwijt. De gehele vakantie heeft Arie met zijn hoofd buiten boord geslapen. Jong geleerd, oud gedaan. Jaren later hebben we nog eens een poging gewaagd. We mochten van door rheuma geplaagde buren een overbodig geworden bungalowtent te- gen een vriendenprijsje overnemen. Afgezien van het feit dat Arie tijdens dit buitengebeuren miljoenen muggen naar een andere bestemming heeft ge holpen, dreigde het lange tijd een ge- slaagde verpozing te worden, totdat duidelijk werd dat ook Frankrijk over een natte moesson bleek te beschik ken en Arie vervolgens genoodzaakt was de in het vaderland geleerde kam- peerlessen in praktijk te brengen. Met grote deskundigheid een geultje ge graven waar zelfs Marie u tegen zei. Helaas, de cursus kamperen had een hoofdstuk overgeslagen. We stonden namelijk op een helling, zodat het re genwater wel dóór onze tent stroom- j~ or niet in bleef staan. Na al MEER WETEN OVER DE IDENTIFICATIEPLICHT? Zoals veel voorlichtings campagnes van de overheid, eindigt de radio- en TV-spot over de identificatieplicht met de zin: "Haal de bro chure bij postkantoor of bi bliotheek". De brochure 'Al les over de identificatie plicht' kunt u daar afhalen. Deze brochure geeft alge mene informatie over de identificatieplicht en is te vens vertaald In het Turks, Marokkaans, Engels, Frans en Duits. Sinds begin juni isereennieuwe spot op de buis. Hierin komt de identificatieplicht op het werk aan de orde. Wat de gevolgen zijn van de identificatieplicht voor werkgevers en werknemers kunt u nalezen in de brochure: 'Uw bedrijf en de identificatie plicht. Wat moet u weten?' Deze brochure is verstuurd naar alle werkgevers in Nederland. Als u de brochure nog niet heeft ont vangen kunt u die aanvragen bij het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid, Post bus 90801, 2509 LV Den Haag. De brochure 'Identificatie bij fi nanciële dienstverlening' kunt u aanvragen bij het ministerie van Financiën, Postbus 20201, 2500 EE Den Haag. Als u de vertalingen van de brochure 'Al les over de identificatieplicht' wilt aanvragen dan kunt u te recht bij het ministerie van Jus titie, Postbus 20301, 2500 EH Den Haag. de, maar er i deze smartelijke herinneringen nog eens te hebben opgerakeld is ook Ma rie de mening toegedaan dat we de bungalowtent maar aan de kinderen moesten schenken. Het zal er niet van komen. De laatste keer dat de tent werd opgezet was op het plantsoentje voor ons huis. De jongste dochter zou gaan kamperen. Zonder tv, koelkast en opklapbed. Helemaal terug naar de natuur dus. Na twee uur ploeteren was de oprichting een feit. Hij haalde de APK-keuring niet. "Hij is veel te groot en het weer zit er in," luidde de beoordeling. Moraal van dit Rondje Soest: Als uw vakantie u lief is laat uw tent dan thuis. Wie het desondanks beter wil weten, zorg dat de spullen in orde zijn, anders ben je ergens en toch nergens. arie wandelaaf effiDBwv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERKOOP VAN Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Gedurende enige tijd zullen de !c zers van de Soester Courant de n brieken Verdwenen Soest en ve dwenen Soest Hervonden moete missen. Mensen die nog willen reageren de foto's en teksten van vorige wei of daarvoor, worden verzocht das mee te wachten. Vanaf maandag juni kunnen inlichtingen weer wc den doorgegeven aan Boris bei hout.

Soester Courant | 1994 | | pagina 10