VADERDAGTIP Herman Post GOUDEN SNAAR'S TIPS Boston Man Inspirerende grootvader-ervaringen van Soester auteur Herman Post ,uto van Doorn deelt levenslang uit Baarnse parfumerie Veldhuysen wint WK-etalagewedstrijd De Olympus IS-100: eenvoudig, compact en betaalbaar Voor vader een CV-box Nederland bevrijd Op>a in de bocht 24,50 Libris. De Complete Boekhandel. Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 9 After shave 50 ml. vanaf14,95 Eau de toilette 50 ml. vanaf19,95 Douchegel vanaf 9,95 Deodorant-stick vanaf12,95 Toilettas met 3 prod. w. w. 42,95 voor37,50 Geschenkdoos met 2 prod. zonnebril parfumerie, cosmetica, bijous en mode accessoires 'Bostonin de hoofdrol aangehouden Nieuwe fotocamera bij Combi van Essen Dieven stelen geld uit kassa bedrijf Geen vergunning drank en horecawet manege Bosstraat 6 cd's in box Steenhoffstraat 13a-15 Soest Telefoon 02155 -1 21 32 'Opa in de bocht' De auteur verkoopt en signeert zijn boek op vrijdagavond 17 juni bij: Soester Courant WOENSDAG 15 JUNI 1994 SOESTER COURANT SENNHEISER IS-450 HOOFDTELEFOON Hartje-Zuid viert vaderdag in WK-stijl Voor vader een draadloze hoofdtelefoon Actie van 15 juni tot en met 15 juli 1994 Dronken Soester löSTö, He bent zeker van je zaak,of je bent iet niet. Auto van Doorn b.v. is dat. Daardoor timmert de Seat- dealer voor de regio Soest, toon aangevend in de verkoop van be bouwbare en betaalbare occasions net succes aan de weg. De deze maand van start gegane actie 'Auto van Doorn deelt levenslang uit" itaat voor deze conclusie model. Met de .tart van de actie, wordt in de periode Van 15 juni tot en met 15 juli voor aspi rantkopers van absolute topoccasions de drempel om tot aankoop over te gaan aanzienlijk verlaagd. Uitgaande van geloof in eigen produc ten ontvangt iedere koper van een occa sion tijdens de actieperiode een certifi caat waarmee men levenslang verze kerd is van een gratis APK-keuring, uit te voeren in de vernieuwde "APK- straat" van Auto van Doorn, zeer re cent uitgerust met de meest geavan ceerde apparatuur. Deze spraakmakende actie heeft be trekking op alle occasions, ongeacht prijsklasse, leeftijd en kilometerstand. De financiële vertaling van dit certifi caat betekent dat aankoop van een oc casion in eerder genoemde periode wordt gehonoreerd met een jaarlijkse lastenverlichting van f 92,40, huidig standaardtarief voor een APK-keuring. Toegevoegde waarde voor prijsbewus te automobilisten die bij voorkeur op safe spelen. w.w. 47,95 voor39,50 Winkelpromenade Laanstraat 81 - Baarn. Tel. 02154-13806 Voetballiefhebbers die dezer dagen de bekende Baarnse parfumerie Veld huysen aan de Laanstraat passeren kijken hun ogen uit. In de etalage zien ze een échte grasmat met lijnentrek- ker, een voetballer in toepasselijke uitmonstering en nog meer attributen die verwijzen naar het voetbalwereld kampioenschap. Daarnaast een compleet assortiment produkten van "Boston", een nieuwe Amerikaanse geurlijn voor sportieve en andere mannen, bestaande uit after shave, eau-de-toilette, zeep, douche gel, bodylotion en deodorant. Bij aan koop van drie Boston-produkten krijgt De winnende etalage aan de Baarnse Laanstraat. men een t-shirt cadeau, zo lang de voor raad strekt. De parfumerie deed onder het motto "Boston, are you ready?" mee aan een landelijke etalagewedstrijd ter gelegen heid van het WK, met 600 deelnemers, en won daarbij de hoofdprijs. Mevrouw Joke Veldhuysen stapt zondag op het vliegtuig naar de V.S., waar ze o.a. New York, Washington en Philadelphia be zoekt en bovendien de wedstrijd van Oranje tegen Saoedi-Arabië bijwoont. Foto: Goos van der Wilt. In de nacht van donderdag op vrijdag hield de politie een alcoholcontrole aan de Beukenlaan. Rond half drie 's nachts hadden de agenten beet: een 41-jarige Soester, duidelijk niet meer nuchter, werd aangehouden. De uitslag van de blaastest op het politiebureau was 1,5 promille. De man kreeg een rijverbod van 8 uur opgelegd. Daarnaast werd procesverbaal opgemaakt. Combi van Essen uit Soest is zeer enthousiast over de nieuwste telg van fotocameramaker Olympus: de IS-100. Het is een alles-in-één reflexcamera met nieuwe normen voor bedieningsgemak, compact- comfort en betaalbaarheid. Kort om: een ideale camera voor die fo tografen waarvoor de camera alles moet kunnen, maar dan wèl auto matisch. Eén van de nieuwste snufjes op het ge bied van camera's komt tot uiting in de lens van de IS-100. Alle ontwerpdes- kundigheden van Olympus waren no dig om een lens te ontwikkelen met de kwaliteit van een conventionele reflex camera, maar wel in een compact en er gonomisch ontworpen huis. Dat doel is bereikt en het resultaat is een 28 mm tot 110 mm 4x-zoomlens met hoge resolu tie. De meeste camera's met ingebouw de zoomlens hebben een grootste groothoekstand van 35 mm. Voor de liefhebbers van landschapsfotografie heeft een dergelijke brandpuntsafstand te veel beperkingen. De creatieve vrij heid van de fotograaf wordt verruimd door het grotere zoombereik van de IS-100: een bereik dat enerzijds perfect is voor landschappen en anderzijds voor candid-portretopnamen. Druk op de knop De nieuwe Olympus-camera heeft naast een goede lens een krachtige flit ser en de unieke 'Direct Mode Select Button (DMSB)'. Met deze laatste functieknop kan men gemakkelijk en snel uit praktische automatische instel lingen kiezen. Voor vele gelegenheidsfotografen vormt een uitbreiding met diafragma- en sluitertijdinstellingen een extra tech- In de nacht van zaterdag op zondag is er uit een kassa van een garagebedrijf aan de Insingerstraat 250 gulden meegeno men. Via een niet afgesloten buiten deur kwamen de dieven binnen. De kassa vormde een makkelijk doelwit: hij stond nog op de balie. Black's Ranch aan de Bosstraat krijgt geen vergunning voor de drank- en ho recawet. Het college heeft een verzoek van het echtpaar Swart van de manege geweigerd. Swart had eerder bij het bedrijfsschap Horeca om een verklaring van handels kennis en vakbekwaamheid gevraagd. Daar was ook al afwijzend op gerea geerd en dat was aanleiding voor het college de vergunning niet af te geven. nisch obstakel dat spontane fotografie in de weg staat. De ervaren fotograaf daarentegen weet hoe hij of zij met der gelijke instellingen een opname kan verbeteren. In de Olympus IS-100 zijn deze twee elementen verenigd, wat het de fotograaf mogelijk maakt speciale effecten te bereiken, maar dan wel op een heel eenvoudige manier, en recht toe recht aan. Onder andere de sluiter tijd, het diafragma en de belichtings- hoeveelheid kunnen automatisch wor den ingesteld. Eén druk op de DMSB is voldoende voor haarscherpe actie-op namen, treffende portretten, professio nele nachtopnamen of detailrijke land schappen. Voor diegene die dat wenst, blijft een beetje ingrijpen hier en daar mogelijk. Tel al deze mogelijkheden en functies bij elkaar op en zelfs de beginnende fo tograaf heeft alle voorzieningen van een reflexcamera binnen handbereik. Compact ontwerp De IS-100 heeft bovendien een verras send aantrekkelijk, compact en licht ontwerp. De camera meet 123x88x110 mm en weegt slechts 615 gram. In ver gelijking met een conventionele spie gelreflexcamera is dit een hele vooruit gang. Het maakt de camera tot gemak kelijk mee te nemen reisgezelschap. Al met al heeft Olympus het wéér ge presteerd een nog kleinere camera te maken met de mogelijkheden van een semiprofessionele camera, doch met een supereenvoudige bediening. Kom deze camera bekijken bij Combi van Essen aan de Zuidpromenade; docu mentatie ligt klaar. 1. Vera Lynn - We'11 meet again 2. Glenn Miller - In the mood 3. The Andrew sisters-Rum and Cocacola 4. Mariene Dietrich - Lili Mariene 5. Frank Sinatra - My (unny Valentine 6. Sbiriey Temple - On thegoodshiplollipop 7. Mario Lanza - Be my love 8. Fred Astaire - They can't take that away 9. Ella Fitzgerald - My heart belongs to daddy 10. The Mills Brothers - Shoe shine boy 11. Louis Annstrong - When the Saintsgo marching in 12. Nat King Cole - Mona Lisa 13. Bing Crosby - Swanee river 14. Judy Garland - Over the rainbow 1. VeraLynn - Harbourlights 2. The Andrew Sisters - Beer barrel polka 3. Glenn Miller-Begin the beguine 4. Mario Lanza - Granada 5. Vera Lynn - Wish me luck 6. The Mills Brothers-Paper doll 7. The Inkspots - Whispering grass 8. Louis Annstrong -Fly me to the moon 9. Nat King Cole - It's only a paper moon 10. Bing Crosby - Pennies from heaven 11The Four Aces - Three coins in the fountain 12. Billie Holiday - Whatalittle moonlight cando 13. DeannaDurbin-Amapola 14. Tennessee Ernie Ford - Roll out the barrel 1. Vera Lynn - The White Cliffs of Dover 2. Glenn Miller - ChaltanoogaChoo Choo 3. The Andrew Sisters - Bei mir bist du Shön 4. Louis Armstrong - lazy river 5. The Inkspots - Into each life some rain 6. Nat King Cole - Darling je vous aime keaump 7. Fred Astaire -AfoggyDay 8. Mario Lanza - Funiculi funicula 9. Frank Sinatra-Night and day 10. Bing Crosby-Swingingonastar 11Judy Garland - Alexanders Ragtime Band 12. Billie Holiday - My man 13. J. Macdonald and Nelson Eddy - Indian love call 14. George Formby - With my little ukelele in my hand 1. The Andrew Sisters-ril bewith you in the apple blossom üme 2. Gracie Fields - Smile when you say goodbye 3. Flannigan Allen - Run, rabbit, run 4. Vera Lynn - Mexicali Rose 5. Frank Sinatra -1 get a kick out of you 6. Glenn Miller - Sl. Louis Blues March 7. Mills Brothers-Stardust 8. Louis Armstrong - Mack the knife 9. Nat King Cole - Autumn leaves 10. Vera Lynn - When the lights go on again 11. The Inkspots -Danny boy 12. DeannaDurbin-Myown 13. Nat King Cole - Sweet Lorraine 14. Mario Lanza - The lord's prayer 3. Bing Crosby-San Aniw... 4. The Four Aces - Love is a many splenouiu. 5. Billie Holiday - Me, myself and I 6. Nat King Cole-UnforgelM 7. Judy Garland - 1'm nobody's baby 8. J. Macdonald N. Eddy Lover come back to me 9. DeannaDurbin-Ave Maria 10. Flannigan Allen -We'regonna hang out the washingon the seigfried line 11. Lupino Lane - Lambeth walk 12. F rank Sinatra - On the sunny side of the streel 13. Vera Lynn -1 shall be waiting 14. Mario Lanza - Because you're mine 1. Vera Lynn - Goodnight childreneverywhere Qj] 2. Nat King Cole Trio - Honeysuckle rose 3. Frank Sinatra -1 got you under my skin 4. Vera Lynn-Memoiy of a rose 5. The Inkspots - If I didn'l care 6. Vera Lynn- It's alovely day tomorrow 7. Louis Annstrong-Tiger rag 8. Vera Lynn -Bells of Sl Mary's 9. DeannaDurbin-Home sweet home 10. Billie Holiday - They can't take thal away from me 11. Vera Lynn - Wishin (will make it so) 12. The Andrew Sisters - Lullaby to a little jitterbug 13. The Mills Brothers - Mr. Sandman 14. Vera Lynn - Lonely sweetheart voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar "Opa in de bocht, scènes uit het le ven van een beginnende grootva der", zo heet het nieuwste boek van Herman Post, dat onlangs het licht zag. De Soester auteur - voor al bekend als hoofdredacteur en columnist van het KRO-blad Stu dio - heeft daarin op inspirerende wijze zijn ervaringen als (prille) grootvader vastgelegd. Bijna zestien jaar lang schreef Herman Post zijn wekelijkse column "Tenzij" in het KRO-programmablad. Wat begon als een lichtvoetig commentaar op het wel en wee in het wereldje van radio en televisie groeide op den duur uit tot een persoonlijk "weekboek", waarin de media alleen nog maar op de achter- (J grond een rol speelden. In een voortdu rende dialoog met de lezers filosofeerde hij over schijnbaar alledaagse zaken, die vanuit zijn gezichtshoek een niet-alle- daagse betekenis kregen. Op poëtische toon schrijft Post over wat hem ten diepste beroert in het leven: al lereerst zijn gezin, zijn kinderen en kleinkinderen. "Opa in de bocht" bevat een selectie uit de stukjes die hij over zijn prille grootvaderschap schreef, hier en daar bewerkt en uitgebreid. Niet al leen de gelukkige, ook de verdrietige gebeurtenissen in het gezin worden be schreven op een wijze die nooit de gren zen van de privacy overschrijdt, maar door hun herkenbaarheid anderen kun nen inspireren en misschien troosten. "Het fijne van kleinkinderen is dat je hun komst en ontwikkeling veel bewus ter beleeft dan die van je eigen kinde ren," aldus de auteur in zijn woord vooraf. "En dat maakt het zo leuk en dankbaar om over ze te schrijven. Na tuurlijk zijn het vooral de gelukkige en vrolijke momenten die je vastlegt, ter wijl het soms ronduit ettertjes kunnen zijn. Ik ben altijd blij als ik ze zie komen, maar ik kom er rond voor uit dat ik te gen de avond vaak een zucht van ver lichting slaak als ze weer gaan..." Auteur signeert "Opa in de bocht" is verschenen bij uit geverij De Schaduw in Tilburg. Het boek kost f 24,50 en is verkrijgbaar in de boekhandel. Herman Post is komen de vrijdagavond 17 juni) van 19.00 tot 2100 uur aanwezig bij de Soester boek handel Van de Ven (Zuidpromenade) om zijn boeken te signeren. Herman Post (1939) begon zijn journa listieke loopbaan bij De Gelderlander. In de jaren '60 was hij redacteur-ver slaggever bij het dagblad De Tijd. Van af 1969 werkte hij bij het KRO-blad Studio, de laatste jaren als hoofdredac teur. Zijn eerste bundel columns ver scheen in 1982 onder de titel "Tenzij ik mij vergis", in 1988 gevolgd door "De hemel is om de hoek". In 1989 publi ceerde hij het verslag van zijn voetreis naar Rome, in het spoor van de dichter Bertus Aafjes. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Dankzij de infrarood techniek kunt u ook zonder storende kabels van muziek genieten. Aan te sluiten op TV en audio. De set wordt geleverd met zender/lader, accu en hoofdtelefoon. Setprijs Winkelcentrum Hartje-Zuid zet a.s. zaterdag de viering van vaderdag (zondag 19 juni) alvast een beetje luister bij. Van 's morgens 10.30 tot 's middags 15.00 uur wordt de gezel ligheid aan de Zuidpromenade ver hoogd met draaiorgelklanken. Sportieve vaders kunnen zich alvast inleven in de wedstrijden van het Nederlands voetbalelftal, dat deze week begint met de wedstrijden om het wereldkampioenschap in Ame rika. Op het pleintje midden in het winkelcentrum kunnen ze deelne men aan een voetbalspel, versierd met 150 oranje ballonnen, en daar drie "strafschoppen" nemen om daarmee een speciale vader-verras- sing in de wacht te slepen. Die ver rassing heeft uiteraard ook iets te maken met Oranje.

Soester Courant | 1994 | | pagina 9