Puf/ie ,c7la//' '^Trouwen? Best, maar dan met ons zessen! iSOESTERBERG f Soester tuincentrum Nieuws van Soesterbergs Belang Luisa f g van weggeweest 'DE SPITSHEUVEL' Roefelen zonder financiële steun van gemeentebestuur O' Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten bibliotheek RUIME KEUZE TUINHUISJES Barbecue-Restaurant Nicole Gorter en Mare van Veen dansen na promotie voor C j TEGEN ZEER SCHERPE PRIJZEN Dief leegt kluisje De ongekende klasse van Gratis föhn bij Syllie Hair! Kapsalon Zonnestudio Ons Kent Ons De correspondent van de Soesterbergse Courant Kampioen Latijns-Amerikaans klasse D WOENSDAG 22 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 13 Trouwen is weer in. Er zijn zelfs wachttijden voor gerenommeerde trouwzalen. Zo is die van Zeist soms langer dan een jaar volge boekt. De van huis uit Soester bergse Annette Hondeveld (26) kreeg in Dio Neyssen (29) ineens vijf vrienden. Dio heeft sinds de schoolbanken een hechte band met Menno Zorn (29) en Erik Lepage (32). En zoals dat gaat: ze kozen elk een beroep en een vriendin. ■Meestal is dat het einde van een close 'pïendschap, echter niet bij dit drietal. De toegevoegde dames bekeken dit al- fès en overwonnen; het trio breidde zich git naar zes. Dio en Menno zochten een jak in Amersfoort, terwijl Erik het met ilma Hop (30) in Leusden zocht en fond. io: 'Twee jaar geleden op mijn ver- ardag (8 december) keken we met ons [essen over een glas met geestrijk vocht :n beloofden we elkaar dat we elk een jhuis gingen kopen en daarna zouden trouwen. Waarom? Weet jij veel na een saar borrels? Wel, een huis hebben we »ekocht en de tweede afspraak volgde Dp vrijdag 17 juni. Het klinkt niet zo ro mantisch maar het is wel echt, het is ze- eer anders dan anders.' De organisatie voor zo'n monsterhuwe lijk van drie echtparen viel niet mee. Bij een normale trouwerij komt heel wat kijken, dit is nog even iets moeilijker. Waar, hoe en waar verder? Met zes mensen weetje meer dan twee en kun je ook meer, dus ieder kreeg een op dracht. Onlangs meldden ze zich bij el- I I I Jl i i i i rt» of j kaar en luidde het eenvormig: Op dracht voltooid. Dat bleek dan ook op vrijdag 17 juni in de bovenzaal van het statige landgoed Sparrendaal in Drie- bergen-Rijsenburg, gevolgd door een Op de foto v.l.n.r.: Dio Neyssen met Annette Hondeveld, Menno Zorn met Astrid Homveld en Erik Lepage met Wilma Hop. SOESTER TUINCENTRUM WIEKSLOTERWEG SOESTER TUINCENTRUM Ruime parkeergelegenheid. Wieksloterweg 37 (W.Z.) - Soest Telefoon 02155-1 67 76 IAinUiN33NIDi H31S30S 33Mü3i01S)l3IM IAinUiN30NirUU3JLS30S enorme receptie. Daarna trokken de drie nieuwe echtelieden zich elk met hun familie terug voor het diner, maar vervolgens barstte in hetzelfde land goed het bruiloftsfeest los van drie, nee zes vrienden met hun grote schare fami lie, vrienden en bekenden. Ook de hu welijksnacht deden ze samen, dat wil zeggen in drie kamers van hetzelfde ho tel. Dio: 'Wij zijn ook nog getuigen van elkaar en dan kan het nooit meer ka pot'. Een onbekende haalde vorige week maandagochtend een kluisje leeg bij een sauna aan de Amersfoortsestraat. De huurster van het kluisje bemerkte plotseling dat ze haar kluissleuteltje verloren was. Toen ze aankwam bij haar kluisje, bleek de sleutel in het slot te zit ten. Haar handtas met daarin sleutels, rij-en kentekenbewijs en 550 gulden, was inmiddels, net als de dief, verdwe nen. Openbaar vervoer Op verzoek van enkele leden van de VSB werd de busverbinding ter sprake gebracht. Daarbij kwamen zij tot een aantal opmerkelijke ideeën voor de toe komstige dienstregelingen. Het bestuur van de VSB heeft de Vervoersmaat schappij Centraal Nederland schrifte lijk om een onderhoud gevraagd ten einde met hen hierover van gedachten te wisselen. Reparatie hek De VSB heeft het College van B. en W. schriftelijk vragen gesteld over het her stel van het kapotte hekwerk naast de algemene begraafplaats. Een gedeelte van het hek is vernield en de aard van het terrein vraagt om herstel van dit hek. Het College reageerde hierop dat het hek rondom de voormalige riool zuivering hiervoor niet in aanmerking komt. Dit terrein ligt echter aan de Kampdwarsweg en achter de alg. be graafplaats en is door de VSB niet als zodanig genoemd. Urnenniuur De VSB heeft men genoegen waarge nomen dat op haar verzoek een fraaie urnenmuur is geplaatst op het terrein van de alg. begraafplaats. In overleg met leden van de VSB is een juiste loka- tie vastgesteld, waardoor mogelijke hinder tot een minimum wordt beperkt. In de muur kunnen 32 urnen worden geplaatst. Voor nadere informatie kan men zich in verbinding stellen met uit vaartverzorging Smorenburg, tel. 51223. Ledenvergadering VSB Het bestuur van VSB nodigt de leden uit de algemene ledenvergadering bij te wonen die zal worden gehouden op donderdag 23 juni a.s. te 20.00 uur in het Dorpshuis. Na de bekende zakelijke punten wordt aandacht geschonken aan het thema 'groen in beweging'. Dhr. Ad van de Kar, medewerker van de af deling Groenbeheer van de gemeente Soest, zal nader ingaan op 'waarom ver andert het groen in Soesterberg, wat doet de gemeente daaraan en wat kan men daaraan doen?' E.e.a. wordt on dersteund met dia-beelden. De bijeen komst is openbaar, met andere woor den: ieder is welkom. Milieuverontreiniging De VSB heeft de afdeling Milieubeheer van de provincie Utrecht gevraagd een onderzoek in te stellen op het terrein aan de Kampdwarsweg, ook wel het "Gat van Cirkel" genoemd. Opvallend is dat aldaar geplante struiken om on bekende redenen verdorren. De VSB heeft verzocht grondmonsters te nemen om na te gaan of hier sprake is van grondverontreiniging. Composteerinrichting Uit een schrijven van het College van B. en W. aan de VSB blijkt dat zij nog steeds van mening zijn dat op het terrein van de voormalige rioolzuivering aan de Kampdwarsweg een composteerin richting voor tuin- en plantsoenafval gerealiseerd moet worden. De gemeen te is in afwachting van een vergunning voor deze inrichting. De VSB is van me ning dat het inrichten van een compos teerinrichting in het stiltegebied van de alg. begraafplaats onjuist is. Ook is zij van mening dat de nu nog rustige Kampdwarsweg dan intensief zal wor den gebruikt door een veelvoud van on gewenst vrachtverkeer. De VSB is van mening dat elders in de gemeente Soest een dergelijke inrichting beter opge richt kan worden en Spesterberg meer dan genoeg is voorzien van geluidshin der. Bewijzering kruispunt De VSB zal de gemeente Soest ander maal verzoeken het kruispunt Zeister- spoor-Richelleweg-Mercury te voor zien van richtingsborden. Vooral nu de vakantietijd aanbreekt is het wenselijk dat duidelijk wordt aangegeven welke richting men dient te nemen. Zo komt het voor dat fietsers vanuit het Zeister- spoor via de autoweg en over het via duct naar het Mil. Luchtvaart Museum rijden. De VSB is van mening dat dit ge vaarlijk is en door het plaatsen van bor den kan worden voorkomen. Reflectielijnen De VSB zal de gemeente Soest verzoe ken de weg tussen het viaduct aan de Kampweg tot het Kamp van Zeist te voorzien van reflectielijnen. De scherpe bocht na het viaduct is vooral bij duis ternis voor het verkeer onoverzichtelijk en daardoor gevaarlijk. Het aanbren gen van duidelijke reflectielijnen in het midden en aan de zijkanten kan de vei ligheid van het verkeer bevorderen, al dus de VSB. Groet naar Soesterberg De VSB vraagt alle Soesterbergers die elders hun vakantie doorbrengen een ansichtkaart te sturen naar: VSB, Post bus 126,3769 ZJ Soesterberg. De VSB is benieuwd naar wat er zo leuk, mooi, aantrekkelijk of lelijk op het vakan tie-adres is, vergeleken met Soester berg. Het aardigste idee en de leukste kaart worden beloond met een prijs. De kaarten worden 9 september a.s. op de Infomarkt in het Dorpshuis tentoonge steld. Bevrijdingsfeest 1995 "Oorlogskinderen laten mee in feestvreugde." De VSB heeft het Oranje Comité me degedeeld dat zij ook medewerking zullen verlenen in de feestweek 1995. Ten eerste verstrekt de VSB aantrekke lijke prijzen voor de drie mooist versier de tuinen. Vervolgens is zij voornemens om een aantal kinderen uit een Euro peesoorlogsgebied uit te nodigen voor een verblijf in Soesterberg gedurende de feestperiode in 1995. Zij wil dit be spreken met de commandant van de Vliegbasis Soesterberg, het Kontakt der Kontinenten, andere participanten en deskundigen. genieten Ze was geen onbekende in Soesterberg. Men kende haar van de befaamde muzika le omlijsting bij recepties, diners, bruiloften en partijen. Enkele jaren geleden werd zij geconfronteerd met een vrij ernstige ziekte en het vooruitzicht dat zij mogelijk blind zou worden. Zeis langzaam maar zeker uit een diep dal geklommen en heeft met succes haar instrumenten weer bespeeld. Zo kan men haar weer beluisteren op het hammondorgel, de synthesizer, rhythm mix, accordeon, keyboard en piano. Bureau Soesterberg Dorpsplein 17a, Soesterberg Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 03463-51555 Openingstijden: maandag t/'m vrijdag 12.00-13.00 uur en ook donderdag 19.00-21.00 uur Alarmnummer 06-11 Dineren in ons a-la-carte restaurant, overdekt barbecuen, daarvoor kunt u vanzelfsprekend bij ons terecht. Maar wilt u eens iets anders, maak dan op een zonnige dag kennis met onze nieuwste specialiteit: glasgrillen op het terras! Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag 07.30 - 23.00 uur. Zondag vanaf 16.00 uur. Zaterdag vanaf 17.00 uur. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (nabij Stichtse rotonde) Tel. 033-615631 Ongeveer 215 kinderen gaan za terdag roefelen: overal aankomen wat anders helemaal niet mag. Om half tien worden ze bij het Casino aan de Kampweg verwacht. Daar krijgen ze de formulieren met de verrassing wie waar naar toe gaat. De start is feestelijk met het oplaten van ballonnen, een item dat er steeds goed in gaat. Hans van Epen, coördinator van deze Roefeldag moest even slikken toen hij nul op het request kreeg van de gemeente Soest. Zoals in 1993 hadden ze de gemeente Soest om een financiële ondersteuning verzocht en toen ook ge kregen. Nu wilde de gemeente hen die hulp niet verstrekken. Van Epen: "Het had formeel moeten worden aangevraagd, onderbouwd met een staat van inkomsten en uitgaven. Dit hebben we in 1993 ook niet gedaan en waarom nu wel? Een groot aantal bedrijven doet spontaan mee, voor niets, terwijl hen dat ook wat kost. Zelfs de gemeente Zeist is jaloers op dat klei ne dorpje, want ze krijgen het niet van de grond. En de gemeente Soest laat ons zitten." Van Epen vraagt zich af of de gemeente dit ook had gedaan als zoiets bijzonders als het Roefelen is, in Soest had plaats gevonden. "Zou die bult dan toch te hoog zijn?". Het is vlak voor de finale een fikse domper. Tijdens het urenlang roefelen zouden de kinderen worden voorzien van een zakje met brood, een appel en dergelijke. Men tracht nu op een andere wijze daarin te kunnen voorzien. Deze domper zal de pret ech ter niet kunnen drukken, daarvoor is het 'roefelenfeest' veel te leuk. Als u uw baar laat permanenten, speciaal met de Inter Phase, de derde generatie Amino-permanent, krijgt u een gratis föhn! Wegens groot sukses loopt de aktie door t/m 9 juli 1994. Wij zijn ook op maandag de gehele dag open! Ook kleuranalyse/haarkleuranalyse Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger. Sinds de start op 15 september 1993 van de Soesterbergse Courant hebben velen in de galerij van Ons Kent Ons ge staan. Het gebeurde meestal na een aanwijzing of zo maar na een schriftelijk verzoek. Maar kan zoiets ook spontaan gebeuren? De uitnodiging daartoe werd gedaan en staat nog steeds open. Vertel maar iets over de krant, was een opmerking, vandaar. Zoals gezegd, het begon met de Soes terbergse Courant op 15 september. Met dhr. Paul Smit, de grote baas van de Soester Courant, waren duidelijke afspraken gemaakt: Ik wil geen dode brievenbus die stomweg berichten doorgeeft, maar jij zorgt voor de nodige kopij. En zo is het begonnen. Van huis uit ben ik geen journalist, geen schrij ver, maar gewoon iemand die 36 jaren bij de marechaussee heeft gediend. Vanuit de verenigingen en ook van vele particulieren werd de kreet gehoord: Hadden we ons suffertje maar weer. Van de vele onderzochte mogelijkhe den was dit toen een redelijk alternatief. Nu, negen maanden later, is het de grootste krant in Soesterberg en wordt hij bij meer dan duizend abonnees be zorgd. Met andere woorden: kennelijk is dit toch het redelijk alternatief gewor den. In het begin denk je daar niet aan, maar elke woensdagmiddag ligt die krant op de deurmat. Dat betekent elke maan dagmorgen kopij inleveren op een dis kette aangevuld met foto's en daarna direct weer aan de slag voor de volgen- v de uitgave. Het houdt je van de straat, is een bekende kreet, voor mij is het juist in de straat. In de afgelopen negen maanden heb ik meer mensen in Soes terberg leren kennen dan in al die bijna dertig jaren dat we hier wonen. Soesterberg greep gelukkig deze krant aan om vereniging, bedrijf, instelling enz. meer in de openbaarheid te bren gen. Het is daarom ook een krant voor het dorp en op dat punt laat ik mij best gebruiken. Ik tracht op eenvoudige wij ze het dorpsnieuws te brengen, niet met enorm lange verhalen, het liefst kort, zakelijk, stellig en zo mogelijk duidelijk. Uiteraard kom ik op afroep, bijna net als een dokter, maar een beknopte om schrijving in de brievenbus werkt ook uitstekend. En dan de steeds weer ke rende echte Hollandse vraag: wat ver dien jij nou aan die krant? Sommigen willen het niet geloven, maar echt dit is net zoals zovelen doen een stuk vrijwil ligerswerk en dat doe je voor niets. En nu gaan heel wat vingers naar het voor hoofd. Wel, je moet er maar een gek voor vinden en mogelijk ben ik zo ie mand. Gelukkig zijn er meer van zulke mensen die bijna al hun vrije tijd opge ven voor het bevorderen van een stukje positieve samenleving. Tot op heden kreeg de Soesterbergse Courant nog steeds het groene licht. Met andere woorden: we gaan rustig door, echter blijft één dringende wens niet vervuld en dat zijn de kleine en de grote adver tenties. Voor een krant is dit de basis van haar bestaan, maar vooral laat onze Soesterbergerse middenstand het nogal afweten. Een krant die door driekwart van de dorpsbewoners wordt gelezen moet voor elke middenstander toch een zeer aantrekkelijk gegeven zijn om re clame te maken. Maar wie weet komen ze na de vakantie over de brug. Voor u allen een prettige vakantie en tot de vol gende week woensdag met weer uw Soesterbergse Courant. Met vriendelijke groeten, Piet Taai. Aan de bar van de sfeervolle dans zaal Van Rellum aan de Radema- kerstraat zaten de dansgasten met een glaasje fris even uit te rusten van het eerste gedeelte van de les. Tussen hen in zaten de Soester bergse Nicole Gorter en haar Soester danspartner Mare van Veen nog te genieten van hun op merkelijk danssucces. Het is ook niet niks als je Nederlands kam pioen Latijns-Amerikaanse dan sen klasse D bent. Nicole betrad Van Rellums dansschool voor het eerst in 1989 en Mare kwam bij toeval een jaar later binnenvallen. Het was niet alleen de gezelligheid maar ook de vakmanschap in het stijldansen die hen deed besluiten bij deze dansschool te blijven. Ze volgden de clublessen als een soort ontspanning, tot het begrip wedstrijddansen werd genoemd. Van Rellum: 'Ongeveer een jaar of zes geleden deden we nog aan wedstrijd- dansen en ook toen met succes. Maar de clublessen vroegen alle aandacht en dat gaat voor. In januari van dit jaar be gon ik eens te praten over wedstrijd- dansen en dat sloeg aan. Je begint dan met een kleine groep en daaruit kwa men Nicole en Mare als de besten naar voren'. Mare: 'Het begon meer als een grap, maar Nicole en ik voelden best iets voor het wedstrijddansen en ook voelden wij elkaar goed aan.' Het werd toen werken aan onder andere de voettechniek en houding. Nicole: 'Eind januari was er wedstrijd dansen in Driebergen en wij wilden on- Mare van Veen en Nicole Gorter. ze mogelijkheden eens testen. We dan sten goed geconcentreerd en precies zoals we het van dhr. Van Rellum had den geleerd. Ondanks ons gebrek aan wedstrijdervaring, slaagden wij als nummer één'. Daarna volgden nog drie wedstrijden in de Latijns-Amerikaanse dansen en ook deze werden met goed gevolg afgelegd. En toen naderde het Nederlands Kam pioenschap Latijns-Amerikaanse dan sen klasse D weer in Driebergen. Twaalf dansparen, waaronder Nicole en Mare, werden geselecteerd voor de grote finale. Het werd een sportief dansgevecht met de besten van heel Ne derland. Mare: 'Ook toen hadden we echt onze dag en ging alles zoals we het geleerd hadden. Aan het eind konden we onze oren niet geloven toen Nicole en ik Nederlands danskampioen waren geworden'. Mare, nog steeds vrijgezel ('ik wil mijn vrijheid graag houden'), en de gehuwde Nicole Gorter kijken met stralende ge zichten terug op het succes. Uiteraard is het ook een groot compliment voor hun dansleraren, dhr. en mw. Van Rellum. Is het zo mooi geweest? Nicole: 'Nee, we zijn gepromoveerd naar de C klasse en die gagn we ook even halen'. Dan is de tijd van praten voorbij en staan ze in de fiere danshouding tegenover elkaar. Dhr. Van Rellum geeft rustig en duide lijk zijn aanwijzingen en even later is de dansvloer voor Mare en Nicole, op weg naar het C-kampioenschap in de La tijns-Amerikaanse dansen. ea stichting openbare bibliotheek Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg Prentenboeken Kattelied (Andrew Matthews). In dit schitterend uitgevoerde pren tenboek staat het verhaal hoe Ónze- Lieve-Heer de dieren niet gescha pen, maar gezongen heeft. Tot zijn verrassing komen bij een lied katten uit de lucht vallen en blijkt na enig zoekwerk dat hij de katten bij de boer (muizen) en bij vissers kan plaatsen. Heerlijk katten- en schep pingsverhaal. Dino ABC (Jan Pienkowski) Alfabetboek in pop-up techniek over dinosaurussen en andere pre historische dieren. Bij elke bladzijde die je open doet komen de dieren naar voren.: van Allosaurus tot de Zephyrosaurus: in dit boek komen ze allemaal tot leven. A-boeken Familie Mol-de Mol staat er goed op (Hans de Beer Burny Bos). Moerder Mol de Mol verdient het geld en gaat 's morgens vroeg aan het werk. Vader die vroeger in de mij nen heeft gewerkt doet het huishou den. Dan is er de tweeling Stoffer en Streep en oma. Ze is heel oud en rijdt in een rolstoel. Heel hard! Een ge wone familie of niet...? B-boeken Kromme tenen (Robert Leeuw). Dit verhaal speelt in een tijd toen nog bijna niemand tv of centrale verwar ming had, en al helemaal geen nin- tendo of walkman. Was het toen maar een saaie boel of viel er genoeg te beleven? Lees en huiver over: Een jeugd in de Almelose Pieter Post- straat. C-boeken Schimmen uit het verleden (Theo Engelen). In hun nieuwe huis ontdekt Sander op zolder een geheime kamer waar tijdens de Tweede Wereldoorlog twee joodse jongens waren onderge doken. Als hij in een bureaula brieven vindt van de moeder van één van de jon gens, gaat het verleden echt voor hem leven. Spannend boek met een verrassende ontknoping. Volwassenen De tuin met de lelies (E. Buchman). In het Engeland van voor de Tweede Wereldoorlog spelende roman over liefde, passie en traditie op een nostalgisch landgoed, omlijst door de elegante verhalen uit een Engelse tuin. Vleugels van de dageraad (O. Lo- renzo). Een Cubaanse luchtmachtofficier vlucht van Cuba naar de Verenigde Staten. Twee jaar later keert hij in het geheim terug om zijn gezin op te halen. De wreker (R. Pearson). Een rechercheur die getuige was van de moord op zijn vrouw, moet later in Californië twee zelfmoorden on derzoeken waarvan hij vermoedt dat het moorden zijn. Zonen van chaos (P. Schaap). In deze science-fiction/fantasy ro man wordt de macht van de goden door de ambities van de mensen on dermijnd en afgezwakt. Onder één dak (Dieuwke Winse- mius). Een onderwijzeres vindt een baan en een woning in Drenthe en er volgen veel verwikkelingen voordat de lief de haar beslag krijgt.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13