lesmanstraat krijgt wel parkeerverbod, laar Prof. Lorentzlaan niet Overlast jongeren niet meer te harden Onderscheiding voor André Yerheus beleggingsplan Soesterberg afwezig afwezig iopij nodig voor >oekje 55+ Promotors gevraagd voor Soesterberg De Heijbergh: Nog 4 appartementen staan leeg 'Roefeldag': 25 juni BADMINTON Badso sluit af met toernooi loodkreet naar gemeenteraad Soest 'De Drie Eiken' Agenda Medische dienst Burgerlijke stand I Kerkdiensten P. Creutzberg en P.L Galjart F.P. Prause F.P. Prause Motorfietser niet gewond na botsing Schilderen voor jarig Dorpshuis Schildersgroep maakt kunststuk Voorzieningen voor sociaal zwakkeren Kaart-drive in De Drie Eiken Wim Overgoor officieel PHILIPS dealer Schoorsteenbrandje aan Vliegtuiglaan Getuigschrift en draagspeld voor 20 jaar trouwe dienst Gemeente was wel vertegenwoordigd bij 40-jarig KVO Uitslag bekend van ballonnenwedstrijd Prijzen Oranje Comité gaan naar 1995 vindt er te daar- undig borg Ij de herinrichting Soesterberg- m is het parkeren geconcen- erd in gestoken vakken. On- inks het feit dat er voldoende irkeergelegenheid is blijkt er ook op de rijbaan tegenover de vakken geparkeerd te worden. Daardoor wordt het in- en uitrijden ernstig ffimoeilijkt. de Plesmanstraat, het deel tussen de ikkerstraat en de Buys Ballotlaan, jrkeert men gedeeltelijk op het trot- wat problemen geeft voor de voet- jngers. Het instellen van een parkeer- irbod, door het aanbrengen van een tle streep, zou een goede oplossing nnen zijn. Tijdens de inspraakperio- bleek dat deze klachten het meest rden gehoord. Om die reden zal de gemeente Soest een parkeerverbod op de Plesmanstraat instellen. Hetzelfde geldt voor de Prof. Lorentz laan, het deel tussen de Buys Ballotlaan en de Simon Stevinlaan. De bewoners van de Prof. Lorentzlaan zijn onderling verdeeld over het instellen van een par keerverbod. Een belangrijk argument is dat de geparkeerde auto's voor een snelheidsremmend effect zorgen, daar er in deze straat nogal snel wordt gere den. In de nabije toekomst zal in diverse stra ten het eenrichtingverkeer veranderd en opgeheven worden. Dat zal enige consequenties met zich mee brengen voor de verkeersbewegingen in het dorp. Hoeveel auto's dan nog over het besproken gedeelte van de Prof. Lo rentzlaan zullen rijden zal onderzocht moeten worden. Om die reden is de ge meente Soest voornemens om op de Prof. Lorentzlaan geen parkeerverbod in te stellen en pas na de maatregelen in zake het eenrichtingverkeer te onder zoeken ,of een parkeerverbod alsnog nodig is. In de Prof. Lorentzlaan en de nabije omgeving van deze straat is in principe voldoende parkeercapaciteit. Daar het parkeren voor de deur voor de meeste bewoners makkelijker is, wordt tegen over de parkeerhavens geparkeerd. Wanneer men op de juiste wijze de auto in de parkeerhaven heeft geparkeerd, is de breedte van de weg voldoende om de parkeerhavens zonder schade uit te rij den. Het laatste woord is hier nog niet over gesproken... Toen bekend werd dat de Ameri kanen zouden vertrekken stond al les in en rond de vliegbasis Soes terberg in het centrum van de be langstelling. De media uitten zich in alle toonaarden waaruit moge lijke conclusies konden worden getrokken. De gemiddelde Soes- ferberger heeft het gelezen, 'deed en plas en liet het zoals het was'. len instantie als de gemeente Soest is loreel verplicht wel te reageren. Zo :ond in een regionale krant van 24 fe- ruari j.1. dat er uitgewerkte plannen estonden oqj al het uitgaande vlieg- erkeer van Schiphol via het vrijgeko- len luchtruim boven de vliegbasis oesterberg te laten lopen en dat er met e luchtmacht werd onderhandeld over et gebruik van het vlieggebied boven e 1500 meter. )e gemeente heeft de Luchtmachtstaf n Den Haag op 7 maart schriftelijk om jpheldering gevraagd over de inhoud ran bedoeld persbericht. Op 17 mei j.1. deelde luitenant-generaal H.J. W. Man- derfeld het volgende mee. "In ruimere zin is er sprake van mogelij ke wijziging van de luchtruimtestruc- tuur en de luchtverkeersdienstverle- ningsgebieden in het vluchtinlichtin- gengebied Amsterdam op grond van militaire danwel civiele luchtvaartbe hoeften. De laatste twee jaar heeft over leg plaatsgevonden m.b.t. een aanpas sing van de luchtruimtestructuur ten westen, noordwesten en noorden van Soesterberg in, relatie met het luchtver keer in de omgeving van Schiphol. Om die reden kan het voorkomen dat in de genoemde gebieden van Soesterberg dalend verkeer op een minimum hoog te van ca 1200 meter kan bevinden. Momenteel zijn geen burgerluchtver- keersroutes boven de Vliegbasis Soes terberg gesitueerd en zijn deze ook niet te voorzien. Echter is het incidenteel mogelijk dat burgervliegtuigen bijvoor beeld in het kader van humanitaire ac ties van de Vliegbasis Soesterberg ge bruik zullen maken, zoals ambulance- en donorvluchten." Iet bekende seniorenboekje 55+ komt ïedio juli weer uit. De Beheercommis- e van De Drie Eiken, zijnde de uitge- ers van dit boekje, vraagt ouderen hen óór 1 juli van de benodigde kopij te rillen voorzien. Belukkig zijn er nog velen die hun thouders onder het vrijwilligerswerk rillen zetten, want dat is een stuk pro- potie. Commissies, verenigingen en in- jellingen hebben dat dringend nodig. Daarom een algemene oproep aan allen ■ie zich willen inzetten om ook hun leentje bij te dragen aan het welzijn van Ins dorp. De rij wordt geopend door: EHBO, tel. 52005; Rondje Soesterberg goor Radio Soest, tel. 51273 (rest. de Tuin); de Soesterbergse Courant, tel. J1252; St. Jeugdwerk Soesterberg, tel. 53129. Op het gekozen nummer wordt glle relevante informatie verstrekt. Nadat in deze krant een en ander over de nog openstaande verzorgingsappar tementen van de Heijbergh werd ge schreven, staan er nu nog slechts vier leeg. Voor zr. Anne-Marie en haar me dewerkers is dit een goede zaak al ver langen ze wel naar het moment dat alle appartementen bezet zullen zijn. "Dan pas weetje de werkelijke werk ca paciteit en met hoeveel personeel je dat kunt doen. Nu is het nog steeds gissen," aldus zr. Anne-Marie. Ze is zeer tevre den over de gang van zaken. Natuurlijk zijn er altijd dingen die men na verloop van tijd graag anders wil hebben. Zo is bijvoorbeeld de lichtkoepel wel leuk bij donker weer, maar bij zonneschijn is het snel te warm. Er wordt onderzdcht hoe men dit euvel kan oplossen. De sfeer is binnen de Heijbergh bijzonder goed en het gezicht van zr. Anne-Marie straalt als ze hierover spreekt. In de Heijbergh woont ook de oudste inwo ner van Soesterberg in de leeftijd van 96 jaar. "Roefelen is dat je mag doen waarvoor je anders op je kop krijgt." Dat was de opmerking van een meisje tóen haar vo rig jaar werd gevraagd wat 'roefelen' was. Zaterdag 25 juni mogen kinderen van de Soesterbergse basisscholen weer gaan roefelen. De feitelijke bedoeling is het kind mon dig te maken, te laten zien wat iets is of hoe het wordt gemaakt. De sirenes van de brandweer en voertuigen bij de ma rechaussee en politie zullen die zater dag duidelijk te horen zijn. Die worden dan bediend door de jeugd. In restau rant de Tuin mogen ze bakken en bra den en uiteraard smullen; garage Plek- kepoel zal ze bijbrengen wat er onder de motorkap van een auto zit en bij de Transportgroep van de Luchtmacht op het Kamp van Zeist mogen ze in enor me grote auto's rijden. En niet te verge ten Schepershof, het kleine stukje Soes terbergse dierentuin van dhr. Schroote met z'n stenen, fossielen en mineralen. Meisjes mogen zich bij drogisterij Suk- king opmaken; grimeren kan bij toneel vereniging Ultice Dulci in de Hoek steen en last but not least is er een de monstratie van de basis-brandweer. Het wordt weer een dag van grote ogen en rode wangen en veel lopen. Moeders en vaders die met de tong bijna op de schoenen de rappe beentjes van hun dierbaar kroost volgen. Kinderen van 6 tot 12 jaar die niet op een basisschool in Soesterberg zitten en ook willen mee doen, kunnen alle informatie verkrijgen bij de coördinator van deze Roefeldag en voorzitter van de Stichting Vrienden van het Vliegdorp, dhr. Van Epen, Gen. Winkelmanstraat 153, tussen 17.30 en 18.00 uur. Op vrijdag 17 juni houdt Badso haar laatste toernooi van dit seizoen in dé Banninghal. De aanvang 19.00 uur. Tot en met woensdag 15 juni kan men zich hiervoor in Sporthalbar Time Out op geven. Het toernooi is bestemd voor le den die elk één introducee mogen mee nemen. Er worden alleen dubbels ge speeld. Na dit toernooi is er in Time Out een afsluitende feestavond. tet buurtpreventieproject Chr. Üuygenslaan, Ant. van Leeuwen- Boeklaan en Prof. Lorentzlaan |eeft ten einde raad de gemeente- aad van Soest schriftelijk in ken nis gesteld van de onhoudbare po sitie waarin de omwonenden van de Prof. Lorentzlaan verkeren. )oor 'kwajongens' in de leeftijd an 15 tot 20 jaar, variërend van 10 tot 15 personen, wordt nage noeg elke avond ernstig overlast veroorzaakt. Tot in de vroege morgenuren plegen deze jongelui zich op het schoolplein van de Weth. de Haanschool op te hou den en overlast te veroorzaken door on der andere geschreeuw en motorla waai. Bij herhaling heeft het buurtpre ventieproject zowel bij de gemeente als bij de politie geprotesteerd, echter zon der resultaat. Zij vragen nu dringend af doende maatregelen tegen deze over- last te nemen, om escalatie en het eigen rechter spelen kost wat kost te voorko men. Zij stellen voor het terrein van de school als verboden gebied te verklaren en dit als zodanig duidelijk kenbaar te maken. Het buurtpreventieproject verwacht dat snel de nodige maatregelen worden genomen, waardoor er weer een leefba re situatie ontstaat. De plek waar de jongelui zich meestal ophouden. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 COURANT WOENSDAG 15 JUN11994 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841 Zondag 19 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof Lorentzlaan 21, tel. 51200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Geen opgave ontvangen. Soester Courant in Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(02155)21841. HUISARTS HUISARTS i.v.m. cursus donderdag 16 juni Waarneming: HUISARTS HUISARTS vrijdag 17 juni De plaatselijke collega's nemen waar. Een motorrijder uit Soesterberg kreeg afgelopen maandag de schrik van zijn leven. De 24-jarige man reed op de Ka- merlingh Onneslaan en wilde linksafs- laan richting Oude Tempellaan. Hij zag een auto aan komen rijden, maar dacht dat hij er nog wel voor langs kon. Dit lukte dus niet, met als gevolg een aanrij- dig tussen de motor en de auto. De mo torfietser kwam hierbij ten val, maar liep hierbij geen verwondingen op. Zijn motor daarentegen was aan de voorzij de zwaar beschadigd. De auto, eigen dom van een leeftijdgenoot uit Soester berg, raakte beschadigd aan de rechter- voorzijde. Opdonderdag 16 juni, vanaf 13.00 uur, wordt in De Drie Eiken een kaart dri ve-in gehouden. Ouderen uit Soest en Soesterberg zijn daar welkom. Naast een kopje koffie, thee of een drankje wordt soep met stokbrood geserveerd. De kosten bedragen 1,50 gulden. Als de kaart-drive aanslaat, wil het be stuur van De Drie Eiken het initiatief voortzetten. Op de agenda staan de vol gende activiteiten in De Drie Eiken ge pland: donderdag 23 juni: 's middags video; vrijdag 22 juli: bingo; donderdag 18 augustus: een uitstapje naar Arnhem en vrijdag 26 augustus: zomerfeest. We mogen best trots zijn op ons sociaal stelsel, het opkomen voor de zwakke ren in onze samenleving en hun de no dige (financiële) steun geven. Een groep uit die sociaal zwakkeren bestaat uit AOW'ers, die met beperkte finan ciële middelen moeten rondkomen. Binnen de gemeente Soest gaat het om ongeveer 2300 adressen. Het zijn men sen die er niet mee te koop lopen, maar soms weten ze niet dat er voorzieningen zijn getroffen om hen een handje te hel pen. Eén daarvan is de SWOS, met vrij willigers die ouderen graag de weg wij zen in de doolhof die sociale ondersteu ning heet. De SWOS heeft daarvoor een service-telefoon nr. 02155-27997 beschikbaar gesteld, waar men dage lijks van 10.00 tot 12.00 uur informatie kan verkrijgen. Het zijn geen mensen die beginnen met afsnauwen en je dan ook nog van het kastje naar de muur sturen. Het zijn vriendelijke mensen die de aanvrager op een duidelijke wijze de weg wijzen naar de juiste hulpverlening. Twee van die acht vrijwilligers wonen in Soester berg en staan hier de ouderen met raad en daad bij: mevrouw Riet Lensink (tel. 52975) en de heer Piet Pieren (tel. 51407). Ze bieden een stukje hulp voor onderweg om elkaar het leven wat ge makkelijker en daardoor mooier te ma ken. (ook diverse andere merken) Verkoop en reparatie van audio, video en huishoudeiijke apparaten. Geopend vanaf 10.00 uur. Maandag de ge hele dag en woensdagmiddag gesloten. Rademakerstraat 286, Soesterberg Telefoon 03463 -51850 Met z'n twaalven hebben ze er vier maanden over gedaan. Het thema was niet alleen feest, het werd ook een feestelijk gebeuren. In 1990 kwamen enkele Soesterbergers bij elkaar met het doel de kunst van schilderen zich eigen te maken. In kunstenares Jean Marie van Staveren vonden ze een docente bij uitstek. Om de creatieve mogelijkheden optimaal op te doen, werd in 1993 verder ge werkt onder de mogelijkheden van C-Drie. Van Staveren heeft ze de kunst vanaf het prille begin bijgebracht. Mevrouw Bouwmans: "Elke donder dagavond komen we in het Dorpshuis bij elkaar. Dan is het twee uur werken, maar ook echt werken en dat vaak in een doodse stilte." 'Een belevenis', is de reactie van de cur sisten. 'Jouw voorstelling wat je in je hoofd hebt, dat zie je onder je handen naar voren komen'. In februari j.1. stel de Jean Marie hen voor een nieuwe uit daging. De opdracht was: 'Schilder feest op echt linnen'. En om het nog moeilijker te maken was het vervolg: 'De stukken die jullie schilderen moe- De brandweer rukte vorige week dins dagavond uit naar de Vliegtuiglaan, waar een brandje was uitgebroken. Bij het aansteken van de open haard had ook de schoorsteen vlam gevat. De schade bleef beperkt. V.l.n.r: Michelle van Eijden, Karin Bosboom, Thea van den Berg, Imkert Lensink, Marga van Dillen, Monique Musters en Annelien Bouwmans met liggend op de voorgrond Henk Appel doorn. Afwezig waren Els Hup, Jannie Blaauw en Ina Segers. ten bij elkaar passen'. Een onmogelijke opdracht, immers hoe kun je twaalf ge dachten in lijn brengen. Na ongeveer vijftien avonden van twee uur werken bleek het toch mogelijk te zijn en hoe. Na elke avond werken werden de stuk ken naast elkaar gelegd en dan werd er soms wel twee uur lang gepraat; met el kaar overlegd; elkaar aanvullend zon der het verlies van eigen identiteit. En heel langzaam maar zeker werd het echt een feest. Een schilderij van vier bij drie stukken in één groot rechthoek. Het hangt levensgroot tegen de witte muur, vlak bij de toegangsdeur. In het kader van het 25-jarig bestaan van het Dorps huis kan men niet feestelijker worden ontvangen. Je ziet nu mensen in de hal staan die minutenlang in stilte de ver scheidenheid in eenheid observeren. Opvallend is dat iedereen begint te glimlachen en dat is ook het doel van deze zo langzaam maar zeker vermaar de schildersgroep. Donderdag 9 juni waren ze nog even bij elkaar. De kwas ten kregen een extra schoonmaakbeurt en de ezels gingen voor enkele maan den op stal. Ze gaan met vakantie, maar in september zijn ze elke donderdag avond onder leiding van Jean Marie van Staveren weer in het Dorpshuis te vin den. Woensdag 15 juni 14.00 Ballet Laetitia, Dorpshuis 19.00 Avondfietsvierdaagse, Dorps huis 19.00 Prijzen ballonnenwedstrijd, Dorpshuis 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Donderdag 16 juni 09.30 Damestennis LTV, Sportpark 19.00 Avondfietsvierdaagse, Dorps huis 19.30 Volksdansen, Drie Eiken Zaterdag 18 juni 08.30 Districtstennis LTV, Sportpark 08.30 Worst/priktoernooi LTV, Sportpark 09.00 Judo Laetitia, Dorpshuis Zondag 19 juni 10.00 Tennis LTV Sportpark Maandag 20 juni 19.30 Harmonie Odeon 19.30 Kaarten, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis Dinsdag 21 juni 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 18.30 Ballet Laetitia, Dorpshuis 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 22 juni 10.00 Schoenenshow, Drie Eiken 14.00 Ballet Laetitia, Dorpshuis 15.00 Kermis, Kampweg 19.30 Drumband, Odeon 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1. Voor het bedrijf van de Neder landse Kunststof Industrie aan de In tegenstelling tot wat vorige week in deze krant stond, was de gemeente wel vertegenwoordigd op de receptie ter gelegenheid van het veertig-jarig be staan van KVO. Het gemeentebestuur werd vertegen woordigd door Gerda van der Linden, hoofd van bureau sport. Burgemeester en wethouders moesten, vanwege an dere verplichtingen, verstek laten gaan. Van der Linden verontschuldigde het college bij het bestuur van KVOWaar van acte. Veldmaarschalk Montgomeryweg hing donderdag de Nederlandse driekleur. In het gebouw werd An dré J. Verheus gehuldigd en on derscheiden met een getuigschrift en een draagspeld. In korte trekken memoreerde directeur Verhoeven de twintig jaren dienstver band van de jubilaris en stelde hem als een voorbeeld. Mede gezien zijn functie als parttime leraar spuitgieter van kunststoffen, nam vervolgens ir. J.J. Gunneweg, directeur van de Stichting Opleiding Rubber en Kunststoffen het woord. Hij deelde mee dat Verheus twintig jaren zijn beste krachten niet al leen aan NKI, maar ook aan het Neder landse bedrijfsleven had gegeven met als doel het verhogen van de welvaart in Nederland. Gunneweg: "Deze sinds 1777 bestaan de handelseenheid geeft een vererend getuigschrift uit aan medewerkers die kunnen voldoen aan de navolgende drie eisen: langdurig dienstverband, het moeten voldoen aan het sociaal econo misch aspect en het naar vermogen zich daarvoor inzetten. Aangezien u aan al deze drie eisen in ruime mate heeft vol daan en vooral het kenmerk draagt van sympathie, bescheidenheid en deskun digheid, is het mij een eer u het vererend getuigschrift te mogen overhandigen." En met deze woorden ontving André Verheus deze bijzondere oorkonde. Vervolgens kreeg hij een draagspeld in zilver van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel opgespeld. Namens het personeel werd hem een bos bloemen overhandigd. Tijdens de daarop vol gende korte receptie deelde Verhoeven mee dat André Verheus twintig jaren geleden bij NKI was gekomen. Hij had alle afdelingen binnen het bedrijf door lopen en muntte uit in inzicht en vak manschap. Verhoeven: "Zulke mensen heb je als bedrijf nodig en die moeten gehonoreerd worden." André Verheus is als technisch mana ger verantwoordelijk voor minstens 2000 verschillende technische produc ten. Sinds 1947 is NKI gevestigd in het oude poortgebouw van de vliegbasis Soesterberg aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg 45. De enorme dikke muren en de diepe kelders, de vroegere basis-bajes, getuigen nog van die tijd. Het bedrijf mag zich verheugen in een goede economische en financiële ge zondheid. Zo kreeg het onlangs nog een dikke pluim op grond van de juiste uit voering van de Arbowetgeving. Verheus liet de stroom loftuitingen glimlachend over zich heengaan. "Het is leuk als men waardering heeft voor je inzet en arbeid, maar laten we het hier bij houden en gewoon weer aan het werk gaan", was de opmerking van de bescheiden jubelaris die ook bekend heid geniet in muzikale kringen en lid is van de Vrijwillige Brandweer Soester berg. In de vroege morgenuren van koningin nedag werden veel ballonnen opgela ten. Ze waren voorzien van het bekende gele kaartje waarop de naam van de bal- lonvaard(st)er stond vermeld een het verzoek dit kaartje terug te sturen. In totaal werden 45 kaartjes terugge stuurd, de laatste twee kwamen woens dag 8 juni binnen. De verste ballon werd ongeveer 20 kilometer van de Pools/Duitse grens gevonden. Bij som mige ontvangen kaartjes zaten leuke brieven. Wie weet volgt hieruit een cor respondentievriend of -vriendin. Het Oranje Comité maakt vanavond om zeven uur in het Dorpshuis de ge lukkige 45 namen bekend, van wie de kaartjes zijn ontvangen. Voor de ver zenders van de drie ballonnen die het Het Oranje Comité heeft nog diverse prijzen, waaronder de hoofdprijs (een mountain bike), die niet werden verzil verd. Aangezien de afgesproken ver valdatum van 1 juni is gepasseerd gaan de prijzen naar de pot van 1995Dat ex traatje kan het comité goed gebruiken vanwege de enorme klus die hët dan moet verrichten. Voor een hele week aktiviteiten plannen is qua organisatie niet het zwaarst, wel het verkrijgen van de nodige financiële middelen. Om die reden is elke steun welkom op rekening 395.216.540 (giro 217131), Rabobank Soesterberg. verste zijn gekomen, ligt een hoofdprijs klaar. Alle anderen ontvangen met hun verzonden gele kaart ook een prijsje.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11