TWEE KUNNEN MEER DAN ÉÉN. V Veel (live) muziek op Gildefeest Programma Gildefeesten 1 VARIA r Nieuws van de gemeente Wilc Soest veegt van provim Soester Courant - Reclamekrant Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Wij 2 1 t/m 1: met v WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT Meningen van lezers Geluk heeft vele kanten PAGINA 4 WOENSDAG 3 AUGUï NVM HYPOTHEEKSHOtjj VOOR TWEE?; HYPOTHEEKIDEEEN VERDIENERS. DE NVM HYPOTHEEKSHOR Schoeman Makelaars Deelen Makelaars Gemeente verstrekt bijdrage bij pad-verlichting 'Reiniging' geeft advies over wespen-overlast Soester Courant DIERENPARK De beer is los in het berenbos. Een jaar lang goedkoop genieten kan ook! Inbreker slaat toe via 3-hoog balkon Inbraak in woning Van Beuningenlaai Gemeente gaat Al Met veel genoegen heb ik het Rondje Soest van Arie Wandelaar in de Soester Courant van 27 juli gelezen. Mijns in ziens belicht hij een vraagstuk zeer ge nuanceerd van verschillende kanten. Hopelijk is mijn bijdrage in dit stukje even genuanceerd, zodat de komende tijden voor Soest veel bijzondere evene menten te zien zullen zijn. Allereerst feliciteer ik Soest met haar kinderboerderij, die dit jaar 25 jaar be staat. Onze bewogen geschiedenis heeft er toe geleid dat Soest over een kinder boerderij beschikt, die landelijk gezien haars gelijke niet kent. 'De Vrije Teu gel' is uitgegroeid tot een fantastische plek voor duizenden kinderen en vol wassenen. Wie de berichten over onze instelling volgt weet dat er gigantisch veel werk verzet wordt en dat er ge streefd wordt naar originaliteit. Onze kinderprogramma's slaan aan op een wijze die menige commerciële exploi tant zou doen likkebaarden van genoe gen. Het vele werk wordt grotendeels ge daan door vrijwilligers, stagiaires en en kele beroepskrachten. De goede sfeer maakt veel mogelijk en schenkt daad kracht. Ruim van te voren hadden wij aange kondigd in 1994 eens goed uit te pak ken. Een programma dat klinkt als een klok, naast het vele 'normale' gebeuren. Zo konden wij dit jaar Hans van Mierlo de boomplantdag op 23 maart laten openen. Zo trad op 8 juni Rob de Nijs op met de bedoeling geld in het laatje te brengen voor een draaimolen voor gehandicap ten. Zo boden wij de bevolking van Soest op 15 juli een inderdaad knetterend thea terfestival aan. Veel geregel, veel extra uren om alles tot in de puntjes voor el kaar te hebben. Dat was ook allemaal dik in orde, maar waar was de Soester bevolking? Het concert van Rob de Nijs kostte geld in plaats van dat het geld opleverde. Men sen geloofden gewoon niet dat hij naar de kinderboerderij zou komen, bleek achteraf. Volgens Ben van Oz, direk- teur van het grootste voorverkoopadres te Utrecht, hadden de kaartjes f 35,- moeten kosten i.p.v. f 15,-, dan waren de mensen wel gekomen. Rob de Nijs voor f 15,- kan blijkbaar niet, terwijl zijn medewerkers na afloop vertelden dat dit het beste concert van het afgelopen seizoen van hem was. Resultaat voor ons: kosten, klachten over geluidsover last, maar wel de afspraak dat hij in 1995 op 22 juni terugkomt. Dan Picto Facto. Een wereldgroep. De mensen die de voorstelling gezien heb ben kunnen dit beamen. Weer slechts een beperkt aantal mensen dat komt ge nieten. Weer veel klachten en anonie me scheldende mensen aan de lijn. Weer kosten en een gevoel: "Waar doe je het voor?" Voor ons is dat duidelijk. Wij doen dit soort extra grote dingen voor de bevol king van Soest, die er blijkbaar aan moet wennen dat haar kinderboerderij erg aktief is en in staat is om kwalitatief goede programma's te brengen. Wij gaan hier ook mee door, maar dan wel heel graag in goede harmonie met de mensen van Soest waar wij dit voor doen. Dit betekent dat wij onze nalatig heid betreffende voldoende publiciteit (hoewel: 50 affiches rondgebracht; veel persberichten; een geluidswagen door het dorp op die bewuste avond; een brief in de buurt huis-aan-huis ver spreid met de aankondiging van zowel het concert van De Nijs alsmede het theaterfestival) kritisch zullen bekijken. Of de kinderboerderij een goede plek is voor dit soort festiviteiten? Ja! Het is een prachtige plek geworden waar wij veel bezoekers kunnen ontvangen en waar volop ruimte is voor mooie mani festaties. De mensen die getuige ge weest zijn van beide gebeurtenissen, waren vol lof over zowel de organisatie als de kwaliteit van het gebodene. Onze uitnodiging aan de bevolking van Soest is dan ook: kom mee genieten en waardeer dat er enkele malen per jaar iets bijzonders aangeboden wordt. Sommige scheldtelefoontjes doen nog pijn, maar worden weggemasseerd door de vele positieve reakties die we mochten ontvangen. We zullen wat programmering betreft zeker rekening houden met het volume van de optre dens. Elkaar de hand reiken geeft meer mogelijkheden om geluk te ontmoeten. In 1995 zijn de volgende spektakels gepland: Op vrijdag 5 mei vieren wij 50 jaar be vrijdingsdag met: Beatrix Drum Bugle corps; Henny Huisman met tweemaal pre sentatie kinderplaybackshow; Hakim met zijn nieuwste voorstel ling; de kermisgroep van kindertheater El leboog uit Amsterdam; en dan nog eventjes 40 doe-aktivitei- ten. Op donderdag 22 juni is Rob de Nijs te rug en samen hopen we op een volle bak met een schitterend concert. Voor deze gebeurtenissen ben ik ver antwoordelijk. Die verantwoordelijk heid draag ik met plezier en deel deze met veel medewerkers. Soest mag zich verheugen op een prachtige kinder boerderij waar veel gebeurt. Ik weer dat geluk vele kanten heeft. On geluk ontstaat als mensen niet bereid zijn naar elkaar te luisteren. Mensen die klachten hebben over onze daden zijn van harte welkom om onder het genot van een kopje koffie hun bezwaren te uiten. Zo kunnen we samen verder groeien. Scheldtelefoontjes worden niet meer beantwoord, want dat doet pijn, Kom praten, helpen, kijken, luisteren, maar maak niet het werk van vele men sen kapot door kwaad te spreken. Met vriendelijke groet, Leo van den Berg, direkteur k.b. 'De Vrije Teugel' Maandag 22 augustus: 18.00 uur Rekreatieve Fietstocht door en rond Soest geor ganiseerd door Tempo Toer Soest. Dinsdag 23 augustus: 18.00 uur Avondwandeling geor ganiseerd door Wandel comité Jacob van Gaes- beek; 19.00 uur Behendigheidswedstrijd met landbouwtractoren. Woensdag 24 augustus: 19.00 uur Gildeloop georganiseerd door AV Pijnenburg. Donderdag 25 augustus: 20.15 uur Theaterconcert met Vo- lendams Belcanto Koor. Vrijdag 26 augustus: 18.00 uur Afhalen Schutterskoning Peter Kuyer vanaf Lange Brinkweg 109; 19.30 uur Eucharistieviering en feestavond voor gildele- den en gildevrienden. Zaterdag 27 augustus: 08.00 uur Toertochten Tempo; 10.00 uur Volkspaardenfeest met rond 15.00 uur Boeren bruiloft m.m.v. Soester Boerendansgroep; 11.30 uur Opening activiteitendag voor Soester gemeen schap door burgemeester J. de Widt; 11.30 uur Kinderkermis; 12.00 uur Volksspelen; 12.00 uur Beklimmen toren Oude Kerk; 13.30 uur Kampioen- en Prijs schieten; De festiviteiten vinden plaats (indien niet anders aangegeven) op het gildeter- rein "De Blaak" aan de Ferdinand Huycklaan te Soest. 14.00 uur Oud-Koningen Kampen; 20.30 uur Feest-/Dansavond met Mercedes en optredens van Gordon en Corry Konings. Zondag 28 augustus: 09.30 uur Plechtige Eucharistievie ring met Gilde-eer in Pe trus en Pauluskerk; 12.00 uur Zondagmorgenconcert Eemlander Blaaskapel; 13.00 uur Koningschieten en Kin derkermis; 13.00 uur Beklimmen toren Oude Kerk; 13.30 uur Kampioenschieten en Prijsschieten; 13.30 uur Optreden tamboer-, hoorn blazer en vendelkorps; 19.30 uur Afhalen nieuwe schut terskoning; 20.30 uur Huldiging nieuwe schut terskoning, uitreikingprij- zen schietwedstrijden, aansluitend Koningsbal m.m.v. Bob East Show Band. Maandag 29 augustus: 14.00 uur Ouderencontactmiddag met als thema 'Toppers van Toen' georganiseerd door de gezamenlijke ou derenbonden ANBO, KBO/St. Jozef en PCOB in Soest/Soesterberg; 20.00 uur Veronica Drive-in Show. De festiviteiten vinden plaats (indien niet anders aangegeven) op het gil- deterrein 'De Blaak' aan de Ferdinand Huycklaan te Soest. Je bent jong. Je bent al een poosje met zijn tweeën. Je wilt wel eens wat anders dan dat huurhuis. Een betere plek om te wonen. Een eigen huis! Dat kan. Tweeverdieners krijgen tegenwoordig alle ruimte voor het kopen van een huis. Wat gaat dat per maand kosten? Loop eens vrijblijvend binnen bij de NVM Hypotheekshop. Ze hebben daar allerlei slimme hypotheekideeën voor tweeverdieners. En men heeft bovendien ook verstand van de huizenmarkt. Dat is mooi meegenomen. BON voor tweeverdieners. Ik wil graag eerst vrijblijvend informatie ontvangen over hypotheken en de NVM Hypotheekshop. Naam Adres Postcode Woonplaats Deze bon invullen en opsturen aan: OOK VERSTAND VAN HET PAND. NVM I HYPOTHEEK SHOP M Middelwijkstraat 54 3764 CH Soest Tel. 13539 Gallenkamp Pelsweg 1 1 3768 HT Soest Tel. 15360 ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★-Ar* Zoals inmiddels gewend is in het jaarlijkse programma van de Gil defeesten veel muzikaal entertain ment opgenomen. Bij feest hoort muzikaal vermaak. Voor ieder is er wat wils in het programma te vinden. Donderdagavond 25 augustus: Theatershow met Volendams Belcanto Koor De eigenlijke gildefeesten worden ge opend met een theatershow op donder dagavond. Na veel landelijk bekende namen als Marco Bakker en Willy Ca- ron dit jaar het Volemdams Belcanto Koor. Dit koor is een van de vele die Volendam rijk is en bestaat uit zo'n zes tig zangers en zangeressen, die een deel van hun uitgebreide repertoire ten ge hore zullen brengen. Van opera tot mu sical en van Nederlandstalig tot echte Weense muziek. Een avondje muzikaal entertainment, speciaal voor degenen die van wat klassiekere muziek houden. Zaterdagavond 27 augustus: Feest-/dansavond met Mercedes, Corry Konings en Gordon (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Conrant) Bouwvergunningen Gevraagd: Beckeringhstraat 26: plaatsen van een berging; Burg. Grothestraat: bouwen van een winkelpand met 4 bovenwoningen; Dorresteinweg 10: bouwen van een garage met kelder; Kerkpad N.Z. 33: plaatsen van een serre; Lange Brinkweg 52: uitbreiden van een woonhuis; Middel wijkstraat 27: bouwen van een carport; Oranjelaan 24: wijzigen van de voor- en zijgevel; P.C. Hooftlaan 25: plaatsen van een blokhut; Sparrenlaan: verbouwen en uitbrei den van een woning: Van Goyenlaan 1: bouwen van een kasje annex schuur; Veldm. Montgomeryweg 1: aan brengen van geluidwerende voorzie ningen. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, afdeling ROB. Verleend: Aagje Dekenlaan 20: uitbreiden van een woonhuis; Aagje Dekenlaan 41: uitbreiden van een woonhuis; Apollo 70: plaatsen van een blokhut; Beukenlaan 25: uitbreiden van een woonhuis; Den Blieklaan 55: plaatsen van een dakkapel; Hommel 1: uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een gara ge; Klaarwaterweg 46: bouwen van een garage met berging; Molenstraat 132: uitbreiden en ver bouwen van een woonhuis; Molenstraat 109: bouwen van een Tamboerijn 2: veranderen van een gevel. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. De stukken zijn in te zien bij de afdeling ROB. Wet milieubeheer Aanvraag en ontwerp-beschikkingen B. en W. willen vergunning verlenen aan: Randstad Branch, Randstone Ltd, voor kantoren en een controle-labora torium op/in het perceel Eikenlaan 65 te Soest. De stukken liggen ter inzage tot 31 au gustus in het gemeentehuis, kamer 2.31, en in de bibliotheek Albert Cuyp- laan. Gemotiveerde schriftelijke be denkingen kan men inbrengen bij het gemeentebestuur, of mondeling op een openbare zitting (op afspraak). Inlich tingen: afdeling Milieubeheer, tel. 93593. Beschikking: B. en W. hebben vergunning verleend aan: Redexim BV, voor een uitbreiding van een handelsmaatschappij en een bedrijfshal voor ontwikkeling en pro- duktie van landbouwmachines, op/in Jiet perceel Batenburgweg 1 te Soester- berg. De stukken liggen ter inzage tot 14 sep tember in het gemeentehuis, kamer 2.31; in de bibliotheek Albert Cuyp- laan, en in de dependance Soesterberg.- Beroepschriften richten aan de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Inlichtingen: afdeling Milieubeheer, tel. 93593. Geen avondopenstelling Vanwege de vakanties is er in de maand augustus geen avondopenstelling van het gemeentehuis op de wekelijkse koopavond. Vanaf vrijdag 2 september kan men 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur weer terecht bij de afd. huisvesting, burger zaken en het Informatiecentrum. Kapvergunningen Gevraagd: Prof. Lorentzlaan 99: 3 berken, 1 holl. eik, 1 am. eik. Verleend: Vosseveldlaan 20: 2 sparren; Emmalaan 6a: 1 conifeer; Apollo 143: 1 berk, 1 den, 1 boom; Middelwijkstraat 64: 1 berk; Julianalaan 80: 1 lijsterbes; Geweigerd: 2 Plasweg 69: 1 beuk. Bezwaren binnen 4 weken bij Groenbe- heer, tel. 93709. Bouwzaken B. en W. willen vergunning verlenen voor: 1plaatsen van een berging, Becke ringhstraat 26, (artikel 18a WRO); 2: uitbreiden van een woonhuis, Dor resteinweg 2, (artikel 19 WRO); 3: bouwen van een stalling-bergruim te, Koninginnelaan 129, (artikel 19 WRO en artikel 50 lid 5 Woningwet); 4: plaatsen van een blokhut, P.C. Hooftlaan, (artikel 18a WRO); 5geheel vernieuwen van een garage/ berging, Wilhelminalaan 4, (artikel 19 WRO en artikel 50 lid 5 Woningwet). Bezwaren voor 17 augustus bij B. en W. De stukken zijn in te zien bij de afdeling ROB. OZB 1994 De aanslagen onroerende-zaakbelas- ting 1994 die in april j.1. werden opge legd moesten uiterlijk op 31 juli 1994 zijn voldaan. Wie nog niet voor betaling heeft zorggedragen wordt er op gewe zen dat binnenkort de aanmaningen worden verzonden. Om de aan een aanmaning verbonden kosten (minimaal f 10,-) te voorkomen wordt men verzocht een dezer dagen het verschuldigde bedrag over te maken met behulp van de met de aanslag mee gezonden acceptgirokaart. Bij te late betaling zullen de aanmaningskosten onherroepelijk worden doorberekend. De Bob East Showband "A Corry Konings Op zaterdagavond wordt weer een feest-/dansavond georganiseerd. Dit is een van de avonden die massaal publiek trekt, vandaar dat er een speciale voor verkoop op zaterdagmiddag wordt ge houden van 16.00 tot 17.00 uur. Naast een goede band, de Brabantse formatie Mercedes, zullen twee bekende Neder landse artiesten een optreden verzor gen. Aan het begin van de avond is dit de uit Amsterdam afkomstige Gordon en in de tweede helft van de avond zal Corry Konings een deel van haar be kende nummers zingen. Corry heeft ook in 1986 een optreden op de zater dagavond verzorgd, dat toen een groot succes werd. Zondagmiddag 28 augustus: Zondagmorgenconcert Eemlander Blaaskapel Op zondag 28 augustus a.s. zal vanaf 12.00 uur de feesttent gevuld worden met de klanken van de bekende Soester Eemlander Blaaskapel. Voor wat be treft de muziek van de Eemlander Blaaskapel kunt u alle kanten op van Egerlander tot Dixieland en van Big Band tot karnavalsmuziek. Op zondag middag zullen zij een selectie van hun repertoire brengen. Zondagavond 28 augustus: Koningsbal met Bob East Show Band Nadat de Koning is gehuldigd en de prijzen van de schietwedstrijden zijn uitgereikt zal het Koningsbal een aan vang nemen. Dit jaar wordt de muziek weer vertolkt door de Bob East Show Band, een van de beste zo niet de beste Showband die Nederland rijk is. Naast muzikaal entertainment weten de leden van de band ook veel show te brengen. Het moet een ouderwetse feestavond worden waarbij veel gedanst moet kun nen worden. Maandagavond 29 augustus: Veronica Drive In Show De gildefeesten worden afgesloten met een feestavond voör de jeugd. De Vero nica Drive In Show zal de laatste hits ten gehore brengen. De verschillende pla ten worden aan elkaar gepraat door be kende Veronica disc-jockeys. Ook voor de ouderen Binnen het totaal aan activiteiten onder de noemer Gildefeesten zorgen dit jaar de ouderenbonden in Soest en Soester- berg voor een ouderencontactmiddag. De hoofdmoot van deze middag is en tertainment met natuurlijk ook muzika le hoogtepunten, waarvoor Annie de Reuver en Frans Vrolijk en de Valenti- na's zullen zorgen. Ook de Eemlander Blaaskapel zal dit jaar niet ontbreken. Het zaterdag- en zondagprogramma is gevuld met vele buitenactiviteiten. Ge durende het grootste deel van de dag zal in de feesttent de muziek via de luid sprekers de sfeer mede bepalen. Ver antwoordelijk voor de keuze van de De Eemlander Blaaskapel muziek is discjockey Henk Schouten. Hij weet een veelheid aan veelal Neder landstalige hits te kiezen, die zonder schroom (kunnen) worden meegezon gen. Gordon De sociale veiligheid kan o.a. worden bevorderd door verlichting van achter paden e.d. De kans op inbraak, vanda lisme of geweld wordt daarmee ver kleind. Onder bepaalde voorwaarden verstrekt de gemeente aan bewoners die hun ach terpad met een energiezuinige lamp verlichten een eenmalige bijdrage van maximaal 150 gulden. De belangrijkste voorwaarde is dat de bewoners de stroomkosten en de afschrijving voor hun rekening nemen. Bij schade aan de verlichting dient aangifte bij de ge meente en de politie te worden gedaan. Aanvragen: schriftelijk of telefonisch bij het Bureau Bestuurlijke Preventie, t.a.v. dhr. R. Sen, Raadhuisplein 1, tel. 93705. Tijdens perioden - zoals nu - dat de zo mer hoogtij viert, neemt de overlast van wespen toe. Wie een wespennest in zijn omgeving ontdekt en niet weet wat hij moet doen, kan advies vragen bij de af deling Reiniging van de gemeente, tel. 93754 (vragen naar dhr. Roest). voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 óweMs Grebbeweg 109 Postbus 9 3910 AA Rhenen Beren bos... De nieuwste belevenis van Ouwehands Dierenpark is het Berenbos. Een heuse semi-wildernis van maar liefst 20.000 vier kante meter groot waar bruine beren, die overal in de wereld in hun bestaan bedreigd worden, een veilig heenkomen vinden. Naast de bruine beer woont er ook een roedel wolven in het Berenbos. Net als in de vrije natuur. Op een unieke wijze kan het publiek kennis maken met onze beren en wolven, zonder dat de dieren belemmerd worden in hun bewegingsvrijheid. Een tip: wilt u de beren en de wolven goed bekijken, vergeet dan vooral niet een verrekijker mee te nemen! Kleine ijsbeertjes... Ouwehand ontfermt zich niet alleen over bruine beren; ook een piepjong ijsbeertje, genaamd Huggies Bear, heeft bij ons onderdak gevonden. De start van Huggies leven lijkt op een verhaaltje uit een prentenboek. Het diertje raakte voor de kust van Siberie, in een hevige storm, haar moeder kwijt. De schots waarop moeder en kind zich bevonden brak doormidden en de twee dreven steeds verder uit elkaar. Een onderzoeksteam wist Huggies te redden, en schakelde Ouwehands Dierenpark in om het ijsbeertje op te vangen. Ouwehands Dierenpark Grebbeweg 109 Rhenen Het hele jaar geopend van 09.00- 18.00 uur (in de periode 1 oktober t/m 31 maart tot 17.00 uur) Prijzen Individueel bezoek 19,00 Kinderen tot 3 jaarGratis 65+ en kinderen van 3 tot 9 jaar 16,50 Neem een jaarabonnement d 42,50 p.p., max. 170,00 per gezin. Vraag naar de speciale folder, telefoon 08376-19110 Natuurlijk kunt u ook onderduiken in het aquarium, lachen met de chimpansees en uw ogen uitkijken bij de zeeleeuwen- en olifantenshow. Alle dieren heten u van harte welkom! I Gediplomeerc Zuidproi Tel. 021! De bewoners van een flat aan de Srr weg stelden vorige week tot hun vei stering vast dat een inbreker zich via balkon (drie hoog) toegang tot hun ning had verschaft. Daar bleek in geval een raam open te staan dat eei beslist gesloten was geweest en aar voordeur was niets verdachts te zie Wel ligt het voor de hand dat de da langs die weg de flat weer heeft ve ten, want hij nam een forse hoeveel! goederen weg: een draagbare telev met afstandbediening, een videocai ra met toebehoren, een foto/film filmlampen, enkele gouden ringen andere sieraden, een paspoort en rijbewijs. Bovendien worden twee p temonnees vermist, de ene met een bekende hoeveelheid buitenlands g de andere met ca. 250 gulden. I 44-jarige Soester deed aangifte bij politie. Een onbekende dader heeft in weekeinde kans gezien een woning de Van Beuningenlaan binnen te d gen. Hij forceerde daartoe een praam. De buit bestond o.a. uit een gouden klok en enkele sieraden. In nauwelijks bedekte teri heeft het Soester gemeentebesl het bureau Recreatie en Toerii van de provincie Utrecht te 1 staan gegeven dat het zijn tijd ter kan besteden dan met het denken van (alweer) een fiet? denplan. Na de "utilitaire fiet« den" heeft het bureau onlangs plan opgesteld voor de aanleg "recreatieve fietspaden" en wordt Soest allemaal een beetj veel van het goede. B. en W. van Soest hebben het pre ciale bureau dan ook geërgerd later ten dat ze "verwonderd" zijn ovei nieuwe plan. Het onderscheid tu utilitaire en recreatieve fietspaden Soest theoretisch en gekunsteld, betwijfelen of de tijd en energie voo scheiden plannen juist besteed is. komt ons nuttiger voor integrale p nen te ontwikkelen en tijd te besti aan de coördinatie, zodat de voorgi men netwerken van fietspaden tot s komen en van de juiste faciliteiten i den voorzien," klinkt het pissig ii brief. Het provinciale bureau krijgt in de de envelop een kaartje meegestu waarop de verschillende bestai fietsverbindingen zijn aangege Omdat geconstateerd werd dat hel reau de gemeente Soest over vier schillende kaarten had verdeeld 1 y. i

Soester Courant | 1994 | | pagina 4