Hulk V8" Nieuws van de bibliotheek Pa aruóhoch Een volk bij Hu 'Aan klassiek ballet raak je verslaafd' ia- Tt fT\ nieu Succes voor groep vwo-ers tm Autiste Marian Zuidema: 'Met tekenen kan ik mijn wereld zichtbaar maken' SOESTER COURANT 7Hem Van Oosten tse°les1t|1r^rgsestraat 57 totoservice tei. 033 so 7151 Balletdocente Sylvia Hustings: Griftland College op Griffioen-spelen Kinderboerderij de Vrije Teugel 25jaar Vrijwilligers Vakature Bank Verzekeringen V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Snelcursussen Frans, Duits en Spaans (voor beginners) Bijzondere expositie in De Bundeling O A stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand OPIC 495,- Kinderboerderij De Vrije Teugel NNereldM/inkel Bangladesh Filmhuis: 'Manhattan Murder Mystery' Muziek in Utrecht WOENSDAG 22 Ji Rondje Soesl ANVl De IRK Oogmeti Oogmeti Rood-grc Nabij tes Oogdruk 2: 3e film gratis Y TW Til Van Weedestraat 147, J ij K, tel. 25942 rl Hamseweg 21 Hoogland, Sylvia Hustings geeft sinds sep tember vorig jaar balletles in Ar- tishock" aan de Steenhoffstraat. Aan iedereen die maar wil onder wijst zij de kunst en de schoonheid van het klassieke ballet. Komende zaterdag zullen al haar leerlingen tijdens een uitvoering laten zien wat ze hebben geleerd onder Syl- via's deskundige leiding. Er is hard gewerkt voor de uitvoering. "De meisjes hebben zich volledig inge zet. Ze vinden het wel ongelofelijk spannend. Net als ik trouwens, het is toch een hoop geregel...". Sylvia be doelt met haar 'meisjes' niet alleen kin deren. "De minimumleeftijd van mijn leerlingen is 4 jaar, maar een maximum leeftijd is er eigenlijk niet", vertelt ze. Volgens Sylvia gaat het spreekwoord 'jong geleerd oud gedaan' in principe wel op voor de beoefening van ballet. "Toch kunnen mensen op latere leeftijd zich er best nog aan wagen. Je komt hooguit niet zo ver meer als iemand die heel jong begon". Aan de andere kant zitten er voordelen aan het lesgeven van wat oudere beginnelingen vindt Sylvia. "Ze zijn geïnteresseerder in de uitleg van de vaak moeilijke theoretische technieken en zijn meestal geconcen treerder bezig met het dansen", vertelt Sylvia. De kinderen wordt spelender wijs duidelijk gemaakt hoe bepaalde bewegingen in zijn werk gaan. "Je kunt ze toch moeilijk vertellen dat ze op een bepaald moment hun 'buikspieren ma tig moeten aanspannen'..." Enthousiasme Sylvia begon zelf al vroeg met ballet. "Ik heb het altijd leuk gevonden. Ballet was het gewoon!" Op de middelbare school probeerde ze, ondanks het huiswerk, zoveel mogelijk balletlessen te nemen. Het was dan ook niet meer dan logisch dat ze na haar examen naar de ballet school ging. Na het succesvol afronden van die opleiding deed ze nog een dans- examen op een hoger niveau en haalde ze het zogenaamde 'teachersexamen' waarmee ze les mocht gaan geven. Door de balletlessen wil ze iets van haar eigen enthousiame en liefde voor het klassieke ballet aan haar leerlingen overbrengen. De lessen worden gegeven volgens het systeem van, de 'Royal Academy of Dancipg'. Deze lesmethode komt uit Engeland. "De makers van dit systeem streven naar een zo hoog mogelijk bal letniveau van balletscholen over de hele wereld", vertelt Sylvia. "Er wordt ge werkt met een indeling in graden. Voor iedere graad wordt een examen afge legd en een diploma uitgereikt". Het internationale karakter van deze over de hele wereld positief ontvangen methode, komt bijvoorbeeld tot uiting in het afnemen van het examen. "De ex aminator komt dan uit Australië of En geland om hier in Nederland de exa mens bij te wonen", vertelt Sylvia. "Het is een goed opgebouwd lessysteem. Bo vendien werkt het motiverend, door die examens werken de leerlingen steeds ergens naar toe". Niet zoetsappig Ballet is niet echt makkelijk, maar wel heel erg leuk volgens Sylvia. "Zeg maar gerust verslavend!", zegt ze. "Je ziet dat de meisjes er veel plezier in hebben". Daarnaast is balletdansen goed voor lijf en leden: "Het is altijd gezond om je te bewegen. En als ballet op de juiste ma nier gegeven wordt, is het heel goed voor je lichaamshouding", zegt Sylvia. "De kleintjes krijgen door het dansen een beter coördinatie- en ritmegevoel. Bovendien leren ze naar muziek te luis teren en met elkaar om te gaan. Samen dansen is natuurlijk het allerleukste". Sylvia Hustings doet een balletoefe ning voor aan een groep jonge leerlin gen. Foto: Goos van der Wilt Op het moment zitten er geen jongens bij haar in de groepen. "Ja, dat is jam mer. Er wordt nog vaak tegen ballet aangekeken alsof het een zoetsappige meisjesaangelegenheid is". Sylvia ver telt dat het in steden als Amsterdam heel gewoon is dat jongens voor ballet danser leren. "Ballet is leuk, maar bete kent vaak keihard werken. De conditie van een volleerd balletdanser is te ver gelijken met die van een topatleet. Be paald niet zoetsappig dus". De uitvoering van zaterdag 24 juni be gint om 15.00 en wordt gehouden in het MAVO-gebouw aan de Valeriaan straat 167a. Iedereen is van harte wel kom. De entreekosten bedragen 3 gul den per persoon, kinderen kunnen gra tis mee. Twintig vwo-ers van het Griftland College hebben, niet zonder suc ces, deelgenomen aan de Grif fioen-spelen in Amsterdam. De verrichtingen van de scholieren waren goed voor een gedeelde der de plaats in een deelnemersveld van 24 scholen. In studentencentrum Uilenstede in Amstelveen waren de Griftlanders twee dagen op verschillende fronten ac tief. De cabaretgroep, bestaande uit Ole Chavannes, Lisette Sulenta, Jur- riaan Bles en Aukje Aerts, voldeed aan de hooggespannen verwachtingen door als eerste te eindigen met de anti-Jan- maatsketch. Bij het schaken zag Hugo van den Hengel kans om 23 concurren ten achter zich te laten en Mariska van 't Veer werd met de vierde plek beloond voor haar schilderij. Ook de muzikan ten handhaafden zich in de bovenste De winnende act van het Griftland College bij het cabaret: De anti-Jan- maatsketch. helft. Verder stond er onder meer vol leybal, de roeisimulator, badminton en tafeltennis op het programma. Omdat de teams uit maximaal twintig personen mochten bestaan, moesten verschillen de leerlingen op meer dan één onder deel uitkomen. De Griffioen-spelen worden georgani seerd door de Vrije Universiteit van Amsterdam. De scholieren bestrijden elkaar op sportief en cultureel gebied en krijgen bovendien de mogelijkheid om een kijkje in de keuken van de universi teit te nemen. Nu al staat vast dat het Griftland College ook volgend jaar van de partij zal zijn, zij het dan met een nieuwe groep leerlingen uit de boven bouw. De Schoof De Engh De Praatpaal tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Spelleidsters gezocht Voor het project 'Spel aan Huis' zoekt de STichting Welzijnswerk Soest (SWS) nog enkele nieuwe vrijwilligers die volgend seizoen willen meedraaien. De spelleiders gaan wekelijks op be zoek bij een allochtoon gezin. Het is de bedoeling dat de vrijwilliger moeder en kind bekend maakt met speelgoed en het belang van spelen. "Voorafgaande aan de huisbezoeken zijn er introduc tiebijeenkomsten. Daarnaast geeft SWS individuele- en groepsbegelei- ding. Voor informatie kan contact wor den opgenomen met Elly Komrij van SWS, tel. 21987. In juli en augustus is de Speel-o-theek 'Stap voor Stap' alleen op woensdag avond open van 19.30 tot 21.00 uur. JAMMER, dat veel mensen nietzijn komen luisteren bij het concert van Rob de Nijs. We willen graag een draai molen neerzetten, maar zonder uw steun lukt dat echt niet. Maak het goed Een kaartje voor het con cert kostte 15 gulden. Ons gironummer is 44 96 858 1 n.v. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' te Soest En Rob komt 22 juni '95 weerzingen. Tot dan! Smitsweg 311, tel. 12630 Doet u vrijwilligerswerk of biedt u, als instelling, vrijwilligerswerk aan, dan is het belangrijk, zo niet noodzakelijk, dat de werkzaamheden verzekerd kunnen worden uitgevoerd. De kosten van het verzekeren zijn rela tief gering en wegen zeker niet op tegen de kosten en moeilijkheden die kunnen ontstaan indien de vrijwilliger schade veroorzaakt aan apparatuur, auto's e.d. of zichzelf of anderen lichamelijk letsel toebrengt. De eigen verzekering dekt deze schade vaak niet of onvoldoende. Niet alle risico's die vrijwilligers kunnen lopen zijn te verzekeren. Denk bijvoor beeld aan materiële schade als een ge stolen jas uit het buurthuis of een kapot te fiets, wanneer een vrijwilliger geval len is op weg naar het werk. Voor die gevallen zou een fonds kun nen worden gecreëerd, waaruit vrijwil ligers een (gedeeltelijke) vergoeding krijgen. Het is belangrijk goede afspra ken te maken wanneer iemand hierop een beroep kan doen en wat de maxi male uitkering is. Een kleine greep uit ons uitgebreid va kature bestand: 2-101. De Speel-o-theek in Baarn zoekt geïnteresseerden voor haar uit leen-organisatie, voor het uitvoeren van kleine reparaties en het doen van licht-administratief werk. 5-122. Stichting Rehabilitie-Centra te Soest zoekt een vrijwilliger die 1 x per week 2 uur sportles wil geven in een gymzaal in Soest. Het gaat om recrea tieve sport met gevarieerde inhoud (joggen, aerobics, etc.). Bij voorkeur bevoegdheid tot lesgeven. 6-102. Projekt begeleid wonen voor verstandelijk gehandicapten zoekt een vrijwillig begeleidende, die ook de praktische en administratieve zaken kan verzorgen. 7-127. Stichting jeugdwerk Soester- berg vraagt vrijwiUig(st)ers voor het or ganiseren en begeleiden van diverse vakantie-activiteiten. 14-106. Internationale hulporganisa tie zoekt een vrij willig(st)er voor het be zoeken van aan huis geoonden gehan dicapten, zieken of bejaarden. 15-112. Welzijnsinstelling voor ou deren zoekt vrijwillig(st)ers voor het rondbrengen van maaitijden. Werktij den vanaf ca. 11.30 tot 13.00 uur. Één maal per week en eventueel een week end. Men dient over een rijbewijs te be schikken. 18-126. Bureau voor langdurige kin deropvang zoekt nieuwe leden in het bestuur. Enige kennis van p.c. (Word- Perfëct) is gewenst. Inlichtingen over de genoemde vakatu- res en over vrijwilligerswerk in het alge meen kunt u te allen tijde bij de Vrijwil ligers Vakature Bank verkrijgen aan de Smitsweg 311 Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 In deze snelcursussen wordt de lesstof, waar men normaal 2 jaar voor nodig heeft, in 1 jaar behandeld. Deze cursus sen zijn bedoeld voor diegenen die in een wat sneller tempo de beginselen van een voor hen nieuwe taal willen leren en bereid zijn daarvoor extra hard te wer ken. Het is een absoluut vereiste plm. 5 uur per week aan huiswerk te besteden. Aanvang snelcursus Frans: woensdag 28 september, 19.30-22.00 uur. Do cente: mevr. D. Krijger. Aantal lessen: 25 van 272 uur. Cursusprijs: f 385,-. Aanvang snelcursus Duits: woensdag 28 september, 19.30-22.00 uur. Do cente: mevr. drs. B. van Dijk. Aantal lessen: 25 van 2'/2 uur. Cursusprijs: f 385,-. Aanvang snelcursus Spaans: woensdag 28 september, 19.30-22.00 uur. Do cente: mevr. I van Straalen. Aantal les sen: 25 van 272 uur. Cursusprijs: f385,-. Snelcursus Engels Deze cursus bestaat uit 15 lessen en is bedoeld als snelle opfriscursus. Enige voorkennis van de taal (2 a 3 jaar En gels) is vereist. De belangrijkste gram matica wordt vanaf het begin behan deld en er zal aandacht worden besteed aan spreekvaardigheid en luisteren. Ook voor deze cursus geldt dat mini maal 5 uur per week aan het huiswerk moet worden besteed. Aanvang snelcursus Engels: maandag 26 september, 19.30-22.00 uur. Do cente: mevr. H. Bolweg. Aantal lessen: 15 van 2V2 uur. Cursusprijs: f 230,-. Snelcursus Portugees 1 Portugees staat bekend als een heel bij zondere taal, muzikaal poëtisch. Deze taal kan ook van nut zijn voor mensen die een Portugees sprekend land willen bezoeken of die gewoon in contact wil len komen met Portugezen of Portu gees sprekende mensen. Deze snelcur sus biedt u de gelegenheid om in één seizoen heel wat van de Portugese taal te leren, niet alleen door de grammatica maar ook door leesvaardigheid en con versatie. Aanvang snelcursus Portugees 1: woensdag 28 september, 19.00-21.30 uur. Docente: mevr. C. van Hall-Fiuza Caetano de Figueiredo. Aantal lessen: 25 van 2'/2 uur. Cursusprijs: f 450,-. Cursusadres van alle cursussen: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, "Ik werk niet zoals het hoort, maar zoals ik het voel", zegt Marian Zuidema over haar werk. Volgens deze kunstenares vind je 'iets van autisme' terug in de pentekenin gen, aquarellen en acrylverfschil derijen die zij van 21 juni tot 31 au gustus exposeert in gezondheids centrum De Bundeling. De Hilversumse Marian Zuidema is 22 jaar en autistisch. "Autisme is een her- sendefect waardoor er onder andere problemen zijn met het zintuiglijk waarnemen", zo legt Marian uit. "Ik zie, voel, ruik en hoor teveel tegelijk, waar door het een chaos wordt in mijn hoofd". Om deze chaos tot rust te bren gen, begon Marian op haar twaalfde met tekenen. Ze werd op een nacht plotseling wakker met allerlei tekenin gen en ideeën in haar hoofd. "Toen ik opstond begon ik gelijk te tekenen. Al les 'flapte' eruit", vertelt ze. Haar eerste tekeningen gingen over het gevecht tussen goed en kwaad. "Mijn wereld die ik goed vond en de andere wereld waar ik bang voor was: Marian was opgesloten in haar leven". Daarna ontdekte ze het ritmische tekenen. Het stopte de onrust in haar denken: "Ik schakelde mijn hersenen uit en als ik in mijn ritme zit dan ben ik in mijn wereld waar ik mij thuis voel. Mijn tekeningen zijn dan abstract, ik word van binnenuit en van buitenaf niet gestoord". Dagboek Pas na een hele tijd begon Marian met het gebruik van kleur in haar werk. Ze was eerst overgevoelig voor kleuren: ze maakten haar bang. "Maar alleen maar zwart en wit begon te knellen", vertelt ze. "Ik ben met kleuren gaan spelen, zo groeide ik verder. Kleuren voelen nu losser, vrolijk ontspannen en ruimtelijk aan". Naast het maken van abstracte zwart-wit tekeningen, maakt Marian nu ook aquarellen en acrylverfschilderij en. Schilderen en tekenen is voor Marian dè manier om zich te uiten en zich pret tig te voelen. Van autisme kan ze niet genezen, het is een levenslang pro bleem. "Met tekenen kan ik mijn we reld zichtbaar maken. Ik teken eigenlijk als een soort dagboek. Zo kom je jezelf tegen en ontdek je je eigen groei en ont- Marian Zuidema voor één van de kunstwerken van haar hand. wikkeling". In totaal veertig tekeningen en schilde rijen van haar hand zijn te bewonderen in De Bundeling. Marian wil door mid del van haar tekeningen en schilderijen iets doorgeven aan mensen die er naar kijken. "Met tekenen praat ik tegen me zelf en soms heb ik een boodschap die ik wil weergeven en ook laten zien". De expositie is geopend op werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur. a| Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is ge maakt door Dirk (Breed. Het is een olieverfschilderij met de titel "Land schap". Het formaat is 60 x 75 cm. Dirk Breed is geboren op 2 mei 1920 te Kolhorn N.H. Hij volgde zijn op leiding aan de Rijksacademie te Am sterdam. Het werk is veelal geïnspireerd op de polder. Exposities van zijn werk zijn geregeld te zien in o.a. galerie Hen- driksen te Amsterdam en galerie JAS te Utrecht. Dirk Breed woont en werkt in Wa- verveen. Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 23 juni Van 9.30-11-30 uur: activiteiten voor volwassenen. Om 9.30 uur komt ook 'De Mijlpaal' uit Amsterdam op schoolreis. Zij hebben veel activiteiten gekozen. Na schooltijd komen Anouk, Rosanne en Onno hun verjaardagspar tij vieren. Vrijdag 24 juni 'Syncope uit Almere komt vandaag op schoolreis. Weer veel kinderen en veel activiteiten. Om 15.45 uur komen Rianne, Matthew en Thijs hun verjaar dagsfeest vieren. En 's avonds zijn Alin- da, Idzer, Manon, Steven, Karen en Annick aan de beurt. Zij komen op de kinderverjaardagsdisco en daar maken we een heel groot feest van. Zaterdag 25 juni Van 13.30-16.00 uur: Dennis, René en Coco zijn jarig en dat vieren wij met hun vriendjes! Dinsdag 28 juni Schoolreis voor kinderen uit Amster dam. 'Het Kruispunt' komt langs met veel kinderen en daar gaan we leuke ac tiviteiten mee doen. Woensdag 29 juni 'De Postiljon uit Soesterberg komt met 150 kinderen op schoolreis. Zij blijven de hele dag, dus tot slot is er een toneel voorstelling. Om 14.00 uur komen Mariene, Django, Peter Paul, Steven en Judith hun verjaardagsfeest vieren. Zij krijgen heel veel leuke activiteiten aan geboden. Ny^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Bangladesh hoort tot de armste landen ter wereld. Daarbij wordt dit land ook nog vaak door natuurrampen getroffen. Na de onafhankelijkheidsstrijd in 1971 was de situatie bijzonder slecht; na ruim 20 jaar is de toestand eigenlijk niet veel beter. De wederopbouw wordt door de bijna jaarlijks terugkerende overstro mingen erg bemoeilijkt. Sinds 1972 is de ontwikkelingsorgani satie BRAC al in Bangladesh aktief. Met speciale ontwikkelingsprogram ma's stimuleert BRAC de mensen in de dorpen om in groepen handnijver- heidsproducten te gaan maken. S.O.S. Wereldhandel heeft via de Aarong, een dochteronderneming van BRAC, de import van kleding, textiel, jute en kaarten ontwikkeld. De BRAC heeft meerdere scholings projecten in de dorpen voor kansarme mensen. Zo leren ook zij in hun eigen onderhoud te voorzien. Zij maken o.a. schuifpoppen, leerprodukten, stro- kaarten en manden. Deze artikelen zijn in de Wereldwinkel te koop. De Wereldwinkel is de hele week geopend van 9.30 tot 17.00 uur; alleen op maandag gesloten. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 23 juni: Terwijl in zijn persoonlijke leven de problemen rond de scheiding van Mia Farrow en het touwtrekken om hun kinderen niet alleen Woody Allen maar via de media ook al zijn fans en vijanden bezighielden, werkte Woody Allen aan zijn nieuwste film: 'Manhattan Murder Mystery'. Het plan voor de film bestond al jaren, maar steeds werd het script te licht bevonden en verdween het in een la. Alleen in een interview: "Na elke film dacht ik, nu moet het er van komen, maar dan legde ik het plan weer terzij de. Uiteindelijk zei ik tegen mezelf, dit is belachelijk. Waarom zou ik niet een film voor mijn genoegen maken? En dat is wat Manhattan Murder Mystery is geworden." Na alle drama en zwaarmoedige, filoso fische hommages aan Bergman is Man hattan Murder Mystery een prettig amusant tussendoortje. De plot draait om een ouder echtpaar, Larry en Carol Lipton, gespeeld door Woody Allen en Diane Keaton, een meer dan waardige vervangster voor de eigenlijke leading lady Mia Farrow die, zoals bekend verondersteld mag wor den, inmiddels van het toneel is ver dwenen. Geheel onverwachts overlijdt hun ui terst vitale buurvrouw, die een nauwe lijks treurende echtgenoot achterlaat. Carols intuïtie, haar nieuwsgierigheid en behoefte aan doorbreking van de hu welijkse sleur doen haar besluiten om de Zaak, want dat wordt het voor haar al snel, nader te onderzoeken. Larry moet, als rechtgeaard grote-s- tadsmens, niets hebben van het wroeten in andermans zaken, maar huisvriend Ted (Alan Alda) voelt zich na zijn re cente scheiding des te sterker aange trokken tot het avontuur (en tot Carol). Tegen wil en dank wordt Larry betrok ken bij de ontrafeling van het mysterie. Hij introduceert tenslotte de vierde de tective: Marcia, schrijfster bij de uitge verij van Larry en door hem gekoppeld aan Ted. Gezamenlijk proberen zij de buurman te ontmaskeren, waarbij ie ders talent ten volle wordt benut. 'Manhattan Murder Mystery' is één lange ode aan de klassieke misdaad film. Allen leent stijlkenmerken en strooit met citaten, maar vervalt ner gens tot eenvoudige pastiche. Hij refe reert aan thrillers als 'Doublé Indemni- ty', 'Rear Window' en 'The Lady From Shanghai'. De oplettende toeschouwer zal echter zelf nog ettelijke verwijzingen tegenkomen. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50 - leden/cjp/65+ f 5,-. Zaterdag 25 juni, Domkerk: motet "Warum is dat Licht gegeben" van Jo- hannes Brahms, de motetten opus 110 en Introductie en Passacaglia in d van Max Reger, door de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas, m.m.v. David Jansen, orgel. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. door Arie Wan Ook U wensen wij een vakantie. ARIE Steenhoffstraat 9\ tel. Het hele jaar door is het VVA een gewilde plek (en ont plaats) voor vele Soesters: V' bonnen, theaterboekingen, C boekjes, stadsplattegronder voor een dagje -uit in Neder Maar als de vakanties aanbr men mensen met specifieke hun reis naar binnen- of b rond te maken. Vandaag aanc de IRK. Als u met de auto op vakan een Internationale Reis-- en brief (IRK) een handig docui eventuele calamiteiten ondei als u in Nederland als lid van d wacht recht heeft op noodrep transporthulp in geval van pe weg, zo krijgt u in het builenla gevallen alleen met een IRK gratis hulp (tot max. f 250,-; onderdelen komen niet voo ding in aanmerking en ook nie ke garagekosten, maar dat k dervangen door het bij het afs uw ANWB-reisverzekering zaken mee te verzekeren). Moet uw auto gerepareerd maar zijn in uw vakantieland r derdelen voorradig die absoli zakelijk zijn om weer verder t reizen, dan worden op grom IRK deze onderdelen grat stuurd; de onderdelen zelf m< ter zelf betalen (zie hierboven auto moet onverhoopt teruj worden naar Nederland omd binnen twee werkdagen gei kan worden, dan kan deze re] gratis op grond van uw IRK den. Kunt u door b.v. ziekte o niet zelf uw auto terugrijden derland, dan wordt gratis een beschikbaar gesteld. Behalve deze en nog meer (o.m. rechtshulp, vergoedin; kosten van vervoer indien uw herstelbaar beschadigd is en terug kan naar Nederland) va is er nog een belangrijk extra onderdeel van de IRK vormt c kredietcoupons (b.v. om de g; ten te betalen of b.v. ziekenh t.g.v. een ongeval die u metee voldoen) en een autohuurcoi eventueel een auto te huren na ming van de ANWB); met de u zo extra geld bij u voor deze re gevallen (hopelijk zal u der; genspoed bespaard blijven, m; u maar overkomen...). Dit gel a.h.w. voorgeschoten door dc u moet dit wel achteraf teru maar b.v. de kosten van auto! nen eventueel vergoed wc grond van uw reisverzekering Tenslotte nog dit: in geval abonnement op de IRK kunt eel ook een IRK Credit Car gen, weer een extra krediet heid voor onderweg. En... e staande blijkt dat IRK en Ab verzekering goed en nauw aansluiten! Automatisch bep; Het bekende oog Voor het juiste e\ Het bepalen van Een meting door Door een luchtsti Maak gebruik var Bel nf kom langs. BRILLEN - Optometrist BURG. GR0THESTRAAT

Soester Courant | 1994 | | pagina 20