EEN AEG KOOP JE BIJ SCHOEMAKER Nu MIJ GROTE 1ZOMERKORTINGEN WORTMANN 1 HANDEL WANDEL I Eigen onderdak van 'Soester Onderlinge' feestelijk in gebruik genomen OBS Overhees sluit af met theater Soester organist Reeuwert Tromp geeft concert in Duitsland Nieuw bij de Kwalitaria: barbecuepakketten Primeur bij Combi Yan Essen 1000 WOENSDAG 6 JULI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 AEG Wasautomaat Herenkapsalon ijUa/iceC EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Fraai kantoor aan Soesterbergsestraat Brandblussers Omzetstijging Uitstraling Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Hitachi VM-H71E: ELECTRO SPECIALISTEN EUROPESE Fred en Fred Star geven circus-achtige voorstelling .TOEREN, ni ^VrWS*^ Alleen Schoemaker heeft in Soest eigen vakmensen voor snelle service en garantie. scliociiiakcr Mnnr allp 7pl<PrhpiHI VAN WEEDESTRAAT 78-TEL. 1.7253 VUUl dlIG tcnGIIIGIU. TECHNISCHE DIENST-TEL.10344' EURNICS v.-gas 9teind •rging. st in de rienin- ionka- slaap- erdie- op. 2e ervlak grote ippa- iplete uwde <e lo- sn en j, ex- ng: 3 it en ilder- Be- 1 180 'aar garantie A.E.G., één van de topmerken op gebied van wassen, drogen en koelen. Oma was er al tevreden over. Schoemaker staat er achter met perfecte service en drie jaar gratis garantie. GRATIS garantie, niet alleen van de fabriek. Als u ons nodig hebt, zijn we er. Schoemaker en AEG laten je niet in de steek. type Lavamat AEG wasautomaten in vele testen nr. 1. Lo gisch, want het is kwaliteit van de bovenste plank. Deze wasautomaat, 1000 toeren, ener gie-spaarprogramma's en speciale waspro gramma's voor zeer gevoelig wasgoed. Adviesprijs 1599,- 02155- 16450 Wij zijn op vakantie van 2 t/m 13 augustus. Beetzlaan 89 BAARN Laanstraat 65 - 02154-15418 SOEST Burg.Grothestraat 7 - 02155-14488 Sinds vrijdag 1 juli beschikt de Soester Onderlinge Brandverze kering u.a. - in Soest meestal kort weg aangeduid als "de Onderlin ge" - over een eigen kantoor. Voor een organisatie die inmiddels de respectabele leeftijd van 109 jaar heeft bereikt en het al die tijd zón der "eigen onderdak" heeft moe ten doen, mag dat een bijzondere mijlpaal heten. De officiële ingebruikneming van het kantoor - gevestigd aan de Soesterberg sestraat 26 (het voormalige pand van juwelier V.d. Weerd) - had dan ook een feestelijk karakter. Dat begon al met de ontvangst van genodigden, onder wie veel (oud)bestuursleden, in de Rank, waar de gasten werden onthaald op koffie en gebak, plus een aantal officiële toespraakjes. In zijn welkomsspeech noemde voorzit ter G.A. Hilhorst als eregast de heer A.G. (Toon) Kok, die 46 jaar lang ad ministrateur van de Onderlinge is ge weest. Bij het 100-jarig bestaan van de organisatie had hij daarvoor al een ko ninklijke onderscheiding gekregen, al dus Hilhorst, maar nu was hij aange zocht om de officiële opening te ver richten. Hilhorst schetste in het kort de voorge schiedenis van de Soester Onderlinge, die werd opgericht op 30 juli 1885. Soest was toen nog een plattelandsdorp met een voornamelijk boerenbevol king. Branden waren in die tijd een groot probleem en pakten vaak ramp zalig uit voor de boeren en hun gezin nen. "De brandweer was nog primi tief," aldus Hilhorst. "Als er brand was moest het paard meestal voor de ploeg op de Eng of elders worden wegge haald, om de spuit te trekken. Vandaar dat de brandweer in die tijd wel vergele ken werd met de regenboog: hij ver schijnt als de bui over is..." De Soester Onderlinge startte dan ook als eenvoudige brandverzekering. Veel vermogen had de organisatie niet, en als er een fikse brand was uitgebroken moesten de premies omhoog. Pas in de jaren '30 werden de eerste preventie maatregelen ingevoerd. Brandblussers waren voortaan verplicht en wie zo'n apparaat niet had kreeg een strafkor ting van 10% op de schade-uitkering. In de jaren '40 sloot de Onderlinge zich aan bij de SOBH, de Stichtse Onderlin ge Brand Herverzekering, waardoor de premies scherper werden en de dekking uitgebreider, aldus Hilhorst. Later ken de de Onderlinge een forse bloei: van 5 miljoen aan verzeked kapitaal in 1960 tot inmiddels 160 miljoen, en dit jaar wordt verwacht de 175 miljoen te ha len. Inmiddels omvat het verzekerde pakket van de Onderlinge lang niet alleen meer boerderijen, maar ook tal van particu liere woningen. Het assurantiepakket is met de introductie in 1992 van de le vens- en varia-verzekering en de ziekte kostenverzekering (Avero, SOM en ZHV) nu geheel compleet. De omzet is in 1993 met 20 toegenomen. "En nergens krijg je zo'n lage premie," aldus Hilhorst. Hij bedankte alle firma's voor hun bijdrage aan de totstandkoming van het kantoor en wenste de medewer kers van de Onderlinge - dhr. Koren en mevr. Vossestein - alle succes in de nieuwe behuizing. Namens de SOBH bracht dhr. Van de Geer zijn felicitaties en complimenten over. Hij constateerde dat het bestuur er terecht "een beetje trots bij zat" en dat ook de SOBH trots was op de Soes ter Onderlinge en haar bijdrage aan de totale groei en de verdubbeling van het verzekerd kapitaal in pakweg 7 a 8 jaar. De omzetstijging van de Onderlinge met 10 in een jaar noemde hij overi gens een zeldzaamheid. Over de verze kering van het nieuwe pand maakte hij zich geen zorgen: "We zijn niet altijd blij met vestigingen in winkelcentra, maar dit nodigt gelukkig niet uit tot in braak." Als cadeau bood hij het logo van de Onderlinge - vier gestyleerde vlammen - in glas-in-lood aan. Uit naam van de FOV (Federatie On derlinge Verzekeringsmaatschappijen) sprak de heer Ensink ook een kort woord, waarin hij de Soester Onderlin ge complimenteerde met haar succes. Volgens hem was dat vooral te danken aan haar werkwijze: een goede service, zonder eigenbelang, met inspraak van de leden en veel persoonlijke aandacht. Hij adviseerde het bestuur de voorzich tige weg te blijven bewandelen en te zorgen voor een stabiele groei. Oud-administrateur Kok stelde ten slotte vast dat de Onderlinge met het nieuwe kantoor een meer "representa tieve uitstraling op een pracht-lokatie" had gekregen. Hij liet weten het als een grote eer te beschouwen dat hij de offi- De heren Kok en Hilhorst (r.) bij de opening van het kantoorpand van de "Soester Onderlinge". Foto: Goos van der Wilt ciële opening mocht verrichten en wen ste de Onderlinge nog een lang voort bestaan "met niet te blussen energie". Het complete gezelschap wandelde vervolgens naar het pand aan de Soes terbergsestraat 26, waar dhr. Kok de of ficiële openingshandeling verrichttte door van buitenaf een gordijn open te trekken. Daarachter werd een mini- boerdèrij - vervaardigd door dhr. Prins, "specialist in miniaturen" - zichtbaar. Vervolgens ging ook de roldeur om hoog en konden de genodigden een kijkje nemen in het fraai ingerichte kan toor. 's Avonds werd nog een goed be zocht open huis gehouden voor de tal rijke relaties. Het kantoor is geopend op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag, 's middags van 13.30 tot 17.30 uur, evenals op de vrijdagse koopavond van 19.00-21.00 uur. De Soester organist Reeuwert Tromp geeft a.s. zaterdagavond 9 juli een zomeravondconcert in de voormalige DDR. Onze plaatsge noot heeft reeds gedurende vele jaren contacten met kerken en or ganisaties in de voormalige DDR. Het concert wordt gegeven in Stemha gen. Tot voor kort zouden het vervallen orgel en kerk daar geheel worden afge broken. Na de omwenteling in 1989 zijn de kerk en het orgel, met steun van uit het westen, in hun geheel gerestau reerd. In de zomerperiode worden elke week zomeravondconcerten georgani seerd. Zaterdagavond worden werken van Boëllman, Dandrieu, Guilmant, Asma en Zwart gespeeld. Nadruk zal liggen op de beide laatstgenoemde, die tame lijk onbekend zijn in Duitsland. Reeuwert Tromp is sinds 1980 organist van de r.k. Joanneskerk in Soest. Hij ontving zijn opleiding van Annie Dijk- Reeuwert Tromp. stra, organist van de gereformeerde kerk te Onderdendam in de provincie Groningen, waar hij op 14 juli 1947 werd geboren. In verband met de laatste schoolweek houdt de OBS Over- hees elk jaar feestelijke activiteiten. Zo stonden maandagmid dag Fred en Fred Star op het programma. Met hun circus-ach- tige voorstelling hielden ze leerlingen van vier tot en mettwaalf jaar een uur lang in hun ban. Ook de ouders, opa 's en oma 's en andere familieleden, die waren meegekomen, hadden het naar hun zin. Fred en Fred Star treden regelmatig voor scholieren op. Het Rotterdamse duo wisselt op het podium jongleerkun- sten, muziek, fantasie en humor af Ook op veel andere scholen werden of worden activiteiten ge houden ter afsluiting van het leerjaar. Kinderen van de Van derHuchtschool aan de Paulus Potterlaan voerden gistermor gen bijvoorbeeld een musical op. De basisscholieren in Soest nemen morgen en overmorgen nog plaats in de schoolbanken. Op vrijdag klinkt voor de laat ste keer de bel en dan kunnen de leerlingen een week of zeven vakantie houden. Foto: Goos van der Wilt. All-weather - In de stevige 'all-weather' camerabehuizing blijft de Hitachi VM-H71E door filmen wanneer ande re camera's het al lang opgegeven heb ben: bijvoorbeeld als het regent of sneeuwt, of als kinderen in het zand of in het zwembad spelen. De dubbelwan dige behuizing is met z'n 4 mm twee maal zo dik als die van de meeste oude re camcorders en veel beter bestand te gen het dagelijks gebruik. Steady shot - De beeldstabilisator geeft zelfs onder de moeilijkste omstandig heden duidelijke beelden zonder één enkele trilling. Steady shot is met name effectief wanneer men tijdens het fil men beweegt of loopt. Camerabewe gingen worden eerst gedetecteerd en vervolgens gecorrigeerd, waardoor de beeldstabilisator onder vrijwel alle om standigheden zeer stabiele, professio neel ogende resultaten geeft. De Hi-8 beeldkwaliteit van de Hitachi VM-H71E is opmerkelijk. De nieuwe DSP2 reageert ogenblikkelijk op alle lichtomstandigheden. Hierdoor is de hoogst mogelijke beeldkwaliteit en kleurechtheid gegarandeerd. Door de krachtige optische zoom kan de VM-H71E vanuit grootbeeld maxi maal 12x inzoomen, maar ook digitaal tot 24x. De Hitachi VM-H71E kan worden getest bij Combi Van Essen aan de Zuidpromenade. om zonder speciale zorg en aan dacht het dagelijkse gebruik te doorstaan. Dank zij de DSP2 (kunstmatige intelli gentie) is de Hfi-8 beeldkwaliteit uitste kend. De geavanceerde gebruiksvrien delijke functies als EIS (Steady Shot), zorgen er voor dat men altijd professio nele beelden mag verwachten. De camcorder heeft verder doordachte functies als automatische koppenreini ging en een afstandsbediening met edit- functies. Voor een nog groter gebruiks gemak biedt de VM-H71E een sublie me kleurenzoeker. De Hitachi VM-H71E kent geen grenzen. Dat is eindelijk een camcorder die bestand is tegen zand en water en robuust genoeg De Kwaliteitscafetaria's, een lan delijk initiatief van de Samenwer kende Erkende Cafetaria's, blijven hun assortiment uitbreiden. Vanaf 1 juli 1994 kan men ook in de Kwalitaria aan Nieuwerhoekplein 7 terecht voor de Kwalitaria Bar becuepakketten. Eén pakket (a f 9,75) bestaat uit een mix van eerste klas varkens- en rund- vleesprodukten, waaronder een worst je, een hamburger, een karbonade, kip filet en een saté stokje. Elk stukje vlees heeft een gewicht van circa 100 gram, wat voldoende mag zijn voor één per soon. De 90 Kwalitaria's in Nederland heb ben een topslager aangetrokken om dit nieuwe produkt voor hen te bereiden. Dat geeft ieder de garantie iets goeds te kunnen offreren tijdens party's en zo merfeesten, al dan niet in de huiselijke sfeer. Ter gelegenheid van de introduc tie van het nieuwe barbecuepakket krijgt men er tijdelijk gratis een duo dipsaus van Remia bij. Ook deze nieu we aanwinst past volledig in het streven van de Kwalitaria's om de klant telkens weer een kwaliteitsprodukt aan te bie den. Het is immers een prettig idee dat de mogelijkheden om met behulp van de Kwalitaria zo een verantwoorde en heerlijke maaltijd samen te stellen nog beter tot hun recht komen. Voor meer informatie' of bestellingen kan men, eventueel ook telefonisch, bij de plaat selijke Kwalitaria aan het Nieuwer hoekplein terecht.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7