w Landmacht op weg naar beroepsleger M WÊm a i ÉSÊÊ^ïmÊmÊBm Soesterbergse antennemast APK KEURINGSSTATION F.A. Tammer Avondfietsvierdaagse succes Jubileum Dorpshuis Soesterberg Iyêd 18?s 18?5 20?5 5?5 mm WOENSDAG 22 JUNI 1994 Kelk leert militairen communicatieve vaardigheden PTT bouwt mast voor GSM-net Vergadering FNV Oranje Comité blijft 'in the picture' Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Burgerlijke stand Automobielbedrijf Uitbreiding van Rondje Soesterberg ■Lr- - MUZIEKVERENIGING ODEON Schrijfgroep Amnesty Schrijven voor gevangenen 'De Drie Eiken' Activiteiten in De Drie Eiken Meningen I van lezers I Kan dit zo maar? EHBO heeft weer bestuursleden Rob Brouwer Agenda 9 1 SOESTERBERGSEllCOURANT MÊ Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld. Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 I De krijgsmacht neemt afscheid Evan het begrip dienstplichtigen en gaat over op een beroepsleger. De [automatisch (verplichte) instroom van vroeger moet straks plaatsma- ken voor de benadering van jonge- lui voor een baan bij de krijgs macht. Voor de Afdeling Perso neels Voorziening KL in Den Haag was dat een enorme op dracht. Burgers en vooral jongelui benader je niet met een stramme houding en loze kreten. Je zult moeten leren jezelf te verkopen en dat is iets wat de krijgs macht nog moet leren. Het is niet meer I een kwestie van 'alles wordt voor je ge- daan", ze zullen het nu zelf moeten doen. Voor de krijgsmacht betekent dat 'de boer op', reclame maken, je niet meer achter prikkeldraad afsluiten, maar openstellen voor dat meisje of die I jongen die geïnteresseerd kan zijn. Dat betekent tevens dat de huidige be roepsmilitair moet leren hoe die bena dering moet zijn en hoe je dit zo duide lijk mogelijk aan de potentiële aan staande collega kunt vertellen. De Ko ninklijke Landmacht kende de capaci teiten van het Kontakt der Kontinenten op dit gebied en een leergang op maat werd snel gevonden. Beroepsmilitairen in alle rangen en van alle onderdelen, gekleed in het bekende camouflage uni form, lopen bij het KdK in en uit. Enthousiast De cursus bestaat uit twee delen, één deel wordt gegeven in Kasteel 'De Es- senburgh' te Hierden en het tweede in het KdK. De enthousiaste cursisten be grijpen goed dat zij net als bedrijven en organisaties, met de tijd mee moeten gaan. Dat biedt nieuwe mogelijkheden en zoals korporaal chauffeur Maijan van der Molen zegt, is het ook een enor me uitdaging. De Koninklijke Land macht heeft daarmee de start gemaakt met haar Banen Informatie Centra Ko ninklijke Landmacht. Afgekort -en daar zijn ze bij defensie goed in- BI- CaKL's. Eerste luitenant der Artillerie T, Wijnsma, Hoofd Banen Informatie Centrum Leeuwarden verduidelijkt: "De Koninklijke Landmacht opent elf van deze banenwinkels in Nederland. Binnen de KL kent men ongeveer hon derd verschillende banen, zoals kok en chauffeur. Dit jaar staan die banenwin kels voor de opdracht 3.000 vacatures op te vullen. In 1995 zijn dat er 5.000 en in 1996 meer dan 6.000. Voor die ba nen kunnen jongelui opteren voor een bepaalde tijd (2,5 jaar) met steeds een verlenging tot ze 30 jaar zijn geworden en vervolgens de beroepsmilitairen. Onze doelgroep zit in de leeftijd van 17 tot 27 jaar". In De Essenburgh en het Kontakt der Kontinenten staan de cursisten tegen over de vier docenten Mike W. Euph- rosina, Annelies van der Molen, Mar leen Goslings en Dick Fuykschot. An nelies van der Molen: "Wij leren hen hoe om te gaan met hun zeer uiteenlo pende klanten. Zowel potentiële kandi daten, hun ouders/opvoeders als ook bijvoorbeeld de schooldecanen vallen hier onder. Maar ook collega's kunnen interne klanten zijn. Wij leren hen on der andere hoe zij met hen moeten om gaan, want dat is bepalend voor hoe be reikbaar ze zijn. Welke aspecten van het klant-zijn zijn belangrijk en welke min der". Mike Euphrosina: "In dit alles worden ook de migranten betrokken. We leren hen het historisch perspectief, oftewel ken het verleden om het heden te be grijpen. Ze moeten meer weten over migratie door de eeuwen heen, maar ook over de culturele bepaaldheid van communicatie, het Nederlands beleid ten aanzien van allochtonen, de werk gelegenheid en de tweede generatie." Marleen Goslings: "Commerciële communicatie is de paraplu waaronder wij deze cursisten in twee keer drie da gen klaar stomen. Zo weten zij duidelijk mee te praten over arbeidsvoorzienin gen, welke organisaties zijn er, waar houden zij zich mee bezig, hoe deze op te nemen in het netwerk van je eigen BI- CaKL. Vervolgens visie, je geloofwaar dig kunnen verdedigen. Daartoe is me ningsvorming een wezenlijke zaak. Je moet je boodschap over kunnen bren gen zoals jij dat wilt, daarom moet je je zelf zijn". Dick Fuykschot: "Dit is een speciaal door De Essenburgh en het Kontakt der Kontinenten ontwikkelde leergang die helemaal op de cursist is toegepast. Aan de autosnelweg A-28 van Amersfoort naar Soesterberg, di rect na de afslag en bij de carpool plaats, staat sinds enkele maanden een grote mast. Er doen heel wat verhalen de ronde over deze mast die door de provincie wordt ge bruikt als steunzender voor eigen communicatie. Rijkswaterstaat gaat de mast gebruiken voor de nog aan te leggen verkeerssig- nalering. Het is een steunzender voor radioberichten van de PTT, de REMU gebruikt de antenne voor een betere CAI uitstraling naar Soesterberg, Soes terberg gaat binnenkort met een eigen radio-uitzending beginnen enzovoort, enzovoort. Leuk, maar hoe zit het nu precies? Na enig speurwerk komt men uiteindelijk bij PTT-Telecom in Amersfoort en daar zit onder andere Trudy Tellerman. Aan haar de vraag waar die mast voor dient. Trudy: "Vanaf 1 juli kan men ge bruik maken van het nieuwe net voor mobiele communicatie, het zogenaam de GSM-net (Global System for Mobi le). PTT-Telecom bouwt momenteel in Nederland overal basisstations die voor een volledige bereikbaarheid binnen het GSM-net gaan zorgen. Zo worden er zo'n 300 nieuwe buis-en vakwerk- masten gebouwd met een hoogte van 31 meter, waarvan er nu 133 klaar zijn zoals die in Soesterberg. Het GSM-sys- teem is een netwerk waarmee men in Europa (en ook daarbuiten) via mobie le telefoon (auto- of zaktelefoon) kan communiceren. Begin jaren tachtig nam een aantal Europese landen het initiatief om te komen tot één Europese standaard. Dat heeft tot gevolg dat in de loop van 1994 in vrijwel alle landen in Europa en tal van landen daarbuiten een GSM-net operationeel zal zijn. GSM is gebaseerd op de toepassing van digitale technieken. Door deze tech niek komen interessante mogelijkhe den binnen bereik. Daartoe behoren speciale diensten en het gebruik van het net voor faxverkeer en datatransmis- Dat is de basis, maar hoe werkt het in praktijk Trudy?: "Uw mobiele telefoon is eigenlijk een kleine radiozender/'ont- vangef. Als u belt, wordt het signaal van uw telefoon opgepikt door een basissta tion van PTT Telecom. Dit basisstation geeft uw oproep door aan een centrale voor mobiele telefonie, die doorscha kelt naar het gewone vaste telefoonnet of een andere mobiele telefoon. Wan neer iemand u belt, werkt het ander som. De basisstations zorgen dan voor een krachtig radiosignaal, dat door uw mobiele telefoon kan worden ontvan gen. Aangezien de bassisstations over het hele land verspreid staan, zorgen ze ervoor dat u in de meeste gevallen over al bereikbaar bent. Mobiele communi catie is dus gebaseerd op radiocommu nicatie. Omdat de radiosignalen geen constante kwaliteit bieden, kan de ge- sprekskwaliteit wat minder zijn dan die van een gewone telefoon. Soms kan het zo zijn, dat op bepaalde locaties de ont vangst wegvalt. U bevindt zich dan te ver van een basisstation, of u rijdt tussen hoge gebouwen of door bossen die de radiogolven belemmeren. Plaatselijke omstandigheden zoals bebouwing, be bossing, staalconstructies, hoogspan ningsmasten of het weer kunnen de kwaliteit beinvloeden. Bij het opzetten van het netwerk heeft PTT Telecom met deze omstandigheden zoveel mo gelijk rekening gehouden. Het radiosig naal moet immers zo sterk mogelijk, zonder hindernissen, uw mobiele toe stel kunnen bereiken. Wel, Soesterberg is een uitstekende locatie voor zo'n ba sisstation." De cursisten van de Koninklijke Landmacht hebben het na een aantal lessen al op een rijtje staan. Je zou het maatwerk kunnen noemen. Bijvoorbeeld gaat het bij deze leergang zowel om kennis als om houdingsvaar digheden. Enerzijds zijn er concrete doelen gesteld ten aanzien van de ken nis en anderzijds wordt uitgegaan van de ervaring(en) en eigenschappen van de deelnemers." Migratie Wico Bunskoek, directeur van het Kontakt der Kontinenten staat niet vreemd tegenover deze cursus aan de Koninklijke Landmacht. "Vergeet niet dat wij vele cursussen hier aan de krijgs macht geven en dit is er één van. Het doet mij een genoegen dat we deze cur sisten aan het eind van de leergang mee geven. Ze beschikken over een toetsba re kennis ten aanzien van de migratie - universeel- en de Nederlandse situatie voor migranten in het bijzonder. Ze kennen de belangrijkste regels inzake communicatie en ze zijn in staat deze toe te passen zowel naar autochtone als allochtone burgers. Ze hebben een per soonlijk ontwikkelplan gekregen om de communicatieve vaardigheden verder te vergroten. En ze zijn in staat om zo wel met als zonder technische hulpmid delen de Koninklijke Landmacht op wervende wijze te 'verkopen' aan alle mogelijke klanten en tenslotte zijn ze er op gericht om tijdens hun werk op geëi gende momenten feed-back te krijgen en te geven van of aan collega's ten aan zien van de wijze van 'verkopen' van de Koninklijke Landmacht." Soester Courant in Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. De afdeling Soest/Soesterberg van de FNV houdt maandag 27 juni haar jaar lijkse ledenvergadering. Deze vindt plaats in gebouw De Hoeksteen aan de Buys Ballotlaan en begint om 20.00 uur. Na het zakelijke gedeelte, om on geveer 21.00 uur, zal wethouder Neks Blommers een inleiding houden. On derwerpen uit déze inleiding zijn o.a. ontwikkeling van de werkgelegenheid, projecten rondom allochtonen en nieuwkomers, jeugdwerkgarantieplan, Visie van het College van B&W Soest voor de komende vier jaar. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Alle FNV-leden worden uitgenodigd, maar ook niet-leden die belangstelling hebben, zijn van harte welkom. Woensdag j.1. werden de eerste drie hoofdprijzen bekend gemaakt van de ballonnenwedstrijd. Kennelijk waren velen dat vergeten, want de hal van het Dorpshuis stond wel vol met kinderen die niet in de prijzen waren gevallen. Toch mochten ook zij delen in de kleine prijzen. Verder gaat het comité door met de aktiviteiten 1995. Van zaterdag 29 april tot en met vrijdag 6 mei zal Soesterberg het landelijk cen trum zijn van 50 jaar bevrijding. Alle militaire musea vieren dit gezamenlijk op en rond de vliegbasis, waarin ook het Oranje Comité Soesterberg partici peert. Plaatselijke verenigingen, bedrij ven en instellingen melden zich aan om hierin hun steentje bij te dragen. Ruim een week lang zal Soesterberg in het bij zonder stilstaan bij de bevrijding van vijftig jaar geleden. Zo maken zij ook deel uit van het Comi té 50 jaar Bevrijding van de gemeente Soest, om alle informatie direct aan el kaar door te geven. Het comité ver zoekt belangstellenden die in die feest- week van 1995 mee willen doen, dit be kend te maken via Martin Brouwer, Plesmanstraat 4. Op donderdag 8 sep tember a.s. is men om 20.00 uur wel kom in de kantine van het KVO-ge- bouw in het Sportpark Kerklaan voor een definitieve vervolgbespreking. Zondag 26 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pastor Huisman; can- tores Zondag 10.30 kinderkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 zie geref. kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. G. van Belzen, Leusden STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (ge ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A,'tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. GEBOREN Geen. GEHUWD 24 juni: Dio Neyssen en Annette Hon- develd, Vliegtuiglaan 2. OVERLEDEN 16 juni: Christina Antonetta Koning- Winter (74), Moerbessenberg 50; 19 juni: Hermanus Anthonius van Bas ten (70), Dorpsplein 72. 20 juni: Johannes Bruinier (77), Ples manstraat 38. Opgaven: Van Maarenplein 1. Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gratis 20 uitstekende occasions Reparatie en onderhoud alle merken auto's. Ook lichte bedrijfswagens. SCHADE-REPARATIES +SPUITEN+LASWERK Postweg 58 (ind. terrein) Soesterberg, tel. 03463-53381 Geopend: 08.00-18.00 uur Vrijdagavond koopavond Zaterdag geopend van 09.00-16.00 uur. Elke tweede maandag kan men via Ra dio Soest luisteren naar 'Rondje Soes terberg'. Voor dit seizoen is de laatste uitzending op maandag 27 juni van 12.00 tot 13.00 uur. De twee samenstellers van dit Soester bergse programma trachten de per keer naar voren komende actualiteiten in de ether te brengen. Over het algemeen zijn er teveel aandachtspunten voor dat uur. Om die reden is er een mogelijk heid om de uitzendfrequentie in het nieuwe seizoen uit te breiden naar elke maandag. Maar dan moet het huidige team versterking hebben van minimaal vier medewerkers. Vervolgens zou een versterking van één of meer technische mensen zeer welkom zijn. Men kan informatie inwinnen bij An neke Vestering in Restaurant de Tuin, tel. 51273 of tel. 51252. *•'- to. 's T-r -• De Avondfietsvierdaagse was ondanks de regen van de laatste avond een succes. Oud en jong kan weer meepraten over de prachtige omgeving van Soesterberg. Op de foto leerlingen van school de Zandbergen uit Huis ter Heide, klaar voor de laatste avond. Nieuwe leden en leerlingen kunnen zich weer opgeven voor het seizoen 1994/1995 en wel voor de volgende groepen: HARMONIE-ORKEST lesgeld f 28,- /maand o klarinet o dwarsfluit o hobo o hoorn o trompet/kornet o pauken/slagwerk o saxofoon o trombone DRUMBAND O tamboer lesgeld f 15,- /maand MAJORETTEN o majoretten geen lesgeld Contributie schoolgaanden f 17,-/maand Contributie volwassenen en werkenden 120,- /maand Voor inlichtingen kunt u bellen naar: Mirjam Buter, tel. 5 24 59, Guus Ketzer, tel. 5 24 98 of Jan van Vliet, tel. 5 11 27, of schriftelijk opgeven bij secr. Henk Helmhout, Van Maarenplein 5, dan wordt z.s.m. contact met u opgenomen. Tijdens de jubileumweek van 1 t/m 10 september is het Dorpshuis het bruisend middelpunt van de vele activiteiten die georganiseerd worden ten behoeve van het 25-ja- rig bestaan. Eerder in deze krant bericht over de "schuifdeurenshow" (zaterdag 3 sep tember) en de klaveijasmarathon (za terdag 10 september). Aanvullend hierop onderstaande activiteiten voor zowel jong als oud: Modeshow In samenwerking met De Korte Mode wordt op maandagavond 5 september a.s. een modeshow georganiseerd, waarin de nieuwe najaars/wintercol lectie 1994/1995 wordt geshowd. De ze collectie, zowel voor mannen als vrouwen, is opgebouwd uit aparte on derdelen, waarmee naar hartelust ge combineerd kan worden. De collectie heeft een groot pasbereik, is comforta bel en biedt hoogwaardige kwaliteit voor een redelijke prijs. Is men benieuwd naar de nieuwe trends en kleuren voor het najaar? dan het vol gende in de agenda noteren: maandag avond 5 september, 20.00 uur. Entree: fl. 3,50 per persoon, inclusief koffie en cake. Kaarten kunnen vanaf maandag 22 augustus worden afgehaald bij Mo dehuis "De Korte", Rademakerstraat 25, tel. 51367, of bij het Dorpshuis, Dorpsplein 17, tel. 1975 (op werkda gen na 18.00 uur). Tafeltennistoernooi Wil men op een vrijblijvende manier kennismaken met deze sport, dan in schrijven voor het tafeltennistoernooi dat het Dorpshuis samen met de sport vereniging AGAVS organiseert op maandag 5 september om 20.00 uur voor de senioren, en op dinsdag 6 sep tember om 19.00 uur voor de jeugd (8 t/m 14 jaar). Men heeft alleen een paar sportschoenen/gympjes nodig, voor een batje wordt gezorgd. Voorafgaande aan het toernooi is een aantal trainings avonden georganiseerd: voor senioren 22 en 29 augustus vanaf 20.00 uur, voor junioren 23 en 30 augustus vanaf 19.00 uur. Opgave voor het toernooi via het Dorpshuis (tel. 51975, werkdagen na 18.00 uur), en via Dhr. J. van Dijk (tel. 02155-12298). Deelname is gratis en bovendien ontvangen alle deelnemers een fraaie herinnering. V olleybaltoernooi Het volleybaltoernooi vindt plaats op woensdag 7 september om 19.00 uur. Een aantal niet volleyballende vereni gingen is gevraagd een gemengd team samen te stellen om in een onderlinge competitie tegen elkaar te spelen. Deze avond belooft dan ook een sportieve en spannende aangelegenheid te worden. Wil men komen kijken en/of de favo rieten aanmoedigen, dan is men van harte welkom in de sportzaal van het Dorpshuis. Men moet er wel aan den ken dat het in de sportzaal verplicht is sportschoenen te dragen. Informatiemarkt Ook de jaarlijks terugkerende informa tiemarkt wórdt tijdens de jubileum- week gehouden. De opzet is als van ouds: presentatie van Soesterbergse verenigingen en instellingen aan de be volking via informatie, demonstraties en optredens. Nieuw dit jaar is dat de informatiemarkt wordt gehouden op vrijdagavond 9 september van 19.00 tot 22.00 uur. Het exacte programma wordt te zijner tijd via een folder aange boden, maar noteer nu reeds de datum in de agenda. Kinderkennis/ creatieve activiteiten voor de jeugd Ook de jeugd wordt tijdens het jubi leum niet vergeten. Voor hen wordt er in samenwerking met Stichting Jeugd werk Soesterberg op zaterdag 10 sep tember van 11.00 tot 14.00 uur een kin derkennis georganiseerd. Een aantal spectaculaire attracties zoals bibber- baan, luchtkussen, octopus, helling- baan etc. zal deze dag tot een groot suc ces maken. Aan de hand van een score- kaart kunnen de kinderen aan alle at tracties deelnemen. Verder kunnen ze zich creatief uitleven in de knutselhoek met bijvoorbeeld vingerverven, boetse ren, verven met de verfcentrifuge of buttons maken. Alle kinderen van 4 t/m 12 jaar mogen gratis aan deze dag deelnemen en ontvangen na afloop een leuke herinnering. Gezocht Het Dorpshuis zoekt oud-bestuursle den en andere vrijwilligers die zich in de afgelopen 25 jaar hebben ingezet voor het Dorpshuis. Het Dorpshuis wil deze mensen een uitnodiging sturen voor de officiële receptie ten gevolge van het 25-jarig bestaan. Het Dorpshuis heeft in de archieven al een aantal namen kunnen opsporen, maar nog lang niet alle mensen die zich voor het Dorpshuis hebben ingezet zijn bekend. Is men oud-bestuurslid of -vrijwilliger of kent men zo iemand, neem kontakt op met de beheerder van het Dorps huis, dhr. Appeldoorn, tel. 51975 (op werkdagen na 18.00 uur), of Mw. van Staveren, voorzitter van het bestuur, tel. 52756. j» Prof. Lorentzlaan 52 Tel. 52109 Op vrijdag 24 juni is er schrijven voor gevangenen in het Dorpshuis. Van 13.30 tot 15.30 uur is een ieder welkom en deze keer gaan de brieven naar Me xico, Guinea en Marokko. In de maan den juli en augustus zijn er vanwege de vakantie geen schrijfmiddagen. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 In de vakantietijd heeft het Diensten centrum van De Drie Eiken voor de ve le thuisblijvers de navolgende verras singen. Donderdag 23 juni om 14.00 uur een video-film. Donderdag 14 juli is men vanaf 13.00 uur welkom voor een joker/klaverjas- middag. Inschrijving vanaf 13.00 uur, start 13.30 uur. Vrijdag 22 juli is er om 14.00 uur het grote zomerfeest. Aangezien het kan toor van het Dienstencentrum wegens vakantie gesloten is, kan men zich voor dit feest tot 15 juli opgeven bij mevrouw Rietveld, tel. 51657 of mevrouw Pley, tel. 51612. Kosten: 7,50 gulden. Donderdag 28 juli is er om 14.00 uur een bingo. Vanaf 13.30 uur kan men plankjes verkrijgen voor zes gulden per stuk, inclusief koffie of thee. Voor alle honden van klein tot groot, moet belasting worden betaald. Daar naast is door borden, plattegronden en voorschriften alles geregeld. Zelfs de uitwerpselen van de honden buiten de aangewezen gebieden door de eige naars persoonlijk worden opgeruimd. Nu verbaast het mij, dat je regelmatig een paar paarden met berijders vrij en frank overal in het dorp tegenkomt. Op straat en op de trottoirs. Die eigenaars betalen geen belasting en zij hoeven de uitwerpselen van hun dieren niet op te ruimen, ondanks het verschil in hoe veelheid (paard of hond). Afgelopen week lagen er uitwerpselen van een paard op het trottoir voor de winkels van de Buys Ballotlaan. Dat mag toch niet mogelijk zijn. Zelfben ik een paar denliefhebber maar het wordt tijd dat men hieraan iets gaat doen. Th. G. de Groot. Donderdag 16 juni hield de plaatselijke EHBO-vereniging haar jaarlijkse le denvergadering. Werden in het verle den steeds EHBO-diploma's uitge reikt, in verband met omstandigheden was dat ditmaal niet mogelijk. Vanuit het district was een sterke verte genwoordiging aanwezig in de perso nen voorzitter Nieuwkoop, penning- meesterTobi-Kaijser, 2e penningmees ter Reneman en van kader aangelegen heden Verkade-Bodt. Vervolgens had den acht leden aan de dringende op roep gehoor gegeven en kon men met z'n twaalven het gesprek houden. En dat gebeurde met als resultaat dat aan het eind van de avond een nieuw EH- BO-bestuur kon worden gepresen teerd: voorzitter P.M. Boender, vice voorzitter mevrouw Koreneef, secreta ris Hoogstraten, penningmeester Kop pen en cursusleider Brandes. Op dins dag 28 juni komt dit bestuur voor het eerst in vergadering bijeen. WIJNHANDEL SLIJTERIJ KALMOES ..ft,,- BEERENBURC per liter lö. JENEVER slokje Soesterberg per liter VIEUX slokje Soesterberg per liter WHISKY SCALLOWAY per fles BORDEAUX La Muriere 1991 per fles OP OP GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 03463 - 53439 Woensdag 22 juni 10.00 Schoenenshow, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 15.00 Kermis, Kampweg 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Donderdag 23 juni 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 18.00 Kermis, Kampweg 20.00 Vergadering VSB, Dorpshuis Vrijdag 24 juni 13.30 Amnesty, Dorpshuis 18.00 Kermis, Kampweg 18.30 Clubkamp. LTV, Sportpark Zaterdag 25 juni 09.00 Roefeldag 09.00 Judo Laetitia, Dorpshuis 10.00 Clubkamp. LTV, Sportpark 15.00 Kermis, Kampweg Zondag 26 juni 09.30 Clubkamp. LTV, Sportpark 15.00 Kermis, Kampweg Maandag 27 juni 12.00 Rondje Soesterberg Radio Soest 18.30 Clubkamp. LTV, Sportpark 19.00 Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.30 Harmonie Odeon 19.30 Klaveijassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Vergadering FNV, Hoeksteen Dinsdag 28 juni 10.00 Spreekuur, Drie Eiken 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 18.30 Clubkamp. LTV, Sportpark 20.00 Bridge, Drie Eiken 20.00 Vergadering Postiljonschool 20.00 Bestuursvergadering EHBO 19.30 Herinrichting Dorpsplein in raadscommissie Soest Woensdag 29 juni 14.00 Ballet Laetitia, Dorpshuis 18.30 Clubkamp. LTV, Sportpark 19.30 Drumband, Odeon 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11