Klachten over geluidsoverlast domper op theaterfestivaldag PRIJZENSLAG 50% KORTING «sper En dit zijn de knallers van deze week: 2.49 6.98 8.98 C1000 1 Proef met rood asfalt op fietspad 4 49 naq MODE VAKANTIE BEZORGERS 72e JAARGANG NO. 47 WOENSDAG 20 JULI 1994 De Vrije Teugel: "We doen dit juist voor de bevolking" Bloeduitstorting vrouw na botsing met bestelwagen Schade aan auto's na aanrijding op Ossendamweg Geld gestolen uit bedrijven aan Prins Hendriklaan 3 Actueel 5 Actueel 7 Soesterberg 9 Sport Plan 'sportieve' winkeldief gaat in rook op Soester probeert gram te halen op andermans auto 'Kettingbotsinkje' heeft voor vrouwen nare gevolgen Materiële schade bij botsing op verkeerskruising 'Handige' inbreker slaat zijn slag in werkplaats van MCM Tegelverharding niet bestand tegen onkruid Auto's opengebroken met OP ONZE TOTALE ZOMERKOLLEKTIE! ZUID PROMENADE 12 SOEST - TEL. 02155 - 2 35 30 Tissue toiletpapier Ola split Ijsbergsla Grote nectarines Schouderkarbonade Stroganoffreepjes C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Gevraagd Soester Courant KUNSTNAGELS Stance Andeweg Vast goed rvan BREUKELEN bv m. 5 HET VLEESCENTRUM Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 13, Buiten Soest f 26, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 11.650 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Diverse klachten over geluidsoverlast hebben vrijdagavond een smet ge worpen op het theaterfestival dat plaatsvond op De Vrije Teugel. Tijdens het optreden van een live-band en de spectaculaire voorstelling van de Franse groep Picto Facto werden de politie en medewerkers van de kin derboerderij geconfronteerd met buurtbewoners die hun ongenoegen te lefonisch kenbaar maakten over het aantal decibels dat werd geprodu ceerd. Een dienstdoende politieman zou vrijdagavond in een telefoonge sprek aan directeur Leo van den Berg hebben meegedeeld, dat het colle ge daarvan op de hoogte zal worden gebracht. Picto Facto zorgde vrijdagavond drie kwartier lang voor spektakel. Bij de po litie en de kinderboerderijkwitmen ech ter vijftien tot 25 klachten over geluids overlast binnen. Foto: Goos van der Wilt Bij Leo van den Berg maakte de verruk king over de kwaliteit van de drie thea tervoorstellingen na afloop al snel plaats voor aanvankelijke woede, maar vooral ontgoocheling. Medewerkers en vrijwilligers van de kinderboerderij spraken van een 'domper'. "We dach ten dat we alles voor elkaar hadden en dan krijg je dit. Op koninginnedag mag het wel en de kermis mag toch ook elk jaar in Soest staan?" De politie kreeg vrijdagavond vijftien tot zeventien klachten binnen over het geluid of het vuurwerk. Op de kinder boerderij had de telefoon, volgens Van den Berg, een keer of tien gerinkeld. In verband daarmee was de volumeknop tijdens een optreden van een band al te ruggedraaid. Zelfs het geluid bij Picto Facto was iets aangepast. Open kaart "We doen dit juist voor de bevolking en dan bellen ze achter onze rug de politie. Laat de mensen open kaart spelen en naar mij toe komen. Ik ben te allen tijde bereid om hierover te praten. Wij be staan 25 jaar, mogen we dan ook een keer wat leuks doen. Waarom mag het op koninginnedag wel en nu niet?" Ook de bestuursleden van de Stichting kin derboerderij De Vrije Teugel, die bijna allemaal aanwezig waren, vonden het jammer dat er klachten waren binnen gekomen. Door de telefoon waren zelfs bedreigin gen geuit. Eén man zou hebben gezegd, dat hij wel even langs zou komen met wat kennissen om de boel kort en klein te slaan, als het lawaai niet zou ophou den. Iemand anders vertelde dat er bij hem direct politie voor de deur staat, als hij een tuinfeestje houdt. "Maar dit is geen tuinfeestje", reageert Van den Berg. Geëmotioneerd riep Van den Berg vrij dagavond nog dat hij een andere baan zou zoeken, als hij niets meer mag orga niseren op de Kinderboerderij. Uitge rekend in het 'zilveren jaar' wilde de le vende legende van de kinderboerderij uitpakken en de bevolking van Soest speciale activiteiten aanbieden. Niet al leen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar, zoals bijvoorbeeld de re cordpoging voor de langste dierenop- tocht, maar ook de ouderen. Het bene fietconcert van Rob de Nijs, in juni, is daar een ander voorbeeld van. Toen viel het bezoekersaantal, evenals vrij dag op het theaterfestival, tegen. Niet meer dan 120 betalende bezoekers kwamen op de drie theatervoorstellin gen af. Maar opvallend was dat, na het sluiten van de kassa om kwart over tien 's avonds, alsnog mensen het terrein op kwamen om Picto Facto gratis en voor niets van dichtbij te zien. Tientallen an deren hadden zich buiten de omheining op het pad van de Dorpsstreek verza meld om zonder entreegeld te genieten van de indrukwekkende theatergroep Picto Facto. Onbegrip had de overhand bij Van den Berg, maar nadat hij de eerste teleur stelling had weggeslikt, vroeg hij zich af of hij moet doorgaan met het organise ren van speciale activiteiten. Hij wil dat graag. "Maar dan hebben we de steun nodig van de gemeente, de provincie, de politie en de bevolking. Betreurenswaardig Wethouder en loco-burgemeester Neks Blommers, vrijdag één van de bezoe kers, ziet geen aanleiding om een even tueel volgend theaterfestival op de kin derboerderij te verbieden. "Welnee, als er weer iets komt, gaan we kijken hoe we daarmee kunnen omgaan. Met het tijdstip en het geluid." De klachten over geluidsoverlast noemt zij 'een betreu renswaardige samenloop van omstan digheden'. "Als Nederland het wereldkampioen schap voetbal had gewonnen, had ie dereen verwacht dat er lawaai zou zijn gemaakt. Nu waren de mensen, denk ik, voornamelijk verbaasd dat het geluid hard klonk, omdat ze niet wisten dat er voorstellingen met muziek en vuurwerk waren. Ik denk dat ze zich op de kinder boerderij niet hebben gerealiseerd, dat het geluid zo ver klonk", aldus Blom mers die meent dat een zorgvuldige voorlichting een herhaling van de klachten wellicht kan voorkomen. Van den Berg: "De voorstelling van Coatimundi was louter mime. De kip pen hebben dat nog niet gehoord. Mis schien moeten we het programma in het vervolg aanpassen, maar dan kun je geen spektakel meer in huis halen." Blommers, had maandag nog niet het politierapport gezien, maar naar aanlei ding van de klachten wel contact opge nomen met de politié. Wat de WD-wethouder, die vrijdagavond had genoten van Picto Facto, betreft, komt er volgend jaar een herhaling van het theaterfestival dat de kinderboerderij in samenwerking met Etcetera La Strada heeft georganiseerd. Van den Berg: "We moeten afwegen of we ermee doorgaan. We moeten eerst maar de wijsheid opbrengen om goed naar elkaar/te luisteren en daarna de juiste beslissing nemen. We willen de mensen niet tegen ons in het harnas ja gen. Want als de buurt een hetze tegen ons begint, verliezen we dat op den duur toch." Zover zal het waarschijnlijk niet ko men. Het eerste bewijs werd zaterdag al geleverd, toen de telefoon weliswaar niet roodgloeiend stond, maar wel rin kelde. Verantwoordelijk daarvoor wa ren drie Soesters die naar aanleiding van de klachten een positief geluid wil de laten horen. "Een hart onder de riem", aldus Van den Berg. (Zie ook pagina 3). Op de Molenstraat heeft een 72-jarige vrouw uit Soest een onderhuidse bloed uitstorting in haar rechterbeen opgelo pen. De oorzaak was een aanrijding met een bestelwagen die werd bestuurd door een 45-jarige Soester. De man reed achteruit een uitrit uit en had de vrouw op de fiets niet zien naderen. Het ongeval gebeurde maandagmiddag rond half drie. De vrouw hoefde niet naar het ziekenhuis te worden gebracht. Op de Ossendamweg zijn maandag avond twee auto's tegen elkaar gebotst. Dat gebeurde ter hoogte van de Braam- weg. Eén van de bestuurders, een 65-jarige Zeistenaar, sloeg linksaf om de Braamweg in te rijden. Hij had niet gezien dat er een tegenligger, een 22-ja- rige man uit Veenendaal, naderde. Maar daar kwam hij een fractie van een seconde later wel achter, toen hij het ge luid hoorde van 'botsend blik'. Twee bedrijven die in één pand aan de Prins Hendriklaan zijn gevestigd, heb ben in de nacht van zondag op maandag ongewenst bezoek gehad. Inbrekers forceerden een raam van de bedrijven en gingen binnen op zoek naar iets van hun gading. Dat vonden ze in de vorm van geldkistjes. Eén bedrijf mist daar door vierhonderd gulden. Uit een kan toor van de andere zaak werd driehon derd gulden gestolen. 1 Forse uitbreiding van Hartje-Zuid. Komende jaren halvering reserve WS. Geen extra parkeerplaatsen voor GOS. Ouderenbus zoekt vrijwilligers. Grondige opknapbeurt De Boshoeve. Renovatie van 42 woningen van WS. 75 jaar Fokker in lucht vaartmuseum. Wereldruiterspelen op De Vlasakkers. Commotie over fout parkeren. Roest tekent contract bij Beveren. Trainingsbroeken lenen zich niet al leen voor sportieve acties. Dat bleek vrijdagmorgen in een supermarkt aan de Parallelweg, waar op dat mo ment een 29-jarige man uit Laren 'boodschappen deed'. Hij propte niet minder dan zeventig pakjes siga retten en shag in zijn trainingsbroek met de bedoeling die, zonder af te re kenen, mee te nemen. Zijn plan ging in rook op, want hij werd in de win kel ingerekend. Zoveel tabak in één broek, dat kon niet onopgemerkt blijven. De Laarder werd meegeno men naar het bureau, waar hij de si- garetten en de shagt afstond. Een Soester is vrijdagnacht aangehou den door de politie, toen hij het kunst stof glas van een knipperlicht van een auto probeerde te stelen. De wagen stond op de hoek van de Johannes Post- straat en de Klaarwaterweg. De politie betrapte hem om twee uur na een tele fonische tip. De 26-jarige man trachtte te vluchten, maar de politie beschikte over meer snelheid. Tegenover de politie ver klaarde de dader dat hij in de afgelopen weken zelf tweemaal hef slachtoffer was geweest van inbraak in zijn eigen auto. Drie auto's zijn vorige week dinsdag middag betrokken geweest bij een on geval op de Ossendamweg. Een 77-ja- rige Soester merkte te laat dat de auto mobilisten voor hem op het rempedaal trapten. Hij botste tegen de auto voor hem, bestuurd door een 55-jarige vrouw uit Soest, die op haar beurt de auto van een 23-jarige Leusdenaar raakte. De 55-jarige vrouw hield nekletsel over aan de aanrijding. Ook voor een vrouw (74) die bij de Soester in de auto zat, had het ongeluk nare ge volgen. Zij kreeg glas in haar voor hoofd. De twee vrouwen werden naar Medisch! Centrum Molendael gebracht. Alle auto's liepen schade op. Bij een aanrijding op de kruising van de Ossendamweg en de Soesterbergse- straat is alleen lichte, materiële schade ontstaan. Die werd veroorzaakt door een automobilist (43) die vanaf de Os sendamweg rechtsaf de Soesterbergse- straat wilde inslaan. Hij zag een fietser, die de Soesterbergsestraat overstak, over het hoofd en gaf zodoende geen voorrang. De 33-jarige fietser uit Soest bleef, evenals zijn plaatsgenoot, onge deerd, maar het achterwiel van zijn tweewieler werd beschadigd. Vanuit de werkplaats van Medisch Centrum Molendael zijn begin vorige week diverse gereedschappen, waaron der een boormachine, gestolen. De 'handige' inbreker was de ruimte bin nengedrongen en had verschillende kasten opengebroken. De waarde van de buit is niet bekend. Van de inbraak werd aangifte gedaan door een 54-jari- ge Soester. Op het fietspad langs de Konings weg is eind vorige week rood asfalt aangebracht. Het betreft een proef op het gedeelte tussen de Pimpel mees en de Eigendomweg. Het as falt moet het onkruid weren, ter wijl de rode kleur te maken heeft met het nieuwe verkeersbeleid van de gemeente. De tegelverharding van fietspaden is niet bestand tegen het onkruid, dat zich In de nacht van woensdag op donder dag zijn in Soesterberg drie auto's opengebroken. In de wijk Mercury for ceerde de dader het portierslot om ver volgens een radio/cd-speler, een ver sterker en de hoedenplank met twee boxen mee te nemen. Op de Vliegtuiglaan verdween een cd-wisselaar uit de kofferbak van een auto, waaruit verder een radio, een zon nebril en enkele cd's werden ont vreemd. Twee speakers en een hoedenplank werden gestolen uit een auto die stond geparkeerd op de Wostok. zonder noemenswaardige problemen een weg baant door de naden tussen de tegels. Het onkruid wordt weliswaar periodiek met behulp van een borstel machine met de grond gelijk gemaakt, maar de wortels onder de tegels blijven onaangetast, zodat het probleem slechts tijdelijk is verholpen. Volgens ambtenaar D. van Boven sterft het onkruid onder de asfaltlaag af. "Het onkruid komt er niet doorheen en asfalt fietst ook lekkerder." Een ander voor deel is, dat het geasfalteerde fietspad niet aan slijtage onderhevig als de strooiwagens er in de wintermaanden rijden. De Koningsweg is één van de hoofdroutes van Soest en staat daarom boven aan de lijst voor de strooiwagens in geval van vorst. De tegels werden nog wel eens beschadigd door de strooiwa gens, het asfalt kan er goed tegen. Het gemeentebestuur had onlangs be sloten de proef uit te voeren. Daarbij werd gekozen voor rood asfalt, dat per ton twee tot drie tientjes duurder is dan zwart asfalt. Dit vanwege de extra moeite die de leverancier moet doen het asfalt van de juiste kleur te voorzien. Dank zij de kwaliteit van de kleurstof fen die daarbij worden gebruikt, ver kleurt het asfalt niet. •f voordeelpak 24 rollen w (vanille/sinassmaak) pak 6 stuks per krop \M mand 1 kilo (gekruid varkensvlees) kilo voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 Over enkele jaren zullen waarschijn lijk de meeste fietspaden in Soest een ro de kleur hebben. Foto: Goos van der Wilt. Op het 640 meter lange traject is hon- derdwintig ton rood asfalt aangebracht. De extra gemaakte kosten kunnen op termijn worden terugverdiend, omdat dé geasfalteerde fietspaden onder houdsvrij zijn. Bovendien, zo stelt Van Boven, neemt het asfalteren veel min der tijd in beslag dan het leggen van te gels. Van Boven: "Onder de vier centi meter dikke laag rood asfalt ligt een laag van acht centimeter zwart asfalt. Dat heeft één dag geduurd. Betegeling zou in dit geval veel meer dagen in beslag hebben genomen." Ook dat bespaart de gemeente dus geld. De werkzaamheden zijn overigens uitgevoerd door Bruil. Uniformiteit De rode kleur van het asfalt past in het nieuwe beleid van de gemeente Soest. In de meeste gemeenten in Nederland hebben de fietspaden een rode kleur en zijn de voetpaden grijs of heidekleurig. In Soest is dat op de meeste plaatsen an dersom. Soest wil vanaf nu gelijke tred houden en binnen de gemeentegrenzen uniformiteit nastreven. Toch zal het nog wel jaren duren voordat alle fiets paden in Soest een rode kleur hebben en daarmee extra geaccentueerd zijn. "Alle paden die opnieuw worden aan gelegd, krijgen de rode kleur. Dat geldt ook voor paden die gereconstrueerd worden", aldus Van Boven, die goede verwachtingen heeft van de proef aan de Koningsweg. "We moeten afwach ten hoe het bevalt, maar de ervaringen in andere gemeenten zijn goed." al vanaf f. 40,- per set. Afslank- en Nagelstudio Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens, afspr. 02155 12013 ^Zie ^pagina Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 SOESTER SMULPOT per kilo10?° HOTELBIEFSTUK ocnn per kiloZO.uu Wij gaan met vakantie van 28/7 t/m 17/8. Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1