-I 6?5 5?5 3?5 Y 'MTDEËDr Nieuw Spullenhulp officieel van start ijd rx iet '/.onder ruime keuze, niet r n nte Avondfietsvierdaagse dit jaar van 13 tot 17 juni Het weekeinde van de roos Pioen rozen rozen Tros rozen WV/ANWB is krappe behuizing knap zat Krachtenbundeling thuiszorg en maatschappelijk werk Zonwering Soest 3AGINA 4WOENSDAG 8 JUNI 1994 SOESTER COURANT Hulde voor oprichters 20-jarig kringloopcentrum Woning stoffering kan niet zonder... Start en finish bij Super Van Doorn BAM legt contact met Duitse 'zusterpartij' Vrijdag en zaterdag a.s. Bij Bloemenhuis Jasmijn vindt u het grootste assortiment rozen. Dit weekeinde wordt de keuze nog moeilijker, want dan staat de roos centraal. Kom kijken en kiezen uit meer dan 30 soorten rozen! Vele exclusieve rozen, primeurs, trosrozen, geurende rozen, pioen rozen, en u weet het: dag in dag uit veilingvers! Div. soorten BLOEMENHUIS PAGINA 5 NU OOK FILIVIIMET ON SOEST! TOM CRUISE SHANIAïWAIN DE TROMSLAGER 02155 - 22871 "Ws'v^ Steenhoffstraat 58 Herenkapsalon Jiiakcd Expositie bij Nijhof Baarn A.A. VAN BREUKELEN B.V. Mijlpaal in Noord-Oost Utrecht /I M ourant) -n van een kei- 'reiden en ver- uis; manweg: boU- iatorgebouwtje plaatsen van zien bij de afd. litbreiden van itsen van een thestraat 68: ïzuil; ïrbouwen van livenhok; 1 van een dak- iden van een iden van een itbreiden van van een dak- itsen van een bouwen van van een bij- 'an een tuin- i een dakka- ^laatsen van Mieke Swinkels, oud-wethouder van Milieu, heeft vrijdagmiddag de officiële opening verricht van het nieuwe kringloopcentrum Spul lenhulp aan de Schans. Ze deed dat door als min of meer volleerde "dartster" een aantal ballonnen te raken, waardoor het logo zicht baar werd gemaakt. Tevoren was de traditionele kringloopprijs uit gereikt aan een vijftal "grote na men" uit de 2ü-jarige geschiedenis van Spullenhulp. Begin mei was het kringloopcentrum, daFeerder aan de Veldweg en de Paral lelweg gevestigd is geweest, al openge gaan voor het publiek, dat inmiddels de weg naar de Schans uitstekend blijkt te kunnen vinden. Ze treffen daar een so ber maar efficiënt ingericht gebouw aan, dat de herinnering aan de vroegere onderkomens snel zal doen vervagen. Spullenhulp is het eerste gebouw in Soest dat grotendeels "ecologisch" ge bouwd is. Naar het ontwerp van BIT- ambtenaar Eddy de Ruiter is het o.a. opgetrokken uit kringloopmaterialen, zoals gebruikte bakstenen, gemetseld in kalkmortel, gerecycled beton en andere ingrediënten. Ook de verlichting en de verwarming zijn milieu-vriendelijk uit gevoerd: een lichtstraat vangt de zon newarmte op, geeft het daglicht door en zorgt met draairamen voor ventilatie. De warmte wordt teruggewonnen door een ingenieus systeem en de buiten ge plante leilinde dient als zonwering. Soest mag dus trots zijn op zijn nieuwe Spullenhulp, en dat was ook de onder toon van de toespraak waarmee voor plaatsen van en van de zitter Aart van Ginkel de talrijke geno digden verwelkomde. Hij verheelde overigens niet dat de realisering nogal wat (politieke) voeten in de (ambtelij ke) aarde had gehad. "Toen de politiek eindelijk haar fiat had gegeven werd het een speeltje van de ambtenaren," aldus Van Ginkel, die overigens vaststelde dat het een "paleisje" was geworden. Grote vlucht "Wie had twintig jaar geleden kunnen denken dat hergebruik en recycling an no 1994 zo'n grote vlucht zouden ne men? Wie had destijds, volop in de con sumptiemaatschappij, ooit durven den ken dat je met hergebruik nu academi sche titels kunt halen, beleidsambte naar worden of zelfs rijk worden van kringloop," aldus Van Ginkel. Hij wees erop dat 20 jaar geleden al mensen in Soest actief waren op dat gebied. "Ze hadden een vooruitziende blik en een gruwelijke hekel om bruikbare goede ren in de kraak te zien verdwijnen." In dat verband eerde Van Ginkel vooral de mensen van het eerste uur, zoals Ton Paauw en Herman Joosten, maar voor al ook Elly Joosten, jarenlang de drij vende kracht van Spullenhulp, die be gin dit jaar overleed. Aan haar herin nert de vlinder die in de noordelijke 1 muur van het pand te zien is. Het kringloopcentrum geeft haar met dit postume symbool de eer die haar wel toekwam, maar haar vaak werd ont houden, aldus de voorzitter. 'Bouwers' Verder huldigde Van Ginkel een aantal "bouwers" uit het verleden: Ton Paauw, Herman Joosten, Carla Gus- tavsson, Coby Kramer en Nico van Wa- veren. Zij ontvingen de kringloopprijs, ook dit jaar - per traditie - een kunst werk van Ton Paauw (die van niets wist Voorzitter Aart van Ginkel met de nieuwe Spullenhulp-vlag. H-vestiging verbouwen ;n van een ierkelderen rengen van irage; 4; plaatsen en van een 16 weken bij e afd. ROB. •/.onder optimaal advies en niet zonder de ambachtelijke kwaliteit van de echte vakman slopeerder. II 'onincjstoperinq kan dus niet zonder Middelman. Voor tapijt, vim/l. aanlijnen, vit nu/es en zonwering. Middelman ligt direkt aan de grote weg van Soest naar Amersfoort Birkstraat 99 te Soest. Tel. 02155-11004 Voor de dertiende maal wordt dit jaar de Avondfietsvierdaagse van Soest gehouden. Het meerdaagse evenement begint op maandag 13 juni en wordt donderdag 16 juni afgesloten. Start en finish zijn elke dag bij Super Van Doorn aan de Wiardi Beekman- straat, die met Tempo Toer de organi satie in handen heeft. Er kan dagelijks tussen 18.15 en 19.00 uur worden ge start. De routes zijn ongeveer 25 kilo meter lang en voeren de deelnemers door de bosrijke omgeving van Soest. Tijdens alle avonden rijdt een repara tiewagen langs de uitgestippelde trajec ten om bij pech en ongemak hulp te bie den. De deelnemers krijgen tijdens de fietstochten leuke attenties en na het volbrengen van vier tochten, ontvangen de deelnemers een herinnering. Op de slotavond zal een blaaskapel voor de vrolijke noot zorgen op de parkeer plaats aan de Wiardi Beckmanstraat. Tijdens de sportuitwisseling hebben fractieleden van BAM contact ge legd met een vertegenwoordiger van Bürgergemeinde Soest, een lokale parij in de Stadt Soest. Nog dit jaar zullen de kersverse raadsleden een bezoek brengen aan de politici in Duitsland. Bij die gelegenheid zullen ze zich op de hoogte stellen van de problemen die zich in Soest afspe len. Fractievoorzitter Johan Baks en Rob Joustra pleegden afgelopen week einde tijdens het bezoek van de Duitsers informeel overleg met Wer- ner Hufnagels, fractievoorzitter van Bürgergemeinde Soest. BS is al sinds 1957 politiek actief en heeft mo menteel veertien procent van de ze tels in de Stadtrat van Soest. Met drie zetels vertegenwoordigt BAM, die in maart van dit jaar als nieuwe partij in de raad kwam, elf procent van de kiezers. ie r werp le We- i te bie- ;e erva- van de t bete- i eigen ans om wikke en/of a, dan oCen- GJ in 030- F voor W :n Ot- ian 5, nmer: wor- n aan nelen De 6ieke ft in- >pge- land- Wie 1 nog egen Pge- op- La- kost cers, per bos 20 voor per bos Aanbiedingen alleen geldig op vrijdag en zaterdag, zolang de voorraad strekt. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax:02155-28649 tve-vxóZ «on KREUKELEN bv adviseurs in... hypotheken vastgoed assurantiën en niet alleen geheel verrast zijn eigen prijs in ontvangst nam, maar die ook aan de anderen mocht overhandigen). Van Ginkel stond uitvoerig stil bij de grilligheid van de plaatselijke politiek, complimenteerde een aantal politici die zich voor de realisering van Spullen hulp hadden ingezet - naast Mieke Swinkels ook Frans Kingma, Wil Steke lenburg, Leidje Tomassen en de "jon gens en meisjes" van Gemeentebelan gen - maar had voor de destijds aarze lende WD- en de tegenstemmende CD A-fractie nog een milde terechtwij zing in petto. Niettemin bedankte hij de gemeente voor haar rol als "project ontwikkelaar": "De huur zullen wij met liefde aan u overmaken". Vertrekpunt Hij maakte verder duidelijk dat Spul lenhulp nog lang niet af is, maar dat het nieuwe gebouw een vertrekpunt is voor verdere activiteiten op het gebied van kringloop: "wel professioneel, niet commercieel", zoals voor Spullenhulp de goede formule is gebleken. Volgens hem was het duidelijk dat particulier initiatief op dit terrein beter werkt dan technocratische overheidsbemoeienis. Mieke Swinkels mocht vervolgens de Mieke Swinkels vuurt haar pijlen af om het kringloopcentrum te openen. officiële openingshandeling verrichten. Ze stelde vast dat de "draaierigheid" van de Soester politiek uiteindelijk wel tot resultaat had geleid, al moesten er nog heel ve^l hobbels genomen wor den. Op "Spullenhulpse" wijze vuurde ze vervolgens - in samenwerking met enkele andere raadsleden en ambtena ren - haar pijlen op de ballonnen af, waarmee de opening een feit was. Van Ginkel kreeg namens de medewerkers van het kringloopcentrum voor zijn in spanningen een fraaie Spullenhulp- vlag aangeboden, die van tijd tot tijd ze ker aan de gevel zal wapperen. Onder het genot van een hapje en een drankje en de muziek van de Soester jazzformatie Perron 5B konden de gas ten vervolgens een kijkje nemen in het nieuwe gebouw, waarin een enorme hoeveelheid tweedehandsgoederen (meubels, kleding, huisraad en nog veel meer) voor bijna-weggeef-prijsjes weer de weg moet vinden naar de Soesters met de smalle beurs, voor wie het kringloopcentrum destijds vooral werd opgericht. In dat opzicht is bij Spullen hulp alles bij het oude gebleven... De MultiChoice smartcard is uw toegang tot gecodeerde satelliet-tv. De beste speelfilms op The Complete Movie Channel FilmNet, mooie natuurseries en documentaires op The Discovery Channel, de leukste tekenfilms op The Children's Channel, geweldige country- en westernmuziek op CMT en romantiek en erotiek op The Adult Channel. MAAK NU GEBRUIK VAN DE SPECIALE AANBIEDING EN KOOP UW THOMSON SRD-14 ONTVANGER/DECODER VOOR SLECHTS f 399,—, INCLUSIEF GRATIS SMARTCARD. Verkrijgbaar bij onderstaande MultiChoice dealer. MAROBE TELECOM MIDDELWIJKSTRAAT 66 3764 CH SOEST 02155-23349 mULTlCHDIEE De WV/ANWB js het goed zat. In het jaarverslag doet het bestuur zijn beklag over de krappe behui zing van het pand aan de Steen- hoffstraat. "Om de WV-bezoe- kers goed te woord te kunnen staan en te helpen is de toegewe zen ruimte van de WV veel te klein", zo vermeldt het verslag. Onder het kopje 'problematieken' geeft het bestuur aan dat het echt niet langer zo kan. De centrale plaats die het pand heeft voldoet wel aan de eis van een goed VW-kantoor, maar door de klei ne ruimte is het produkt van de WV en de ANWB nauwelijks aantrekkelijk voor de bezoeker, zo vindt men. Het be stuur is bang dat dat slechte gevolgen heeft voor de inkomsten van de WV/ANWB. "De zeer krappe behuizing heeft even eens een negatief effect op de arbeids vreugde van de VW/ANWB-infor- matrices", voegt het bestuur er in het jaarverslag aan toe. De werkplek achter de balie voldoet namelijk niet aan de minimale ARBO-norm; een eis voor verantwoorde arbeidsomstandigheden. De VW/ANWB zegt dat men in het bezit is van technische tekeningen met verbouwingsmogelijkheden voor bin nen het pand. Die zouden kunnen lei den tot een betere verdeling en indeling van de beschikbare ruimte. Helaas hangt er een prijskaartje aan deze ver bouwingsplannen. Het bestuur kan de ze kosten niet zelf ophoesten en wil daarom een beroep doen op financiële steun van de gemeente. In het jaarverslag wordt de inbraakge voeligheid van het gebouwtje aan de Steenhoffstraat ook als 'problematiek' onder de loep genomen. Driemaal is er sprake geweest van inbraak waarbij de laatste keer voor vele duizenden gul dens schade is aangericht. Verzeke ringsmaatschappijen hebben al aange geven dat de veiligheid van het gebouw sterk moet worden verbeterd, omdat men anders niet meer bereid is om de inboedel te verzekeren. Op korte ter mijn wil de WW/'ANWB Soest met de gemeente over deze problemen overleg plegen. De salade- en koud bufiet- specialist voor particulieren en bedrijven! 02155-16450 Wij zijn op vakantie van 2 t/m 13 augustus. Tot vrijdag 29 juli is in de exposi tieruimte van het restaurant van Nijhof ("Kunsthof") het werk te bezichtigen van aquarelliste Eliza- betli Dijksman-Schaap. Elizabeth Dijksman-Schaap is geboren in Soest. Reeds enkele jaren volgt zij lessen bij de bekende schilderes Kitty Mulder. De aquareltechniek breidt zij daardoor steeds meer uit. Haar liefde voor de natuur en met name haar eigen tuin komt tot uitdrukking in haar bloemencomposities. Kleuren en vormen van bloemen blijven haar boeien. Sinds 1993 exposeert zij regel matig en signeert haar aquarellen onder haar meisjesnaam Schaap. HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962 7 23789 plaats Soest adres KONINGINNELAAN ligging Soestdijk woning vrijstaand gemoderniseerd woonhuis met c.v., berging en blokhut indeling ruime woonkamer voorzien van marmeren vloer en vloerverwarming, luxe open keuken met inbouwapp. (o.a. keramische kookplaat, koelkast, vrieskast, afzuigkap, elektrische oven), hal, toilet, luxe badkamer met ligbad en aparte douche en wasruimte verdieping 3 slaapkamers en toilet algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en heeft een karakteristieke uitstraling VRIJSTAAND GEMODERNISEERD WOONHUIS Gevraagde koopsom f 398.000,- Soest HANNIE SCHAFTHOF 7- f wuning middenwoning met cv, tuin en r MJh berging indeling hal, toilet, woonkamer met open haard, luxe keuken met inbouwapparatuur (o.a, afwasmachine, kookplaat, afzuigkap, koelkast, vrieskast en oven) verdieping 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder met vaste trap en grote slaapkamer algemeen deze woning verkeert in perfekte staat van onderhoud en is o.a. voorzien van nieuwe cv-ketel, thermopane beglazing en rolluiken WOONERF Gevraagde koopsom f 247.000,- plaats adres Soest VAN GOYENLAAN 3-kamerappartement met berging op tO/sf-kamerapp.) 0p de 2e etage d Gevraagde koopsom f 125.000,- plaats Soest adres VAN GOYENLAAN woning 3-kamerhoekapparteay^-\U^i1een 4-kamerapp.) op de 2e etage met berging ^ane grond ^^^Gevraagde koopsom f 129.000,- plaats adres Soest RUBENSLAAN 3-kamerhoekappartei beqane qrond £"2e etage met berging op de Gevraagde koopsom f 118.000,- plaats adres woning Soest ISINGSERF uitgebouwde midden; ^laubbele berging N|^>^evraagde koopsom f 265.000,- 'Stichting Thuiszorg en Maat schappelijk Werk Noord-Oost Utrecht'. Dat is de naam van een nieuwe stichting waarin zeven in stellingen voor thuiszorg en maat schappelijk werk hun krachten hebben gebundeld om de dienst verlening aan bewoners in Noord- Oost Utrecht verder te verbeteren. Vrijdagavond werd de oprichting van de stichting gevierd in cultu reel centrum De Flint te Amers foort. "De samenwerking van de divisies thuiszorg en maatschappelijk werk in Noord-Oost Utrecht is een mijlpaal", zei voorzitter ir K. Nije vrijdagavond. Volgens Nije staan de cliënt en zijn hulpvraag voorop bij de oprichting van de stichting. "Nu is er voor de cliënt een zorgvoorziening die makkelijk bereik baar en dicht in de buurt is", aldus Nije. De thuiszorg wordt door de samenwer king aanzienlijk verbeterd. De stichting biedt naast een reductie van de kosten een volledig pakket aan op huishoude lijk, begeleidend en verzorgend gebied. Bovendien wil men de zorgverlening niet alleen onderling beter op elkaar af stemmen, maar ook op derden zoals de wijkverpleging, het algemeen maat schappelijk werk en huisartsen. Men wil kwaliteitszorg bieden door onder ande re de stafdiensten te versterken en me dewerkers te ondersteunen. Vangnet Voor het algemeen maatschappelijk werk was de regionale krachtenbunde ling, waar ook de Centrale Maatschap pelijke Dienstverlening Soest onder deel van uitmaakt, eveneens noodzake lijk. Door problemen'als werkloosheid en cultuurveranderingen wordt de sa menleving steeds complexer. Volgens Nije wordt het voor burgers steeds moeilijker om al die problemen zelf op te lossen. "Om als vangnet te kunnen blijven fungeren zal het maatschappe lijke werk steeds meer moeten aanslui ten bij de vraag uit de samenleving", al dus Nije. "Dat vraagt een flexibel en di vers aanbod met een vakmatige aan pak. Iets wat vanuit een grotere regio nale instelling tot meer mogelijkheden leidt", zo stelde hij in zijn toespraak. Mevrouw T. Poortenaar-Sikkema sprak in de Flint de hoop uit dat de nieuwe stichting voor thuiszorg en maatschappelijk werk het beginpunt wordt voor vergaande samenwerking. Een samenwerking die onder andere gericht zal zijn op de totstandkoming van thuiszorg en maatschappelijk werk als een belangrijk onderdeel van de zorg in het algemeen. Poortenaar, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, merkte ook op dat het in de thuissituatie mogelijk is om zorg te bieden die beter is afgestemd op de individuele wensen van de patiënt. Dat is wat de stichting wil bieden: zorg op maat. In de nieuwe stichting werken bij de di visie Thuiszorg 1550 mensen en bij de divisie Maatschappelijk Werk 75. Zij zijn behalve in Soest en Soesterberg werkzaam in Amersfoort, Zeist, Baarn, Eemnes, Leusden, Achterveld, Wou denberg, Hoevelaken, Bunschoten en Spakenburg. Alleen bereikbaar vla Koninginnelaan Vooriaarsaktie: Nu op al onze artikelen 10% KORTING Wegens overlast door reparatie wegdek extra korting op onze zonneschermen: 7V2% (dus 1772% Op onze showroommodellen nog eens extra 15% korting! Onze vooriaarsvoordelen: Gratis meten Vrijblijvende offerte Gratis montage Korte levertijd Zéér interessante prijzen voor het bedrijfsleven! Alle merkartikelen: o.a. Luxaflex, Sunway, Degalux, PBS, Verosol Beetzlaan 24a, Soest Openingstijden: maandag gesloten t /r\>n cc\ 4r\-rr\c nnczr\-7 dl. t/m vr. 10.00-12.00 uur Telefoon (02155) 19706/19507 13.30-17 30 uur Telefax (02155) 12727 Zaterdag io'oo-1 6*00 uur

Soester Courant | 1994 | | pagina 5