Gouden Snaar's "ZOMER SALE" the ortcntal A® ACTUEELI American Circus steelt volgende week de show in Hilversum en omstreken Omstreden military op de Vlasakkers trekt 'slechts' 60.000 bezoekers specialiteiten restaurant Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Steenhoffstraat 13a-15 Soest - Telefoon 02155 -1 21 32 Kop-staart-botsing op Yan Weedestraat Fietster gewond op kruising Soest-zuid SOESTER COURANT Aanbieden minicontainers PAGINA 11 Van 12 t/m 17 augustus op terrein Expohal WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 Groot concours voor standwerkers in Spakenburg Vandalen slaan toe in tuinen 't Nut Belangstelling blijft ver achter bij verwachting In deze werken sjmen: Artsen zonder Grenzen, Memisa, Mensen in Nood, Nederlandse Rode Kruis, No»ib, Slichting Oecumenische Hulp, Stichting Vluchteling, Tearfund, Terre des Hommes, Unicef Nederland WKOCBRUGGE Rademakerstraat 2, Soesterberg. Tel. 03463-52181/51423. Fax 03463-54750. Blaupunkt "CCR-894" Sony CCD-TR2000 steady shot Hi-8 3599,- nu 2999,- Blaupunkt "CCR-824" Video-8, als beste getest, 10* zoom 2-lux1799,- nu 1599,- Blaupunkt "CR-8700H" Hi-8 camcorder, volautomatisch2699,- nu 2299,- Blaupunkt "CCR-650S" Super-VHS, compact, digitale effecten 3299,- nu 1999,- Blaupunkt "CCR-810" Video-8, HiFi-stereo, kleinste camera2299,- nu 1699,- Panasonic "NV-G3" VHS-C, kleurenzoeker, met videolamp2599,- nu 1799,- Panasonic "NV-G2" VHS-C als beste getest, datum tijdindicatie 2299,- nu 1499,- Sony "CCD-TR707" Hi-8, HiFi-stereo, superimpose 2899,- nu 2299,- Sony "CCD-TR350" Video-8, volautomatischnu 1699,- JVC "GR-SX9" Super-VHS, compact, cinema-mode2599,- nu 1799,- OCCASION CAMERA'S: CAMERA'S: JVC "GR-S707" Super-VHS, compact, semi-professioneel4995,- nu 1495,- Blaupunkt "CR-4600" VHS-compact, datum tijdindicatie nu 795,- Blaupunkt "CR-8010" Video-8, autofocus en auto-witbalansnu 695,- Klasse apparatuur, met volledige garantie. voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar stulisme ïlf inge- d groen den. De laken in dood en ideale :n eiwit- pot uit- i, die gif uit een >ed wor- jegeten. i voedsel het krij- ;esloten. zodanig worden >or geen gevormd oordoen ie, neem huisarts, gebeurt s bij het ondheid Biltho- ne voor- Alhoe- gevaren ïoet een ekte zo en. Elke van be en moet den op helpen: >oit mee ze ook t of ver- ït bij wa- meente. ran, ook emeente ;n op de gels hel- )ijaar en ;ren, zo- vogels iet voor- mgeving het ge- aatrege- ■den van Drie auto's waren maandagmiddag be trokken bij een kop-staart-botsing op het kruispunt Van Weedestraat/Stad- houderslaan. Het ongeval ontstond doordat de voorste auto, bestuurd door een 23-jarige Soester, moest afrem men. Dat werd wel tijdig opgemerkt door de even oude Soester die achter hem reed, maar niet door de bestuurder van de derde auto, een 25-jarige inwo ner van Huizen. Hij botste op zijn voor ganger, die daardoor ook tegen de voor hem rijdende auto aanreed. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. Een 23-jarige fietster uit Soest is maan dagmorgen licht gewond geraakt bij een aanrijding op het kruispunt Soester- bergsestraat/Ossendamweg. Ze kreeg geen voorrang van een 69-jarige auto mobilist uit Soest, die vanaf de Ossen- damweg de Soesterbergsestraat rechts af opreed. De fietster viel en liep schaaf wonden op aan haar been en arm. De auto kreeg een kapotte ruit. De afgelopen weken constateren medewerkers van de gemeentereini ging steeds vaker dat afval onjuist wordt aangeboden in minicontai ners. Biedt een inwoner van Soest zijn afval niet volgens de spelregels aan, dan is het onherroepelijk gevolg dat de container niet wordt leegge maakt en pas twee weken later (in dien wel correct aangeboden) wordt geleegd. Om u de nodige overlast die dit veroorzaakt te besparen volgen hieronder drie gouden regels. Het deksel van de groene en brui ne minicontainers moet altijd geslo ten zijn. Staat de container ook maar een beetje open, bijvoorbeeld omdat hij te vol is, dan kan de container niet geleegd worden. In de bruine GFT-containers mag nooit huisvuil worden gegooid. Het GFT-afval wordt dan onbruikbaar voor compostering. Plastic vuilnis zakken en papier verontreinigen het GFT-afval dermate dat, indien aan wezig, de container niet wordt leeg gemaakt. Een uitzondering hierop vormt krantepapier, waarin vlees- of visresten zijn verpakt ter voorko ming van maden gedurende de zo mermaanden. Er mag geen afval op het deksel worden aangeboden. Wanneer dit wel gebeurt blijven zowel container als het andere afval staan. Mocht men overigens meer afval hebben dan in de minicontainer past, dan kan men dit natuurlijk aan bieden op het afvalstoffenpark aan de Schans. Grofvuil kunt u ook laten ophalen na telefonische afspraak. Bel hiervoor de informatielijn van de gemeentereiniging: tel. 93666, be reikbaar maandag t/m vrijdag, 9.00-16.00 uur. Men kan hier ook met andere vragen m.b.t. het aanbie den van afval terecht. De military levert - hoe men er ook over mag denken - altijd wel een specta culair plaatje op. Drama, sensatie, homor èn feeërieke schoonheid - het is allemaal volop pre sent in het American Circus. De prijzen zijn als volgt. Loge: f 40,- (kinderen tot en met 12 jaar, cjp en 654- f 30,-); parket-midden: f 35,- (25,-); stalles: f 30,- (f 20,-); zij-parket: f 25,- (f 18,-); tweede rang: f 20,- (f 15,-) en derde rang: f 15,- (f 10,-). De circuste lefoon is: 035-853553. Daarnaast zijn bezoekers, buiten de voorstellingen om, ook hartelijk wel kom om tussen 10.00 en 18.00 uur een kijkje te nemen in de dierentuin of om tussen 10.00 en 12.00 uur de repetities in de grote tent bij te wonen. Ze betalen daarvoor f 5,- de kinderen f 3,50. Tij dens de matinees kan men dan letterlijk "achter de schermen" van het circus kij ken. "Komt dat zien, komt dat zien!" Als deze oude aansporing ergens van toepassing is, dan is het wel op het American Circus, het grootste tentcircus ter wereld, dat volgende week zijn tenten opslaat op het parkeerterrein van de Hilversum- se Expohal, op een steenworp van Soest. Van vrijdag 12 augustus tot en met woensdag 17 augustus wor den er duizenden en duizenden be langstellenden verwacht uit de he le regio, inclusief Soest. Een groter circus is niet eerder in Ne derland te zien geweest. Het American Circus telt maar liefst drie pistes, waarin het programma gelijktijdig wordt ge presenteerd. Het is momenteel bezig met zijn tweede Europese toernee, waarbij o.a. Alkmaar, Lelystad, Alme lo, Enschede, Deventer en Apeldoorn al zijn "aangedaan". Na Hilversum vol gen nog Tilburg en een aantal Belgische steden. Vorig jaar is o.a. Amsterdam al aan de beurt geweest. Het American Circus is een groot circus van meer dan internationale allure, dat door zijn omvang slechts in de grotere steden terecht kan. Vorig jaar was de toernee in de grote steden zo'n succes (ruim 700.000 bezoekers) dat Bene- lux-manager Fernand Banning alle mo gelijke moeite heeft gedaan om het cir cus dit jaar opnieuw naar Nederland te krijgen. Dat is gelukt. Het circusïs bij de tv-kijker misschien intussen ook be kend, doordat het vorig jaar oktober belangeloos meewerkte aan het tv-gala voor het Foster Parents Plan. Dat lever de de adoptie-organisatie toen maar liefst 35.000 nieuwe leden op. Nederland heeft nooit een groter circus gezien. De tent biedt ruimte aan 5000 toeschouwers. De tweeëneenhalf uur durende voorstelling wordt gedragen Ook dit jaar strijden ruim 25 standwer kers in het centrum van Spakenburg om de RABO-trofee. Dit standwerkers concours is een onderdeel van de Ne derlandse kampioenschappen en wordt gehouden op woensdag 17 augustus. Voor de bezoeker een aantrekkelijke dag, gezien de vele stunts en koopjes die de standwerkers in petto hebben. Er wordt gaan alles gedemonstreerd, dus of men nu komt voor een hand maaima- chine, een groentesnijder, een vloer mop, of de gezelligheid, men gaat niet met lege handen naar huis! Het concours begint om 14.00 uur op het Spuiplein in het centrum van Spa kenburg. Een officiële jury bepaalt de winnaar. De prijsuitreiking is om 21.00 uur. Tot 23.00 uur zijn er in het centrum gezellige terrasjes en muziek. Leden van de tuinbouwvereniging 't Nut aan de Jachthuislaan ontdekten in het weekeinde dat de tuinen bezoek hadden gekregen van vandalen. Er was een hek vernield en de waterleiding was hier en daar uit de grond getrokken. Bovendien bleken diverse netten en ruiten vernield te zijn. (dus groter, spectaculairder en indruk wekkender dan alles op dit gebied) is geschoeid. Uiteraard ontbreken de die- rennummers niet: olifanten, tijgers, zelfs een neushoorn, paarden en nog veel meer, maar ook acrobaten, clowns en tal van andere top-artiesten. De cen trale presentatie en de dressuur zijn in handen van "megaster" Flavio Togni (34), die in Amerika al de nodige triom fen heeft gevierd. Hij noemt zich geen dompteur, maar "dierenleraar", omdat hij uitgaat van het vertrouwen tussen mens en dier, zonder dwang, maar met eerbied, achting en respect. Onder zijn leiding zorgen met name de olifanten (samen 408 jaar oud) voor een ademloze show, o.a. op muziek van Star Wars, met een lichtvoetige ballet in een mysterieuze enscenering. Ook de diverse paardenummers zijn zonder meer adembenemend en dat geldt niet minder voor het optreden van de acro baten en de clowns, en bijvoorbeeld voor het staaltje Argentijnse motor kunst, waarbij twee motorrijder met een snelheid van 100 km/u tegen el kaar in binnen een stalen kogel van vier meter doorsnee rijden. De show wordt trouwens in Amerikaanse stijl geopend met een Grote Parade. Drama, sensatie en humor voor jong en oud Het programma kent verder tal van hoogtepunten vol drama, sensatie en humor, voor jong en oud. lp Hilversum worden in zes dagen elf voorstellingen gegeven. Na de première op vrijdag 12 augustus vinden er dagelijks (zaterdag tot en met woensdag) twee voorstellin gen plaats: de matinee om 15.00 uur en de avondshow om 20.00 uur. Bij de Hil- versumse VW en aan de circuskassa naast de Expohal zijn vanaf 10.00 uur elke dag kaartjes te koop voor prijzen die duidelijk maken dat ook dit grootste tentcircüs ter wereld het publiek het vel niet over de neus wil halen. De Indische olifanten spelen een hoofdrol in het fantastische circuspro gramma. door ca. 400 medewerkers en hun ge zinsleden, die met elkaar 18 nationali teiten vertegenwoordigen. "Eigenlijk is het een reizend dorp, dat neerstrijkt in de stad," aldus Fernand Banning. Transport door Soest Het "huisvesten" van zo'n gigantisch circus heeft al heel wat voeten in de aar de, maar het transport van in totaal 220 circuswagens is ook bepaald geen sine cure. Het circus arriveert op donderdag 11 augustus in Hilversum. Dat gebeurt op twee manieren. Naast de 60 trans portwagens met o.a. de dieren, die over de weg komen (allemaal getrokken door grote Amerikaanse trucks), komt de rest per trein: 48 wagons (in totaal zo'n 750 meter lengte), met daarop ge middeld twee circuswagens per wagon. Omdat de trein niet in de omroepstad gelost kan worden wordt daarvoor uit geweken naar Amersfoort, en vandaar gaat het geheel naar Hilversum. Dat gebeurt ongetwijfeld via de ge meente Soest, die op 11 augustus dan ook een spectaculair transport kan ver wachten. De in Amersfoort afgeladen wagens worden namelijk allemaal per tractor - waarvoor de medewerking van een aantal boeren uit de omgeving is ge vraagd - voortgetrokken. Omdat die niet harder dan 16 kilometer kunnen/ mogen rijden moet het geheel over de binnenwegen zijn weg naar Hilversum zoeken. In Hilversum wordt verwacht dat de intocht van de dieren veel men sen op de been zal brengen. De optocht van o.a. 14 olifanten door de straten moet een heel spektakel worden, en Fernand Banning verwacht duizenden mensen langs de route. Groter en indrukwekkender Het American Circus moet het natuur lijk niet alleen van z'n omvang hebben, maar ook van de kwaliteit van het pro gramma. Wat dat betreft staat het pu bliek een buitengewone show te wach ten, die geheel op Amerikaanse leest de regiopolitiekorpsen op grote schaal samenwerkten, en dat verliep zonder moeilijkheden. Van criminaliteit was - in tegenstelling tot de onderdelen van het evenement die zich in Den Haag - in Soesterberg nagenoeg geen sprake. Er werd alleen een gestolen camera gemeld. Een En gelsman werd van het terrein gezet toen hij voor een tientje ongestripte kaartjes kocht van bezoekers die de controle al waren gepasseerd. De dure kaartjes bleven geldig omdat de controlestrook niet afgescheurd was. Eén blikje fris Ook werden er enkele organisatorische onvolkomenheden gemeld. Eén team, dat belast was met de parkeerregeling, moest bijvoorbeeld de hele dag op één blikje frisdrank leven, waardoor uitdro ging dreigde. Volgens Stoker komen dergelijke zaken in de evaluatie voor het tweede onderdeel, komende zater dag, zeker nog ter sprake. In Soesterberg klinken inmiddels wel protesten tegen de toestemming die het College van B. en W. van Soest voor het De bezoekers van het hippische eve nement op de Vlasakkers genoten niet alleen van de wedstrijden, maar ook van het fraaie weer. Sommigen streken vol gens de politie wegens de hitte het vaan tje. ruiter-evenement heeft gegeven, waar het de zgn. Truckersdag van Sterren- berg - een ontspannend evenement voor de bewoners - verbood wegens de milieuverontreiniging. Volgens sommi gen is er op en rondom de Vlasakkers sprake van een aanmerkelijk ernstiger verontreiniging van het milieu. Slijtageslag De military zelf - de cross country, zoals hij ook wel wordt genoemd - werd door de hitte volgens kenners een werkelijke slijtageslag, zoals ook uit de tv-reporta- ges op te maken was. Uit kringen van de dierenbescherming was nogal wat ne gatief commentaar te vernemen, omdat de paarden het door de hitte extra moeilijk hadden. Het parcours was vol gens ingewijden op zichzelf niet al te zwaar, maar de temperatuur eiste zijn tol. Volgens de berichten waren er dan ook nogal wat uitvallers. Diverse military-coryfeeën - onder wie ook enkele gedoodverfde favorieten - haalden de finish niet. Van de Neder landse deelnemers - onder wie Mandy Stibbe, Astrid van Leeuwen, Hans Brugman, Alice Lozeman en Martin Lips - eindigde Adriaan Smeulders met Bastion als beste op de 27e plaats. De Nieuwzeelander Vaughan Jefferis met Bounce won de titel. Heel wat minder dan de aanvanke lijk verwachte 100.000 bezoekers kwamen afgelopen zaterdag een kijkje nemen bij de klassements proeven van de "military", het programma-onderdeel van de We- reldruiterspelen dat - net als vol gende week de vierspanraces - op de Vlasakkers wordt gehouden. Volgens de Soester politie waren het er hooguit 60.000, en dat scheelt een slok op de (verkeervei- ligheids)borrel. Volgens een woordvoerder van de poli tie was de hitte - "voor mens en dier" - een problematische factor. Diverse per sonen werden onwel door de hoge tem peratuur en moesten door een arts be handeld worden. Over het verloop van het evenement was de politie best te spreken. Problemen met de 15.000 au to's deden zich nauwelijks voor. Volgens adjudant Stoker van de Ko ninklijke Marechaussee in Soesterberg was ook positief over de gang van za ken, zo meldt onze correspondent in Soesterberg. Het was voor het eerst dat

Soester Courant | 1994 | | pagina 11