rewiel Bewoners van Plesmanstraat: stank door -ophopend vuil is niet meer te harden MA- Dorpshuis viert zijn 25-jarig bestaan HT weefvliegers terug uit Frankrijk Fitness-/ aerobic-/zonnecentrum Roovers in Soesterberg geopend Afscheid doktersassistente Els Soesterbergs ruiterspel... pagina! Zelfs kadaver van hond gestort Anonieme Opel tegen boom aangetroffen ln Meningen van lezers Dierenmoord blijft onbestraft Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke stand ïlulpverlenin^J AFWEZIG Dronken automobilist gepakt voor lawaai Autokraak aan Gen. Winkelmanstraat Mislukte poging tot autodiefstal WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 Inbraak in huis Buys Ballotlaan Gestolen auto's teruggevonden Dubbele inbraak aan Moerbessenberg 'Doorrijder' maakt brokken op Farman ATB-fietsen en gereedschap weg Informatiemarkt 25 jaar Dorpshuis: vrijdag 9 september Agenda Bewoners van de duplexwoningen lan de Plesmanstraat juichen het koele weer van harte toe. Tijdens de warme weken in juli was het in menige achtertuin niet te harden van de stank van de aldaar staande Containers, om maar niet te spre ken over de vele vliegen. De containers zijn daar destijds - tegen de wil van de bewoners - geplaatst als vuilstortplaats voor 'alleen de bovenbe woners' van de aldaar staande duplex woningen. Het komt echter voor dat ookandere bewoners en zelfs van ande re straten hun vuil daar deponeren. BDaardoor raken de containers overvol en plaatst men de vuilnis op en nabij de containers. ivDhr. J. van Loveren weet als aangren zende bewoner hierover mee te praten. ^'Vol of niet vol, men gooit de rotzooi maar op de containers. Onlangs liep ik j 's mjprgens vroeg langs de stapel vuilnis zakken en ineens rende er een grote zwarte rat uit. Dit werd me te gek en ik belde de politie omdat het te vroeg was om iemand van de reinigingsdienst te - Thea Borger bellen. Nee meneer, daar doen wij niets aan, u moet maar wachten tot iemand •s van der Wilt van de reinigingsdienst aanwezig is, was het antwoord. Dat was vroeger wel an ders, toen kwam de politie ter plaatse en onden en kost nam de eerste maatregelen, emers is mini- Kort na m'Jn informatie aan de ge meentelijke reinigingsdienst verscheen een auto van deze dienst en begon men met het opruimen van de stapels vuil- 3e Kerstdagen inzakken. Ineens keek één van hen mij vanaf medio met een yies gezicht aan, terwijl hij een workshops op zwarte zak opende. Tot onze verbazing n/of -avond, z®1 daar kadaver van een hond in. taken van een De gr°°tste ziekten kun je van die troep met krimp- krijgen en denk eens aan de kleine kin- stkaarten met 11 versieren met -f f emats en ser- Jeugd vermoedelijk intafeiversle- oorzaak van brand meSvJ in speeltoestel De politie houdt er sterk rekening mee, dat jeugd verantwoordelijk is geweest 'yoor de brand die een deel van een speeltoestel aan de Bloemenheuvel in de as heeft gelegd. Aet vuur werd maandagmiddag om- ireeks half vier ontdekt. De brandweer ?on niet meer voorkomen dat een deel in het speeltuig, dat onder meer be stond uit autobanden, werd vernield, e politie houdt het op brandstichting, aar de jeugd die bij de brand aanwezig ras, wist zich van de prins geen kwaad. met glasverf. i door bij vol- aal vier deel- inclusief ma- ril weten kan ien met Thea iel, Soester- D Soest, tel. cijkje nemen 27 augustus, deren die hier om en nabij die vuilnis spelen'. Dhr. Ban Loveren is hoogst veront waardigd over een dergelijke manier van vuilstorten. 'En als je ziet dat ie mand illegaal daar zijn vuil stort en je zegt er iets van, dan krijg je nog een gro te bek toe ook.' De heer Willem J. van Roest, opzichter van de gemeentelijke reinigingsdienst, kent de klachten. 'Als het vol is moeten ze ons bellen, telefoon 02155-93754, dan ruimen wij de zaak op. Onze erva ring is dat de containers nog niet voor de helft gevuld zijn, maar er liggen wel veel vuilniszakken op en om de contai ners. Als de één zijn vuilniszak daar de poneert denkt de ander dat de contai ners vol zijn.' 'Ik heb iets gehoord over een kadaver Aan de Amersfoortsestraat werd vrij dagmiddag een beschdigde Opel Re- kord aangetroffen, die tegen een boom was gereden. De voorzijde zat behoor lijk in elkaar. De wagen had echter geen kentekenplaten, zodat de politie voor alsnog in het duister tast over de her komst van de wagen en de toedracht van het incident. De wagen bleek dwars door een heg gereden te zijn, die het ei gendom is van de provinciale water staat. \ISDAG FM 105.9. ïerste solo-vlucht voor Thijs Paré G MAGA- P RADIO IN-STOP SOEST rst. BEDRD- j het vlieg- iweg. Pre- V-STOP imp. (-STOP )EST -STOP dhr. De STOP IEZZO STOP EST top EN tldv.d. TOP NSEN top i het weekeinde van 6 op 7 augus- jis zijn de zweefvliegers terugge keerd op hun thuisbasis Soester- perg. In de twee weken op het jvliegveld van Romilly-sur-Seine zijn door de leden van de Amster- damsche Club voor Zweefvliegen uim 750 lierstarts gemaakt, edurende deze twee weken sloegen de zweefvliegers letterlijk hun tenten op lan de rand van het vliegveld. Er is geen dere zweefvliegclub op Romilly ac- jef, wel is er wat motorvliegverkeer, laar dat komt voornamelijk voor ge durende de weekeinden. Bert Aan, de 'R-man van deze zweefvliegtuigclub ertelt daarover het volgende: ~ok in Frankrijk is het de afgelopen ee weken zeer warm geweest. Een lantal clubleden verkoos op de heetste lagen de oevers van de Seine voor een 'erfrissende duik boven een zweef vlucht om de koelere hoogten op te zoe ken. Immers iedere 100 meter datje ho ger in de atmosfeer komt, neemt de temperatuur met gemiddeld 0,6 graad af. Om een 10 graden Celcius lagere temperatuur te bereiken, moesten de ^Kweefvliegers tot minstens 1600 meter in de thermiek stijgen.' Dat is meestal ;een probleem, omdat de thermiek in "rankrijk in de zomer hoogten bereikt van meer dan 2000 meter. Thijs Paré uit Bilthoven is begin dit jaar gee Frc met zweefvlieglessen begonnen. In Ro milly achtte de instructeur zijn vorde ringen dermate voorspoedig dat hij in de gelegenheid werd gesteld om het tweepersoons lesvliegtuig alleen te be sturen. De eerste solovlucht is een be langrijke mijlpaal voor een zweefvlieger in opleiding. Na enkele goed uitgevoer de solovluchten werd hij enkele dagen later overgelest op de overgangstrainer, een éénpersoons zweefvliegtuig van het type ASK-23. Arjan Ploeger uit Soest heeft in Frank rijk een tweetal check vluchten met goed gevolg afgelegd, waarna hij toe stemming kreeg om in een zeer modern zweefvliegtuig van het type LS-7 te mo gen vliegen. Een tiental zweefvliegers heeft van de gelegenheid gebruik ge maakt om van Romilly een afstands- vlucht te maken. Vanwege het zeer goe de weer zijn alle zweefvliegers behou den op het vliegveld van vertrek terug gekeerd. In dit kader vermeldt Bert Aan twee prestaties met name vermelden en dat zijn Tom Ottenheym uit Hilversum en Jaap Rieder uit Haarlem. Ze hebben beiden een afstandsvlucht van ruim 500 kilometer uitgevoerd. Binnen de Am- sterdamsche Club voor Zweefvliegen heeft slechts een tiental leden een der gelijke prestatie eerder volbracht. De ACvZ kijkt terug op een zeer geslaagde zweefvliegvakantie in Frankrijk. Na een Open Huis op zondag 14 augus tus werd op het adres Rademakerstraat 51a (tel. 54089) met ingang van maan dag 15 augustus 1994 het fitness-/ae robic-/ zonnecentrum Roovers offi cieel in gebruik genomen. Men is daar welkom voor fitness, .figuurverbetering, krachttrainingen, afvaltrainingen, ae robics, steps, body-shape (voor oude ren), zonnebank, alle soorten gevechts- sporten enz. Hans Roovers en Linda Ham proosten op de foto voor een goe de start van hun uniek sportcentrum. van een hond, maar ik heb dat niet ge zien,' aldus Van Roest. 'Uiteraard is dat niet goed. Kadavers moet men naar het gemeentelijk Slachthuis brengen aan de Lange Brinkweg 65. Vooraf even een afspraak maken met de chef van het slachthuis, dhr. Van de Heuvel, tele foon 02155-12610, dan wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van betrokkenen'. Ook hij erkent dat niet duplexbewoners hun vuilnis in de containers deponeren terwijl zij hun eigen groene en bruine bakken hebben. Om die reden doet hij een dringend beroep de containers al leen door de duplexbewoners te laten gebruiken. 'Het kan best anders en net ter, als we ons allemaal ervoor inzetten,' aldus Van Roest. Een waarheid zo groot als een koe. Met mijn echtgenote en mijn twee dochters houden wij van huisdieren. Om die reden hebben wij een hond en vier katten. Volgens regel wordt de hond enkele malen per dag aangelijnd uitgelaten in de mooie bosrijke omge ving ten zuiden van ons dorp. Daarbij worden wij vaak vergezeld van onze 16-jarige kat Lotje die achter ons aan loopt. Zondag 31 juli kwamen mijn twee dochters Janet en José met de hond te rug uit het bos en liepen over het trottoir met uiteraard Lotje achter hen aan. Een ons bekende man kwam in zijn auto naast mijn dochters rijden en zei dat hij, als hij onze kat Lotje nog eens op straat zag lopen, hem dood zou rijden. Het is bekend dat betrokkene de straten in ons dorp beschouwt als zijn autoracebaan en een overstekende kat belemmert hem kennelijk in dit onprettig rijgedrag. Omdat wij deze aantijging serieus na men hebben we de politie hiervan in kennis gesteld. Deze deelde mede dat zij wel wat anders te doen hadden dan op zulke berichten te reageren. Vrijdag 5 augustus deelden omwonenden ons mede dat onze kat Lotje op de Plesman straat en tussen de flats dood op de weg lag. Duidelijk was te zien dat hij door een auto was aangereden. Ook dit feit hebben we bij de politie gemeld en hen dringend verzocht actie te onderne men. Toen zij bij ons thuis kwamen hebben wij hen de relevante informatie verteld en hen verzocht een bepaalde auto op sporen van dit brute geweld te onder zoeken. Wij kregen als antwoord 'dat doen we niet voor een kat', waarop zij vertrokken. Door middel van aanplak biljetten hebben wij getracht getuigen te vinden van deze dierenmoord, echter zonder resultaat. Vrijdag 12 augustus kregen wij per post een briefkaart met als inhoud: Een hond en een kat horen niet op de straat. Althans niet onaangelijnd. Maar dit liet bij jullie te wensen over. Een hond en een kat aangelijnd laten zeiken en schij- ten moet bij geval gebeuren op die plaatsen die daarvoor zijn aangewezen! Iemand die een kat of hond op zijn of haar weg tegenkomt en hiervoor af remt, en een achteropkomer erop laat rijden, is volgens de wet strafbaar. Dit moeten jullie zéker weten! Dus de kat of de hond, in dit geval de kat, moet, of heeft het onderspit gedolven! Jammer voor het dier, maar mensen moeten eens leren! Zelfs geen telefoonnum mer! A-sociaal!Afzender: geen tele foonnummer, geen naam!' De kaart was gedateerd met Zeist, 9-8-94. De politie hebben we ook van dit feit in kennis gesteld, maar ze rea geerden andermaal dat ze voor een do de kat niet naar Soesterberg kwamen. Het grieft ons intens dat een huisdier, waarop wij bijzonder gesteld waren, op een dergelijke brute wijze werd ver moord. Het wordt erger als je dit drie keer aan de politie meldt en die niet rea geert. Wij weten nagenoeg zeker wie de dader van deze moord is. Kennelijk is een onbeschoft optreden in woord en geschrift met het plegen van moord op een dier gelegaliseerd. Heeft u ook een hond of kat als huis dier, dan weet u waar u aan toe bent. Het is iets dat wij even kwijt willen. On bekende maar voor ons bekende ano nieme schrijver, bedankt voor dit stukje dapper mannenwerk. Fam. Sanders, Simon Stevinlaan 40 Zondag 21 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts mevr. Horzinek (Bilthoven), Röntgenlaan 47, tel. 030-280129, of: mevr. Van Donk (Bilthoven), Rubenslaan 9, tel. 030-286091. GEBOREN 10 augustus: Ronald, zoon van Peter Taai en Paulien van Maanen. GEHUWD 11 augustus: Annelies Niehof Werning en Hans Nijbacker. OVERLEDEN Geen. Opgaven: Van Maarenplein 1 Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 0^.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. H.J.M. Tonino P.B.E. Tonino-van Schieveen DIERENARTSEN van zaterdag 20 augustus t/m zondag 4 september Waarneming: Dierenarts Mevr. Horzinek Röntgenlaan 47 Bilthoven (grens Den Dolder) Tel. 030-280129 Dierenarts Mevr. Van Donk Rubenslaan 9 Bilthoven Tel. 030-286091 Na klachten van omwonenden heeft de politie in de vroege ochtend van maan dag een 30-jarige Soesterberger aange houden, die tegen vijf uur 's ochtends op de Rademakestraat reed en daarbij veel lawaai maakte. Bij controle bleek de man te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een proces-verbaal. Uit een auto die aan de Generaal Win kelmanstraat geparkeerd stond zijn in het weekeinde de radio-cassettetrecor- der en een koffertje met ca. 60 cassette bandjes gestolen. De dader had het por- tierslot opengebroken. Een 30-jarige inwoner van Huis ter Heide meldde de politie zondag dat on bekenden een poging hadden gedaan om zijn auto te stelen. De wagen stond geparkeerd aan het Van Maarenplein. Het scheerraampje was opengebroken en het kontaktslot geforceerd. De wa gen was twee meter verplaatst, maar kennelijk had de dief vervolgens zijn poging gestaakt. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 'Ik ken mijn mensen bijna allen bij naam, en ik zal ze missen.' Me vrouw Els Eshuis - voor alle pa tiënten van dokter Creutzberg was ze Els - zat in haar bekende ruimte achter het loket. Daar stond ze van 14 augustus 1990 tot straks 1 sep tember 1994 al haar mensen te woord. Els: 'Het was mijn eerste baan als dok tersassistente na mijn studie. Ik was geen vreemde, want in 1987/1988 heb ik hier een halfjaar stage gelopen. Dok ter Creutzberg had daarna een assisten te nodig en belde mij. Als inwoonster van Zeist was ik niet helemaal onbe kend met het vliegdorp Soesterberg. Ook van mijn vader, die bij TNO aan de Kampweg werkt, was mij al iets van het dorp bekend. Toch moetje het zelf ervaren en dat ge beurde met ingang van 14 augustus 1990. Inderdaad, nu vier jaar geleden. Ik heb in die vier jaar hier met enorm veel plezier gewerkt. Ik heb veel men sen leren kennen en met heel velen fijne gesprekken gehad. Even dat praatje bij het ophalen van een recept uit de apo theek was soms heel mooi en ook voor mij belangrijk. Je kon de mensen ook in woorden helpen. Ik ken bijna al mijn patiënten van jong tot oud bij naam. Soesterberg heb ik in die tijd leren kennen als een gastvrij dorp, met open en vriendelijke mensen. Zo even bij je aan de balie komen om een praatje te maken, waar zie je dat nog? Met inderdaad een beetje pijn en wie weet heimwee ga ik met mijn man naar Meppel. Hij heeft daar als leraar schei kunde een baan gekregen en uiteraard ga ik met hem mee. Ik zal proberen daar hetzelfde te zoeken wat ik nu heb, maar ik weet bij voorbaat dat ik nooit meer iets krijg zoals hier. Niet alleen is het werk prachtig, maar ook de goede sa menwerking met mijn baas, dokter Creutzberg. Hij gaf mij een grote ver antwoordelijkheid en vertrouwen en liet mij veel zelf doen. Dan krijg je hart voor de zaak en is het een stuk eigen werk watje doet. Ook het directe assis teren bij kleine medische ingrepen vond ik mooi en leerzaam. Daar heb ik veel van geleerd en heb dat ook als bijzonder leuk ervaren.' Mw. Els Eshuis is al haar mensen dank baar voor het vertrouwen en de fijne ge sprekken die zij met zovelen heeft ge had. Mocht men voor 1 september niet meer op het bekende adres met het be kende loket komen, dan groet Els al haar mensen en wenst hen het allerbes te. En al die vele mensen die hun Els ook zullen missen wensen haar een fijne toekomst in het Drentse Meppel. Een onbekende dader heeft vorige week zijn slag kunnen slaan in een wo ning aan de Buys Ballotlaan. Hij for ceerde de achterdeur en doorzocht het hele huis. De buit bestond uit een tv- toestel en een videorecorder. De 68-ja- rige bewoner deed aangifte bij de poli tie. Aan de Buys Ballotlaan werd vorige week een VW Golf aangetroffen, die daar niet thuis hoorde. Attente buurt bewoners waarschuwden de politie die ontdekte dat de wagen op 6 augustus in Zeist gestolen was. Hij kon terug naar de rechtmatige eigenaar. Dat gold ook voor de wagen die enige dagen later aan de Plesmanstraat werd gevonden. Deze bleek thuis te horen in Bilthoven. Onbekenden hebben vorige week inge broken in twee huizen aan de Moerbes senberg. In beide gevallen werd de ach terdeur opengebroken. Uit het ene huis wordt een tv-toestel vermist, uit het an dere een tv, een videorecorder, een ste reotoren en een computer. Een 42-jarige bewoonster van de Far man ontdekte vrijdagavond dat haar wagen was aangereden door een onbe kend gebleven weggebruiker. De auto was aan de achterzijde beschadigd en vertoonde rode laksporen. Ze lichtte de politie in. Een 28-jarige bewoner van de Simon Stevinlaan mist sinds het weekeinde twee ATB-fietsen. Ze werden wegge haald uit de kelder van zijn woning, evenals een gereedschapkist en een elektrische boormachine. Hij deed aan gifte bij de politie. Het was in het jaar 1969 dat een kale ruimte aan het Dorpsplein werd opgevuld door het huidige Dorpshuis. Het heeft heel wat in wendige gedaantewisselingen on dergaan in de strijd om te overle ven. Als men de geschiedenis van dit huis kent is het een raadsel dat het nog bestaat. Besturen kwamen en gingen met vele ups en downs. Onder leiding van mw. J.M. van Staveren, voorzitter van de Stichting Dorpshuis Soesterberg, mag men zich nu gelukkig in zonniger tijden begeven en daarom is het feest verbon den aan het 25-jarig bestaan op zijn plaats. Donderdag 1 september a.s. gaat een tien dagen durende aktivitei- tenprogramma van start als intro op de volgende 25 jaren. Het programma ziet er aldus uit: donderdag 1 september: opening en tentoonstelling; zaterdag 3 september: schuifdeuren show; maandag 5 september: modeshow en tafeltennistoernooi; dinsdag 6 september: tafeltennistoer nooi voor de jeugd; woensdag 7 september: workshop Sterrenberg volleybaltoernooi; donderdag 8 september: volksloop; vrijdag 9 september: informatie markt en 'back to the sixties'; zaterdag 10 september: klaverjasma- rathon in De Drie Eiken; kinderkennis en fietspuzzeltocht. Film Verder is op alle werkdagen vanaf 18.00 uur en op zaterdag vanaf 11.00 uur een doorlopende voorstelling van de film over oud Soesterberg te zien. Een programma 'voor elck wat wils'. De aktiviteiten worden in de volgende kranten nader toegelicht. Een uitzondering wordt gemaakt voor de schuifdeurenshow op zaterdag 3 september. Deze avond staat in het te ken van onbekend talent. Is men in staat een onderhoudend optreden te verzor gen, in welke genre ook, dan kan men zich tot 26 augustus opgeven bij het Dorpshuis, tel. 51975, of dhr. Legierse, tel. 52222. Wereldruiterspelen? Nee, maar wel bijna hetzelfde. Het is een Soestse amazone met haar Zeister paard, op de weide in het Sportpark aan de Kerklaan bezig met de dressuur. Deze prachtige sport kan men een paar middagen in de week van heel dichtbij zien! Een notitie waard voor kalender, agen da of zakboekje. In het kader van 25 jaar Dorpshuis, wordt op vrijdagavond 9 september in het Dorpshuis een Infor matiemarkt gehouden waarin vereni gingen, commissies enz. hun waar aan de man/vrouw willen brengen. Voor hen die niet op de hoogte zijn van de ak tiviteiten van de plaatselijke instellin gen en verenigingen is dit een goede ge legenheid daar kennis mee te maken. De instellingen die zich daar zullen pre senteren zijn: Bibliotheek (in hun eigen ruimte), zo ook de Politie, Stichting Dorpshuis, Stichting Jeugdwerk, C-Drie (Soest), sportver. AGAVS, sportver. Laetitia, toneelver. Ultice Dulci, Stichting Vrienden van het Vliegdorp, Sreca Balkandansgroep, Brandweer, Sterrenberg, Vrienden van de Hartstichting, het F.N.V, de Oude renverenigingen ANBO en PCOB, Vereniging Soesterbergs Belang, Schrijfgroep van Amnesty Internatio nal, E.H.B.O. en Mensen in Nood. Tevens zullen in de sportzaal de navol gende demonstraties worden gehou den: 19.00 uur judo les van Laetitia; 19.45 uur toneel van Ultice Dulci, 20.00 uur dansen van Sreca Balkan dansgroep en 20.30 uur tafeltennis van AGAVS. Komt en ziet wat eigen dorp u biedt. Zaterdag 20 t/m woensdag 24 augustus 09.00 Jeugdclubkampioenschappen, LTV Kerklaan Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11