Turkse storm raast voort in zaal >e Duinholers voelen zich thuis in Baarns bosbad "En nu alleen het clubgebouw nog" Spanning bij Knickerbockers Dames van Pijnenburg voorin Zaalvoetbal slaat zaterdag de klok in drie sporthallen MIDGETGOLF Jeu de boulers De Gemshoorn voelen zich thuis aan de Koningsweg JEU DE BOULES Herenteam geteisterd door blessures SOFTBAL Wim van lloorn RENOVATIE f NV0B - ZAALVOETBAL Tri RIATHLON riathleten actief ^Ü^I^H/OENSDAG 15 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 13 Ongeslagen Firtina'93 nieuwe zaalvoetbalkampioen van Soest in Bodegraven op Olympische afstand Minst Den Oude bij veteranen DUIVENSPORT B. Schimmel voert klassement aan in speciale competitie lieuwe midgetgolfbaan in De Vuursche voldoet aan alle eisen ïerrit Kasius laat peer van zich horen viscompetitie ATLETIEK Tweede plaats voor ambtenaren Soest in berg tot bergrace Van de Broek van de troon gestoten Jaarlijks sterk bezet toernooi van D VS door het Zwitserse bedrijf Bogni, werd in eigen beheer aangelegd. "Kennis is niet belangrijk, als je maar voldoende kennissen hebt", luidt één van de lijf spreuken van Pouw. In april was de midgetgolfbaan gereed, de eerste wed strijden zijn reeds gespeeld en de inter ne competitie van De Duinholers is in volle gang. Het huidige record: 30, ge realiseerd door een geoefend midget- golfer uit Ridderkerk. Opvallend is baan 7, een zogenaamde 'long shot- baan' met een 25 meter lang traject dat voornamelijk uit gras bestaat en een echte 'T' heeft. Een kaartje kost vier gulden en vanzelf sprekend kan er een vrijkaart worden gewonnen als op baan 18 een 'hole-in- one' wordt geslagen. Pouw heeft overi gens nog een leuke aanbieding. Voor een tientje per persoon kunnen groepen komen zwemmen, midgetgolfen en na De vraag is of Firtina'93 volgend seizoen net zo succesvol is als in de afgelopen tien maanden. De nieu we club werd kampioen in de tweede klasse, bereikte de halve fi nale van het districtsbekertoer nooi en kroonde zich zaterdagmid dag tot zaalvoetbalkampioen van Soest. De laatste titel werd gehaald door zeges op SEC en Hees en een puntendeling met DVS/Lazy Louis. Die ploeg werd tweede, gevolgd door SEC. De organi serende vereniging Hees eindigde als laatste. Het was de eerste keer dat vier clubs om de lokale hoofdprijs voetbalden. Reijer Looijsen, voorzitter van de zaalvoetbal- tak van Hees en coach van het eerste team van die club, nam dit jaar de orga nisatie in handen. De wedstrijden wer den zaterdagmiddag in Aqua Indoor gespeeld. SEC opende het toernooi met een 5-2-zege op Hees dat Eric Looijsen en Jan Frommink moest missen. Direct daarna vond de kraker tussen Firti- na'93 en DVS/Lazy Louis, dat niet de beschikking had over Ronald de Rooij, plaats. De Turkse voetballers koester den tot enkele minuten voor tijd een voorsprong, maar na 25 minuten was het 3-3. Namens DVS/Lazy Louis scoorde de nieuwe spits Ramon Hey- nen (afkomstig van SEC) alle doelpun- ten. Overigens debuteerde ook Arnold Broertjes bij DVS/Lazy Louis. SEC-Firtina'93 werd in de aanloop van de afgelopen competitie ook al twee maal in vriendschappelijk verband ge speeld. Toen won SEC beide duels, nu trok Firtina'93 met 1-2 aan het langste eind. DVS/Lazy Louis hield zich in de race door Hees met 7-0 op zij te zetten. Maar tegen SEC verslikte het team van Henk van Asch zich. Na twee overwin ningen in de hoofdklasse (2-0 en 5-2) werd nu remise overeen gekomen. Daarmee verspeelde DVS/Lazy Louis de kansen op de titel, want het afslui tende duel tussen Hees en Firtina'93 leek een formaliteit. En dat werd het. Firtina'93 liet zich niet meer verrassen na de benauwde winst op Hees in de competitie. Het werd 8-0 voor de Soester kampioenen. Geslaagd Af en toe werd er op het scherpst van de snede gespeeld, maar dat kan worden verwacht als plaatsgenoten elkaar bin nen de lijnen treffen. Het toernooi sloeg Na de titel in de tweede klasse en het bereiken van de halve finale in het dis trictsbekertoernooi won Firtina'93 het lokale voetbalkampioenschap in de Foto: Aldo Allessie echter aan en dat was de voornaamste winst van het Soester kampioenschap zaalvoetbal. Reijer Looijsen kon dan ook tevreden vaststellen dat het een daagse evenement geslaagd was. "Het voordeel is, dat je alleen wedstrijden had en geen gekke dingen er tussen door. We willen er elk jaar wat bij doen. Op die manier kunnen we het toernooi langzaam uitbouwen. Vanuit Hees had den we geen hoge verwachtingen. Het belangrijkste was dat het sportief zou verlopen en iedereen het naar zijn zin zou hebben. Dat is gelukt. Dit moet een op zich zelf staand toernooi worden. Daarom willen we het initiatief in han den houden. SEC heeft in december een toernooi, DVS in juni. Zo hebben wij nu ook ons eigen toernooi", aldus Looijsen. Eindstand: 1. Firtina'93 2. DVS/Lazy Louis 3. SEC 4. Hees 3-5 (13-4) 3-4(11-4) 3-3 7-5) 3-0 (2-20) De Gemshoorn, vernoemd naar de straat waar het allemaal begon, speelt sinds kort aan de Konings weg. Het toernooi dat zondag werd gehouden, was daarom mis schien wel een mooie gelegenheid om van een officiële opening te spreken. Hoewel dat niet de intentie was, adem de het open toernooi wel die sfeer. Na dat de open dag van 4 juni letterlijk in het water was gevallen, kwamen dit weekeinde tachtig jeu de boulers naar de nieuwe banen van De Gemshoorn. Die opkomst verleidde voorzitter Rine- ke Hurenkamp en andere bestuursle- den tot enthousiaste uitspraken. "Een enorm succes", aldus Hurenkamp. Het bestuur hoopt dat de welstands commissie van de gemeente Soest op korte termijn een positief besluit neemt over het nieuwe clubgebouw van De Gemshoorn, zodat de vereniging zelf standig kan functioneren. Het toernooi van zondag werd gespeeld in verschillende poules. In de A-poule kaapte team Ghironi van De Gems hoorn de winst weg, voor een team van Les Cailloux. In poule B werd de winst opgestreken door team Van der Sluis van Boulaere, team Beukers van De Gooiers won het C-toernooi. De jeu de boulers komen elke maan dag- en donderdagavond naar de banen aan de Koningsweg om te spelen. Be langstellenden zijn daarbij welkom om kennis te maken met de sport die vooral in Frankrijk grote populariteit geniet. Foto: Aldo Allessie Niet m inder dan tachtig jeu de boulers namen zondag deel aan het open toer nooi van De Gemshoorn. De wedstrij den werden gespeeld op de nieuwe ba nen aan de Koningsweg. Zeven innings worden niet vaak binnen vijf kwartier afgeraffeld. Bij de softbalwedstrijd tussen Zuidvogels 2 en dp Knickerboc kers was dat wel het geval. Het wprd een spannende wedstrijd met mooie acties, waarin de Huizer ploeg zegevierend tevoorschijn kwam: 6-2. Het duel tussen de twee 'aartsvijanden' verliep ditmaal in een vriendelijke sfeer. Wellicht was dat de aanleiding voor fraaie momenten over en weer. Zo was er een prachtig dubbelspel tussen Marcel Bouwman en Ronald Tensen in de vijfde inning. De eerste liet een vang- bal noteren en zorgde voor een korte stop met het eerste honk. Dat nam niet weg dat de Knickerbockers op dat mo ment al tegen een 6-0-achterstand aan keken. Pas in de laatste twee slagbeur ten kwam er iemand binnen. Martijn Strijker en Paul de Clippelaar zorgden voor de Soester punten. De Knicker bockers hadden zich in de eerste klasse eerder al sterker getoond dan Hercules. Het werd 13-3 in een wedstrijd, waarin Hans Stuivenberg een homerun sloeg' voor de Soesters die momenteel wor den geteisterd door een blessuregolf. Die tegenslag wordt opgevangen met jonge spelers die nog deze week aan de bak moeten voor een bekerwedstrijd. Gisteren was nog niet bekend wanneer dat duel wordt afgewerkt. Zonder in actie te komen boekten de dames van de Knickerbockers vorige week hun tweede seizoenzege. De wed- strijdpunten werden hen cadeau ge daan door HMS dat niet kwam opda gen. Door organisatorische problemen bij de bond komt het de laatste tijd wel vaker voor dat teams zonder tegenstan der op het veld staan. Ditmaal lag de schuld echter bij de Utrechters, zodat de Knickerbockers hun puntentotaal verdubbelden tot vier. I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: _Vfl NIEUWBOUW VERBOUW EN ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Op zaterdag 18 juni is het zaal voetbal dat de klok slaat in Beu kendal, Aqua Indoor en de Ban- ninghal. Dan vindt het jaarlijkse toernooi van DVS/Lazy Louis plaats, waaraan wederom gere nommeerde teams deelnemen. Het hoofdtoernooi bestaat uit vier poules van vier ploegen. Om 13.00 is de eerste aftrap. In Beu kendal treft DVS/Lazy Louis 1 het na tionale team van de PTT (zonder Luits Houkes, René Ribberink en Ronald de Rooij die uiteraard met DVS meespe len, maar wel Frans Bouwman uit de eredivisie), het Amsterdamse St. Louis en plaatsgenoot Hees. Poule B wordt gevormd door een mix-team van DVS, Soest 1 (veld), SEC-zaterdag (veld) en Palm Adelaars 1. De Soester Courant heeft één van de ploegen geformeerd voor poule C. In dat team spelen onder anderen Patrick Dorrestein van het Nederlands ama- teurelftal, doelman Daniël Hilhorst, Guy Dekker, Willem de Vries en de broers Saban en Mustafa Aksit. Tegen standers zijn DVS 2, Quick 1 (veld) en .Candia 2. In poule D, op papier de sterkste poule, spelen titelverdediger Springboks (gepromoveerd naar de tweede divisie), NVC (kampioen hoofdklasse Gooi), Wings (met moge lijk Glenn Helder) en Candia 1. De twee beste ploegen gaan naar de fi naleronde die vanaf 16.00 uur in Beu kendal wordt afgewerkt. De finale be gint om 18.30 uur. De nummers drie en vier spelen in de troostronde in Aqua Indoor. De lagere teams werken het toernooi af in sporthal De Banninghal in Soesterberg. De prijsuitreiking van het DVS/Lazy Louistoernooi vindt plaats om 20.30 uur in Bos en Duin aan de Bosstraat. F deed Edward het en rondde zijn parkoers af in 1 12 minuten, Geertjan 1 uur 14 mi- en Gerda 1 uur 25 minuten, liep via 40 minuten naar een van 2.23.16 Edward verloor terrein met lopen en kwam uit op Gerda kwam met een looptijd 47 minuten op een vierde plaats bij in 2.49.24. Zaterdag was Bodegraven en omge ving het strijdtoneel van een triathlon over de Olympische afstand, 1500 me ter zwemmen in plassen van Bodegra ven, 40 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen. Uit het water, dat nog steeds de 15 gra den niet haalt, kwam Geertjan Westra ^■eerste tevoorschijn in 23 minuten, ffivolgd door Edward Nuyten in 25 mi- Mfiten en Gerda van der Veen, die dit maal veel last had van het koude water in 30 miuten. 3nder prima weersomstandighe- len werd zaterdag in Woudenberg en halve marathon gehouden. De opers moesten 3 ronden van ruim kilometer afleggen op een snel n gevarieerd parcours. Vinnaar bij de senioren werd Gerard Jol van de organiserende vereniging Vltis in een tijd van 1.10.11., terwijl bij Ëe dames de zege naar Carolien ten Josch uit Utrecht ging in 1.29.45. Jans de Goede van AV Pijnenburg was n Woudenberg de snelste Soester loper net een tijd van 1.18.38, waarmee hij liet alleen een goede prestatie leverde negende) maar tevens zijn persoonlijk ecord behoorlijk scherper stelde, 'lubgenoot Henk Wallet volgde kort aarnain 1.20.13, terwijl veteraan Dick Ben Oude in 1.23.57 liet afdrukken. Gerrie den Oude liet ook weer van zich spreken. Haar 2e plaats in het totaal klassement bij de dames in 1.31.18 mocht er zijn. In haar eigen klasse (Ve teranen Dames) werd zijn afgetekend winnares. Rob Jansen (senior) liep naar 1.28.38, gevolgd door de veteranen Gerard Roest en Henk van Hal in 1.29.45 en 1.34.09. De marathon in Leiden gaf twee lopers van AV Pijnenburg aan de start te zien, veteraan Jan van de Lee, weer sterk te rug na een blessure, en Gert Jan Jansen. Hoewel Van de Lee een moeizaam be gin kende, kwam hij gaande de wed strijd toch beter in zijn ritme en wist hij uiteindelijk zijn op een na beste tijd op de marathon neer te zetten: 2.55.45. Jansen zette een voor zijn doen zeer verrassend sterke tijd neer van 2.59.15. !n het speciale klassement voor de meeste meters per minuut neemt B. Schimmel van De Vriendschap na vier wedvluchten de eerste plaats in. De duif waarmee hij aan de competitie deelneemt, legde tot dusver 5.149 me ters af. De combinatie Altenaar/Reij- erse van dezelfde vereniging neemt de tweede plaats in met 4.173 meters, op de derde plaats staat A. de Bes van De Zwaluw met 3.939 meters. Het klassement wordt opgemaakt tij dens zeventien wedvluchten, die zijn aangewezen door Den Hartog die een half varken beschikbaar stelt voor de winnaar. Tot nu toe legden acht duiven meer dan 3.000 meter af. Set 9.24 meter heeft Gerrit Kasius de Jerde wedstrijd van de zomercompeti tie op zijn naam geschreven. Het was pn eerste zege sinds lange tijd. Bij werd op de tweede plaats gevolgd por Theo Bosman (7.34). Kampioen jan de wintercompetitie, Jan Livestro, lindigde als derde (7.02). Be viswedstrijd aan de Naardervaart fing gepaard met moeilijke omstandig heden. Het regende hard en er stond jen harde zuidoosten wind. Van som- Jiige vissers mag de Naardervaart dan pok geasfalteerd worden. iettemin werd er in het begin goed ge- 'angen. Daarna vielen de vangsten te- waardoor de meeste deelnemers an taktiek wisselden. Bart van de Hoef >aarde opzien door een brasem van 59 entimeter te vangen. Bij De Snoek- >aars wordt het onwaarschijnlijk geacht lat tijdens de zomercompetitie een nog rotere vis boven water wordt gehaald. Een team van Soester ambtenaren is za terdag als tweede geëindigd in de berg tot bergrace. Van hen legde Bert van der Weerd de 11,8 kilometer tussen de Wageningseberg en de Grebbeberg het snelste af. Hij was 42 minuten en 28 se conden onderweg. Ben van Os noteer de een tijd van 45.08. Hans Schreuder (48.17) en Dick Snijders (50.14) waren de twee overige lopers. De tijden van de vier lopers werden bij elkaar opgeteld, waarna het eindklassement kon worden opgemaakt. Het zwaarste deel van het traject waren de laatste 1.600 meter, waarop de steile Grebbeberg moest worden bedwon gen. Bij tafeltennisvereniging Overhees is Gerard van de Broek van de troon ge stoten. Hij moest vorige week zijn clubtitel inleveren bij Mark Immer zeel. Beide spelers waren gelijk geëindigd tij dens de clubkampioenschappen, maar het onderlinge resultaat gaf de door slag. Bij de spelers uit de zesde klasse was Rob van der Spek de sterkste. Ze- ger Burgsteden moest één punt op hem toegeven. Clubkampioen bij de re creanten werd Lia Hoitingh voor Addis Nadiri. nooit werd iets concreet afgesproken. In 1991 hebben we de knoop doorge hakt en besloten om alle kaarten op Baarn te zetten." Ze hebben er geen spijt van gehad, de circa 34 leden van De Duinholers. "Ge lukkig hebben we de club in de afgelo penjaren bij elkaar kunnen houden. Bij ons gaat het er losjes aan toe, maar tij dens de Nederlandse kampioenschap pen zijn de deelnemers fanatiek en zijn ze echt met hun sport bezig." De NK voor clubteams vinden plaats op zaterdag 2 en zondag 3 juli in bosbad De Vuursche. De Duinholers doen er overigens niet aan mee, omdat ze zich niet hebben gekwalificeerd bij de Izes laatste teams. Maar het eerste team is dit seizoen wel gepromoveerd naar de A-klasse, zodat het volgend jaar een kans maakt om districtskampioen te worden met als gevolg uitzending naar de nationale titelstrijd. De NK is het enige toernooi, waar voor recreanten een verbod geldt. Tijdens alle andere uren dat De Duinholers gebruik van de baan maken, mogen recreanten ook een rondje spelen. Het seizoen van de midgetgolfers loopt van begin april tot eind september. Een volledig lidmaatschap kost 170 gulden per jaar, om deel te mogen nemen aan de wedstrijden van de Federatie Neder landse Midgetgolf Bond moet 32 gul den extra worden neergeteld. Daarbij blijft het niet. Elk lid dokt een kwartje voor elke 'hole-in-one'. Dat geld gaat niet in de put, maar in de pot, waarvan de leden aan het einde van het seizoen een dagje uitgaan met op het programma onder meer een etentje en natuurlijk een rondje over een midget golfbaan ergens in Nederland. Informatie over De Duinholers kan worden verkregen bij Mike Matla (tel. 02154-20875). Over de arrangemen ten van bosbad De Vuursche kan men (ook telefonisch) terecht in het zwem bad (tel. 02154-12214). Ir zijn slechts vier andere banen in Nederland die aan dezelfde inter- ationale wedstrijdeisen voldoen, kfgelopen vrijdag vond de officië le opening plaats en op 2 en 3 juli jvorden er al de Nederlandse kam pioenschappen voor teams gehou- Ben. De gloednieuwe midgetgolf- paan van het Baarnse bosbad De Vuursche krijgt daarmee een waardige doop. pe leden van De Duinholers, die altijd Soestduinen hun sport beoefenden, hebben er onderdak gevonden. En ge- jien het grote aantal bezoekers dat De Vuursche uit deze gemeente begroet, uilen ongetwijfeld ook veel Soesters Ben balletje gaan slaan op de baan die Tpees Pouw in eigen beheer heeft aange- |gd. Bijna twaalf meter moet elke keer wor pen overbrugd om de bal vanaf de af slag in de put te krijgen. Achttien banen [met de meest uiteenlopende hindernis- sen staan garant voor ontspanning, zo wel voor de sportende midgetgolfer als de recreant. ecreëren 'In Nederland heb je een heleboel da- jen met goed weer, maar waarop het och te koud is om te zwemmen. De ensen willen dan toch recreëren, dus bied ik ze op deze manier de mogelijk heid om wat anders te doen. En als de mensen hier toch zijn om te zwemmen, kunnen ze de overige tijd ook midget golfen in plaats van bijvoorbeeld een boek lezen", verklaart Pouw zijn besluit om een midgetgolfbaan aan te leggen. De Soester pacht het gezellige buiten bad in Baarn al ruim twaalf jaar. "Uiteraard is de vereniging De Duinho lers een stimulans geweest. Zij wilde een eigen thuisbasis hebben. In Soest kon dat kennelijk niet, in Baarn wil de sportstichting sport en recreatie stimu leren. Ze hebben hier van het begin af aan meegewerkt." Pouw startte de werkzaamheden in sep tember vorig jaar. De baan, ontworpen afloop een patatje en een ijsje eten. Pouw richt zich daarmee vooral op ver jaardagspartijtjes. "Als het geen weer is om te zwemmen, trekken we het toe gangstarief voor het bad er gewoon af. Op afspraak kunnen groepen ook bui ten de openingstijden van het zwembad terecht op de midgetgolfbaan. De baan is verder altijd toegankelijk, ook als De Duinholers spelen. De Nederlandse kampioenschappen in juli vormen de enige uitzondering." Om een indruk van de baan te krijgen, mag de verslaggever een rondje maken. Onder begeleiding van een clublid slaat hij eerst met een baanstick en bijbeho rend balletje en vervolgens doet hij het zelfde met een professionele stick en balletjes. Voor bijna elke baan gebrui ken de ervaren midgetgolfers aan ande re bal die al dan niet gelakt is, stuitert of juist niet opspringt. De verslaggever praat over de bal, het clublid heeft het over een 'Bulls-eye', een 'F13' of een 'H4'. Met de huis-, tuin- en keukenstick scoort hij 61, waarmee hij in de catego rie 'nog wat oefenen' valt. Met de pro fessionele uitrusting is hij goed op weg, maar een vrijkaartje zit er niet in. Een lelijke '7' op baan achttien staat een aar dige score in de weg: 52. De collega van een gerenommeerd dagblad doet het met 50 net iets beter. Zowel de 'puttendeCees Pouw als de leden van De Duinholers achtergrond) zijn zeer te spreken over de nieuwe midgetgolfbaan. FotorGoos van der Wilt. In de put Net als Pouw zijn de leden van De Duinholers behoorlijk in hun sas. Ja renlang zaten ze in de put, nadat de midgetgolfbaan bij het Soester Natuur bad werd afgebroken. De leden, die in Soest en omgeving wonen, pendelden voortdurend tussen Bilthoven en Lex- mond voor hun wedstrijden. Sinds april zijn ze elke dinsdagavond en zaterdag morgen op de banen van bosbad De Vuursche te vinden. Over de kwaliteit van de banen zijn de midgetgolfers goed te spreken, zo blijkt uit een kort gesprek met voorzitter Rob Drost en wedstrijdleidster Ineke Wiertz. "We zijn heel blij met de baan. In Soest kre gen we alleen maar vage toezeggingen,

Soester Courant | 1994 | | pagina 13