artfóhoch Joop Wouters in de beeldentuin 'JCÜL TDÜR WELZIJN r Museum Flehite en het Mondriaanjaar Zomer bij Spullenhulp: volop meubels! Vü Nieuws van de bibliotheek Grote berenbeurs in Utrecht Loosdrecht Festival met o.a. DSC, Rita Reys en Gigantjes Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Dorpsplein Soesterberg krijgt extra voorzieningen tOA stichting openbare bibliotheek 'Na 10 WOENSDAG 27 JULI 1994~ SOESTER COURANT PAGINA 11 ÉKf Tentoonstelling tot eind september Zondag 31 juli, Mariaplaats Trois couleurs: Blanc Nieuw kringloopcentrum al bijna te klein Wim van lloorn RENOVATIE f NV0B EN Donderdag 28 t/m zaterdag 30 juli Inbraak Pijperpad Weer problemen met lift aan Haverweerd Portemonnee gepikt uit winkelwagentje Auto opengebroken Sigaretten en shag weg bij inbraak Inbraak overdag aan Sint Theresiastraat Soester Courant Gewijzigde openingstijden bibliotheek SPULLENHULP College honoreert inspraak Aanwinsten voor volwassenen Wat zou Soest een kunstzinnig dorp kunnen zijn met louter geluk kige inwoners, als in ieders tuin een beeld stond van de Utrechtse beeldhouwer Joop Wouters (54). Voorlopig is hij alleen kind-aan- huis in de beeldentuin De Haze laar aan de Bosstraat deze zomer. Buiten in het gras staan twee creaties van hem: "Dans" en "Liggende Fi guur". Wouters maakte aanvankelijk abstracte beeldhouwkunst, maar raakte daarop uitgekeken en hakt sinds 1982 alleen nog maar naakte, menselijke li chamen of fragmenten daarvan. Probeert u eens een knie, een voet, een pols of een rug te tekenen. Nog even iets anders is het om uit zandsteen, graniet, moezelkalk of marmer een kop, arm of schouder te boetseren met hamer en beitel. Wie beeldhouwt, voegt niets toe, maar haalt weg. Wat overblijft, ben je zelf: robuust, kwetsbaar, glad, gevoelig of raak. Vakkundig zijn ook zijn binnenbeelden in de Hazelaar-galerie: "Rendez- vous", "Het Gebaar/de Reis", de Wan deling" en "Ochtendstond". In zijn sculptures herkent hij zichzelf en al hak kend in de materie denkt hij steeds: hoe zit dit, hoe gaat dat? "Dan voel ik mij prettig en is kunst voor mij een leun stoel waarin ik me behaaglijk voel". Vorig jaar vierde hij met een grote over zichtstentoonstelling zijn 25-jarig beeldhouwer-zijn in Ane-Gramsber- gen (Overijssel). Dit jaar is hij te gast in Joop Wouters met een van zijn beel den bij "De Hazelaar". Foto: Goos van der Wilt. Soest. Wanneer u nog een vakantiedag over hebt, bezoek dan de Hazelaar, waar Joop Wouters tot 11 september expo seert samen met Peter H. van de Locht, Henk Maassen, Guido Messer, Jan Timmer en Lied Zwagerman. "Beelden in Soest '94" aan de Bosstraat is van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur open. Zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. J.V. Museum Flehite en het Mon- driaanhuis presenteert tot en met 4 september een tentoonstelling over de betekenis van de familie Mondriaan. Ook de vader en broer van Piet Mon driaan hebben immers hun sporen na gelaten in de geschiedenis. In Museum Flehite is tot en met 18 september de tentoonstelling "Mondriaan als aanste ker. Gebruik en misbruik van kunste naar" te zien, die een beeld geeft van de invloed van Mondriaan in de vormge ving van allerlei produkten. Omdat de.twee tentoonstelingen goed op elkaar aansluiten is er een speciaal combikaartje ontwikkeld. Voor een tientje heeft men toegang tot beide éx- posities. Maar dat is niet alles: men krijgt daarvoor in Museum Flehite de kleurige brochure met achtergrondin- formatié cadeau en in het Mondriaan- huis een kopje koffie met een ambach telijk Amersfoorts keesje. Het kaartje hoeft niet op één dag opgebruikt te wor den. Natuurlijk kan men ook gewoon één van de twee instellingen bezoeken en daar een apart kaartje voor kopen. Op beide adressen zijn tenslotte Mon- driaan-boeken, ansichtkaarten enz. te koop. Mondriaan als aansteker Een in Mondriaan-dessin getooide au to in de tuin van Museum Flehite wijst de weg naar een tentoonstelling over de invloed van Mondriaan op het gebied van hedendaagse mode, interieurs, ge bruiksartikelen en reclame. Er is een heel scala van voorwerpen bijeenge bracht waarvan het ontwerp de invloed van Mondriaans werkt toont. Deze va riëren van grootse mode- en meubel ontwerpen tot een nietige aansteker en grappig speelgoed. Eén van de hoogte punten vormen de 'Mondriaanjapon- nen' van Yves Saint Laurent uit de jaren zestig en de bekende stoel van Rob Eckhardt, die op het eerste gezicht een schilderij aan de wand is. Tenslotte zijn affiches en advertenties verzameld waarin Mondriaans werk wordt ge bruikt als achtergrond of waarin er op een ludieke manier mee is omgespron gen. Museum Flehite heeft hiervoor ge put uit de collectie-Overduin, diverse museale instellingen en een groot aantal bedrijven in binnen- en buitenland. Van de stroom Mondriaan-souvenirs die nu op de markt verschijnt is geen ge bruik gemaakt. "Mondriaan als aansteker. Gebruik en misbruik van een kunstenaar"2 j uli-18 september 1994.: Museum Flehite, Westsingel 50, Amersfoort, tel. 033- 61 99 87; geopend: dinsdag-vrijdag 10.00-17.00 uur; zaterdag-zondag 14.00-17.00 uur; maandag en feestda gen gesloten. Mondriaan senior Op de Kortegracht in Amersfoort staat het geboortehuis van Piet Mondriaan, waarin nu het Mondriaanhuis is geves tigd. Hier is een tentoonstelling te zien die een nieuwe kijk geeft op het milieu van de beroemde schilder. Hij kwam immers uit een bepaald artistieke fami lie. Het accent valt daarbij op zijn mar kante vader, Pieter Cornelis senior, over wie onlangs veel nieuwe informa tie bekend is geworden. De expositie bestaat uit drie onderde len: gezin, kerk en maatschappij. Piet Mondriaan leerde tekenen en schilde ren van zijn vader en van zijn oom Frits. Er zijn interessante voorbeelden te zien van werk van Piet waarin hij hen na volgde. Ook zijn persoonlijke voorwer pen verzameld, zoals het naaikistje van zijn moeder en correspondentie met zijn broers. Verder hangt er een pas ontdekte aquarel van het ouderlijk huis en zijn er zondagsschoolboekjes die Pieter sr. heeft geschreven. "Mondriaan Senior, een gedreven va der", tot 4 september 1994, Mon driaanhuis, Kortegracht 11. Amers foort, tel. 033-62 0180; geopend: dins dag-vrijdag 10.00-17.Q0 uur; zaterdag zondag 13.00-17.00 uur. Agenda Mondriaanhuis: 1 oktober: of ficiële opening Mondriaanhuis. 1 oktober-30 april: tentoonstelling "Mondriaan: de mens, zijn ideeën, het werk". Op zondag 31 juli organiseert Niesje Wolters van Bemmel samen met de Nederlandse Teddy-Beer Club in sociëteit "de Vereeni- ging", Mariaplaats 14 te Utrecht weer de jaarlijkse berenbeurs (50 deelnemers). Er zijn zeker duizend beren aanwezig, die in allerlei uit voeringen gemaakt zijn. Grote, kleine en dikke beren, meestal geïnspireerd door de oude beren van vroeger. Voor veel mensen is het ongelofelij k dat een beurs met louter teddyberen zóveel publiek trekt. Men dacht eerst dat de teddyberen een rage waren. Het tegen deel blijkt waar te zijn. Steeds meer be renmaaksters en -makers houden zich met beren bezig, de één maakt ze nog origineler dan de ander. Gelukkig voor deze ontwerpers worden de handge maakte teddyberen meer verzameld dan de oude beren van vroeger. Men maakt voor de verzamelaars dan ook kleine edities die speciaal ontworpen zijn voor bijzondere gelegenheden zo als bijv. de berenbeurs in Utrecht. Ve len hebben al in het buitenland, met na me in Engeland en Amerika, grote be kendheid gekregen, zoals o.a. Anne- marie van Gelder met haar Sunny Bears. Ook Annie van Vliet uit Utrecht werd afgelopen jaar benaderd door Amerikanen met het verzoek om beren voor hun bedrijf te maken. Wat zo'n beurs voor bezoekers naast de vele beren zo interessant maakt zijn de vele contacten met de maaksters (velen hebben hun favoriete ontwerpster) en het contact met de medeverzamelaars die bij een kop koffie elkaar hun aanko pen laten zien en daaruit voortvloeiend bij elkaar thuiskomen om eikaars col lectie te bewonderen, zoals bijv. de le vensechte teddyberen van Edith Lui- tink uit Amersfoort; haar beren zijn al bij veel verzamelaars vertegenwoor- digd. om te horen wat zoiets nu heden ten da ge waard is. Niesje Wolters van Bemmel organiseert samen met de Nederlandse Teddy- Beer Club deze berenbeurs op zondag 31 juli in sociëteit "de Vereeniging", Mariaplaats 14 te Utrecht. Geopend: 11.00-17.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 28 juli: "Trois Couleurs": Blanc is het tweede deel van de trilogie van Krzysztof Kies- lowski die werd geïnspireerd door de kleuren van de Franse vlag (bleu, blanc, rouge) die staan voor de idealen van de Revolutie: Liberté, Egalité, Fraternité (Vrijheid, Gelijkheid, Broederschap). De mooie Dominique krijgt van de Pa- rij se rechtbank haar zin: haar huwelijk met de wat sullige Pool Karol wordt ontbonden omdat het "blanc" (niet ge consumeerd) gebleven was. Binnen een dag is Karol overigens niet alleen zijn vrouw kwijt, maar ook zijn huis, zijn kapperszaak en zijn creditcard. Door een bevriende landgenoot laat hij zich in een enorme koffer terugsmokkelen naar Polen. Om daar meteen al te ont dekken dat er sinds zijn vertrek ten tijde van het communisme wel wat veran derd is: zijn koffer wordt meteen al ge stolen, met hem erin. Hij gaat zoals vroeger weer bij zijn broer in de kapsalon werken, maar zint op wraak ten opzichte van de penose-figu- ren die doen of de wereld van hun is, en ten opzichte van zijn ex-vrouw. Hij gaat slim te werk en weet binnen korte tijd veel geld te verdienen. Dan wordt het tijd om Dominique met gelijke munt te rug te betalen wat ze hem heeft aange daan. Hij weet hoe hij haar naar het hol van de leeuw moet lokken: met geld. Quitte Na het enigszins verheven "Blue" laat Kieslowski in "Blanc" zien dat hij ook uit het vaatje van de humor kan tappen. Degenen die het laatste deel (met de zelfde hoofdrolspeler) van de "Deka- loog", de serie over de Tien Geboden, hebben gezien (de aflevering over de postzegels), wisten dat natuurlijk al lang. Acteur Janusz Gajos is een van de grootste komische talenten van de Po len, die niet toevallig "Karol" heet in de film: het is een hommage aan Charles Chaplin (Karol=Charles), de schlemiel die uiteindelijk ook altijd iedereen te slim af was. De kleur wit is natuurlijk prachtig in de film verwerkt. Door een winterland schap bijvoorbeeld, maar vooral door de opwaaiende trouwjurk van Domini que, die we meermalen in flashback en slow motion krijgen te zien. Hoe Kieslowski het thema dat hij zich zelf opgeeft, zoals in dit geval "gelijk heid", in het verhaal weet te verwerken, geeft altijd heerlijk gelegenheid tot uit gebreid napeinzen of discussiëren. Hij ziet gelijkheid hier vooral als "quitte staan". En dat raakt weer aan wraak en vergelding. Maar of die wraak en dat quitte-staan nu werkelijk voldoening schenken, dat is nog maar de vraag. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; leden f 5,00.- Ook bij Spullenhulp, het Soester kringloopcentrum aan de Schans, gaat de zomer niet ongemerkt voorbij. Het mooie weer nodigt veel mensen uit een kijkje te ne men tussen de aangeboden twee dehands artikelen. Vlak voor de vakantie kan nét bij Spullenhulp het gewenste campingbedje, de koelbox, de reisgids of het klap stoeltje te koop zijn. Op het ogenblik zijn er veel meubels aanwezig: stoelen, tafels, complete eet- hoeken en slaapkamers. Kamerbewo ners kunnen voor de inrichting bij Spul lenhulp uitstekend terecht. Voor de prijs hoeft men het zeker niet te laten. Na drie maanden werken in het nieuwe pand aan de Schans 20 blijkt de mooie, I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW Ï„|1A11 ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL 02155 -15073 - FAX 02155 - 17496 Er is dit jaar weer een Loosdrecht Festival. Van 28 tot en met 30 juli zullen in de Swiugboei op de Oud Loosdrechtsedijk 212 weer optre dens zijn van onder andere The Dutch Swing College Band, Greetje Kauffeld, Pim Jacobs, Ri ta Reys en de Gigantjes. Zaterdag is er tevens een dixieland-bra- derie met loopbands op de Oud Loos drechtsedijk en in de Swingboei. Op vrijdag 29 juli zal the first lady of jazz Rita Reys optreden. Zij staat vijftig jaar aan de top en viert binnenkort haar ze ventigste verjaardag. Van dit nieuwe programma krijgen de toeschouwers in de Swingboei een voorproeve. Het trio Pim Jacobs zal haar uiteraard begelei den. Tevens zullen optreden Bernard Berkhout (klarinet) en Frits Landes- bergen op de vibrafoon met hun pro gramma "Swing and Sweet"... Natuurlijk is The Dutch Swing College Band ook weer tijdens het Loosdrecht Festival te zien en te horen. Deze band opent het Festival op donderdag 28 juli. Alle dertien jaar dat het Festival bestaat waren ze erbij. Als gastzangeres is dit jaar Greetje Kauffeld ook weer uitge nodigd. Het zal ongetwijfeld weer een swingend feest worden met een volle bak. De kaartverkoop is al gestart. Als afsluiting treden zaterdag 30 juli de Gigantjes op, samen met het Gooisch show- en dansorkest. Ook deze avond zal weer als vanouds worden. De prij zen van de kaarten zijn dit jaar verlaagd. De eerste twee avonden kosten f 20,- de Gigantjes f 15,-. Kaarten wordt o.a. verkocht bij alle VW-bespreekbureaus in het hele land. 1 V De teddyberen van mevr. M. v.d. Nieu- wenhuizen uit Bosch en Duin kan men niet aaien of meenemen als gezelschap. Zij maakt aquarellen met daarop ted dyberen afgebeeld. Zij schildert ze heel natuurgetrouw na en ze zijn een prach tige wandversiering bij de teddybeer- verzamelaar. Mevr. V.d. Nieuwenhui- zen aquarelleert de hele dag, het is een zeer boeiende demonstratie. Voor de "zelfdoeners" zijn er de meest mooie mohair berenstoffen verkrijg baar. De "huid" van de teddybeer, evenals het vullen van het lichaam, is zeer belangrijk voor de uitstraling. Men modelleert als het ware met de vulling, dat kan schapewol, acryl, wolafval, etc. zijn. Patronen, teddybeermagazines uit binnen- en buitenland, boeken, alles wat met teddyberen te maken heeft is aanwezig. Vriend Waarom zijn teddyberen zo geliefd de laatste jaren? Misschien wat heimwee naar de kinderjaren of het aaibare van een beer, want een beer is niet afstande lijk door zijn materiaal als een pop. We weten niet precies wat de teddybeer zo aantrekkelijk maakt maar één ding is zeker: hij is een leven lang je vriend en het is heel gewoon dat men z'n lieve- lingsbeer meeneemt naar Utrecht. De Berendokter is voor reparaties aan wezig en de taxateur voor de gratis taxa ties van oude beren. Altijd weer leuk Een onbekende dader heeft vorige week donderdag op klaarlichte dag in gebroken in een woning aan het Pijper pad. De buit bestond uit een videro- recorder met toebehoren, enkele vi deobanden en een aantal sieraden. De achterdeur was opengebroken, zoals de 38-jarige bewoonster vaststelde. Ze deed aangifte bij de politie. Vorige week woensdagavond waren er problemen met de (nieuwe) lift in het flatgebouw aan de Haverweerd. Twee mensen zaten enige tijd vast, tot de lift- monteur ze kwam verlossen. De lift is tijdelijk buiten gebruik gesteld. Tijdens het winkelen in een supermarkt aan de Smitsweg ontdekte een 74-jarige Soesterse plotseling dat haar porte monnee verdwenen was. Die zat in de tas die ze in haar winkelwagentje had gezet. In de portemonnee zaten een be drag van ca. 200 gulden en wat per soonlijke zaken. De vrouw deed aangif te bij de politie. Een 27-jarige Soester meldde de politie dat zijn auto in de nacht van zondag op maandag was opengebroken. Uit de wagen, die geparkeerd stond bij een flat aan de Varenstraat, bleken de radiocas setterecorder en een aantal cassette bandjes te zijn verdwenen. Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien om in te breken bij een benzinestation aan de Birkstraat. Hij brak de achterdeur open en forceer de de sigarettenautomaat, waarna hij ervandoor ging met een onbekende hoeveelheid sigaretten en shag. Na mens het bedrijf deed een 71-jarige Soester aangifte bij de politie. Een kleurentelevisie, een videorecor der, een cd-speler en een draadloze te lefoon vormden vorige week de buit van een inbreker, die zijn slag sloeg in een woning aan de Sint Theresiastraat. De bewoners waren op vakantie, dus hij kon overdag ongestoord zijn gang gaan. Hij moet het huis binnen zijn gekomen via een openslaand raam. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 De Openbare Bibliotheek Soest blijft ook in de vakantieperiode ge opend om boeken, CD's en andere materialen te lenen. Tijdens de pe riode 11 juli tot en met 19 augustus zijn er de volgende openingstijden. Centrale Bibliotheek, Albert Cuyplaan 202, tel. 15210. Donderdagmorgen: 10.00 tot 12.30 uur Maandag-, dinsdag-, woensdag-,en vrijdagmiddag: 14.30 tot 17.30 uur. Dinsdag-en vrijdagavond: 18.30 tot 21.00 uur. Openbare Bibliotheek Overhees, Willaertstraat 49, tel. 12468. Dinsdagmorgen: 10.00 tot 12.30 uur Woensdag- tot en met vrijdagmid dag: 14.00 tot 17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond: 18.30 tot 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg, Dorpsplein 17b, Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen: 10.00 tot 12.30 uur. Woensdag- en vrijdagmiddag: 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdagavond: 18.00 tot 20.00 uur. Tevens is de bibliotheek op boven genoemde uren bereikbaar voor in lichtingen en telefonische verlengin gen. Als extra service voor de leden wor den de boeken in de vakantietijd voor zes weken uitgeleend. grote vestiging nu al nauwelijks vol doende ruimte te bieden aan alle goe deren. De kringloopgedachte, waarbij het indammen van de afvalstroom door hergebruik van goederen centraal staat, wint de laatste jaren in brede lagen van de bevolking aan belangstelling. Kringloopcentrum Spullenhulp heeft als zodanig een maatschappelijke func tie. Zowel de aanbieder/verkoper als de koper van bruikbare tweedehands goederen dient hetzelfde doel. Spullenhulp sorteert en prijst de aange boden artikelen en biedt ze in de winkel te koop aan. Alle goederen moeten heel, schoon en verzorgd worden inge leverd; kleding opgevouwen in een doos of plastic zak. Voor de medewerkers - beroepskrach ten en een groot team van vrijwilligers - scheelt het veel tijd als de spullen zorg vuldig worden afgegeven. Bij twijfel of iets voor hergebruik in aanmerking komt, kan men de medewerkers van Spullenhulp benaderen. In de regel worden artikelen naar Spul lenhulp gebracht. Als dat onmogelijk is, kan er telefonisch een afspraak worden gemaakt (tel. 18730) om een en ander te laten ophalen. De ophaaldienst beoordeelt ter plaatse of de goederen Bij het kringloopcentrum aan de Schans is het aanbod ook in de zomer weken groot. verkoopbaar zijn en wel of niet worden meegenomen. Zo niet, dan kan de grof vuil-ophaaldienst van de gemeente ge beld worden. kringloopcentrum Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag: 13.00-17.00 uur; Zaterdag 09.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag t/m vrijdag: 13.00-18.00 uur; Zaterdag 09.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak (niet op maandag). Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week be sloten akkoord te gaan met de sug gestie om het Dorpsplein in Soes terberg extra voorzieningen mee te geven. Daarop was onlangs door insprekers aangedrongen in de commissie ROVW. In het herinrichtingsplan komen de kosten van straatmeubilair en openbare verlichting ten laste van het fonds stads en dorpsvernieuwing. De insprekers - o.a. het Oranjecomité Soesterberg - vroegen echter ook om een aantal voor zieningen die niet in dat fonds thuisho ren, maar waarmee bij de voorbereidin gen ook geen rekening was gehouden in het budget. Het College ondersteunt het verzoek van de insprekers "van harte" en wil de gevraagde voorzieningen nu betalen uit het fonds Sociale Vernieuwing. Het gaat om twee vlaggemasten met toebe horen (f 1000,-), een informatiekast (f 3000,-) en een aansluiting voor 380 volt (f 4500,-), in totaal dus een bedrag van f 8500. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Brown, Sandra: Claire's geheim. Na de moord op een televisie-evan gelist loopt de openbare aanklager een lange lijst van mogelijke vijan den na en komt onder meer terecht bij de oprichter van een sjiek linge- riebedrijf. Een romantische thriller. Cochran, Molly: Koning voor altijd. Een tienjarige Amerikaanse jongen vindt een beker met magische krach ten die hem naar Engeland en de tijd van koning Arthur brengt. Span nend geschreven verhaal. De Botton, Alain: Proeven van lief de. Tussen een architect en een grafisch 'ontwerpster die toevallig naast el kaar in het vliegtuig zitten komt het tot een relatie. Een virtuoos geschre ven, psychologische roman. Fowler, Christopher: Dakwereld. Boven Londen, op de daken van de stad, steekt zich "Dakwereld" uit, een macabere plek waar een strijd woedt tussen twee rivaliserende bendes. Fowler beschrijft met veel overtuigingsvermogen een bizarre wereld die blijft boeien. Gordon, Noah: Shaman. Levensgeschiedenis van een Ameri kaanse plattelandsarts en zijn dove zoon, die hem rond de tijd van de Amerikaanse Burgeroorlog zal op volgen. Vlotgeschreven, afwisselen de roman, waarin de sfeer van de VS in de periode van de'Burgeroorlog raak wordt opgeroepen. Roberts, Nora: Nachtmuziek. Een spannend, romantisch boek over een violiste die tot rust wil ko men in een plattelandsdorpje. Maar in de omgeving worden jonge vrou wen op een afschuwelijke manier vermoord. Steel, Danielle: Juwelen. Een zeer vermogend weduwe op leeftijd, die in haar kasteel in Mid den-Frankrijk wacht op de komst van haar (klein)kinderen, overziet haar rijke en gevarieerde leven vol ups en downs. Boeiend geschreven boek van de^e bekende schrijfster. Engelse romans Deaver, Jeffery Wilds: The lesson of her death. Na de dood van een studente wordt vooral het gezin van een politieman door de moordenaar onder druk ge zet. Plaidy, Jean: William's wife. Tijdens een ziekte, waarvan zij niet meer zal herstellen, kijkt Mary II Stuart, echtgenote van stadhouder Willem III van Oranje, terug op haar weinig gelukkige leven. Purcell, Deirdre: Falling fot a dan- cer. Een jonge Ierse vrouw met vier stief kinderen en drie eigen kinderen ont dekt dat aan haar huwelijk met een weduwnaar het een en ander ont breekt. Whitney, Phyllis A.: Star light. Wanneer een jonge weduwe naar North Carolina gaat om de dood van haar man te onderzoeken, stuit ze op geheimen in haar eigen familie. Spannend en goed geschreven ro mantisch verhaal. Informatieve boeken 627.31 Bosch, Marcelle: Ideeën voor baby- en kinderkamers. Praktische gids voor de aankleding, meubilering en stoffering van ka mers voor kleine kinderen. 603.1 Chabot, B.E.: Zelf beschikt. De psychiater Chabot legt in dit boekje verantwoording af van zijn ervaringen en overwegingen die hebben geleid tot het verschaffen van medicijnen waarmee een vrouw een einde maakte aan haar leven. 372.6 Miellet, Roger: Honderd jaar grootwinkelbedrijf in Nederland, Een fraaie, met vele foto's en afbeel dingen van advertenties, geschiede nis van een eeuw grootwinkel- en fi liaalbedrijf in Nederland. Alle be kende winkelketens komen erin voor, zoals Albert Heijn, Jamin, C&A etc. Gedurende de maanden juni, juli en augustus is de bibliotheek op za terdag gesloten.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11