f 0 W X ,1 BOSMAN Jan Hartman op de bres voor vijftig hal hs 'Werken met kinderen zit in m'n bloed' 1 ACTUEEL I Gemeente en instellingen houden survival-weekeinde heeft 'n leuke CD-aktie the o rient ai $^>\\7an Nieuws van de gemeente Zonwering Soest panla\o KoUkc 'Praktische vormend v algemeen E Busgebruik WOENSDAG 6 JULI 1994 Juf van Slooten stopt na veertig jaar lesgeven: SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 6 JULI Voor jongeren van 14 tot en met 17 jaar Meningen van lezers 'Visserstaete' MET DE VAN BETER (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'96 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. ATAG lauwfc specialiteiten restaurant Geslaagden 1994~| Meningen van lezers RAI-Uno (1) RAI-Uno (2) RAI-Uno (3) RAI-Uno (4) RAI-Uno (5) Foei (2) 10% KORTING Vrouw (68) breekt heup bij aanrijding Klachten bezorging Soester Courant Politieman verrast door 'onbekende daders' Nieuwe school si H o o g l a Achttien procent r, Na veertig jaar 'juf' te zijn geweest, stopt Ini van Slooten eind augustus met lesgeven. Van die veertig is ze vijfendertig jaar als kleuterjuf frouw verbonden geweest aan de Da Costaschool in Soest. Voor de school reden genoeg om haar op 8 juli eens flink in de bloemetjes te zetten door middel van een groot afscheidsfeest. Na vijf jaar les gegeven te hebben op scholen in Amersfoort en Apeldoorn, kwam Ini in 1959 naar de Da Costa school die toen nog kleuterschool De Springplank heette. Ze koos heel be wust voor het lesgeven aan kleuters. "Kleuters zijn zo heerlijk spontaan en aanhankelijk. Voordat ik lerares werd was ik actief in het padvinderijwerk. Het werken met kinderen zit me ge woon in het bloed, het is m'n lust en m'n leven," zegt Ini. Niet alleen het lesgeven aan kleuters was een doelbewuste keuze. Ook de keus voor een protestants christelijke school was niet toevallig. Ini: "Ik ben zelf christelijk opgevoed. Het is heel be langrijk dat kinderen al op jonge leeftijd horen van de liefde die spreekt uit de Bijbel. Die liefde wil ik graag aan ze doorgeven, zodat ze een ondergrond meekrijgen die van belang is voor hun verdere leven." Midden jareil tachtig werd De Spring plank omgedoopt tot "p.c. basisschool Da Costa". De kleutergroepen van Ini werden onderdeel van de basisschool. Juf van Slooten, zoals de kinderen haar noemen, werd in die tijd benoemd tot adjunct-directeur van de school. De overgang naar het fenomeen basis school was één van de vele veranderin gen in onderwijsland die Ini als onder wijzeres meemaakte in de afgelopen veertig jaar. Volgens haar is er door die veranderingen een groot aantal dingen voor zowel leerkracht als leerling beter geworden. "De benadering naar het kind toe is nu anders dan vroeger. Toen was wat de juf deed goed, de kinderen moesten haar ideeën over nemen. En voorde rest moesten ze hun mond hou den." Spontaner Er is meer openheid gekomen volgens Ini. "Kinderen krijgen de kans om zich spelenderwijs te ontwikkelen. Als ik zeg: 'teken een boom', dan doet ieder een dat weer anders, op zijn eigen ma nier. Vroeger moesten kinderen de boom van de juf na tekenen. Nu gaat het veel meer van het kind zelf uit." Ini zegt dat de nieuwe manier van denken over onderwijs beter is voor het zelfvertrou wen van het kind. "Het is allemaal veel spontaner geworden". In de groep van Juf van Slooten levert het kringgesprek een grote bijdrage aan die spontaniteit. "Kleuters leren zich in de kring te uiten en naar elkaar te luiste ren. Het moet over en weer gaan. Ze mogen vragen stellen als ze iets niet be grijpen, maar ieder op zijn beurt. Zo ontstaan er vaak leuke gesprekken. Op een gegeven moment vragen ze zelfs aan mij: Hé juf, nu moet u ook wat ver tellen!" De kinderen, maar ook de andere leer krachten en de ouders, zullen juf van Slooten best missen als ze weggaat. Daarom zullen ze haar afscheid niet on gemerkt voorbij laten gaan. Op 8 juli aanstaande staat er een groot feest op stapel, ter ere van juffrouw van Slooten. Zelf heeft ze geen flauw idee wat er die dag gaat gebeuren. "Het is echt een ver rassing. Zelfs de kinderen bewaren hun geheim heel goed. Soms hoor ik er een paar smoezen en dan zegt een ander: 'Ssst, daar komt juf aan!" Afscheidsreceptie Officieel moet ze nog lesgeven tot 29 augustus. '"Ja, dat komt heel precies, veertig jaar geleden begon ik ook op die dag. Zo werkt dat." Op de laatste dag van augustus geeft ze een afscheidsre ceptie op de school. Het lesgeven zit haar wel degelijk in het bloed, want he lemaal loslaten doet ze de school nog niet. Juf Ini van'Slooten te midden van een aantal van "haar" kinderen. Foto: Goos van der Wilt. Voor in ieder geval één jaar gaat ze vrij willigerswerk doen op de Da Costa school. "Om af te bouwen, maar vooral omdat ze hard mensen nodig hebben." Eén a twee ochtenden in de week zal ze nog op de Da Costaschool te vinden zijn. Daarnaast gaat ze haar vrije tijd ac tief invullen. "Ik zit op een gezellige vereniging waar ik me zometeen meer voor in kan zetten. Daarnaast heb ik me opgegeven voor het kerkewerk. En ik pak mijn oude hobby weer op: brid gen." Gaat ze, als veteraan in het vak, geen memoires schrijven over haar beleve nissen als lerares? "Ik zou in principe een boek kunnen schrijven over alles wat ik heb meegemaakt met de kinde ren. Door hun spontaniteit kunnen ze ontzettend leuk uit de hoek komen". Juf Ini weet wel een anekdote te vertel len om dat duidelijk te maken. "Laatst was het nogal koud. Toen zei ik: ik sluit even de deur, dan tocht het niet zo. Ik liep naar de deur en deed hem dicht. Prompt zei een meisje tegen me: 'O, vandaar dat u juffrouw 'Gesloten' heet..." Kano- en vlotvaren, 'abseilen', 'mountainbiken', op primitieve wijze overnachten en andere span nende activiteiten. Dat zijn de in grediënten voor het survival- weekeinde dat de gemeente voor jongeren van 14 tot en met 17 jaar organiseert. in samenwerking met diverse instanties is een programma gemaakt dat van vrij dag 12 tot en met zondag 14 augustus wordt afgedraaid. Reeds enkele maan den geleden bracht het college het idee naar buiten om een survival-weekeinde te organiseren. Toen bestond nog de gedachte om dat in de Ardennen te houden. Bovendien werd destijds ge opperd om de activiteit aan te bieden aan met name jongeren die voor over last zorgen. Dat is bijgesteld. De activiteiten in het survival-weekeinde vinden plaats in Soest en omgeving en iedereen van 14 tot en met 17 jaar kan meedoen. De deelnemers wordt een eigen bijdrage van 37,50 gulden gevraagd. "In de zo mervakantie wordt nog wel eens de klacht gehoord, dat er in Soest en Soes- terberg zo weinig te doen is voor de jeugd", geeft de gemeente als argument op. De gemeente werkt nauw samen met de Hopman Masselman Groep. Verder heeft het ministerie van defensie voor één keer het terrein De Stompert be schikbaar gesteld. Ook de brandweer, de regio-politie, Stichting Welzijns werk Soest en het bedrijfsleven hebben hun medewerking spontaan toegezegd. Het survival-weekeinde begint op vrij dag 12 augustus om 20.00 uur. Het is de bedoeling dat de deelnemers zich dan verzamelen bij sportzaal De Bunt op de hoek van de Ossendamweg en de Oude Utrechtseweg. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij bureau sport van de gemeente Soest, tel. 93542. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij Ton Dorrestein. Zou het niet gewoon beter zijn het voormalig terrein van het Soester Na tuurbad naar de voormalige wethouder Jan Visser te vernoemen? Anne Marie ter Harmsel LOODGIETERSm Voorwaarden: Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v.-ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 juli 1994 t/m 31 december 1994. Gecertificeerd Waarborg- installateur Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg31 -3768 CA Soest-Belgratis06.022.22.11 Rademakerstraat 2, Soesterberg. Tel. 03463-52181/51423. Fax 03463-54750. De Eem Electrotechniek: Fikret Kesmen, Bekir Kocyigit. Motorvoertuigentechniek: Peter Rou- ters, Alexander van Luyn. Transport en logistiek: Barry Farber. Vallei College Mavo: Selda Yöndemli, Rob Goed hart, Brenda van Beek. Havo: Toine Vossen, Daniëlle van den Tweel, Connie Man. Atheneum: Remco Ursem, Maijolein Ristjouw, Julia Kool. Waldheim Mavo Mavo: Kim Koole, Peter van Kooten, Marijse van Oostveen. Mavo Soest Mavo: Sylvia van Arnhem, Claudia van Asch, Aijen Bakker, Malika Belarbi, Jan-Thijs Bierman, Tamara Boekhout, Nicole Boers, Brechje van Breukelen, Kimm Brouwer, Jeroen van Doorn, Wessel van Eeden, Lisette de Graaf, Silvia Groen, Jos Grootveld, Niels Heemstra, Jasper van Heezik, Paul v.d. Heiden, Jorn Heringa, Mathijs v.d. Hoef, Lonneke Janus, Linda van Kat wijk, Erwin Klaus, Mariska Klaus, My- relle Kleinegris, Louis de Klerk, Jeroen Kops, Annemieke Loos, Nathalie van Luijtelaar, Hylke Meiners, Paul Nee- ring, Tessa Nesselaar, Peter Onder de Linden, Richard Oosterhof, Juijen Raspe, Frank Reussink, Elena Rojch, Annemieke Sesink, Dennis van Sloot en, Diane Timmermans, Debbie Tol boom, Mitat Top, Salih Uyar, Heidi Visser, Jerry van Vliet, Jolanda Vonk, Jurriën Wiss. (Brief aan B. en W.) Sprakeloos van verbazing hebben wij het bericht gelezen in de Soester Cou rant van 22 juni j.1. waarin vermeld staat dat het College van B. en W. te Soest besloten heeft doorgifte RAI-Uno op de Soester kabel te beëindingen. Verbazing, omdat niemand te voren op de hoogte was van de enquête die het College heeft gehouden. Waarom is er geen contact gezocht met de degenen die één jaar geleden de "Rai-actie" heb ben georganiseerd? Waar en wanneer is deze enquête gehouden? Hoe repre sentatief is dezen enquête? Wij zijn zeer teleurgesteld dat het Col lege de klok weer terugdraait. Vele Soester burgers kijken geregeld met veel plezier naar RAI-Uno. Deze groep voelt zich wederom door het College in de steken gelaten. Wij begrijpen best dat de Turken en de Marokanen hun eigen zenders willen in Soest. Maar waarom moet dit ten kos ten gaan van de Italianen? Mocht het College bang zijn om groepen buiten landers te discrimineren, de Italianen in Soest (maar ook heel veel Nederlander- se RAI-Uno-kijkers) voelen zich nu wèl gediscrimineerd. Wat moeten we doen om RAI-Uno weer terug te krijgen op de Soester ka bel? Weer opnieuw actie voeren? Het helpt blijkbaar allemaal niet. Wie dacht dat er met het nieuwe Colle ge een frisse wind zou gaan waaien, komt bedrogen uit. De Soester kavel is wéér te klein om zenders door te geven waar een deel van de Soester bevolking om vraagt. Colle ge, denk nog eens heel goed na over uw kennelijk overhaast genomen beslis sing. A.M. v.d. Burg-Bairati J.GJ. van der Burg (Brief aan B. en W.) Met grote zorg hebben wij kennis geno men van uw beslissing de uitzendingen van de Italiaanse televisie zender RAI-Uno per 1-1-95 te staken. Namens onze leden, waarvan een aan tal in Soest woont, spreken wij onze ge voelens van verbazing er en teleurstel ling uit over uw besluit. Wij hopen dat u onze brief die we één jaar geleden schreven nog in herinne ring kunt brengen, en wij verzoeken u alsnog terug komen op uw beslissing. Sectiebestuur Italiaans Vereniging Leraren Levende Talen Wat is er gemeenteraad. Durven we het niet meer op een discussie aan te laten komen of bang discriminatie verweten te worden? Met verwondering (in dit geval het te genovergestelde van 'bewondering') heb ik de korte mededeling in de Soes ter Courant van 22 juni j.1. gelezen dat het College van B. en W. de zender RAI-Uno weert van het Soester kabel net. Gaarne herinner ik aan de vele inge zonden brieven (een halve pagina!) welke op 13 januari 1993 in de Soester Courant gestaan hebben over een vorig besluit de RAI-Uno te weren. Toen was het een beslissing welke na een zeer (te) kort overleg genomen was; nadat de in gezonden brieven e.e.a. opgerakeld hadden, heeft m.i. de discussie met Bart Krol voor de Soester Radio het tij doen keren. Is de commissie nu bevreesd weer een echte discussie los te maken? Hier staat geschreven dat het College van B. en W. zich baseert op de uitslag van een schriftelijke enquête. Welke enquête? Door wie en waar gehouden? Mis schien onder leden van het College of onder de ambtenaren op het gemeente huis of in nog een vreemdere consen sus? Ik heb er inmiddels diverse mensen over gesproken en niemand kan mij vertellen iets over zo een enquête ge hoord of gezien te hebben en dat ver wacht je toch wel bij een schriftelijke enquête. Anderhalf jaar geleden hebben we slechts een korte handtekeningenactie gehouden en deze bracht toen al reeds circa 300 adhesiebetuigingen op. Wat heeft men op het gemeentehuis te gen de Italiaanse taal? Is een gemeente raad er niet om te luisteren naar alle stemmen of is zij alleen maar bang de naam te krijgen snel te discrimineren? Natuurlijk zijn er vele medeburgers welke helaas alleen maar Turks of Ara bisch spreken en verstaan, voor hen is het fijn dat ook zij hun televisietoestel kunnen gebruiken, maar waarom moet een stukje cultuur welke de RAI-Uno zeker brengt zonder meer geweerd wordt? Ik wil niet wijzen naar enkele van de 4 Duitstalige- en de 3 Engelstaligekana len waar betrekkelijk weinig mensen naar kijken, maar ik weet wel dat door velen de RAI-Uno zeer gewaardeerd wordt. Als men dan toch bang is voor de naam discriminerend te beslissen, waarom dan niet gedacht om een twee tal zenders met een West-Europese taal één kanaal te laten delen? Zo kan de kool en de geit gespaard worden! Helaas, ik had meer beleid verwacht, dan was mijn 'verwondering' misschien meer 'bewondering' geweest. M.C. van der Avort (Brief aan B. en W.) Met volledige onbegrip hebben wij ken nis genomen van het artikel over RAI-Uno in de Soester Courant van 22 juni j.1. Wij kunnen niet geloven dat u een dergelijke beslissing zo weinig over wogen kunt nemen en wij hopen en wij zekeren er op dat u in de komende maanden toch van gedachten zal veran deren. Het bestuur van Dante Alighieri Utrecht (Brief aan B. en W.) Onze stichting heeft met grote verba zing en teleurstelling kennis moeten ne men van de beslissing van uw College om met ingang van 1-1-'95 de Italiaan se televisiezender RAI-Uno te weren van het Soester Kabelnet. Wij betreuren het dat uw College zo plotseling de beslissing RAI-Uno op de kabel toe te laten, weer terugdraait. Wij verzoeken u met velen op deze voor de liefhebbers van de Italiaanse taal en cultuur onverklaarbare beslissing,'terug te komen. Bestuur Stichting Dante Alighieri AIL Mijne Heren, Het verslag over het a.s. jubileum van Dr. Rupert, heb ik gelezen. Het ging mij niet over de voorgeschiedenis, maar over de receptie. Ook de redaktie van "de Soester Courant" wist n.a.v. het verslag, wanneer de receptie zou zijn. Nu dacht ik, met mijn lekenverstand, de redaktie van "de Soester Courant" zorgt in ieder geval voor een verslaggever. Wat bleek echter uit Uw naschrift, "de Soester Courant" heeft maar één verslaggever. Ja, dan houdt alles op. L. Zon- van Woudenberg Naschrift: Het zijn er wel twéé! (red.) (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Bouwvergunningen Gevraagd: Aagje Dekenlaan 41: uitbreiden van een woonhuis; Apollo 70: plaatsen van een blokhut; Bartolottilaan 49b: bouwen van een berging; Den Blieklaan 55: plaatsen van een dakkapel; Dorresteinweg 2: uitbreiden van een woonhuis; Dorresteinweg 24: plaatsen van twee dakkapellen; Eikenhorstweg 16: uitbreiden van een woonhuis; Jan Steenlaan 11: plaatsen van een dakkapel; Koninginnelaan 129: bouwen van een stalling-bergruimte; Korte Hartweg 14: uitbreiden van een keuken; Korte Hartweg 34: verbouwen en uitbreiden van een woonhuis; Korte Ossendam 47: plaatsen van een blokhut; Krommeweg 13: aanbouwen van een bijkeuken; Molenstraat 109: bouwen van een garage; Soesterbergsestraat 168: plaatsen van een hobby-kas; Spinet 114: plaatsen van een blok hut; Turfstreek 55: uitbreiden van een woonhuis; Wieksloterweg W.Z. 25: bouwen van een woonhuis; Zwaluwenweg 22: vernieuwen van een garage/berging. De stukken zijn in te zien bij de afd. ROB. Verleend: Beckeringhstraat 29-31: bouwen van een bedrijfsgebouw; Beukenlaan 1: plaatsen van een tuin huisje; Birkstraat 81: plaatsen van een blok hut; Jan Steenlaan 9: bouwen van een bergruimte; Kerkstraat 83a: bouwen van een kantoorgebouw. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. De stukken zijn in te zien bij de afd. ROB. Wet milieubeheer Beschikkingen: B. en W. hebben vergunning verleend aan: 1. Fa. It's Adam, Beckeringhstraat 5a; 2. mevrouw H. Vermeulen, Camping Kennels, Birkstraat 148; 3. A.J. Rellum, Rademakerstraat 24; 4. C. Amse Bijouterieën, Korte Brinkweg 57a. De stukken liggen ter inzage tot 17 au gustus in het gemeentehuis, de biblio theek Albert Cuyplaan en van nr 3. ook in de dependance Soesterberg. Beroepschriften en verzoeken van een voorlopige voorziening richten aan de afd. Bestuursrechtspraak Raad van Sta te, postbus 20019,2500 EA Den Haag. Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Bouwzaken B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een woonhuis met bedrijfsruimte, Birkstraat 165; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 5 van de Woning- wet); 2. het bouwen van een bedrijfshal met kantoor, Nieuwegracht (naast nr. 10); (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet). Eventuele bedenkingen voor donder dag 21 juli schriftelijk bij B. en W. De stukken liggen ter inzage bij de afd. ROB. Wet Geluidhinder Tevens ligt ter inzage het ontwerpver- zoek ex artikel 76a van de Wet Geluid hinder aan Gedeputeerde Staten van Utrecht om vaststelling van hogere grenswaarden voor de hoogst toelaat bare geluidbelasting van de gevels van de nieuw te bouwen bedrijfswoning (bouwplan nr. 1Eventuele opmerkin gen schriftelijk bij B. en W. Op maandag 11 juli 1994 wordt om 10.00 uur in (kamer 2.20) een openba re. zitting gehouden, waarbij de gele genheid wordt geboden opmerkingen te maken over dit verzoek. Kapvergunnngen Verleend Utrechtseweg 36: 1 esdoorn; Valeriaanstraat 135: 2 sparren; Beatrixlaan 17: 1 ceder; Paulus Potterlaan 1: 1 berk; Apollo 81: 1 prunus en struiken; Koninginnelaan 125: 1 esdoorn; Willem de Zwijgerlaan 38: 2 naald bomen; Ereprijsstraat 109: 1 esdoorn, 3 den nen en 1 conifeer; Korenweg 3: 1 berk. Gemotiveerde bezwaren binnen zes weken schriftelijk bij B. en W. Beetzlaan 24a - Soest Zomeraktie: Nu op al onze artikelen Wegens overlast door reparatie wegdek EXTRA KORTING op on ze zonneschermen: 7V2 (dus 17V2%!) Op onze showroommodellen nog eens extra 15% kortina! ONZE ZOMERVOORDELEN: Gratis meten Vrijblijvende offerte Gratis montage Korte levertijd Zéér interessante prijzen voor het bedrijfsleven! Alle merken: o.a. Luxaflex, Sunway, Degalux, PBS, Verosol. Beetzlaan 24a, Soest Openingstijden: maandag gesloten Tel. (02155) 19706/19507 di vr 10.00 - 12.00 uur Telefax (02155) 12727 zaterdagio.00 - 16.00 üuï Op de Birkstraat heeft een 68-jarige vrouw haar heup gebroken. De oorzaak was een aanrijding. De vrouw fietste op het fietspad en kreeg geen voorrang van een automobilist die vanuit een uitrit de rijbaan wilde Oprijden. De vrouw kwam ten val en moest per ambulance naar MC Molendael worden gebracht. De auto werd bestuurd door een 53-jarige man uit Utrecht. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan de zelfde avond nog nabezorgd. Jan Hartman is geen onbekende verschijning in Soest. Al sinds 1 september 1965 is hij werkzaam bij de politie. Hij be gon bij het korps in Den Haag, waarop hij gezien zijn tongval nog steeds trots is, en op 1 juni 1971 trad hij als agent in dienst van de gemeentepolitie Soest. Hartman, voor zijn militaire diensttijd actief als PTT-er, draaide in 1989 een schakelaar om. In dat jaar werd hij van executief ambtenaar een burger ambtenaar. Hij is nu als elektronicus verbonden aan de Regio- VOOI van Ao Op maandag 5 september opt "Praktische Leergang" de di van haar nieuwe onderkome de Soester Engweg 15. Zo Soest dan toch weer een s voor algemeen vormend vo< zet onderwijs binnen zijn ger tegrenzen. Een jonge, bijzoi opleiding, met veel nadru praktische aktiviteiten. Drie sen, waarbinnen nog ruimte ij nieuwe leerlingen. De Praktische Leergang is opger 1992 door enkele leerkrachten e enthousiaste ouders. Sinds het si jaar '93/'94 vormt ze een zelfstj onderwijs-stroom van het AOC den-Nederland, vestiging Hoo Het afgelopen jaar was de school lijk gevestigd in Zeist, in een g< dat deze zomer plaats zal makei woningbouw. Via de handen De Praktische Leergang werkt v de uitgangspunten van het School-onderwijs. De ontwik van het individuele kind staat voorop. Wat vraagt het kind, wa het nodig om zich straks een eige binnen de samenleving te verwi Het AOC-Midden f m.i.v. 5 september 1 Op de deuren va De Praktische Leergang is ee aangeboden. De vraag "wat praktische vakken er veel aa via praktische ervaringen Het komende jaar i Bij het school sekretar Of bij de sc politie Eemland-Noord, waaronder Soest valt. De geborenen getogen Hagenaar werd maandag vijftig jaar en dat heeft hij geweten. Niet alleen vanwege de cadeaus die hij in ontvangst mocht nemen, maar ook door de wijze waarop 'on bekende daders zijn huis en tuin aan de Patrijsgang omtover den om voorbijgangers te attenderen op het heuglijke feit. Naar verluidt heeft de politie de zaak nog in onderzoek. Foto: Goos van der Wilt. Ook in de maand mei is het 1 bruik toegenomen in vergel met dezelfde maand in 1993 net registreerde een toenai Soest van achttien procent. De groei van het vervoer tusser en Amersfoort was 'slechts' vi cent. Lijn 70 (van Soest naar 1 sum) is verder gestegen. Daarme er meer evenwicht in de totale 1 De lijn naar Hilversum wordt e nog steeds een 'zwakke halfuurs^ ding' genoemd. De bus vervoen procent minder passagiers dan die naar Amersfoort rijdt. Maar de reizigers naar Hilversum met meters afleggen, ligt de reizif brengst een kwart hoger dan c Soest-Amersfoort.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4