Soest - Soest (zie verder pagina 15) LTC Soestdijk sluit op waardige wijze af IRegen kan voetbalpret niet drukken Gelukwensen aan adres van Soest Zaalvoetbalclubs spelen om Soester kampioenschap ran Leijenhorst vooraan in [wart triathlon van Huizen Klarenbeek nog steeds in top tien terug te vinden Loodgieterswerk TENNIS ATLETIEK Duivenberichten Verbrugh kiest na 'singles' Soest-Zuid voor Roland Garros Op zaterdag 11 juni in Aqua Indoor TRIATHLON In boekje 'Ranglijst aller tijden ATLETIEK Van Hal kampioen dames Flevoland BRIDGE Klijn/Kelderman winnende koppel bridgeclub ONI De Duinholers verdienen bloemen op baan Aalsmeer Jeugd leeft zich uit op voetbalkamp SEC Veel gasten op receptie van kampioen derde klasse C KNVB VOETBAL Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Wedvlucht: Orleans Saran; Af stand: 531 kilometer; Wind: West; Duiven in concours: 241 (De Zwa luw), 151 (De Vriendschap); Snel ste duif: H. de Bree (De Zwaluw, 1.327 meter per minuut), J. Buch- ner (De Vriendschap, 1.281 meter per minuut). PV DE ZWALUW H. de Bree: 14121415 20 33 48; V.d. Bra- kel-de Beer: 2 19 36 38; J.W.E. Stam: 3 21 34 5152; W. van Dorrestein: 5 46; B. Roest: 6 8 29; A. de Bes: 7 17 25; Comb. Jaron: 9 37 47; T. Klomp: 10 26 35 49; G. Rijksen: 11 24 32 57; J. Duijst en Zn: 13. PV DE VRIENDSCHAP J. Buchner: 128; B. Schimmel 2 4 12; J. Wijnands: 3 5 10 16 21 27; Altenaar/ Reijerse: 6 9 14 19; C. Kaats: 7 32 36 38; Comb. Westerveld: 8 20 29; J. Vo gel: 11 35. Wedvlucht: Valenciennes; Af stand: 240 kilometer; Wind: Zuid- West; Duiven in concours: 347 (De Zwaluw). 220 (De Vriend schap); Snelste duif: B. Schimmel (De Vriendschap, 2.152 meter per minuut), J.W.E. Stam (De Zwa luw, 2.118 meter per minuut). PV DE ZWALUW J.W.E. Stam: 1 4 15 43 75 80 82; V.d. Brakel-de Beer: 2 9 16 34 55; Comb. Jaron: 3 29 51J. v.d. Belt en Klzn: 5 10 134761; W. van Dorrestein: 6495062 83 86; B. Roest: 7 19; H. van Es: 8 39; J. v.d. Brakel Zonen: 11 24 72 78; H. Vonk: 12 40. PV DE VRIENDSCHAP B. Schimmel: 1 7 9 11 23 24 44; Comb. Kamerbeek/Rauch: 2; C. Jak: 3; J. Buchner: 4 43; T. Kok: 5 22 32; Vaes- sen/Veenendaal: 6 21 40; J. Rutten- berg: 8 34; Altenaar/Reijerse: 10 27 33; J. van Groningen: 12 14; J. Wij nands: 13 18. WOENSDAG 8 JUNI 1994 SOESTER COURANT Op waardige wijze heeft LTC Soestdijk zondag de tenniscompe- titie afgesloten. Tegen Iduna 2 werd het laatste duel met 2-6 ge wonnen. Na twee dubbels werden de mix-partijen op papier ver deeld. ;rvoor had alleen Freddy Forger zijn ;elspel verloren. De overige partijen den gewonnen, evenals het heren- et damesdubbel. Iduna, waarvan de Iers geen onbekende zijn voor de 'eg van Harold Wernsen, kreeg daar- jéén partij cadeau. De mix-partijen den niet meer gespeeld. De kam- enen van de Schrikslaan beleefden [Utrecht een ontspannen dag. Er stond niets meer op het spel, maar niet temin werden de eerste zes partijen ge concentreerd uiteesoeeld. Binnenkort gaan de technische com missie, trainer/coach Wernsen en de spelers om de tafel zitten. Wernsen wil dat het eerste en het tweede team zich handhaven in de tweede, respectieve lijk derde klasse. Met het derde team wil hij van de vierde naar de derde klasse proberen te promoveren. Om die doel stellingen te bereiken, heeft de club echter wel enkele nieuwe spelers nodig. Daar zal de komende maanden aan worden gewerkt. Soest-Zuid Hij had het na de enkelspelen wel ge zien. Pieter Verbrugh nam op een 3-1-achterstand tegen Randenbroeck de wijk en verkoos de finale op Roland Garros boven de laatste klappen van de tenniscompetitie. Soest-Zuid verloor in Amersfoort onnodig met 5-3 en gaf daarmee de tweede plaats uit handen. "Het was niet echt om aan te zien. Vooral Rachel Beijer en Arno Jellema stonden een beetje uit te tennissen. Als we nog kansen hadden gehad om het kampioenschap was hier een heel ande re uitslag neergezet", zei Verbrugh. Normaal gesproken had Jellema zijn te genstander van de baan moeten slaan. Maar net als in de eerste competitie wedstrijd leverde Jellema zijn single in. Hij verloor in de derde set na een tie break. De nederlaag van Beijer was ook al onnodig, die van Brouwer lag meer voor de hand. De enige speler die zijn ongeslagen status in de enkelspelen overeind hield, was Xander de Groot. Hij won in twee sets (4-6, 2-6). In de dubbelspelen hield Randen broeck de voorsprong vast. Daardoor zijn we een leuke middenmoter gewor den in plaats van de club die hoog op de tweede plaats eindigde", aldus Ver brugh. De vier zaalvoetbalverenigin gen strijden zaterdag 11 juni om I het Soester kampioenschap. Dat gebeurt tussen 14.00 en 17.00 uur in de sporthal van Aqua Indoor aan de Dalweg. De organisatie is in handen van Reijer Looijsen van Hees. Er wordt gespeeld in een toernooi- I vorm, zodat alle ploegen elkaar één keer ontmoeten. Alle wedstrijden duren 25 minuten. Hees heeft een wisselbeker klaar staan voor de win- naar van het lokale voetbalkam pioenschap in de zaal. Bij gelijke 1 eindstand wordt gekeken naar het doelsaldo van de teams. Deelnemers zijn Hees, Firtina'93, DVS/Lazy Louis en SEC. De leiding van de wedstrijden is in handen van F.P. Burbach uit De Bilt en A.W. Booij uit Hilversum. De toernooileiding berust bij Co van Slegtenhorst en Pe ter Blokland. Programma: 14.00 Hees-SEC 14.25 DVS/Lazy Louis-Firtina'93 15.00 SEC-Firtina'93 15.25 Hees-DVS/Lazy Louis 16.00 DVS/Lazy Louis-SEC 16.25 Firtina'93-Hees 17.00 Prijsuitreiking [In de kwart triathlon van Huizen pebben de triatleten van De Schie- [ter hun eerste prestaties van het Zomerseizoen neergezet. Veteraan iJoop van Leijenhorst ging al zijn clubgenoten voor. -lij legde de 1.000 meter zwemmen in het buitenbad, de 45 fietskilometers in ■het polderlandschap en 10,6 kilometer [lopen af in scherpe tijd van 2 uur 15.43 ninuten. Hij bleef daarbij ook de sterke |Frank de Groot voor, die 1.15 minuten neer nodig had. Kersverse veteraan en loefenmeester van de Schieter Henk ■Schaak begint weer in oude doen te Ta lken. Hij bracht een tijd van 2.18.01 op de chrono. ■Nieuwkomer John Meijer kwam hier look al tot een acceptabele 2.28.41. Gijs ■van Korlaar, net terug van de zware |Münchener marathon, baande zich ge- amenlijk met Bert den Breejen een iveg naar de finish in 2.42.26. I In Gorinchem was het water heel wat ■kouder dan in het verwarmde buiten- |bad van Huizen. Hier lagen de deelne- ners gedurende hun 1.500 meter lange [zwemtraject in open water van minder dan 15 graden. Dennis Moerman over won na deze koude opening vervolgens jde 40 fiets- en 10 loopkilometers iets (sneller dan Kees Rietveld. Moerman noteerde 2.26 tegen 2.28 voor Riet veld. Gelijktijdig met de estafetteversie van de Eemmeerloop, klaarde Gerda van der Veen dit karwei solo. Waar nor maal vijf personen elkaar om de 10 ki lometer aflossen, was Gerda hier voor de tweede maal gestart om de volle 50 kilometer geheel op eigen kracht in een tijd van 4.47.30 af te leggen, daarmee de eerste plaats bij de dames voor zich opeisend. Rekening houdend met de omstandigheden van dit jaar met o.a. een fikse regenbui op de Wakkerendijk ligt haar prestatie (2.25 minuten langer dan in 1993) op hetzelfde niveau als bij haar debuut. In Nieuwkoop stond zondag een halve triathlon op het programma. Namens De Schieter verschenen Frank de Groot, Edward Nuyten en Gijs van Korlaar aan de start voor 2,5 kilometer zwemmen, 84 kilometer fietsen en 20 kilometer lopen. Nuyten finishte als eerste van dat drie tal: vijf uur en vijftien minuten. De aan staande gediplomeerde trainer De Groot liet op de fiets zijn clubgenoot Van Korlaar achter zich en finishte uit eindelijk in een tijd van vijf uur en 23 minuten. Van Korlaar kwam na zes uur binnen. In het boekje 'Ranglijst aller tij den' van de Koninklijke Neerland- se Atletiek Unie staan ongeveer twintig leden van AV Pijnenburg vernield. Meest opvallend is de naam van Marcel Klarenbeek, die eind jaren zeventig en begin jaren tachtig een nationale topper was. Hij heeft nog steeds het Nederlandse record in zijn bezit van de 400 meter voor jongens A. Hij vestigde dat in 1979 met een tijd van 46.68. Twee jaar later verpulverde hij dat re cord als senior (46.19) en was toen eni ge tijd recordhouder. Met die tijd staat hij nog steeds vijfde op de ranglijst aller tijden. Op de 200 meter voor jongens A bezet Klarenbeek de tweede positie. In '79 raffelde de Soester die afstand af in 21.49, iets sneller dan in 1977 toen hij als B-junior een tijd van 22.0 liep. Dat is vandaag de dag op vijf na de snelste tijd ooit door een B-junior gelopen op die afstand. Bij de jongens B neemt de deel nemer van de Olympische Spelen in Moskou immer nog de derde plaats in op de 400 meter. In 1977 volbracht de voormalig Nederlands kampioen zijn favoriete afstand in 48.77. Op drie an dere onderdelen komt Klarenbeek in de top honderd voor. De naam van Mark Hilberts is terug te vinden in de top tien van jongens A die de 10.000 meter liepen. Twee jaar gele den deed hij 31.17.2 over die afstand, goed voor de zevende plaats in het alge meen klassement. Als B-junior deed Menno Lievers in 1976 zes minuten en vijf seconden over de 2.000 meter stee- ple chase. In die categorie staat hij ze vende. De zevende plaats wordt tevens ingeno men door Sanne van Keken. Bij het speerwerpen boekte zij in 1988 als D-meisje een afstand van 34.94. Karin de Nijs staat in twee klassementen (1.500 meter meisjes A en meisjes B) nog als zevende, maar zij was destijds (1976 en 1978) nog geen lid van AV Pijnenburg. De halve marathon van Almere, te vens het kampioenschap van Flevo land werd er zondag voor Mart van Hal één om bij te schrijven op haar sportieve erelijst. De Pijnenburgveterane mocht zich na afloop niet alleen winnares noemen bij de dames veteranen, maar ook bij de dames, waardoor ze tevens het kam pioenschap van Flevoland veroverde in een eindtijd van 1.29.50. Dat haar vorm groeiende was, bleek vorige week al in Utrecht, waar ze op de 5 kilometer tot een tijd van 19.18.08 kwam. Ook Wim van de Veen (Vet I) bleek geïnspireerd door zijn ploeggenote en kwam op het winderige, maar snelle parcours tot een nieuw persoonlijk re cord in 1.26.19. Henk van Hal (Vet I) liet 1.35.10 noteren. Mark Hilberts werd vijfde in een weg wedstrijd over 10 kilometer. In Blokker finishte hij in 30.59. Bij bridgeclub ONI is het koppel Klijn/Kelderman clubkampioen ge worden. Tweede in de A-lijn werd het echtpaar Landstra. De prijzen werden onlangs uitgereikt. In de B-lijn werd de eerste prijs gedeeld door de koppels Pronk/Simons en Vlastuin/Vlastuin. Winnaar in de C-lijn werd het koppel Posthuma/Van de Berg. Hoewel de competitie is afgerond, blijft ONI voorlopig actief op dinsdagavond. Aan de bridgedrives in De Rank aan de Soesterbergsestraat kan ook door niet- leden worden meegedaan. Tegen beta ling van 2,50 gulden kunnen belang stellenden aanschuiven. Als ze lid wor den van ONI, wordt dat bedrag in min dering gebracht van het contributie- geld. Voor informatie, tel. 15168 of 02154-12761. PAGINA 13 Waar kun je beter naar toe dan Aals meer als je bloemen verdient. De Duin holers hadden zich geen betere locatie kunnen bedenken voor het binnensle pen van de titel. Het eerste team van de midgetgolfclub werd zondag kampioen in de B-klasse. Na vijf ronden hadden de Soesters evenveel punten (14) als naaste concur rent WIK, maar met achttien holesla gen minder (2.886 om 2904) ging de hoofdprijs naar de Duinholers. Voor de beste prestatie in Aalsmeer zorgde Fred van de Broek. Met rondjes van 30, 36, 38 en 35 kwam hij op een gemiddelde van 34,7 uit. Mike Matla scoorde een gemiddelde van 35,2, ter wijl Gerry Knollen en Henk van de Meent net boven de 37 uitkwamen. In het pa viljoen op de Bosstraat- Oost werd het vrijdaga vond nog eens dunnetjes over gedaan. Daar stond S. O. Soest nog eens stil bij het kampioenschap in de derde klasse C. Tijdens de receptie van de nieuwe tweedeklasser schudden bestuursle den, selectiespelers en begeleiders honderden handen. Onder de aanwezigen bevonden zich onder anderen sportwethouder Ries van Logtenstein, vertegenwoordigers van andere voet balclubs, de KNVB en voormalig trainer Wim Gelhard. Hij leidde de ploeg in de periode 1987- '90. In zijn laatste jaar bij Soest was hij dicht bij promotie naar de tweede klasse, maar in de beslissingswedstrijd kwam Argon vlak voor het einde van de tweede helft langszij. In de verlenging presteerden de Mij drechters dat nog een keer, waarna ze de strafschoppen beter namen. Die teleurstelling is echter al lang weggeslikt. Voorzitter Paul Smit van S. O. Soest feliciteerde vrijdagavond tijdens de receptie de selectiespelers en het begeleidingsteam met het kampioenschap en de promotie naar de tweede klasse. Bij het handbal viel in Aqua Indoor tweemaal een 'Deutsche 6-17 de boot in, de jongens slaagden er in de tweede helft net Sieg' te noteren. De meisjes van Smeeing/BDC gingen met niet in een 3-9-achterstandgoed te maken. Het werd 13-16. Volleybal stond tijdens de laatste edities van Soest-Soest Stam/SoVoCo weinig tot geen weerstand. In de drie officiële vaak garant voor spannende vijf-setters. Ditmaal ondervond sets incasseerden de meisjes niet meer dan acht punten. Tot verrassing van de zwemmers was de gemiddelde leeftijd der ure ook waterspelletjes georganiseerd in het water van van de Duitsers aanzienlijk jonger. Daarom werden er ter elf- A qua Indoor. Voor het zestiende pupillenweek- einde van SEC hadden zich, on danks de regen, zaterdag zo'n vijf tig deelnemers gemeld. Vanaf 10.30 uur stonden zij gereed voor een spellencircuit. Hierbij werd bij de D-pupillen Bastiaan Verheyen eerste, bij de E-pupillen Roy Spek en bij de F-pupillen Mark van Bokhorst. Hierna werd er geluncht. Na de lunch stond er een training voor de pupillen keepers op het programma en werden de overige voetballers getraind door Vitesse speler Glen Helder. Tus sendoor werd er gestreden om de pe naltybokaal op doelman Jan Willem van Ede. Bij de D-pupillen ging de bo kaal naar Senol Akguz, bij de E-pupil- len naar Micky van de Bildt en bij de F-pupillen naar Sonny Ribberink. Na het diner hadden de organisatoren, Gerrit van der Laan en Nando Heynen, gezorgd voor een spannend avondpro gramma; waarbij de D-pupillen gebruik maakten van de baan van AV Pijnen burg voor hun Olympische Spelen. De E- en F-pupillen hielden zich, gezien de weersomstandigheden binnen bezig. Zo rond 22.30 uur werd de slaappoging ondernomen. Na het ontbijt werd zon dagmorgen, evenals op de droge mo menten 's zaterdags, gretig gebruik ge maakt van het luchtkussen 'De Schel- Jan-Willem van Ede geeft tekst en uit leg aan de jeugd van SEC. Foto: Goos van der Wilt. de'. Op het programma stond vier-te- gen-vier voetbal. Bij de E/F pupillen wist Vitesse te winnen en bij de D-pu pillen Spanje. Na de lunch stond er een shoot-out op het programma. Hierbij wisten bij de D-pupillen Senol Akguz, E-pupillen Turan Korkmaz en F-pupil len Angelis Mackay de meeste punten te verzamelen. Na de prijsuitreiking, waarbij iedere deelnemer een foto van hem of haar met Van Ede en Helder ontving, gingen zij moe maar voldaan huiswaarts.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13