arttóhocK Spectaculair theaterfestival op kinderboerderij De Vrije Teugel /Tl K\ jCUL TUUR WELZIJN T AA stichting openbare bibliotheek Soester symfonie-orkest S.O.Y. treedt graag wat meer uit de schaduw WOENSDAG 6 JULI 1994 SOESTER COURANT Picto Facto, Coatimundi en Gebakken Eieren op 15 juli PAGINA 13 Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten jeugdafdeling Lever Darm-collecte Soest: f 4.000,- Vrijwilligers Vakature Bank V rij willigerswerk, 'Maak de stap!' 'Jonah who lived in the whale' ~D NNereldI/I/inkel Stokpop van gehandicapten 'In de muziek bouw je heel speciale vriendschappen op' V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Meer inzicht in de homeopathie Kinderboerderij De Vrije Teugel Klachten bezorging Het Franse Picto Facto heeft zich al internationale faam verworven, Coatimundi uit hetzelfde land ver schijnt overal ter wereld op pop pentheaterfestivals en Gebakken Eieren is een Nederlandse groep die hard aan de weg timmert. De drie theatergroepen zorgen op vrijdag 15 juli voor spektakel op kinderboerderij De Vrije Teugel. In samenwerking met Etcetera La Stra- da, een snel groeiend buitenfestival in Amersfoort, is Leo van den Berg erin geslaagd de drie vermaarde theater groepen te strikken voor een festival aan het Vedelaarpad. In Amersfoort worden in de week van 12 tot en met 17 juli ongeveer honderd voorstellingen gegeven door tientallen groepen. Drie daarvan doen de kinderboerderij aan. "Het is echt geen kattepis, dit program ma is steengoed", belooft Van den Berg. "Picto facto is internationale top en wij krijgen de Nederlandse première van hun nieuwe programma. Ook de andere twee zijn uitstekend. Niet voor niets is Gebakken Eieren ook al uitge nodigd door het bestuur van het rooms- katholiek basisonderwijs in Soest in verband met het 125-jarig bestaan." Het theaterfestival is door Van den Berg naar Soest gehaald als een 'ex traatje' ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de kinderboerderij. "We moeten maar eens kijken of hier be hoefte aan is in Soest. Als het een succes wordt, gaan we er volgend jaar mee door. Als er net zoveel mensen als naar Rob de Nijs komen, houdt het op. Dan kunnen wij het financieel niet meer op brengen." Het benefietconcert van De Nijs kostte De Vrije Teugel aanvankelijk toch wat geld aan technische voorzieningen, om dat slechts 150 mensen een kaartje kochten. Van den Berg wil niets liever dan elk jaar één of tWee grote attracties binnenhalen. Het theaterfestival is de laatste 'try-out'. Als het publiek weer wegblijft, zal hij zijn nek niet nog eens uitsteken. Niettemin is de verwachting dat er veel volk op de dam zal zijn op 15 juli. Het programma op de kinderboerderij wordt afgedrukt in een boekje over alle theaterfestivals in Nederland, dat in een oplage van 600.000 wordt verspreid. Van den Berg, die allesbehalve een prognose wil doen over het aantal toe schouwers, hoopt erop dat ook niet- Soesters komen. "Maar in eerste in stantie willen wij de Soester bevolking de gelegenheid bieden dit bij te wo nen." Vandaar ook dat de gemeente tiendui zend gulden subsidie verstrekte. De provincie deed daar vijfduizend gulden bovenop, waardoor er nog een gat op de begroting gaapt van tienduizend gul den. Dat bedrag moet uit de recette worden gedekt. Een passe-partout voor de drie optredens kost 7,50 gulden. Mensen die alleen Picto Facto willen zien, kunnen volstaan met een toe gangskaartje dat vijf gulden kost. Er wordt geen voorverkoop gehouden. De kaarten zijn op 15 juli bij de ingang van de kinderboerderij verkrijgbaar. Programma Om 17.00 uur bijt Gebakken Eieren het spits af met de splinternieuwe voor stelling 'Vrouwe Isabella'. Het is een komisch, middeleeuws spektakel met de typische humor van Gebakken Eie ren, gevuld met lansen, paarden, rid ders, schone jonkvrouwen en swingen de klaroenimprovisaties. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Prentenboeken Het lentekonijn, van Joyce Dunbar. Het konijntje Vlek zou graag een broertje of zusje willen hebben. Zijn moeder zegt dat hij moet wachten tot het lente wordt. Maar dat vindt Vlek wel erg lang duren. Daarom maakt hij zijn eigen speelkameraadjes; van bladeren, sneeuw en modder. Vrien delijk prentenboek waarin de wisse ling van de seizoenen en de blijd schap om de lente worden verbeeld. Het mannenkoor, van Marianne Busser en Ron Schröder. Onder aanvoering van tante Dina beleeft het mannenkoor (bekend van Sesamstraat) spannende avon turen. Ze gaan naar de tandarts, red den een hondje, gaan kamperen en zijn ook nog jarig. Positief prenten boek dat laat zien dat dingen die moeten, best leuk kunnen zijn. Anders dan anders, van Nick Shar- rat. Anders moet altijd om zijn ouders lachen. Zijn moeder is dol op stippen en zijn vader zweert bij strepen. Zelf houdt Anders erg van grijs. Wat heb jij toch een vreemde smaak, zeggen z'n ouders, maar Anders heeft daar een heel goede reden voor... Informatief tot 8 jaar De dierendraaimolen, van Johnny Morris. Informatief prentenboek voor kin deren vanaf ca. 3 jaar met beweegba re schijven en kleurenfoto's op een witte ondergrond. Aan bod komen o.a.: eendjes, poesjes, kikkers, ko nijntjes e.a. Op de schijfjes is de ont wikkeling van de dieren te zien. B-boeken (8-12 jaar Een vakantie naar de haaien, van Ad Hoofs. Door een geheimzinnig amulet in de vorm van een haaietand en door een school hongerige haaien heeft Lars een vakantie om nooit te vergeten. Maar zijn ogen lachen niet, van Henk Hokke. Groep 8 van de Bordewijkschool krijgt een nieuwe meester: Rutger. Hij speelt gitaar, voetbalt met de jon gens en hij heeft een motor. Tenmin ste... Dat denken de meeste kinde ren. Maar is hij wel zo aardig als hij zich voordoet? Kunnen de opmer kingen over buitenlanders die de meester maakt wel door de beugel? Vier kinderen gaan op onderzoek uit en ontdekken van alles over de meester... C-boeken (12 jaar en ou der) Zesmaal één is zeven, van Gerda van Erkel. Drie jongens en drie meisjes worden door de jeugdrechter naar een "overlevingskamp" in de Ardennen gestuurd. De zes jongeren stellen zich in het begin hard en afstandelijk op, maar breken langzaam aan hun persoonlijke muur af. Langzamer hand worden draden zichtbaar en vormt zich een broos web van ver bondenheid. Video De avonturen van Biggetje Goed hart. Biggetje Goedhart gaat samen met z'n broertje Alexander naar de markt, maar raakt hem al snel kwijt. In een boerderij waar hij mag "loge ren" vindt hij - achter slot en grendel - een nieuw vriendinnetje. Samen gaan ze de vrijheid tegemoet... Deel tje uit de Beatrix Potter-serie "De wereld van Pieter Konijn en zijn vrienden". Nederlands gesproken, speelduur ongeveer 30 minuten. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Gebakken eieren komt met een Mid deleeuws spektakelstuk naar De Vrije Teugel. Daarna treden twee Franse top groepen op. Om 19.00 uur verschijnt de Franse groep Coatimundi ten tonele. 'Cha- peau la Mer) is een intieme, grappige, vriendelijke en kleurrijke 'performan ce' in de vorm van een eiland voor zo wel kinderen als volwassenen. De groep wordt gevormd door Jean Claude Le- portier en Cathérine Kremer die al sinds 1970 samenwerken. Ze waren on der meer al te zien in tal van Europese landen, Mexico en de Verenigde Sta ten. Het klapstuk van de dag moet wor den verzorgd door Picto Facto. De Fransen maken vanaf 21.30 uur rijke lijk gebruik van pictogramma en vuur werk. 'Daré Dare' heet de voorstelling. Het is moeilijk in woorden weer te ge ven, wat de theatergroep laat zien. Maar één ding is zeker: de bezoeker zal wordep overladen met spektakel. En dat is precies de bedoeling van Picto Facto die emoties wil losmaken bij de mensen en ze laat lachen en shockeert. Voor elk optreden is een andere locatie op het terrein van de kinderboerderij uitgezocht. Tussen de voorstellingen door verzorgt 'Skyline' afwisselende muziek (folk tot pop). De kinderen kunnen uiteraard ponyrijden of zich la ten schminken. In de week van 19 t/m 25 juni vond de jaarlijkse collecte plaats ten behoeve van de Nederlandse Lever Darm Stich ting. Die week had als thema: 'Voeding en spijsverteringsziekten'. De op brengst in Soest bedroeg f 3.999,55. Namens alle patiënten dankt de Neder landse Lever Darm Stichting gulle ge vers en collectanten heel hartelijk. Wie alsnog een bijdrage wil leveren, kan dat doen op giro 2737 of bankrekening 70.70.70.538 t.n.v. de Nederlandse Le ver Darm Stichting, Postbus 25, 3620 AA Breukelen. Door uw gift en het goede werk van de collectanten wordt de stichting in staat gesteld het onder zoek naar aandoeningen aan het spijs verteringsstelsel een flinke financiële steun in de rug te geven. Smitsweg 311, tel. 12630 Wind, water, hemel en aarde zijn er voor iedereen. Ook voor mensen die wij in onze snelle, technologische maat schappij wel eens over het hoofd zien. Ouderen bijvoorbeeld. Sommigen van hen kunnen onze hulp best gebruiken. Anderen voelen zich nog fit genoeg om zich voor de maatschappij in te zetten. Helpen kan via vrijwilligerswerk. In ons land doen 2,7 miljoen mensen vrijwilligerswerk. Misschien wilt u dat ook graag, maar weet u niet waar u te recht kunt. In Nederland zijn meer dan honderd organisaties aktief in het be middelen tussen vraag en aanbod van vrijwilligers en vrijwilligerswerk: de Vrijwilligers Centrales. De werkwijze van de centrales is te vergelijken met die van een arbeidsbureau. Het gaat echter nooit over betaald werk. Als u het nummer 06-899.86.00 (3 ct. per minuut) draait, wordt u automa tisch doorverbonden met de Vrijwilli gers Centrale Hilversum. In samenwer king met de centrales in Bussum, Hui zen en Soest wordt u verteld waar u aan de slag kunt. Vrijwilligerswerk voor ou deren is er in alle soorten en maten. Denk aan: bewoners van zorgcentra be zoeken met uw huisdier, maaltijd 55-plussers verzorgen, tuinwerk, klus sen, besturen van een rolstoelbus, gast heer/vrouw op een verzorgingsafde ling in een verpleegtehuis, ga zo maar door. Trek de stoute schoenen aan en wordt aktief vrijwilliger! In verband met de zomervakantie deze week geen vakatures. In de periode 12 juli-22 augustus zal de Vrijwilligers Va katures Bank gesloten zijn. Vanaf 23 augustus bent u weer hartelijk welkom aan de Smitsweg 311. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 7 juli: Holocaust gezien door de ogen van een kind 'Jonah who lived in the whale' is een ge trouwe verfilming van de novelle 'Kin- deijaren', geschreven door de Neder landse natuurwetenschapper Jona Oberski. Het gaat om een 4-jarig kind dat op zijn eigen naïeve wijze de ver schrikkingen van het concentratiekamp Bergen-Belsen beleeft. Het boek werd in de hele wereld met veel lof ontvangen en in vijftien landen vertaald. 'Jonah' is het verhaal van een jongetje dat opgroeit in concentratiekampen. We zien de wereld door de ogen van het kind. Een absurde en vaak gruwelijke wereld. Veel is onbegrijpelijk, maar veel is ook vanzelfsprekend: de liefde van zijn ouders, de vreemde spelletjes die hij met de andere kinderen speelt in het kamp of de vrolijke liedjes die wor den gezongen. Jonah behoort tot de 'groten' als hij niet huilt om de dood van zijn vader en hij wordt 'korporaal' in de kindergroep als hij zich korte tijd durft te laten opsluiten in het mortuarium... Achter het morbide kinderspel staat de slagschaduw van de nazi-terreur. Ech ter in plaats van modderige kampen en gaskamers zien we gestileerde beelden die heersen in het hoofd van Jonah. De werkelijkheid wordt afgetast door on bevangen kinderogen, die gebeurtenis sen nog niet in een moreel kader kun nen plaatsen. Lijden en dood wordt door de kinderen in het kamp geaccep teerd als een normaal onderdeel van het dagelijks leven Wie zich wil verplaatsen in de bele vingswereld van dit kind wordt, evenals bij de lezing van het boek, heen en weer geslingerd tussen ontroering en af schuw. Ontroering over de kracht van de liefde tussen Jonah en zijn ouders, afschuw over het nazi-mechanisme dat erin slaagde kinderen het onaanvaard bare te laten aanvaarden. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/654- f 5,-. Zomeragenda Donderdag 14 juli: 'Amarcord'. Fellini haalt herinneringen op. Donderdag 21 juli: 'Bad Boy Bubby'. Absurde zwarte komedie. Donderdag 28 juli: 'Trois couleurs: Blanc'. Egalité, gelijkheid: quite staan. Donderdag 4 augustus: 'The Snapper'. Een vader zoals ieder zich wenst. Donderdag 11 augustus: 'The remains of the day.' A Is butler perfect. Als mens alle kansen gemist. Donderdag 18 augustus: 'Metisse'. Swingende komedie, kleurrijke 3-hoeks- verhouding. Donderdag 25 augustus: 'The Age of Innocence'. Onmogelijke liefde in New Yorkse socië- ty- \^Sticliting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Leonard Cheshire, een Engelse piloot in de Tweede Wereldoorlog, richtte het huis op: het Cheshire Home voor ge handicapten in Dhaka, Bangladesh. Er wonen en werken 32 mensen; ieder van hen draagt naar vermogen bij om het huis draaiende te houden. Een aantal van de bewoners maakt daartoe stok- poppen van hout, karton en allerlei stofjes die ze op de markt kopen. Abdul Rahaman, gezeten in zijn rolstoel, schil dert de gezichten. Om te voorkomen dat hij trilt, zet hij eerst zijn arm vast op de leuning. Voorafgaand heeft Nurva- na, ook in een rolstoel, de gezichten wit geschilderd. Na het beschilderen is de beurt aan Maya en Eva, die achter de naaimachine de poppen van kleurige kleding voorzien. Het resultaat van deze samenwerking is speelgoed voor creatieve kinderen, dat gezien mag worden. Zeker zo belang rijk is dat het werk verschaft aan men sen, die daaraan zelf veel plezier bele ven. De stokpoppen zijn in de Wereldwinkel te koop. De Wereldwinkel is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.00 uur. Alleen op maandag gesloten. Zeker niet onbemind, maar mis schien nog een beetje onbekend. Zo zou men de waardering van Soest voor zijn "eigen orkest" - de Soester Orkest Vereniging S.O.V. - kort kunnen kenschetsen. In het culturele leven van Soest speelt het orkest, als het om de publiciteit gaat altijd een bescheiden rol, maar het verdient beslist méér aandacht. Lang niet iedereen beseft dat Soest bin nen zijn grenzen al zo'n 23 jaar een vol waardig symfonie-orkest herbergt, dat zich kan meten met de beste van tal van andere gezelschappen op dat uitge strekte gebied. Het orkest telt ca. 40 le den - de meesten uiteraard uit Soest, maar ook wel uit plaatsen in de omge ving - en heeft zowel jonge amateur musici als "oude rotten" in de gelede ren. Zoals gezegd: het Soester orkest is een symfonie-orkest, wat betekent dat er om te beginnen al een duidelijk muzi kaal onderscheid is met andere muziek verenigingen in Soest, meestal harmo nie- of fanfare-orkesten. De S.O.V. kent dus zowel strijkers (viool, altviool, cellQ, contrabas) als blazers (hobo, kla rinet, trompet, hoorn, fagot en fluit) en uiteraard de pauken. Met de complete bezetting kan in principe dan ook het volledige scala van het klassieke muzie- k-repertoire ten gehore gebracht wor den. Het Soester orkest heeft een hoog ni veau, al bestaat het geheel uit amateurs. Het zijn in het algemeen geen mensen die "óók wel 's wat gedaan hebben" op het ene of het andere instrument, maar wel musici die doorgaans een behoorlij ke opleiding achter de rug hebben en daarmee graag iets dóen. Nogal wat le den zijn ook oud-inwoners van Soest, die de band met het orkest niet graag doorsnijden, al wonen ze intussen ook behoorlijk ver uit de buurt. Plezier voorop "Wat bij ons allemaal voorop staat is het plezier van het zélf spelen," aldus Tora Jens, zelf een van de eerste violisten en concertmeester van de S.O.V., een functie die ze omschrijft als "midde laar" tussen de dirigent en de orkestle den. "Voor de meesten is het een heer lijke hobby, waarvoor ze bijvoorbeeld na een drukke werkkring eindelijk wat meer tijd hebben. Toch spelen we niet alleen voor onszelf, want het is natuur lijk ook plezierig om het publiek te laten horen wat we in huis hebben." Vandaar dat het Soester orkest in prin cipe tweemaal per jaar een concert geeft, in het voorjaar en in het najaar, waarin de bezoekers worden onthaald op een stukje nieuw repertoire, dat in de voorafgaande maanden intensief is in gestudeerd. Meestal gebeurt dat in de Petrus en Pauluskerk, een van de weini ge gebouwen die zich - bij gebreke van een echte concertzaal in Soest - lenen voor een concert. Vorig jaar trad het or kest overigens zelfs een keer aan in de sporthal van Aqua Indoor aan de Dal- weg, waar samen met Apollo een uit voering werd gegeven. De wekelijkse repetitie houdt het orkest op maandagavond in de aula van de Mavo-Soest aan de Valeriaanstraat en eenmaal per jaar brengt de hele "club", om het een beetje oneerbiedig te zeg gen, een weekend door in een jeugdher berg, ergens in het land. Van vrijdag tot zondagavond wordt er dan muziek gemaakt, meestal een paar weken voor een grote uitvoering. Kwaliteit Kwaliteit is het belangrijkste muzikale uitgangspunt van de S.O.V. De besten diging van het hoge niveau van het or kest is voor een voornaam deel in han den van de vaste dirigent sinds 7 jaar: Henk Soeteman, die overigens zelf als hoornist verbonden is geweest aan di verse beroepsorkesten, zoals het Con certgebouworkest en het vroegere Utrechts Symfonie Orkest. "We wor den onder zijn leiding steeds beter," al dus Tora Jens. Voor de uitvoering van de officiële con certen zoekt het Soester orkest van tijd tot tijd graag de samenwerking met "grote namen" en beroemdheden. Een Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 In deze oriëntatiecursus voor beginners wordt een beeld geschetst van het ont staan van de klassieke homeopathie en ingegaan op de achterliggende theorie daarvan. In iedere les wordt de theorie afgewisseld met een stukje zelfmedica tie. In het theoretische gedeelte wordt antwoord gegeven op de volgende vra gen: Hoe werkt homeopathie? Door wie is het Uitgedacht en verder ontwik keld? Hoe gebruikt men de naslagwer ken in de homeopathie, zoals een Re pertorium en een Materia Medica? Verder komen de homeopatische ge neesmiddelen aan bod en aan welke cri teria een geneesmiddel moet voldoen wil het de kwalificatie "homeopatisch" mogen dragen. Wat is het verschil tus sen homeopathie en fytotherapie. Waar worden homeopathische geneesmidde len van gemaakt? Hoe worden ze ver vaardigd en wat is nu eigenlijk het "po- tentiëren" van een homeopatisch mid del? Al deze achtergrondinformatie is on ontbeerlijk om tot een verantwoorde keuze te komen bij het kiezen van een homeopatisch geneesmiddel bij zelf medicatie voor alledaagse, onschuldige klachten, zoals griep, koorts, verkoud heid, oorpijn en lichte verwondingen. Op de laatste cursusavond zal ook een homeopatisch arts aanwezig zijn die uw specifiek medische vragen beant woordt. Aanvang cursus: maandag 3 oktober, 19.45-21.45 uur. Docente: mevr. M. de Vringer-Schotman. Cursusadres: Ma vo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 4. Cursusprijs: f 70,- (syllabus f 5,- via docente). Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a. Het kantoor is de gehele maand juli gesloten. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 7 juli Vandaag komt 'De Pool' uit Amster dam op schoolreis. We zorgen voor een gevarieerd programma en veel plezier. Om 15.45 uur zijn Henk-Jan, Disirée en Niki de jarige kinderen die met vriendjes hun feest komen vieren. Vrijdag 8 juli 'De Schakel' uit Amsterdam is onze gast. Ook deze kinderen krijgen weer veel aktiviteiten en toneel. Om 15.45 uur zijn Diandra, Mara en Kim de jarige kinderen die veel gaan meemaken met de spelletjes en activiteiten. 's Avonds komt James van 19.00-21.00 afscheid nemen. Hij verhuist naar En geland en geeft voor al zijn vriendjes een knetterende afscheidsdisco. Zaterdag 9 juli Om 13.30 uur zijn Dagmar, Wesley en Tom aan de beurt om hun verjaardags feest te geven. Wij zullen er alles aan doen om er een prachtige herinnering van te maken. En 's avonds geven Ta mara en René een feest voor hun klas genoten. Want nu gaan ze eindelijk naar de middelbare school. Maandag 11 juli De 'Gooiscne School' op schoolreis. Dinsdag 12 juli De Hogewegschool uit Amsterdam komt met een heleboel kleuters genie ten van een schoolreis. Woensdag 13 juli De Elout van Soesterwoudeschool uit Huizen komt een schoolreisje doen. En 's middags komt er een grote groep van het Van Arkelinstituut lekker spelen en de dieren verwennen. Mededeling Op vrijdag 15 juli houden we een groot theaterfestival op ons terrein in samen werking met Etcetera La Strada uit Amersfoort. Er komen drie topgroepen optreden en we hopen dat alle kinderen uit Soest met hun ouders komen genie ten. Zie elders een uitgebreid artikel in deze krant. Het Soester symfonie-orkest hier tij dens een gezamenlijke uitvoering met het mannenkoor Apollo in de sporthal aan de Dal weg. paar jaar geleden bijvoorbeeld trad Theo Olof op als solist, en Tora Jens (zelf leerlinge van de grote violist) her innert zich dat de kerk toen tjokvol zat. Hetzelfde gold voor het (recentere) op treden van Jaap van Zweden. "Zulke musici tillen het orkest als het ware op. Je merkt dat ze niet alleen hun partij spelen, maar dat ze als het ware alle an tennes hebben uitstaan en zich aanpas sen aan het orkest. We hebben tijdens die concerten ook als orkest echt heel goed gespeeld." De Soester Orkest Vereniging bereidt zich inmiddels voor op het najaarscon cert, dat op 23 november plaatsvindt. Op het programma staan dan een ou verture van Kuffner, gevolgd door het 2e pianoconcert van Saint-Saëns. Na de pauze wordt de 100e symfonie van Haydn (bekend als de "Militaire Sym- phonie") uitgevoerd. Aan dat concert verleent de talentvolle jonge pianist Wi- bi Soeijadi, inmiddels bekend van op treden op radio en televisie, solistische medewerking. In het najaar verzorgt de S.O.V. overigens ook een uitvoering van een mis van Gounod in de Grote Kerk in Den Haag, waarvoor het orkest is "ingehuurd" door een Haags koor. "We gaan op toernee, zou je kunnen zeggen," aldus Tora Jens. Versterking Het Soester Orkest is niet alleen op zoek naar meer bekendheid, maar ook naar versterking. Met name altviolisten en een fagottist zijn hartelijk welkom. "Er moeten in Soest toch heel wat ama teur-musici wonen, maar soms denken we dat ze gewoon niet wéten dat we be staan," meent Tora Jens. De zomertijd lijkt haar een prima gelegenheid voor al die nog verborgen Soester amateur musici om eens na te denken over de vraag of ze zich in het komend seizoen (de repetities beginnen weer op 22 au gustus) zullen aansluiten bij het Soester orkest. In principe is iedereen welkom bij de S.O.V. "We hanteren geen specifieke ondergrens, en vóórspelen hoeft niet. Bij de blazers - meestal solisten - komt het er misschien iets meer op aan dan bij de strijkers, maar wie zich aanmeldt speelt meestal een paar keer mee en be slist dan of hij of zij blijft. Wie technisch te weinig in huis heeft houdt vanzelf op met spelen, maar vaak zie je ook dat zo iemand door de hele groep als het ware wordt 'meegenomen'." Het goede in de mens Wat in elk geval ook vaststaat is dat het Soester orkest een enthousiaste vereni ging is, waarin jong en oud zich thuis- voelt. De gemeenschappelijke noemer is natuurlijk de muziek, "want in de mu ziek bouw je altijd op een heel speciale manier vriendschappen op," consta teert Tora Jens. "Misschien komt dat omdat muziek vooral mensen aan spreekt die gevoelig zijn voor schoon heid, of om het een beetje spiritueel te zeggen: omdat de muziek het góede in de mens aanspreekt..." Wie belangstelling heeft gekregen voor het meespelen in het Soester orkest kan voor alle inlichtingen terecht bij Tora Jens, Nieuweweg 7, tel. 25295 in Soest. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13