TOT50% En dit zijn de knallers van deze week: 1.49 2.99 worst n qq 1.59 CKWO Man steekt zichzelf in brand Eenrichtingsverkeer ingevoerd op de Korte Bergstraat en Hellingweg VERSE MOSSELEN Jongen (14) bekent 20 keer openbare schennis Transportbedrijf Ben Becker houdt vast aan Nieuwegracht 5 Actueel 7 Varia 13 Sport 15 Prikbord 6paar 12.50 VAKANTIE BEZORGERS Asielzoeker raakt ernstig gewond in gemeentehuis t HOGE KORTINGEN OP VELE GESELEKTEERDE ARTIKELEN. HERENMODE 3 Actueel 4 Actueel Zomerreces voor raadsleden tot eind augustus Man vernielt auto na onduidelijke ruzie op straat Fietsster kneust kaak en breekt tand bij botsing Soester onder doktersbehandeling Bekeuringen voor negeren van rode verkeerslicht Ze zijn er weer volop! RUUD SMIT vis specialiteiten Grote bloemkool Perssinaasappels Slagerscervelaat- Sportsokken Vruchtennectar C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Gevraagd Soester Courant De leukste last-minutes.... boekt u bij Star Travel! l star 3768 EJ Soest ^^^Kpagina #van BREUKEN twm. 5 HET VLEESCENTRUM Gedurende ruim twintig minuten werd de 33-jarige asiel zoeker uit Iran door medewerkers van de GGD en politie in het water behandeld. Terwijl zijn lichaam koel werd gehou den, werd een infuus aangesloten en werd zijn blouse kapot ge knipt en uitgetrokken. Foto s: Johan van Beek Een 33-jarige asielzoeker uit Iran heeft zich gistermorgen in het ge meentehuis in brand gestoken. Hoewel hij korte tijd later in de vij ver van het raadhuis sprong, moest hij naar Brandwondencentrum Beverwijk worden gebracht. Waarschijnlijk ligt het oorlogssyn droom, waaraan de man lijdt en waarvoor hij onder behandeling van een arts staat, ten grondslag aan zijn actie. Volgens een woordvoerder van de so ciale dienstverlening was er geen con flict tussen de man en de gemeentelijke afdeling. Dat was overigens wel het ge val met een andere cliënt van deze afde ling, die zich enkele weken geleden ook al had overgoten met benzine. Toen kon worden voorkomen dat die man zichzelf in vlam zette. De Iraniër die gisteren ernstig gewond raakte, stapte rond negen uur het ge meentehuis binnen. Hij meldde zich bij de balie van de sociale dienstverlening, waar een medewerkster hem wilde hel pen. Volgens haar legde de man alleen een identiteitsbewijs op de balie. Hij antwoordde niet toen ze vroeg waarom hij dat deed, maar liep weg. "Ik dacht dat er iets aan de hand was met hem, want hij rook naar benzine. Daarom heb ik de waarnemend chef van de af deling gewaarschuwd. Even later hoor de ik de man schreeuwen en nog later zag ik hem buiten rennen. Hij zat onder de vlammen", aldus de medewerkster. Buiten sprong de man in de vijver op het Raadhuisplein. De brandweer was toen al gewaarschuwd, omdat de auto matische brandmelder was afgegaan, toen de man brandend door de hal van het raadhuis rende. De politie was vrij wel direct ter plekke om hem te helpen. Toen de ambulance arriveerde, wilde de politie het slachtoffer uit het water tillen, maar daar werd op advies van het ambulancepersoneel van af gezien. De hulpverleners lieten hem zo lang moge lijk in het water liggen om het lichaam te koelen. Tegelijkertijd werd een infuus aangesloten. Terwijl iemand voortdurend het hoofd van de man boven water hield, werd de blouse van de man stuk geknipt, zodat die kon worden uitgetrokken. Na ruim twintig minuten werd hij in de ambulan ce getild en naar ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg vervoerd. Toen hij daar de eerste behandeling achter de rug had, vertrok hij per ziekenwagen naar Brandwondencentrum Beverwijk. Een woordvoerder van de politie heeft verklaard dat de asielzoeker tweede- en derdegraads verwondingen heeft opge lopen, voornamelijk aan zijn armen en rug. Zijn lichaamoppervlak zou voor dertig tot 32 procent zijn verbrand. Omdat hij niet of nauwelijks de Neder landse taal beheerst en alleen een Iraans dialect spreekt, was communicatie met de cliënt moeilijk, zegt de waarnemend chef van de sociale dienstverlening. Be kend is dat het slachtoffer in verband met zijn oorlogstrauma, vaker in pro bleem-situaties verkeerde. Omwille van de privacy van de asielzoeker, wil de woordvoerder daar geen verder me dedelingen over doen. Wel beklem toont hij dat er nog nooit problemen zijn geweest tussen de man en de mede werkers van de sociale dienstverlening. Volgens de politie staat de man al gerui me tijd onder behandeling van een arts in verband met zijn trauma. SOESTERBERGSESTRAAT 5 ISOEST Adama HERENMODE, STAAT U NETIES! Met behulp van een brancard werd de man uit het water getild. Ook tevreden klanten in HAD-flats. Inspectieteam filmt rioolstelsel. Remu boekt winst van 34,5 miljoen. Voorkom misdrijven tijdens vakantie. Twee 'Zondagskinderen' uit Soest. Criteria zaalruimte- verdeling onder de loep. Geen wijzigingen in nieuwe seizoen in twee sporthallen. Kerkdiensten, Medische dienst. De sluiting van de raadsvergadering van donderdagavond betekende te vens het startsein van het zomerreces voor de raadsleden. De dames en heren politici mogen op vakantie en kunnen de debatten en gemeentelijke problemen even uit hun hoofd zetten. Op maandag 29 augustus begint het circus weer. Op die dag worden de fractievoor zitters op het gemeentehuis ver wacht voor de commissie algemene bestuurszaken. Een dag later komt de commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn bijeen, op 31 au gustus vergadert de commissie mi lieu en openbare werken en op don derdag 1 september zitten de leden van de commissie financiën in de raadszaal. De eerstvolgende raads vergadering is op donderdag 15 sep tember. Wie heeft donderdagmiddag tussen 16.15 en 16.30 uur gezien dat twee au tomobilisten op de Birkstraat ter hoog te van Het Witte Huis ruzie maakten? Die vraag houdt de politie nog steeds bezig. Op dat tijdstip kregen twee automobi listen een conflict, vermoedelijk door agressief rijgedrag van beiden of één van hen. Op straat ontstond een scher mutseling, waarna één van de mannen de auto van de ander vernielde. De ge dupeerde man deed daarvan aangifte. De ruzie ontstond tussen een 31-jarige Amersfoorter en een 51-jarige Soester. Als gevolg van tegenstrijdige verklarin gen kwam de politie er vorige week niet uit wat de juiste toedracht was. Volgens de verklaring van een derde persoon moeten meer mensen getuigen zijn ge weest. Aan hen is het verzoek gericht zich te melden bij de politie. Een 43-jarige vrouw uit Soest herstelt momenteel van een gekneusde kaak, een gebroken kaak en diverse snij won den. Ze liep het letsel op, toen ze don derdagmiddag kort voor vier uur op de Koninginnelaan fietste. Juist toen ze een stilstaande auto passeerde, opende de automobilist het linker portier. De vrouw kon het portier niet meer ontwij ken en botste er tegenaan. In de laatste drie maanden heeft hij vijftien tot twintig keer open bare schennis gepleegd. Dat heeft een veertien-jarige jongen uit Soest tegenover de politie bekend. Hij is inmiddels onder doktersbehandeling gesteld. De jongen werd, naar nu blijkt, twee weken geleden aangehouden. Een vrouw, die twee dagen daarvoor door hem was lastig gevallen, had hem op straat herkend. Op grond van haar aanwijzing werd de jongen opgepakt. Daarna werd een con frontatie met vier slachtoffers ge daan. Zij herkenden hem allemaal. Op klaarlichte dag fietste de Soester, meestal in een korte broek, door zijn woonplaats. Soms trok hij zijn broek omlaag en reed hij rondjes om zijn slachtoffers. En in een aantal geval len was hij ook handtastelijk. In de week van de aanhouding kreeg de politie vier aangiften van openba re schennis. Op het politiebureau heeft de jongen verklaard, dat hij in de afgelopen drie maanden vaker actief is geweest. De andere meisjes en vrouwen hadden zich, tot afgelo pen vrijdag, nog niet gemeld. De po litie vraagt hen dat alsnog te doen, zodat ook daarvan proces-verbaal kan worden opgemaakt. Op de Korte Bergstraat en de Hel lingweg geldt vanaf vandaag een richtingsverkeer. Voortaan kun nen beide straten door het verkeer alleen nog maar worden benut in de richting van de Julianalaan. Een uitzondering wordt gemaakt voor de bussen van Midnet (lijn 72 en 73) en het langzaam verkeer. In verband met de verkeersmaatregel, waartoe de gemeenteraad enkele maanden geleden besloot, zijn zowel in de Hellingweg als de Korte Bergstraat de gebruikelijke verkeersborden ge plaatst. In beide straten zijn ook drie snelheids remmers aangebracht. Het betreft bol vormige elementen van kunststof die op het wegdek zijn gelijmd en ge schroefd. In verband met die werk zaamheden waren de wegen maandag en gisteren (gedeeltelijk) afgesloten voor verkeer. De bussen werden daar om omgeleid via de Waldeck Pyrmont- laan en de Beetzlaan. De invoering van eenrichtingsverkeer is tot stand gekomen door de aanhouden de klachten van bewoners van de Korte Bergstraat en de Hellingweg. Zij onder vinden hinder van sluipverkeer sinds enige jaren terug op de Waldeck Pyr- montlaan en de Verlengde Talmalaan een wegafsluiting werd aangelegd. Nog dit jaar zal het gemeentebestuur van Soest de discussie over een open Een van de drie nieuwe snelheidsrem mers die op de Hellingweg en de Korte Bergstraat zijn aangelegd. Foto: Goos van der Wilt. Soestdijk heropenen. Een meerderheid van de huidige gemeenteraad is voor stander van het weghalen van de afslui tingen. Maar voor dat het zover komt, zal een integraal verkeersbeleid voor Soest moeten worden vastgesteld. En wat dat betreft heeft de gemeente nog een lange weg met veel 'snelheidsrem mers' en hindernissen te gaan. Twee automobilisten zijn zaterdag be keurd, omdat ze het rode verkeerslicht negeerden en doorreden. De politie be trapte hen tijdens een controle, tussen 12.00 en 12.30 uur, op de kruising van de Vondellaan en de Birkstraat. Kort daarvoor had de politie op de Os- sendamweg proces-verbaal opgemaakt tegen een 52-jarige Soester. Hij reed in een bestelauto, waarvan het kenteken deel III ongeldig was. De wagen was bo vendien niet verzekerd. Transportbedrijf Ben Becker zal niet naar de Richelleweg in Soes- terberg verhuizen, maar houdt vast aan de reeds aangekochte grond op bedrijventerrein Nieu wegracht II. Zoveel werd wel dui delijk tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdag. De suggestie dat Becker wel naar de Ri chelleweg zou kunnen verhuizen, was twee weken geleden al in de commissie ruimtelijke ordening gemaakt. Na over leg tussen de bedrijfscontactfunctiona- ris van de gemeente en het transportbe drijf kan worden vastgesteld, dat die optie kan worden uitgesloten. Het zou zeker twee tot vijfjaar duren, voordat de ambtelijke procedure voor bedrijfs vestiging in Soesterberg is afgerond en Superkwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 2 kilo 100 gram WiW*/ 2 flesjes 0.98 Röstirondjes zak 600 gram voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 de betreffende grond van de Domeinen is gekocht. Met de vaststelling van het bestem mingsplan Nieuwegracht II, donder dagavond door de gemeenteraad, lijkt de weg voor Becker vrij. De Raad van State schorste de bouwvergunning van het bedrijf in een eerder stadium, omdat hetzelfde bestemmingsplan nog niet was vastgesteld. De gemeente zal, op verzoek van ver schillende fracties, overleg plegen met bewoners die straks het transportbedrijf als buurman krijgen. Onderwerp van gesprek is een grote wal tussen het be drijfsgebouw en de bestaande wonin gen. Het pand zal ongeveer acht meter hoog worden. Met name BAM en D66 stelden de voorwaarde dat tussen de woonpercelen en de nieuwbouw van Ben Becker een groene afscheiding moet komen. b.v Euro Disney vanaf 193,- p.p. Fly-drive Lissabon vanaf 699,- p.p. Bulgarijevanaf 773,- p.p. v Soesterbergsestraat 22 Telefoon: 02155-22803 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES -,Qcn per kiloI V?U RIBKARBONADE ncn per kilo9?u TARTAAR i 50 per kilo1 1 ?u Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1