Wethouder Yan Logtenstein beantwoordt tal van vragen Ontmoetingsplek voor jeugd in Soesterberg is een succes Yoorl Eerste aanzet aanleg fietspad van asfalt Herbezinning op takenpakket gemeente regelmatig nodig Expositie Soest en Soesterberg, herinneringen in ansichtenverlengd tot en met de maand juli Folder over natuur en paardrijden Veiligheid in de gemeente Soest Identificatieplicht per 1 juni Drie alternatie - verkeersluwe - ongedaan m; in de wijk S< WOENSDAG 22 JUNI 1994 OP 'T HOOGT PAGINA 2 Wethouder Van Logtenstein: Burgemeester De Widt: Wie fotografeert voor een nieuwe ansichtkaart mooiste plekje van Soest? Formulieren voor aanvraag uitkering verkrijgbaar WOENSDAG 22 JUI\ De voorbereiding van de recon structie Verlengde Talmalaan is gepland in september/oktober van dit jaar. Na inspraak hierover kan eind van dit jaar, begin volgend jaar een begin worden gemaakt met uit voering van dit plan. Wethouder R. van Logtenstein antwoordt dit op de vraag of het trottoir van de Ver lengde Talmalaan op korte termijn kan worden 'bestraat'. - Er is overleg gaande met defensie (die het pad gedeeltelijk gebruikt) over het fietspad achter de vliegba sis vanaf het Heeserspoor richting Den Dolder. Afhankelijk van de re sultaten van dit overleg zullen even tueel maatregelen genomen (kun nen) worden om (auto)sluipverkeer tegen te gaan, aldus wethouder Van Logtenstein. - Een andere vraag betreft het ont breken van een honden-losloopter rein in de omgeving van de Nieuw- straat. Volgens de wethouder is hiervoor voldoende ruimte nodig en die ontbreekt in de omgeving van de Nieuwstraat. Er zijn alleen maar kleine stroken openbaar groen be schikbaar. Die zijn voor een groot deel als uitlaatterrein aangewezen. - Hoewel niet erg veel, worden toch regelmatig woningen voor senioren gebouwd in de prijsklasse van 170.000 tot 180.000 gulden. Wet houder Van Logtenstein antwoordt dit op een vraag hierover. In Soes- terberg zijn ook enkele patiowonin gen gebouwd. Overigens verdient het aanbeveling voor hen die een woning zoeken om bij huisvesting precies aan te geven wat hun wen sen zijn. Er wordt in Soest minder gebouwd dan de behoefte. Zo wordt beoogd het landschap rond Soest zoveel mogelijk te sparen en binnen de be bouwde kom de bestaande ruimte te behouden. Het aanbod aan wo ningen is daardoor minder dan de vraag. Wel wordt er gedifferen tieerd gebouwd. Dat wil zeggen dat ieder jaar wordt bekeken hoe de verhouding moet zijn tussen het aantal grote en het aantal kleine wo ningen, tussen duur en goedkoop enzovoorts. - Volgens wethouder Van Logten stein ziet het gemeentebestuur geen aanleiding om maatregelen te tref fen op de Van Beuningenlaan. Een bewoner ervan vroeg om verkeers- remmende/snelheidsbeperkende maatregelen omdat er volgens hem zeer hard gereden wordt. De situa tie op de Van Beuningenlaan wordt in vergelijking met verkeersproble men elders niet als zo onveilig erva ren dat maatregelen noodzakelijk worden geacht. - Bij huurwoningen, behalve die in de vrije sector, wordt inderdaad de eis gesteld dat minimaal één kind jonger dan 18 jaar tot het gezin be hoort als men in aanmerking wil ko men voor een eengezinswoning, al dus wethouder Van Logtenstein desgevraagd. Bij sociale koop wordt 'slechts' de eis gesteld dat het huishouden uit minimaal twee per sonen bestaat, los van de leeftijd. - Het schoonmaken van plantsoe nen door het verwijderen van zwerfvuil e.d. gebeurt volgens wet houder Van Logtenstein selectief. Personeel van Groen, Natuur en Landschap heeft onvoldoende tijd om wekelijks de plantsoenen 'leeg' te halen. De tijd die beschikbaar is voor verwijderen van zwerfvuil, wordt voornamelijk besteed rond de winkelcentra en aan de randen van plantsoenen. - Het vaker legen van de afvalbak ken is niet mogelijk op grond van een besluit van de gemeenteraad. Overigens zou dit betekenen dat hiervoor meer personeel en mate riaal moet worden ingezet met alle financiële gevolgen van dien. - Op de vraag over de mogelijkheid tot het vaker en beter schoonmaken van straatgoten en trottoirs, ant woordt de wethouder dat de straat- goten in elke straat van Soest één keer in de drie weken worden ge veegd. De trottoirs zouden ook door de aanwonenden zelf schoon gemaakt kunnen worden. De ge meente doet het één of twee keer per jaar, en dat moet voldoende zijn. - Op voorhand is niet te zeggen of iemand voor een woning in een nieuwbouwproject in aanmerking komt, laat de wethouder desge vraagd weten. Het hangt uiteraard - Als er plekken zijn waar de op- en ook af van de soort woningen die afritten van fietspaden ongelijk, Wethouder R. A. van Logtenstein voldoet, zo laat de wethouder des gevraagd weten. - Het komt de laatste jaren steeds vaker voor dat voertuigen over fietspaden rijden, bijvoorbeeld bor stelvoertuigen voor onkruidbestrij- ding en auto's voor gladheidsbe- strijding. Dit heeft gevolgen voor de tegelverharding. Langs de Konings weg wordt nu een proef genomen met asfaltverharding. gebouwd wordt en degenen die er belangstelling voor hebben. Gaat het om huur- of om koopwoningen, zijn het specifiek ouderenwoningen of juist niet? ^ij huur gelden inko menseisen, bij koop kan sprake zijn van vrije vestiging. - Er wordt gewerkt aan een aparte normering van fietspaden. Tot nu toe worden voor een rijweg en fiets pad dezelfde normen gehanteerd als het om onderhoud gaat. Geble ken is dat dit voor fietspaden niet gleufvormig of hoekig zijn, dan wordt de gemeente hiervan graag op de hoogte gesteld. De wethouder laat dit weten naar aanleiding van een opmerking hierover. Overigens heeft de vormgeving van de op- en afritten van fietspaden te maken met de noodzaak tot het op de juiste manier afvoeren van regenwater. Het laatste jaar zijn de meeste aan sluitingen zodanig verbeterd dat ook voor een fietser een vloeiende overgang is ontstaan. De aanzet tot de aanleg van het bie zenveld aan de Peter van den Bree- merweg, het bouwrijpmaken van de grond aan de Dalweg tegenover het politiebureau voor de realisering van het zorgcentrum (polikliniek, verpleeghuis, verzorgingshuis, aan leunwoningen), de aanstaande bouwstart van de door de Woning stichting Soest te realiseren wonin gen op het terrein van de voormali ge Groen van Prinstererschool zijn belangrijke zaken in de portefeuille van wethouder R.A. van Logten stein (milieu en openbare werken). Fietspad Besloten is om als eerste aanzet in de gemeente een geasfalteerd fiets pad aan te leggen langs het gedeelte van de Eigendomweg tussen de Ko ningsweg en de Pimpelmees. De te gels van het fietspad dat er nu ligt, zullen worden gebruikt voor de aanleg van het voetpad. Volgens wethouder Van Logten stein wil het gemeentebestuur ook in de bebouwde kom meer fietspa den in asfalt aanleggen. Hij ziet hierin een aantal voordelen boven het gebruik van tegelpaden. "Een fietspad van asfalt is plezieriger om op te rijden en hoe aangenamer het is om te gaan fietsen, des te groter is de kans dat men inderdaad de fiets neemt en de auto laat staan. Daar naast hoeft er minder geborsteld te worden, eenvoudig omdat er op de met asfalt verharde paden, in tegen stelling tot de tegelpaden, geen of nauwelijks onkruid groeit. Het gró te voordeel daarvan is dat er minder In het door de gemeenteraad vast gestelde beleidsprogramma is on der meer opgenomen dat het colle ge van burgemeester en wethouders zich bezint op alle terreinen waar de gemeente zich mee bezighoudt. De ze bezinning is vergelijkbaar met de pas begonnen kerntakendiscussie genoemd. Burgemeester J. de Widt hierover: "Het is goed om je regel matig te bezinnen, omdat het ge vaar bestaat dat in de loop der jaren dingen zijn ingeslopen waarvan je je kunt afvragen of die wel tot het ta kenpakket van de gemeente beho ren. Het is best mogelijk dat er din gen zijn die door andere instanties of instellingen of misschien zelfs door particulier initiatief kunnen worden gedaan. Ook in Eemland- verband wordt .een discussie ge voerd of de samenwerkende ge meenten dingen afzonderlijk moe ten blijven doen of dat bepaalde ta ken gezamenlijk uitgevoerd kunnen worden. Dit sluit aan bij het beleid van de rijksoverheid, die immers steeds meer taken en bevoegdhe den overdraagt aan de provincie en de gemeenten. Het is zonder meer goed om zo'n kerntakendiscussie om de acht of tien jaar te voeren. In de jaren tach tig hebben we een soortgelijke dis cussie gehad. Het is nu dus opnieuw tijd voor zo'n discussie, waarbij vooral ook het feit meespeelt dat het rijk heeft besloten tot herverdeling van de bijdragen uit het gemeente fonds. Voor Soest betekent dit bij voorbeeld dat de gemeente in de loop van de tijd 4,9 miljoen gulden minder zal krijgen. Dat vraagt om een bezinning". De kerntakendiscussie is volgens burgemeester De Widt "volledig open. Er is nog geen enkel zicht op waartoe deze uiteindelijk zal lei den". Yeiligheidbeleid Een ander onderwerp waaraan op dit moment onder leiding van de burgemeester wordt gewerkt, is een integraal veiligheidsbeleid. Het is nog in de opbouwfase, "maar te zij ner tijd, als het beleid 'handen en voeten' heeft gekregen, zal hieraan zeker aandacht worden besteed. Tenslotte spreekt de burgemeester zijn voldoening uit over het feit dat de voorbereiding en de planvor ming voor het nieuwe zorgcentrum nu zover zijn dat binnenkort het bouwrijpmaken van de grond be gint. Het zorgcentrum wordt gerea liseerd aan de Dalweg, tegenover het politiebureau. De bouw bestaat uit twee fasen. De eerste begint in oktober met de bouw van het ver zorgingshuis en de aanleunwonin gen. De uitvoering van de tweede fase begint in het voorjaar van 1995 en bestaat uit de bouw van de po likliniek en een verpleeghuis. Eén van de oude ansichten uit de collectie van Jan van Steendelaar. Wie zal in deze boerderij direct het bekende vor- malige restaurant 't Zwaantje in Soesterberg herkennennu The Oriental Swan? De expositie 'Soest en Soester berg, herinneringen in ansichten' in het gemeentehuis is een succes. De belangstelling ervoor is sinds de officiële opening op woensdag 25 mei zo groot, dat besloten is de tentoonstelling met een inaand te verlengen. De 65 ansichtkaarten uit de collectie van Jan van Steen delaar, door fotograaf Willem van De belangstelling voor de JOP, zoals de jeugd-ontmoetingsplek in Soesterberg wordt genoemd, is groot. Niet alleen de jongeren zelf, voor wie de plek op de hoek van de Kampweg en de Banningstraat be doeld is, gebruiken het 'honk'. Er zat laatst ook een groëp recreatie fietsers uit te rusten en te schuilen voor de regen. "Dat was wel wen nen, maar natuurlijk niet erg", reageerde één van de jongeren la coniek tijdens een gesprek met een vertegenwoordiger van de ge meente en van de politie met de jongeren. Op de vraag aan de vijftien jonge ren die naar hun 'eigen' plek geko men waren of ze vaak van de JOP gebruik maken, was het antwoord dat ze er hoofdzakelijk op doorde weekse dagen te vinden zijn. Soms is het in het halfopen gebouwtje zo vol dat ze er niet eens allemaal in kunnen. Dan gaan ze bijvoorbeeld basketballen. Problemen levert een vol honk niet op: "We hebben wel eens ruzie, maar wie niet. We lossen onze problemen onderling op". Er komen verschillende groepen jongeren naar de JOP in de leeftijd van 12 tot ruim 18 jaar. De leeftijd in de groepen varieert. "Ik ben 12", zei een jongen, "en trek toch met de ou dere jongens op, want dat maakt toch niets uit?" Wat de jongeren wel vervelend vin den is dat hondebezitters hun hond ook wel eens z'n behoefte bij het honk laten doen. Kan dat nu echt niet een paar meter verderop? Een bordje zal er niet lang blijven staan, dat gaat er in het vuur van het spel waarschijnlijk gauw aan. Een hek is ook niet alles. Het zijn echt de hon debezitters zelf die ervoor moeten zorgen dat de JOP en de omgeving ervan schoon blijven. "We vinden het niet erg als mensen met de hond aan de lijn voorbij wandelen, als we maar niet steeds de bal uit de hon- depoep moeten halen". Als het regent, ziet het honk er wat triest uit. Door de regen is er water in komen te staan en moeten de jon geren door de plassen de banken bereiken. Dit nodigt niet bepaald uit om bijvoorbeeld rommel op de rapen en in de vuilnisbak te depone ren. Ook is het vervelend dat de banken vies zijn van krijt na het weghalen van graffity. Het spul gaat aan de kleding zitten. Over de af spraak met politie, ouders en ge meente om zelf kwetsende teksten te verwijderen, zeiden de jongeren dat het honk niet is vrij te houden van graffity. Ze kunnen wel bezig blijven met schoonmaken, en dat zijn ze niet van plan. Overigens hebben enkele jongeren op eigen initiatief door onbekenden aangebrachte hakenkruisen verwij derd. "We weten wat van de achter grond en daar kunnen we echt niet tegen", zeiden ze. Het was trouwens een hele klus om de troep er af te krijgen. De gemeente heeft er een speciaal schoonmaakmiddel voor. Afgesproken is dat bekeken zal worden of de gemeente een voor raadje van dit speciale middel aan een ouder in bewaring kan geven. Een bij het gesprek met de jongeren aanwezige ouder bood zich hier voor onmiddellijk aan. Of de jongeren ook op andere plaatsen elkaar als groep ontmoe ten? "Nee, we komen niet op het schoolplein". Het vernielen van een hek, het bekladden van schuren, fikkie stoken in een zandbak, het zijn uitingen van baldadigheid die vroeger wel eens voorkwamen, maar nu niet meer. Oosten gefotografeerd, op poster formaat afgedrukt en ingelijst, ge ven een beeld van de ontwikkeling van Soest en Soesterberg van het eind van de vorige eeuw tot om streeks 1965. Er is in die jaren ook in de gemeente Soest veel veranderd. Sommige plekjes zijn zelfs niet meer te her kennen. Óm de bezoekers op weg te helpen, is bij de ansicht van vroeger een foto van de huidige situatie ge voegd. In een aantal gevallen is het voor sommige bezoekers zelfs dan nog moeilijk om zich te kunnen oriënteren. Om die reden is ook ge schreven informatie bij de afbeel dingen aangebracht. Wedstrijd Aan de expositie in de hal en de gang bij de trouwzaal is een wed strijd verbonden. De bezoekers wordt gevraagd zelf een plekje in Soest te fotograferen dat naar hun mening in aanmerking komt om als ansichtkaart te worden uitgebracht. De voorkeur gaat daarbij uit naar minder traditionele plekjes. Veel gefotografeerde plaatsen in Soest waren de Kerkebuurt, Nieuwer- hoek, de kerken en de stations, als mede de hoofdweg, de Eng en de Eem. Ook de kaarten die tegen woordig uitgebracht worden, geven die plekjes weer. Daarom wordt een beroep gedaan op de creativiteit van de inwoners van Soest om met een verfrissend idee voor een nieu we ansichtkaart te komen. Hiervoor geldt slechts één voorwaarde: het moet een in de gemeente Soest her kenbare plaats zijn. Deelnameformulieren voor deze fotowedstrijd liggen in de hal van het gemeentehuis bij de expositie. Ze zijn bovendien verkrijgbaar bij Foto Van Oosten aan de Soester- bergsestraat 57 en de Van Weede- straat 147Aan de wedstrijd zijn en kele prijzen verbonden op het ge bied van de fotografie. Overigens bestaat er ook veel be langstelling voor de ingelijste oude ansichten. Wie hiervan een exem plaar in z'n bezit wil krijgen, kan een bestelformulier invullen, eveneens in de hal bij de expositie of Foto Van Oosten. Daar kan men ook het al bum met de genummerde foto's in zien, zodat men aan de hand daar van het bestelformulier kan invul len. De afdeling Groen, Natuur en Landschap heeft twee folders uitge geven. De ene gaat over de waarde volle natuur van Soest, de andere over paardrijden in de bos- en na tuurterreinen van Soest. Beide fol ders zijn verkrijgbaar bij de afdeling voorlichting van de gemeente aan de balie in de hal van het gemeente huis. Wie er vragen over heeft of meer of andere informatie wil, kan hiervoor contact opnemen met de afdeling Groen, Natuur en Land schap, tel. 02155-93709. De folder 'Waardevolle natuur van Soest' vertelt iets over de historie, de flora en de fauna en het beheer 1» van de bos- en natuurterreinen in de gemeente. Een duik in het verleden, de ontbossing, de modernisatie, heidebeheer, de zandverstuivingen, de gemeentebossen, de dieren en de recreatie komen aan bod. De folder 'Paardrijden' vermeldt de regels die gelden voor zowel rui ters als wandelaars. Het waarom van de ruiterroutes wordt uitgelegd, evenals de noodzaak van he ruiter- bewijs. Tenslotte wordt ook aan dacht besteed aan aansprakelijk heid in het geval van schade die door het paard veroorzaakt wordt. Om zoveel mogelijk brokken te voorkomen, gelden enkele 'gouden regels', waarmee de folder besluit. schade aan de fietspaden ontstaat. Nu is dat nog wel eens het geval om dat de paden niet berekend zijn op de zware machines die voor het bor stelen moeten worden ingezet om het onkruid weg te halen". Op 28 september 1993 ging in de gemeente Soest het 'Jaar van de Veiligheid' van start. Een jaar waar in het in Soest zou bruisen van acti viteiten om de veiligheid te vergro ten. Op de openingsavond kregen de bezoekers het jaarprogramma aangeboden waarin de activiteiten van de projectgroep veiligheidszorg stonden vermeld. Inmiddels is daar van een aantal uitgevoerd. Er is in Overhees een sport- en speldag voor de jeugd van 12 tot 18 jaar ge houden. Er zijn twee bijeenkomsten geweest (in Soest en Soesterberg) over beveiliging van industrieterrei nen. Het midden- en kleinbedrijf hield in het gemeentehuis een beurs voor winkeliers. Maar er werd meer gedaan. De po litie organiseerde in een groot deel van Overhees een woning-inbraak preventieproject. Er gingen twee nieuwe buurtpreventieprojecten van start. In Soesterberg werd een Jeugd Ontmoetingsplek (JOP) aan gelegd. Voor de jeugd van 14 tot 17 jaar staat een spannend weekend voor de deur. De brandweer ver zorgt binnenkort een tentoonstel ling. Het is overigens niet bij organiseren alleen gebleven. De ideeën en in zichten die tijdens de bijeenkom sten werden opgedaan, worden nu verder uitgewerkt. Zo is het mid den- en kleinbedrijf bezig om een onderling alarmeringssysteem uit te werken. Ook zijn er vergaderingen belegd om de mogelijke overlast rond de jaarwisseling in te dammen. Kortom, er is al veel werk verzet, gediscussieerd en geschreven over de veiligheid in Soest en Soester berg. Daar gaat de projectgroep ook na de afsluiting van het 'Veilig heidsjaar' mee door. Bij de afdeling burgerzaken van de gemeente zijn formulieren verkrijg baar in het kader van de Uitkerings wet financiële compensatie langdu rige militaire dienst. Deze wet is op 15 juli 1992 in werking getreden. In de Uitkeringswet is bepaald dat de gewezen dienstplichtige militairen of reservisten van de Nederlandse krijgsmacht die in de periode van 1 januari 1936 tot en met 31 decem ber 1962 in totaal vijfjaar -zonder dubbeltelling- daadwerkelijk onder de wapenen hebben doorgebracht, onder bepaalde voorwaarden in aanmerking komen voor een een malige uitkering van 7.500 gulden. Voor weduwen van deze categorie militairen geldt deze Uitkeringswet ook, zij het dat zij gedurende de mi litaire diensttijd waarop de uitke ring gebaseerd is, met hen gehuwd moeten zijn geweest. Indien dit slechts voor een gedeelte van die tijd geldt, wordt het bedrag van de uitkering naar verhouding aange past. De Uitkeringswet heeft een wer kingsduur van twee jaar. Dit houdt in dat verzoeken die vóór 15 juli aanstaande zijn ingediend nog be handeld worden. Het gaat hier dus om eventuele gegadigden die nog geen aanvraag hebben ingediend. Batterijbokaal voor Sint Ludge- russchool: hopelijk wel oplaad baar. Op 't Hoogt laadt uw kennis op. Dat is heel wat anders dan Op 't Hoogt laat uw kennis op. Extra brandwering achteraf in drukkerij: nu breekt m'n Klomp. Benefietconcert in C-drie voor kinderen in Brazilië: dan mogen ze daar wel verdraaid goeie oren hebben. En een benefietconcert voor de kinderboerderij: very nijs. Op zoek naar Sinterklaas in Tur kije: da's toch het verkeerde land? Op 't Hoogt: wat er ook gebeurt. Cabrio aan de Soesterbergsestraat toch te luchtig? Misschien is in dit klimaat een Sedan toch beter. Kop in de Amersfoortse Courant: Kanaal voor minderheden ge splitst. Is dit nu een voorbeeld van een tweestromenbeleid? Jongeren hangen rond bij Hons- bergen. Geen wonder toch? Te genwoordig moet je er al vroeg bij zijn voor zo'n bejaardenflat. Kop in de Soester Courant: Pu bliek laat kinderboerderij massaal in de steek. Rob de Nijs: volgend jaar weer. Niet zo aardig van Rob. Nog een kop in de Soester Cou rant: Vluchtelingenwerk doet het werk dat de gemeente laat liggen. Dan zullen we dus wel gauw van al dat onkruid op de trottoirs verlost zijn. Sinds 1 juni bestaat er in Neder land een wettelijke identificatie plicht. Per die datum bent u in een aantal gevallen verplicht om gege vens die u over uzelf opgeeft te be wijzen door een identiteitsbewijs (ID) te laten zien. Er mag natuurlijk niet altijd en door iedereen naar uw ID-bewijs worden gevraagd. Dat kan alleen als u wilt dat een bepaalde instantie iets voor u doet, bijvoorbeeld het openen van een rekening bij een bank. Ook kan naar een ID-bewijs worden ge vraagd indien u zich in een speciale situatie bevindt, bijvoorbeeld als u als bezoeker in een voetbalstadion bent \vaar rellen zijn. De bij wet toegestane ID-bewijzen zijn paspoort, toeristenkaart, ge meentelijke ID-kaart, verblijfsdo- kument van de vreemdelingen dienst, vluchtelingenpaspoort, vreemdelingenpaspoort, paspoort met aantekening 'vergunning tot verblijf en een (elektronisch) W-document. Deze documenten kunnen in 'iedere' situatie worden gebruikt. Het rijbewijs daarentegen kan niet worden gebruikt bij de aanvraag van een Sofinummer, bij het zoeken naar werk, bij indienst treding, bij het aanvragen van een uitkering, bij binnenlands vreem delingen verkeer. De kwestie is simpel: kunt u geen ID-bewijs tonen, dan bent u sinds 1 juni 1994 in een aantal gevallen strafbaar. Bovendien zal een aantal instanties niet meer kunnen doen waar u hen om vraagt. Eigenlijk komt het erop neer dat het gewoon het handigst is om uw ID-bewijs al tijd op zak te hebben.Indien u nog geen ID-bewijs hebt, dan is het ad vies er één aan te vragen. De afde ling Burgerzaken van de gemeente Soest kan u over de aanvraagproce dures van de verschillende docu menten nader informeren. Deze af deling is tijdens kantooruren te be reiken onder telefoonnummer 02155-93724. Wenst u meer in houdelijke informatie over de In- dentificatieplicht, dan kunt u con tact opnemen met de heer J.R.C.Schulten van de afdeling Burgerzaken, tel. 02155-93470. Om de bevolking voldoend reiden op de inspraakperit gemeentebestuur een uitgi over de noordelijke hoofd tiek in het noordelijk deel v destraat en de wijk Soestdij bij het ontwikkelen van de ook geweest het verkeerslu het hierdoor verbeteren va alsmede het ongedaan maki dijk. Om dit te bereiken, is route ten oosten van en evet voor zijn drie alternatieven en 'tegens'. Het belangrijks Het stuk waarin de mogelijkhec stellende te verkrijgen bij de afd het gemeentehuis. De notitie di het gemeentebestuur voorgesta noordelijk deel van de gemeei door hoofd Staf Voorlichting E Leefbaarheid, bereikbaarheid veiligheid staan voorop bij het 2 ken naar een oplossing voor de1 keersproblemen in Soest. Het tal auto's groeit nog steeds en aantal verplaatsingen daarvan 1 tot een toenemende drukte op wegen. Daarnaast vraagt het gec van de weggebruikers, met nami het gebied van de snelheid waari zij rijden, steeds meer om maatn len. In de afgelopen jaren is ge] beerd een groeiend aantal knelp ten op te lossen. Een belangrijk derdeel is ook geweest de invoe van het busplan voor een proe riode van drie jaar. Het oplo van een (deel-)probleem aan de kant heeft echter soms geleid to ontstaan van een knelpunt op andere plaats. Bij het opstellen van de verkeer: lieukaart voor Soest werd duid' dat wanneer het verkeer met de: de snelheid groeit als voorheen bestaande wegenstructuur on doende zal zijn. Er zullen dan si ties ontstaan waarin als gevolg geluidsoverlast de leefbaarheid stig wordt aangetast. Om de verkeersproblemen aa pakken, zijn in het beleidsprogi ma 1994-1998 de volgende gangspunten vastgelegd: - bevordering van de doorstroi van het verkeer, zonder toer van het doorgaande verkeer de kern van Soest; - het weren van niet-bestemmi verkeer uit de wijken; - verbetering van de leefbaarhe het winkelgebied Van Weedest - voor het tracé Koningsv Ossendamweg/Vondellaan r ten zowel voor de korte als de la re termijn eventuele maatreg die .tot verbetering van de verkt situatie kunnen leiden opnieu overweging genomen worden; - bij de uitwerking van de plai moet het fiets- en voetganger} keer een integraal onderdeel va planvorming uitmaken. Zoals opgemerkt spitst de pre matiek in het noordelijk gedt van Soest zich toe op de Van destraat en de wijk Soestdijk. Soestdijk In het kader van de verkeersprc men in de wijk Soestdijk (veel keer uit het Soesterveen maakte straten in Soestdijk gebruik om het winkelgebied Van Weedes of nog verder richting Baarn tt men) zijn enkele maatregelen g men. Die hebben vervolgens g tot problemen op andere plaats

Soester Courant | 1994 | | pagina 26