3 Z0MER0PRUIMING 30 tot 50% korting /Ah arttóhocK iroge kelen na discussie over AA-mix m leze^J REMU boekt winst van 34,5 miljoen Voorkom misdrijf tijdens vakantie ACTUEEL r Éi wfii Lied Zwagerman in de Beeldentuin PAGINA 4 WOENSDAG 13 JULI 1994 Chemisch bestrijdingsmiddel staat niet op 'zwarte lijst' CO2 uitstoot vermindert met 60.675 ton Speciale folder en waarschuwingsformulier bij politie De kracht van de reclame ligt in de herhaling SOESTER COURANT DE TROMSLAGER PAGINA 5 Ikonen en bronzen in Groeneveld Amarcord Dick van der Eist Hil-ton herenmode De Ster damesmode De Ster kindermode Kinderboerderij De Vrije Teugel Vrouw moet na val naar ziekenhuis A.A. VAN BREUKELEN B.V. ii m OL Tm ÜP ■s®BEtóüisB:ai X'- v Courant) 49: 1 ceder: raat 53: 1 3; 1 berk aal 127: 1 lijster 2 esdoorns 109: 1 berk': ouglas; 1 fijnspar 1: 1 blauwspar; boom; x>om: 0: berken en ei-1 6: 1 eik 78e: 3 acacia s, 1 esdoorn en 1 n binnen 6 we-l n W ibenslaan is za- iur en half tien ment waren de 1 inbraak werd dader had een videocamera, rten meegeno- dat volmaakt vorden, dan is V zenders die n simpele en- r nee, de da- i zich ongaar- 'ilege ontne- ou u er goed ête te organi- eval kan de zijn: "naar :n of nooit?". !d te geven, meteen voor belnet, RAI lus, al zal die illend uitval- Aekkesluiters ht komen en ur van enke- Veel succes 1. Baurdoux Niet alleen op de sportvelden kun je een droge keel oplopen. Ook raadsleden tonen die verschijnse len wel eens als ze in discussie tre den. Zoals bij die over AA-mix, een chemisch bestrijdingsmiddel dat de gemeente wil toepassen op sportvelden. Dat is tegen het zere been van D66, Progressief Soest en Gemeentebelan gen Groen Soest, maar de overige frac ties zien er geen overtreding in. Vier jaar geleden zette de gemeente alle che mische bestrijdingsmiddelen buiten spel, maar voor de strijd tegen het on kruid op de sportvelden is het gemeen tebestuur bereid de schorsing voor AA-mix in te trekken. Gebleken is dat de gemeente het duel met het onkruid verliest als alleen milieuvriendelijke middelen worden gebruikt. Het liefst had Mieke Swinkels van D66 een gele kaart uitgedeeld aan de CD A- wethouder Ries van Logtenstein, maar ze hield het bij een aantal vragen die donderdagavond door de gemeente raad werden behandeld. Volgens Swin kels wijst Natuur en Milieu het gebruik van AA-mix duidelijk af. Ze sprak dan ook van een 'lichtzinnige beslissing' van het college. 1 Een andere, onlangs 'gewisselde' wet houder, Jan Visser van Groen Links/ Progressief Soest, probeerde het colle ge eveneens terug te fluiten. Hij was er in geslaagd een advies van het ministe rie van vrom in te winnen. Trots wap perde de 'linker spits' met een fax van de staatssecretaris, waarop stond dat AA-mix niet in grondwaterwingebie- den mag worden gebruikt. De sportvel den liggen echter niet in grondwater- win-, maar in grondwaterbescher- mingsgebieden. Van Logtenstein, die zich heeft laten in formeren door andere deskundigen, sloeg de aanval af en stelde dat AA-mix niet op de zwarte lijst staat, als het gaat om gebruik in grondwaterbescher mingsgebieden. Voor de zekerheid zal het college natrekken of AA-mix inder daad volgens de wet mag worden ge bruikt, beloofde de wethouder die de discussie met steun van de rechterflank won, maar de winst niet naar zijn hoofd liet stijgen. "Je moet met beide benen op de grond blijven staan. Als je alles hebt gepro beerd en ziet dat het niet lukt, dan moet je wat anders doen. Staatsbosbeheer heeft zoveel mogelijk afgezworen. Maar daar blijkt toch ook datje vijf pro- De sportvelden, zoals het hoofdveld van S. O. Soest hebben veel te lijden van onkruid, omdat de bestrijding met mi lieuvriendelijke middelen niet afdoende werkt. De gemeente gooit daarom AA -mix in de strijd. Foto: Goos van der Wilt. cent van de chemische middelen moet handhaven, omdat je het onkruid an ders niet tegen een normale kostenver- houding kunt bestrijden. Dit is overi gens heel wat anders dan een gifspuit", reageerde Van Logtenstein op een eer dere opmerking van Visser. "We zullen er uitermate zorgvuldig mee omgaan." De WD en het CDA gingen akkoord met het gebruik van AA-mix. Evenals de PvdA die refereerde aan het positie ve advies van de commissie milieube heer. Wat BAM betreft mag AA-mix zelfs op andere plaatsen worden inge zet. "Mits blijkt dat het onschadelijk en snel afbreekbaar is", aldus Rob Joustra. Hij vond het trouwens ondemocratisch, dat die suggestie door D66 'ontoelaat baar' was genoemd. "Het is niet onze opmerking", deelde scheidsrechter Hans de Widt hem mee. Een aantal 'spelers' en toeschouwers zocht elkaar na de vergadering nog even op om de droge kelen te smeren. AA werd er niet geschonken. Jat ook al. 3n zal een worden .Te zijner ar dat.no- chermen De Regionale Energiemaatschap pij Utrecht (REMU) heeft in 1993 een winst gerealiseerd van ruim 34,5 miljoen gulden. De totale omzet uit energieverkoop bedroeg 892 miljoen gulden, waarvan 624,5 miljoen aan elektriciteit, 215,5 miljoen aan gas en 52 mil joen aan stadsverwarming. De uitvoering van het Milieu Actie Plan leidde tot een vermindering van de COj-uitstoot met 60.675 ton. De doel stelling voor 1193 werd hiermee met 8 procent overschreden. In 1994 worden deze activiteiten geïntensiveerd en uit gebreid. In 1993 zijn grote stappen voorwaarts gezet in de richting van de bij de fusie van 1 januari 1992 gestelde doelen: klantgericht werken en reductie van kosten. Alle medewerkers klantencon tact namen deel aan een training klant gericht werken en er is kwaliteitscon trole op de dienstverlening ingevoerd. Accountmanagers zijn bij grote klanten het aanspreekpunt voor al hun energie- zaken. In 1993 is met succes gewerkt aan het stimuleren van stadsverwar ming en warmtekrachtinstallaties. In Amersfoort en omstreken ontvangen de klanten nu één geïntegreerde ener gienota. Ook in 1993 werd op diverse terreinen goed samengewerkt met de (mono)gas- bedrijven in de provincie Utrecht. In overleg met GCN en GZO vindt in de adviescentra op de regiokantoren de advisering over de volle breedte van de energievormen plaats. Dus ook over de produkten, die REMU in een bepaald gebied niet zelf levert. Verhuismutaties worden zoveel mogelijk in samenwer king uitgevoerd. De ingeslagen weg om zoveel mogelijk energie-adviezen 'op maat' te geven zal in 1994 worden voortgezet. De advisering aan huishou delijke klanten over verwarmings- en elektrische apparatuur, verlichting en woning-isolatie wordt geïntensiveerd. Kostenreductie Ten opzichte van de start van REMU is een structurele besparing op de be drijfskosten bereikt van ruim 10.7 mil joen gulden per jaar. Deze kostenre ductie is bereikt door afslanking van het personeelsbestand, door slim inkopen en door verhuur van leegstaande ruim ten en afstoten van gebouwen. Alleen de stijging van de energie-in- koopkosten is doorberekend in de eindverbruikerstarieven. Alle overige prijs- en kostenverhogingen niet. Deze verhogingen konden door toename van het volume en door efficiency-verbete ringen worden gecompenseerd. Deze beleidslijn wordt ook in 1994 voortge zet, aldus de REMU. De energiewereld was ook in 1993 vol op in beweging. Fusies of bijna-fusies, overnames, strategische allianties, het zoeken naar nieuwe markten en pro dukten; stuk voor stuk kenmerken van een sector, die bezig is zich te richten naar de eisen van de nabije toekomst. Naast het blijvend verbeteren van de kwaliteit van de organisatie en het ver lagen van het kostenniveau vragen deze ontwikkelingen veel aandacht. Met na me de ontwikkelingen op het terrein van CAI en telecommunicatie gaan snel. In de komende jaren zullen zowel technisch als commercieel als organisa torisch grote veranderingen plaatsvin den. Om daarop flexibel en dynamisch te kunnen inspelen zijn klantgericht heid nodig, ondernemingsgeest en in ternationale oriëntatie. De onderne ming onderschrijft deze ontwikkelings richting, die de komende jaren de koers van REMU zal bepalen. Voor 1994 wordt een nagenoeg gelijk operationeel resultaat verwacht. De lijn van de afnemende groei in de afzet van elektriciteit zal zich voortzetten. De prognose is 1,5%. Uitgaande van een gemiddelde winter wordt een stabilisa tie van de afzet van gas verwacht en een groei van de warmte-afzet met 1.4%. Ook dit jaar kunnen Soester vakantiegangers bij de politie mel den in welke periode ze weg zijn en waar eventueel een sleutel van hun huis wordt bewaard. Daarvoor kunnen ze een formulier invullen en dat afgeven op het politiebu reau aan het Raadhuisplein. "We garanderen niet dat we elke dag langs het huis rijden om een kijkje te né men. Maar in elk geval is het van be lang, dat we bij onraad weten waar de sleutel is", zegt woordvoerder L. Dijk man. Op het formulier kan worden ingevuld wanneer de bewoners op vakantie zijn. Verder wordt het woonadres én het vakantieadres gevraagd, eventueel zelfs met telefoonnummer, zodat de politie (als dat echt nodig zou zijn), contact kan opnemen met de bewoners. Op het formulier kan eveneens worden aange geven waar een sleutel van de woning te verkrijgen is en wie er bij onraad kan worden gewaarschuwd. Inbrekers zijn niet allemaal tegelijker tijd op vakantie. En woningen die een tijdje leeg staan, vallen vanzelfsprekend eerder op. "De meeste misdrijven die worden gepleegd, zijn kleine misdrij ven. En die worden meestal gepleegd, omdat de gelegenheid zich voordoet. Voorkomen van die misdrijven is een zaak van de politie en u", aldus de poli tie. Vakantiegangers wordt daarom gead viseerd van te voren maatregelen te treffen. De politie heeft daarom een brochure uitgegeven met 32 tips voor een onbezorgde vakantie. Daarin wor den tips gegeven voor thuis, onderweg en op vakantie, alsmede enkele algeme ne adviezen. Voordat de mensen op reis gaan, beveelt de politie de volgende za ken aan: Ramen en deuren goed afsluiten. Vergeet vooral niet w.c.-raampjes, ra men en deuren van schuur, garage, kel der etc. Laat geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. Controleer het hang- en sluitwerk op defecten. Binnendeuren niet afsluiten. Kost baar meubilair ook niet. Extra schade wordt daarmee voorkomen. Geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. Vraag familie of kennissen uw brie venbus dagelijks te ledigen en laat de post neerleggen op een plaats die van buitenaf niet zichtbaar is. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur, waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touw tjes uit de bus laten hangen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. Voorzie uw waardevolle eigendom men van een uniek merkteken: *uw postcode en huisnummer. Gebruik registratiekaarten (ook voor fiets, bromfiets en boot). Op de politie bureaus liggen die voor u klaar, Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u de kans dat u uw eigendom men terugkrijgt. Zet uw fiets/bromfiets altijd op slot. Ook als u ze binnen stalt. Voordat u vertrekt, kunt u ook het beste de ban den laten leeglopen. Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. Deze en nog meer tips staan vermeld in de folder die gratis verkrijgbaar is op het politiebureau. Daar liggen ook de formulieren, waarop kan worden aan gegeven wanneer men weg is en waar de sleutel van het huis wordt bewaard. De salade- en koud bufiet- specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 Steenhoffstraat 58 Van 18 juli tot en met 1 augustus zijn in kasteel Groeneveld in Baarn ikonen en bronzen te zien. De expositie toont wer ken van Stijn Eysbroek en Marian van Puyvelde. De tentoonstelling is te bezichtigen van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 en in het weekeinde van 12.00 tot 17.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 14 juli Ook al keerde hij zijn geboortestad al op 19-jarige leeftijd definitief de rug toe, toch heeft Fellini altijd willen weten dat hij geboren en getogen is in de kust plaats Rimini. I Vitelloni liet hij al in zo'n stadje spelen, net als de beginscè nes van Roma. Maar zijn echte eerbe toon aan Rimini is Amarcord. Voor de puber Titta betekenen de bloesempluisjes in de lucht het begin van de lente. Na de saaie winter komt er weer wat aktie in het kuststadje. Thuis is het overigens nooit saai, met zijn lichte lijk hysterische moeder, zijn bullebak van een vader en een inwonende oom die op kosten van de familie leeft. In de biechtstoel probeert de pastoor uit te vinden of Titta wel eens... je weet wel. Geen wonder dat deze dan terugdenkt aan de wufte kapster Gradisca, de ele gantste vrouw van de stad, die (naar men zegt) ooit met een prins in het plaatselijke Grand Hotel heeft geslapen en in de bioscoop wegzwijmelt bij Gary Cooper. Er is die zomer heel wat te beleven. De fascisten organiseren van alles en nog wat. En de trots van Musolini, het lu- xueuse passagiersschip Rex, komt op zijn eerste reis vlak langs hun kust va ren. (Jammer dat het pas 's nachts ein delijk een keertje komt). Titta heeft nog een oom, die in een inrichting zit maar één keer per jaar meegenomen wordt op een picknick. Hij blijkt toch niet zo gek te zijn als Titta dacht. De herfst breekt aan, met zijn mist en met de "Mille Miglia" (1000 mijl), de grote autorally. Maar ook met dramati sche gebeurtenissen in het gezin van Titta. Als opnieuw de pluisjes door de lucht zweven, heeft hij zijn jeugd voor goed achter zich gelaten. Aanvang: 20.30 uur; Entree: 7,50 gul den (CJP/65+ 5,00 gulden). Zaterdag 16 juli Dick van der Eist, zang, accordeon en andere toetsen, speelt internationale amusementsmuziek. Dick, onder ande re actief in het filmhuis van Artishock, is al meer dan veertig jaar bezig als semi- professioneel muzikant. Als jong broe kie speelde hij in de danstenten op de kermis, later in allerlei bands en com bo's. In de tussentijd bouwde hij een enorm repertoire op. Van Hollandse meezingers tot swingende Jazz-stan- dards, latin-stukken en populaire bal- lads. Voor Dick staat muziek maken gelijk aan gezelligheid, samen een feestje bouwen. Wat er tijdens zijn optreden gespeeld gaat worden, laat hij dan ook voornamelijk afhangen van de wensen van het publiek. Aanvang: 21.00 uur: Entree: 2,50 gul den. Dick van der Eist Van Weedestraat 8a - Soest Van Weedestraat 7-9 - Soest Van Weedestraat 8 - Soest Vedelaarpad 53, tel. .18136 Donderdag 14 juli Vandaag komt De Wingerd uit Huizen op bezoek voor een schoolreis. Om 14.45 uur zijn Roxanne, Sebastiaan en Rosanne de jarige kinderen die met hun vriendjes komen feestvieren. Vrijdag 15 juli Een hele drukke, lange dag! We begin nen met een heleboel kinderen van Het Klaverblad uit Amsterdam een school reis aan te bieden. Tegelijkertijd zijn drie theatergroepen hun spullen aan het opzetten voor het theaterfestival dat om 17.00 uur begint. Dan uur start 'Gebak ken Eieren' met hun voorstelling 'Vrouwe Isabella'. Om 19.00 uur is de Franse groep 'Coatimundi' aan de beurt en om 21.30 uur sluiten we het festival af met een schitterende premiè re van de Franse groep 'Picto Facto'. Alle voorstellingen zijn zowel voor kin deren als volwassenen geschikt. Zaterdag 16 juli De laatste verjaardagsfeestjes op zater dag dit seizoen. Patricia, Milou en Charlotte zijn de feestvarkens-die van daag verwend worden. Er kan nu al ge boekt worden voor de feestjes in sep tember en oktober etc. Dit is zeker niet te vroeg, gezien de vele ouders die we toch moeten teleurstellen omdat we vol zitten. Maandag 18 juli De Wilhelminaschool uit Hilversum is vandaag onze gast voor een schoolreis. Dinsdag 19 juli De Godehndescnool uit Hilversum is onze laatste schoolreis van dit seizoen. We hebben nu vanaf april een heleboel schoolreizen ontvangen en ieder plekje geboekt dat we konden boeken. Toch waren er veel scholen die we moesten teleurstellen omdat ook deze activiteit een groot succes is, We hebben nu al veel boekingen voor 1995 gedaan en vol is vol. We houden vast aan één schoolreis per dag, omdat we dan de meeste kwaliteit kunnen bieden. We hebben heel veel positieve reacties ont vangen op onze programma's, zodat wij vermoeid, maar zeer tevreden kunnen terugblikken. Op het fietspad van de Wieksloterweg WZ is een 79-jarige vrouw ten val geko men, toen ze van haar fiets afstapte. Ze raakte gewond. Vermoed wordt dat ze haar linker heup had gebroken. De Soesterse werd per ambulance naar Medisch Centrum Molendael gebracht. Het ongeval gebeurde maandag. f »vonBfEU(ElENB<» adviseurs in... HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN hypotheken vastgoed assurantiën Koninginneiaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 Soest VAN GOYENLAAN De Engh 3-kamerappartement (voorheen 4-kamerapp.) op de 2e etage met berging op de begane grond woonkamer, moderne keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers, douchecel, hal en toilet algemeen servicekosten bedragen ca. f210,- per maand. Dit appartement verkeert in redelijke staat van onderhoud plaats adres ligging woning X indeling ri 3-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 122.000,- plaats adres woning indeling VRIJSTAAND WOONHUIS MET GARAGE, CM. EN GROTE TUIN Soest EIGENDOMWEG vrijstaand woonhuis met garage, c.v. en grote tuin (634 m2) hol, toilet, woonkamer, slaapkamer, badkamer met ligbad en 2e toilet, ruime keuken verdieping overloop en 3 slaapkamers Gevraagde koopsom f 329.000,- plaats Soest adres DR. RUPERTLAAN woning 4-kamerappartement op de 2e etage met berging op de begane grond indeling eet-/zitkamer (32 m2), hal, moderne keuken, badkamer met ligbad en toilet, slaapkamer (3 x 2,5 m) zolder grote zolder met vaste trap, met ruime slaapkamer (4 x 3,5 m) en veel vaste kasten. Grote overloop met bergruimte algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud V.. ZMS3M. 4-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 189.000,- woning Soest GOUDVINK 3-kamer parterre-appartement met aangelegde ruime tuin, berging en cv ruime woonkamer, moderne keuken, hal, toilet, 1 grote slaapkamer (ca. 5x4 m), 1 kleine slaapkamer (3x4 m), douchecel, inpandige berging en aparte buitenberging algemeen servicekosten bedragen f 70,- per maand. Dit appartement is in 1992 gebouwd en verkeert in uitstekende staat van onderhoud adres indeling PARTERRE-APPARTEMENT MET RUIME TUIN Gevraagde koopsom f 229.000,- adres woning Soest KONINGINNELAAN Soestdijk vrijstaand gemoderniseerd woonhuis met cv., berging en blokhut ruime woonkamer voorzien van marmeren vloer en vloerverwarming, luxe open keuken met inbouwapp. (o.a. keramische kookplaat, koelkast, vrieskast, afzuigkap, elektrische oven), hal, toilet, luxe badkamer met ligbad en aparte douche en wasruimte verdieping 3 slaapkamers en toilet algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en heeft een karakteristieke uitstraling VRIJSTAAND GEMODERNISEERD WOONHUIS Gevraagde koopsom f 398.000,- Twee jaar heefl ze zich terugge trokken in haar atelier en niet geëxposeerd. "Er moet iets anders gebeuren," meende de Soester beeldhouwster Lied Zwagerman die deze zomer met enkele splin ternieuwe creaties exposeert in de Beeldentuin "De Hazelaar' aan de Bosstraat in Soest. Haar zoektocht naar andere vormen en materiale bracht haar uiteindelijk in de wereld van symbolen en oude composi ties. Van kindsaf aan intrigeren haar de beelden uit vervlogen culturen. En pas sant ontdekte ze ook naast de vertrouw de klei de mogelijkheden van metalen, leer en soms takken. "Tenslotte is onze cultuur toch een op telsom van alles wat vóór ons is ge weest," zegt ze en zo ontdekte ze al wer kend met de materie (buigen, kneden, knopen en zagen) de oeroude modellen van het Egyptische dodeschip, de In diaanse totempaal, de kosmische die renriem en al die vormen, "die eigenlijk een beetje in ons zitten." "Ik vertaalde ze op mijn eigen manier, totdat ik ze letterlijk in handpn kreeg," zegt de uitgeruste en ontspannen kun stenares, die zojuist van vakantie terug keerde uit Zweden. Binnen in de Haze laar-galerie kijkt ze blij verrast naar haar 'Meerman' en 'Verloren Cultuur', die beide rood aangestipt zijn. Buiten in het hoge gras staan haar trotse totems, een sierlijke Windboog en het 'Zonneschip' van messing en klein ver bonden door leren strengen. De zon schijnt stralend! Lied Zwagerman ex poseert samen met Henk Maassen, Pe ter H. van de Locht, Guido Messer (uit Duitsland), Jan Timmer en Joop Wou ters. Tot en met 11 september. Deze tentoonstelling 'Beelden in Soest '94' is gratis toegankelijk en geopend: maandag tot en met vrijdag van 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Zaterdag en zondag van 12.00-17.00 uur. J.V.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5