GRATIS WALKMAN BIJ COMBI 199; VAN 1 ACTUEEL! Horeca mag 's nachts open scliocmsikcr "Taphoorn moet kosten cai betalen" Echtpaar De Jongh 60 jaar getrouwd Wandelaars trotseren trots regen Opnieuw dwangsom uitbater 't Hartje FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO Wildschut Optiek over ACTIV E-200 HANIMEXADós PENTAX 606 OLYMPUS AF-1 MINI PENTAX ESPIO MINOLTA ZOOM 105 AGINA 2 WOENSDAG 8 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 3 SCHOENAKER technische dienst Als Oranje halve finale WK bereikt Printscene Studio's Soest wasautomaten koelkasten ZUIDPROMENADE 15 "HARTJE ZUID", SOEST TEL. 02155 -1 28 74 Angst voor permanente bewoning 96 appartementen Natuurbad Voormalige disco wordt adviesbureau voor bedrijven Serie autokraken in weekeinde Sporttas gestolen Drie dagen zon wederom défilé met paraplu's Formulieren voor aanvraag bij vergoeding langdurige militairen Verkopen Maat is vol na nieuwe stroom klachten geluidsoverlast De toeters-en bellenbril (voor loodgieters en elektriciëns) licT VVAlX^Ü Automatische compactcamera Autofocus Automatische flits "Rode-ogen" reductie Eigen vakmensen Als het Nederlands elftal zich in de Verenigde Staten plaatst voor de halve finale en wellicht ook de fi nale, dan mogen de Soester hore cabedrijven 's nachts open blijven. Tenminste, als de betreffende wedstrijden na de normale slui tingstijden worden gespeeld. De uitbaters kunnen in dat geval een vergunning aanvragen bij burgemeester Hans de Widt. Die zal een dergelijke vergunning verlenen, zo is vorige week in het college afgesproken. Burgemees ter en wethouders van Soest conforme ren zich daarmee aan het advies van de regiopolitie Utrecht aan de burgemees ters. Tijdens de voorronde, de achtste en kwartfinale zal geen vergunning worden verleend aan horecabedrijven om open te blijven. Mocht Oranje zich niet bij de laatste vier plaatsen, dan zal voor de halve fi nale en de eindstrijd geen vergunning worden afgegeven om langer open te blijven. Hetzelfde geldt als de wedstrij den voor de gebruikelijke sluitingstij den zijn afgelopen. Voor de mannen van Dick Advocaat is de aftrap op maandag 20 juni. Neder land speelt dan tegen Saoudi-Arabië. Op zaterdag 25 juni volgt het duel met groepshoofd België en op 29 juni ont moet de nationale trots Marokko. Afgelopen maandag was een bij zondere dag voor het echtpaar J. de Jongh en J.A. de Jongh-de Waaij uit Soest. Op die dag waren zij namelijk precies zestig jaar ge trouwd. De inmiddels 87-jarige meneer De Jongh weet nog precies te vertellen wanneer en hoe hij zijn vrouw leerde kennen. Hij had in 1928 een rijwielstal ling in Rotterdam en daar kwam zijn toekomstige vrouw geregeld haar fiets stallen. Mevrouw De Jongh, nu 88 jaar, vertelt lachend: "Er waren twee fietsen stallingen in de buurt, de ene eigenaar was een oud mannetje en de andere: dat was hij". Ze wijst op haar man. Ze stal de haar fiets op de goede plaats; in juni 1934 trad ze in het huwelijk met de jon ge rijwielhandelaar. Een aantal jaren la ter maakte een dochter het gezin com pleet. Als gevolg van de bombardementen op Rotterdam trok het gezin De Jongh be gin veertiger jaren naar Soest. Meneer De Jongh opende daar een rijwielhan del aan de Van Weedestraat. "De Kam pioen, wiel- en electrabenodigheden", zo stond op de etalgeruit. In 1954 sloot De Jongh de zaak. Daarna werkte hij in een aantal fabrieken. Bij Garage Ten- sen (wellicht nog bekend van de rode Burgemeester De Widt en zijn vrouw brachten, naast hun felicitaties, een overvolle fruitmand voor het bruids paar mee. Foto: Goos van der Wilt. bussen) werkte hij de laatste jaren tot aari zijn pensioen. Hij werkte daar als conducteur. Na jarenlang boven de rijwielzaak ge woond te hebben, woont het echtpaar nu in een appartement aan de Albert Cuyplaan. In Soest kan men meneer De Jongh nog geregeld voorbij zien komen met de auto. Hij heeft inmiddels bijna 70 jaar zijn rijbewijs. De vrije tijd wordt door het jubilerende paar gevuld met folievisitekaartjes bedrukking balpennen ontwerp en drukwerk Spinet 112, Soest. Tei./fax: 02155-16735 verschillende hobby's. Meneer De Jongh mag graag kegelen en zijn vrouw tovert met naald en draad schitterende, geborduurde schilderijen tevoorschijn. Met die naald en draad naaide ze vroe ger vaak zelf kleren, zo vertelt haar dochter. Als meisje heeft mevrouw De Jongh nog geleerd voor coupeuse. In één van de kamers prijkt nog de oude trapnaaimachine waar ze altijd mee werkte. kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* 'WK «rtBELDSE KEUZE Rode-ogen reductie Sensor flits Inclusief film batterijen Eenvoudig te bedienen Weerbestendinge coating Automatische scherpstelling Zelfdenkende flitser Automatische belichting Zelfontspanner JAAR GRATIS Cisranöe Volautomatische compactcamera Ingebouwde powerzoom objectief 35-70 mm 1 "Rode-ogen" reductie "Waarachtig, daar zijn we snel van af." Een wat oudere toeschouwster van het défilé, vermoedelijk een grootmoeder, had haar plicht snel vervuld. De deelnemer aan de Avondvierdaagse, voor wie ze bloemen had gekocht, liep vrijwel vooraan de honderden meters lan ge stoet. Met het oog op de gestaag neervallende regendruppels had ze er ogenschijnlijk geen hekel aan dat ze niet zo lang hoef de te wachten. De meeste mensen die de erehaag langs de Dalweg vormden, hadden zich overigens gewapend met een paraplu. Na drie dagen wandelen in een zonovergoten decor werden de 2.400 deelnemers, evenals in 1993, ge plaagd door een regenbui. Het kon de pret evenwel niet drukken. De traditio nele liedjes schalden door de lucht, een geoefend wandelaar bleef zweren bij zijn sandalen en sommigen maalden er niet om dat ze drijfnat de denkbeeldige finish bereikten. Daar sloeg wethouder Pieter ten Hove de deelnemers aan de dertiende Soester Avondvierdaagse gade. Tijdens dat de- filé werden L. van Kloosteren uit Soest en de Amersfoorter Groenewoud ge huldigd, omdat zij voor de 25ste keer de Ook honden liepen mee in de Avond vierdaagse. Foto: Goos van der Wilt. Avondvierdaagse hadden gelopen. De meeste deelnemende groepen werden overigens gevormd door basisscholie ren en onderwijzend personeel. Vol gens planning naderden zij om onge veer kwart voor acht het gemeentehuis. Vandaar ging het snel huiswaarts, waar de meesten naar alle waarschijnlijkheid droge kleren uit de kast haalden. Want waar na regen zonneschijn komt, daar kwam donderdag regen na de zon neschijn. verzorgen snelle reparatie van: van 299,- voor JAAR L i GRATVSl I Garant® 5.1 IvéraekerlngH 'Volautomatische kleinbeeld camera 50 cm macro voor close-up's Ingebouwde automatische flitser ?id met aar- denkt itu Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt. Gratis walkman bij camera's vanaf f 200,-. In het pand aan de Koninginnelaan, waarin voorheen discotheken waren gevestigd, komt naar alle waarschijn lijkheid een adviesbureau voor bedrij ven. Burgemeester en wethouders zijn be reid hun medewerking te verlenen en zullen het verzoek voor de noodzakelij ke bestemmingswijziging publiceren. Het gaat om de begane grond. De ver diepingen blijven bestemd voor woon- doeleinden. Als er geen bezwaren bin nenkomen tegen de wijziging van het bestemmingsplan kan het college de ondernemer een vergunning verstrek ken. In het pand was voorheen onder meer de Queens Club gevestigd. Ook in het afgelopen weekeinde was het weer raak met autokraken in Soest. Bij de politie kwamen meldingen bin nen van de Theo Dobbehof, waar een cd-speler van 900,- werd ontvreemd, de Walraven van Hallhof (cd-speler en zes cd's), de Van Hamelstraat (twee speakers, een koffertje en een leren jack), de Plasweg (radio met slede) en de Valeriaanstraat (radio). Ook bij een autobedrijf aan het Nieu- werhoekplein werden enkele auto's opengebroken die op het terrein waren gestald. Dat resulteerde in de verdwij ning van twee radio's. Tevens bleek dat er ingebroken was in een opslagruimte, waardoor ook de werkplaats bereikt kon worden. Daar werd overigens niets vermist. Na afloop van de gymles in een school gebouw aan de Noorderweg miste een 14-jarige jongeman zijn sporttas. Hij deed aangifte bij de politie. Bij de afdeling burgerzaken van de ge meente zijn formulieren verkrijgbaar in het kader van de "Uitkeringswet fi nanciële compensatie langdurige mili taire dienst". Deze wet is op 15 juli 1992 in werking getreden. In de Uitkeringswet is bepaald dat de gewezen dienstplichtige militairen of reservisten van de Nederlandse Krijgs macht die in de periode van 1 januari 1936 tot en met 31 december 1962 in totaal 5 jaren - zonder dubbeltelling - daadwerkelijk onder de wapenen heb ben doorgebracht, onder bepaalde voorwaarden in aanmerking komen voor een éénmalige uitkering van 7.500 gulden. Voor weduwen van deze genoemde ca tegorie militairen geldt deze Uitke ringswet ook, zij het dat zij gedurende de militaire diensttijd waarop de uitke ring gebaseerd is, met hen gehuwd moeten zijn geweest. Indien dit slechts voor een gedeelte .van die tijd geldt, wordt het bedrag van de uitkering dien overeenkomst aangepast. De Uitkeringswet heeft een werkings duur van twee jaar. Dit houdt in dat ver zoeken die vóór 15 juli aanstaande zijn ingediend nog behandeld wordt. Het gaat hier dus om eventuele gegadigden die nog geen aanvraag hebben inge diend. "Taphoorn moet voor water zor gen, dan moet hij ook maar voor de cai zorgen." Op die wijze gaf Bartho Anderson té kennen dat de WD geen geld wil uittrekken om de 96 appartementen, die project ontwikkelaar M.A. Taphoorn op het terrein van het Soester Natuur bad wil bouwen, aan te sluiten op de centrale antenne inrichting. De liberalen krijgen in elk geval steun van Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) en ook BAM zei alleen akkoord te gaan als Taphoorn opdraait voor de aansluitingskosten. Die zijn geraamd op 70.000 gulden. Het standpunt van de CD A-fractie werd in de commissie milieu, zoals wel vaker, niet helemaal duidelijk. Waarschijnlijk schaart het CDA zich achter zijn wethouder Ries van Logtenstein die namens het college het voorstel heeft gelanceerd om de aansluitingskosten te betalen. Daarmee zal een meerderheid het raadsvoorstel steunen. Voordat het zover is, zullen op het raadhuis nog wat rekensommetjes moeten worden gemaakt. Als de ge meente de cai-aansluiting laat realise ren, kunnen ze abonnementscontracten afsluiten met de eigenaren van de ap partementen. Er wordt vanuit gegaan dat 93 procent van de eigenaren wil worden aangesloten. In dat geval zal de gemeente een positief saldo van 1.095 gulden per jaar kunnen boeken. Het abonnementstarief bedraagt 12,95 per aansluiting. Die inkomsten vervallen als de cai-aansluiting niet wordt gereali seerd, tenzij Taphoorn de kosten op zich wil nemen. Van Logtenstein heeft beloofd een en ander op een rijtje te zet ten voor de raadsleden. Vrijwel alle fracties vrezen trouwens dat de appartementen, waarvoor de eerste steen nog moet worden gelegd, toch permanent bewoond zullen gaan worden. Die angst werd versterkt door de mededeling van de gemeente, dat Taphoorn de appartementen wil verko pen. GGS-fractievoorzitter Harrie Witte: "We hebben altijd al gewaar schuwd voor permanente bewoning." Volgens de gemeente betekent verkoop van de appartementen niet per definitie dat de eigenaren er het gehele jaar zul len verblijven. Sector-directeur J. van Gent: "U moet het zien als een vakan tiewoning. Die kun je kopen. Je hoeft er niet steeds te wonen, maar kunt ze ook tijdelijk verhuren. Taphoorn heeft ge zegd, dat de appartementen worden verkocht en dat de eigenaren ze kunnen verhuren." Het lukte Van Gent niet de wrange vermoedens uit de hoofden van de WD-ers, BAM-ers en GGS-ers te verdrijven. De fracties stemmen in ieder geval wel in met de cai-aansluiting voor het te bouwen hotel aan de Van Weerden Poelmanweg. Ook zogenaamde onren dabele cai-aansluitingen aan het Hee- serspoor Westzijde en de A.P. Hil- horstweg krijgen steun, zo bleek vorige week in de commissie milieu. De gemeente heeft R.G. Groene- veld van café 't Hartje aan de Koninginnelaan wederom een dwangsom opgelegd. Voor elke keer dat de gemeente constateert dat hij het zogenoemde voorschrift A5 van de hinderwetvergunning overtreedt, moet hij vijfhonderd gulden betalen, met een maximum van drie mille. Dat is de uitbater in een brief meege deeld, nadat zowel bij de gemeente als de politie wederom klachten zijn inge diend over geluidsoverlast. Buurtbe woners ondervinden nog steeds hinder van de muziek die via de.luidsprekers in 't Hartje, maar ook daarbuiten is te ho ren. Een ambtenaar van de gemeente heeft op 16 mei nog de geluidbegrenzer van de muziekinstallatie verzegeld. Daar naast is bepaald dat Groeneveld de deuren en de ramen van zijn horecabe drijf gesloten dient te houden om ge luidshinder tegen te gaan. Dat zijn, al dus het college, evenwel geen garanties om de overlast tot de verleden tijd te la ten behoren. Op de dezelfde dag van de verzegeling werd al vastgesteld, dat Groeneveld de deur van zijn zaak op de haak had gezet. Daarnaast is het mogelijk om met be- i hulp van andere apparatuur alsnog het I muziekvolume op te vijzelen. In de week na de bezegeling zijn bij de gemeente en de politie alweer tal van klachten over geluidsoverlast inge diend. Het college stelt dat er in de si tuatie nog niets verbeterd is in vergelij king met enkele maanden geleden. Ook toen werd Groeneveld een dwangsom opgelegd. Bovendien wordt gevreesd dat de overlast zal toenemen, zodra de gasten buiten op het terras zitten. Dat terras mag overigens na 22.00 uur niet meer worden gebruikt. De nieuwe dwangsom is met ingang van 4 juni van kracht geworden. In de brief aan Groeneveld heeft de gemeente la ten weten dat er regelmatig onaange kondigde controles zullen worden uit gevoerd door zowel de politie als amb tenaren van de gemeente. Voor elke overtreding moet de uitbater vijfhon derd gulden boete betalen. Indien er zes keer een overtreding wordt geconsta teerd, is de maat vol. Dan zal de ge meente niet schromen café 't Hartje ge dwongen te laten sluiten. Zuidpromenade 14, Soest, Hartje Zuid Telefoon 02155 - 22212 Gebruiksvriendelijke compactcamera Hoogwaardige zoom-objectief 38-105 mm Moderneslanke vormgeving Kijken uit de kunst TIM&JBiy Wildschut heeft een bril voor alles en nog wat t,

Soester Courant | 1994 | | pagina 3