Nieuwe gene van tweejaar Regen niet van invloed op humeur V KYO viert uitbundig 40 jaar korfbal Judoka Stefan t k ••■ssM Brandweer Soesterberg voorkomt erger met doortastend optreden Organisator F. Hagmeijer Avondvierdaagse gehuldigd Kerkdiensten Medische dienst Agenda WOENSDAG 8 JUNI 1994 Deelnemers Avondvierdaagse laten zich niet van de wijs brengen Zilveren legpenning en gouden speld Inbreker laat buit aan Kampweg achter Fietsvierdaagse in avonduren van 13 tot 17 juni Kinderfiets gevonden Inbrekers richten vernielingen aan in Caroluskerk Noodkreet van EHBO aan alle Soesterbergers Muziekgroep van Sterrenberg in Eucharistieviering Soesterberg gaat weer 'Roefelen' Ons Kent Ons Op zaterdag 3 september Rommelmarkt van Carolusschool op zaterdag 11 juni 'De Grote Krant7 huis-aan-huis 'De Drie Eiken' Kaarten Drie Eiken ook in de vakantie Gemeente geeftpechvog SOESTERBERGSEÜlCOURANT Correspon den t ie-adres P. Taai, Van Maarenplein 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 "Drie dagen prachtig weer en nu zeuren «ver de regen? Het meeste valt toch naast mij neer", aldus één van de vele positieve reacties tij dens de laatste dag van de Avond vierdaagse. De 443 wandelaars, overladen met bloemen, keken la chend naar de vele mensen die hen kwamen begroeten. "Kijk eens naar al die kleuren paraplu's en regenkleding, dat maakt de zaak nog feestelijker", aldus een ouder iemand. "Ik loop nu voor de twintigste keer, maar het was vanavond wel even afzien, niet van de regen hoor. Maar kennelijk worden m'n benen toch wat strammer, het volgende jaar wat meer oefenen. Odeon hield met de drumband het rit me erin, net als Jonathan uit Zeist. "Weetje, m'n pak was net aan de beurt voor de stomerij, dus nu zeker", zei een hoornblazer lachend. Het werd een wa re zegetocht door het dorp. Gelukkig kwamen velen uit de huizen om de dap peren gade te slaan en hier en daar toe te juichen. Op het Dorpsplein stond burgemeester Hans de Widt, G. de Vroede, voorzitter van de Nederlands Gooise Wandelsport Bond en uiteraard jubelaris Frans Hagmeijer, voorzitter van het plaatselijke comité. In een soms stromende regen zagen zij de groepen langs hun heen gaan. Voor de Show en Drumband Jonathan was het nog niet genoeg. Zij hadden lak aan de regen en speelden diverse bekende liederen die hier en daar werden meegezongen. Als dank kregen zij een natte en staande ovatie van het talrijke publiek, waar mee de veertigste editie van de Soester- bergse avondvierdaagse succesvol werd besloten. Fam. Eikelboom vol lof over optreden Maandag 30 mei kreeg de fam. Ei kelboom, Amersfoortsestraat 45, de schrik van haar leven. In de ge lukkig losstaande garage achter hun huis was een goede kennis be zig met laswerkzaamheden. Wat honderd keer goed ging pakte nu verkeerd uit. Een vonk kwam te recht op de hydraulische appara tuur. Na het gadeslaan van de wande laars en het afwikkelen van de ad ministratie van de veertigste avondvierdaagse, kwam een klein gezelschap in zaal 2 van het Dorps huis bijeen. Bij die gelegenheid werd comité-voorzitter Frans Hagmeijer gehuldigd door burge meester Hans de Widt. Dc jubilerende organisator kreeg de zil veren legpenning van de gemeente overhandigd, omdat hij al veertig keer de Avondvierdaagse heeft georgani seerd. "Veel mensen zetten zich in als vrijwilli ger voor het algemeen belang, maar sommigen doen iets meer dan de ander. U bent tien jaar secretaris en daarna dertig jaar voorzitter van het plaatselijk wandelcomité geweest. Als van oor sprong niet-Soesterberger heeft u zich dank zij uw echtgenote goed als Soes- terberger aangepast", zei De Widt. Hij memoreerde de verdere activiteiten van de jubelaris die voorzitter is van 150 jaar Soesterberg, mede-oprichter van het Herdenkingsmonument, voorzitter van de sportvereniging Laetitia en be stuurslid van de Vereniging Sportraad Soest. "U bent altijd betrokken geweest bij de belangen van het dorp, een inwo ner die we niet kunnen missen en essen tieel is voor de dorpsgemeenschap. Zelfs heeft u de Avondvierdaagse te Soest de impuls gegeven om een eigen comité op te richten. Al deze activitei ten met centraal daarin het veertig jaar leiding geven aan het plaatselijk wan delcomité waren voor het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest redenen u hierbij de zil veren gemeentelijke legpenning als Burgemeester Hans de Widt overhan digde Hagmeijer de zilveren legpenning van de gemeente Soest. blijk van waardering te overhandigen." De niet snel van zijn stuk te brengen Hagmeijer nam deze oorkonde verrast aan en vond direct de woorden om hier op te reageren. "Inderdaad zijn er veel dingen waarmee ik bezig ben en ik weet soms zelf niet wat ik wel of niet doe. Maar als niet geboren Soesterberger weet ik soms meer dan een echte gebo ren dorpsgenoot." Hagmeijer keek te rug op de veertig jaren Avondvierdaag se en concludeerde dat dit mogelijk de eerste keer was dat een burgemeester van de gemeente Soest deze bezocht. Als tegenprestatie bood hij de burge meester een vaantje aan van het 40-jari- ge wandel comité. Ook mevrouw Hag meijer, die al 38 jaren haar medewer king verleent in dit comité, werd door middel van bloemen in de hulde betrok ken. Nadat Dick Wels, mede-bestuurslid en schoonzoon van Hagmeijer, de jubela ris voor zijn inzet had bedankt, kreeg G. de Vroede, voorzitter van de Neder landse Wandelsport Bond het woord. Ook hij prees de activiteiten van Hag meijer ais één van de 640 landelijke vrijwilligers ten behoeve van circa 60.000 deelnemers. Om die reden werd hem de gouden bondsspeld opgespeld. Aangezien mevrouw Hagmeijer ook zovele jaren in deze wandelsport haar krachten had gegeven, werd haar de speld van verdienste gegeven. Een ode aan het echtpaar Hagmeijer, die het zonder meer heeft verdiend. De bewoners van een huis aan de Kampweg ontdekten in het weekeinde bij thuiskomst dat hun televisie, hun magnetron en hun elektrische tanden borstel buiten op straat stonden. Ken nelijk waren de spullen alvast klaarge zet door een inbreker, die ze echter op het laatste moment had achtergelaten. Volgens de politie werd de dader waar schijnlijk gestoord tijdens zijn euvelda den en nam hij voor alle zekerheid de benen maar. Bij voldoende belangstelling houdt de Sportvereniging Laetitia van maandag 13 juni tot en met donderdag 16 juni een Avondfietsvierdaagse. Het in schrijfgeld bedraagt vijf gulden. De te fietsen afstanden liggen per avond tus sen de 25 en 32 kilometer. Inschrijving: maandag 13 juni van 18.30 tot 19.00 uur in het Dorpshuis. Gedurende de vier avonden zal de start en finish steeds vanuit het Dorpshuis te Soesterberg plaatsvinden. Kort tevoren was die schoongemaakt met benzine en voorzien van een nieu we olielaag. Die ene vonk was voldoen de om alle instrumenten in lichterlaaie te zetten. Van blussen was geen sprake en daarom werd de Soesterbergse brandweer ingeschakeld via het 06-11 alarmnummer. 'Hij was net terug bij de garage of daar stond de brandweer al achter hem', al dus mw. Eikelboom. Dhr. Eikelboom: 'Niet alleen was de snelheid van hande len opvallend, maar ook de deskundig heid. Uiteraard bestreden ze direct het vuur, maar ze wisten precies welke maatregelen ze moesten nemen betref fende gasflessen en ander ontplofbaar materiaal. Binnen zeer korte tijd waren alle maatregelen genomen die uitbrei ding van het vuur konden voorkomen. Om die reden ben ik vol lof over de in zet van de vrijwillige brandweer Soes terberg. Helaas is vrij duur technisch materiaal verloren gegaan, maar dank zij het vakkundig optreden werd de schade toch nog tot het uiterste be perkt'. Vrachtwagens reden af en aan om de verbrande onderdelen te verwijderen en kort daarna was niets meer van de gevolgen van de brand te zien. Mw. Ei kelboom wil nog wel kwijt dat ze de nacht daarop niet bijster goed heeft ge slapen. Sinds 29 april staat bij mw. De Klerk aan de Fokkerstraat 5 een nagenoeg nieuw groen kinderfietsje, merk Invic- ta. Mw. De Klerk is verbaasd dat men niet reageert op een eerder in deze krant gedane oproep. Daarom nog eens deze herhaling. Onbekenden hebben vorige week inge broken in de r.k. Caroluskerk aan de Rademakerstraat en daarbij een aantal forse vernielingen aangericht. Aan de achterzijde van de kerk forceerden ze een glas-in-loodraam van de sacristie. Vervolgens deden ze een poging om het ingemetselde offerblok uit de muur te trekken, wat mislukte. Ook werd het koper van de preekstoel beschadigd. De poging om de altaarsteen te lichten werd evenmin met succes bekroond, De politie is de daders nog niet op het spoor. "Alle bestuurlijke zaken gaan gewoon door. De nieuwe aanmeldingen voor het cursusjaar 1994/1995 staan op sta pel en dat alles door een penningmees ter en een vrijwilliger, dat kan onmoge lijk zo verder gaan." Dat zegt een veronruste heer Hoogstra ten. De afdeling EHBO-Soesterberg is volgens hem op sterven na dood. Al leen een spontane aanmelding van nieuwe bestuursleden kan de afdeling nog redden. Voor de eerste EHBO- cursus hebben zich reeds velen aange meld. In september begint men met de ze 16 dinsdagavonden durende oplei ding. Het is zelfs een bijzondere cursus aangezien er voor dezelfde prijs ook een cursus verbandleer in zit. Ook neemt Hoogstraten aan dat de Stichting Jeugdwerk opnieuw zal star ten met haar geslaagde opleiding Jeugd- EHBO. "Eind mei was er een EHBO- collecte afgesproken, maar vanwege te weinig-collectanten was de opbrengst gering, dus dat kan er ook nog wel bij", aldus Hoogstraten. Hij heeft al zijn hoop op de ledenvergadering van don derdag 16 juni gevestigd. Een delegatie van het districtsbestuur zal deze avond bijwonen. Volgens Hoogstraten wordt het dan er op of er onder. Om die reden doet hij nogmaals een klemmend be roep om hem te helpen de afdeling van de EHBO van de ondergang te redden. Zondag 12 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 koor Sterrenberg Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 zie geref. kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. P. ter Veen, Zeist; gez. dienst STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 51700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak, (t/m 12 juni afwezig). De Muziek- en Zanggroep Sterrenberg verleent zondag 12 juni medewerking aan de Eucharistieviering van de Caro luskerk, aanvang 10.30 uur. Onder lei ding van dirigent Adrie Okker kan men getuige zijn van niet alleen een stuk mu zikaal enthousiasme, maar ook van iets heel bijzonders. Ongeveer zestig a zeventig bewoners van Sterrenberg maken deel uit van de ze muziek- en zanggroep. Het is de eer ste keer dat zij medewerking verlenen aan een kerkdienst van de plaatselijke Caroluskerk. De Roefeldag wordt dit jaar voor de tweede keer door de Vrienden van het Vliegdorp georganiseerd. Op zaterdag 25 juni is het weer zover: deuren wor den geopend die anders gesloten blij ven. Kinderen mogen dingen doen die ze an ders niet mogen. Roefelen is een Vlaams woord en betekent: nieuwsgie rig maken, snuffelen aan iets onbe kends, stimuleren tot onderzoek. Kin deren krijgen de kans om antwoord te krijgen op hun talloze vragen. In meer dan 150 gemeenten in ons land openenen bedrijven, instellingen en particulieren hun deuren, zodat kinde ren van 6 tot 12 jaar een blik achter de schermen van de 'grote-mensen-we- reld' kunnen werpen: een dagje kunnen Roefelen. Ook in Soesterberg zijn weer velen bereid mee te werken aan deze dag. De deuren gaan open bij de Brandweer, Marechaussee, Motortransportgroep van de Luchtmacht, Garage Plekke- poel, de Politiepost, Schepershof, de heer Schroote, drogisterij Sukking, To neelvereniging Ultice Dulci, Brasserie 'De Tuin" en de Vliegbasis Soesterberg. De meeste kinderen zullen bericht krij gen via de basisscholen. De kinderen die niet in Soesterberg op school zitten en mee willen doen, kunnen informatie halen bij de coördinator Roefeldag Soesterberg, J.E. van Epen, Generaal Winkelmanstraat 153, (17.30 en 18.00 uur). Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger: Wil Steke lenburg, Generaal Winkelmanstraai 134. Kun je nog stemmen, stem dan mee! Ik ben Wil Stekelenburg en woon 25 jaar in Soesterberg. Sinds 1986 ben ik gemeenteraadslid voor de Partij van de Arbeid in Soest. Als raadslid bemoei je je met veel zaken, zo is het ook gebrui kelijk datje als raadslid zitting neemt in een stembureau. Zo heb ik zowel in Soest als in Soesterberg al heel wat ver kiezingen meegemaakt. De laatste jaren in gebouw 'de Hoeksteen', als vast trio met de heren De Peuter en Klander- mans. Zo leer je je klanten kennen. De vroege vogels die om 8 uur snel even komen stemmen. Onder het genot van de verse koffie van Alie Smit, beheer ster van het kerkgebouw, halen we eerst de jarigen en de voor het eerst stern- menden er uit. Rondom koffietijd ko men de ouderen, tussen de middag de moeders die de kinderen van school ge haald en naar school gebracht hebben. Om half één komt ons warm eten. Sma kelijk, maar weinig verrassend. Altijd het bekende plastic bakje, de plastic be- stekjes, schnitzel, doperwtjes en gebak ken aardappeltjes. Moeizaam eten, want het is om die tijd druk. Het begin van de middag is heel rustig, maar vanaf vier uur wordt er volop tegenaan ge gaan. Dan komen de werkenden. Ons stembureau is één van de grootsten van Soest, dus veel stemmers, het is echt doorstomen tot zeven uur. Nieuwe kie-. zers uitleg geven, j arigen feliciterenou deren die erom vragen helpen. Geen tijd voor broodjes en koffie. Om zeven uur hebben wij, afhankelijk van de opkomst, tussen de 800 en 1200 keer goede morgen, goede middag of goede avond gezegd. We horen dat het regent, dat de zon schijnt, dat de biljet ten groot of klein zijn, dat de opkomst hoog of laag wordt enz. Om zeven uur begint het tellen. Alles gaat via een vast ritueel. Eerst de 800 a 1200 biljetten open vouwen, dan sorteren, tellen en bundelen. Alles is in Soest nog hand werk. Als ik daar 's avonds op mijn knieën zit, denk ik wel eens aan stem- machines. Om omstreeks tien uur zit het erop. Op naar het gemeentehuis, het hoofdstembureau waar alles gecon troleerd wordt. Om elf uur ben ik thuis. Ik heb alle prognoses, commentaren, debatten, de lach en de traan gemist. Toch maar stemmachines? Ik ben er nog niet uit. Stemmachines kosten veel geld, ons aller geld, waar andere dingen mee te doen zijn. Dus bij deze, kom ons geruft helpen bij het stemmen tellen. Het is voor u een recht en voor ons een plezier. Afsluitend: morgen zitten we er weer en ik hoop velen van u weer te ont moeten, want ook Europa is uw stem waard. P.S. Ik hoop dat ik vrijdagmorgen niet letterlijk een stem kwijt ben, dat is me al eens eerder gebeurd en niet echt han dig. Immers ieder die zwijgt, stemt toe en zo gaat het in de politiek meestal niet. Met vriendelijke groeten, Wil Steke lenburg. JVOENSDAG 8 JUNI 1994 Organisatoren tevreden .cZ 1 r* De discussie om een punt tc zetten achter dt SrnilltrleiirenSllOW EJOrUMlUlS verstomd. Hoewel het aantal deelnemende kJVHUUUtUIVllO"" i dan in de jaren taehtig, blijkt Soest-Soestno Soesterberg hebben ze soms vrij oudhoette. Dat bleek vrijdag, zaterdag en zon filmmateriaal mogen gebruiken omderd, overwegend jeugdige sporters nieuw daarvan een video-film van ongeveeiplezier beleefden aan de internationale on 2,5 uur te maken. De oudste opnamenjeelnemers hopen er over twee jaar bij te zij dateren uit 1938 met vervolgens enkele ,„n(i plaatsvindt. Zoveel werd wel duideli opnamen uit de oorlog. Verderbeelden„asten. van de sportverenigingen, bevrijding,uu" b uitvoeringen, een vliegtuigcrash en p nnieuWe generatie heeft zich aange- schaatsenop t Blookertje. De organi-l d om de uil 1952 stammende satoren hopen dat ze de beschikking ntacten met de Westfaalse Stadt in de krijgen over nog meer filmmateriaal. komst te waarborgen. Officieel was Een telefoontje naar Appeldoorn inhei ujtwisseling jarenlang bestemd voor Dorpshuistel.51975wordtopprijsge- ners van achttien tot pakweg 22 steld. En als dat nog niet genoeg is, ko- ar praktijk leerde evenwel dat ook men ze ook nog met de BIOS over de 'd 'bnna-dertigers' deel uitmaakten brug. BIOS is de afkorting van Band In deJ diverse teams. Oprichting Soesterberg. Die bestaat uit was dit jaar anders. De gemiddelde vijf mannen die ongeveer een maand ieeftijd schommelde rond de zestien geleden het plan maakten muziek uit de ar aj waren er ook kinderen van tien jaren zestig te spelen. Aangezien ook Iot vijftien jaar bij. Maar ook de tieners het Dorpshuis in die jaren is geopend. kunnen schik maken. Dat werd mis- wordt dit muzikale begint aan het schjen nog wel het beste geuit tijdens de 25-jarig bestaan van het gebouw ge- disco_ en de karaokeshow in de garage koppeld. Het is niet de bedoeling dat van de gemeente aan de Lange Brink- het bij een eenmalig optreden blijft, weg waar leden van de Vereniging Een nieuw stuk muzikaal element Vrijwillige Brandweer overigens per- wordt op deze wijze aan het Soester- fect zorgdroegen voor de catering en bergse leven toegevoegd. De band is op het toezjcht. Hetzelfde was het geval op zoek naar twee zangeressen van mini- een steenworp afstand, waar dc officië- maal 20 jaar die zowel solistisch als op le deiegaties in de brandweerkazerne het gebied van achtergrondzang willen een dansje waagden, herinneringen op- participeren. Belangstellende dames haaiden en, zonder te concreet te wor- kunnen zich ook hiervoor opgeven bij J Henk Appeldoorn, tel. 51975. Op vrij dag 9 september kan men getuige zijn van het eerste optreden van deze band in het Dorpshuis, mogelijk dat de naam BIOS dan is gewijzigd. De voorbereidingen voor het 25-jarig bestaan van bet Dorps huis zijn in volle gang. De grote motor achter dit geheel is beheer der Henk Appeldoorn. De data met daarachter de verschillende activiteiten worden per week aan gevuld. Eén daarvan is de schuifdeurenshow, een stuk amateurkunst in alle vormen en op vele terreinen. De doelgroep be staat uit personen van 16 jaar en ouder die eindelijk eens de kans krijgen hun kunnen te laten zien. "En vergeet niet dat juist daaruit de groten zijn gebo ren", zegt Appeldoorn. Er zijn reeds enkele Soesterbergers die zich hiervoor hebben aangemeld, maar er is nog plaats voor anderen. "Alle vormen van uiting en vanuit alle lagen en groepen zijn ze welkom, als het maar geen play-back is." Volgens Ap peldoorn heeft Soesterberg op dat ge bied heel wat in zijn mars. Als beheer der van het Dorsphuis kent hij het dorp op het gebied van verenigingen en ver gaderingen als geen ander en hij is er dan ook heilig van overtuigd dat er heel wat onontdekt talent onder de Soester bergers schuilt. Opgave Verenigingen en instellingen zijn schrif telijk gevraagd hun medewerking in welke vorm ook te willen verlenen. Tot 1 juli kan men zich hiervoor opgeven. Om dat in goede banen te leiden heeft Appeldoorn de steun van Frank en George Legierse en Frank van den Berg. Daaronder valt ook de film over oud-Soesterberg. Via inwoners van den, hun gedachten over de komende uitwisselingen lieten gaan. Scho Alshe organi slagen ook o komt. het Di het ve Ruud ge hoi lijker de or aange clubs moes bleke derla mers verer ploej BigE scho in hc Ten scho Van links naar rechts Frank Legierse, Henk Appeldoorn, George Legierse en Frank van den Berg. Ome Jan van de Carolusschool heeft, ondanks zijn hoge leeftijd, heel wat werk verzet voor de rommelmarkt van zijn school. Uiteraard hebben alle kin deren hem een handje meegeholpen. In zijn tuintje naast de school heeft hij de spulletjes eens goed bekeken en hier en daar wat opgeknapt. Nu staat het alle maal netjes te glimmen en te wachten op de grote dag. Op zaterdag 11 juni is iedereen van 10.00 tot 13.00 uur van harte welkom in de Carolusschool aan de Christiaan Huijgenslaan. Soester Courant in Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841. Het was al ruim van tevoren aan gekondigd, KVO zou haar 40 jaar eens goed laten zien. En zoals al tijd bij KVO waren het niet alleen woorden maar ook daden. Vrijdag 27 mei stond de gezellige kantine open voor een receptie. Vele plaatselijke verenigingen felici teerden het bestuur met deze mijl paal. Namens de sportfederatie Soest kreeg men een korfbal en veel goede woorden van dhr. M.B. van de Zee. Ook de af gevaardigde van de korfbalbond was vol lof en wenste bestuur en verenigin gen veel succes. Als oud-voorzitter sprak dhr. L.C. van Vliet op zijn beken de manier, niet er omheen draaien maar alles recht voor z'n raap. Zijn met hu mor doorspekt betoog had een stekelig heid richting gemeente Soest. Hij be treurde dat niemand van of namens de gemeente even de tijd had genomen om een vereniging die notabene 40 jaar be stond te feliciteren. Namens KVO dankte dhr. J. van den Hoek alle aanwezigen en stelde dat de vereniging de kracht en de vitaliteit be zit om nog vele jaren mee te gaan. Veer tig jaren geleden richtte dhr. Th. de Bruin de Korfbal Vereniging Oranje op. Via diverse voorzitters is deze funk- tie na veertig jaren in handen van de zoon van de eerste voorzitter, dhr. J. de Bruin. Ze speelden in 1954 op een ter rein waar nu de Marechausseekazerne staat en voorheen Huize Nellesteijn. Daarna verhuisde KVO naar het eind van de Prof. Lorentzlaan waar nu flats staan. Vervolgens werd lange tijd ge bruik gemaakt van het veld waar nu de Banninghal staat om tenslotte neer te strijken in hun prachtig oord aan de Kerklaan. In het jubileumnummer wordt deze geschiedenis duidelijk om schreven. Zaterdag 28 mei was het echt feest en stonden de funderingen van het KVO-gebouw te trillen van muziek en enthousiaste gasten. Zaterdagmiddag was er een Open Huis waarvoor alle le den en oudleden waren uitgenodigd. Vooral de oudleden zagen elkaar naja ren terug en dat werd gevierd met live muziek van de Mr J. After Beat Band Bestuur KVO, v.l.n.r. staande J. v.d. Hoek, C. Langerak, P. Schep, K. v. Heyst (secr.) en J. de Bruin (voorz.); zit tend M. de Bruin penningmen H.C. Wiggers (jeugdcomm.). onder leiding van Reggie bruinier. Het werd een feest dat tot diep in de nacht duurde. De ongeveer 150 feestgangers benadrukten duidelijk dat de band tus sen hen en KVO hecht is. In totaliteit nam KVO op deze wijze waardig af scheid van haar eerste veertig jaren en kijkt ze energiek naar de toekomst. Velen willen gaarne weten wanneer de Soester Courant als huis-aan-huisblad verschijnt. Voor het jaar 1994 zijn dat de data 22 juni, 14 september, 19 okto ber, 16 november en 14 december. In de maanden juli en augustus verschijnt er geen h.a.h.-editie. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 De reglementaire joker- en klaverjas- competitie, elke maandagavond in De Drie Eiken, is afgelopen. Dat wil niet zeggen dat deze kaartspelen ook voor bij zijn. De hele zomer tot aan het begin van de nieuwe competitie is men van harte welkom in de gezellige ruimte van het dienstencentrum. Tegen betaling van slechts f 2,50 zijn er elke maandag avond leuke prijzen te winnen. Tevens kan men zich opgeven voor de nieuwe competitie 1994/1995. Woensdag 8 juni 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Donderdag 8 juni Europese verkiezingen 19.30 Volksdansen, Drie Eiken Zaterdag 11 juni 08.30 Tennis LTV, Kerklaan Rommelmarkt Carolusschool Familiedag KVO, Kerklaan 19.00 JUB Bedrijventoernooi tennis, Kerklaan Zondag 12 juni 10.00 Tennis KNLTB, Kerklaan Maandag 13 juni 09.30 Huisvrouwentoernooi tennis, Kerklaan 12.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 19.30 Harmonie Odeon 19.30 Klaverjassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis Dinsdag 14 juni 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 15 juni 19.00 Prijzen ballonnenwedstrijd. Dorpshuis 19.30 Drumband, Odeon 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1. Nieuw element in de uitwisseling waren ue muziekkorps blies er zaterdagmorgen op li scholieren lieten 's avonds nogmaals van zu Voor Stefan Schoonderbeek duur de de sportuitwisseling op de mat niet langer dan tweeëneenhalve minuut. De judoka van Budo Ryu kwam zaterdag tijdens zijn partij pijnlijk ten val en brak zijn linker pols. Het toeval wil dat hij ook nog eens linkshandig is. De vijftien-jarige leerling van het Grift- land College was zaterdag de pechvogel van de bijna vierhonderd deelnemers aan Soest-Soest en de enige die met on gedeerd uit de sportieve strijd kwam. "Ik werd geworpen, wilde het tegen houden, maar denk dat mijn pols is dubbelgeklapt", draait hij de film terj*8- In het ziekenhuis werd zijn pols in het gips gezet, maar na de behandeling voegde hij zich zo snel mogelijk bij de andere judoka's. Het was de eerste keer dat hij aan de in ternationale sportuitwisseling mee deed. Schoonderbeek, in het bezit van de bruine band, woonde overigens za terdag de feestavond in de garage aan de Lange Brinkweg weer bij. "Het deed wel pijn, maar ik wilde het toch niet nns sen." Op doktersadvies zal hij het de komen de tijd rustig aan moeten doen. Over twee of drie weken mag het gips erat en daarna zal hij zich nog enkele weken kalm moeten houden. Dat valt uiter aard niet mee voor iemand die gewen is om minimaal twee keer per week aan judo te doen. Onder de toerrijders bevonden ziel Dat was ook wel nodig om de. 07 kilt gen. Ze werden geteisterd door zwaai menswaardige problemen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 14