actueel! Grondige opknapbeurt De Boshoeve Komende jaren halvering reserve WS Geen extra parkeerplaatsen voor GOS Ouderenbus zoekt vrijwilligers Videotheek Smitsveen naar locatie aan Weegbreestraat heeft 'n leuke CD-aktie Arbeidsvoorziening voert beleid met de groothandel Vader en zoon Jansen op dinsdag in St. Joriskerk r/y* ATAG SUaWe. £ïvjd Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie doorAtag select-dealer 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'96 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f 200, - milieusubsidie VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. lehele pend. udio 'AGINA 4 WOENSDAG 20 JULI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 Wie van Soest houdt leest de Soester Courant A.A. VAN BREUKELEN B.V. Door dichtdraaien subsidiekranen in Den Haag Structuur Krapper 1't MET DE VAN BETER (Gratis CD bij offerte-aanvraag). DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 02155 - 22871 Steenhoffstraat 58 Bermen Gemeente: 'Huidige aantal is voldoende volgens de norm Voorwaarden: Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v.-ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 juli 1994 t/m 31 december 1994. Gecertificeerd Waarborg- installateur 3 maandag 3 geopend! 55-10706 et bekendge- chriftelijk, te- aarschrift, bij orden inge- eling in per- bezwaren in zitting, waar n tot een ge- de vergun- wordt uitge- desgewenst n afspraak te king kan la- /rager en de :n ingesteld gestelde ter- >racht, tenzij n redelijker- t (tijdig) be- wel de be- an het ont- afdeling Mi- Mensen die een poosje niet in De Boshoeve zijn geweest, zullen hun ogen uitkijken bij een hernieuwde kennismaking met de manege. De accommodatie aan de Beckeringh- straat is in de afgelopen maanden aanzienlijk onder handen geno men. Het sanitair, de speelruimte en andere vertrekken waren in de wintermaanden al schoongemaakt, vernieuwd of gere pareerd. In de afgelopen maanden wer den de stallen voorzien van nieuw hang- en sluitwerk en zetten de mede werkers alles van top tot teen in de verf. De grondige opknapbeurt is inmiddels afgerond. In de tussentijd heeft Rinus Laseur van de twee sterren rijschool diverse maat regelen getroffen om de veiligheid van mens en paard te verhogen. Zo verbe terde hij de afrastering die op énkele plaatsen zelfs vernieuwd werd. Mensen die bij De Boshoeve een paard willen huren, moeten uiteraard in het bezit zijn van een geldig ruiterbewijs. Als dat wordt gevraagd, moeten ze be reid zijn hun rijvaardigheid te tonen in de binnenmanege. Bij de ingang van het bos heeft Laseur een hek laten plaatsen, dat eerst geopend en daarna uiteraard weer moet worden gesloten. Deze maatregel is getroffen om te voorko men dat de paarden pardoes de Biltse- weg zouden oversteken. "In algemene zin kan 1993 voor onze organisatie als een goed jaar worden beschouwd." Het zouden de woorden van een Franse wijn boer kunnen zijn, maar ze kwamen uit de mond van directeur J. van der Moolen van de Woningstich ting Soest (WS). Uit het jaarver slag van de coöperatie blijkt echter dat de reservekas de komende vier jaar minder goed gevuld zal wor den. Niet dat de bodem ervan direct in zicht zal komen. Voor 1998 houdt de WS nog altijd rekening met een reservepot van 15,3 miljoen gulden. Maar dat is toch zowat een halvering ten opzichte van 31 december vorig jaar, toen de stichting 32,2 miljoen gulden in de knip had. In 1993 werd de reserve nog uitge breid met 3,2 miljoen gulden. Dat posi tieve resultaat was vooral het gevolg van de rehte-opbrengsten. De belangrijkste reden van de afname in de komende jaren kan worden ge zocht in het beleid van de landelijke overheid die sommige subsidiekranen heeft dichtgedraaid. De voornaamste inkomstenbron van de WS (en andere woningbouwverenigin gen) zal daarom in de toekomst worden gevormd door de huur die de bewoners van de woningen aan de stichting afdra gen. In verband met de afname van het eigen vermogen bezint de WS zich voor zowel de korte als middellange termijn op de investeringen die gepleegd moeten worden voor onderhoud. Dat beleid wordt momenteel nog gebaseerd op de meerjarenonderhoudsplanning (MOP). De structuur van de WS veranderde vo rig jaar van een vereniging in een stich ting. Een en ander had ook gevolgen voor de bestuurlijke structuur. Een be langrijk nieuw element was tevens de oprichting van de federatie Huurders Overleg Soest (HOS), de gesprekspart ner van de WS, waarin allerlei belan genverenigingen van bewoners zijn ver tegenwoordigd. Verder bereidde de WS het nieuwe aanbodsysteem van vrij komende woonruimte voor, dat op 1 ja nuari van dit jaar in werking trad. De WS ondertekende voorts een samen werkingscontract met Wonen Amers foort en Woningbouwvereniging Eem- land en ontwikkelde een beleidsplan waarin marktgerichtheid, klantgericht handelen, schaalvergroting en innova tie trefwoorden zijn. Het kalenderjaar 1993 was voor de WS ook een periode waarin veel projecten werden afgerond. Zo werden nieuwe woningen gerealiseerd aan het Oude Raadhuis en de Koperwiek (waaronder die van het GOS-project Koningsdael). Daarnaast rondde de WS groot-onder- houdsprojecten af aan de Groen van Prinstererstraat, de Troelstrastraat, de Schaepmanstraat, de Vinkenweg en in Soesterberg aan de Generaal Spoor- Het groot-onderhoudsproject in de wijk 't Hart werd vorig jaar afgerond. Meer dan 130 huizen aan de Troelstra straat (foto), de Groen van Prinsterer straat en de Schaepmanstraat werden opgeknapt. Foto: Goos van der Wilt. straat, de Generaal Winkelmanstraat, de Anthonie van Leeuwenhoeklaan, de Christiaan Huygenslaan en de Profes sor Lorentzlaan. Van sloop was in 1993 geen sprake. De WS had per 31 december vorig jaar 3.852 woningen in haar bezit. Dat is 81 procent van alle sociale huurwoningen in Soest en Soesterberg en 22,5 procent van het totale woningbestand in de ge meente. Voor ongeveer 27 procent van de WS-woningen bedroeg de huurprijs 450 tot 550 gulden. Dat het aanbod op de (sociale) woning markt in Soest steeds kleiner wordt, is een conclusie die ook door de WS wordt getrokken. In 1993 noteerde de stichting 298 opzeggingen, hetgeen be duidend lager is dan de jaren daarvoor. "Het afgenomen aantal huuropzeggin- gen duidt op een krapper geworden wo ningmarkt. Door een beperkte nieuw- bouwproduktie in Soest en beperkte verhuisbewegingen vanuit Soest werd slechts een geringe doorstroming in de huurwoningenvoorraad tot stand ge bracht", aldus de WS in zijn jaarverslag. In totaal werd 177 keer een aangebo den woning geweigerd. In 1988 is in Soest/Soesterberg de Ouderenbus opgericht. Deze ver- voersmogelijkheid is er voor alle Soesters vanaf 60 jaar. Passagiers worden na een telefoontje naar de Ouderenbus-centrale van huis op gehaald en naar de plaats van be stemming gebracht. Dat kan om familie in Medisch Cen trum Molendael te bezoeken, maar ook voor het wekelijkse ritje naar de markt of een bezoekje aan het winkelcentrum. Daarna wordt men ook weer naar huis gebracht. Inmiddels is de Ouderenbus een begrip geworden; veel 60—l-'ers zijn dank zij de Ouderenbus minder afhankelijk. De bussen rijden van maandag t/m vrij dag van 9.00 uur tot 17.00 uur. In 1992 is er een tweede bus bijgeko men. Per bus zijn er twee mensen per dagdeel (een dagdeel is vier uur) nodig: een chauffeur en een bijrijder. Over de gehele dag zijn er dus acht vrijwilligers nodig. De Ouderenbus kan er best wat vrijwil ligers bij hebben. Daarom doen wij een beroep op u. Wij zoeken: chauffeurs en bijrijders. Om de aanvragen goed te kunnen verwerken, zijn er ook vrijwilli gers nodig voor de centrale meldpost. Voor alle vacatures geldt uiteraard dat zowel mannen als vrouwen van harte welkom zijn. Voor chauffeurs geldt een maximale leeftijdsgrens van 70 jaar. Bent u geïnteresseerd en wilt u zich aan melden of wilt u meer informatie, bel dan naar De Ouderenbus, tel. 02155-19190 (ma t/m vrij 9.30-13.00 uur). Er zijn al 24 parkeerplaatsen aan gelegd voor 23 wooneenheden en daarmee wordt 'ruim1 voldaan aan de norm. Met dat argument legt het college een verzoek van de woongroep Koningsdael om extra parkeergelegenheid naast zich neer. Nabij de woningen aan de Koperwiek, achter Advisie aan de Koningsweg, is een braakliggend terrein gesitueerd. Dat leent zich, aldus Koningsdael, uit stekend als parkeervoorziening. Dat mag dan allemaal zo zijn, het college is niet van plan daar parkeerplaatsen aan te leggen. De gemeente hanteert een norm van één parkeerplaats per woning. Het be stuur van Kojuiigaua^i lituiiuc xn zijn brief een norm van 1,2 aan. Het college zegt niet te weten, waar Koningsdael die norm vandaan haalt. In de ogen van burgemeester en wethouders is de ca paciteit met twintig openbare parkeer plaatsen en vier garageboxen voldoen de. Er ontstaan pas problemen als de bewo ners hun auto niet op het eigen erf of oprit achterlaten. Maar in dat geval kan het probleem niet worden afgewenteld op de gemeente, schrijft het college. Het bestuur van Koningsdael is dan ook meegedeeld dat er van de kant van de gemeente geen actie kan worden ver wacht. Als de bewoners hun auto op hun ei gen erf achterlaten, is er geen parkeer probleem, oordeelt het college. Foto: Goos van der Wilt. Koningsdael is het eerste (en wat betreft een gemeentelijke bijdrage voorlopig ook laatste) woonproject van Groeps wonen Ouderen Soest (GOS). De wo ningen zijn in opdracht van de Woning stichting Soest gebouwd aan de Koper wiek en werden vorig jaar december of ficieel geopend. De gemeente stelde ruim tweehonderdduizend gulden be schikbaar voor het project dat uniek voor Soest en omgeving is. Een van de specifieke kenmerken is, dat de oude ren een gezamenlijke ruimte tot hun be schikking hebben. HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN rvonMEUKlENbvl Koninginnelaan 40, adviseurs in..3762 DG Soest t hypotheken vastgoed assurantièn\ Tel. 021 55 - 1 7962 23789 Videotheek Smitsveen verhuist dezer dagen naar de Weegbree straat, naast de hoge flat bij het winkelcentrum. De opening vindt zaterdag 23 juli plaats. De videotheek is sinds 1986 geves tigd in de Smitshof. Ton Bouricius verhuurde de video's naast de snack bar. Inmiddels is de zaak verhuisd naar de Weegbreestraat. Op de openingsdag kunnen de klan ten profiteren van verschillende aan biedingen die Bouricius in petto heeft. In de winkel zullen voortaan ook cd's worden verkocht. Volgens een woordvoerder betreft het een uitgebreid repertoire. LOODGIETERS B Soest VAN GOYENLAAN De Engh 3-kameroppartement (voorheen 4-kamerapp.) op de 2e etage met berging op de begane grond woonkamer, moderne keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers, douchecel, hal en toilet servicekosten bedragen ca. f 210,- per maand, onderhoud 3-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 122.000,- Op dinsdag 26 juli concerteren Domorganist Jan Jansen en zijn zoon David in de St. Joriskerk in Amersfoort op orgel en clavecim- bel. Zij spelen drie werken voor twee toets instrumenten. Het betreft een Suite in C moll van Georg Friedrich Handel, een Sonate in C dur van Johann Sebastian Bach en het Konzert in a moll van Jo hann Ludwig Krebs. Verder staan op het programma de Preludium en fuga in e moll (BWV 548) van Bach en de Pre ludium en fuga in e moll (Opus 37) van Felix Mendelssohn-Bartholdy voor or gelsolo. Jan Jansen (die destijds studeerde aan het Utrechts Conservatorium en in 1971 de Prix d'Excellence voor orgel behaalde) is sinds 1987 organist van de Domkerk te Utrecht, waar hij landelijk bekende Zaterdagmiddagmuzieken" verzorgt in samenwerking met de Dom cantorij. Hij maakte een groot aantal plaat- en CD-opnamen en is docent aan het Utrechts Conservatorium. Zijn zoon David Jansen (1971) stu- Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Bel gratis 06.022.22.11 indeling algemeen Dit appartement verkeert in redelijke staat van VRIJSTAAND WOONHUIS MET GARAGE, C.V. EN GROTE TUIN Gevraagde koopsom f 329.000,- voor particulieren en bedrijven! plaats adres ligging woning plaats Soest adres EIGENDOMWEG woning vrijstaand woonhuis met garage, c.v. en grote tuin (634 m2) indeling hal, toilet, woonkamer, slaapkamer, badkamer met ligbad en 2e toilet, ruime keuken verdieping overloop en 3 slaapkamers Bedankt gemeente, voor de prachtige bermen met korenbloemen, klaprozen, margrieten en dergelijke. Wij genieten ervan en, naar wij weten, velen met ons. Het is wel te hopen dat er niet te veel van geplukt wordt door de Soester be volking, want er zijn er? die het niet kun nen laten. Groenbeheer van de gemeente, ga zo door. M.A. van der Flier-Teitsma De Arbeidsvoorziening Oost Utrecht en de groothandel hebben de handen ineengeslagen voor een gezamenlijk arbeidsmarktbeleid. Doel is het aantal plaatsingen door het arbeidsbureau in twee jaar tijd met twintig procent te verhogen. De regionale arbeidsbureaus dragen zorg voor de opleiding en begeleiding van potentiële werknemers, de groot handel moet hen vervolgens in dienst nemen. Daarbij zijn drie doelgroepen uitgekozen: langdurig werklozen, al lochtonen en jongeren. De groothandel is met ongeveer 35.000 ondernemingen en 400.000 werkne mers één van de grootste bedrijfstakken in ons land. In het gebied Oost-Utrecht gaat het om 1.603 bedrijven en 14.400 medewerkers. Met name in technisch- commerciële functies kampt de bran che met moeilijk te vervullen vacatures. De overeenkomst, waaronder gisteren de handtekeningen werden gezet, is een uniek initiatief van de groothandel en de arbeidsbureaus. plaats Soest adres DR. RUPERTLAAN woning 4-kamerappartement op de 2e etage met berging op de begane grond indeling eet-/zitkamer (32 m2), hal, moderne keuken, badkamer met ligbad en toilet, slaapkamer (3 x 2,5 m) zolder grote zolder met vaste trap, met ruime slaapkamer (4 x 3,5 m) en veel vaste kasten. Grote overloop met bergruimte algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud 4-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 189.000,- adres woning Soest GOUDVINK 3-kamer parterre-appartement met w' aangelegde ruime tuin, '«■""f"*-*. berging en cv indeling ruime woonkamer, moderne keuken, hal, toilet, 1 grote slaapkamer (ca. 5x4 m), 1 kleine slaapkamer (3x4 m), douchecel, inpandige berging en aparte buitenberging algemeen servicekosten bedragen f 70,- per maand. Dit appartement is in 1992 gebouwd en verkeert in uitstekende staat van onderhoud PARTERRE-APPARTEMENT MET RUIME TUIN Gevraagde koopsom f 229.000,- deerde aan het Utrechts Conservato rium en studeert thans nog aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Hi nam deel aan meestercursussen on der leiding van Harald Vogel aan de Norddeutsche Orgelakademie en gaf concerten in onder andere de Domkerk te Utrecht, de Ludgeri-Kirche te Nor den en het Musée des Augustins in Toulouse. Ook maakte hij opnamen voor zowel radio als tv. David is tevens actief als zanger en als begeleider van ensembles en solisten. Hij behaalde al verschillende prijzen, onder meer op het 5e Nationaal Concours van de Stichting Jong Muziektalent Nederland (1990) Het concert in de St. Joriskerk begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt f 7,50 (CJP en 65+ f6,-). Kinde ren tot 16 jaar: f 3,-. Pi plaats Soest adres KONINGINNELAAN ligging Soestdijk woning vrijstaand gemoderniseerd indeling ruime woonkamer voorzien keramische kookplaat, m.iir-iT koelkast, vrieskast, afzuigkap, elektrische oven), hal, toilet, luxe badkamer met ligbad en aparte douche en wasruimte verdieping 3 slaapkamers en toilet algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en heeft een karakteristieke uitstraling VRIJSTAAND GEMODERNISEERD WOONHUIS Gevraagde koopsom f 398.000,-

Soester Courant | 1994 | | pagina 5