Reconstructie en afwerking Bosstraat 'an A4 fio-' 7ACTUEELI SOESTER ONDERLINGE Ludgeruskleuters 'net echt in de echt' Geslaagden 1994 the oTiental €^>\v Nieuws van de gemeente Vrouwen in de WD op verkenningstocht i f,vrL -'-'x Rechter ziet ge stop uitbreidini Politie gaat i in de gaten 1 WOENSDAG 22 JUNI 1994 SOESTER COURANT De LAAGSTE PREMIE en UITGEBREID VERZEKERD! f 0,80 per o/oo f 2,00 per o/oo f 1,40 per o/oo f 2,00 per o/oo Soester raakt trouwring van vrouw kwijt Werkzaamheden zijn maandag gestart Jeroen Schonewille (6) en Lilian Berendse (5) Soesterse (38) fietsend beroofd Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Flinke buit bij inbraak Bosstraat Meningen van lezers Kunstuitleen Nog niet geboekt voor vertrek in juli of augustus a.s.? REISBUREAU GERTH BV SOEST - LAREN HILVERSUM BAARN specialiteiten restaurant J PAGINA-! WOENSDAG 22 JUNI 1G sr'.H. We FOTO! FOGLIA' RAI-Uno weer Soester kabel al Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard Opstalverzekering steen/riet Inboedelverzekering steen/hard Inboedelverzekering steen/riet natuurlijk bij: VOOR AL UW VERZEKERINGEN. Inlichtingen: tel. 02135 - 1 60 11. Sinds enige tijd is de Soester W.P. Ekhart de trouwring van zijn vrouw kwijt. Hij heeft een beloning van 250 gulden uitgeloofd voor degene die hem de ring teruggeeft. Het betreft een gouden, gladde ring met de inscriptie "21 mei '36 Wim". Ekhart heeft geen idee wanneer de ring is zoekgeraakt, maar sluit dief stal niet uit. De ring stond op een bu reau in zijn woning. Enkele weken geleden stond de deur open, toen hij thuiskwam. Het is niet uitgesloten dat die dag een dief binnen is ge weest. "Maar ik durf niemand de be schuldigende vinger toe te steken", aldus Ekhart. "Ik heb het hele huis al doorzocht. Het is zoeken naar een speld in een hooiberg, maar ik hoop dat iemand de ring vindt en terugbrengt." W.P. Ekhart is telefonisch te berei ken onder nummer 14748. De gemeente Soest is maandag ge start met een reconstructie van de Bosstraat. Het betreft asfalterings- en rioleringswerkzaamheden op het gedeelte vanaf de Den Bliek laan tot en met Bosstraat nummer 3 (het doodlopende gedeelte). De werkzaamheden worden uitgevoerd in verband met de slechte onderhouds- toestand van de Bosstraat en het reali seren van nieuwe woningen, tegenover de manege op Bosstraat 37/37a. De werkzaamheden worden gefaseerd uit gevoerd en duren naar verwachting tot medio oktober. De Bosstraat wordt af gesloten voor het doorgaande verkeer en is, gedurende deze perode moeilijk bereikbaar. Fietsers kunnen in principe gebruik blijven maken van het fietspad. Omleidingsroutes worden aangegeven. Hoewel enige overlast niet is te voorko men, wordt dit zoveel mogelijk beperkt. De eerste fase betreft het gedeelte Den Blieklaan, tot en met de eerste inrit van kinderdagverblijf De Blauwe Vogel. Het asfalt wordt verwijderd door een 'freesmachine', die het asfalt er in een keer 'afschaaft'. Hiervan is geluidshin der te verwachten. Daarna wordt een sleuf gegraven, waarin een riool wordt gelegd. Na het dichtmaken van de sleuf, wordt een funderingslaag aangebracht (berijdbaar) en daarop een asfaltlaag. Ter hoogte van de manege op Bosstraat nummer 79, wordt een plateau aange legd. De zijkant van de nieuwe weg komt on geveer vijf centimeter lager te liggen, dan de zijkant van het huidige fietspad. Ter bescherming van de zijkant van de weg wordt een betonband aangebracht die even hoog komt te liggen als de weg. Ook worden afwateringsputten aange bracht. De berm tussen het fietspad en de nieuw aangelegde weg, wordt afge werkt met grond. De inritten worden op de nieuwe weg(-hoogte) aangesloten. Om te voorkomen dat auto's op het fietspad gaan parkeren, zullen dertig centimeter naast de weg paaltjes wor den geplaatst. De fietspaden aan beide zijden van de weg, worden doorgetrok ken tot op het plateau bij de Den Bliek laan. Het voetpaadje dat daar nu ligt, komt te vervallen. De afronding van de eerste fase, is gepland voor de bouw vakvakantie (omstreeks 23 juli 1994). De tweede fase betreft het gedeelte van af de tweede inrit van kinderdagverblijf De Blauwe Vogel tot aan de Pimpel mees. De werkzaamheden op dit ge deelte starten na de bouwvak-vakantie (vanaf 22 augustus). Tot en met het ver wijderen van het asfalt, is de werkwijze hetzelfde als in de eerste fase. Daarna wordt, in verband met de bereikbaar heid van de percelen, per dag niet meer rioolsleuf gegraven, dan riool kan wor den gelegd. Dit zal naar verwachting neerkomen op het leggen van circa veertig meter riool, in twee dagen (incl. dichtgooien van de rioolsleuf). De fun deringslaag wordt in vakken aange bracht. Het riool wordt gelegd tot aan de manege op 37/37a. Ter hoogte van de jeugdherberg op Bosstraat 16 wordt een plateau aangelegd. Het Herten laantje en het doodlopende gedeelte van de Bosstraat, worden als een inrit uitgevoerd (met schuine inritblokken). De derde fase betreft het gedeelte Pim pelmees tot en met Bosstraat 3. De be staande weg blijft liggen en wordt alleen voorzien van een nieuwe asfaltlaag. De werkzaamheden sluiten aan op fase twee. De tijdelijke parkeerplaats nabij de spoorlijn, wordt vervangen door een definitieve parkeerplaats. Ook komen er fietsenstallingen. De definitieve vormgeving hiervan is nog niet bekend. Geprobeerd wordt deze werkzaamhe den, aansluitend aan de derde fase uit te Een bijna niet-van-echt-te-onder- scheiden kleuterhuwelijk. Zo zou je de (gespeelde) trouwpartij van Jeroen Schonewille en Lilian Be rendse kunnen noemen, die zich vorige week dinsdag afspeelde in het gemeentehuis. De bruidegom (6) en de bruid (5) speelden in elk geval de hoofdrol in het toneel stukje dat met officiële gemeente lijke medewerking werd opge voerd. De politie is op zoek naar twee jon gens die vrijdagmiddag j.1. op de Ko ningsweg een vrouw hebben beroofd van haar fietstas. De vrouw, een 38-jarige Soesterse, reed tegen drie uur op het fietspad toen ze werd in gehaald door de twee jongens, die samen op een fiets zaten. De "passa gier" stapte tijdens het inhalen af, holde een aantal meters met de fiet sende vrouw mee en probeerde in de tussentijd haar fietstas - waarin ze twee portemonnees had - van de ba gagedrager te rukken. Dat lukte en even later sprong hij, mét de tas, weer achterop bij zijn maat. Hoewel de vrouw nog even achter de jongens aanfietste kon ze hen niet meer achterhalen. Wel vond ze de tas een paar honderd meter verder op weer terug, met inbegrip van de beide portemonnees, die echter vak kundig geleegd waren. De Soesterse mist daardoor een bedrag van ca. 240 gulden en enkele betaalpasjes. Van de daders is alleen bekend dat ze gekleed waren in spijkerbroeken en dito jacks en ongeveer 17 jaar oud leken. Het werd een leerzaam uitstapje voor' de kleuters van de r.k. Ludgerusschool uit Soest-zuid, die onder leiding van juf Marie-Anne Kortekaas deze bijzonde re dag allemaal meemaakten en in de feestvreugde deelden, evenals een flink aantal moeders. De aanleiding voor het mini-huwelijk was de al enige tijd du rende verliefdheid tussen Jeroen en Li lian, die op school onafscheidelijk zijn en ook beslist van plan zijn ooit nog eens "in het echt" te trouwen. "Jullie slaan elkaar nooit, maken nooit ruzie en zijn al vijf weken verliefd," con stateerde mevrouw Antoinette v.d. Brink, de ambtenaar van de burgerlijke stand, die dat een redelijke basis voor een geslaagd huwelijk leek te vinden. Ze wist ook dat het bruidspaar bij voor baat al vier kinderen wenst (de namen hebben ze al) en het liefst in een boom hut zou wonen, maar als dat niet kan is een flatje in Baarn ook goed... De huwelijksvoltrekking voltrok zich overigens niet in de spreekwoordelijke vloek en een zucht. De kleuters werden eerst ontvangen door införmatrice Len Schimmel, die het gezelschap zowat door het hele gemeentehuis loodste op zoek naar de plek waar getrouwd kon worden. Dat bleek uiteindelijk de raad zaal te zijn, waar het bruidspaar met het gevolg werd opgewacht door gemeen tebode mevrouw Bep Koelink en me vrouw V.d. Brink - in de officiële uit monstering - de beide kleuters "bijna echt" in de echt verbond. Na afloop "onthulde" ze zichzelf, waarbij eronder de toga een gewone mevrouw in een trui en een spijkerbroek bleek schuil te gaan, die bovendien ook moeder was van een van de kleuters. Na afloop van de plechtigheden zette het gezelschap zich op het Raadhuis plein neer voor een hapje en een drank je. Wat bleek? De tas met zoutjes was gestolen, waarschijnlijk door een stoute Het jeugdige bruidspaar Schonewille- Berendse liet de toespraak van de amb tenaar enigszins gelaten over zich heen komen. Foto: Goos van der Wilt. man die zogenaamd de weg vroeg maar er intussen wel met de snoeperij van door was gegaan. Zoutjesdief Het gezelschap zette daarop koers naar het politiebureau, waar ook de zoutjes- dief zich toevallig vertoonde. Voordat hij in de cel werd gezet kon hij gelukkig nog net duidelijk maken dat er sprake was van een noodlottige tas-verwisse- ling. Voor de kleuters was het verblijf in het politiebureau minstens zo interes sant als in het gemeentehuis, en de agenten kregen dan ook heel wat be- kijks.Het uitstapje werd besloten met een bruiloftsdiner met pannekoeken, voordat de kleuters - "moe maar vol daan", zoals dat heet - weer terugkeer den naar school en naar huis. Of ze veel hebben opgestoken van de gang van za ken in de grote-mensen-wereld moet natuurlijk nog blijken, maar een inte ressante dag was het zeker. Vorige week, in de nacht van dinsdag op woensdag, wérd er ingebroken in een woning aan de Bosstraat. Via een openstaand klapraam kwamen de in brekers binnen. De hoeveelheid buitge maakte spullen was aanzienlijk: er wer den onder andere een radio, een cd-speler, een telefoon, een antwoord apparaat en een fotocamera meegeno men. In de afgelopen week behaalden onder staande leerlingen uit Soest en Soester- berg het diploma. Kard. Alfrink Mavo Christel Akkermans, Peter v.d. Bogert, Asmara Dirksen, Jaap ten Haaf, Bianca Hartman, Sytha Hartman, Dennis Hil- horst, Inge Hilhorst, Anthony van Hoe ven, Guido de Kerk, Anita Kuijper, Vincent Oskamp, Sven v.d. Rijt, Gijs- bert Jan Schaap, Maurice Simonis, Ilonka Sparnaaij, Alexander Ver woerd, Daphne Zijlstra, Griftland College Mavo: Daniella Aangeenbrug, Mare Alexan der, Danielle Altena, Helen Bakker, Richard van Barneveld, Karin van de Beek, Imile Bekkers, Rogier Bemer, Daphne Beszelzen, Annemieke Boe ren, Marloes van den Bolt, Marije Bos, Hiske Broekhof, Nynke Brouwer, Erik Brunekreef, Vivian Carli, Esther Daze- laar, Remy van Dijk, Iris van Dorres- teijn, Astrid Eggink, Wenneke Elder- man, Miranda van Es, Dewi Fonk, Ro nald Frank, Wouter Gebbink, Davina van Gelderen, Marieke de Gier, Hen- riëtte de Groot, Jan de Groot, Danielle Haazelager, Lydia Hattink, Arthur Hoogstad, Erik Idenburg, Marjolein Jansen, Saskia van Kampen, Marijn Kampf, Marije Koedijk, Ecevit Kurt, Lisette van der Linden, Pepijn Majoor, Fabian Meijer, Camille Middelman, Bart Ooijevaar, Christel den Oude, Johnny Pels, Barbara Rasker, Danny Ronkes, Richard van Rouwendaal, Margareth Ann de Ruiter, Esther Rust, Chantal van Schalkwijk, Jeroen Schut, Michelle Sevinga, Sywert van Spijker, Duncan Stanton, Manon Steitner, Cyn thia Vaessen, Simone Vos, Lidewij Witte, Mandy Witte, Giga Zwennes, Rik Klinkhamer, Jan Joost Kramer. Havo Joris Aarts, Marjorie Afman, Twan Akhbeis, Renate Alberts, Tiki Beije- ring, Eva Berends, Lize van den Berg, Judith Bommel, Merel Brouwer, Moni que van Brummelen, Luberto van Bui ten, Robin Duit, Janneke Goede, Fem ke de Groot, Ellemieke Heij, Danny van der Heijden, Jeroen Hilhorst, Christina Hoksbergen, Sandra Hoog land, Gilbert Horbach, Nadia van Hou- welingen, Ingmar Hugen, Alex van Hulsen, René Huurdeman, Martijn Janssen, Karin de Jong, Marjolein Kleijn, Anneloes de Klerk, Bastiaan Kok, Jeroen Kok, Chantal Kuijper, Ro zemarijn de Lange, Simone Leeuwen kamp, Marit Loonstra, Marieke Muller, Eveline Nieberg, Immanuël Noorman, Walter Poortvliet, Majorie Roels, Olaf Ruiter, Leontine Schoonderbeek, Jur- jan van Slooten, Jelle Sonnevelt, Jelmer Steenaart, Annemieke Steenbergen, Johnny Steenman, Erik van Strij de Regt, Liset Strijker, Rogier Voet, Wij nand Vossestein, Marjolein van der Wal, Tamara van der Horst. VWO Fleur van Beinum, Claudia Bodewes, Tessa Brunsveld, Sander Burger, An- drea Davina, Martijn van Dijk, Anne- ke-Susan van Essen, Bas van de Geer, Gijsbert Hagen, Marike van Hengel, Heieen Hilhorst, Maarten Jeurissen, Casper Kerkvliet, Erica Koedijk, Yvet- te Koopmans, Onno van Luijn, Bas Meijer, Kars Oomkes, Edwin Sijtsma, Kristiaan Smits, Jeroen van Velden, Arjan Verhoeff, Daniël Waagmeester, Fleur van Zeeland. Waldheim-mavo, Baarn Eddie van Arkel, Steffie Bolderdijk, Ellen van den Breemer, Ton Burger, Rijk-Jan Damen, Laurens van der Hom, Steven van der Laan, Femke van der Meer, Menno Pieneman, Paul Rull- mann, Johan van Schie, Ilse Sneep, Wouter Verkerk, Maarten Wiegmans, Gabriëlle van Zijtveld. De Koppel, Amersfoort VBO: Jasper Pinxsteren, Henk Potho ven, Ayse Tekin en Chris van der Put. Vallei College Mavo: Krista de Groot, Sandra Hof man en Josine Versteeg. Havo; Anette Klomp. Atheneum: Rosemarijn de Jong en Sven Zielhorst. Bureau Soest Raadhuisplein 31, Soest Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 02155-19444 Fax 02155-17693 Openingstijden: dagelijks 07.00-23.00 uur Bureau Soesterberg Dorpsplein 17a, Soesterberg Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 03463-51555 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 12.00-13.00 uur en ook donderdag 19.00-21.00 uur Alarmnummer 06-11 (Brief aan het college van Burgemees ter en Wethouders) Geachte dames en heren, Ik meen er goed aan te doen te reageren op de berichten over beëindiging van de subsidie op de organisatie van de kunst uitleen te Soest. Indien u tot een derge lijk besluit komt zou ik dat ten zeerste betreuren en bericht u tevoren mijn protest! Mijn echtgenote, mevrouw drs. Bea J.M. Engelsman, en ik maken vrijwel vanaf het begin gebruik van deze facili teit. Wij overwegen een tweede abon nement ten behoeve van ons kantoor aan huis te Soest en een eerste aankoop van een kunstwerk dat wij al eerder hebben geleend en nu, na enkele jaren, opnieuw hebben meegenomen. Dit voldoet stellig aan een behoefte voor ons. In dat verband merk ik nog op dat wij voldoende mobiel zijn om elders in de omringende gemeenten of in de grote steden kunst te huren ofte kopen. Ech ter niet iedere Soestse of Soester is in die prettige omstandigheid. Met name dient u, als le lij nsoverheid, voor hen aandacht te hebben en de bestaande fa ciliteit voldoende te budgetteren. Ik wens u voldoende verstandig inzicht bij uw besluitvorming. John B. van der Drift Nog diverse mogelijkheden naar Turkije en Griekenland. Vraag naar onze speciale aanbiedingen. Soest Van Weedestraat 58, 3761 CG, tel. 02155-22144 Zuidpromenade 21, 3768 EM, tel. 02155-12683 Baarn Brinkstraat 13-15, 3741 AM, 02154-24944 Laren Naarderstraat 16, 1251 BC (N.H.), tel. 02153-10070 Hilversum Gijsbrecht van Amstelstraat 166, 1214 BD, tel. 035-238515 3-gangen menu van de maand 42,50 p.p. (min. 2 pers.) e Chee Kai Tong (soep van kip met kokosnoot) Yuen Foo Dim (gevulde forel) Kon Po Kai Ting (geb. groentenschotel met kip en nootjes) Roomijs met Leechee Speciaal bij dit menu aanbevolen wijn: Riesling Réserve 1991 Appellation Aisace Contrölée. Mis en Bouteille par Pierre Sparr ses Fils f42,50 per fles Rademakerstraat 2, Soesterberg. Tel. 03463-52181/51423. Fax 03463-54750. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Openbare commissievergadering Maandag 27 juni: Alg. Bestuurszaken Dinsdag 28 juni: R.O./Verkeer/Welzijn Woensdag 29 juni: Milieu etc. Donderdag 30 juni: Financiën etc. De vergaderingen beginnen om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFO- centrum. Het publiek kan gebruik ma ken van het spreekrecht. Inlichtingen: tel. 93777. Wet Milieubeheer B. en W. hebben vergunning verleend aan: 1: F. de Zoete, Koningsweg 35-37; 2: L. Houkes, Birkstraat naast 117 o.z. 3: A.F. de Kuyer, Banningstraat 11C 4: P.A. van den Dijssel, Laanstraat 34A. De stukken liggen tot 3 augustus ter in zage in het gemeentehuis en de biblio theek Albert Cuyplaan; voor ook in de dependance Soesterberg. Beroeps chriften en verzoeken om voorlopige voorzieningen richten aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Informatie: Milieubeheer, tel. 93593. Bouwzaken B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woonhuis, Bartolottilaan 7, (art. 19 Wet R.O./art. 50 lid 5 Woningwet); het vernieuwen van paardestallen en het bouwen van een mestopslag, Birk straat 96, (art. 19. Wet R.O./art. 50 lid 5 Woningwet); het uitbreiden van een kantoorruim te, Parallelweg 13, (art. 19 Wet R.O.). Schriftelijke bezwaren binnen twee we ken bij B. en W. De stukken liggen ter inzage in het gemeentehuis, afd. ROB. Bouwvergunningen Gevraagd: le Heeserlaantje 26: bouwen van een veranda; Aagje DekenJaan 15: uitbreiden van een woonhuis; Amnestylaan 35: uitbreiden van een woonhuis aan de zijgevel; Amnestylaan 40: plaatsen van een dakkapel; Apollo 136: plaatsen van een blok hut; Beukenlaan 25: uitbreiden van een woonhuis; Birkstraat 81: plaatsen van een blok hut; Dalweg (ong.): bouwen van 48 se niorenwoningen; Korenweg 3: bouwen van een erker en vernieuwen van een gevel; Mariastraat 12: uitbreiden van een woonhuis; Nieuwstraat 12: bouwen van een ser re; Soesterbergsestraat 104: plaatsen van twee dakkapellen; VAN WEEDEST! Soesterbergsestraat 120 B: verande ren van de voorgevel; Wieksloterweg O.Z. 35: bouwen van een berging. Deze aanvragen liggen ter inzage in het gemeentehuis, afd. ROB. Verleend: Amersfoortsestraat 109: wijzigen van de situatie van een te bouwen woonhuis; Bosstraat 102: bouwen van een over kapping; Ferdinand Huycklaan 26: uitbreiden van een woonhuis; Koningsweg 31: bouwen van een tij delijke woonruimte en stalruimte; Lange Brinkweg 63: bouwen van een carport; Morane 18: plaatsen van een tuin huisje; Parklaan 1: vernieuwen en verande ren van een bijkeuken; Pijperpad 11: plaatsen van een hob- bykas; Soesterbergsestraat 120 B: verande ren van de voorgevel. Bezwaarschriften AWB binnen 6 we ken bij B. en W. De stukken liggen ter inzage in het gemeentehuis, afd. ROB. Kapvergunningen Gevraagd: Wilhelminalaan 16 A: 2 berken; Apollo 76: 5 naaldbomen; Ossendamweg 17: 1 pinus. Bezwaren binnen 4 weken bij afd. Groenbeheer. Inlichtingen: tel. 93709. Verleend: Beckeringhstraat 8: 2 naaldbomen; Apollo 80: 5 vliegdennen; Dolderseweg 11: 2 larixen en 2 den nen. Bezwaren binnen 6 weken schriftelijk bij B. en W. Parkeerverbod B. en W. hebben besloten parkeerver boden in te stellen op de Plesman- straat, vanaf de Fokkerstraat aan de westzijde tot en met huisnummer 117 en vanaf de Buys Ballotlaan aan de oostzijde tot en met huisnummer 74. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Evt. verzoek om voorlopige voorzie ning richten tot de president van de rechtbank te Utrecht, postbus 16005, 3500 DA Utrecht. De president van de rechtbank Utrecht heeft het verzoek om et "voorlopige voorziening" tegen bouwvergunning voor Albe Heijn-Smitshof afgewezen. H verzoek daartoe was ingediei door de supermarkten Van Doo en Gemar te Soest. Zij vinden d de nieuwbouw zal leiden tot zo uitbreiding van de Soester foo sector, dat gevreesd moet word voor overbewinkeling en duurz me ontwrichting van de distrib tieve sector. Volgens de president van de rechtbai mr. D.A.C. Slump, die onlangs i spraak deed, gaat het echter "slechts" 150 vierkante meter uitbi ding van de bestaande AH-supermai plus een geringe opervlakte die in a merking komt om te worden verhui en mogelijk benut zal worden voor verkoop van artikelen van "meer s ciale aard", zoals kaas. Geluidhinder Spoorwegen Tot donderdag 7 juli ligt ter inzage het ontwerp-verzoek aan Gedeputeerde Staten om vaststelling van hogere grenswaarden voor de gevefs van een nieuw te bouwen agragrische bedrijfs woning aan het Breemeentje, sectie A, nr. 4756. Evt. opmerkingen schriftelijk richten tot B. en W., of tijdens een openbare zitting op maandag 27 juni, 10.00 uur, in het gemeentehuis, com missiekamers. De stukken zijn ter inza ge bij de afd. ROB. "Vrijstelling art. 17 WRO B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen voor: het aanleggen van parkeerplaatsen achter het pand Verlengde Kolonie- weg 7 (instandhoudingstermijn maxi maal 5 jaar). Schriftelijke bezwaren binnen 2 weken bij B. en W. De stukken zijn ter inzage bij de afd. ROB. Het gezelschap onderweg naar de koffie op de Chalonhof. Op de fiets hebben de Vrouwen in de VVD van de afdeling Soester berg) vorige week donderdagmor gen hun woonplaats verkend. Het traditionele uitstapje stond dit maal in het teken van de woning bouw in Soest, in samenwerking met de Vrouwen-adviescommissie (VAC). De bedoeling van de fietstocht was een nadere kennismaking met het werk van de VAC. De dames stegen 's morgens om 10.00 uur bij het gemeentehuis op de pedalen en reden naar de eerste stop: de nieuwbouw bij het voormalige raad huis aan de Steenhoffstraat. In een van de woningen werd een kijkje genomen. Vervolgens richtte het gezelschap zich naar de Chalonhof (de nieuwe huizen op het terrein waar eens het zwembad de Turf gelegen was), waar in de speel tuin ook een korte koffiestop werd ge maakt. Een interessant oponthoud vond ook plaats aan de Koperwiek, waar het GOS-complex (van de vereniging Groepswonen Ouderen Soest) uitge breid bekeken werd. Daarna reden de dames door naar de Winterkoning, waar fase-3 van het plan Klein-Engen- daal werd bestudeerd, om tenslotte weer uit te komen bij het gemeentehuis, waar de lunch werd gebruikt. Daarna kon er gekeken worden naar een video film over het werk van de VAC. 4. Villeroy Boc1 t Ben mm de toppers uit de collectie uit gevoerd in het stcrlee vitroporselein met een heel bijzonder reliëf in de vorm van blaadjes. Dil geschikt voor de magnetron en tut. NU SPECIALE PRIJZE 23-delig tafelservies, 9-delig theeservies,^ Van Wee met minimale schoonheidsfoutji De politie van district Eei Noord zal de komende tijd aandacht besteden op de na van de visserij-wet. Uit ond< is gebleken dat 40% van de vissers niet over de vereiste ren beschikt. Bij het niet k tonen van deze papieren le> bij het vissen zonder akte ee te van 50 gulden en bij het zonder vergunning een boe 40 gulden op. Om te mogen vissen heeft me maal een sportvisakte nodig. D< is verkrijgbaar bij het postkanl VW, dieren- en hengelsportz; de hengelsportvereniging De baars". Met dit dokument mag i sen met maximaal twee hengel peur. Er mag alleen gevist wor de volgende aassoorten; broo appel, deeg, kaas, granen, zad< men, steurkrab, insekten, inse ven en nabootsingen tot 2,5 ci Voor het vissen in de Eem (ee Nu de raadscommissie onlanj ten heeft zowel de Turkse tele der TRT als de Arabische Mf taan een "heel" kanaal te ge\ een van de andere stations op 1 ter kabelnet wijken. Het Colle, en W. heeft daarvoor de keus 1 len op de Italiaanse zender R Het baseert zich daarbij op c van een schriftelijke enquête. De nieuwe zender-indeling tr< rigenspasop 1 januari 1995 in Directe invoering zou een in vergen van ca. f 10.000,-en vt ambtelijk advies is het de moe om zo'n besluit even uit te ste dat er inmiddels een nieuw n onderweg is. Dat zou kunne nen dat er weer wijzigingen g£ den op het punt van het zgn. hedenkanaal". Over een paar zal daarover meer duidelijl staan. Het College houdt he ook liever in z n zak en zal de van RAI-Uno op 1 januari 1 pen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4