HK Drie alternatieven voor 'lus' ZOMEROPRUIMING 20 tot 50% korting OPRUIMING KORTINGEN,», 60% Enditzijr ideknalle >rs van d< ezeweek: Babi n qq C1000 Soest-Zuid neemt bouwplan hoog op Privéles weer' MODE 9 98 kiio 8.98 Spaar 12.50 VAKANTIE- BEZORGERS WOENSDAG 22 JUNI 1994 JAARGANG NO. 43 Gemeente lanceert noordelijke hoofdwegenstructuur Bevolking kan na zomervakantie op plan inspreken Hil-ton herenmode De Ster damesmode De Ster kindermode 3 Actueel 9 Varia 15 Sport Bijlagen Man valt drie etages omlaag in liftschacht Erepenning Soest voor jubilerende dokter P. Rupert HOLLANDSE NIEUWE \>r' RUUD SMIT visspecialiteiterï Actie in winkelcentrum met steiger en handtekeningen op keyboard, piano of orgel met NU GROTE MERKEN VOOR KLEINE PRIJZEN! ZUID PROMENADE 12 SOEST - TEL. 02155 - 2 35 30 Malse Biefstuk Ribkarbonade Kersen 500 gram 1 99 Sperziebonen 500 gram 1 Sportsokken Saté Ajam of C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tei. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Gevraagd Soester Courant AVANT-GARDE Revolutionaire facelift Vast- van BREUKEIEN bv HET VLEESCENTRUM Bij ons scoort u altijd! K Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 "4 A Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 11.650 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Drie scenario's heeft het gemeentebestuur op papier gezet voor de noor delijke hoofdwegenstructuur van Soest. In twee van de drie alternatieven wordt de Van Weedestraat autoluw gemaakt en wordt er een kleinschali ge rondweg aangelegd. In het andere geval wordt op de drukke winkel straat eenrichtingsverkeer ingesteld. De kosten worden geschat tussen de 14 en 24 miljoen gulden, maar de verwachting is dat twee tot negen mil joen gulden kan worden terugverdiend door milieusubsidies en de ver koop van bouwgrond. De geschatte netto-kosten komen daarmee op 8 tot 15 miljoen gulden, aldus de gemeente. Als de noordelijke hoofdwegenstruc tuur volgens één van de drie alternatie ven wordt aangepast, zullen dergelijke beelden op de Van Weedestraat tot het verleden gaan behoren. Bij alternatief 1 wordt de Van Weede straat verboden terrein voor gemotori seerd verkeer. Uitzonderingen worden gemaakt voor het openbaar vervoer, voertuigen voor invaliden en bevoorra- dingsverkeer, maar verder moet de Van Weedestraat een domein voor de voet ganger worden. Het overige snelver keer zal moeten omrijden via een nieuw aan te leggen weg. Die loopt van de kruising Dalweg/Steenhoffstraat via de Korte Kerkstraat over het terrein van de brandweer en zal achter de bebou wing van de Lange Brinkweg door het weiland naar de Stadhouderslaan wor den doorgetrokken. Ter hoogte van de Anna Paulownalaan zal de 'lus' weer aansluiten op de Burgemeester Grothe- straat. De gemeente gaat ervan uit dat er dagelijks 16.000 motorvoertuigen op de rondweg zullen rijden. De maxi mum-snelheid zal worden vastgesteld op 50 kilometer per uur. Om de door stroming te garanderen, wordt het aan tal aansluitingen op de rondweg be perkt tot een minimum. Het winkelend publiek dat de Van Weedestraat wil be reiken, kan de auto achterlaten op de parkeerplaats bij het PTT-kantoor of bij de nog te bouwen vestiging van Al- bert Heijn (achter Beversteijn aan de Van Weedestraat). Bij alternatief 1 zal de verbinding Stad houderslaan-Van Weedestraat worden opgeheven voor autoverkeer. Verder zal het Nieuwerhoekplein worden gere construeerd om de wijk Soestdijk een betere ontsluiting te geven. In Soestdij- k-Oost worden alle wegafsluitingen verwijderd. In de straten die een verbin ding vormen met het omringende we gennet wordt eenrichtingsverkeer inge steld. Een en ander heeft het logische gevolg dat er op de Waldeck Pyrmont- laan, de Verlengde Talmalaan en de Julianalaan meer verkeer zal gaan rij den. Deze maatregelen zijn ook opge nomen in de alternatieven 2 en 3. Tot slot dient ook de kruising Dal weg/Beu kenlaan te worden gewijzigd, mogelijk in de vorm van een rotonde. Alternatief 3 Alternatief 3 vertoont voornamelijk overeenkomsten met alternatief 1. Het enige verschil vormt de route van de rondweg. Volgens deze optie loopt de rondweg vanaf de brandweerkazerne over de Lange Brinkweg. Na de Lange Brinkweg wordt hetzelfde tracé ge volgd tot aan de Burgemeester Grothe- straat, ter hoogte van de Anna Paulow nalaan. Wat nog onderwerp van studie moet zijn, is of de huidige tunnel onder de spoorlijn moet worden aangepast of dat er een nieuwe tunnel komt. Alternatief 2 Alternatief 2 wijkt sterk af van de ande re opties. Het verkeer in zuidelijke rich ting moet de Van Weedestraat volgen, al blijft parkeren daar uit den boze. In noordelijke richting wordt het verkeer omgeleid via een rondweg. Dat tracé begint op de Van Weedestraat, ter hoogte van de ingang van de nieuwe AH-zaak, loopt vervolgens achter de Korte Brinkweg langs en volgt vanaf de Stadhouderslaan dezelfde route als de rondweg van alternatief 1. Aan alternatief 2 kleeft het nadeel dat het verkeer uit het noorden eerst over de Van Weedestraat moet rijden om via de rondweg bij Albert Heijn te kunnen komen. Bij alternatief 2 wordt zowel voor de rondweg als voor de Van Wee destraat rekening gehouden met een verkeersintensiteit van acht- tot tien duizend auto's per dag. De noordelijke hoofdwegenstructuur is ontwikkeld om de leefbaarheid in het winkelgebied Van Weedestraat te ver beteren. Iedereen is zich er terdege van bewust dat de huidige situatie nauwe lijks nog aanvaardbaar Is. Ook voor Soestdijk-Oost zijn de maatregelen op de Van Weedestraat van belang. Zon der een geïntegreerd plan kunnen de verkeersproblemen in die wijk niet wor den opgelost. De gemeente zal daarnaast ook de pro blematiek in zuid (Vondellaan-Ossen- damweg-Koningsweg) moeten oplos sen. Een uitgewerkt plan moet nog wor den gemaakt. Met het totale verkeers plan wil de gemeente de doorstroming van het verkeer bevorderen, zonder dat het doorgaande verkeer door Soest daarbij toeneemt. Een ander uitgangs punt is dat het sluipverkeer uit de wij ken wordt geweerd. Hoe de netto-kosten voor de noor delijke hoofdwegenstructuur (ge schat op acht tot vijftien miljoen gul den) moeten worden gedekt, is nog niet aangegeven in de gemeentelijke notitie. Het college van burgemeester en wethouders heeft evenmin een voor keur bepaald voor één van de drie al ternatieven. Eerst krijgt de bevol king van Soest uitgebreid de moge lijkheid haar mening te uiten over de plannen. Van 5 september tot en met 2 oktober kan schriftelijk worden gereageerd. En op woensdag 21 sep tember wordt een inspraakavond gehouden in het gemeentehuis. In oktober vindt de ambtelijke verwer king van de reacties plaats, waarna het college op 1 november een keuze zal maken. Het uitgewerkte plan komt vervolgens op dinsdag 29 no vember aan de orde in de commissie ruimtelijke ordening en verkeer. Ook in die vergadering kan de be volking gebruik maken van het spreekrecht. Het raadsbesluit is te verwachten op donderdag 15 de cember Van Weedestraat 8a - Soest Van Weedestraat 7-9 - Soest Van Weedestraat 8 - Soest Ook wij gaan uitbreiden! Wij krijgen een mooie nieuwe grote winkel. Door al die verbou wingen heeft u de komende weken parkeerproblemen. Daarom SUPER-WEEKAANBIEDINGEN. Bij aankoop van een paar schoenen een TAS voor de HALVE PRIJS of Bij aankoop van een pullover een T-SHIRT voor de HALVE PRIJS Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 Coalitie vertoont eerste barstjes. Soester (22) op slag dood bij ongeval Paltzerweg. Busplan kost Soest 280.000 gulden. College: 'Subsidie voor overweg loopt geen gevaar'. Hoog Soestdijk viert 25-jarig bestaan. Integratie toverwoord in discussie sport. Onkruid verslaat gemeente op velden. DVS/LL maakt geen bokkesprongen. Eigen 'honk' voor Bentinck Fonds. Seniorenpagina met o.a.: Nieuw bestuur van Cosbo- Soest. Op 't Hoogt met o.a.: Gemeente wil voortaan meer 'sturend' geld uit geven en uitbreidings mogelijkheden in wijk Apollo vastgelegd. Een 22-jarige man uit Leiden is vrij dagmiddag ernstig gewond geraakt bij een val in een liftschacht in een flatgebouw aan de Dalweg. Hij was daar met een collega bezig met sloopwerkzaamheden op de derde etage, waarbij gebruik werd gemaakt van een pneumatische boor. De col lega voelde plotseling de vloer bewe gen, maar voordat hij kon waarschu wen brak er een stuk van het beton af en stortte de Leidenaar drie verdie pingen naar beneden. Aanvankelijk leken zijn verwondin gen beperkt te blijven tot een gebro ken pols en een hoofdwond, maar na onderzoek in de Lichtenberg werd de man opgenomen op de intensive care-afdeling. Bij zijn val bleek hij ook inwendig letsel te hebben opge lopen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. Sinds afgelopen zaterdag is dokter Paul Rupert, verbonden aan het ge zondheidscentrum De Bundeling in Soest-zuid, de drager van de erepen ning van de gemeente Soest. Het ge meentebestuur kent de onderschei ding toe aan personen die zich bij zonder verdienstelijk hebben ge maakt voor Soest. Burgemeester Hans de Widt reikte de penning uit aan de volledig ver raste huisarts. Dat gebeurde tijdens de zeer druk bezochte receptie ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van dokter Rupert. Het aantal bezoekers in de Bundeling dat over steeg ruimschoots de duizend, die in een onafzienbare rij hun opwachting maakten om hem hun gelukwensen en cadeaus aan te bieden. Op zee gekaakt en licht gezouten Bij ons vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 1e kwaliteit van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 - 1 52 88 De strijd tegen het uitbreidings plan voor Soest-Zuid is losgebar sten. Niet alleen meer op papier strijden buurtbewoners tegen de geplande hoogbouw, zaterdag gin gen ze voor het eerst de straat op, een actievorm die de komende an derhalve week nog vaker zal wor den gehanteerd. Leden van het buurtcomité staken za terdag hun nek uit in winkelcentrum Hartje-Zuid. Op het plein van de Zuid promenade plaatsten ze een steiger van 14,5 meter hoog. Dat is de goothoogte van het gebouw met vier woonlagen dat volgens het huidige plan zal worden ge bouwd. Die hoogbouw vormt het voor naamste struikelblok voor de omwo nenden. Ze zijn zeer verbolgen over het feit dat de gemeente in eerste instantie de indruk had gewekt dat er eengezins woningen, afgestemd op de huidige be bouwing, zouden worden gerealiseerd. Schrik en verrassing waren dan ook groot toen de bewoners het nieuwe plan onder ogen zagen. Behalve de hoogte van de gebouwen struikelen ze over de toename van het verkeer in de kleine woonstraten. "De mensen hebben nu al last van het ver keer. We hebben de gemeente reeds een brief geschreven over het sluipver keer. Dat wordt straks alleen maar er ger. Er komen ongeveer 150 tot 200 woningen bij en ook de uitbreiding van het aantal winkels zal extra verkeer aan trekken", zegt Rob Swart, één van de actievoerders die zaterdag handteke ningen verzamelden. Bezwaar Leden van het buurtcomité zullen in al le straten, die binnen het bestemmings plan Soest-Zuid vallen, langs de deur gaan om handtekeningen te verzame len. Ook komende zaterdag en volgen de week zaterdag zijn ze, met steiger, te vinden in Hartje-Zuid om hun actie kracht bij te zetten. Tot 4 juli hebben ze de tijd om bezwaar aan te tekenen tegen de plannen en bij dat bezwaarschrift zal de lijst met handtekeningen worden overhandigd aan het gemeentebestuur. Swart snapt niet waarom het plan er persé moet worden doorgedrukt. "Wij vinden niet dat het plan het algemeen belang dient. Er worden alleen finan ciële argumenten aangehaald. De ge meente kan niet aangeven wat het alge meen belang is. De woningen zijn ook niet nodig. We vermoeden dat de rijke re gepensioneerde Amsterdammers er zullen gaan wonen en niet de Soesters die op de lijst van woningzoekenden staan." Volgens Swart hebben de meeste on dernemers in Hartje-Zuid positief ge reageerd op de actie. Jasper van der Linden van Mode Jasper houdt er een andere mening op na: "Nu wordt de suggestie gewekt alsof de winkeliers voor hoogbouw zijn en dat is niet juist. De hoogbouw heeft niets te maken met het winkelcentrum en daarom snap ik niet dat ze hier komen staan. Volgens mij denken de meeste ondernemers er zo over." De actie was door de bewoners overi gens wel aangekondigd bij het college dat hen een vergunning had afgegeven om in Hartje-Zuid actie te voeren. Swart gaf zaterdagmorgen te kennen dat hij alleen nog maar goede reacties had gekregen. Hij acht de kans op suc ces voor het buurtcomité groot. Daarbij baseert hij zich op de geluiden die hij heeft opgevangen. "Voorstanders van het plan heb ik nog niet gehoord." Mocht de gemeenteraad het plan tegen de zin van de omwonenden toch goed keuren, dan zal het buurtcomité vol gens Swart niet schromen om strijd te blijven voeren, desnoods tot aan de Kroon toe. Met een steiger van 14,5 meter hoog zetten bewoners van Soest-Zuid hun ac tie tegen de geplande hoogbouw kracht bij. Ook de komende twee zaterdagen zullen ze in Hartje-Zuid te vinden zijn. Goed, snel en plezierig lessen bij een ervaren, gediplomeerde muziekleraar (conservatorium). Voor jong en oud, mét of zonder vooropleiding. Nu ook Keyboard groepslessen; de voordelige manier om snel een toetsinstrument te leren bespelen. Vraag vrijblijvend informatie bij Peter Loef Haverweerd 181, 3762 BG Soest Tel. (02155) 27330 as/ter •f 500 gram W W zakje, 3 stokjes w voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 SC3<5<3<5<5<3<5<3<5<5< '4' Nu ook heerlijk bruin JT fworden of blijven bij: 2< Schoonheidsinstituut X X X X Op vertoon van deze X advertentie de 11C keer GRA TIS! KXKXX5<X3<5<X5< 3< Jan de Rooystraat 3 6 3762 HM Soest tel 02155-26914 Afslank- en Nagelstudio Seance Andeweg Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Heeft u geen tijd om naar de kapper te gaan? Dan komt de kapper bij u aan. Afspraken telefonisch van 8.30-9.30 uur 18.00-19.00 uur Uw kapster aan huis k Telefoon: 02155 - 29112 pagina Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 zie onze advertentie op pagina 14 Altijd kwaliteit en betaalbaar.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1