ejMi^njdlv paiinennc Soester Tuincentrum OUTPOST J t iiy//f 'e Tn ar/' IHANDEL WANDEL 25% korting op alle terracotta aardewerken. Ruim assortiment Woonwinkel van Soest nu uitgebreid met 'Designers Guild' nieke beautyshow van Syllie Hair Dakdekkërsbedrijf Yetkamp b.v. 25 jaar pannende boeken bij Soester oekhandel Van de Yen pagina t euke kortingen in chequeboekje Ruime parkeergelegenheid. Wieksloterweg 37 (W.Z.) - Soest Telefoon 02155-1 67 76 lAinaiNiONini aiiS30s maahgioisxm i/unaiNaoNini aaisaos Autokraakjes Auto gestolen Trendy stoffen in kleurige stijlen Van Den Brink Gratis föhn bij Syllie Hair! Kapsalon Zonnestudio CLOSE T0 NATURE Onderscheiding voor werknemer CMB Wij geloven in een mooie zomer!! Dakwerk is vakwerk VOENSQ AG 8 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 9 1 -mm t Jl- J lm* Juni: de Maand van het Spannen de Boek. Onder dat motto be steedt de Nederlandse boekhandel in de komende weken extra aan dacht aan "spannende boeken": detectives, thrillers, speurders-, Spionage- en horror-romans. Met een speciale uitgave én een cou ponboekje voor fikse kortingen wordt de liefhebber van spannen de boeken op zijn wenken be diend. De speciale spannende uitgave van 1994, die ook verkrijgbaar is bij boek- Irandcl Van de Ven in Soest-zuid - is van de hand van de Amerikaanse top- ^Bteur Robin Cook, schrijver van best- ■lers als o.a. "Coma", "Koorts", Brein", "Epidemie", "Narcose", Embryo", "Overdosis" en "Termi- lal". Zijn nieuwe boek heet "Autop- en is deze maand voor de speciale prijs van vijf gulden verkrijgbaar bij - de boekhandel. "Autopsie" is het verhaal van de jonge, scherpzinnige aanklager Danielle Le- maine. Als ze een moordzaak te behan delen krijgt die haar doorbraak kan be tekenen vraagt ze haar vriend Brett Murphy, patholoog-anatoom, een per fect autopsierapport voor haar op te stellen. Brett vertrouwt de zaak echter niet en gaat zelf op onderzoek uit... De aanschaf van "Autopsie" voor slechts f 5,- is op zichzelf al de moeite waard, maar bovendien is in het boek een couponboekje meeverpakt dat een entwintig bonnen bevat, die elk recht geven op een korting van vijf gulden bij aankoop van een of meer boeken van een geselecteerd aantal top-misdaad- auteurs, variërend van Stephen King tot John le Carré en van Dick Francis tot Robert Ludlum. De bonnen zijn geldig t/m 31 augustus. De liefhebbers van spannende verhalen kunnen dus hun hart ophalen. SOESTER TUINCENTRUM WIEKSLOTERWEG SOESTER TUINCENTRUM Bij de politie werden in het afgelopen weekeinde weer enkele diefstallen uit auto gemeld. Aan de Lange Brinkweg werd de auto van een 48-jarige bewo ner opengebroken; hij mist zijn radio cassetterecorder. Aan de Parklaan ont dekte een 40-jarige Soester de diefstal van zijn autotelefoon. Aan de Plasweg bleek de radio-cassetterecorder van een 50-jarige Soester te zijn ontvreemd. Een 49-jarige Utrechter deed bij de po litie aangifte van de diefstal van zijn BMW. De wagen was gestald bij een au tobedrijf aan de Stationsweg. Volgens de politie had de dief het speciaal op de BMW gemunt, want hij had een andere auto weggeduwd om bij de begeerde wagen te kunnen komen. Het gaat om een blauwe BMW uit de zgn. 5-serie, met het kenteken NZ-72-RP. "Designers Guild", een bekende naam voor wie de ontwikkelingen in het interieur volgt, maar nieuw voor Soest. Woonwinkel van Soest aan de Burgemeester Grothestraat is sinds kort dealer voor Soest van dit gerenommeerde Engelse stof- fenmerk. Het is verkrijgbaar als meubelstof, gordijnstof en behang. De collectie van Designers Guild is veelomvattend; de stoffen passen uit stekend bij zowel een klassiek als een modern interieur en trekken vooral de aandacht door hun kleurenrijkdom, die best een beetje gedurfd genoemd mag worden. Kleurige ruiten, strepen, bloe men en andere dessins, in diverse soor ten en kwaliteiten. Een aantal gordijn stoffen zijn bijvoorbeeld zwaar genoeg om gebruikt te worden als meubelstof. Designers Guild-stoffen zijn bedoeld voor een breed publiek, dat misschien een beetje is uitgekeken op de traditio nele meubelstoffen. "Het is heel verfris send en beeldbepalend," aldus de heer en mevrouw Van Soest, die zeer inge nomen zijn met deze aanwinst in de toch al uitgebreide collectie van de Woonwinkel. Trendsetter Designers Guild kan dan ook be schouwd worden als "trendsetter" voor een groot aantal merken en loopt een aantal jaren op de mode vooruit. Desig ners Guild kent ook een aparte collectie kinderstoffen, "Toy Box" geheten, die zich eveneens uitstekend laten combi neren met behang en gordijnen. Ook daarvan wisselt de collectie elk jaar. Designers Guild is op zichzelf al een aanduiding voor stoffen op top-niveau. Het aantal dealers in Nederland is be perkt; de Woonwinkel aan de Burge meester Grothestraat is dan ook het ex clusieve verkoop-adres voor Soest. De stof leent zich ook uitstekend voor be kleding van fauteuils of banken die als "romp" verkrijgbaar zijn, zowel in klas sieke als moderne stijlen. De stoffen zijn bovendien vuilafstotend en vlam- vertragend, dus uitermate plezierig en veilig in het gebruik. Cocos en sisal De nieuwe stof contrasteert en harmo nieert ook prima met de naturelkleur van natuurlijke vloerbedekking als co- cos en sisal ("ecostijl"), die momenteel weer sterk in de belangstelling staan. Het assortiment sisal-tapijt bij de Woonwinkel is zeer uitgebreid (zo'n 80 soorten) en is ook leverbaar als karpet ten in elke gewenste maat. Wie belangstelling heeft moet binnen kort beslist een kijkje nemen in de Woonwinkel van Soest, Burgemeester Grothestraat 30, tel. 20973. Openings tijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.30 en 13.30-18.00 uur; vrijdagavond 19.00-21.00 uur; zaterdag 9.00-17.00 uur; maandags gesloten. RESTAURANT Bij ons bent U uit en toch thuis. v" X :f: Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 X Het is goed voor de X t innerlijke mens. Pauline Blok Kleuren-adviseuse en visagist En!inae33 0301 TT Roden Tel.05908 14345 ■03463/51564 VADER NMEE. rijstalen Het leek wel Glamourland op de Kleuradviesshow, die Sylvia van Welzenis van kapsalon Syllie Hair afgelopen maandag organiseerde in Restaurant Van den Brink. Het modebewuste Soester publiek had zich in grote getale gemeld voor deze unieke show, die alle aspec ten van kleurgebruik in kleding, make-up en kapsel behandelde. Kleur is een onderwerp waar iedereen heel gevoelsmatig mee omgaat en kiest op basis van persoonlijke voorkeur. Maar met het voortschrijden van we tenschap en techniek is steeds meer be kend over de verschillende aspecten van kleur. Door het maken van een kleuranalyse is nu dan ook heel goed vast te stellen welke kleuren bij iemand passen. Het resultaat: bij het gebruik van de juiste kleuren ziet men er stuk ken beter uit. En dat was wat Sylvia van Welzenis het publiek wilde laten zien. Niet alleen voor wat betreft het kapsel, maar ook voor kleding en make up. "Ik heb enkele Soester collega's bereid gevonden hun bijdrage aan het pro gramma te leveren," vertelt zij. Met groot enthousiasme hebben we met schoonheidssalon Pygmalion, boetiek Outpost en boetiek Uno het program ma voorbereid. Restaurant Van den Brink was zo enthousiast dat ze belan geloos de zaal beschikbaar stelde." Verbluffend resultaat Het resultaat was een zeer informatieve avond. Kleuranalyste Pauline Blok leg de uit hoe kleuranalyse precies werkt en liet aan de hand van verschillende voor beelden zien welke verbeteringen ver bluffend eenvoudig te realiseren zijn. Ter plaatse werden door het team van Syllie Hair, bestaande uit Monica, Ria, Mariska, Elaine en Sylvia van Os diver se modieuze kapsels gecreëerd, uiter aard gebruikmakend van de juiste kleu- De gezamenlijke "onderneemsters" aan het slot van de show in restaurant Van Den Brink, met op de voorgrond de vier modellen: het was allemaal beauty wat de klok slaat. Foto: Goos van der Wilt. Als u uw haar laat permanenten, speciaal met de Inter Phase, de derde generatie Amino-permanent, krijgt u een gratis föhn! Deze aktie is geldig tot 25 juni 1994. Wij zijn ook op maandag de gehele dag open! Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 ringen. Vervolgens creeërde Sylvia van Welzenis enkele avondkapsels, haar specialiteit. Daarna werden de model len van bijpassende make-up voorzien en gekleed in de beeldige en sportieve kleding die hiervoor was uitgezocht door Miriam Hilhorst van Outpost en Miriam Grift van Boetiek Uno. En alsof het niet genoeg was vielen er diverse prijzen te winnen, van een gratis kleura nalyse tot kledingbonnen. Aan het eind van de avond kregen alle gasten een ro de roos aangeboden door bloemisterij Jasmijn. Een zeer geslaagde avond dus, die zeker opvolging verdient. 100% correct advies "Je moet mee met je tijd," vindt Sylvia van Welzenis. "Daarom moetje de ont wikkeling goed volgen. Toen ik over kleuranalyse hoorde, ben ik mij er di rect in gaan verdiepen en gaan kijken wat ik er in mijn vak mee aan kon. Ik denk dat ik dan ook de eerste salon in Nederland ben die deze mogelijkheden biedt. Op mijn gevoel adviseer ik mijn klanten al jaren, maar nu ik haarkleura nalyse heb ontdekt, weet ik gewoon dat ik een 100% correct advies kan geven." Na een tijd experimenteren biedt Syllie Hair verschillende soorten kleuranaly se als specialiteit aan. Mogelijk zijn een totale kleuranalyse en een analyse die zich alleen beperkt tot het haar. Deze haarkleuranalyse kost f 12,50. Voor nadere inlichtingen of voor het maken van een afspraak kan men zes dagen per week in de salon terecht. Ook telefo nisch via nummer 10706. SPRING COLLECTION 1994 - Van Weedestraat 8a - 3761 CE Soest Telefoon 02155-23324 Op 3 juni heeft de heer Van Luytelaar van Carnaud/Metalbox uit Soest op de Oorkondedag van het Ideeëncentrum een landelijke onderscheiding ontvan gen voor zijn waardevolle ideeën die in het kader van het ideeënsysteem binnen zijn onderneming zijn ingediend. Het idee betreft opvangbakken die bij storingen kunnen worden gebruikt voor het opvangen van produkten. Voor het idee had hij reeds in een eer der stadium ruim vijfduizend gulden van zijn bedrijf als beloning ontvangen. De oorkondewinnaar is voorgedragen door de ideeënbuscommissie van zijn bedrijf dat is aangesloten bij de landelij ke vereniging Ideeëncentrum. De toe passing van het idee van Van Luytelaar betekent voor Carnaud/Metalbox een aanzienlijke besparing. Uit de 22 oorkondewinnaars, die op die dag werden onderscheiden, werd Van Luytelaar zelfs als winnaar gekozen van de Ideeëncentrumregio's Midden- en Noord-West Nederland. Schoonheidssalon "Pygmalion" Soesterbergsestraat 70, Soest Tel. 02155-24620 Daarom hebben wij een beeldschone hoogzomer collectie!!! Wekelijks houden wij u op de hoogte van hot-items. Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 Harry Yetkamp (46) vestigde zich als zelfstandig loodgieter in '69 aan de Birkstraat. Al snel vulde de orderportefeuille zich voorname lijk met dakdekkersopdrachten. Op zich niet zo vreemd, want zijn belangstelling ging nu eenmaal meer uit naar het dak, het z.g. 'hel lend dak' wel te verstaan. Shingles en leien vormden daarbij de hoofdschotel. In '77 opende Vetkamp zijn eerste Da k-infocentrum, waar de architect of op drachtgever zich uitvoerig en vooral goed gedetailleerd kon laten voorlich ten en adviseren. Het infocentrum bleek duidelijk een schot in de roos, ook van buiten de regio toonde men veel be langstelling. Daar ook complete lood-, zink- en ko perwerken in toenemende mate deel gingen uitmaken van het leveringspro gramma, werd in '88 een geheel nieuw en vergroot infocentrum gebouwd. In dit centrum, volgens insiders het fraai ste in ons land, kan men zowel op schaal als op ware grootte de meest uiteenlo pende soorten dakbekledingen aantref fen, uitgevoerd in vele verschillende systemen en stijlen. Lood, zink, koper, leien, shingles, houten red-ceder scha liën, stalen pan-elementen in diverse kleuren, Vetkamp b.v. maakt van haar dakwerk serieus 'Vakwerk'! Het bedrijf is o.m. aangesloten bij de stichting Het Hellende Dak en sedert '89 behoort het ook tot de Zinkmeesters, een zeer se lecte groep van 18 gespecialiseerde en gecertificeerde bedrijven. Vetkamp zelf maakt ook deel uit van het bestuur. Bijzondere projecten De referentielijst van uitgevoerde wer ken bewijst evenzeer dat het bedrijf - in middels uitgegroeid met twaalf bekwa me medewerkers - niet voor niets van de selecte groep deel uit maakt. Om slechts enkele werken te noemen: lei- en koperwerken voor Rijksmuseu m-Amsterdam, loodwerken voor de Ridderzaal-Den Haag, lei- en zinkwerk kasteel de Hooge Vuursche, lei- en loodwerken Dieventoren-Amersfoort, en om even dichter bij huis te blijven: lei- en loodwerken voor de toren van de oude kerk en Poortgebouw van de r.k. begraafplaats te Soest. Tijdens de druk bezochte receptie, vrij dag j.1., konden de bezoekers ook de nieuwe 'profielstraat' in ogenschouw nemen. Een complete, zeer geavan ceerde installatie voor het knippen-slit- ten(snijden) en profileren van rollen bladzink en bladkoper tot dakbanen, goten, pijpen en fraai gevormde dak lijsten. Hoewel hierbij ten dele sprake is van pre-fabricage, kan toch worden voldaan aan vrijwel elke wens in afme ting en vormgeving, 'maatwerk'dus! Ook tijdens de daarop volgende open dag kon menig bezoeker onder het ge not van een drankje, en niet te vergeten overheerlijke Hollandse Nieuwe, uitge breid van alle mogelijkheden kennis ne men. Vetkamp b.v. kan terug zien op een ge slaagd jubileumfeest. Een welgevulde Directeur Harry Vetkamp (l) en be drijfsleider Hans Majoor. orderportefeuille geeft vertrouwen voor de toekomst. Een toekoriist echter die ook reden geeft tot bijzondere zorg want, aldus Harry Vetkamp, het be stand aan goede vaklieden holt achter uit. Mede dankzij de kennis en ervaring van bedrijfsleider Hans Majoor kunnen jonge mensen in eigen bedrijf worden opgeleid. Niettemin blijft het bijzonder moeilijk de juiste mensen aan te trek ken. Volgens Hans Majoor wordt dat in toenemende mate zichtbaar bij de uit voering van restauratiewerken. Over heid en bedrijfsleven zouden daar - ook in deze gespecialiseerde sector - bijzon dere aandacht aan moeten besteden, te meer daar juist bij de restauratiewerken de overheid veelal opdrachtgever is.

Soester Courant | 1994 | | pagina 9