69?5 39?5 159° 14?5 Q 5 E fl. 3075,- w 1 actueel! Vijftig seniorenwoningen in Soestdijk "Unieke locatie ouderenwoningen" scliocimikcr /T\ Ka i Ook tevreden klanten in HAD-flats ZB Dames regenmantels Spijkerbermuda's Sweaters Joggingbroeken I technische dienst "Ruim 600 hectare terrein onder druk door golfbanen the oriënt al &M. Meer dan vijftig radio's en twaalf velgen uit garage weg Laat de zon uw water opwarmen V met een zonneboiler. PAGINA 2 WOENSDAG 13 JULI 1994 SOESTER COURANT Soesterbergsestraat 35a/35b - Soest Telefoon (02155) 24883 Gemeente koopt grond achter Braamhage Itkertj 'ittttket JS! ÜSIfl tus 10 uur 10 uur >0 uur ion. EN HER Commissie ouderenbeleid pleit voor bouw in Soest-Zuid SCHOEJUIAKER Milieufederatie na inventarisatie: specialiteiten restaurant Mosselen op z'n Chinees! Slaaptabletten uit auto gestolen Meer dan dertig bekeuringen tijdens snelheidscontrole Avondopenstelling gemeentehuis niet in juli en augustus NNereldH/Inkel Bananenrepublieken Sesamrepen "Argumenten bewonerscommissies zijn achterhaald" T V Verhuur van trendy en tiidseziic' uw bloemstukken worden regelmatig omgeruild, bijv, per 4, 8 of 12 weken, Inbrekers nemen gemakshalve ook auto mee VAN BETER V- VRAAG VRIJBLIJVEND EEN VOORSTEL BIJ EEN VAN ONZE ZONNEBOILER-^SPECIALISTEN AAN. PAGINA 3 De laatste 3 weken bij Jadi's Kleuren kaki en beige Maat 38 t/m 54 van 159.95 12 modellen Maat 28 t/m 46 inch. van 25.00 tot 6 effen kleuren S t/m XXL Normaal 49.95, nu 6 kleuren S t/m XL van 39.95 voor im rr. t' iLEFOON 12387 *1 -i Achter bejaardencentrum Braam hage aan de Inspecteur Sehreuder- laan zullen vijftig seniorenwonin gen worden gebouwd. De weg daarvoor is vrijgemaakt, nu de ge meente grond heeft aangekocht van de Soester P. van Logtenstijn. Met die transactie ging een meer derheid van de raad akkoord. Alleen D66 en Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) stemden tegen. I Volgens hen wordt er straks meer grond bebouwd dan aanvankelijk was afge sproken en dan in de Structuurvisie is vastgelegd. De fractie van D66, die over de grondaankoop vragen stelde, sprak 80 '643 '888 in dat verband van één hectare meer. Teveel bebouwing vinden D66 en GGS niet juist, omdat dat het fraaie karakter van het landschap zou aantasten. Wethouder Neks Blommers stelde ech ter tot haar tevredenheid vast, dat de meeste raadsleden wel konden instem men met de grondtransactie. "We zijn zorgvuldig geweest in de voorbereiding van de aankoop. En laten we blij zijn, dat het nu mogelijk is om seniorenwo ningen te bouwen." Van Logtenstijn, die de grond aan de gemeente heeft verkocht, mag op het terrein een woning voor zich zelf bou wen. Met name GGS hekelde die af spraak. "Dat werkt een precedent in de hand", aldus Harry Witte. Achter Braamhage kunnen vijftig se niorenwoningen worden gebouwd. De gemeenteraad ging donderdagavond akkoord met de aankoop van de beno digde grond, foto: Goos van der Wilt. Nabij de woningen achter Braamhage zal de nieuwe vestiging van Albert Heijn worden gebouwd. Tenminste, als Ahold de plannen doorzet. Volgens in gewijden beraadt het concern zich er nog steeds over of de grotere super markt daadwerkelijk zal worden gerea liseerd. De vergunning van de gemeen te daarvoor heeft Ahold overigens al enige tijd binnen. In een brief aan het college heeft de commissie ouderenbeleid ge pleit voor de bouw van senioren woningen in Soest-Zuid. Volgens de commissie is het een unieke lo catie, omdat de huizen daar dicht bij de winkels komen te staan en het openbaar vervoer nagenoeg voor de deur stopt. Aan het gemeentebestuur is dan ook gevraagd medewerking te verlenen aan de bouwplannen die momenteel op pa pier staan. De voorkeur van de commis sie ouderenbeleid gaat uit naar betaal bare huurwoningen. Naar dat type wo ningen zou onder ouderen de meeste behoefte bestaan en daarom acht de commissie het van groot belang dat er goedkope huurwoningen worden ge bouwd. De commissie is zich ervan bewust, dat buurtbewoners bezwaar hebben tegen het huidige plan. Omwonenden maken zich voornamelijk zorgen om de flats van drie en vier hoog. Die hoogbouw past, aldus het comité Buntweg en om geving, niet in Soest-Zuid, waar over het algemeen alleen laagbouw staat. Daarnaast vrezen de omwonenden toe name van het sluipverkeer, zodra de nieuwe huizen worden bewoond en het winkelcentrum aan de Zuidpromenade is uitgebreid. De tegenstanders van het huidige plan overhandigden vorige week nog ruim drieduizend handteke ningen van mensen die tegen de hoog bouw protesteren. Ook de commissie ouderenbeleid hoopt dat de gemeente aan de wensen van de bewoners van Soest-Zuid tege moet kan komen. "Het is niet onze be doeling om tegenover de buurtbewo ners te komen staan en hopen dat de ge meente tegemoet kan komen aan hun bezwaren", aldus de commissie Hetgeen niet weg neemt dat ze het ui termate belangrijk vindt, dat er in Soest-Zuid seniorenwoningen worden gerealiseerd. De plek binnen de be bouwde kom is ideaal in de ogen van de commissieleden. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* 55 Ongeveer 645 hectare terrein in de provincie Utrecht staat onder druk door bestaande en geprojecteerde golfbanen. Dat blijkt volgens de Stichtse Milieu Federatie uit on langs verricht onderzoek. Het be treft natuurgebieden en cultuur historisch waardevolle terreinen. De Milieufederatie heeft het onderzoek uitgevoerd, omdat er nogal wat plannen zijn voor nieuwe golfbanen. Ook in Soest wordt momenteel gepoogd een golfbaan te realiseren. De Stichting Wolfduin Golf werkt daar hard aan. Voor een volwaardige achttien holes- baan is ongeveer 55 hectare nodig. Bij de gemeenten in de provincie Utrecht heeft de Stichtse Milieu Fede ratie geïnventariseerd welke banen reeds bestaan en waar plannen bestaan voor een golfaccommodatie. Een op telsommetje leert dat, indien alle plan nen zouden worden gerealiseerd, in to taal 645 hectare grond in de provincie zou zijn opgeofferd aan deze tak van sport. De Milieufederatie acht dat onwense lijk. Ze heeft er bij het provinciebestuur en alle gemeenten op aangedrongen bij aanvragen voor een golfbaan kritisch te zijn. Als de aanleg van een golfbaan on- voorkoombaar is, pleit de Federatie voor een locatie aan de rand van het ste delijk gebied, zodat de waardevolle ge bieden onaangetast blijven. Behalve dat de golfbanen een fors deel van het Utrechtse grondgebied beslaan, komt de Miliefederatie in haar rappor tage met nog een conclusie: slechts een klein aantal banen zou voor algemeen publiek toegankelijk zijn/worden. Rademakerstraat 2, Soesterberg. Tel. 03463-52181/51423. Fax 03463-54750. Aan onze gasten en relaties: Onze VAKANTIESLUITING is van 24 juli t/m 7 augustus Dertig slaaptabletten van het merk Imovane zijn maandagmiddag uit een auto gestolen. De politie waarschuwt voor het risico dat kinderen de pillen vinden. De slaaptabletten zaten in één van de twee tassen die uit een wagen werden ontvreemd. Dat gebeurde tussen tien voor en tien over half drie op de par keerplaats bij de algemene begraaf plaats aan de Veldweg. Aangifte werd gedaan door een 25-jarige Soesterse die met een oudere vrouw op de begraaf plaats was geweest. Door de autoin braak raakten ze ook een rijbewijs, een paspoort en andere persoonlijke be scheiden kwijt. Op de Birkstraat heeft de politie vorige week meer dan dertig bekeuringen uit geschreven. Daar werd dinsdagmorgen tussen de Vondellaan en de Bilderdijk- laan een snelheidscontrole uitgevoerd. Gedurende anderhalf uur passeerden vierhonderd voertuigen. In 29 gevallen reed de bestuurder te hard. De topsnel heid op het traject, waar vijftig kilome ter per uur is toegestaan, bedroeg 77 ki lometer. Verder slingerde de politie een auto mobilist op de bon, die de veiligheids gordel niet om had. Een ander kreeg een proces-verbaal, omdat zijn auto niet was gekeurd. Een weggebruiker die met zijn lichten seinde om anderen te waarschuwen voor de controle, werd eveneens aangehouden en bekeurd voor 'onnodig seinen'. De avondopenstelling van het informa tiecentrum en de afdelingen burgerza ken en huisvesting vervalt in de maan den juli en augustus. Dit in verband met de zomervakantie. Vanaf september zullen de afdelingen weer extra geopend zijn op vrijdag (koopavond). V^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Grootgrondbezit bepaalt vandaag de dag het beeld van de Middenameri- kaanse landbouw. De zelfvoorzienende landbouw van de inheemse bevolking heeft plaats gemaakt voor de groot schalige produktie van handelsgewas sen voor het Noorden. Van Guatemala tot Panama vind je nu uitgestrekte kof fie-, suiker-en, bananenplantages. Met name Noordamerikaanse bedrij ven hebben hier een flinke vinger in de pap. In Honduras bijvoorbeeld hebben de bananenreuzen Chiquita en Dole de beste gronden opgekocht voor groot schalige plantage-verbouw. De rege ring van het land doet er alles aan het deze bedrijven naar de zin te maken. Bananen zijn immers goed voor 40% van de exportinkomsten. De keerzijde is dat 150.000 boerenfamilies geen ei gen grond meer bezitten. Een aantal boeren blijft echter niet bij de pakken neerzitten. Het verhaal van de Barrita-repen uit Nicaragua begint namelijk op de bana nenplantages. Week in week uit worden daar een kleine twee miljoen kilo bana nen geplukt. Er zijn echter veel meer plukkers dan er werk is. Met name ou deren, voor wie het werk te zwaar wordt, en jongeren komen moeilijk aan de slag. Daarom hebben werkloze ba- nanenplukkers, met steun van de vak bond, braakliggende gronden opge kocht en zijn sesamzaad gaan verbou wen. Gemengd met rietsuiker levert het een aantrekkelijk produkt: een knapperige sesamreep, te koop in de Wereldwin kel. Geopend: dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur, alleen 's maandags gesloten. Niet iedereen is ontevreden over het groot onderhoud dat aan de HAD-flats wordt uitgevoerd. "Na alle negatieve publiciteit mag er ook wel eens ëen positief bericht worden gemeld", zegt B. de Bur ger, bewoner van een flat aan de Dalweg. Met name de bewonerscommissie Ak kerdal en Haverakker hebben de laatste maanden voortdurend geklaagd over de gang van zaken. Woningbouwver eniging St. Joseph kreeg een lading kri tiek over zich heen. Het nieuwe ventila tiesysteem zou niet deugen, de werk zaamheden zorgden voor veel overlast en St. Joseph zou niet alle afspraken zijn nagekomen. Akkerdal en Haverakker kondigden vorige week zelfs een actie aan om de trendmatige huurverhoging van 4,25 procent te weigeren. De Burger zal zeker geen gehoor geven aan de oproep van de twee bewoners commissies. "Zeer beslist niet. Ik heb waardering voor hetgeen wat er in de woningen is gedaan en waardering voor de mensen die het hebben uitgevoerd." "Niemand wil huurverhoging betalen, dat is nogal logisch. Maar de argumen ten die de commissies aanhalen, zijn achterhaald. Ze klagen dat de toiletten te klein zijn. Maar dat is allemaal van te voren besproken en toen gingen ze er mee akkoord. Anders wordt het toch niet zomaar uitgevoerd. Ze hebben het ook over de bergingen. Ik heb van te vo ren de leden van Akkerdal benaderd en ze de tekeningen laten zien. Niemand had commentaar, op één vrouw na. Maar zij zei; wat moet, dat moet." Volgens De Burger is het nieuwe venti latiesysteem een uitkomst. Z.ijn oude systeem werkte niet goed en hij is daar om te spreken over het nieuwe, dat vol gens Akkerdal en Haverakker kook- luchtjes van anderen door de woningen verspreidt en een bron van ergernis is. De Burger houdt er een andere mening op na. "Mijn buren ook. U mag gerust bij mij binnenkomen om te ruiken." Hij was voorheen ook lid van één van de bewonerscommissies, maar zegt er te zijn uitgestapt in verband met tegen strijdigheden. "Ik ben uitstekend te spreken over het groot onderhoud. Ik spreek nu namens mij zelf, maar ik weet zeker dat er veel andere bewoners zijn, die ook tevreden zijn. Dat mag na alle negatieve verhalen best wel eens wot- den gezegd." Het groot onderhoudproject aan de flats aan de Haverweerd, de Akkeren en de Dalweg nadert zijn voltooiing. Binnenkort worden de laatste wonin gen van St. Joseph opgeleverd. Het groot onderhoudsproject aan de HAD-flats leverde tot dusver veel kri tiek op van de bewonerscommissies Ak kerdal en Haverweerd. Maar er zijn ook bewoners die tevreden zijn over de gang van zaken. Foto: Goos van der Wilt. Laanstritat2 - Soest Jel. 02155-2 ff Oö Voor vele duizenden gulden aan goederen is vorige week gestolen uit een garagebedrijf aan de Kerk straat. De inbrekers namen 52 au toradio's van verschillende mer ken en twaalf aluminium velgen mee. De exacte waarde van de buit was niet bekend bij de politie, maar loopt mini maal op tot vijf cijfers voor de komma. De inbraak werd vorige week in de nacht van maandag op dinsdag ge pleegd. Door een deur te forceren, slaagden de daders erin zich toegang tot het gebouw te verschaffen. Met 52 radio's en twaalf velgen stonden ze plotseling voor een vervoerspro bleem, maar dat werd snel opgelost. In de garage stond een wagen met de sleu tel nog in het contactslot. Het lampje ging snel branden bij de inbrekers. Ze laadden de spullen in de auto en gingen er vandoor. De auto werd dinsdag terug gevonden in Amersfoort en terug gereden naar de eigenaar, de gedupeerde garage. Het hoeft geen betoog, dat van de radio's en de velgen ieder spoor ontbreekt. LOODGIETERS MET DE Uw voordeel: Financieel voordeel door zuiniger stoken. Comfortabel. Een beter milieu. Subsidie mogelijkheden tot Werkend te zien op ons bedrijf 2 jaar all-in garantie op al onze werkzaamheden. Gecertificeerd Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - Soest - Tel. 06-022.22.11 (gratis) Waarborg- installateur

Soester Courant | 1994 | | pagina 3