1 t. 1399,- '■1 etamorfose siert De Kaasspecialist Ir SjmgÊix \W ill\c - Rabobank Q Soest Letcafe ketKaadkuls GOUDEN SNAAR'S "W.K. TIP" Hoog Soestdijk vierde 25-jarig jubileum i HANDEL WANDEL Jongeren geven in totaal zes miljard gulden uit Kip-shoarma 5?5 Graveren van autoruiten WOENSDAG 22 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 9 Vestiging winkelcentrum Overhees volledig verbouwd Kleding en snacks scoren hoog Starters krijgen voorlichting van KvK en MKB Herenkapsalon Jliaitcd €'ii\ Morgen in winkelcentrum Hartje-Zuid MET GRATIS LEREN VOETBAL Steenhoffstraat 13a-15 300,- Soest Telefoon 02155 -1 21 32 TRA TEUR CA TERING DE TRAITEUR THUIS UIT De Kaasspecialist in winkelcen- 1 trum Overhees heeft een volledige metamorfose ondergaan. Niets, maar dan ook niets van de winkel herinnert nog aan de oude staat, waarin de zaak tot voor enkele we ken verkeerde. Alleen de kwaliteit van de artikelen is pal overeind blijven staan. Bart en Manon Breunesse die sinds en kele maanden de nieuwe ondernemers in de zaak zijn, kunnen trots op het re sultaat zijn. "De winkel is al tien jaar in Overhees gevestigd. Het was tijd om de zaak compleet te verbouwen, zodat we weer aan alle eisen van vandaag de dag voldoen", zegt Breunesse. De werkzaamheden bij De Kaasspecia list werden tegelijkertijd uitgevoerd met de uitbreidingen van Jac Hermans en tabakorie De Beer. De winkel werd daarvoor drie dagen gesloten, maar nu is De Kaasspecialist weer op de ver trouwde uren geopend. Dat weten de meeste mensen echter al, gezien de stormloop waarmee het echtpaar Breu nesse en vaste medewerkster Sandy Brons in de afgelopen twee weken wer den geconfronteerd. Ook de reacties van de klanten spraken boekdelen. De moderne zaak is er in alle opzichten op vooruit gegaan. Wat evenwel niet te overtreffen was, is de kwaliteit van het verse assortiment van De Kaasspecialist. Breunesse biedt keuze uit tachtig verschillende soorten Hollandse kaas, honderd soorten bui tenlandse kaas en wat betreft de paté's en salades hoeft De Kaasspecialist geen 'nee' te verkopen. Verder zijn de schap pen gevuld met onder meer vers ge brande noten, handgemaakte bonbons, verse eieren, boerenkarnemelk, boere- nyoghurt, losse drop en wijn. De Kaasspecialist is al twintig jaar een vertrouwd adres in Soest. Het begon in de jaren zeventig aan de Beetzlaan, op de hoek met de Schrikslaan. Later kwam er een winkel in Soest-Zuid (te- Zeg niet dat jongeren geen geld hebben om uit te geven: jaarlijks besteden ze in totaal zo'n zes mil jard gulden. Daarbij gaat het meeste geld naar kleding, maar ook alcohol, roken en snacks sco ren hoog. Dat blijkt uit onderzoe ken van ondermeer de Consumen tenbond en het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NI- BUD). Het onderzoek van de Consumenten bond toont ook aan dat jongeren zich zelf behoorlijk slim vinden als het om geldzaken gaat. De praktijk is anders. Minstens 25 procent van de jongeren tussen 12 en 17 jaar zegt maandelijks geld tekort te komen. Een ruime meer derheid heeft nog nooit een lijstje ge maakt met aan de ene kant de inkom sten en aan de andere kant de uitgaven. Het geld wordt door de mensen wille keurig uitgegeven. Om jongeren beter met geld om te leren gaan, heeft de Consumentenbond spe ciaal voor hen een krant gemaakt, geti teld 'Krenten Klatergoud'. Deze spe cial is gratis op te vragen bij de Consu mentenbond (070-38 47 847). Bankrekening Om met geldzaken vertrouwd te raken is het van belang dat jongeren een bank rekening hebben. Zo maken ze kennis met het elektronische geldverkeer via geld- en betaalautomaten. Hadden veel jongeren vroeger alleen een spaarreke ning, tegenwoordig heeft een toene mend aantal ook een 'gewone' bankre kening. Veel jongeren 'bankieren' bij de Rabo bank; zowel op het gebied van spaarre keningen als op het gebied van betaal rekeningen is de Rabobank veruit de grootste 'jongerenbank'. Vrijheid Deze bank heeft onlangs een vernieuw de jongerenrekening gepresenteerd. De Rabobank beantwoordt aan de wensen van de jongeren; die willen na melijk een rekening zoals volwassenen die ook hebben. Zo willen ze bijvoor beeld 'pinnen' (met behulp van een pas met pin-code gebruik maken van geld en betaalautomaten). Jongeren vanaf 12 jaar kunnen bij de Rabobank zo'n pinpas krijgen. De vernieuwde jonge renrekening geeft jongeren niet alleen vrijheid, ook biedt deze rekening een hoge rente. Cadeau Iedereen die nu een vernieuwde jonge renrekening afsluit bij de Rabobank kan kiezen uit diverse welkomstca deaus, zoals bijvoorbeeld cd's en vi deo's. Ouders of jongeren die meer wil len weten over de ruime mogelijkheden die de vernieuwde bankrekening biedt, kunnen terecht bij de Rabobank in de buurt. Laat ons je oven over «Ie streep trekken voor een gratis Ralio Jongeren- Rekening, Open jij er een, dan kun je kie/en tussen do Bodvguard- video, een Dance-C'l) of een Pop-Cl). Daarna laten wij je zien dat de Kalt» Jongeren Rekening een rekening is zoals een rekening hoort te zijn. Open een Rabo JongerenRekening en kies een video of een CD. Met natuurlijk een pas met pin- ale waarmee je geld kunt opnemen hij elke geldautomaat. I n snel en simpel kunt afrekenen in steeds meer winkels niet betaalautomaten. Bovendien is de rente even hoog als op een spaarrekening en dat is mooi meegenomen als je g, i,i mrriiou.ii. Rabobank S Rabobank. Aangenaam. Telefoonnummer algemeen 02155-96333 De 'crew' van De Kaasspecialist in Overhees (v.l.n.r.) Sandy Brons, Ma- non en Bart Breunesse Foto: Goos van cfer Wilt. genwoordig Zuidpromenade) bij en be gin jaren tachtig werd de zaak aan de Tamboerijn geopend. Bart en Manon Breunesse hebben een verse start ge maakt in de vers winkel. Nieuw zijn ook elke week de aanbiedingen, waardoor ieder bezoek aan De Kaasspecialist een aangename verrassing blijft. NIEUW Iedere donderdag Onze grill-gerechten zijn vet-vrij. Alle gerechten ook om mee te nemen. Openingstijden: ma t/m do I 1.00 - 24.00 uur vrenza 1 1.00 - 01.00 uur zo 15.00 - 24.00 uur Steenhoffstraat 15a - Soest Telefoon 02155-292 39 WIJNHANDEL BROUWER fr/ KALMOES A oqc BEERENBURG per liter lo. JENEVER neutje Kerkebuurt A 095 per liter I O VIEUX neutje Kerkebuurt A Q95 per liter I O WHISKY ,am SCALLOWAY per fles 2U. BORDEAUX La Muriere 1991 per fles 0P 0P Bezorging maandag, woensdag en vrijdag. Bezorgkosten f 1,50. STEENHOFFSTRAAT 64 - SOEST TELEFOON 02155 - 12551 Op donderdag 30 juni wordt een voor lichtingsmiddag gehouden voor begin nende ondernemers. De organisatie is in handen van de Kamer van Koophan del (KvK) en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf (MKB). De bijeenkomst kan alleen worden bij gewoond tegen betaling van 35 gulden. Belangstellenden moeten zich vooraf opgeven bij de afdeling handelsvoor lichting van de KvK, tel. 033-612964. Deskundige bank- en belastingdienst medewerkers en accountants verstrek ken handige informatie en tips over zelfstandig ondernemen. Medewerkers van de KvK en het MKB geven voor lichting over diverse wettelijke aspec ten en vertellen hoe een goed onderne mingsplan moet worden opgesteld. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van persoonlijke vragen. De voorlichtingsmiddag is van 13.00 tot 16.30 uur en wordt gehouden in De Eenhoorn aan de Koningin Wilhelmi- nalaan 33 in Amersfoort. 02155-16450 Wij zijn op vakantie van 2 t/m 13 augustus. iAijiOf Op donderdag 23 juni worden in winkelcentrum Hartje-Zuid weer kentekennuinmers gegraveerd in autoruiten. Dat wordt uitgevoerd door Automark die daarvoor een stand zal inrichten op de parkeer plaats bij de ABN/Anirobank aan de Soesterbergsestraat. Belangstellenden kunnen er tussen 9.00 en 18.00 uur terecht. Het aanbren gen van de gravures neemt slechts en kele minuten in beslag en kost 25 gul den. Daarvoor worden alle ramen van de auto gegraveerd. Voor tien gulden extra brengt Automark een speciale re- flectielaag aan over de gravures, zodat ze ook 's avonds en bij slecht weer goed zichtbaar zijn. Morgen graveert Automark weer kentekennummers in autoruiten. Dat gebeurt in winkelcentrum Hartje-Zuid. In alle provincies van Nederland is sprake van een forse stijging van het aantal autodiefstallen. In 1993 verdwe nen 32.000 auto's, bijna een verdubbe ling ten opzichte van 1990. De verzeke ringsmaatschappijen keerden ongeveer vijf miljoen gulden uit. Veel wagens worden naar Oosteurope- ■pe landen gereden en verkocht. In ver reweg de meeste gevallen wordt de auto niet meer teruggevonden. Politie en verzekeringsmaatschappijen staan ach ter het graveren van de autoramen. Ook de Consumentenbond en de ANWB adviseren deze vorm van preventie. De bijna onzichtbare luidsprekers aan de voor zijde maken dit model bijzonder geschikt voor plaatsing in een wandmeubel. Door de ingebouwde ASP (acoustic surround processor) kunt u 3 dimensionaal geluid reali seren en naar keuze instellen op 'live, hall en stereo'. De beeldkwaliteit wordt gerealiseerd door een 63 cm getinte platte beeldbuis en di gitaal kamfilter voor uitstekende kleuren en een contrastrijke weergave. Ook kunt u bij breedbeeld uitzendingen omschakelen naar 16:9 zodat u kunt genieten van een onver- vormd bioscoopbeeld. voor televisie, video, camcorders, i hifi-stereo, cd's I voor persoonlijk advies en een stipte 1 service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omrtdlgarantïe voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Incl. afstandsbediening Normale prijs1699,- inruil spelende KTV, (63 of 70 cm) v.a. 1988 AF W.K. PRIJS "Kom maar binnen, hoort ons lied, blijde gezichten al wat je ziet", zo klonk het welkomstlied aan het begin van een feestelijke dag voor service-flat Hoog Soest dijk. De bewoners, het personeel en het bestuur van Hoog Soestdijk vierden vorige week donderdag namelijk het 25-jarig jubileum van de flat. De blijde gezichten waren alom verte genwoordigd, ook directrice F. Wes- bonk was in een opperbeste stemming. "Maar dat is ze altijd hoor", reageert een bewoonster. Nadat mevrouw Wes- bonk de mensen de bewoners in de re creatiezaal een hartelijk welkom heette, lichtte ze een tipje van de sluier op van het programma van die dag. Daarna kwam de heer De Graaf, voorzitter van het bestuur, aan het woord. "In artikel 3 van de statuten staat vermeld dat de flat in 1969 werd opgericht voor 'onbepaal de tijd'. Nu'is alweer 25 jaar van die tijd voorbijHier willen we vandaag even bij stilstaan", zo begon de Graaf zijn speech. Hij herinnerde de bewoners ook nog even aan de gebeurtenissen van 15 maart jongstleden. Aan het ge mompel in de zaal is te merken dat de bewoners de brand en de daaropvol gende evacuatie nog niet vergeten zijn. "Ik sloot het vorige jaar af met een ge dichtje", vertelde De Graaf. "De laatste twee regels waren'Maar een ding dat is zonneklaar, het wordt ons jubileum jaar'. Even dacht ik 15 maart: als dat ju bileumjaar maar geen plaats maakt voor 'rampjaar'..." De Graaf riep de be woners op het woord 'ramp' uit de boe ken te schrappen en te denken aan het jubileumfeest. Zonnewijzer In zijn toespraak bracht de heer De Graaf, namens het bestuur, ook nog hulde aan de bewoners van het eerste uur. Meneer en mevrouw De Boer, me vrouw Aten, mevrouw Bikkers, me vrouw Ellens, mevrouw Mackay en me vrouw Sorgdrager betrokken precies vijfentwintig jaar geleden een kamer in de serviceflat. Dc directrice speldde de ze bewoners een mooie corsage op. Er was ook nog een woord van lof voor de feestcommissie die de feestelijke dag op poten zette. Nadat meneer De Graaf zijn speech had afgesloten, trad me vrouw van Aken namens de bewoners naar voren om van hun kant het bestuur te bedanken voor hun diensten. "Wo nen op Hoog Soestdijk betekent goede en slechte tijden", zo zei zij. "Maar van de laatste hebben wij hier weinig ge merkt dankzij jullie hulp en bijstand voor ons". Zij wilde bestuurleden Willems, De Graaf, Daams en Hohman ieder een mandje aan bieden, "met iets lekkers voor na een vermoeiende vergadering" zo voegde mevrouw Van Aken er nog aan toe. Het 'mandje' bleek een rijk ge vulde mand te zijn met lekkere luxe-ar tikelen. De Graaf drukte zijn verbazing uit over deze verrassing: "Wij wisten van niets, het is op een mysterieuze en stille wijze geregeld", zo reageerde hij. "We stellen het trouwens enorm op prijs dat u ons op prijs stelt". Na deze dankbetuigingen over en weer kon het personeel niet achterblijven. Deze mensen zorgden voor een verras sing voor bestuur èn bewoners. Een groot, versierd en ingepakt gevaarte .werd binnengebracht. Twee bewoon sters kregen de eer om het kado met be hulp van een schaar te onthullen. Te voorschijn kwam een enorme zonne wijzer. Directrice Wesbonk vertelde de bewoners dat zij zelf suggesties mogen indienen voor een plaatsje voor dit ca deau. Deze opmerking was de aanlei ding voor een vrolijk geharrewar over en weer waar het bewuste ding nu ver ankerd moest worden. Eén bewoner merkte op; "Zet hem op de parkeer plaats, kunnen nog meer mensen hem zien!". Met deze opmerking werd het onder werp zonnewijzer voor dat moment af gesloten en kon worden gegaan naar het volgende onderdeel van het pro- De bewoners van jubilerend Hoog Soestdijk genieten van een serenade door PVO. Foto: Goos van der Wilt. gramma, namelijk Meester Pico. Deze goochelaar zorgde voor zeker een uur vertier en plezier. Het publiek werd door de man bij zijn goochelkunsten betrokken. De grappen en grollen wa ren niet van de lucht. "Veel mensen denken dat goochelen te maken heeft met grote kasten en kisten waar je men sen in kunt doen en vervolgens door kunt zagen. Daar begon ik ook mee, vandaar dat ik nu twee halfzuster heb", vertelde Pico bijvoorbeeld. Er werd veel gelachen. Gezellige sfeer Rond twaalf uur 's middags ging heel Hoog Soestdijk op de foto. Ook hier waren de lachsalvo's niet van de lucht. De ochtend werd hiermee gezellig afge sloten, maar er stond nog meer op het programma. Om half vier was het tijd voor muziek onder het genot van een hapje en een drankje. Rond half zes kon men aanschuiven voor een goed ver zorgd koud buffet. De dag werd in stijl afgesloten door een concert van PVO. De hele dag door heerste er een gezelli ge sfeer. Een sfeer die volgens de bewo ners gemeengoed is op Hoog Soestdijk. "Het is, hier gezellig en ook het perso neel is altijd even vriendelijk. Een servi ceflat als Hoog Soestdijk is dè oplossing voor je ouwe dag", zo reageerde een be woner. Hét juiste adres voor de perfecte party! Dit wordt een sportieve zomer! En als wij uw party organiseren of uw maaltijd verzorgen heeft u alle tijd om daarvan te genieten. Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraai 3 '3761 EG Soest Tel.: 02155-24664 ii4

Soester Courant | 1994 | | pagina 9