L UW En dit zijn de knallers van deze week: 748 059 199 C1000 Soester snackbareigenaar gedood bij steekpartij in centrum Utrecht Bestuurscrisis in vereniging Artishock Hotelproject gaat 'Royal Pare' heten 'MUIIIIIN Hollandse sperziebonen Huzaren salade 3 Actueel 5 Actueel 9 Soesterberg 11 Varia 'Survival-weekend' afgeblazen Muziek mag nu weer in 't Hartje Slavinken VAKANTIE BEZORGERS WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 72e JAARGANG NO. 49 Vermoedelijke dader is aangehouden Verontruste leden eisen maatregelen Problemen door onweer en wind Circus mag geen reclame maken met geluidswagen 'Scharensliep' is (te) veeleisend Gemeente krijgt slechts zes aanmeldingen Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Bouw op Natuurbadterrein begint 15 augustus GFT-afval in de zomer Raad van State schorst beschikking Soest C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Gevraagd Soester Courant Vast- van BRtUKELEN bv Revolutionaire facelift Redactie en administratie: Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13 Buiten Soest f 26, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 11.650 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest n Telefoon 02155-14152 Telefax 02155-24904 Postbank 126156 De 39-jarige snackbar-eigenaar Badjar Singh uit Soest is in de nacht van zaterdag op zondag om gekomen als gevolg van een steek partij in het centrum van Utrecht. De man raakte daarbij zeer ernstig gewond en overleed onderweg naar het Academisch Ziekenhuis. De vermoedelijke dader is inmid dels aangehouden. De steekpartij deed zich omstreeks één uur 's nachts voor, op of rondom de Bakkerbrug over de Oudegracht, in het uitgaanscentrum van Utrecht. Naast Singh, die in de zij werd gestoken en veel bloed verloor, werd ook een 31-ja rige Utrechter gewond door een steek in de hals. Hij werd naar het Diacones- senhuis gebracht, waar hij een spoed operatie onderging, en verkeert volgens de Utrechtse politie buiten levensge vaar. Op straat probeerden voorbijgangers, politiemensen en GGD-ers nog hem te reanimeren, maar dat had geen resul taat. Over de exacte toedracht en de achtergronden kon de politie ook gis termorgen nog geen mededelingen doen. Het onderzoek wordt voortgezet. Toen het drama plaatsvond was er vol gens de politie nog veel uitgaanspubliek op de been. In de omgeving van de Bak kerbrug zijn veel cafés en terrasjes. Het optreden van de politie en de hulpverle ning werd door het aanwezige publiek gehinderd. Volgens de politiewoord voerder was er sprake van een gigan tisch oploop, waarbij tientallen mensen zich om de slachtoffers verdrongen. Signalement Aan de drukte was het overigens ook te danken dat de politie een goed signale ment van de dader kreeg. Het gaat om een 30-jarige inwoner van Den Haag, De snackbar op het "pleintje" van de Zuidpromenade, waarvan de heer Singh eigenaar was, bleef maandag tot nader order gesloten. Foto: Goos van der Wilt evenals de beide slachtoffers van India se afkomst. De verdachte is inmiddels in zijn woonplaats aangehouden. Wat zijn motieven zijn geweest is niet be kend. In de Oudegracht hebben duikers nog gespeurd naar het moordwapen, omdat de dader dat volgens ooggetui gen in het water had gegooid. Het mes is nog niet teruggevonden. De heer Singh was eigenaar van de snackbar op het "pleintje" in het win kelcentrum Zuidpromenade in Soest- zuid. De zaak was maandag tot nader order gesloten. Volgens de mensen die hem enigszins kenden was Singh een sympathieke man, die echter niet erg op de voorgrond trad. Het rommelt binnen Artishock, de vereniging die zich inzet voor het culturele leven in Soest. Een groep van twaalf verontruste leden heeft zich met een waslijstje van ernstige klachten over het functioneren van bepaalde werkgroepen tot het be stuur gewend en aangedrongen op maatregelen. De klachten variëren van vernielingen en het achterwe ge laten van opruim- en schoon maakwerk tot overlast voor mede gebruikers van het gebouw, on zorgvuldig financieel beheer en klachten van ouders. Het bestuur wijst de verwijten van de hand. De groep verontrusten heeft inmiddels, in overleg met het bestuur, het initiatief genomen voor een buitengewone le denvergadering, die op vrijdag 26 au gustus zal plaatsvinden. De klachten - Veel inwoners zullen de verfrissende buien met gepast gejuich hebben be groet, maar politie en brandweer heb ben zondagavond het nodige te stellen gehad met de gevolgen van het onweer en de daarmee gepaard gaande wind stoten. Aan de Verlengde Talmalaan ging een boom neer, die het hek van een weiland vernielde. De eigenaar van de paarden in de wei werd gewaarschuwd dat de beesten op die manier konden ontsnappen. De brandweer rukte enige malen uit voor diverse vormen van wateroverlast, o.a. aan de Ferdinand Huycklaan, de Ossendamweg, de Soesterbergsestraat en de Van Beuningenlaan. die volgens de verontrusten "de toch al kwetsbare reputatie van Artishock niet bevorderen" - hebben volgens de ver ontrusten te maken met de manier waarop de verschillende werkgroepen binnen de vereniging naast elkaar func tioneren. Uit de rondzendbrief aan de ca. 240 le den van de vereniging, die vorige week werd verstuurd, blijkt dat de groep ver ontrusten onlangs bij voorzitter Ank v.d. Berg en secretaris Ineke Smit aan de bel heeft getrokken over diverse vor men van overlast en vandalisme. Be paalde activiteiten moeten volgens de verontrusten door het bestuur aan ban den worden gelegd, tot duidelijk is dat alle werkgroepen voldoen aan de "nor male eisen van opruimen, schoonma ken, een adequaat beheer van de kas en het voorkomen van overlast". Het bestuur krijgt het verwijt dat het veel te lankmoedig is geweest en de vraag wordt gesteld pf er nog wel sprake is van zorgvuldig bestuur. Een concreet genoemde steen des aanstoots is de voorgenomen verbouwing van de ex positiezaal, ten behoeve van een vol gens de groep "discutable" uitbreiding van de kastruimte. Het bestuur heeft de verwijten volgens de brief absoluut van de hand gewezen, omdat alle klachten onderzocht en be sproken waren. De aard van de kritiek wettigt ook volgens het bestuur het bij eenroepen van de ledenvergadering, het hoogste orgaan binnen de vereni ging. Daarin komt de kwestie op 26 au gustus aan de orde. Bestuursleden opgestapt Inmiddels hebben twee bestuursleden, Semmy Prinsen en Kitty Feiken (die ook deel uitmaken van de groep veront ruste leden), hun functies ter beschik king gesteld. Zij vonden dat ze binnen het bestuur te weinig begrip voor hun ongerustheid over de gang van zaken ondervonden en dat aan hun klachten geen serieuze aandacht werd besteed. Volgens de rondzendbrief aan de leden is de buitengewone ledenvergadering van 26 augustus mogelijk van grote be tekenis voor de toekomst van Artis hock. Daarom wordt een dringend be roep op de leden gedaan om aanwezig te zijn. Bewaking Honsbergen wordt voortgezet. Nieuwe bewoners van Anna Paulownahuis zijn oude bekenden in Soest. 'Kale' Beckeringhstraat kan met groenstrook opgefleurd worden. LACEVUURSCHE 6,. SOESTDUINEN SOESTEKBERe Z Soest veegt recreatief fietspadenplan geërgerd van tafel. Soesterbergse Dnmoulin- kazerne zet de deuren open voor de burger. "De Vierdaagse van Nijmegen? Dat kunnen deze twee voetjes makkelijk aan." Humanitarie hulp via vliegbasis Soesterberg. Omstreden military op de Vlasakkers trekt 'slechts' 60.000 bezoekers. Circus Royal, dat in de periode van 15 augustus tot 15 september voor stellingen geeft in Soest en Soester berg, mag van het College van B. en W. geen reclame maken met een ge luidswagen. Uit het oogpunt van het milieu is er, mits voldaan wordt aan enkele eisen, weliswaar geen be zwaar, maar Soest zegt nu eenmaal al jarenlang nee tegen geluidswagens, tenzij ze gebruikt worden om de be volking te waarschuwen voor drei gende rampen en ander onheil. Dat is het beleid. Soest meet overigens met twee ma ten, zo blijkt uit de ambtelijke notitie over dit heikele punt. Het beleid is begin dit jaar namelijk even "aange past" om enkele politieke partijen de gelegenheid te geven een geluidswa gen te gebruiken met het oog op de verkiezingen. Maar wat de Soester politiek zichzelf veroorlooft kan natuurlijk niet zo maar worden toegestaan aan een eenvoudig circus. Het beleid moet volgens het advies dan ook niet ver der worden bijgesteld, en zeker niet voor commerciële doeleinden. Quod licet Jovi, non licet bovi, zei den de oude Romeinen al. "Wat Ju- piter mag, mag een os nog niet..." En zo is het maar net. De politie kreeg vrijdagmiddag twee meldingen binnen over het dubieuze optreden van een scharenslijper, die voor zijn activiteiten na afloop meer geld eiste dan van tevoren was overeen gekomen. Een bewoonster van de Ir. Menkolaan gaf hem een schaar, met de afspraak dat hij die voor vijf gulden zou scherpen. Na afloop van het karwei eis te de "scharensliep" echter een bedrag van f 62,50. De vrouw weigerde dat te betalen en overhandigde de man slechts de overeengekomen vijf gulden. Ook een bewoonster van de Inspecteur Schreuderlaan meldde een soortgelijk voorval. Voor haar kostte het slijpen aanvankelijk een tientje, maar na af loop eiste de man een bedrag van maar liefst 110 gulden. Ook zij ging daar niet op in, waarop de scharensliep in woede ontstak, de schaar op de grond gooide en verdween. Volgens de politie is het raadzaam om waakzaam te zijn tegen het optreden van de man, van wie overigens geen sig nalement beschikbaar was. De organisatoren hebben besloten het survivalweekend voor de Soes ter jeugd van 14 t/m 17 jaar niet door te laten gaan. Het door de Hopman Masselmangroep samen met de gemeente opgezette evene ment, met avontuurlijke activitei ten, zoals abseilen, mountainbi- ken, kano- en vlotvaren, enz., was gepland op 12, 13 en 14 augustus in en om Soest. Reden voor het afblazen is dat het aaq- tal aanmeldingen beduidend lager is ge bleven dan het streefgetal van minimaal 50. Naar verluidt hebben zich slechts zes personen aangemeld. Niet duidelijk is wat hiervan precies de oorzaak is. Mogelijk is het tijdstip van aankondi ging te kort voor het begin van de schoolvakanties geweest. Burgemeester en Wethouders willen de oorzaak van de lage respons uitzoeken. Mede gezien de positieve reacties van alle kanten wil het College de mogelijk heid openhouden dat het initiatief in de toekomst opnieuw wordt opgepakt. Per slot van rekening ligt er thans een kant en klaar draaiboek op tafel en blijft het een waardevolle gedachte zo'n uitda gende activiteit voor de jeugd te organi seren, aldus B. en W. Het College heeft alle betrokken in stanties een brief van deze strekking ge stuurd, waarin zij hen tevens dankzeg gen voor hun inspanningen en mede werking. Die werd verleend door: de Hopman Masselmangroep, Dienst Ge bouwen en Terreinen van het Ministe rie van Defensie, Federatie MKB, afd. Soest, Stichting Welzijnswerk Soest, Radio Soest, Politie, Brandweer en de gemeentelijke afdelingen Sport, Groenbeheer en Voorlichting. De Palz Holding B.V. BOUWBEDRIJF NETJES AMSTELVEEN De nieuwe hotel/appartementen accommodatie op het terrein van het voormalige Soester Natuurbad krijgt de naam "Royal Pare Pro ject". Het omvat behalve het Royal Parc-hotel (85 kamers en suites) zo'n 96 hotelservice-appar tementen, een 9-holes golfcourse (72 par), een Guerlain-beautycen- trum, een binnen- en buitenzwem bad, tennisbanen en een vijf kilo meter lange wandelroute door na tuurgebied op eigen terrein. Zo staat het project aangekondigd in een persbericht, dat de Paltz Holding vorige week heeft verspreid. De bouw van het "Royal Pare" blijkt inmiddels al op 15 augustus van start te gaan. Vol gens hetzelfde persbericht zijn de voor zieningen op het gebied van "privacy, veiligheid en echte service" in de Royal Parc-appartementen uniek te noemen. De hotelreceptie zal op verzoek service verlenen aan de bewoners van de ap partementen, zoals telefoondiensten, postverzorging en ontvangst van bezoe kers. Elk appartement krijgt een directe telefoonaansluiting met de receptie. De bewoners kunnen voor sport en li chaamsverzorging gebruik maken van zeer luxueuze faciliteiten. "Een nieuwe vorm van exclusief wo nen, die bedoeld is voor mensen die wil len genieten van de leuke en luxe din gen van het leven," aldus de Paltz Hol ding. De realisering van het complex is in handen van Macobouw uit Amster dam, die ook de verkoop van de appar tementen verzorgt. De oplevering daar van wordt in oktober volgend jaar tege moet gezien. Communicatie De kwalificatie van het Royal Parc-ho tel wordt vier-sterren-top, dat wil zeg gen: "een vijf-sterren-produkt voör een vier-sterren-prijs. De 85 hotelkamers en suites worden voorzien van alle ei gentijdse snufjes en standaard uitge voerd met datacommunicatielijnen en fax-apparatuur. Er staan de bezoekers ook multifunctionele congres- en ver gaderfaciliteiten ter beschikking, met een totale capaciteit van 860 personen. In het omringende park komen 15 "priëlen" te staan, die allemaal voor zien zijn van moderne communicatie apparatuur, zodat men in het park ook kan confereren. Het Italiaanse a la carte-restaurant zal zich specialiseren in de Toscaanse keu ken, en omdat in de negentiger jaren bewust en gezond leven en een goede li chaamsverzorging steeds belangrijker wordt gevonden zal het gerenommeer de parfum- en cosmeticahuis Guerlain uit Parijs exclusief verbonden zijn aan het Royal Parc-hotel, zoals ook het ge val is met het landgoed De Klinze in De ingang van het voormalige Soester Natuurbad aan de Van Weerden Poel- manweg. Daarachter verrijst binnen kort het luxe hotelcomplex "Royal Foto: Goos van der Wilt Friesland, evenals Royal Pare eigen dom van G. Snijders (Mondial Beheer). "De kwaliteit en exclusieve behandel methode, dié uniek zijn in de wereld, sluiten aan bij de bedrijfsfilosofie van het Royal Pare Project," aldus het pers bericht. "In het natuurgebied zijn 3600 bomen aangeplant en wandelroutes aangelegd, die voeren langs unieke houtopstallen." Het hotel wordt naar verwachting op 1 september 1995 ge opend. Initiatiefnemer De plannen voor het Royal Pare Project zijn ontwikkeld door De Paltz Holding (Taphoorn). Dhr. G. Snijders, eigenaar van Mondial Beheer b.v., heeft deze holding onlangs overgnomen. De dage lijkse leiding van het project is in han den van directeur A.N. Weibel. Zowel Snijders als Weibel zijn bekend in de hotellerie. Mondial beheer b.v. ontwik kelt management-activiteiten voor der den en exploiteert eigen hotels, waar onder het'luxe landgoed De Klinze in het Friese Oudkerk. In het project is in totaal 60 miljoen geïnvesteerd, waar van 6 miljoen in het natuurgebied. In de zomer krijgt de gemeentelijke afdeling Reiniging nogal eens klach ten over maden in de bruine contai ners voor het groente-fruit- en tuin afval (GFT). Ook klagen mensen vaak over stank uit de container. Vaker ophaleri van GFT-afval is voor de afdeling Reiniging finan cieel niet haalbaar. Wel kan men, om overlast van maden en stank te voor komen, gebruik maken van de vol gende tip: Wikkel 's zomers tijdens warme perioden resten van vlees en vis in een oude krant, en doe die dan in de container - bruin of groen - die het eerst aan de beurt komt om ge leegd te worden. Informatie: tel. 93666. Café 't Hartje aan de Koninginne- laan 70 mag weer muziek draaien. Dat is mede het gevolg van de uit spraak van de Raad van State, die het verbod dat de gemeente eige naar Groeneveld had opgelegd een te zwaar middel vindt. Tegelijkertijd met de zitting van de Raad van State - waar wel de uitspraak bekend werd gemaakt, maar de motive ring nog enige tijd op zich laat wachten - had het gemeentebestuur de eigenaar van het café alsnog de hand toegesto ken door hem toestemming te geven de muziekinstallatie weer in gebruik te ne men, mits aan bepaalde technische voorwaarden voldaan zou worden. Groeneveld krijgt daarvoor nu tot ui terlijk 1 september de tijd, omdat het vakantietijd is. De eigenaar moet een erkend akoes tisch bureau inschakelen om een dim mer/begrenzer te monteren en af te stellen. De gemeente zal die dimmer verzegelen en vervolgens controle uit oefenen, onverlet de voorschriften van de geldende milieuvergunning, die Groeneveld onverkort zal moeten nale ven. Volgens het ambtelijk advies gaat het om voorschriften die onkundig gebruik en het mogelijk omzeilen van de gel dende geluidsnormen moeten voorko- 10 stuks a 100 gram 500 gram gegarneerd bak 600 gram voor de voor de maand augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 pagina Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013

Soester Courant | 1994 | | pagina 1