Uitnodiging i EGMSM Wisseling van de wacht bij Rabobank: Hilhorst gaat, Van Sonsbeek komt Rabobank fS Soest W Nieuws van de gemeente ijy/i ACTUEEL! Voor alle moe vaderdag niet is hier ons tele\ 138 Jan Timmer in di Cursusprogramma Trema'87 voor Nederlandse Soesters aantrekkelijk Voor alle comfort van een complete badkamer. WOENSDAG 15 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4WOENSDAG 15 JUNI 1994 Afscheidsreceptie op vrijdag 24 juni Meiden onder elkaar Actie rond Turkije Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Soest vraagt geld voor opvang van 'nieuwkomers' Klachten bezorging Meningen van lezers Paard van Troje Open dag op donderdag 23 juni VRAAG VRIJBLIJVEND EEN VOORSTEL BIJ EEN VAN ONZE SANITAIR-SPECIALISTEN AAN. Gratis föl Kapsal Geen aparte Turkse begeleider voor Turkse activiteiten Per 1 juli a.s. zullen niet alleen de Rabobanken Baarn en Soest door groeien naar één nieuwe, grote bank; ook de dagelijkse leiding zal letterlijk en figuurlijk een ander gezicht krijgen, althans voor wat Soest betreft. Baarn kent de nieu we directeur, de heer Pieter van Sonsbeek, al wat langer. Wim Hil horst heeft het erop zitten. Hij gaat de Rabobank in Soest verlaten en maakt het allemaal net niet meer mee. Maar dat was afgesproken. We zeggen de oude directeur ge dag, we verwelkomen de nieuwe. Zo gaat dat nou eenmaal in het le ven. Nederland kent nogal wat bankdirec teuren. Alleen al bij de Rabobankorga- nisatie vindt u er ruim 600. Als het er niet meer zijn, want bij de grotere stads banken vooral, worden de taken nogal eens opgesplitst in een directeur Alge mene Zaken en een directeur Commer ciële Zaken. Het zijn managers, die de organisatorische aspecten van hun fi nanciële 'vereniging' runnen. Hun praktische instelling maakt ze tot druk bezette mensen, die qua uiterlijk zeker niet voldoen aan het beeld dat er wel licht van ze bestaat als dikke, sigaren ro kende van vergadering naar vergade ring lopende rijkaards, waar ze louter en alleen de voorzittershamer zwaaien. De rest van de dag rondtoerend in glan zende, milieu-onvriendelijke oldmobi- les. De bankdirecteuren waar wij mee praten vertegenwoordigen een genera tie 'captains of industry', die zich in eer ste instantie bezig houdt met de finan ciële wereld in het eigen werkgebied. Coöperatief als ze zijn, voeren ze het beleid uit dat door hun Bestuur wordt geformuleerd en dat mede tot stand komt op basis van de inspraak van de le den van de bank. Tot slot is er een Raad van Toezicht, die alles wat er gebeurt, vooral op bestuurlijk niveau, contro leert. De Rabobank, in elke plaats in Nederland, is een zelfstandige bank en dat vergt van de directeur een ruime do sis gevoel voor verantwoordelijkheid, een betrokken instelling en een groot medeleven met de problemen van de cliënten en de leden. Hilhorst prakti seerde die combinatie 16 jaar. Van Sonsbeek staat aan het begin van zijn coöperatieve carrière. Verschil Was Hilhorst een man die van jongsaf aan wist dat hij ooit iets bij de toen nog geheten Raiffeisenbank wilde gaan doen, anders lag dat bij Van Sonsbeek. Hij werd, na zijn studie, door zijn vader geattendeerd op een advertentie, waar in belangstellenden werden opgeroe pen voor de Rabocursus. Een feno meen dat door de Utrechtse Centrale Rabobank werd gehanteerd om men sen op te leiden voor leidinggevende functies bij aangesloten banken in het land. Hilhorst en Van Sonsbeek hebben in ie der geval één zaak gemeen: ze hebben de Raiffeisenbank als bakermat. Hoe wel: Wilhelmus Gerardus Hilhorst werkte ooit bij de Amsterdamsche Bank, weliswaar in Utrecht, in de No- belstraat, maar toch... En daarvoor stak hij wat licht op bij een Verzekeringsbe drijf. Ook Hilhorst kwam uiteindelijk via een annonce in 1961 bij de organisa tie terecht, als medewerker, en hij weet niet eens meer precies wat zijn functie toen was. Maar hij zat waar hij wilde zit ten: bij de Raiffeisenbank Soest en ge staag bouwde hij aan zijn succesvolle loopbaan die zestien jaar geleden werd bekroond met zijn benoeming tot direc teur. Hij volgde de heer F.S.I. Knaapen op die om gezondheidsredenen ge noopt was te stoppen. Zestien jaar zijn inmiddels verstreken; Hilhorst begrijpt absoluut niet waar die tijd is gebleven. Brabander Wie kent Hilhorst niet in Soest? Je komt hem overal tegen. Zo gaat dat in een dorp, ook al is dat de laatste drie decen nia bijna steeds groter geworden. Hil horst én de bank groeiden braaf mee. In de jaren zestig, zeventig, was de bank vooral een spaarbank, althans dat ima go was er. Er waren talrijke spaarakties. De Spaarweek in oktober was beroemd en wie een potje of een boekje had had bijna altijd wat van doen met die coöpe ratieve spaarbank met dat opgaande lijntje als symbooltje. Van oudsher agrarisch getint - en nog altijd bogend op uiterst nauwe banden met de boe renstand - is de Rabobankorganisatie steeds meer een bank geworden, die zich bezig houdt met vooral het mid den- en kleinbedrijf. De afdeling Bedrijven van de bank is een belangrijk onderdeel en is zeer ak- tief. Een staf van relatiebeheerders is dagelijks op pad om de deskundigheid van de bank verder uit te dragen. Ook internationaal gaat de Rabobank een steeds grotere rol in het zakenleven spe len. De Nederlandse organisatie is zelfs één van de drie grote banken in de we reld die de status van 'Triple AAA'-b- ank kreeg toebedeeld. Populair gezegd: te vergelijken met de begeerde Miche- linsterren voor restaurants. Die steeds verder voortschrijdende commerciële belangrijkheid van de Rabobank Soest zal vanaf 1 jqli a.s. onder leiding van een zich Brabander voelende directeur de commerciële vleugels verder uitslaan. Pieter van Sonsbeek werd in 1952 in Amsterdam geboren, maar vertrok bij na onmiddellijk daarna naar Naarden, waar hij de kleuterschool deed. Meteen daarop met het gezin naar Roosendaal en daar is dat Brabantse gevoel ont staan. Je hoort het niet, de zachte G is er alleen bij speciale gelegenheden. Na zijn Middelbare school, de daarop aan sluitende studietijd en de militaire dienstplicht meldde Van Sonsbeek zich bij de eerder genoemde Rabocursus in Utrecht. Een cursus van twee jaar, 1975/77. Zijn eerste bankjob was die W.G. Hilhorst. P. van Sonsbeek. van krediet-adviseur bij de bank in Al phen aan de Rijn. Dat heeft hij drie jaar gedaan. Vandaar naar het regiokantoor in Haarlem, waar hij in de zogeheten Vervangingsdienst terecht kwam. Het woord zegt het al: daar waar een va- cuum bij een bank ontstond werd om inzet gevraagd. Altijd tijdelijk en al gauw op het niveau van directeur. Een periode, ook van drie jaar, waarin de heer Van Sonsbeek ontzettend veel er varing opdeed en kennis maakte met het vak van bankdirecteur toen hij ook daarvoor werd gevraagd. In 1983 kreeg hij als zodanig een vaste aanstelling bij de Rabobank Ouder-Amstel, beter be kend als Ouderkerk aan de Amstel. Het beviel hem prima en hij ontdekte dat het managen van mensen hem goed lag. Van Sonsbeek had de goede richting gevonden. Baarn Waar zijn collega Hilhorst in Soest op een steenworp afstand de bank in Soest naar grote hoogten voerde, kwam in Baarn de plek van de heer Erftemeijer vrij. Pieter van Sonsbeek solliciteerde, kwam, zag en overwon. Niet meteen, want er was een hoop te doen en vooral te vernieuwen, vond hij. Er wordt Van Sonsbeek wel eens gevraagd of hij van tevoren wist dat er een fusie met Soest op handen was, maar glimlachend doch overtuigend ontkent hij dat stellig. Er waren wat verkenningen met de Rabo bank in Eemnes. Maar zowel qua orga nisatiemodel als waar> het de overwe gend agrarische geaardheid van de bank daar betrof, paste dat minder goed bijelkaar. Eerst nadat de heer Van Sonsbeek een jaar in Baarn bezig was ontstonden de ideeën voor een fusie met Soest en hoe zoiets nou precies be gint is moeilijk aan te geven. Ook de heer Hilhorst wist van de prins geen kwaad en had zijn besluit om met de Vut te gaan al genomen voor de eerste fusieberichten tot hem begonnen door te dringen. Op de vraag of hij wellicht was gebleven als hij het wel had gewe ten, wordt een eerlijk en overtuigend antwoord gegeven: "Nee, ik had die plannen al veel langer. Ik heb hard ge werkt en nou ik zo rond de zestig ben wil ik graag andere dingen gaan doen. Hoog tijd voor de vrouw, die heeft me nogal eens gemist de laatste jaren." Grote bank De nieuwe Rabobank Soest-Baarn, die officieel op 1 juli a.s. van start gaat, is een grote regionale bank geworden met een balanstotaal van rond de 450 mil joen gulden. Om u even een idee te ge ven: voor de fusie had de bank Baarn een balanstotaal van f 150 miljoen gul den, Soest brengt f 300 miljoen gulden in. Er zijn vier kantoren: het Kerkplein in Soest wordt hoofdkantoor. In Baarn blijft het kantoor aan de Eemnesserweg een full-servicekantoor, evenals de bei de bijkantoren in Soest aan de Soester- bergsestraat en Smitswég. De heer van Sonsbeek wil direct na zijn aantreden beginnen met het herstellen van de noodzakelijke rust. De fusie heeft heel wat overhoop gehaald, terwijl er, lande lijk geïnitieerd, een groot efficiencypro- gramma werd doorgevoerd. Dat heeft alles bijelkaar veel kracht, tijd, geduld en begrip van de medewerkers en me dewerksters gevraagd. Tegelijkertijd moeten de ambitieuze doelstellingen van de bank worden gehaald. Dat bete kent werk aan de winkel voor alle afde lingen, waarbij het accent vooral op de bedrijvensector komt te liggen. Slagvaardig, modern en deskundig zijn credo's, die Van Sonsbeek zich heeft aan te trekken. Maar dat wil hij ook graag. En hem kennende, zij het nog kort, lijken er zeker op dit punt geen twijfels te bestaan. Het nieuwe bestuur zal voluit op hem kunnen rekenen. Vrije tijd Als iemand vertrekt vraag je altijd wat 'ie gaat doen met zijn vrije tijd. Hilhorst bridget graag en wil veel op de fiets. Hij verlangt er erg naar om, samen met zijn vrouw meer van zijn geliefde dorp en de omgeving te gaan genieten dan hij ooit heeft kunnen doen. We zullen hem best nog wel eens elders aantreffen, in een of ander bestuur of in een organisatiecom missie. Hilhorst is bedreven in dat soort zaken. Ooit was hij druk met de grote manifestaties in Soest, veredelde huis houdbeurzen in grote tenten op de Engh, zorgde hij voor de goede finan ciële gang van zaken bij de Kruisvereni ging, de Openbare Bibliotheek. Hij maakte zich nu dansend druk om de Nederlandse Folklore en tekent, als voorzitter, nog steeds voor de Oranje feesten ieder jaar. .Nee, Hilhorst moet vooral niet denken dat zijn telefoon is uitgerinkeld... Pieter van Sonsbeek tuiniert heel pro fessioneel, surft en speelt hockey bij B.M.H.C. (omdat zijn zoontje ermee was begonnen en hij er ook weer zin in kreeg). Handen vol financiële en orga nisatorische arbeid voor Van Sonsbeek bij de nieuwe Rabobank Soest-Baarn. Hij gaat zich waarmaken, als opvolger van een overbekende streek- en vooral dorpsgenoot: Wilhelmus Gerardus Hil horst, autochtone Soester in hart en nie ren. We wensen hem en zijn vrouw nog zeer vele gezonde jaren. Zijn opvolger - met het Soester Gemeentegidsje en stratenplan in de aanslag (want je moet alles opnieuw gaan doen) - heeft recht op veel succes met zijn bank en zijn jon ge gezin, dat wel in Baarn blijft wonen. Maar dat vindt iedereen wel goed, den ken wij. Wie Wim Hilhorst de afscheidshand wil schudden kan dat doen op vrijdag 24 juni a.s. in café-restaurant Darthuizen in Soest, van 17.00 tot 19.00 uur. Uiter aard is daar Pieter van Sonsbeek ook aanwezig. Om kennis-met u te maken! Op vrijdag 24 juni 1994 zal de heer W.G. Hilhorst af scheid nemen als directeur van de Rabobank Soest. Hij maakt daarbij gebruik van de mogelijk heid tot vervroegde uittreding. Ter gelegenheid hiervan bieden het Bestuur en de Raad van Toezicht van de Rabobank Soest, de heer en mevrouw Hilhorst op die dag een af scheidsreceptie aan, welke zal worden gehouden in Restau rant 'Darthuizen', Prins Hen driklaan 1 te Soest, van 17.00 tot 19.00 uur. Tevens kunt u dan kennis maken met de nieuwe direc teur, de heer P. van Sonsbeek en diens echtgenote. Wij nodigen leden, cliën ten en relaties gaarne uit hier bij aanwezig te zijn. Namens het bestuur van Rabobank Soest, T. Middelkoop, voorzitter. Namens de Raad van Toezicht van Rabobank Soest, M.H.A. van Veeren, voorzit ter. 'Meiden onder elkaar' is de titel van een nieuw project van de Stichting Internationaal Vrouwen- centrum (IVC) in Soest. In okto ber zal een groep meisjes van 14 tot 18 jaar, afkomstig uit verschil lende culturen, aan dit project meedoen. Het doel van 'Meiden onder elkaar' is het bevorderen van contacten tussen meisjes uit verschillende bevolkings groepen. In ons land wonen verschil lende culturen, soms letterlijk, naast el kaar zonder echt contact met elkaar te hebben. Volgens het IVC ontstaan er dan snel vooroordelen ten opzichte van elkaar. Het idee achter dit project is heel een voudig: een groep meisjes van verschil lende afkomst brengt één dag door bij een Turkse, één dag bij een Marok kaanse en één dag bij een Nederlandse familie. Na deze dagen worden onder linge ervaringen uitgewisseld tijdens een forumdiscussie. Het IVC hoopt dat de meiden anders over elkaar gaan den ken en meer respect voor elkaar kunnen opbrengen. 'Meiden onder elkaar' wordt onder steund door een aanmoedigingspremie van het Centrum Buitenlanders Gooi en Eemland. Meisjes kunnen zich nog aanmelden voor het project en wel bij de Stichting Internationaal Vrouwen- centrum 'Vrouwen voor vrouwen', te lefoon 23549. In het najaar wil de Stichting Inter nationaal Vrouwencentrum (IVC) een actie houden met als titel: "Op zoek naar Sint Nicolaas". Voor de schooljeugd van 10 tot 12 jaar wordt er een opstel- en tekenwedstrijd ge houden met als hoofdprijs een aantal korte vakantie-/studiereizen naar Turkije. De prijswinnaars krijgen de kans uitgebreid kennis te maken met het leven in Turkije. Het IVC wil hiermee de kloof tussen de verschil lende culturen in onze samenleving overbruggen. Aan de prijsvraag wordt tevens een speelgoedactie ge koppeld. In Nederland wordt oud speelgoed ingezameld dat door de prijswinnaars onder kansarme kin deren in de Turkse provincie Anta- lya, waar de goedheiligman ook zijn jeugd doorbracht, zal worden ver deeld. Mensen die speelgoed heb ben of willen gaan verzamelen kun- nen.vanaf 31 september contact zoe ken met het IVC. Het speelgoed wordt dan bij u opgehaald. De hele actie is georganiseerd in nauwe sa menwerking met de Turkse rege ring. Zowel van de gemeente als van het bedrijfsleven in Soest zijn er in middels verschillende bijdragen ge schonken voor deze actie. Er wor den echter nog dringend sponsors gezocht om alles te financiëren. Informatie en opgave sponsors: Me- diavox B.V., tel. 18321. De gemeente Soest gaat bij de provincie subsidie aanvragen voor het project op vang nieuwkomers. Dat project wordt overigens in samenwerking met Baarn uitgevoerd. Daarnaast gaat Soest vragen om een 'bijdrage voor de uitbreiding van het buurtbeheer voor de wijk de Eng. Beide subsidie-aanvragen vallen onder de so ciale vernieuwing, waarvoor de provin cie geld verstrekt. Vorig jaar kreeg Soest nog 40.000 gulden voor het buurtbeheer in de wijk Smitsveen. Soest heeft onder meer het project met Baarn uitgekozen, omdat commissaris van de koningin jonkheer Beelaarts van Blokland heeft aangegeven, dat de voorkeur uitgaat naar projecten die niet bij de gemeentegrens stoppen. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Het is al weer een hele tijd griezelig stil geweest rond de plannen voor de super AH bij de Burgemeester Grothestraat. Maar vorige week werd in de Gooi en Eemlander weer eens een tipje van de sluier opgelicht. Omdat AH geen over eenstemming met grondeigenaren kan krijgen, zo schreef deze krant, kan de supermarkt alleen maar op de Stadhou derslaan ontsloten worden. De ge meente heeft AH geadviseerd de nodi ge grondaankopen te doen. Hoezo ook alweer de uitspraken van buro Zand- voort en het gemeentebestuur, dat ont sluiting bij voorkeur niet op de Stad houderslaan zou plaatsvinden vanwege de landschappelijke waarden van dat gebied en de verkeersveiligheid? Toevallig waren de ambtenaren die on derzoek doen naar de verkeersstruc- tuur in Soest ook net zo'n beetje klaar met hun plannen. Alleen mogen die nog niet bekend worden gemaakt om dat ze vertaald moeten worden in voor de burger begrijpelijk Nederlands. Er zouden anders misschien misverstan den ontstaan. Het nieuwe gemeentebestuur, dat zich tot opdracht heeft gesteld het contact met de Soester bevolking te verbeteren, heeft kennelijk geen al te hoge dunk van het snapvermogen van de burgers. Of is het zo dat de plannen nu ijlings aan de ingang van de supermarkt moeten wor den aangepast? Dan is het inderdaad verstandig de informatie en de inspraak uit te stellen tot de vakantieperiode. Ondertussen heeft het er alle schijn van dat de toekomstige wegenstructuur in Soestdijk wordt bepaald door het grondaankoopbeleid van de kruidenier uit Zaandam. Bewoners mogen dan nog inspreken over het aantal en de plaats van de bomen langs de rondweg. De partij die in de laatste verkiezingen het meeste klop heeft gehad moet zich bij al het gewetensonderzoek dat nu plaatsvindt nog maar eens de vraag stel len of dit de bedoeling was toen zij door de bocht ging voor deze vestiging. Daarmee werd het paard van Troje bin nengehaald. Ahold maakt zich verder geen zorgen over de gang van zaken. "Als wij maar een mooie winkel krij gen". Namens de Groene Driehoek, J.HJ. Koenis (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Wel Milieubeheer Beschikkingen: B. en W. hebben vergunning verleend aan: 1. Quest CV, Lange Brinkweg 60; 2. Papenvork Soest, Laanstraat 30a. De stukken liggen ter inzage tot 27 juli in het gemeentehuis en de bibliotheek Albert Cuyplaan. Inlichtingen: Milieubeheer, tel. 93593. Incidentele vrijstelling: In het kader van het Besluit Horecabe drijven milieubeheer zal voor Lazy Louis, Burg. Grothestraat 37 op 30 juni 1994 vrijstelling gelden van de geluid- en trillingsvoorschriften. In lichtingen: Milieubeheer, tel. 93593. Kapvergunning Gevraagd: Soesterbergsestraat 87: 1 berk; Prunuslaan 8: 1 douglas, 1 berk; Vosseveldlaan 33: 1 conifeer; Claroenstekerpad 9: 1 spar; Apollo 38: 2 vliegdennen; Apollo 66: 1 den; Apollo 166: 1 eik, 1 beuk; Apollo 178: 1 berk, 1 boom. Bezwaren binnen 4 weken bij Groenbeheer, tel. 93709. Verleend: Apollo 117: 3 berken, 1 eik; Eigendomweg 91: 1 eik. Bezwaren binnen zes weken schriftelijk bij B. en W., Postbus 2000, 3760 CA, Soest. Bouwzaken B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een woonhuis met agrarische bedrijfsbebouwing aan het Breemeentje (ong.); (artikel 19 Wet R.O. en artikel 50 lid 5 Woningwet); 2. bouwen van 48 seniorenwoningen (aanleun) aan en nabij de Dahveg; (ar tikel 19 Wet R.O. en artikel 50 lid 5 Woningwet); 3. bouwen van een verzorgingstehuis aan en nabij de Dahveg; (artikel 19 Wet R.O. en artikel 50 lid 5 Woningwet); 4. aanleggen van een biezenveld en het bouwen van bouwkundige werken aan en nabij de Peter v.d. Breemerweg; (artikel 19 Wet op de R.O. en artikelen 46 lid 8 en 50 lid 5 Woningwet); 5. aanbouwen van een serre, Spad 1; (artikel 18a Wet R.O.); 6. het vergroten en veranderen van een kantoor- en een winkelpand, Soes terbergsestraat 43-45. (artikel 50 lid 5 Woningwet). Bezwaren vóór 30 juni schriftelijk bij B. en W. De stukken liggen ter inzage in het gemeen tehuis; tevens in de dependance Soesterberg. Wet Geluidhinder Tot 30 juni ligt ter inzage het ontwerp van een verzoek ex artikel 76a van de Wet Geluidhinder aan Gedeputeerde Staten van Utrecht om vaststelling van hogere grenswaarden voor de hoogst toelaatbare geluidbelasting van de ge vels van een aantal nieuw te bouwen se nioren-woningen (bouwplan nr. 2). Eventuele opmerkingen schriftelijk in dienen bij B. en W. Op maandag 20 juni wordt hiervoor om 10.00 uur in commissiekamer 3 van het gemeentehuis een openbare zitting ge houden, waarbij de gelegenheid wordt geboden opmerkingen te maken. Bouwvergunningen Batenburgweg: bouwen van een be- drijvengebouw; Beckeringhstraat 29-31: bouwen van een bedrijfsgebouw; Birkstraat 105: verbouwen en uit breiden autoshowroom; Braam weg 47: uitbreiden van een woonhuis; Ereprijsstraat 66: plaatsen van een blokhut; Ericaweg 2: verbouwen en het uit breiden van een woonhuis; Fazantpad 10: verbouwen van een woning; Honingbij 44-46: wijzigen van de raamindeling in de voorgevels; Industrieweg 17: veranderen van een bedrijfspand; Lange Brinkweg 63: bouwen van een carport; Morane 14: plaatsen van een blok hut; Mw. Kuipers-Rietberghof 11: wijzi gen van de entree van de woning; Van Goyenlaan 21: plaatsen van een kap op een garage; Zuidergracht (ong.): bouwen van een bedrijfsgebouw; Zuidergracht (ong.): bouwen van een bedrijfsgebouw. Deze aanvragen kunt u inzien bij de afdeling ROB. Verleend: Braamweg 17: uitbreiden van een woonhuis; Dal weg 75-79: verbouwen van een supermarkt met opslagruimte; Dr. Rupertlaan 94: uitbreiden van een woonhuis; Ereprijsstraat 59: plaatsen van een houten schuurtje; Kerkpad Z.Z. 152: vergroten en ver anderen van een woonhuis; Groen van Prinstererstraat: bouwen van 27 woningen met garages en ber gingen. Bezwaarschriften AWB binnen 6 weken bij B. en W. De stukken zijn ter inzage bij de afd. ROB. 30 km zone B. en W. hebben besloten de woonstraat Haagwinde over de ge hele lengte aan te duiden als zonegebied waar een maximumsnelheid geldt van 30 km per uur, door middel van plaat sing van het bord E10 met daarin opge nomen de borden Al en A2 van het RW 1990 met het getal 30 op de na volgende plaats: a. aansluiting Haagwinde op Albert Cuyplaan. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. (Bij mooi weer ook dineri Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Op donderdag 23 juni, van 10.00 tot 11.30 uur, houdt Trema'87 aan de Klaarwaterweg 5 Open Huis. Er is dan de gelegenheid informa tie te krijgen over het cursusaan bod 1994/1995, het cursusmate riaal te bekijken en kennis te ma ken met de docenten. Trema'87 biedt de Nederlandse Soes ters het komend cursusjaar de volgende cursussen: a. Basiscursus Nederlands Deze cursus is speciaal bedoeld voor mensen die erg langzaam lezen en schrijven. Bekend is dat veel mensen dit probleem hebben. b. Algemene Ontwikkeling Onderdelen van deze cursus zijn: beter en vlotter leren lezen en schrij ven; praktisch leren rekenen; maatschappij-oriëntatie. c. Cursus administratieve- en commu nicatieve vaardigheden LOODGIETERS Gecertificeerd Waarborg- installateur Uw voordelen: 'Alle werkzaamheden in één hand, vanaf ontwerp tot eindgebruik Complete montage dooréén vaste monteur Vakkundige installatie door waarborg-installateur 2 jaar all-in garantie Mogelijkheid om bij meerdere showrooms het sanitair uit te zoeken. Vlotte uitvoering met vooraf afgesprokenopleveringsdatum. Voor aanvang ontvangt u een computertekening van uw uitgekozen badkamer. Ook sauna of stoombad behoort tot de mogelijkheden. lid van Vereniging Nederlandse Installateurs Bosman Loodgieters b.v. Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Tel. 06-0222211 (gratis) Het niveau van deze cursus is hoger dan a. en b. Ook in deze cursus is het onder deel maatschappij-oriëntatie belang rijk. d. Kennismaken met de Engelse faal Er komen in onze taal tegenwoordig veel Engelse woorden en uitdrukkin gen voor: bijvoorbeeld op de televisie, in de krant en in gebruiksaanwijzingen. e. Introductie machineschrijven Een korte cursus van zeven lessen als voorbereiding op de cursus omgaan met de computer. f. Kennismaken met de computer Een korte cursus van negen lessen. Het inschrijfgeld voor de cursussen a. t/m d. en f. bedraagt slechts f 25,-. Voor de cursus Introductie machineschrijven wordt f 15,- berekend. Het boekengeld (indien nodig) bedraagt f 35,-. De cursussen worden één keer per week gegeven. Er is voor alle cursussen kin deropvang aanwezig. Twijfelt u of wilt u meer weten: bel dan Trema'87, tel. 25771, of nog beter: kom naar de open dag op 23 juni. Jan Timmer (58) uit Dordrecht toont ons in de Beeldentuin aan de Bosstraat 2 zes beelden, voorna melijk gemaakt van marmer en steen, terwijl er binnen ook nog eens zes te bewonderen zijn. In zijn werk spelen aan de natuur ont leende vormen en een bijna abstract vormonderzoek een belangrijke rol. Beeldhouwen is voor Timmer een pvontuur en dat proces is voor de be zoeker moeilijk te duiden. In 1987 deed hij mee aan een sympo sium te Amersfoort (keistad) waar acht beeldhouwers elk één beeld moesten maken. De internationaal georiënteer de Timmer exposeerde van 1984 tot 1986 in Kasteel Groeneveld en nam van 1970 tot 1975 deel aan de kunstgie terij "a-cire-perdue". Hij is dus geen onbekende in de regio. Beeldhouwers zijn een apart soort kun stenaars. Steen en marmer verdragen geen aarzelingen. Wat weggekapt is, is weg en wat fout gaat, is niet meer te her stellen. Jan Timmer is een volmaakte Als u uw y mei de Amirio-per Wij zijn Ook kleuran Soesterberg' Uit de gemeentekas wordt geen geld beschikbaar gesteld voor een Turkse activiteitenbegeleider. Een verzoek daartoe van de commissie minderhe den is door het college afgewezen. In de voorbije jaren werd al vaker tever geefs een beroep gedaan op de financië le medewerking van de gemeente. Hei college is evenwel van mening dat acti viteiten zoveel mogelijk door vrijwilli gers moeten worden georganiseerd Daarop is ook het beleid van de ge meente gericht en volgens de gemeentt blijkt in de praktijk ook dat het haalbaa: is. De vrijwilligers kunnen altijd noj door bestaande beroepskrachten wor den ondersteund. Bij de Stichting Wel zijnswerk Soest (SWS) zal worden be keken of er wellicht een stagiaire be schikbaar is. Overigens is de gemeente er geen voor stander van om specifiek voor Turksi activiteiten een begeleider aan te stel len. Uitgangspunt is juist een algemeei beleid, waarbij de welzijnsinstellingei ook aandacht' voor Turkse jongerei heeft. Aparte activiteiten voor Turkei met een Turkse begeleider, ziet de ge meente niet zitten.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4