0 DAT VIEL EVEN VIES TEGEN 1199,- 599,- fl. 3075,- W 1 HANDEL WANDEL I Rein Tupker smeedt alle wensen van lant op ambachtelijke wijze aaneen BOSMAN MAAR DAT VLEKJE WERKEN WE WEL WEG! EURONICS Lizzyli-zijdebloemdecoraties fleuren elke ruimte kleurig en zorgeloos op Gebruik geld- en betaalautomaat in buitenland bespaart kosten Laat de zon uw water opwarmen V met een zonneboiler. ^521^*6 WOENSDAG 29 JUNI 1994 SOESTER COURANT PAGINA Al twaalfeneenhalf jaar garant voor unieke objecten 'Met z 'n allen naar de zon MET DE VAN BETER VRAAG VRIJBLIJVEND VAN ONZE ZONNEBOILER EEN VOORSTEL BIJ EEN SPECIALISTEN AAN. I NU l; Miele wasautomaat type wa 69/ nrj umm NU Verhuur per abonnement of per dag V Verhuur van trendy en eigentjjdse zjjdebioem decoraties Hét zijde-abonnement: uw bloemstukken worden bijv. per 4, of 12 weken. Winnende nummers barbecues van Super van Doorn Sier en kunst worden in zijn voor werpen ambachtelijk aaneenge smeed. Van deurknop tot brons object, van bord tot balkonhek en van lamp tot kolossale muuran kers, niets is hem te veel. Als er maar niet dertien in een dozijn hoeven, want massa-produktie is een heet hangijzer als je met Rein Tupker praat. Uniek, dat is het karakter van de spul len die de smederij van sier/kunstsme derij verlaten. Al twaalfeneenhalf jaar, een periode waarin hij langzamerhand het maken van sierkunst tot kunst heeft verheven. In 1982, toen hij aan de Dor- resteinweg voor het eerst het vuur stookte tot een temperatuur van circa duizend graden Celsius, maakte hij lou ter sierlijke voorwerpen. Inmiddels be staat een kwart van zijn werk uit kunst, of liever gezegd, toegepaste kunst. "Als iemand een hek wil, kan ik daar kunst op toepassen. Ik probeer van iets, dat functioneel moet zijn, een kunst voorwerp te maken. Van een tafel met vier poten kun je eten. Maar een tafel kan ook mooi zijn als je hem niet ge bruikt door er sier en kunst aan toe te voegen", zegt de smid van Soest, die zijn bedrijf aan de Veldweg onlangs heeft omgedoopt in sier/kunstsmede rij. Natuur "Ik werk erg veel met organische vor men, zoals kelken en takkevormen. Ik kijk terug naar de natuur. Dat is niet van het ene op het andere moment geko men. Je slaat een weg in en dan komt het vanzelf. Je ziet iets en met die vormen ga je later werken. De organische vor men zie je overal in terug, in bedden, in hekken, in kandelaars, noem maar op. Tenzij de klant het niet wil." Een groot misverstand is dat voor de ij zeren, bronzen en koperen creaties van Tupker dieper in de buidel moet wor den getast dan in de traditionele winkel. "De mensen kunnen het net zo duur Rein Tupker: "Je maakt elke dag an dere dingen en bent iedere keer op een andere locatie. Foto: Aldo Allessie Met de slechte zomer van vorig jaar in het achterhoofd hebben miljoenen Nederlanders een zon vakantie geboekt naar Zuid-Euro pa. De reisorganisaties spreken van een ware 'stormloop'. De po pulairste landen zijn Spanje, Por tugal en Griekenland. Werd voorgaande jaren nogal lang ge wacht met het vastleggen van een reis, dit jaar nemen de meesten het zekere voor het onzekere. Al vroeg in het voor jaar was het opvallend druk bij de reis bureaus. En allemaal willen ze zon! Ook al is de vakantie maanden geleden geboekt, veel hebben toch de neiging om de 'financiën, en de reisverzekering op het laatste nippertje te regelen. Toch zou het goed zijn als vakantiegan gers niet vlak voordat ze weggaan, maar juist een paar weken eerder bij de bank zouden binnenlopen. Hierdoor kunnen ze profiteren van extra service en dien sten. Zo kunt u er terecht voor prakti sche informatie over 'pinnen' in het bui tenland. Nog steeds denken veel vakan tiegangers dat het nodig is om een flink bedrag aan buitenlands geld mee te ne men. Maar dankzij de Europas met pin code is dat verleden tijd. Voordeel Doorgaans goedkoper dan het van huis uit meenemen van buitenlands geld, is het gratis opnemen van geld via de geld automaat op de vakantiebestemming. Ook is de omwisselkoers die wordt doorberekend, gunstiger. Ook het be talen via betaalautomaten in het buiten land levert voordelen op. Een ander pluspunt van 'pinnen' is dat u niet gebonden bent aan de beperkte openingstijden van banken in het bui tenland. Bij geldautomaten -in totaal nu 70.000 in Europa- kunt u 24 uur pei dag terecht. Gratis informatie Om te weten te komen hoe het nou pre cies zit met 'pinnen' in het buitenland is het goed om -op tijd- bij een bank bin nen te lopen. Een goed adres hiervoor is de Rabobank (dit is niet alleen een van Nederlands grootste banken, maar te vens ook het grootste reisbureau dat ons land kent!). Bij deze bank kan ie dereen terecht -dus ook mensen die geen klant zijn- voor gratis informatie en advies. Zo ligt er een handige reis- wegwijzer voor u klaar. Dit boekje, de RaboKompas genaamd, geeft antwoord op vele praktische vra gen van de vakantieganger zoals: hoe zit het met geldautomaten in mijn vakantieland? Hoeveel zijn er? Hoe be taal ik daarginds met mijn creditcard? Wat doe ik bij verlies/diefstal? Alles op één adres Prettig is verder dat u bij de Rabobank al uw vakantiezaken in één keer kunt regelen. U hoeft dus niet naar verschil lende adressen. Voor passen met pin- cbde, creditcards, reischeques en bui tenlands geld kunt u er terecht, maar bijvoorbeeld ook voor een reisverzeke ring of automobilistenhulpverzekering. En zo zijn er nog meer diensten die de bank aanbiedt; diensten die er voor zor gen dat u met een gerust hart op vakan tie kunt. Voor meer informatie bent u welkom bij de Rabobank bij u in de buurt. maken als ze willen. En als het al duur der is, krijgen ze ook iets extra's. Het enige verschil is de levertijd. Ik heb niets op voorraad staan, ik moet het eerst nog maken. Ik loop eerst met de klanten door een fotoboek en dan hoor je al on geveer wat hun wensen zijn. Daarna maak ik een ontwerp en ga ik opnieuw met de mensen praten en overleggen. Op die manier wordt het eindprodukt altijd uniek. Ik probeer er zoveel moge lijk van de klant in te verwerken." Dat gebeurt allemaal op ambachtelijke wijze in een tijd, waarin kleine buurt- winkeltjes op de hoek al lang het veld hebben moeten ruimen voor super markten en waarin duizenden werkne mers zijn vervangen door computers, robots en geavanceerde machines. Bij Rein Tupker lijkt de tijd, wat dat be treft, stil te staan, maar dat neemt niet weg dat in- en exterieurs op tal van plaatsen in Nederland worden verrijkt met zijn produkten die hij desgewenst ook zelf plaatst en, indien nodig, instal leert. Dat het vakmanschap van de Soester smid wordt gewaardeerd, blijkt uit het feit dat hij al twaalfeneenhalf jaar een tevreden klantenkring heeft. De specialiteit van Tupker is brons en dat zou hij voor geen goud willen mis sen. Smid is een prachtig vak, vindt de Soester. "Omdat je de hele dag zwart bent," grijnst hij. "Je maakt elke dag an dere dingen en bent steeds op een ande re locatie. Je creëert iets. Het ijzer ligt recht in de rekken en als het de zaak verlaat, heeft het allerlei vormen gekre gen. Dat is elke keer weer een uitda ging. Nee, ik ga niet na een bepaalde tijd speciaal kijken hoe de dingen er bij staan, maar ik geef ze wel op als referen tie. De projecten in de buurt zie ik so wieso wel, omdat ik er vaak langs kom," aldus de smid die ook het wapen van Soest maakte, dat op het gemeentehuis prijkt. Expositieruimte Sinds kort heeft Tupker een expositie ruimte aan de Veldweg ingericht met onder meer vrij werk, zoals Tupker de objecten noemt die hij tussen de bedrij ven door vervaardigt. "Eigenlijk zou ik daar tijd voor moeten vrijmaken, want het komt er te weinig van." In de expositieruimte wil Tupker be langstellenden een idee geven van wat er mogelijk is, ze laten zien wat hij kan maken. En dat is veel en bovenal uniek. Tupker is ook lid van het Nederlands Gilde voor Kunstsmeden. Met een aan tal gildebroeders is hij komend week einde te vinden in het Openluchtmu seum in Arnhem. Daar laten ze werk stukken zien, ook aan architecten. Want die zijn, aldus Tupker, te weinig bekend met wat een smid kan. Rein Tupker sier/kunstsmederij is ge vestigd aan de Veldweg 6a en telefo nisch bereikbaar via nummer 21552. LOODGIETERS Uw voordeel: Financieel voordeel door zuiniger stoken. Comfortabel. Een beter milieu. Subsidie mogelijkheden tot Werkend te zien op ons bedrijf 2 jaar all-in garantie op al onze werkzaamheden. Gecertificeerd Waarborg- instailateur Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - Soest - Tel. 06-022.22.11 (gratis) BOSCH WASAUTOMAAT WFB 4000 11 wasprogramma's •-capaciteit 4,5 kg •centrifugetoerental 1000 t.p.m. water-beveiligingssysteem verbruikswaarden 1,8 kWh stroom en 75 liter water Kwalitatief niet vergelijkbaar, een levensduur van 15 tot 20 jaar is normaal, de f wË wasresultaten zijn... IIII-•(),. i stralend schoon. IGNIS KOELKAST ARL 080 4-sterren diepvriesruimte deur links-en rechtsdraaiend inhoud koeldeel 173 liter inhoud vriesdeel 49 liter Kamer von Koop Kandel to Utrecht ceder nummer GV2661 Pere EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN 5000 EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN. DE BESTEN VAN DE WERELD. Uanstroot Z - Soest 02155-2 71 Oö, Zijdebloemen in alle mogelijke kleuren, soorten en variaties, dat zijn de ingrediënten voor de zeer fraaie boeketten en bloemstukken die Lizzyli Decoraties, een jong bedrijf in Soest, te huur aanbiedt. Ze fleuren elke ruimte op een kleurige en vooral zorgeloze ma nier op. Lizzyli houdt zich sinds vorig jaar bezig met de verhuur van zijdebloem-decora- ties en voorziet daarmee in een groeien de behoefte. Allerlei ruimten waar veel publiek komt vragen meestal om een stukje "aankleding" en een kleur-ac- cent. De voordelen van zijdebloemen. zijn dan overduidelijk: ze vallen niet uit, vragen geen water en zij n zó mooi dat ze nauwelijks van "echt" te onderscheiden zijn. "We maken alles zelf," aldus Lizzy Ma- schewski, de vrouw achter Lizzyli, "zo dat we makkelijk kunnen inspelen op de wensen en voorkeuren van de klan ten. Bovendien bieden we zijdebloe men van uitstekende kwaliteit, met stijl volle McuiscudKeringen, waarmee we ons duidelijk onderscheiden van de winkel-op-de-hoek die soms ook zijde bloemen in de aanbieding heeft." Lizzyli levert kwaliteit en maatwerk, waardoor de zijdebloem-decoraties in allerlei situaties aan de wensen kunnen voldoen. Ze vormen dan ook een uit stekend alternatief voor "puur natuur" en zijn op de keper beschouwd ook aan zienlijk voordeliger. LizZy: "Ga maar na wat je voor een verse roos betaalt. Voor een redelijk boeket ben je dan al gauw dertig a veertig gulden kwijt, en als je geluk hebt staat het dan hooguit een week. Bij ons huur je z'n boeket voor bijvoorbeeld vier weken, en dan betaal je 35 gulden. Dat is toch een aan trekkelijk verschil." Huur-abonnement Zijdebloem-decoraties zijn dus een ide aal produkt voor de versiering van ruimten als showrooms, wachtkamers, kantoren, restaurants, winkels etc. Een van de voordelen van het huren is dat de stukken regelmatig kunnen worden omgeruild. Daarvoor gelden diverse ta- Lizzy Maschewski van Lizzyli bloemdecoraties. Foto: Aldo Allessie rieven. Een tafelstukje kost bijvoor beeld f 7,50 voor een periode van vier weken, een biedermeier f 15,-, een laag boeket f 20,-, en verder zijn er boeket ten met een huurprijs van f 27,50 tot f 45,- (ex. BTW). De "omruilperiode" kan variëren van bijvoorbeeld vier tot acht of twaalf we ken of zelfs een halfjaar. Ook kunnen er afspraken worden gemaakt voor een variabele omruil, bijvoorbeeld voor ex posities of nieuwe etalages. En tenslotte is het ook mogelijk om de stukken per dag te huren, bijvoorbeeld voor de "aankleding" van een feest of een re ceptie. "Met een of twee gehuurde zij debloemstukken ziet het er vaak heel wat beter uit dan met de vaak peperdu re boeketten die na één dag ter ziele zijn." verbonden. De samenstelling gebeurt altijd in overleg, aldus Lizzy, en uiter aard staat ze altijd klaar met deskundige adviezen. De bloemstukken worden tot in de kleinste details afgewerkt. De zij debloemen zijn op zichzelf al kleine kunstwerkjes en van de omschrijving nep-bloemen wil Lizzy dan ook niet ho ren. "Je ziet de mensen telkens weer even voelen of ruiken. Als het zó mooi is praat je niet over nep..." Met zijdebloemen kan ook gemakkelijk worden ingespeeld op modetrends: el ke actuele kleurencombinatie is pro bleemloos te realiseren. Daarnaast wis selt het aanbod ook met de seizoenen: in het voorjaar zijn er bijvoorbeeld veel tulpen en in dit jaargetijde worden er veel zomerbloemen verwerkt. De doelgroep die Lizzy voor ogen heeft bestaat voornamelijk uit bedrijven. Voor de acquisitie in dat deel van de markt beschikt ze over twee medewerk sters, maar ook de particulier kan bij haar terecht. Naast het "zijde-abonne ment" zijn de decoraties overigens ook te koop, wat bijvoorbeeld ideale moge lijkheden biedt voor een exclusief rela tiegeschenk. Wie belangstelling heeft voor de ver schillende mogelijkheden om zijde bloemstukken te huren of te kopen kan kontakt opnemen met Lizzyli Decora ties, Laanstraat 2, tel. 27108 in Soest. De winnende nummers van de loten voor een van de vijf gasbarbecues bij Super van Doorn zijn: 47,81,122,409 en 478. De barbecues zijn op vertoon van het lot af te halen bij de afdeling sla gerij.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7