-q Rabobank Soest-Baarn, als 't om verzekeren gaat. 'inkelwoning slijterij Yan der Linden Helers zien door Securicode geen geld meer in gestolen apparatuur Rabobank S v 1 HANDEL WANDEL me TOON'S ZOMERSE PRIJZENPARADE Toon van der Linden Zonwering „Soest" Stijgende benzine-prijzen K WOENSDAG 22 JUNI 1994 SOESTER COURANT Verkoop gaat tijdens verbouwing gewoon door PAGINA 7 Dief neemt kleding mee aan Colenso Oude Kerk moet op zoek naar nieuw cassettedeck Envelop met geld buit bij inbraak mé Stunt-, stunt-, stunt-, stunt-, stuntverkoop. Gewond bij klussen Twee inbrekers 'op heterdaad' betrapt de Bruin Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Verzekeringsmaatschappijen en politie reageren enthousiast Ver kuur vun trendy en zijd decoraties Hét zijde-abonnement: uw bloemstukken worden bijv, per 4, <3 of 12 weken, Van gouden oorbellen tot en met een komplete fabriek. De Rabobank Soest-Baarn zorgt voor waterdichte, uitgebalanceerde polissen. Dank zij een onafhankelijke advisering en scherpe prijsstellingen. De verzekeringsspecialisten van de Rabobank zijn er ook 's avonds voor u. Snel en zorgvuldig bij de afwikkeling van schades. Efficiënt en betrokken bij uw portefeuillebeheer: uitgangspunt voor een plezierige verzekeringsrelatie met de Rabobank. Voor zakenman en particulier. Rabobank. Aangenaam. Een onbekende dader heeft in het weekeinde kans gezien om een woning aan Colenso binnen te dringen. Hij ging er vandoor met een paspoort en een ka raf, gevuld met klein geld. Bovendien nam hij uit een klerenkast diverse col berts en pantalons van de bewoner, een 58-jarige Soester, mee. Hoe de dief de woning was binnengekomen is ondui delijk. De hervormde gemeente van de Oude Kerk moet op zoek naar een nieuwe ste reocassetterecorder. Het geluidsappa raat werd enige tijd geleden gestolen uit de consistorie. De inbreker kwam de kerk aan de Torenstraat binnen via een raam, waarvan hij het slot met een breekvoorwerp vernielde. Bij een inbraak in een boerderij aan de A.P. Hilhorstweg heeft de dader vorige week een envelop met geld weggeno men. Om hoeveel geld het gaat kon de politie niet zeggen, maar geschat wordt een bedrag van een paar duizend gul den. De dief kwam binnen door gaatjes in een kozijn te boren, waardoor hij een raam kon openen. Aangifte deed een 34-jarige Soester. I Vorige week is begonnen met de I afbraak van het bekende winkel- I woonhuis van slijterij Van der Lin- f den aan de Gallenkamp Pelsweg I in Soest-zuid. Dat wordt compleet I gesloopt om plaats te maken voor I een nieuw en aanzienlijk ruimer I pand. In de tussentijd gaat de ver- koop gewoon door, zij het vanuit het magazijn achter de winkel. I Bij de realisering van het plan heeft slij- I ter Toon van der Linden niets aan het toeval over gelaten. Na enig wikken en wegen besloot hij architect Jan Peters en aannemer Jan Smeeing in te schake- len voor de klus, die het inmiddels al di verse malen verbouwde pand ruimer, groter èn vooral functioneler gaat ma ken. Voordat het zo ver was organiseerde hij onlangs een informatie-avond voor de klanten, de omwonenden en de collega winkeliers, die zich uitgebreid op de hoogte konden stellen van de plannen. Dat gebeurde uiteraard met de "Van- derlindense" gastvrijheid, dus met een drankje en een hapje. "De mensen wa ren vol lof. Problemen zijn er niet," al dus Toon van der Linden. Met de nieuwbouw, die als alles volgens plan verloopt eind oktober klaar moet zijn, krijgt hij er heel wat winkelmeter- tjes bij: van ca. 65 naar zo'n 100 vier kante meter. "We zaten al jaren veel te krap. We konden onze produkten wel laten zien, maar we hadden heel weinig Toon en Nolly van der Linden in het tijdelijk als winkel ingerichte magazijn. bewegingsruimte. Ook het bovenhuis was echt aan een verbouwing toe, en dan kun je hèt maar beter rigoureus aanpakken. Dan moet het toch een keer gebeuren." Het inmiddels gesloopte pand dateerde uit de jaren '20. Vader Van der Linden kocht het in 1935 en Toon is er niet al leen geboren, maar ook getogen. "M'n vader is de laatste weken ook nog een paar keer komen kijken. We hebben er met z'n achten gewoond, dus je laat wel iets los, maar verder zal ik er geen traan om laten... Tijdelijk onderdak De slijterswinkel heeft inmidddels een tijdelijk onderdak gevonden in het gro te magazijn, waar de verkoop ongehin derd doorgaat. "Voor ons is het geen probleem, en voor de klanten blijkbaar ook niet, want het loopt allemaal bij zonder goed," aldus Toon en zijn echt genote Nolly, die in de zaak de scepter zwaait. "Alleen het parkeren is op het ogenblik in Soest-zuid een ramp, na tuurlijk, maar we proberen het hier zo gezellig mogelijk te maken. Als de bou wers weg zijn, op vrijdagavond en zater dag, kunnen de klanten als vanouds een kijkje komen nemen." De afgelopen dagen was het aan de Gallenkamp Pelsweg een rommel van jewelste, maar dat is inmiddels achter de rug. Het ergste is inmiddels achter de rug, vanaf nu is het alleen nog maar "schone bouw" en is er ook weer wat meer ruimte om te parkeren. Volgens de bouwtekening gaat de voorgevoel van het nieuwe pand er zó uitzien. Jonge Jenever "795 Eigen merk1 Hartevelt 1 045 Jonge Jenever IV» Parade Vieux 1 9?5 Hooghoudt C9S Bessenjenever1 D. Ballantine Whisky 28?5 Passoa Likeur 18?o Bootz Rum, "TOE white - dark 1 Sandeman Sherry, medium dry - dry sec Q7E Per flesYi Pfarrherren Riesling Frisse Duitse Moezel- C95 wijn. Per fles 3* Doosprijs, per fles 5?0 Slijterij - Wijnhandel Soesterbergsestraat 49 Soest - Telefoon 1 24 90 Tijdelijke verkoop vanuit het magazijn. Aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. sus/cas-t Beetzlaan 24a - Soest AKTIEPRIJZEN KNIKARMSCHERMEN Breed vanaf 250 cm tot 600 cm, uitval 250 cm. In rood en oranje en 3 streepdessins fl. 175,- meerprijs. Voorbeeld MEENEEMPRIJS!!!!!!!!! 250 breed - uitval 200; van fl. 825,- voor fl. 700,- 350 breed - uitval 250; van fl. 1025,- voor fl. 800,- 500 breed - uitval 250; van fl. 1275,- voor fl. 1000,- EXTRA AANBIEDING WITGEMOFFELD KNIKARMSCHERM IN 4 MODERNE STREEPDESSINS van 250 cm tot 600 cm uitval 250 cm 300 breed - uitval 250; van fl. 1464,- voor fl. 1150,- 400 breed - uitval 250; van fl. 1575,- voor fl. 1275,- 550 breed - uitval 250; van fl. 1820,- voor fl. 1655,- Meeneemprijzenüü! Uit voorraad leverbaar. 5 jaar FABRIEKSGARANTIE. OP OP Openingstijden: maandag gesloten di. t/mvr. 10.00-12.00 uur Telefoon (02155) 19706/19507 13.30-17.30 uur Telefax (02155) 12727 Zaterdag 10.00-16.00 uur Een man van 57 jaar raakte vorige week dinsdag ernstig gewond toen hij aan het klussen was bij bekenden. Eén van de ij zeren spanten die hij aan het verven was, viel om en kwam terecht tegen zijn bovenarm. De arm raakte hierbij zwaar beschadigd. Per ambulance werd de man naar ziekenhuis Molendael ver voerd. Na een telefoontje van een attente buurtbewoner nam de politie zaterdag morgen omstreeks half vier een kijkje bij een kantorengebouw aan de Laan straat. Daar werden twee mannen aan getroffen met kennelijk snode plannen. Ze hadden de glaslatten van de toe gangsdeur al weggehaald, maar waren het pand nog niet binnen gegaan. De heren, een 24-jarige Amsterdammer en een 36-jarige man zonder vaste woon plaats, werden aangehouden en over gebracht naar het bureau. Die horen er nog wel meer van. Met een Gazelle of Batavus lacht u erom. Want die zitten heerlijk en lopen zo licht dat opschieten vanzelf gaat. Opstoppingen? Nooit van gehoort. Tanken? Is er niet meer bij. Onderhoud? Nauwelijks. En de natuur lacht met u mee. Pak dus nog één keer de auto voor een ritje naar rijwielspecialist Jac. de Bruin. Handen vol met boodschappen? Fietstassen te kust en te keur. RIJWIELSPECIALIST jt t.o. winkelcentrum Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TELEFOON 02155-12857 Verzekeringsmaatschappijen en politie hebben enthousiast gerea geerd op een nieuw wapen tegen diefstal van apparatuur. Met de in- troduktie van Securicode wordt dieven, inbrekers en helers een halt toegeroepen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een methode die al in het wilde westen werd toe gepast. Toen werd vee gebrandmerkt om dief stal te voorkomen. Dat principe is in de ze moderne tijd het antwoord op het toenemende aantal inbraken, waarbij een aanzienlijk aantal computers, fa xen, televisietoestellen, videorecorders en geluidsapparatuur in het illegale cir cuit terechtkomen. De methode van Securicode is simpel en efficiënt. De apparatuur wordt voor zien van een uniek, ingebrand registra tienummer dat vervolgens in een cen traal systeem wordt opgeslagen. Helers zien om die reden geen brood meer in gebrandmerkte apparatuur, omdat hun potentiële afnemers aan de hand van de stempel kunnen zien dat het gestolen waar betreft en derhalve niet zullen overgaan tot de aanschaf daarvan. Daarom zullen inbrekers nul op het re- quest krijgen als ze met gebrandmerkte apparatuur bij helers aankloppen. Ze hebben er simpelweg geen afzetmarkt meer voor. Bedrijven houden zo niet al leen hun apparatuur in huis, maar ook belangrijke informatie die in de hard ware is opgeslagen. "Niemand brandt hier zijn vingers aan", zegt J.R. van Beek jr. van Securi code. "Verzekeringsmaatschappijen en de politie zijn enthousiast en we krijgen veel opdrachten van ziekenhuizen, on derwij s-instellingen en bedrijven die met gereedschap de weg op gaan." Securicode wordt met gejuich ontvan gen. Niet onlogisch, want per jaar ver dwijnt in Nederland voor ongeveer 1,5 miljard gulden aan apparatuur. Uit cij fers van het CBS blijkt dat de politie en de Koninklijke Marechaussee in 1993 niet minder dan 920.000 processen- verbaal opmaakten inzake diefstal en inbraak. Meidcentrale Het brandmerk van Securicode is bin nen een mum van tijd op de apparatuur aangebracht en kan niet meer worden verwijderd. Het bestaat onder meer uit het registratienummer en het telefoon nummer van de databank van Securico de. Alle gebrandmerkte apparatuur wordt geregistreerd in een door het mi nisterie van justitie erkende meidcen trale. Mocht gebrandmerkte appara tuur toch kwijtraken, dan kan de vinder aan de hand van het stempel op een voudige manier de rechtmatige eige naar achterhalen. Een telefoontje naar de Securicode-databank, dat op het stempel staat vermeld, en het opgeven van het eveneens vermelde registratie nummer is voldoende. De databank be schikt namelijk over de noodzakelijke gegevens van de klant. Preventief zijn ook de kleine stickers die op de apparatuur worden bevestigd en de opvallende etiketten die op de ra men van bedrijfspanden en woningen worden geplakt. Op die raamstickers staat een 06-nummer vermeld, dat kan worden gebeld bij onraad. De meldka mer waarschuwt dan direct de opgege ven bedrijfsfunctionarissen. Securicode is een goedkope methode om dure apparatuur veilig te stellen. De kosten zijn afhankelijk van het aantal inbrandingen. Bij twintig tot veertig items moet worden gerekend op een eenmalig bedrag van ongeveer 300 tot 500 gulden. Daarbij komt een tarief van 50 gulden per jaar voor de databank service. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Securicode in Huizen, tel. 02152-58844. LaanstrtuiP 2 - Soest Tel, 02155-271 Wilt u meer weten over de coöperatieve structuur van de Rabobank? Vraag naar ons boekje "Thuis bij uw Rabobank". U neemt het tijdens een bezoekje mee of wij sturen het naar u toe. Bellen (Baarn: 14857, Soest: 96333). Schrijven kunt u naar één van onze kantoren. Soest: Kerkplein 9, Smitsweg 4, Soesterbergsestraat 14. Baarn: Eemnesservveg 26. 1. W. Struys 2. J. de Kruif 3. J. Kok-Grift 4. J. Kastelijn

Soester Courant | 1994 | | pagina 7