,EMKA SPORT! Politici verslaan wederom ambtenaren Niemand mist de golven vanuit zee Deelnemers Avondfietsvierdaagse vallen van de regen in de prijzen Duivenberichten Weer medische zending uit Soest naar ziekenhuizen in Kozle Expositie in gerestaureerde schaapskooi Stimulans Burgemeester van Sarajewo krijgt geen gehoor bij gemeente Soest WOENSDAG 22 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 Gemeentelijk volleybaltoernooi prooi voor GGS VOLLEYBAL VISSEN Boer wekt visser tijdens wedstrijd aan Kleine Melm Beveiligt alles! Snelle service en kwaliteit voor een scherpe pnjs. Tel. 24142 Nieuwstraat i-n Soest. Beach volleybaltoernooi van Vereniging Vrijwillige Brandweer Waarnemingen PASO in De Vriendschap Rommelmarkt voor Tsjernobyl levert 3.985 gulden op laMESEa Zwemfestijn voor baby's, peuters en ook kleuters Vlooienmarkt in Aqua Indoor op zaterdag 25 juni Gestolen schoenen en tassen aangetroffen Voor de derde maal in successie heeft GGS (Gereformeerde Ge meentebelangen Soester Courant) het gemeentelijke volleybaltoer nooi gewonnen op haar naam ge schreven. In een spannende finale in sporthal Beukendal werd vorige week dinsdag twee keer met 16-14 van de afdeling Wegen, Ruimte en Milieu (WRM) gewonnen. GGS had in de eindstrijd het geluk dat er niet op tijd werd gespeeld. Waar de poulewedstrijden via de klok werden geregeld en niet langer dan tien minu ten duurden, werd de strijd om de eer ste en de tweede plaats beslist in een duel om twee gewonnen sets. WRM ging daarin voortvarend van start, nam een 12-0-voorsprong en leek de eerste klap te hebben uitgedeeld. Verrassend was de wijze waarop GGS terugkwam en alsnog de eerste set met miniem verschil naar zich toe trok. Een herhaling deed zich voor in de tweede slagenwisseling. Op 8-1 zag het ernaar uit, dat WRM een derde en beslissende set zou forceren, maar andermaal trok GGS in een spannende eindfase aan het langste eind. Daarmee werd het onge slagen GGS, dat in de poule zware te genstand kreeg van de Brandweer Soest, voor de derde keer eerste. WRM steeg van vier naar twee. Ook de wedstrijd om de derde plaats werd in twee sets beslist. De Brandweer Soest, vorig jaar nog negende, klopte de afdeling Burgerzaken/Huisvesting (elfde in 1993) met 15-9 en 15-12. Evenals vorig jaar eindigde Reiniging en Voertuigenbeheer als vijfde. Groen, Natuur en Landschap zakte van vier naar zes en het eerste team van de Brandweer Soesterberg, vorig jaar nog verliezend finalist, moest ditmaal ge noegen nemen met de zevende stek in Ontspanning en inspanning in Beu kendal. Foto: Goos van der Wilt. de eindrangschikking. Eén plaats lager finishten hun collega's uit het tweede team. Daarachter kwamen Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (van acht naar negen), Financiën (van zeven naar tien), Personeel, Organisatie en Infor matie (van zes naar elf), Sociale Dienst verlening 1 (op twaalf gebleven), de nieuw binnengekomen Sociale Dienst verlening 2 en op de veertiende plaats sloot Kabinet, Voorlichting en Interne Zaken de rij. Kaviz was in 1993 ook al als laatste geëindigd. De ploeg kreeg de poedelprijs, omdat het in zes duels geen wedstrijdpunten verdiende. De organisatie van het sportief verlo pen gemeentelijk volleybaltoernooi was in handen van Retien Rademaker, Ria Bouwhuis en Josien Renou. Zij vra gen zich af wanneer het college weer eens meedoet. Het schitterde wederom door afwezigheid, ook al reikte burge meester Hans de Widt na afloop de prij zen uit. Een oplettende boer moest zaterdag één van de deelnemers van de viswed strijd aan de Kleine Melm wakker schudden. De aandacht van de visser was verslapt, nadat hij al geruime tijd niet had beet gehad. Er waren meer leden van De Snoek baars, van wie het geduld in de vierde wedstrijd van de zomercompetitie op de proef werd gesteld. Toen het na ne gen uur harder ging waaien, werd er be ter gevangen. Behalve aan het begin van het parcours, waar de slapende vis ser zat. Een stuk verder, op stek 50, zat Richard Horst die zaterdag aan het langste eind trok. Met een vangst van 41 vissen scoorde hij een totale lengte van 9.57 meter. Op ruime afstand ein digde Willem Latamahina als tweede met 6.15 meter. Gert van Drie moest genoegen nemen met de derde plaats, omdat hij twee centimeter vis minder ving. De top drie van de wintercompeti tie eindigde tijdens de vierde zomer wedstrijd bij de beste tien. Evert Kasius werd vierde, Gerrit Kasius vijfde en winnaar Jan Livestro negende. Het enige dat ontbrak waren de golven die bij vloed vanuit zee het zand overspoelen. Maar voor de rest had het toernooi van de Ver eniging Vrijwillige Brandweer Soest en Stam/SoVoCo alles weg van een echt beach volleybaltoer nooi. Er was zand in overvloed, de wind deed zijn werk en toch was het zaterdag in de Lange Duinen aangenaam verpozen. En de deelnemers lieten niet de schillen en de dozen. De samenwerking tussen de brand weerlieden en de volleybalvereniging was perfect. De spuitgasten zorgden voor kramen en andere materialen en Stam/SoVoCo, dat het jaarlijkse on derlinge toernooi hield, regelde de vol leybal-attributen en stelde bovendien haar kennis van het spel beschikbaar. Het was de eerste keer dat de Vereni ging Vrijwillige Brandweer een beach volleybaltoernooi hield. In verband met het zeventig-jarig bestaan wilden de brandweerlieden vorig jaar al een der gelijk evenement houden, maar de noodzakelijke vergunning werd op het gemeentehuis geweigerd. Meer dan zeshonderd korpsen in de lande werden aangeschreven. Dat le verde 22 duo's op voor het twee-te- gen-twee toernooi. Ze kwamen uit alle windstreken, uit Vlieland, uit Den Bosch, uit Beemster en uit Arnhem. Uit de ambtsgemeente van de voorma lige Soester burgemeester Paul Schol ten kwamen de winnaars. In de finale lieten ze Fire-busters uit Amstelveen in Beeld uit de halve finale tussen Fire- busters (achter het net) en Groningen. het zand happen. De troostfinale werd gewonnen door Beemster ten koste van Groningen. Ronald Christiaans en Arie van de Baan van het organiserende korps ein digden, evenals hun Soesterbergse col lega's, in de middenmoot. "Het was de eerste keer dat het werd ge houden en gezien de reacties niet de laatste keer," zei Christiaans. Wat hem betreft mag volgend seizoen een ander korps de organisatie op zich nemen. Maar als er niemand anders opstaat, sluit hij niet uit dat het tweede toernooi ook in de Lange Duinen zal plaatsvin den. Zo gunstig als de weersomstandig heden gedurende de eerste drie dagen waren, zo regende het pij- pestelen tijdens de afsluitende tocht van de Avondfietsvierdaag se. De ruim driehonderd deelne mers lieten zich echter niet kisten en haalden donderdagavond de fi nish zonder kleerscheuren. De dertiende Avondfietsvierdaagse liep daarom ook nu uit op een succes. De organisatoren van Tempo Toer en Super van Doorn konden dan ook te vreden terugblikken op het sportieve, meerdaagse evenement. Tijdens de vier tochten door en in de omgeving van Soest konden de fietsers meedoen aan verschillende prijsvragen. Elke avond mochten ze een vraag beantwoorden. Onder degenen die vier juiste antwoorden gaven, werden tien prijzen verloot. Dit zijn de prijswin naars: Opblaasboot: C. van den Deijssel; Vier strandstoelen: D. Vos; Reistas: Braam- hage; Rugtas: W. Schoon; Badlaken set: P. van Rijswijk; Tonka auto: S. van Stralen; Schooltas en map: D. Schots- ma; Pluche konijn: E. Egthuysen; Cooltas: A. Westhof; Oranje stropdas: C. Kulik. Maar daar bleef het niet bij. Super van Doorn had ook nog een kruiwagen ge vuld met aardappels, waarvan de deel nemers het gewicht moesten raden, het juiste antwoord was 46,5 kilogram. Foto: Goos van der Wilt. Ook hierbij vielen tien fietsers in de prijzen: Witte beer: Robert van den Bremer; Lederen bal: B. Dorrestein; Reistas: D. Koemen; Rugtas: M. van den Hoed; Badlakenset: M. van Herningen; Schooltas: Jac. van de Hoed; Zeven jus d'orange glazen: M. van de Lee; Speel goedauto: R. de Haag; Pluche konijn: S. van Wegen; Oranje stropdas: C. van Clastebruggen. Los gezien van al die prijzen kijken de fietsliefhebbers alweer uit naar de vol gende Avondfietsvierdaagse. Hetzelf de geldt voor de medewerkers van Su per van Doorn en de leden van Tempo Toer. Vrijdag 24 juni viert de Stichting Stimulans haar 10-jarig bestaan. De jubilerende stichting maakt van deze gelegenheid gebruik om de geheel gerestaureerde 18de eeuwse schaapskooi op het erf te openen voor publiek. In de schaapskooi zal een eerste exposi tie worden gehouden van schilde rijen, aquarellen en droog- en zij- debloemen. De geëxposeerde kunstwerken zijn ver vaardigd door zowel gehandicapten als niet-gehandicapten. "Deze bijzondere expositie past helemaal in de zienswijze van de Stichting Stimulans: met, voor en door elkaar", aldus Peter Bisschop, oprichter van de stichting. Er worden onder andere werken tentoongesteld van dag- en nachtverblijf Nieuwenoord uit Baarn. Opvallend is dat er door de kunstenaars veel gewerkt is met natuur lijke materialen. Daarnaast zijn er na tuurlijk een aantal werken waar de vier voeter het paard een grote inspiratie bron is geweest. De ruimte in de nostalgische schaaps kooi vormt een mooie entourage voor de tentoongestelde voorwerpen. De schaapskooi, die ooit nog eens dienst deed als varkenstal, is weer helemaal te ruggebracht in zijn oude staat. Bij de restauratie is de constructie van de schuur zoveel mogelijk behouden. On der andere het riet op de kap van de kooi is tijdens het opknappen ververst. Eigenlijk ontbreken alleen de schapen nog. Deze dieren zullen dan ook geen intrek nemen in de opgeknapte schaapskooi: de expositie van 24 juni zal namelijk de eerste zijn van vele als het aan de Stichting Stimulans ligt. Daarnaast zal de schaapskooi in de toe komst ook voor andere activiteiten van de stichting gebruikt worden. De expositie is voor publiek gratis toe gankelijk op: zaterdag 25 juni van 11.00-17.00 en maandag 27 juni tot en met zaterdag 2 juli dagelijks van 13.00-16.30. Via de aura verzorgt N. Hartman hel derziende waarnemingen. Hij doet dat op uitnodiging van PASO op donder dag 23 juni in gebouw De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vormt de laatste activiteit van PASO voor de zomer vakantie. Niet-leden kunnen de waar nemingen bijwonen tegen betaling van 7,50 gulden. Voor informatie, tel. 16777. De rommelmarkt die op zaterdag 11 ju ni werd gehouden voor kinderhulp in Tsjernobyl, heeft 3.985 gulden en 55 cent opgeleverd. De organisatoren van de rommelmarkt hebben zich tevreden getoond over de opbrengst. Aanvanke lijk bestond de vrees dat de actie voor Russische kinderen letterlijk in het wa ter zou vallen. De weersomstandighe den verbeterden echter net op tijd. Met het geld wordt hulp geboden aan kinde ren die radioactief zijn besmet door de ramp in de kernreactor in Tsjernobyl. Twee wedvluchten stonden zaterdag op het programma: Bourges over 597 kilometer en Roye over 327 kilometer. Bij De Vriendschap werden beide vluchten gewonnen door J. Beijer. Voor dezelfde prestatie zorgde H. Huisman van PV Soest. H. van Es van De Zwaluw streek de winst op in de wedvlucht vanuit Roye, terwijl zijn clubgenoot J. de Jong winnaar werd in de wedvlucht vanuit Bourges. In totaal kozen 962 duiven het luchtruim bij een zuidwesten wind. De hoogste snelheid werd bereikt door een duif van J. Beijer (De Vriendschap). In de wedvlucht vanuit Roye bereikte die een gemiddelde snelheid van 98 kilometer per uur. Roye PV DE ZWALUW H. van Es: 1 2 5 46 54 64 65 79 87; Th. Wigtman: 3 16 20 22 30 40 57; H. Vonk: 4 42 53; G. Rijksen: 6 8 3133; T. Klomp: 7 32 58 81; J.W.E. Siam: 9 23 38 41 56 59 69 69 7177; H. de Bree: 10 14 15 29 36 39 55 88; J. v.d. Brakel Zonen: 11 17 25 27 52 63 67 76 78 84; W. van Dorrestein: 1213 28 34 35 45 48 73; A. de Bes: 18 74 75; D. van Tol: 19 60 86; M. Kanters: 21 51; B. Roest: 24 H. Huisman: 1 2 4 10; L. Vogel: 3 9 11; A. Rookhuizen: 5 8; R. van 't Net: 6 12 13; A. van Hornsveld: 7. PV DE VRIENDSCHAP J. Beijer: 1; B. Schimmel 2 5 13 1416 17 26; Altenaar/Reijerse: 3 32 37 38; J. Wijnands: 4 23 25; J. Koster: 6 44 45; Vaessen/Vee- nendaal: 7 31 33 47; T. Kok: 8 24 27 42; Comb. Kamerbeek/Rauch: 9 19; Bourges PV DE ZWALUW J. de Jong: 1; H. de Bree: 2 5 8 23 26; A. de Bes: 3 18 28 38; M. Kanters: 4 9 19; B. Roest: 6 20 3133; J.W.E. Stam: 7 12 17 22; Gebr. de Bruin: 10 11 29; J. v.d. Belt en Klzn.: 13 14 25; Th. Wigtman: 15 32 36; J. Duijst en Zn.: 16; T. Klomp: 21; W. van Dorrestein: 24 27; J. v.d. Brakel Zonen: 30; V.d. Brakel-de Beer: 34 37; G. Rijksen: 35. PV SOEST H. Huisman: 14 5 9 12 13 14; R. van 't Net: 21015; A. Rookhuizen: 3; L. Vogel: 6 8; A. van Hornsveld: 7 11. J. Beijer: 1; J. Wijnands: 2 3 4 15 20; B. Schimmel: 5 8 13 14; H. v.d. Veen: 6; W. Cochius: 7 16; C. Kaats: 9 11 18 19 22; Comb. Kamerbeek/Rauch: 10 12; J. Buch- ner: 17; Altenaar/Reijerse: 21; T. Kok: 23. De gemeente Soest geeft geen ge hoor aan een oproep van de burge meester van Sarajewo. De burge meester van deze, door oorlog ge teisterde, stad roept Nederlandse gemeenten op om bij te dragen in het herstel van het openbaar ver voer van Sarajewo. In een brief aan de burgemeesters van gemeenten in heel Nederland spreekt burgemeester Kreselvljakoviae van de hopeloze situatie in zijn stad. "In Sara jewo heerst reeds meer dan twee jaar een totale verkeers- en communikatie blokkade. Sarajewo is op het ogenblik een soort concentratiekamp, waar het dagelijks leven van de bevolking van een ver onder de maatstaven van de he dendaagse civilisatie liggende kwaliteit is". De infrastructuur in de stad is door het oorlogsgeweld volledig verwoest, zo vermeld de brief. Toch heeft de burgemeester hoop: "Wij wensen weer een moderne stad op te bouwen, een multi-cultureel, multi-na- tionaal en multi-confessioneel Saraje wo, zoals de stad al van oudsher be hoorde tot de authentieke Europese, sfeer en tijd". Om die wederopbouw te realiseren vraagt hij niet alleen de hulp van Nederlandse gemeenten, maar van gemeenten over de hele wereld. Hij stelt Soms vraagt men zich wel eens af of het nu echt nog nodig is om goe deren naar Polen te brengen, maar toen de Stichting Jumelage Soest- Kedzierzyn-Kozle op vrijdag 10 juni met een grote partij medische artikelen bij de ziekenhuizen no. 1 en no. 3 arriveerde werden de Soesters met gejuich ontvangen. De zending bestond uit een grote partij verband, pampers, onder leggers, stoma's en een grote partij kleding voor het personeel van de operatiekamers. Die uniformen waren beschikbaar gesteld door MC Molendael. Diezelfde dag vierde men het 110-jarig bestaan van het ziekenhuis no. 3 in Bla- chowni. De Soester delegatie, bestaan de uit mevr. Wiemans en de heren Meij- erink, Ter Meer, Van Walsem en Ver- heus waren als eregasten bij dit jubi leum aanwezig. In haar toespraak me moreerde de directrice van het zieken huis, mevr. Rozalia Majewska, dat de Stichting Jumelage vanaf december 1992 de demente patiënten heeft gea dopteerd en regelmatig voorziet van de benodigde verbandmiddelen voor de incontinente patiënten. Na afloop van de receptie werd door de Soester dele gatie aan de directrice van deze afdeling een grote partij pampers, onderleggers, lakens en verband overgedragen. In zie kenhuis no. 1 in Kozle was men zeer verrast met de schenking van een rol stoel, beschikbaar gesteld door de di rectie van het verzorgingscentrum Hee renwegen te Zeist. De Stichting Jumelage adopteert sinds 1993 tevens een 4-tal huizen in Kozle en Kedzierzyn, waar de armste inwo ners een maaltijd kunnen nuttigen en de dag door kunnen brengen met spelen en handenarbeid. Een van die tehuizen in Kedzierzyn, waar de nood heel erg hoog is, kon men verrassen met een gift van 5.750.000,- zlotys. Voor dat geld kan de leiding levensmiddelen kopen, waarvan de bezoekers weer kunnen profiteren. Het stichtingsbestuur uit Soest zal nu trachten verf beschikbaar te stellen, en- venzo voor de technische school in Kozle. Als er niet spoedig wat gedaan wordt, is schilderen overbodig vanwege houtrot. Giften voor dit doel zijn uiteraard van harte welkom, evenals verf. U kunt zich persoonlijk van de situatie overtuigen als u een keer een busreis naar Polen maakt. Er is daartoe gelegenheid, want van 8 tot 15 september hoopt de Stich ting Jumelage weer een reis naar Ked zierzyn/ Kozle te organiseren, waaraan tevens een 2-daagse trip naar Praag is gekoppeld. V.l.n.r. Kees Ver heus, Gert Meye- rink, Ria Wiemans en Herman van Walsem bij het uitpakken van de hulp goederen voor het ziekenhuis in Kozle. voor om de duizenden stadsvervoerss- ondernemingen over de gehele wereld één rit te laten rijden voor Sarajewo. Op 21 juni.aanstaande zou deze symbo lische rit door het stadsverkeer gereden moeten worden. "Deze symbolische donatie van de zijde van uw stad voor ons gemeentelijk vervoer, zal voor de bewoners van Sarajewo een rit in de richting van de 2 le eeuw zijn en zal on getwijfeld een enorme morele steun be tekenen", zo schrijft de burgemeester van Sarajewo. In een ambtelijke adviesnota aan het college van B W stelt men zich de vraag of de gemeente Soest wel op dit voorstel in moet gaan. "Het gemeente lijk beleid beperkt zich momenteel tot een bijdrage aan de Derde Wereld Groep", zo staat vermeld. "Het verle nen van medewerking aan de oplossing van vraagstukken in andere landen is een zaak voor de regering. Slechts in een zeer hoge uitzondering zou de ge meente iets extra's moeten doen", zo sluit de nota af. "Niet meewerken aan de oplossing van de openbaar vervoer- situatie in Sarajevo", zo luidt het advies. Het college stemt met dit advies in. Voor 2,75 gulden per persoon kunnen baby's, peuters en kleuters op zondag 3 juli deelnemen aan het zwemfestijn in Aqua Indoor. Dat tarief geldt te vens voor (aanstaande) moeders, ou ders, opa's en oma's en huisgenoten van de kinderen. Het zwemfestijn wordt gehouden tus sen 18.00 en 20.00 uur. Elke groep die lest in Aqua Indoor, laat zien wat ze heeft geleerd. Voor de baby's jonger dan zes maanden, die elke woensdag morgen al naar het zwembad aan de Dalweg komen, ligt een attentie klaar. Belangstellenden hoeven zich niet van te voren op te geven voor het zwemfes tijn. In Aqua Indoor kunnen 'snuffelaars' hun ogen weer uitkijken op de vlooien markt. Ruim honderd standhouders bieden op zaterdag 25 juni de meest uit eenlopende artikelen te koop aan. De sporthal van Aqua Indoor is daar voor van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Bezoekers moeten vier gulden entree betalen. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen, mits ze onder bege leiding van een volwassene zijn. De vlooienmarkt is georganiseerd door De Inbreng. Wandelaars ontdekten zondagmiddag is het struikgewas langs de A.P. Hil- horstweg tot hun verrassing een flinke partij splinternieuwe tassen en een gro te partij schoenen, deels eveneens nieuw. Ze informeerden de politie over hun vondst en die telde al met al 30 paar schoenen en 50 tassen. Na onderzoek bleken die afkomstig te zijn van een in braak die op 12 juni in een winkel in Nijkerk was gepleegd. Waarom de spullen in Soest waren gedumpt is on duidelijk.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17