HEREXAMEN?? NEEM BIJLES! BEL TRAMEI 02155-1 7 089 Rabobank S Soest Pesten en plagen jaar lang thema losboom tien jaar Suzuki-dealer met fceer scherpe jubileum-aanbiedingen 'Groei en Bloei: 35 jaar springlevend' the oricntaLt^Wan jM f'Goed resultaat in een ontspannen sfeer 1 HANDEL WANDEL pagina .5 Aanbod actieve vakanties voor jongeren groter dan ooit Van der Huchtscholen starten project met lezing specialiteiten restaurant )ENSDAG 15 JUNI 1994 iroeiend autobedrijf breidt showroom uit Pianoorgel/keyboardles bij Peter Loef: SOESTER COURANT Prijsvoordeel bij de Rabobank Klachten bezorging Open dag woningen Schoeman Makelaars Sporter (14) van spullen bestolen Bomentocht en bloemschikwedstrijd Autokraak aan de Weegbreestraat Aanrijding aan de Birkstraat Autokraker neemt van alles mee >"$30 KB?? is morgen- in met koffie oorn en dan lars bekend Laat ons ji- cvi-n over de streep trekken voor een gratis Rabo Jongeren- Rekening. Open jij er een, dan kun ji' kie/en tussen de Bod\guard- video, een l)ance-Cl) of een Pop-CD. Daarna laten wij je zien dat de Rabo JongerenRekening een rekening is zoals een rekening hoort te zijn. Open een Rabo JongerenRekening en kies een video of een CD. Met natuurlijk een pas met pin- e waarmee je geld kunt opnemen bij elke geldautomaat. Hn snel en simpel kunt afrekenen in steeds meer winkels met betaalautomaten Bovendien is de rente even boog als op een spaarrekening en dat is mooi meegenomen als je geld overhoudt. RsbobfllllS Q Rabobank. Aangenaam. O Telefoonnummer algemeen 02155-96333 Vorige week woensdag was de al gemene ouderavond van de drie Van der Huchtscholen. Centraal op alle scholen staat de humanitai re gedachte, dat wil zeggen reke ning houden met elkaar, naar el kaar willen luisteren en elkaar wil len helpen. Deze humanitaire ge dachte is dan ook de rode lijn die door alle klassen en lessen heen loopt. Maar soms wordt er toch gepest en ge plaagd. Dat en sociale weerbaarheid was het thema van de ouderavond. Ruim honderd ouders vulden de zaal waar drs. N. de Kruif een lezing hield. De Kruif is directeur van een basis school in Amersfoort, maar ook secre taris van de werkgroep 'Pesten op School' van de Raad van Europa en pu bliceerde verschillende boeken over pesten. Naar de oorzaken en gevolgen van pes ten wordt al sinds 1983 onderzoek ge daan in Noorwegen. Uit de onderzoe ken blijkt dat zo'n twintig procent van de leerlingen gepest wordt op de basis school. Bovendien bleek dat jongens vaker pestkop waren dan meisjes en dat jongens vaak fysiek geweld plegen. Meisjes pesten vaak verbaal. afbijten helpt niet als je je houding niet verandert. Het is zaak dat school en opvoeder de problemen serieus nemen. Bijvoor beeld een rollenspel spelen om een pestkop te laten voelen dat gepest wor den niet leuk is, gesprekken in de klas. Ook kunnen er samen regels en normen afgesproken worden om narigheden ook na school te voorkomen! (Een kind is maar acht procent van de tijd op school!) Er wordt met name gepest in de pauze en buiten het schoolhek. Al leen deze problemen komen de volgen de dag weer op school terug. De Kruif gaf de aanwezigen nog een tip om pesten te voorkomen. Uiterlijkhe den/anders-zijn zijn vaak een aanlei ding om gepest te worden. Nu wijst on derzoek uit dat niet zozeer dit 'anders zijn' zelf tot pestgedrag oproept als wel de manier waarop kinderen met hun anders-zijn omgaan. De Kruif propa geert dan ook het positief labelen van anders-zijn. (Lekkere dikkerd, hé rooie als koosnaampje gebruiken, wat heb jij een prachtige bril op, wat een fantasti sche buitenboordbeugel, enz...) Na deze inleiding die gevolgd werd door een klein voorbeeld op video van pestgedrag in Noorwegen was er pauze en koffie. Na de pauze konden de aan wezigen aan De Kruif vragen stellen. Daar werd gebruik van gemaakt. Deze ouderavond krijgt zijn vervolg in het nieuwe schooljaar. De Van der Hucht scholen gaan dan een aantal weken the matisch hiermee aan de slag. Daarna zal er regelmatig op worden teruggekomen in de omgang met elkaar. De humani taire Van der Huchtgedachte krijgt dan nog meer gestalte. Rademakerstraat 2, Soesterberg. Tel. 03463-52181/51423. Fax 03463-54750. n De Duinkik- 4 Ido Allessie door Jurgen "weemaal een ter rugslag en Jolien Schoo choolslag op- oten die een )ch zwom zij ts. Voor Tish rts. Het sterk r vrije slag le- its op. Op de Je 100 meter ti een medail- lal een eerste /erwacht. een aantal zeer scherpe aan- dingen viert Autobedrijf Bos- om in Soest het tienjarig Suzuki- alerschap. Voor deze speciale jlegenheid presenteert Bosboom Suzuki Swift "Jubilee" en de izuki Alto GLS "Jubilee" tegen n uiterst aantrekkelijke prijs, n jaar geleden besloot Bosboom [er te stappen op het nationaal en in- nationaal hoog aangeschreven Ja- [nse automerk, dat zich onderscheidt or kwaliteit en betrouwbaarheid en ivendien een "mooie lijn" in kleine auto's heeft. Het Soester autobedrijf :eft daar nooit spijt van gehad, aldus directeuren L. Jacobs en G. Bos- iom. Onlangs kwam dhr. J.A. van •oorn, directeur van Suzuki-importeur Nimag, de directie een bronzen pla- 'ïjuette overhandigen, waarop aan dat bijzondere feit herinnerd wordt. Om een en ander nog eens te onderstre pen wordt het jubileum gevierd met de aanbieding van de beide "Jubilee"-mo- dellen in een speciale Bosboom-uitvoe ring. De klant profiteert volop mee, want de Swift "Jubilee" heeft een prijs van f 19.995,- (een voordeel van ca. 1000 gulden!) en de Alto GLS "Jubi lee" is te koop voor f 15.495,-, wat zo'n 800 gulden scheelt op de normale prijs. De prijzen zijn inclusief een pakket ac cessoires. Nieuwe modellen Inmiddels maakt Bosboom - naast Su zuki- ook de Chrysler-dealer van Soest en omstreken - zich op voor de komst van een aantal nieuwe modellen. Over enige maanden verschijnt bijvoorbeeld de opvolger van de Swift en daarvoor wordt ook de nieuwe Alto gepresen teerd, die niet alleen ruimer wordt maar met z'n 4-cylinder 1000 cc-motor ook De directie van de tienjarige Suzuki- dealer, de heren G. Bosboom (l.) en L. Jacobs. "meer auto" is dan z'n voorganger, zo als Jacobs uitlegt, en met z'n f 17.995,- toch een uiterst aantrekkelijke prijs krijgt. Overigens blijft ook de "oude" Alto volop leverbaar. Verder is er nog een geheel nieuw Suzuki-model in aan tocht. Ook aan het Chrysler-front is het nodi ge nieuws te verwachten. In september komen er drie nieuwe Chrysler-model- len, met namen als de Neon (in de gro tere middenklasse, rond de f 40.000), de Cyrrus (een sedan van rond de 60.000 gulden), en de NewYorker, het nieuwe topmodel voor het bovenste markt-segment. Grotere showroom Dit alles betekent dat het aantal nieuwe modellen in de komende periode sterk wordt uitgebreid. In totaal gaat het om ca. 18 types in diverse uitvoeringen. Bosboom houdt continu zo'n 30'a 40 nieuwe auto's op voorraad, nog afge zien van het grote aantal occasions dat direct leverbaar is. Het staat vast dat de huidige showroom voor dit uitgebreide wagenpark te klein is en daarom heeft Bosboom inmiddels plannen gemaakt voor een grootscheepse verbouwing. Het komt erop neer dat de bestaande showroom enkele meters "naar voren" komt. Ook de onderverdieping van het naastgelegen woonhuis en de tuin wor den erbij getrokken, zodat de show room straks over de totale breedte van het pand gesitueerd zal zijn. "Na de ver bouwing van de werkplaats en de re ceptie, achter het bedrijf, gaat nu ook het aanzicht vanaf de Birkstraat duide lijk veranderen," aldus Jacobs. van der Wilt. r goede ant- dingen mee ijzen. Maan- jorbeeld ge- op welk tijd- e WK-wed- speelt. tsvierdaagse ij het lekkere ;rs de omge- "Muziek geeft een extra dimensie aan het leven", vindt Peter Loef uit Soest. Zelf maakte hij van die extra dimensie zijn beroep. In 1990 begon hij met het geven van piano-, orgel- en keyboardlessen aan muziekliefhebbers vanaf vijf jaar oud. Zaterdag 18 juni is er voor het eerst een uitvoering door een groep kinderen uit zijn, inmid dels sterk uitgegroeide, leerlingen bestand. Kinderen in de leeftijd van zes tot vijf tien jaar zullen tijdens de uitvoering hun muzikale kunsten laten horen. Zowel [uders als belangstellenden zijn van ïarte welkom. Volgens Peter is het op reden voor een publiek een goede sti- nulans voor zijn jonge leerlingen. "Bo- endien is het voor de ouders natuurlijk mtzettend leuk om hun eigen kinderen e horen en te zien spelen", aldus de muziekleraar. sliet alleen kinderen, maar ook volwas senen kunnen bij Peter leren spelen op piano, keyboard of orgel. "Het voor deel van die drie verschillende instru menten is datje ze kunt combineren tij dens het lessen", vertelt Peter. "Je kunt bijvoorbeeld tegelijkertijd les nemen op piano èn op keyboard, maar bijvoor beeld ook eerst met keyboard beginnen en dan later op de piano overstappen". Mogelijkheden te over bij Peter. Ook wat betreft persoonlijke wensen: "Ik ben gericht op de leerling en wat hij of zij leuk vindt. Wil iemand blues spelen of jazz, dan kan dat". Vereiste is dat mensen altijd eerst de basisbeginselen van het spelen leren. Toch is het leren van die basis helemaal niet zo onaange naam volgens Peter: "Het is zelfs leuk met het materiaal wat ik op dit moment gebruik". De methode in de gebruikte lesboeken is aangepast aan het niveau en de leeftijd van de leerling. De boeken voor kinderen bijvoorbeeld, zijn opge fleurd met vrolijk gekleurde plaatjes. De lessen en het materiaal zijn eenvou dig, maar wel doeltreffend. "Mijn ma nier van lesgeven is gericht op het halen van resultaat, maar wel in een ontspan nen sfeer". Muzikaal ideaal De basis van Peters muzikale kwalitei ten werd voor een groot deel gelegd op het conservatorium in Utrecht, waar hij in 1989 afstudeerde. Na een jaar dienst begon hij gelijk met lesgeven. Sinds Peter Loef luistert aandachtig naar de vorderingen van één van zijn leerlingen. Foto: Goos van der Wilt. 1991 draait hij volledig zelfstandig als muziekleraar. Peter vertelt dat hij erg veel plezier heeft in zijn vak. "Ik vind het leuk om les te geven". Het met men sen èn muziek omgaan is voor hem de ideale combinatie. "Ik heb mijn plek ge vonden". zegt hij tevreden. Toch heeft Peter grootse plannen voor de toe komst. De uitvoering van komende za terdag vormt een onderdeel van een aantal uitbreidingsplannen binnen zijn vakgebied. "Ik wil wat 'completer' wor den, meer mogelijkheden bieden voor leerlingen". Zijn' ideaal is een eigen pand waar lessen kunnen worden gege ven op een breed assortiment van in strumenten. "Helaas kan ik zelf geen les geven op een viool bijvoorbeeld, maar dat zouden anderen dan kunnen doen. Een soort van muzikaal team dus". Er zit muziek in de toekomstplannen van Peter Loef, dat is een ding wat zeker is. De leerlingenuitvoering wordt zaterdag 18 juni gehouden in de NPB-kerk op Rembrandtlaan 20 in Soest. Het begint om 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Opletten Vooral in de luchtvaart is momenteel een prijzenslag gaande. De aanbiedin gen vliegen je om de oren; de een nog mooier dan de ander. Overzicht is er nauwelijks meer. Een keus valt er daar om moeilijk te maken. De Rabobank biedt hiervoor een oplossing. De bank beschikt over een modern computer systeem. Aan de hand van de vertrek datum en de bestemming kan zo een lijst worden opgeroepen met de goed koopste tarieven. In totaal bevat de 'Rabo-reiscomputer' bijna 10.000 vliegtarieven voor honderden bestem mingen. Die tarieven worden elke nacht geactualiseerd. Easy Money Om zich te onderscheiden van de con currentie probeert de bank op allerlei manieren voordeel te bieden. Zo kun nen jongeren gebruik maken van aan biedingen in het zogeheten Easy Mo- ney-kortingsboekje. Dit boekje vol prijsvoordelen krijgen jongeren die bij de Rabobank een Studentenrekening openen. Er zitten onder meer kortings coupons in waarmee jongeren voor f 99,- naar Londen kunnen. Ook kun nen ze een mini-cruise naar Engeland maken voor f 49,-. Informatie: bij de Rabobank in de buurt. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Schoeman Makelaars houdt zaterdag 18 juni open dag in alle woningen die het makelaarskantoor in de verkoop heeft. Belangstellenden worden gead viseerd en verzocht van te voren contact op te nemen met Schoeman om er zeker van te zijn dat er in de betreffende wo ning geen verkoopontwikkelingen zijn. Schoeman is te bereiken via telefoon nummer 13539. Iedereen is zaterdag tussen 10.00 en 13.00 uur ook welkom in het onlangs uitgebreide kantoor aan de Middel wijkstraat 54. Voor relaties en beken den houdt Schoeman Makelaars vrij dag 17 juni al open huis van 15.00 tot 17.00 uur. Pesten op school kan grote gevolgen hebben voor later. Veel volwassenen die vroeger op school zijn gepest, heb ben nog steeds last van deze ervaringen. De basis van wat er mis is gegaan in ie mands leven heeft vaak te maken met hoe iemand op school is behandeld. Ouders die vroeger veel gepest zijn, zijn bang dat hun kinderen nu ook gepest worden, vaak gebeurt dit dan juist ook. Naar de oorzaken van afwijkend gedrag (pesten of gepest worden) gekeken, blijkt dat de gezinsomstandigheden tel kens weer naar voren komen. Maar ook is van belang of je in een grote stad of in een dorp woont, of je in een grote klas zit of in een kleine klas, en welke de so ciaal-economische 'status' van de ou ders is. In heel wat populair weten schappelijke bladen worden allerlei raadgevingen gedaan die de gepeste zou moeten opvolgen. Maar helaas, een grote hond aanschaffen of flink van je In sporthal Beukendal is een veertien jarige jongen bestolen van zijn horloge en een ketting met hanger. De sporter ontdekte dat dinsdagavond om negen uur. Hij was drie uur daarvoor in de sporthal gearriveerd. De spullen wer den gestolen uit zijn tas. per auto kon worden afgelegd, nan de hand van een gedetailleerde beschrij ving konden ze onderweg genieten van allerlei bomen en tuinen, waarbij bleek dat het met het natuurschoon in Soest - zeker op een zonnige zondagmiddag - nog zo slecht niet gesteld is. Terug bij 't Vaarderhoogt konden ze getuige zijn van de jubileumtoespraak van voorzitter Jaap Oepkes, die kort stilstond bij de voorgeschiedenis. In dat verband zwaaide hij alle lof toe aan dhr. Felix, destijds oprichter en eerste voor zitter van de KMTP-Soest. Groei en Bloei bleek, ondanks aanvankelijk sombere verwachtingen, wel degelijk levensvatbaar te zijn, zoals Oepkes vaststelde. De vereniging telt 350 leden en streef naar de 400. Speciale woorden van dank waren er aan het adres van de gemeente, dat sinds jaar en dag het centrum de Kwe kerij om niet ter beschikking stelt voor de verenigingsactiviteiten, en aan amb tenaar Ad v.d. Kar, die zich altijd bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt voor het Soester groen. De wethouders Van Logtenstein en Ten Hove waren overigens ook present; ze hadden ook een geschenk (onder couvert) meege- Uit een auto aan de Weegbreestraat werden vorige week een radio en een cd-speler gestolen. De autokraker "hengelde" het portier open en nam vervolgens bovengenoemde artikelen mee. Een 22-jarige man deed aangifte. Een vrachtauto, rijdend op de Birk straat, keek niet goed uit toen hij een in rit wilde inrijden. Hij gaf geen voorrang aan een 45-jarige bromfietser, met als gevolg een onvermijdelijke aanrijding. De bromfietser uit Soest liep hierbij een kneuzing aan zijn linkerbeen op. Twee leren jassen, een kenteken- en een rijbewijs en een bos huissleutels. Dat nam een onbekende vorige week mee uit een auto geparkeerd aan de Van Weerden Poelmanweg. De dief kwam de auto binnen door het rechter portier open te breken. "Groei en Bloei" - zoals de afde ling Soest van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde kortweg genoemd wordt - bestaat dit jaar 35 jaar. Een heuse mijlpaal voor deze vereniging van hartstochtelijke liefhebbers van groen en ander natuurschoon, die afgelopen zondag werd gevierd met diverse feestelijkheden. Het middelpunt van de lustrum-activi- iteiten was 't Vaarderhoogt, het alom I bekende Soester tuincentrum aan de Dorresteinweg, waarmee Groei en Bloei - hoe kan het ook anders? - een uitstekende relatie onderhoudt. De ge broeders Heine stelden het gebouw be langeloos ter beschikking voor de festi viteiten, en de ca. 350 leden van Groei en Bloei waren er bijna allemaal, zodat het even leek of 't Vaarderhoogt zon dagmiddag gewoon open was. Het meer sportieve deel van de "aan hang" - meer dan 80 leden - was eerder al op de fiets gestapt om deel te nemen aan de bomen/tuinenroute, die spe ciaal voor het lustrum was uitgezet door de Soester dreven, die overigens ook bracht. Dhr. Harm Heine van 't Vaar derhoogt kreeg voor de betoonde gast vrijheid een bijzondere vaas aangebo den. Bloemschikwedstrijd De receptie werd onderbroken voor de huldiging van de prijswinnaars in de bloemschikwedstrijd, die Groei en Bloei vrijdagavond had gehouden. Veertien dames hadden onderling hun vaardigheden beproefd op een ver plicht en een vrij bloemstuk. Namens de jury reikte Moni Post, bekend bloem schik-expert uit Soest, de prijzen uit.Bij de beginners - die als thema "Groei en Bloei: 35 jaar springlevend" hadden opgekregen - legde mevrouw Heederik beslag op de eerste prijs. De tweede en de derde prijs waren resp. voor de da mes Lans en Cooper. Bij de gevorder den (thema: "feest") ging de eerste prijs naar mevrouw Dirckx. Mevrouw Har- tog won de tweede prijs en de derde prijs werd gedeeld door de dames De Groot en V.d. Hengel. De prijs winnaressen van de bloem schikwedstrijd werden in 't Vaarder hoogt gehuldigd. Jongeren die dit jaar een actieve vakantie willen, zitten goed. Het aanbod is groter en gevarieerder dan ooit. Kajakken in Italië, 'mountainbiken'in de Dordogne, zweefvliegen in Oostenrijk, 'stargliden' in Polen; in deze cate gorie is de keuze enorm. En dat al les voor prijzen die afgestemd zijn op de portemonnee van jongeren. Veel jongeren willen geen standaard vakantie, maar een vakantie die ruimte biedt voor individuele wensen. Ze wil len eigenlijk hun eigen vakantie samen stellen. Touroperators houden hier in toenemende mate rekening mee en bie den naast complete reizen ook losse 'bouwstenen' aan. Voordat een vakantie wordt geboekt is het verstandig om na te gaan of andere touroperators niet een zelfde soort reis bieden. De prijzen van gelijksoortige vakanties kunnen namelijk aanzienlijk verschillen. Er zijn van die adressen waar jongeren gemakkelijk aan voorbij gaan, terwijl ze er heel goed terecht kunnen. Neem bij voorbeeld de Rabobank. Jaarlijks boe ken zo'n miljoen reizigers hun vakantie bij deze bank. Nergens in Nederland worden zoveel reizen verkocht. Juist hier kunnen jongeren, die uit zijn op een voordelige vakantie, hun slag slaan. De bank kent onder meer speciale jonge ren- en studententarieven. Ook de last minute-aanbiedingen zijn er goed.

Soester Courant | 1994 | | pagina 15