i.mt imwm BESTAAT damixa 275,- És SCHOEMAKER V J 7™ winkel/woonhuis 1 m '"GlfJ r, VARIAI ■A Oud speelgoed voor kinderen in kansarme Turkse gezinnen Informatieavond voor huurders over de huurverhoging 1994 Braamhagekoor nam afscheid van dirigent Gerard v.d. Schepop D.F. ENGELS I Soester maken weer geslaagde excursie naar Engeland m%r. en heeft daarom 'n geweldige voorjaars-aktie van damixa thermostatische douche-mengkxaan. Soest wil St. Josephgebouw aan Steenhoffstraat snel slopen 7\* r jm GRATIS ^JRIJLESi «I WOENSDAG 8 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 Soest draagt 2.500 gulden bij aan actie TE HUUR aan de Soesterbergsestraat Informatie: 055-559522 Bijzonder voorjaarsconcert 13e trip o.l. v. oud-docenten Engels d e m Uw voordelen: Thermostaatkraan v.v. temperatuurbegrenzing (veilig voorkinderen) Comfortabele regeling douchewatertemperatuur Moderne Deense vormgeving Vakkundige installatie door Waarborg-installa teur 5 jaar garantie Compleet geplaatst, v/, incl.BTW VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN Jonge reeën: hond aan de lijn! Bezwaren tegen bouwplan verworpen ri #)C .m J E njjÊSMÈüSSwSWi NU Voor alle zekerheid! mte van uimte van st. Centraal ?erruimte. oveerde ^et nieuw onvekto- iparte toi- 'jn 3 maan- direkt. per n: A.A. van Jninginne- 'el.: 17962. Jimte van >t. Centraal erruimte. Jveerde met nieuw Jnvekto- parte toi- in 3 maan- direkt. per y. A.A. van 'Ringinne- el.: 17962. Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 02155-25996 - Fax: -2155-12740 et Internationaal Vrouwencen- wil een actie organiseren voor kinderen uit kansarme gezin nen in de Turkse provincie Anta- lya. Het is de bedoeling dat oud eelgoed wordt ingezameld, .an de actie wordt een opstel- en te kenwedstrijd gekoppeld voor de hooljeugd uit Soest, Baarn en Eem- !es. Voor de hoofdprijswinnaars heeft et Internationaal Vrouwencentrum !en studiereis naar Turkije in gedach ten. De prijswinnaars zouden daar een videoverslag moeten maken, dat later aan de scholen beschikbaar kan worden gesteld. De verwachting is dat de kosten van de reis uitkomen op 40.000 gulden. De ge meente Soest wil 2.500 gulden bijdra gen om het initiatief van de grond te krijgen. Het geld wordt uit de pot socia le vernieuwing gehaald. Een andere sponsor had eerder al zo'n bedrag be schikbaar gesteld. De huren gaan dit jaar zeker in vergelijking met de mindere stij ging van de inkomens weer fors omhoog. Het gaat om verhogingen tot 6%. Voor veel mensen bete kent dit een aanslag op hun huis houdens. Iedere huurder mag de huurverhoging weigeren. Het Buro voor Rechtshulp wil mensen uit Amersfoort en omge ving hierbij graag inlichten. In verband hiermee wordt er een informatie-avond gehouden voor huurders op woensdag 22 juni 1994 om 19.00 uur. Op deze avond wordt de mogelijkheid om de huurverhoging te weigeren en bezwaar te maken besproken. Ook de mogelijkheid van huurverlaging zal aan de orde komen. Dat is vooral mogelijk bij slecht onderhouden woningen. De zogenaamde all-in huurprijzen, waar vooral kamerbewoners mee te maken hebben, zullen ook aan bod ko men. Hierbij is namelijk geen huurver hoging over de gehele huur mogelijk en behoort huurverlaging veelal tot de mo gelijkheden. Huurders die in woningen met onder- houdsgebreken zitten wordt, in het bij zonder aangeraden om deze avond te bezoeken. Zij hebben immers vaak recht op extra aftrekpunten. Zij kunnen veelal de huurverhoging weigeren als zij de onderhoudsgebreken voor het aan zeggen van de huurverhoging bij hun verhuurder hebben gemeld en de ver huurder de gebreken niet heeft verhol pen. Veel mensen zijn bang dat het weigeren van de huurverhoging kan leiden tot huisuitzetting. Dat is niet het geval. Een huurder kan op eenvoudige wijze be zwaar maken en hoeft dan de huurver hoging niet te betalen, in ieder geval niet totdat de huurcommissie een uit spraak heeft gedaan. De avond vindt plaats op woensdag 22 juni om 19.00 uur op het Buro voor Rechtshulp, Stadsring 57 (schuin te genover het postkantoor) te Amers foort. De toegang is gratis. Het is een heel bijzonder voor jaarsconcert geworden waarmee het Braamhagekoor onlangs af scheid nam van dirigent Gerard v.d. Schepop. Na ruim 16 jaar leg de hij de dirigeerstok neer. De koorleden vonden het moeilijk om afscheid te nemen van hun sympa thieke, kundige leider, die met zeer veel inzet en geduld de jaar lijkse concerten voorbereidde. Ook nu weer - op 31 mei - bleek dat met veel overgave gestudeerd was op een zeer gevarieerd programma in diverse talen: mei- en zonneliedjes en enkele wiegeliederen. Dhr. V.d. Schepop en mevr. E. Huynink-v.d. Burg, die ook het koor begeleidde, speelden enkele quatre-mains, o.a. van Diabelli. Nadat het programma op uitstekende wijze was afgewerkt volgde het af scheid. De heer H.W. Kuiper sprak na mens het koor en de Ned. Protestanten Bond. Hij herinnerde aan de vele be werkingen van bestaande liederen en begroette de nieuwe dirigent, Paul M. Thijssen, die een afscheidslied dirigeer de. Mevr. W. Pohl sprak namens de oprich ters van het koor en bood enkele ge schenken aan. Ook mevr. V.d. Schepop werd niet vergeten. De heer H. Busman sprak namens het bestuur van Braam- hage. Tot slot dankte dhr. V.d. Schepop alle sprekers. Enkele versnaperingen verhoogden de bijzondere sfeer die de ze middag kenmerkte. auto motor rijschool theorielessen staatsgedipl. instructeurs lessen in astra of vectra 10-daagse spoedcursussen] Telefoon 06 - 52 70 75 27; b.g.g. 033 - 56 28 51 Instr. B.W.J. Hoenders, tel. 02155 -1 77 50 A Een busreis, een boottocht, excur sies, sightseeing en wandelen in de natuur: de ingrediënten voor de geslaagde 13e trip naar Engeland - the "Big Moses Tour" -onder lei ding van Anjo Craenen, Ellen Beijer en Ineke Peek, (oud)docen- ten Engels uit Soest. Het gezelschap vertrok op 19 mei van uit Soest, Soest-zuid, Soesterberg en Eemnes met de bus naar Hoek van Hol land. De volgende dag werd al (echt De deelnemers kregen een fraai stukje Engels stedenschoon te zien. LOODGIETERS VAN BETER w Deze aanbieding bestaat uit: Damixa thermostatische douche-mengkraan 28400 (nieuw model), Benodigde aansluitmaterialen, complete montage. Ook mogelijk: Thermostatische bad-mengkraan 28500 f 365,- of 'n Damixa glijstangdoucheset 75600 (nieuw model) f 150,-. of kom kijken in ons bedrijf naar de speciale damixa display. Gecertificeerd Waarborg- installateur Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 3768 CA Soest Telefoon 02155 - 20644 Engels) ontbeten in Colchester, dat uit gebreid werd verkend voordat de deel nemers neerstreken in Bury St. Ed- monds, waar gastgezinnen hen op wachtten. Op 21 mei stond een uitstapje naar de historische stad Norwich, met z'n be roemde kathedraal, op het programma, 's Avonds volgde een bezoek aan het Royal theater, waar genoten werd van een voorstelling van Roy Orbisons "Only the Lonely". Op 22 mei stond "the Coast" op het reisschema. De wandeling voerde uit eindelijk via de cliffs naar Sharingham, het winterverblijf van koningin Eliza- beth, dat uitgebreid werd bewonderd, waarna de terugreis werd aangevangen. De deelnemers kunnen terugkijken op een zeer geslaagde trip naar Engeland, die zeker een vervolg zal krijgen. In de periode tussen half mei en eind ju ni worden reekalfjes geboren. Ook in de bossen van de gemeente Soest zal er weer een aantal worden geboren. In verband daarmee is het dringend ge wenst om honden niet los te laten lopen. Ook al zal niet iedere hond een reekalf je doodbijten, toch laten ze hun geur achter. Daardoor verstoren ze het terri torium van de reegeiten. Houd dus uw hond aan de lijn! De jonge reeën (2 a 3 pond) blijven en kele weken op de plek waar ze geboren zijn, tot ze sterk genoeg zijn om met hun moeder mee te lopen. In deze periode blijft de reegeit niet steeds bij haar kalf jes; om veiligheidsredenen blijft ze op afstand, maar ze komt regelmatig kij ken. Mocht u reegeitjes aantreffen, denk dan niet dat ze door de moeder verlaten zijn en neem ze dus zeker niet mee. Vermoedelijk staat de moeder van een afstand toe te kijken. Uitgebreider informatie over dit onder werp is te vinden op de informatiebor den, die onlangs bij enkele ingangen van de gemeentebossen zijn geplaatst. Op'deze informatieborden kan men re gelmatig nieuwe informatie over actue le zaken vinden. Als het aan de gemeente Soest ligt wordt er nog voor 1 juli - voor de vakantie - begonnen met de sloop van het St. Josephgebouw (vereni gingsgebouw) aan de Steenhoff straat 30. Bij de provincie is inmid dels de verklaring-van-geen-be- zwaar aangevraagd. Het gebouw, dat nu een ruïne is, moet plaatsmaken voor een medisch cen trum met 20 appartementen. Op de be gane grond komen praktijkruimten voor artsen, tandartsen en fysiothera peuten. Onder het gebouw komt een parkeerkelder. Het plan ie nntwiHrplH door bouwmaatschappij Uyland uit Soest. De raadscommissie Ruimtelijke Orde ning is al akkoord gegaan met het nieuwbouwplan. Er is één bezwaar bin nengekomen, van een bewoner van de Steenhoffstraat. Die vindt dat het nieu we gebouw te hoog wordt ten opzichte van de omringende woningen en dat de Steenhoffstraat te druk is om het ge bouw daarop te ontsluiten. Bovendien vreest hij aantasting van zijn privacy en verlies van woongenot, omdat het ge bouw op twee meter van de erfschei- ding komt te staan. Het College heeft deze bezwaren onge grond verklaard. Het bouwplan past binnen de grenzen van het bestem mingsplan en wijkt daarvan weliswaar af qua goothoogte, bestemming en het ontbreken van een kap, maar de vorm geving en de detaillering geven een kleinschalige indruk, aldus het College. Ook de welstandscommissie heeft het plan positief beoordeeld. Een medisch centrum past volgens B. en W. ook in de omschrijving "maatschappelijke doel einden". Een andere ontsluiting dan op de Steenhoffstraat is niet bespreekbaar. Volgens B. en W. worden de belangen van de bewoner dan ook "niet oneven redig geschaad". Wat wel belangrijk is dat er nu spoedig wordt begonnen met de sloop van het oude gebouw, dat in zeer slechte staat verkeert. Bij de pro vincie is daarom de verklaring-van geen-bezwaar met voortvarendheid aangevraagd. Stereo-set met CD-speler en luidsprekers nkrükoffl'Sf-SS»™ Perfekte stereo-combinatie met CD-speler en luidsprekers. Compleet met Philips-garantie jaa en Schoemaker-service. 477,- -^WHHtaajraafi» VOOR ALLE GESLAAGDEN! bij aankoop boven f 250,-1 RIJLES GRATIS bij rijschool Engels. Sony klokradio met CD type ICFCD 800 Wakker worden met de 'breakfast-club' of uw favoriet CD. Dat kan met deze alleskunner van Sony. Stereo weergave door krachtige speakers, 2 wektijden afzonderlijk instelbaar en met radio sleeptimer Adviesprijs 390,- Sony walkman typeWMEX 21 De enige echte walkman is natuurlijk een Sony. leverbaar in diverse kleuren Sony walkman aktie Fontopia hoofdtelefoon, CD-IT 84 tape en batterijen. Adviesprijs 369, COitS i Grundig portable radio cassette recorder met CD type RR 610 Cassettegedeelte met o.a. synchro dubbing CD naar tape, 3 bandstoonregeling, CD speler met 20 nummers programmeerbaar en ook geschikt voor single CD's. cassette TDK audiotape type SA 90 De meest verkochte audiotape in Nederland. 2 PAK Beleef het opnieuw! Videoband met alle hoogtepunten (o.a. Ned-Duitsl 2-1 van de EK '88. Nederland kampioen in 58 minuten. vAi 'T**KV- sclMMïinnkcr VAN WÈEDESTRAAT 78 - TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 103 44"

Soester Courant | 1994 | | pagina 7