Derde gouden plak Eva Janssen Goud hangt net te hoog voor mini's Robert Jan Sall nieuwe damkampioen Bart Damen onbetwist clubkampioen Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Ricky Erasmus debuteert met zilveren medaille Jellema wint op thuisbasis ATLETIEK BASKETBAL Soester Courant Op A-kampioenschap tumbling in Goes 5INA12 WOENSDAG 29 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 13 Red Stars verspeelt ruime voorsprong in NK-finale Clubtitels voor Saskia Huizinga en Taco Koelewijn B. Schimmel voert ranglijst nog aan Op B-toernooi van TV Soest-Zuid Zilver voor Sabine van Rossenberg bij hoogspringen Jaarlijkse prijsuitreiking bij D VSB in Duivezaaltje TENNIS Harold Wernsen jongste trainer met C-licentie De Schieter verdeelt titels op kwart thriathlon TRIATHLON Medaille-verzamelaar Ricky Er- De vakantie van de familie Janssen begint noodgedwongen een dagje la ter. Notabene dochter Eva doorkruiste de plannen van pa en ma. Want met een tijd van 4.46.98 prolongeerde ze niet alleen haar nationale titel op de 1.500 meter voor B-meisjes, maar kwalificeerde ze zich tevens voor de interland die de A-jeugd met België en Wales afwerkt op de dag dat de tocht naar de zon zou beginnen. De delegatie van AY Pijnenburg keerde zondag met nóg een plak terug van de jeugdkampioenschappen in Assen. Door haar record van 1.65 meter te evenaren, veroverde Sabine van Ros senberg de tweede plaats bij het hoogspringen. De prijzenkast van Eva Janssen, zo ze die al heeft, zal langzamerhand toe zijn aan vervanging. Voor de derde keer in anderhalfjaar won de zeventien-jarige scholiere goud op de 1.500 meter. Ze bleef vier seconden verwijderd van haar record dat ze een week eerder had ge vestigd, maar won afgetekend vóór Pauline Raath, haar gevaarlijkste con current. In de serie was Janssen zaterdag nog tweede geworden, maar daarin was het haar alleen om een finaleplaats te doen. Het scenario voor de eindstrijd, een dag voor haar laatste repetitie van dit schooljaar, had duidelijk een andere grondslag. Trainer René van Zee voor spelde dat Raath, Nederlands kam pioen op de cross, een hoog tempo zou lopen, omdat zij het niet van de eind sprint moet hebben. Janssen: "René was ervan overtuigd dat ik zou winnen. Zelf had ik er ook wel vertrouwen in, maar ik had op de baan nog nooit tegen haar gelopen. René zei dat ik zou win nen als ik in de laatste ronde nog bij haar zou lopen en het ging precies zoals hij had gezegd. Het laatste rondje liepen we met z'n tweeën en op tweehonderd meter had ik nog over en ben ik er over heen gegaan. Toen ik er eenmaal langs was, kon ze niet meer", kijkt Eva Jans sen terug op haar derde gouden race die haar net zo veel voldoening gaf als de twee eerste. Dat ze haar medaille geen extra glans gaf met een persoonlijk re cord, wijt ze aan de eerste driehonderd meter, waarop niemand de koppositie wilde innemen. Met de eindtijd van 4.46.98 was ze in elk geval wel sneller dan de nummer twee bij de A-meisjes en daarom werd Eva uitgenodigd voor de interland op 9 juli in het Belgische Oordegem. Verrassend Verrassend was de prestatie van hoog springster Sabine van Rossenberg. Twee jaar geleden was ze al een keer vijfde geworden op de B-kampioen schappen, maar eigenlijk dichtte nie mand haar medaille-kansen toe bij de A-jeugd. Ook tot haar eigen, verwonde ring mocht ze toch op het podium plaatsnemen. "Ik wist dat er heel veel goede meisjes meededen." Judith van Gorp was van extreme klasse en verdiende met haar winnende sprong van 1.82 meter bovendien een ticket voor de wereldkampioenschap pen. Zeventien centimeter lager legde Van Rossenberg de basis voor haar tweede plaats. Tijdens de training sprong ze al eens over de lat die toen op 1.70 meter hoogte lag, maar tijdens wedstrijden kwam ze nooit hoger dan 1.65, een re cord dat ze anderhalfjaar geleden ves tigde. "Ik heb nog angst als de lat hoger ligt, omdat ik in wedstrijden nooit hoger gesprongen heb. Dan spring ik gefor ceerd. Maar ik hoop het dit seizoen nog te verbeteren. In juli doe ik nog mee aan een aantal wedstrijden." Er waren nog drie finalisten die de lat op 1.65 meter bedwongen, maar zij hadden toen al wel enkele foutspron- gen gemaakt, terwijl Van Rossenberg bij de eerste poging succes had. Omdat, behalve Van Gorp, niemand hoger reikte, werd de Soester hoogspringster daarom tweede. "Het was voor mij de laatste kans om hoog te eindigen, want volgend jaar zit ik bij de senioren." Of Sabine ooit nog tot de vaderlandse top zal gaan behoren, is een vraag waar op ze het antwoord schuldig moet blij ven. Voorlopig is ze nog ver verwijderd van het Nederlands record dat boven de 1.85 meter ligt. Voor Eva Janssen ogen de perspectieven wat dat betreft beter. Niet voor niets werd ze zondag geselec teerd voor de A-interland. Maar ondanks de sportieve hoogtepun ten en de grote trainingsintensiteit ver geten beide leden van AV Pijnenburg niet te relativeren. Sabine: "Ik vind het heel leuk om te doen, maar ik weet niet of ik er alles voor over heb, zeg maar bijna alles." Eva: "Ik hoef gelukkig nog niet te kie zen, maar ik zeg niet dat ik er alles voor over heb. Er zijn nog zoveel andere be langrijke dingen. Zolang ik het nog kan combineren, heb ik er plezier in en dat komt prestaties ook ten goede." Aan de NK voor jeugd deden ook San ne van Keken en Christiaan Gijtenbeek mee. Van Keken eindigde met 32.34 als vijfde bij het speerwerpen, Gijtenbeek liep in 9.06.61 naar een tiende plaats op de 3.000 meter. De mini's gedroegen zich als grote mannen. Als er onenigheden waren, werd alles tot op de bodem uitgezocht. Foto: Aldo Allessie daan. De basket hing iets lager, maar het goud hing nog net iets te hoog voor de mini's van The Red Stars. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Met een tweede plaats op de A-kampioenschappen tumbling heeft Ricky Erasmus op gewel dige Wijze het turnseizoen afge sloten. De medaille-verzame laar van De Springbokken baar de zaterdag opzien in Goes door met 47.30 punten alleen de na tionaal kampioen voor te laten gaan. De prestatie van Erasmus kreeg een extra dimensie, omdat hij nauwelijks in de gelegenheid is geweest op een echte tumbling-baan te trainen. Bo vendien debuteerde hij op het A-kampioenschap. Na zijn Nederlandse titel in de C-lijn, vorig jaar juni, was tumbling het logische vervolg. Tijdens de voorbereidingen in de afgelopen maanden bleek de verplichte serie in de B-lijn te eenvoudig. Daarom be sloot Erasmus in overleg met trainer Harry Eichholtz zich in te schrijven voor de A-lijn. Dat bleek geen verkeerde keuze. In de verplichte serie versloeg de Soes ter zelfs titelverdediger Hutzezan, hetgeen Erasmus de eerste plaats in het tussenklassement opleverde. Hutzezan gaf daarna in de vrije serie zijn visitekaartje af en passeerde Er asmus op de ranglijst. Ricky Eras mus turnde op dat onderdeel een Arabier, flick-flack, tempo-salto, asmus. flick-flack, flick-flack en hoeksalto en kreeg daar 8.0 punten voor. Hut zezan scoorde 9.5 punten. Erasmus stond na de tweede serie tweede en verdedigde die positie met succes tijdens de tweede en laat ste vrije serie. De uitvoering van de Arabier, flick-flack, salto, salto was wederom prima (8.25), maar de in houd schoot nog iets tekort. Hutze zan prolongeerde zijn titel, maar nie mand kon ontkennen dat Erasmus tijdens zijn debuut op een A-kam pioenschap uitstekend voor de dag kwam en óók zijn vistekaartje afgaf. vormde de motor die de Soesters draai ende hielden, hetgeen een finaleplaats opleverde. Met speels gemak was Red Stars op weg naar de vaderlandse hoofdprijs. Renzenbrink scoorde punt op punt, Dijksma blokte zijn tegenstan der twee keer op rij. Het werd 16-3 voor Red Stars, het werd 30-17 en de tijd verstreek. Dezelfde tijdsfactor werd Red Stars uit eindelijk fataal. Met Renzenbrink op de bank moest Dijksma het in zijn eentje doen. De ploeg leed veel balverlies en zag Weert naderen. Donkere wolken pakten zich samen, velen zagen de bui reeds hangen, maar toch kwam de de ceptie als een donderslag bij heldere he mel. Nog in de derde periode kwamen de zuiderlingen langszij: 30-33. Red Stars kwam daarna tijd tekort om het duel naar zich toe te trekken (32-35), zoals het in de eerste fase ook had ge- s Kennelijk staan de beste tennissers van LTC Soestdijk in het eerste team. Ze bewezen dat tijdens de enkelspelen van de clubkampioen schappen. Saskia Huizinga klopte teamgenoot Linda Morssink in de finale en Taco Koelewijn ont troonde Freddy Forger. De laatste was drie jaar achtereen eerste geworden op de onderlinge kampioen schappen, maar moest zich na drie spannende sets gewonnen geven. Bun- t schoter Koelewijn, dit jaar verhuisd J naar LTC Soestdijk, doorbrak de hege monie en nam de titel over. Dat gebeur de in een partij, waarin op het scherpst van de snede werd gespeeld. Diverse malen ontstond een discussie of de bal wel of niet de lijn had geraakt. Bijna drie uur stonden Saskia Huizinga en Morssink op de baan voor hun fina le. Drie sets en twee tie-breaks later was de strijd beslist in het voordeel van Hui zinga die de eerste set met 7-6 had ge wonnen, maar daarna met 4-6 verloor. In de beslissende set kregen beide speelsters vier match-points. Morssink kon ze niet benutten, maar toen Huizin ga voor de vierde keer op winst stond, was het 'game, set and match' voor de jonge speelster. In de speciale competitie voor duiven- liefhebbers voert B. Schimmel van de Vriendschap de ranglijst na zes wed vluchten aan. Hij staat eerste met 7.507 meters. Dat is aanzienlijker meer dan A. de Bes van De Zwaluw die met 6.258 meters de tweede plaats inneemt, voor de com binatie Altenaar/Reijerse (De Vriend schap) met 5.449 meters. De plaatsen vier, vijf en zes worden in genomen door R. Westerveld (De Vriendschap), M. Kanters (De Zwa luw) en J. Wijnands (De Vriendschap). In een voor hem vertrouwd decor heeft Arno Jellema het B-toernooi van Soest- Zuid opzijn naam geschreven. De finalepartij leverde weinig vraagtekens op. De in' Amersfoort woonachtige tenhisser bleef in straight sets zijn opponent de baas. De- vlin Vijn van Randenbroeck werd slechts vier sets gegund: 6-2, 6-2. Saskia Huizinga van L TC Soestdijk bereikte de finale van het damesenkelspel. Ook zij had een tegenstander van Randenbroeck. Dat was Manon Kolber die haar in drie sets klopte: 6-3, 4-6, 6-4. Huizinga pakte met Vincent Langendorf wel de eindzege in het gemengd dubbelspel ten koste van Mariëlle van Soest en Sipkio Beumer, bei den van L TC Soestdijk 2. Manon Kolber en Vanessa Vijn eisten de damesdubbetitel op en in de B2-finale voor heren was Frits Schaafsma toernooiwinnaar. Nederlands kampioene Eva Janssen (links) op de 1.500me- even uit van hun inspanningen op de voor hen succesvol verlo- ter en hoogspringster Sabine van Rossenberg tweede) rusten pen nationale kampioenschappen in Assen. Harold Wernsen van LTC Soestdijk mag zich voortaan C-trainer noe men. De 24-jarige Soester is daar mee de jongste Nederlander die in het bezit is van de hoogste trainersli centie binnen de Koninklijke Neder landse Lawn en Tennis Bond (KNLTB). Wernsen is al driejaar trainer/coach van LTC Soestdijk. Daarvoorwas hij in dezelfde functie actief bij eerste klasser Alta. Hij begon op elf-jarige leeftijd te tennissen bij TV Eemslag in Bunschoten, vanwaar hij onlangs verhuisde naar Soest. Reeds op achttien-jarige leeftijd be haalde hij het A-diploma. Een jaar later slaagde hij voor het B-examen. In beide gevallen was hij de jongste in ons land met dergelijke licenties. Dit jaar doet hij weer van zich spre ken door de C-licentie aan zijn lijst toe te voegen. Dat geeft hemhetrechtopalle natio nale en internationale niveaus ten- nistraining te geven. Ook in de pro fliga is, hij gerechtigd als trainer te fungeren. Maar Wernsen zal in elk geval vol gend seizoen nog op het tennispark aan de Schrikslaan te vinden zijn. De trainer die dit seizoen het eerste team naar de tweede klasse en het tweede team naar de derde klasse loodste en vorig jaar Nederlands kampioen werd met het mix-jeugd- team van LTC Soestdijk blijft zijn club voorlopig trouw. Robert Jan Sall is de nieuwe jeugdkampioen dammen van Soest. Hij werd maandagavond gehuldigd tijdens de prijsuit reiking van DVSB in het Duivezaaltje aan de Koningsweg. Het was de eerste keer dat hij de titel won. Virgil Beszelsen leg de beslag op de tweede plaats, terwijl Nancy Sall derde werd. In groep B ging de winst naar debutant Jasper Oranje. Hij liet on der anderen Yuchao Tung en Jurgen Westerhof achter zich. Ook in teamverband was er succes voor D VSB. Het aspiran ten-viertal behaalde dit jaar het kampioenschap van de pro vinciale Utrechtse Dambond. De ploeg bestaat uit Robert Jan Sall, Hoang Nguyen, Rudi Zuiderdorp en Virgil Beszelsen. Op de foto v. I. n. r.) Jasper Oranje, kampioen Robert Jan Sall, Hoang Nguyen en Frank. Foto: Aldo Allessie Met overmacht trok Bart Damen zaterdag de clubtitel op de sprin tafstand van de triathlon naar zich toe. Eerder dan venvacht nam de als favoriet gestarte Damen het heft in handen. Normaliter pleegt hij met een opgelopen zwemach- terstand te beginnen met een in haalrace op de fiets. Door plotseling hevig onweer werden alle deelnemers aan de Scherpenzeelse triathlon, waarin de Schieter haar club kampioenschappen liet betwisten, na circa driekwart van de af te leggen 1000 meter, vanwege de gevaarlijke situatie door de wedstrijdleiding uit het water gedirigeerd. Een massaal vertrek voor het 40 kilometer lange fietsonderdeel was het gevolg, hetgeen resulteerde in ongewenste groepsvorming, waarvan een aantal deelnemers nadeel opliep. Damen won het gevecht op de fiets en wisselde met lichte voorsprong voor 10 kilometer hardlopen. Op dat moment zal het drietal Rob de Haas, Joop van Leijenhorst en Henk Schaak, dat om de veteranentitel streed, hem nog dicht op de hielen. Damen's overmacht op het looponderdeel betekende uiteindelijk een grote voorsprong om na correctie van de opgelopen zwemachterstand, nog ruim voldoende marge op zijn con- De basket hangt iets lager en de bal is kleiner, maar toch wordt er ook gedunckt, geblokt, af en toe gescholden en zelfs geknokt. Wel- ,■"••5 penbasketbal op het hoogste ni- I veau is minstens zo aantrekkelijk om te zien als het werk dat de grote mannen afleveren. Het bewijs daarvoor leverden de tien teams die zich na de reguliere competi tie en de rayonkampioenschappen had den geplaatst voor de nationale kam pioenschappen voor mini's. De elf-, twaalf- en dertien-jarige basketballer- tjes lieten zich zaterdag in sporthal Beu kendal van hun beste, maar soms ook van hun slechtste kant zien. Kortom, precies zoals het hoort. Ook The Red Stars was vertegenwoor digd op de eindstrijd en de ploeg van trainer/coach Bob Kooter gooide hoge I ogen. J Zoals elk team zijn joker inzette, zo be- l schikte Red Stars over Frank Renzen- I brink en Eelco Dijksma. Dit tweetal veld, waarbij Westra over de beste loopcapaciteiten beschikte en het zilver voor zich opeiste. Rietveld zag zijn groeiende vorm beloond met brons. Verrassend was het optreden van nieuwkomer John Meijer, die zich voor Frank de Groot en Ed van Renswouw wist te klasseren. De debutanten Bram van Gelder en Titus Blom pakten de ze vende en achtste plaats. De damestitel werd een prooi voor Gerda van der Veen, die in de twee strijd met Bea Beijer de beste papieren bleek te bezitten. De goede zwempres- tatie vormde de basis voor haar succes. Alda van der Veen werd derde, direct gevolgd door Mea Kriek, die op haar beurt debutante Ingeborg van Dijke achter zich wist te houden. De vetera nentitel bracht de meeste spanning, waarbij Henk Schaak tekende voor de beste zwemprestatie, Rob de Haas voor de snelste fietstijd en Joop van Leijen horst voor dè sterkste looptijd. De zwemtalenten van Schaak bezorgde hem terecht de titel. De Haas werd tweede met slechts een aantal seconden voorsprong op Van Leijenhorst. Joop Oranje besliste het gevecht om de vier de plaats met Bert Snel in zijn voordeel. De jeugdtitel ging onbedreigd naar Christian Rietveld. currenten over te houden. Het gevecht om de twee overige ereplaatsen ging tussen Geertjan Westra en Kees Riet- Bart Damen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13