Voetballen ierspanmarathon op de Vlasakkers is oed voor 100.000 bezoekers Zeeuwse tennisjeugd een week te gast Stam levert acht Renault's Twingo aan eerste damesteam Stam-SoVoCo HA- cht Vat kan toch! Nieuw seizoen Aqua Indoor aqua-jogging in Gemeente verbiedt S.O. Soest chemische grasgroeiremmer ISOESTERBERGI ^^[WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1994 nntcto hippische happening boeiend kijkspel ies PAGINA 11 TENNIS Open tennistoernooien bij LTC Soestdijk tijdens de schoolvakantie S0 Soest nodigt jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot 10 jaar uit voor gratis training op woensdagmiddag, te beginnen op 10 augustus om 13.30 uur. Neem gerust je vriendje(s) en/of vriendinnetje(s) mee. Voor vader(s). moeder(s). opa's of oma's staat een kopje koffie klaar. [ATLETIEK Nieuwe atletiekbaan ;t non-stop Pijnenburg gaat op jeel (H> 2 september open DUIVENSPORT Wedvlucht Roye TENNIS RUITERSPORT Club wil middel toepassen bij belijning Jonge fikkiestokers bij school Overhees Poging autodiefstal Birkstraat mislukt Aanrijding met beperkte schade L TV organiseerde Open Jeugd-toernooi Unieke sponsoring Soester Volleybal Vereniging Vw»wl—w i i_i i w w w i vr~\i i Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallat Telefoon (02155) -1 3014 van Es in zijn I 'ieksloot. krijgt de laatste! ïangeboden van! zijn en enthou-f ;r wat ze te zien! voor de spoor-f !abouterland ui- un gemak heeft! rankje langs het kleintjes er on- cunnen kijken uwd. Vroeger) gdige bezoekers! limonade, maar den zijn beperkt Ook dat wordt ikbaarheid aan- )p van toeristen 1 graag ook ijsjes ker in de zomer id mag worden, aarvoor van ge- lemming. In de alle kabouters! sprookjestuin is meter zo'n trek- ïr een fraaie an- :t is, die bezoe- kunnen meene- ok ter wereld de ee over te bren- lOLEIL :rhoeven. DDAG MAGAi itra. )S OP RADICl ïröder. T NON-STOP onderdduizend bezoekers heb- jen afgelopen zaterdag het laatste (nderdeel van de Wereldruiter- elen op de Vlasakkers - de vier- anmarathon - bijgewoond. Zij jenoten van een boeiend kijkspel ip een sprookjesachtig parcours et diverse hindernissen, ï^oor Soest(erberg) was het voorlopig jle laatste hippische happening van dit jprmaat. Dat het bezoekersaantal dat an vorige week zaterdag (de military) ver overtrof zal zeker ook te maken hebben gehad met het weer. De zomer se warmte was aanzienlijk beter te dra gen dan zeven dagen tevoren. De bezoekers leefden volop mee met de verrichtingen van mens en dier, waarbij de aandacht vooral uitging naar de Ne derlandse deelnemer IJsbrand Char- don, aanvankelijk de gedoodverfde we reldkampioen. Chardon was echter in de dressuur op een teleurstellende 7e plaats geëindigd en kon dat in de mara- Sportorganisatie Soest Bosstraat Oost - Soest - Tel. 17529 GEN SOEST Ier Horst. JEEL mendaal. IT NON-STOP lOLEIL :rhoeven. IT NON-STOP Hattem. ET uwenkamp. IT NON-STOP JEEL (H) GEN SOEST Ier Horst. JEEL sdorff. ;t non-stop fG MET... ek met Frans var iportverslaggever epen. IT NON-STOP INTERMEZZO rnaaij. Vanaf 22 augustus a.s. is er weer dé mogelijkheid om deel te nemen aan het aqua-joggen, een simulatie van lopen in een zweeftoestand. Armen en benen worden bewogen alsof er werkelijk gelopen wordt. Behalve de loopbeweging in het water kénnen er allerlei specifieke oefenin gen worden gedaan voor armen, benen eÈj romp. Het bijzondere van het bewe gen in het water is dat de weerstand toe neemt naarmate de beweging sneller wordt uitgevoerd. Ondanks die grotere belasting kunnen door aqua-jogging gewrichten, spieren en pezen niet over- öilast worden. Er is dus geen kans op blessures. Regelmatig oefenen leidt al snel tot een aanzienlijke verbetering van het uithoudingsvermogen, aqua-jogging kan door iedereen wor den beoefend, ongeacht leeftijd, zwemvaardigheid of lichamelijke con ditie. De tijden waarop aqua-jogging wordt gegeven zijn: maandag 21.30-22.15 uur; dinsdag 14.30-15.15 uur; donder dag 14.30-15.30 uur; vrijdag 20.30-21.30 uur (entree f 11,- incl. sauna). Kosten; f 9,- per persoon per keer. In de periode van 22 augustus tot 3 sep tember 1994 betaalt men slechts de en tree (f 6,20 i.p.v. f 9,- m.u.v. de vrij dag). Informatie: tel. 29337; maandag t/m vrijdag 12.30-17.30 uur en 19.00-21.00 uur; in het weekeinde 10.00-16.00 uur. bosch. m De vernieuwde atletiekbaan van a.v. Pijnenburg aan de Wieksloterweg is na genoeg klaar. Volgende week wordt de belijning aangebracht, zodat de hero pening naar alle waarschijnlijkheid op \fajdag 2 september, om 19.30 uur, een feit zal zijn. Bij de atletiekvereniging Pijnenburg is men nog druk bezig met het organise- ns en Ronald v.d ren van een klein maar attractief pro gramma met invitatiewedstrijden. Zo IT NON-STOP wordt gedacht aan het optreden van de 'H GALA 4x400 meter-ploeg, met daarin o.a. Hattem. Marcel Klarenbeek, die in 1979 een OOR MENSEI^ (nog niet geëvenaard) Nederlands re cord vestigde in Mexico-City. 'resentatie: Ja0'' Qp zaterdag 3 september vindt tussen van Nieuwkaste- ||h oo en 12.00 uur een Coopertest èlaats op de uitgebreide baan. Iedereen »T NON-STOP kan gratis deelnemen aan deze test, die JEEL (H) einder deskundige leiding wordt gehou den. GEN SOEST Ier Horst. JEEL Ier Horst. ;t non-stop KNEUZEN PV DE ZWALUW Afstand 326 km; in concours 552 duiven; NO-wind; snelste duif: 1062.67 m.p.min. J.W.E. Stam: 1 2 8 10 11 23 33 36 37 53 54 56 60 63 66 67 70 75 83 86 93 94 101 110; W. van Dorrestein: 3 15 20 21 32 41 43 58 62 69 74 77 8191 98 99 107 108; H. van Es: 4 12 13 16 51 85 105; J. v.d. Brakel Zo nen: 5 9 35 42 45 48 68 78; H. Toonen: 6 24 34 39 57 61 73 87 102 103; A. de Bes: 7 31 80 84 88 106; H. de Bree: 14 17 28 30 44 47 50 64 104; V.d. Brakel-de Beer: 18 25 27 38 79 92 95 97 100; H. Vonk: 19 26 29 52 82; Weldink/van Hengstum: 22 65 90; Gebr. De Bruin: 40 46 55 59 96; T. Klomp: 49; A. van Ginkel: 71; R. van Groenestein: 72; J. de Jong: 76 109; D. van Tol: 89. PV DE VRIENDSCHAP In concours 591 duiven, snelste duif: 1096.910 m.p.min. Altenaar/Reijerse: 136 8 16 192125 27 31 43 45 48 51 66 90 98 106; C. Bokma: 2 5 24 79 99 103 113; Comb. Kamerbeek/Rauch: 4 11 14 15 22 34 83 95 96 118; J. Vogel: 7 28 56 59 69 86 100 114; Vaessen/Veenen- daal: 9 26 37 39 46 57 87 91 92 94; J. Wij- nands: 10 18 28 35 49 54 61 62 82 89 107; W. Cochius: 12 17 41 42 53 71 72 74 78 97 111 115; B. Schimmel: 13 30 40 44 60 70 75 81 104 117; Comb. Westerveld: 202936 55 65 68 76 93 116; Comb. Kortland Zn.: 23 33 64; Z.K.H.: 32 80; J. Beijer: 47 105 110; J. Rauch: 50 52; A. Meesters: 58 112; B. Huizinga: 63 88 109; C. Kaats: 67 84 101 102; C. Jak: 73; H. v.d. Veen: 77; J. Buch- ner: 85; R. Eimers: 108. Afgelopen zaterdag is op het park van LTC Soestdijk het D- en Vete- ranentoernooi gestart. Aange trokken door het mooie weer was er meteen al sprake van een flinke belangstelling. Veel bewondering was er voor het gerenoveerde club huis, dat een ware metamorfose heeft ondergaan. Zowel hét D- als het Veteranentoer- nooi kennen een sterke bezetting. In het Dl schema bij de heren zit een aantal spelers die de afgelopen maanden al be hoorlijk wat punten verdiend hebben. I. Vlietstra van Randenbroek met 26 punten, kan bij winst meteen door naar de Cl-categorie. Ook het Veteranen- schema is weer sterk en bevat diverse B-spelers. Paul Abrahamse, finalist van vorig jaar, is eerste geplaatst en zal het in de loop van het toernooi moeilijk ge noeg krijgen. Bij de dames lijkt het te zullen gaan tussen Anita Balvers, win nares van verleden jaar en Soest-Zuid coryfee Joke Sevinga. Zondag worden de finales gespeeld en, zoals het er nu uitziet, belooft het een spannende dag te worden. Tijdens het finale-weekeind van het D-Veteranen- toernooi wordt er tegelijkertijd begon nen met het B-C toernooi. Het B-C toernooi kent, met name bij de heren, een sterke inschrijving. Bij de he ren BI voert Remco Joosse uit Almere de ranglijst aan, op de voet gevolgd door LTC-ers Freddy Forger en Taco Koelewijn. Bij de dames BI lijken Lin- da Morssink en Saskia Huizinga de bes te papieren te hebben. In de B2-categorie voeren Soest-Zuid spelers de ranglijst aan. Bij de dames is dat Floor Brouwer en bij de heren San- der de Groot. Op grond van de compe titieresultaten mag met name van San- der de Groot het een en ander worden verwacht. Veel Soesters dus in een favorietenrol. Reden te meer om eens te komen kijken op het park aan de Schrikslaan. voorhanden zijn, ook zonder dat dat meerkosten voor de club met zich mee brengt. Omdat de velden in het komende week einde weer in gebruik worden genomen en de belijning dus snel moet worden aangebracht, is S.O.Soest vorige week alvast schriftelijk op de hoogte gebracht van het verbod. Niettemin zal het Col lege het verzoek binnenkort ook nog eens om advies voorleggen aan de com missie Milieubeheer en de Sportraad, al is dat dan niet helemaal volgens de pro cedurele volgorde. De vierspanmarathon groeide uit tot een een boeiend kijkspel. thon niet meer goedmaken. Chardon behaalde in de eindrangschik king (na dressuur, marathon en vaar- digheidsproef) de derde plaats, goed voor de bronzen medaille. Winnaar werd de Duitser Michael Freund; het zilver was voor de Brit George Bow- man. De organisatoren konden na afloop zeer tevreden over het verloop van het evenement zijn. Volgens de politie wa ren er geen problemen geweest. Het bestuur van de voetbalclub S.O. Soest krijgt van B. en W. geen toestemming voor het gebruik van het chemische grasgroei-remmid- del "REM". Volgens het College zijn er genoeg alternatieve midde len, waardoor de toepassing van het preparaat niet noodzakelijk is. S.O. Soest had het College onlangs ge vraagd om het middel te mogen gebrui ken bij de belijning van de sportvelden. Het B. en W. wijzen er echter op dat de sportstichting zich daar destijds al tegen heeft verzet en dat het verbod is herbe vestigd door de College-besluiten naar aanleiding van het doelmatigheidson derzoek sportterreinen. In dat onderzoek staat dat de groeirem- mer schade aan de grasmat teweeg kan brengen. Het goedje kan leiden tot ruim en zelfs zeer ruim "uitgespeelde" lijnen, waardoor de grasgroei op die plekken pas jaren later weer enigszins goed op gang kan komen. De gemeenteraad heeft onlangs welis waar besloten om de onkruidbestrij- ding op de sportvelden weer op beperk te schaal met chemische middelen te la ten plaatsvinden, maar dat is omdat er geen goede alternatieven bestaan. De afdeling Sport vindt echter dat voor het belijnen genoeg andere oplossingen De brandweer rukte vrijdagmiddag uit naar de Willaertstraat, waar jeugdige onverlaten de toegangsdeur van de openbare basisschool Overhees in de fik hadden gestoken. Het vuur was ge lukkig al uit toen de spuitgasten arri veerden. De schade wordt geschat op ca. 1000 gulden. Omstanders vertelden dat ze even tevoren drie jongetjes bij de school hadden gezien. Van hen ontbrak verder elk spoor. Een onbekende dader heeft in hel weekeinde geprobeerd aan de Birk straat een auto te stelen. De 25-jarige eigenaar ontdekte dat het slot van zijn Opel was opengebroken en dat de be drading gedeeltelijk was doorverbon den. Daartoe was een deel van de stuur- kolom verwijderd. Kennelijk werd de dief gestoord, want de auto bleef staan waar hij was. Op de kruising Steenhoffstraat/Oude Raadhuisstraat deed zich maandag middag een aanrijding voor tussen een 24-jarige Baarnse en een 26-jarige Soester. Het ongeval ontstond toen de Baarnse met haar auto vanuit de Oude Raadhuisstraat achterwaarts de Steen- hoffstraat opreed. Ze liet de daar nade rende auto van de Soester niet voor gaan. Bij de botsing raakte de auto van de laatste enigszins gedeukt. tian Reinsma; E10 vervallen; E 12 le prijs Kim Dijkstra 6-2/6-0,2e prijs Re- née Schopenhauer; E 12 Tom van Dreumel 7-5/6-3, 2e prijs Tiemen Sta man. E 14 le prijs Famke Scheerder 6-3/6-2, 2e prijs Anna van Asbeck; E 14 le prijs Frank Korting 7-5/4-6/6-3, 2e prijs Justin Wissink; NE 17 le prijs Famke Scheerder 1-6/6-4/6-4, 2e prijs Petra Kroes; E 17 le prijs Richard Kerkhoff 6-0/6-4, 2e prijs Taco Han- stede; D 12 le prijs Sandra May er en CharlotteTeule 6-2/7-6,2e prijs Bren- da Platscharre en Bianca Zwanenburg; D 12 le prijs Jasper Havermans en Bram de Nijs 6-0/6-1, 2e prijs Brian Dijkstra en Thomas Gideonse; MD 14 le prijs Petra Krers en Cora Nijboer 6-0/6-1, 2e prijs Maija Malishi en Kim Dijkstra; JD le prijs Barry van Emme rik en Robert Reinsma 6-3/3-6/6-2, 2e prijs Maarten Gideonse en Gareth Lau; JD 17 Stefan de Jong en Mark de Jong poule met Richard Kerkhoff en Sander Waare; MD 17 Kim van der Velde en Hone Swart poule met Janne- ke van Belle met Anique Maliski. Het werd een geslaagd toernooi met de we tenschap dat Souburgh het volgend jaar met het dubbele aantal spelers komt. (Advertentie) Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging Stam-SoVoCo kan zich het ko mend seizoen volledig concen treren op een goede klassering in de eerste divisie, want over vervoer hoeven ze niet meer in te zitten. Dank zij een in de amateursport unieke sponsor overeenkomst met de zeven Stam Renault dealerbedrijven met vestigingen in Soestdijk, Hilversum, Huizen, Bussum, Amersfoort, Barneveld en Dronten rijdt het team sinds za terdag in opvallend bestickerde paarse Renault Smash-Twin- go's door het land. Zaterdag werden de acht Twingo's in de nog niet zo lang geleden schit terend verbouwde Hilversumse ves tiging aan de Bosdrift door directeur Geerlof Stam aan Stam-SoVoCo- voorzitter Leo Verver overgedra gen. Stam is al vele jaren sponsor van het ambitieuze eerste damesteam van Stam-SoVoCo, dat in de een na hoogste klasse van het volleybal speelt en dat zeer verdienstelijk doet. Officieel staat het team bij de bond dan ook als Stam-SoVoCo in geschreven. "Deze sponsoring is ei genlijk een logisch gevolg van het feit, dat we in de familie bijna alle maal volleybal spelen of gespeeld hebben en deze sport een warm hart toedragen," aldus Geerlof Stam die zelf nog actief lid is bij Stam-SoVo- Co. "Al vele jaren sponsoren wij "Stam-SoVoCo, maar we zochten naar een andere manier om onze naam uit te dragen. Toe we hoorden van de vervoersproblemen bij het eerste damesteam was het idee van Road-advertising snel geboren. We zijn met het bestuur rond de tafel gaan zitten en zijn tot deze voor de amateursport unieke overeenkomst gekomen. We leverden zaterdag acht vrolijk bestickerde paarse zoge naamde Smash-Twingo's af, waar van we de bestickering zelf hebben ontworpen," aldus Stam. Van de dames gaan Judith, Monica, Hedda, Erna, Petra en Esther in een Twingo rijden en ook trainer Servaas en manager Ruud zullen zich van en naar de wedstrijden verplaatsen in de kleinste Renault. Dat Stam heeft gekozen voor de Twingo ligt voor de hand. Het is een verfrissend sportief autootje, dat ondanks dat hij al weer een aardige tijd op de markt is nog steeds heel veel bekijks heeft. On dersteund door de opvallend paarse kleur en de vrolijke bestickering zul len de Twingo's prominent door de regio rijden. En de dames van Stam- SoVoCo kunnen zich volledig con centreren op hun sport. Dat zal zeker de prestaties ten goede komen. Van zondag 31 juli tot en met zon dag 7 augustus was het dag en nacht druk in en om de tennisbaan van LTV aan de Kerklaan. LTV had de mogelijkheden en (finan ciële) middelen om een Open Jeugd-tennistoernooi te organise ren. Menno Hilkman, chef wed strijdleiding, had dit in het natio nale tennisorgaan 'de Tennisgids' bekend gemaakt en stond versteld van de vele reacties. In totaal hadden 131 kinderen in de leeftijd van 10 tot 17 jaar zich inge schreven, waaronder een groep van 21 kinderen uit het Zeeuwse Souburg. Maar ook uit Purmerend, Kampen, Le lystad en Almere waren ze gekomen. Soesterberg met 18 deelnemers was slechts een klein onderdeel van het to taal. In de wedstrijdkamer van de Lawn Ten nis Vereniging was het een drukte van belang. Ondanks een smorende hitte verwerkten Menno Hilkman, Co Ha ring, Paul Hilkman en Hans Kagenaar de enorme stapels papier, lijsten, for mulieren en uitslagen in een vlot tempo. Voor het geopende raam kwamen de kinderen in hun eigen outfit en vaak met een rood hoofd van de warmte in formeren naar hun wedstrijd of stand. 'Een zoute drop mee? En denk erom, veel drinken op de baan!' Met deze woorden dirigeerde Paul Hilkman de kinderen naar hun baan. Een moeder, kennelijk belast haar kind te begelei den, stelde duidelijk dat baan 3 onmo gelijk gebruikt kon worden vanwege de hitte. Co Haring hoorde haar rustig aan en wreef het zweet nog maar eens van zijn voorhoofd. 'Als supporter van mijn kind brand ik daar bijna weg. Zo kan hij nooit een wedstrijd winnen', wilde ze nog wel even kwijt. Haring legde gedul dig uit dat de banen bij loting werden aangewezen. Het werkte, want met een 'die hitte is ook niet jullie schuld' ging ze toch weer lachend naar die gloeiend hete baan 3. 'De kinderen met hun begeleiders uit Zeeland zijn onze bijzondere gasten', aldus Menno Hilkman. 'Met toestem ming van de gemeente Soest en het be stuur van de Korfbalvereniging Oranje mogen ze gebruik maken van het oefen- veld. Ze hebben het daar uitstekend naar de zin en elke avond bieden wij ze een stuk ontspanning aan.' Elke dag waren de vier wedstrijdheren van 's morgens 9 tot 's avonds 6 bezig om alles in goede banen te leiden en het was duidelijk te zien dat ze dat wel kon den. In de kantine was voor elk wat wils. Sommigen hingen loom op een stoel en keken naar een spannende film op de tv. Een paar anderen vochten een oor log uit door middel van het stratego- spel. Moeders die hun kinderen de laat ste goede tips voor de wedstrijd doorga ven. Dan klonk ineens een heldere stem via de luidsprekers met het verzoek of Jantje en Pietje en Anneke en Jannie naar die en die baan wilden gaan. Op de vraag of er ook problemen waren met de warmte, zegt Haring dat kinde ren door de bank genomen daar weinig last van hadden. 'Als ze maar veel water drinken en zout gebruiken, daarom trakteren wij ze ook op zoute drop'. Menno: 'Per dag worden tussen de 40 en 50 partijen gespeeld in verschillende categorieën. Kinderen uit de regio wor den door hun ouders gebracht en ge haald en meestal blijven ze, waardoor er steeds een aanmerkelijke supporters- groep aanwezig is.' Ook voor de overblijvers had LTV ge zorgd. Zo waren er pannekoeken, patat en zelfs een suikerspin ontbrak niet. En dat alles werd uiteraard weggespoeld met enorm veel liters vocht. Ondanks de hitte van meer dan 30 graden zaten toch nog enkelen op de tribune, de ove rigen zochten zondekking onder bo men en struiken. Zaterdag werden de kruisfinales ge speeld en zondag 7 augustus was de fi naledag. Op het terrein van KVO lie pen Arthur Jan Roose en Duncan Lou, twee van de zes begeleiders van de Zeeuwse Souburgers. Als een sierlijk kleurig lint stonden de tenten van hun 21 kinderen langs een kant opgesteld met zelfs een caravan. Zondag 30 juli streken ze hier neer en kregen die avond direct een fikse onweersbui te verstou wen. Roose: 'Uiteraard konden we die nacht niet in de tenten slapen vanwege het water. We hebben de nacht in de kantine van LTV getracht wat te slapen. Heel veel spulletjes van de kinderen waren nat geworden. Maar dank zij de enorme spontaniteit van veel Soester- bergse collega's werden al die zaken snel gewassen, gedroogd en zelfs ge streken. Eén keer per jaar gaan we naar een jeugdtoernooi en deze keer werd dat Soesterberg. We hebben het hier goed naar onze zin. We hebben een prachtige plaats voor onze kinderen, ruim en ook rustig. Ik denk dat we hier nog wel eens terugkomen.' Duncan probeert de technische kant van de kinderen op peil te houden. 'El ke morgen krijgen ze van 7 tot 9 uur een training en daarna ontbijt. Dan draaien ze hun tennispartijen met een korte evaluatie. Ja, het gaat goed, 2/3 van on ze groep stoomt af op de kruisfinales en als het een beetje mee zit de finales. We hebben het hier goed, elke avond neemt LTV ons mee uit. Gisteravond hadden we bijvoorbeeld levend stratego in het bos. Voor de kinderen is dat prachtig. Ja, dit is zeker voor herhaling vatbaar'. Uitslagen Zondag werden de finales gespeeld met de navolgende uitslagen: 10 le prijsTij- men Receveur 7-5/6-3 2e prijs Chris- Een aantal van de tennisgasten uit het Zeeuwse Souburg.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11