Wethouder Ten Hove antwoordt op vragen Koninklijke onderscheiding vroegtijdig aanvragen Rondje Raadhuis Zorgen over toekomst door minder geld van het rijk Praten met b. en w. in Smitsveen/Klaarwater 4de jaargang no. 11 ""'''k";<fC Voorlichting start over noordelijke hoofdwegenstructuur Slijtlagen Schriftelijk vragen stellen populair Spreekuren Telefoonnummers Agenda Wethouder Blommers: Reconstructiewerk aan Bosstraat Mijn vraag... Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 Telefoon 02155 - 93 459 93 460 Wethouder P. ten Hove heeft het tijdschema voor de behan deling van de noordelijke hoofdwegenstructuur bekend gemaakt. Hij wijst er met na druk op, dat de eerste fase van de behandeling uitsluitend een voorlichtend karakter heeft. In dit nummer van Op 't Hoogt is op pagina 3 een uittreksel opge nomen uit de notitie. De inspraak start op maandag 5 september en duurt tot en met vrijdag 30 september. Op woens dag 21 september wordt een in spraakavond gehouden in de raadszaal in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. De resul taten hiervan worden verwerkt in een nieuwe nota. Deze nota be vat tegelijk de principekeuze uit één van de drie alternatieven. Begin november bespreken bur gemeester en wethouders de no ta en bepalen zij hun keuze uit de alternatieven. Op dinsdag 29 no vember behandelt de commissie ruimtelijke ordening het voor stel, waarna op donderdag 15 de cember in de gemeenteraad het definitieve besluit over de over de noordelijke hoofdwegen- structuur wordt genomen. Diverse wegen krijgen deze week een nieuwe slijtlaag. Het gaat om de volgen de wegen: Park Vredehof (fietspad naar de stoplichten), Ferd. Huyklaan, Rubenslaan (tussen de rode fietspa den), Soesterengweg (Dalweg-Molen- straat), Molenstraat (Molenweg-Nieu- weweg), parkeerstrook Laanstraat en Beckeringhstraat, Nassaulaan (Prins Hendriklaan-Julianalaan), Veenbes- straat, voetpad Van Goyenlaan 222 t.m. 316 en voetpad Draailier. Eén en ander betekent dat de eerste we ken rekening moet worden gehouden vooral op de straten waar auto's rijden - met opspattend grind. Weggebruikers dienen hier ook reke ning mee te houden, door met matige snelheid te rijden. Het initiatief van het gemeentebe stuur om de inwoners maandelijks de gelegenheid te bieden schrifte lijk vragen aan het college van bur gemeester en wethouders te stel len, blijkt een succes te zijn. AI ruim veertig voorgedrukte formu lieren op de voorpagina van Op 't Hoogt zijn sinds mei bij het ge meentebestuur ingeleverd. Het college van b. en w. is hierover ver heugd, omdat het één van de ini tiatieven is met als doel de drempel tussen burger en bestuur te verla gen. De vragen die tot nu toe zijn voorgelegd, hebben betrekking gehad op alle portefeuillehouders. In antwoord op een vraag hierover wijst burgemeester J. de Widt er met nadruk op dat aanvragen voor toe kenning van een koninklijke onder scheiding bij de algemene gelegen heid op 30 april 1995 vóór 1 augus tus van dit jaar moeten zijn inge diend. Voor incidentele onder scheidingen, bijvoorbeeld ter gele genheid van een jubileum of een af scheid, geldt in de regel dat deze een halfjaar van tevoren moet zijn aan gevraagd. Het komt nog wel eens voor dat men enkele weken voor een bijzondere gebeurtenis op het idee komt de burgemeester te vra gen zijn best te doen voor een ko ninklijke onderscheiding. Dan is echter spijtig genoeg te Iaat. Overi gens is het zo dat ook niet elk ver zoek om een koninklijke onder scheiding kan worden gehono reerd. Over het al of niet toekennen van een 'lintje' worden geen inlich tingen verstrekt. Aanvragen voor een koninklijke onderscheiding moeten in Soest worden ingediend bij het Kabinet van de gemeente, mevrouw S. van Doorn, telefoon 02155-93443. Bij haar kan men ook de aanvraagformulieren krij gen. Het gemeentehuis is voor het pu bliek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum (tel. 93777) in de hal van het gemeen tehuis is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Burgerzaken (tel. 93411) is dagelijks van 8.30 tot 13.30 geopend. Daarnaast zijn deze beide afdelingen samen met de afdeling Huisvesting (tel. 93893, echter alleen van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur, daarna via tel. 93411) ook open op de vrijdagse koopavond, van 19.00 tot 20.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463 - 51412) is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefoni sche afspraak. Burgemeester J. de Widt en wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S. van Doorn, telefoon 93443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno en R. van Logtenstein kan men maken via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon 93511. Belangrijke telefoonnummers zijn: 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance). 93 777 Informatiecentrum en klachtentelefoon. Hier kunt u te recht met uw vragen over de ge meente; klachten over door de gemeente niet beantwoorde brie ven, of het niet nakomen van be loftes. 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange sloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen enzovoort, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. Speciaal voor slechtzienden. 93 666 Infolijn afvalstoffen. Voor al uw vragen over afval zo als klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval en zovoort. Grof vuil ophalen (aanmelden van 8.00 tot 16.00 uur. 93 458 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Met uitzondering van klachten/vragen over afval en groen. Voor noodgevallen te lefoon 19 444 (politie), 24 uur per dag. 93 705 Meldpunt Sociale Veilig heid. Voor al uw klachten en vra gen over onveilige plekken, van dalisme, discriminatie, rascisti- sche en aanstootgevende leuzen. 25 346 Meldpunt woonomge ving. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opge lost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. De maandelijkse gemeente raadsvergadering en alle verga deringen van gemeentelijke commissies worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raad huisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangegeven. Maandag 27 juni, commissie al gemene bestuurszaken. Dinsdag 28 juni, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn. Woensdag 29 juni, commissie milieu en openbare werken. Donderdag 30 juni, commissie financiën. Donderdag 7 juli, raadsvergade ring. Maandag 29 augustus, commis sie algemene bestuurszaken. Dinsdag 30 augustus, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn. Woensdag 31 augustus, commis sie milieu en openbare werken. Donderdag 1 september, com missie financiën. Donderdag 15 september, raads vergadering. Burgemeester J. de Widt Op de vraag of de gemeente voor taan inschakeling van externe advi seurs niet beter achterwege kan la ten door het werk door eigen perso neel te laten uitvoeren, zegt burge meester De Widt dat dit zou beteke nen dat er meer gemeentepersoneel in vaste dienst moet komen. Im mers, het gewone werk van de amb tenaren zou dan blijven liggen. Het is goedkoper om per project dat daarvoor naar het oordeel van het gemeentebestuur in aanmerking komt een extern bureau in te scha kelen. De reorganisatie van de politie heeft zeer veel inspanning gekost. Zozeer zelfs, dat aan taken zoals verkeershandhaving zeer weinig prioriteit wed gegeven. Onlangs is deze taak opnieuw opgepakt en nu worden weer regelmatig snel heidscontroles gehouden. Dit ant woordt de burgemeester op een vraag over meer snelheidscontrole op de Soesterbergsestraat. Wethouder mevrouw N. Blom mers maakt zich ernstig zorgen over de toekomst nu het rijk een herverdeling heeft aangekondigd van de uitkeringen uit het gemeen tefonds. Voor de hele provincie Utrecht, met uitzondering van de stad Utrecht, en Gooi en Vecht streek geldt dat er minder geld be schikbaar zal zijn. "Dat betekent niet dat er straks minder aan franje uitgegeven kan worden, maar juist dat er bijvoorbeeld minder onder houd gepleegd kan worden aan wegen, openbare gebouwen, noem maar op. Dat heeft niet alleen ge volgen voor de gemeente zelf, maar werkt veel verder door. Denk maar aan de bedrijven die werkzaamheden in opdracht van de gemeente uitvoeren, denk ook aan de toeleveringsbedrijven van die bedrijven. Niet alleen in financieel opzicht, maar ook economisch ge zien heeft een lagere uitkering uit het gemeentefonds -voor Soest uit eindelijk bijna 5 miljoen gulden- nogal wat gevolgen", vreest me vrouw Blommers. Zij zegt dat de gemeente Soest min of meer "gestraft" wordt voor het feit dat het gemeentebestuur erin is geslaagd van Soest een plaats te ma ken waar het plezierig wonen en werken is". Nu het rijk de uitkering vooral ook baseert op cijfers van so ciale uitkeringen, heeft dit voor Soest en trouwens de hele provin cie, tot gevolg dat de uitkering uit het gemeentefonds minder wordt. Over de gevolgen daarvan maakt wethouder Blommers zich zorgen. Bibliotheek Hoewel misschien de indruk is ont staan dat het tegendeel het geval is, wijst wethouder Blommers er met nadruk op dat nog geen enkele be slissing is genomen over de toe komst van de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan. Wel is het bestuur van de bibliotheek zelfstandig in ge sprek met het bestuur van het cultu reel creatief centrum C-drie om te kijken welke mogelijkheden er zijn om ook in de toekomst goed te kun nen blijven functioneren door de exploitatielasten in de hand te hou den. Er is sprake van enkele problemen. Het gebouw van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan is vooral voor ouderen slecht toegankelijk; er ont breekt bijvoorbeeld een lift. Daar naast is er sprake van een onprakti sche indeling. Voor C-drie geldt dat de kunstuitleen daar waarschijnlijk beëindigd wordt. Er wordt nu voor zichtig gekeken of er nieuwe moge lijkheden zijn. Die kunnen variëren van renovatie of zelfs nieuwbouw van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tot het opnieuw indelen van C-drie. Voorop staat dat dit centrum z'n culturele functie moet behouden, maar daarnaast zou de Wethouder mevrouw N. Blommers bibliotheek misschien kunnen wor den ingepast. In de overwegingen speelt een aan tal factoren mee. C-drie staat in een wijk waar veel mensen wonen, maar het gebouw aan de Albert Cuyplaan heeft als voordeel de centrale lig ging en de goede bereikbaarheid per bus. Een beslissing over de toe komst van de bibliotheek is echter nog niet genomen. De verplichte fietsdoorgangen naast de verkeersdrempels op de Albert Cuyplaan zijn fietsonvrien- delijk als gevolg van plassen die er bij regenachtig weer ontstaan. Op het verzoek van een inwoner om hier iets aan te doen, laat wethouder P. ten Hove weten dat verbetering nog dit jaar zal worden uitgevoerd in het kader van het klachtenonder- houd. - De Lange Brinkweg zal waar schijnlijk nooit meer die "gezellige, rustige, landeijke boerenweg" wor den die een inwoonster voor ogen staat. De toename van het autover keer heet tot gevolg dat alle wegen drukker worden, aldus de wethou der. Nog afgezien van discussies over sluipverkeer is de functie van de Lange Brinkweg voor het eigen verzorgingsgebied zodanig dat deze op zichzelf al voor een redelijke in tensiteit zorgt. - De Peter van den Breemerweg kent al een geslotenverklaring tij dens de spitsuren. Veel meer valt er niet te doen, aldus wethouder Ten Hove in antwoord op een vraag hierover. Technisch is het niet mo gelijk snelheidsremmende voorzie ningen aan te brengen die niet op één of andere manier funest zijn voor een bepaald type landbouw voertuig. Juist voor het landbouw- verkeer is de Peter van den Bree merweg van groot belang. Overi gens heeft de gemeente geen in vloed op de snelheidsbeperkingen buiten de bebouwde kom. - Plaatsing van een pand op de mo numentenlijst betekent niet dat er niets aan zo'n pand veranderd kan worden. Binnen redelijke grenzen, onder deskundige leiding en aange past aan de stijl van het gebouw, zijn er mogelijkheden voor veranderin gen. Wethouder Ten Hove deelt dit mee in antwoord op een vraag over restauratie van een boerderij aan het Kerkpad noordzijde. In dit ge val konden de vormgeving en de taillering van het pand bewaard blij ven, met behoud van de maatge vende elementen. - Naar aanleiding van een vraag over de 'te krap bemeten' rotonde in de Dalweg laat wethouder Ten Hove weten dat in Soest eerst is af gewacht totdat over de juiste vorm- Wethouder P. V. ten Hove geving duidelijkheid ontstond. De verkeersregelinstallaties, waarover de volgende vraag ging, zijn in Soest betrekkelijk nieuw. Ze kosten veel geld en het zou een niet te verant woorden kapitaalvernietiging zijn om ze ten gunste van een 'milieu vriendelijke doorstromingsinstalla- tie' al op te doeken voordat ze zijn afgeschreven. Onder het motto 'Praten met burgemeester en wethouders' krijgen de bewoners van de wij ken Smitsveen en Klaarwater daarvoor de gelegenheid. Op woensdagavond 7 september om 20.00 uur kunnen belang stellenden het voltallige college van burgemeester en wethou ders ontmoeten in de grote zaal van het dienstencentrum Hons- bergen aan de Wiardi Beck- manstraat. Bewoners van het Smitsveen en Klaarwater (globaal het gebied dat begrensd wordt door de Vrij- heidsweg, Beukenlaan, Nieuwe- weg en Koningsweg) kunnen het college van b. en w. vragen stel len, opmerkingen maken, wen sen naar voren brengen of kritiek leveren. Het eerste deel van de bijeen komst heeft het karakter van een forum onder leiding van burge meester J. de Widt. De leden van het college van b. en w. zullen zo veel mogelijk proberen de vragen direct te beantwoorden. In een aantal gevallen zal dat niet moge lijk zijn. De betrokkenen kunnen ervan verzekerd zijn dat zij later een definitief antwoord tege moet kunnen zien. Ook om die reden wordt van het gedeelte vóór de pauze een verslag ge maakt. Iedere aanwezige die zijn/haar naam op de presentie lijst zet, krijgt na verloop van tijd het verslag met de antwoorden thuis gestuurd. Na de pauze bestaat de gelegen heid om op ongedwongen wijze persoonlijk met de leden van het college te spreken. Zij worden dan bijgestaan door enkele amb tenaren. Voor de bewoners van de wijken Smitsveen en Klaarwater die nog maar kort in de gemeente Soest wonen, is deze bijeenkomst bij uitstek de gelegenheid om kennis te maken met het gemeentebe stuur. Dit geldt trouwens ook voor hen die al langer in Soest wonen en die de leden van het nieuwe college ook nog niet ken- De gemeente is maandag begonnen met een reconstructie van de Bos straat. Het gaat om asfalterings- en rioleringswerkzaamheden op het gedeelte van de Den Blieklaan tot en met Bosstraat nummer 3 (het doodlopende gedeelte). De werk zaamheden worden in gedeelten uitgevoerd en duren naar verwach ting tot half oktober. Gedurende deze periode wordt de Bosstraat voor het doorgaande verkeer afge sloten, en overigens is hij moeilijker bereikbaar. Omleidingsroutes wor den aangegeven. i De eerste fase van de werkzaamhe den betreffen het gedeelte van de Bosstraat tussen de Den Blieklaan tot en met de eerste inrit van het kin derdagverblijf De Blauwe Vogel. Ter hoogte van de manage wordt een plateau aangelegd. Om te voor komen dat auto's op het fietspad worden geparkeerd, zullen 30 cen- timeiei uaasi ue weg paaujes wor den neergezet. De afronding van de eerste fase is gepland voor de bouwvak-vakantie (omstreeks 23 juli). Na de 'bouw vak' gaat op 22 augustus de tweede fase van start, vanaf de tweede inrit van De Blauwe Vogel tot aan de Pimpelmees. Ter hoogte van de jeugdherberg De Heidebloem wordt een plateau aangelegd. Het Hertenlaantje en het doodlopende gedeelte van de Bosstraat worden als inrit uitgevoerd. De derde fase, die direct aansluit op de tweede, betreft het gedeelte van de Pimpelmees tot en met Bosstraat 3. Dan wordt ook de tijdelijke par keerplaats nabij de spoorwegover gang vervangen door een definitie ve. Ook komen er fietsenstallingen. De vormgeving hiervan is nog niet bekend. Het is de bedoeling deze werkzaamheden aansluitend aan de derde fase uit te voeren. Naam: man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan hel college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Bon vóór 25 juli inzenden naar Staf Voorlichting, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Op 't Hoogt: paars en oranje. Café 'Hartleers'. Uit de Amersfoortse Courant: "Eitjes, spikkeleitjes, hartjes en chocoladepasta. Dat waren de koosnaampjes die twee inwoners van Soest blijkens de telefoontaps de laatste maanden van 1993 aan hun handel gaven: XTC-pillen in alle vormen en kleuren, soms zelfs in de vorm van een penis". Slacht off erhulpTHelp! Op 't Hoogt: zwart op wit. Brandwrakkenkazerne. Kop in de Gooi en Eemlandèr van 19 mei: 'Vlieg mag niet zomaar er gens landen in Soest'. Van Doorn (Super) tegen de rech ter over de uitbreiding van Albert Heijn in De Smitshof: "De ge meente gaat in de zwembroek bui ten zitten als je duidelijk kan zien dat het sneeuwt". (Gooi en Eem- lander). Collegebesluit: Stop-Run-Bike- Run-Stop. Ansicht op Soest. Kabouter Kruisboog. Gretha 70: goed voor 100.000 li ter. 1 Lente '94: goed voor nog veel meer nattigheid. Kost het u ook zoveel moeite om tussen 11 en 15 uur uit de zon te blijven? Op 't Hoogt vermijdt de diepte punten. Politie-advies: u moet de zaak be ter beveiligen dan uw buurman, dan gaan de inbrekers wel naar hem toe. 't Hartje: (deci)bel voor de laatste ronde. VVD en cai in Soestduinen: Tap- toorn.

Soester Courant | 1994 | | pagina 25