cr Nieuws van de bibliotheek dffis HULP-LOODi Rwanda-actie van Spullenhulp slaat aan i CULTUUR WELZI.IN T Amersfoorts Saxofoon Trio in Openluchttheater Cabrio Nieuwe serie fotocursussen bij 10-jarige Stichting Statief Jeugdtheaterschool 'Boemerang' heeft eigen onderkomen SMG start jeugdharmonieorkest arLióhOCK Thuishul Eemland Introductiecurs GROENEVELD Concertseizoen kasteel Groeneveld kent veel hoogtepunten Hulpverlenii WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 Speciale verkoop levert f2340,- op SOESTER COURANT PAG|N/UyOENSDAG 17 AUGUS Koffieconcert op zondagmiddag V SPULLENHULP V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Dutch for Foreigners ^penluchttheateij Zomerprogramma Cabrio-theater Pergamano-expositie op Houthakkersfeest stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand Lessen in Mavo-Soest blijven Soester Muziek Gezelschap breidt uit Filmhuis: 'Metisse' Voor vrijwilligers thuishi Inleidingen over 'Tengenenge' in Kasteel Groeneveld Voorverkoop beurs wintervakantie '94 SOESTERaCOURAI\JT Gewijzigde openingstijden bibliotheek NNereldH/inkel Thaise vrouwen onafhankelijker Wie aan j leest de Sc De speciale verkoop, waarvan het Soester kringloopcentrum Spul lenhulp de opbrengst afgelopen zaterdag voor dé Rwandese vluch telingen had bestemd, is een succes geworden. De actie leverde het mooie bedrag van f 2340,- op. Deze opbrengst dwingt te meer respect af als men bedenkt dat het totaalbedrag veelal met kwartjes en guldens bij el kaar is gebracht. Er waren dan ook heel veel mensen die speciaal voor deze ge legenheid een kijkje bij het nieuwe Spullenhulp kwamen nemen en er wer den veel nieuwe gezichten geteld. In de loop van de voorafgaande week was het assortiment extra aangegroeid, omdat nogal wat mensen speciaal voor de Rwanda-actie spullen hadden afge geven. Volgens Spullenhulp-mede- werkster Joke Beers zat er soms een roerend verhaal aan vast. "Zo kwam een vader met enige weemoed een zelf gemaakt grenen kleuterbedje aanbie den. Hij zette het met z'n kinderen in de sorteerruimte, speciaal voor Rwanda. 'Dag bed...', zei z'n zoontje van drie. Op de vraag waar hij nu op moest slapen antwoordde hij stralend: 'Op een groot nieuw bed.' Het bedje werd zaterdag di rect verkocht." Spullenhulp heeft de reputatie dat het er altijd gezellig is. Ook zaterdag was de sfeer weer prima, niet het minst door de levende muziek van de band "No Com- plaints Department", die 's avonds zou optreden in Artishock maar aan de Schans alvast een voorproefje gaf. De bezoekers konden op de speciale zitjes op hun gemak kofie drinken. Dat het publiek de Rwanda-actie van harte steunde bleek wel uit de gulheid waarmee werd afgerekend. Vaak werd heel wat meer betaald dan de "advies prijs". De medewerkers van Spullen hulp zijn bijzonder te spreken over de manier waarop zowel de "spullenbren- gers" als de "spullenkopers" aan het welslagen van de actie hebben bijgedra gen. "Alle alle spullen werden schoon en verzorgd ingeleverd; dat was voor ons wel zo prettig," aldus Joke Beers. Tijdig bellen Spullenhulp gaat inmiddels weer ge- Op zondagmiddag 21 augustus wordt er weer een koffieconcert georganiseerd in het Openlucht theater 'Gabrio' aan de Soester- bergsestraat. Deze keer treedt het Amersfoorts Saxofoon Trio op, bestaande uit: Fred van den Broek (altsax), Robert van Laar (altsax) en Peter Waijenberg (tenorsax). Zij houden zich vooral bezig met het spelen van licht klassieke muziek, hoe wel zij het spelen van lichte muziek niet schuwen. Zo spelen zij muziek van The Beatles, Phil Collins en Dire Straits, gearran geerd voor saxofoontrio in eerder ge noemde bezetting. Ook diverse andere composities van klassieke werken zijn door het trio zelf gearrangeerd. Het trio heeft voor dit concert een zeer afwisselend programma samengesteld. Het bevat een keuze uit o.a. Negro-spi- rituals in een arrangement van Roger Cawkwell, een selectie uit 'De Noten kraker-suite' van Tschaikovsky in een bewerking van Duncan Stubbs, en Va- riazioni van Rossini, bewerkt door Ro bert van Laar. Aanvang: 12.00 uur. Entree: f 7,50. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar ziekenhuis Medisch Centrum Molen- dael, t.o. het Openluchttheater. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW Soest en aan de kassa van het theater. Het Amersfoorts Saxofoon Trio, zon dagmiddag in het Cabrio-openlucht theater. Foto: Bell Stichting Statief start op 12 sep tember een beginners-fotocursus die gegeven wordt op vijf maan dagavonden. In deze cursus wor den de begintechnieken van de fo tografie behandeld, zoals: objec tieven, belichting, diafragma, flit sen, ontwikkelen, enz. Het eerste gedeelte van de avond wordt besteed aan de uitleg van een van de hoofdonderwerpen van de foto-tech niek. Het tweede gedeelte wordt ge bruikt om de opdrachten te bespreken die iedere cursist aan het einde van de les meekrijgt. De cursus is er op gericht om betere resultaten met de camera te behalen. Op maandag 19 september start er een fotocursus voor gevorderden die uit ne gen lesavonden bestaat. Hiervoor is het wel gewenst dat de cursist de basis-prin cipes onder de knie heeft. De volgende onderwerpen worden behandeld: be lichten en verlichten, compositieleer, modelfotografie. Op donderdag 15 september start er weer een fotocursus ontwikkelen en af drukken. Deze bestaat uit 3 lesavon den. In deze cursus worden alle technie ken besproken die nodig zijn om een zwart-wit film te ontwikkelen en hier van op diverse papiersoorten een goede afdruk te maken. Op donderdag 22 september start er weer een fotocursus belichten en ver lichten. In deze cursus wordt uitgelegd hoe men een film goed moet belichten en hoe men om moet gaan met bestaand en kunstlicht. Verder worden er nog tal van fotocur sussen en workshops gegeven, waaron der: basiscursus studioportret, model fotografie, dierenfotografie, land schapsfotografie, technische camera, pinholecamera, architectuurfotografie, interieurfotografie. Op zaterdag 3 september viert Statief het 10-jarig bestaan met een open dag. Men kan dan kennis maken met de do centen en hun programma's. De open dag wordt gehouden in fotostudio Mar tin van Thiel, Van den Boschstraat 2A in Utrecht, van 14.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en een uitgebrei de folder kah men terecht bij: Fred Ver meulen, Hartweg 20, 3762 SE Soest, tel. 18105. De Spullenhulp-verkoop voor Rwan da werd gestimuleerd door de levende muziek van de formatie "No Com- plaints Department". woon verder met het werk. Ook de op haaldienst is inmiddels - na de vakantie periode - weer actief. In dat verband doet het kringloopcentrum nog graag een beroep op de mensen die (na telefo nische afspraak) spullen laten ophalen: Bel niet op het laatste nippertje, want door de toegenomen drukte moet het ophaalschema tegenwoordig zo uitge kiend worden dat daar weinig in te schuiven valt. kringloopcentrum V J D T De Schans 20, 3764 AX Telefoon 18730 Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag: 13.00-17.00 uur; Zaterdag 09.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag t/m vrijdag: 13.00-18.00 uur; Zaterdag 09.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak (niet op maandag). Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Deze cursus is bedoeld voor diegenen die al enige jaren in Nederland verblij ven en die zich graag willen bekwamen in de schriftelijke taalvaardigheid. Het verbeteren van de uitspraak en het voe ren van gesprekken zal ook aan de orde komen. Er wordt van de cursisten ver wacht dat ze een middelbare schoolop leiding genoten hebben in het land van herkomst of in Nederland. Enige ken nis van grammatica is in elk geval voor deze cursus gewenst. Onderdelen van de cursus zijn o.a.: spelling en uitspraak van het Nederlands, het vervoegen van werkwoorden en het leren van onregel matige werkwoorden, het gebruik van voorzetsels, het schrijven van brieven. Aanvang cursus: woensdag 28 septem ber van 19.00-20.30 uur. Docente: mevr. G. Hulsbergen. Cursusadres: Mavo Soest. Aantal lessen: 25. Cursus prijs: f 205,-. Nederlandse conversatie voor buitenlanders Aanvang cursus: woensdag 28 septem ber, 20.35-22.05 uur. Docente: mevr. G. Hulsbergen. Cursusadres: Mavo Soest. Aantal lessen: 25. Cursusprijs: f 25.5,-. Wegwijs in jeugdliteratuur Wat zijn goede kinderboeken? Zijn er leuke boeken voor babies en peuters? Hoe kan je kinderen stimuleren om te lezen? Deze en andere vragen worden beantwoord in deze cursus. U krijgt in formatie over prentenboeken, boeken voor moeilijk lezende kinderen, strips, sprookjes, informatieve jeugdboeken, griffels en penselen, boeken voor oude re kinderen, jeugdpoezië en emoties in kinderboeken. Aanvang cursus: dinsdag 4 oktober, 19.00-21.00 uur. Docente: mevr. L. Crom, bibliothecaris. Cursusadres: Centrale Jeugdbibliotheek, Albert Cuyplaan 202. Aantal lessen: 3. Cur susprijs: f 55,-. Tijdens de zomervakantie is het kan toor van de Volksuniversiteit, Steen hoffstraat 9a, geopend voor inlichtin gen en inschrijving op donderdag 18 augustus van 10.00-13.00 uur en op maandag 22 augustus van 13.00-16.00 uur. Vanaf donderdag 25 augustus gel den weer de gebruikelijke openingstij den. In de week van 22 augustus wor den de programmaboekjes huis-aan- huis verspreid. Wie geen boekje in de brievenbus vindt kan er één, tijdens de openingsuren van het kantoor, komen ophalen. Voor de komende weken heeft open luchttheater "Cabrio" aan de Soester- bergsestraat nog de volgende voorstel lingen op het programma staan. Woensdag 17 augustus: kindervoor stelling "Appie en Flappie". Aanvang 14.30 uur. Entree kinderen f 5,-; vol wassenen f 7,50. Zondag 21 augustus: koffieconcert met Amersfoorts Saxophon Trio. Aan vang 12.00 uur. Entree f 7,50. Zondag 4 september: koffieconcert met volksdansgroep "Nirkodah". Aan vang 12.00 uur. Entree f 7,50. Zondag 11 september: close-harmo- ny koorzang met "Umbellifera". Aan vang 14.00 uur. Entree f 10,-. Informatie: VW-Soest, tel. 12075, of Theaterbureau Soest, tel. 16155. Op zaterdag 20 augustus wordt weer het jaarlijkse Houthakkersfeest gehou den in Lage Vuursche. Tijdens dit feest van ambacht, hobby en vermaak zal er ook een expositie aanwezig zijn van werkstukken gemaakt van perkament papier met Pergamano-materialen. De ze hobby, die reeds door velen wordt beoefend, breidt zich meer en meer uit door nieuwe ideeën en ontdekte moge lijkheden. Het is belangrijk voor mensen die hier van kennis willen nemen of misschien overwegen aan een cursus te gaan deel nemen. De expositie wordt verzorgd door erkend docent Piet Vonk uit Soest, waar men desgewenst ook telefo nisch informatie kan verkrijgen (tel. 21121). Ook zaterdag 3 september noteren, want dan vindt in Soest de jaarlijkse sei- zoenmarkt plaats. Die wordt nog groter en gezelliger dan voorheen; daar is dus ook de pergamano-expositie aan te treffen. ee Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand, van Paulus Reinhard, is een plastiek in brons op een marmeren sokkel. Het formaat is 20 x 35 cm. Paulus Reinhard werd geboren te Utrecht. Hij volgde zijn opleiding aan de Jan van Eijck Academie te Maastricht onder leiding van profes sor F. Carasso. Hij is lid van de Ne derlandse Kring van Beeldhouwers. Zijn werk bevindt zich in diverse musea, openbare en particuliere col lecties in Nederland, Frankrijk, Ita lië en Zuid-Amerika. Hij voerde monumentale opdrachten uit in hout, steen en brons. Jeugdtheaterschool Boemerang heeft een eigen gebouw in Amers foort. De ruimte aan de Rossini- straat 7 zal in het najaar feestelijk geopend w orden. Nu al heeft Boe merang haar intrek genomen in het gebouw en vanaf 1 september kunnen op deze lokatie lessen ge volgd worden. Boemerang gebruikt de ruimte als ont vangst en kantoorruimte. Daarnaast zullen hier alle lessoorten gegeven wor den, zodat kinderen en jongeren uit de omliggende wijken in hun eigen buurt les kunnen krijgen. Ook het jeugdthea terkoor van Boemerang en het op te richten jeugdtheaterorkest zullen hier les krijgen. Bij voldoende deelname zal tevens in Amersfoort-Noord een koor komen. De oudere theaterklassen, po diumklassen en de volwassenklas ko men voortaan ook bijeen in de Rossini- straat. Fietsafstand De andere locaties waar Boemerang lesgeeft zullen gewoon blijven bestaan, dus ook in Soest in de Mavo-Soest. De speelplaatsklassen en theaterklassen kunnen dus op fietsafstand hun theater school bezoeken. Jeugdtheaterschool Boemerang is twee jaar geleden ontstaan en sindsdien uit gegroeid tot een van de grootste scho len van Nederland. Deze groei heeft echter geen invloed op de herkenbaar heid, want Boemerang werkt kleinscha lig op verschillende lokaties. Door sa menspel in een gezellige en vertrouwde sfeer ontstaan zelfvertrouwen en per soonsvorming, twee belangrijke punten bij jeugdtheaterschool Boemerang. Het eigen adres van Boemerang is: Rossinistraat 7, 3816 LZ in Amers foort, tel. 033-757434. Een folder met informatie over de verschillende lesvor- men bij Boemerang wordt op aanvraag gratis verstrekt. Steenhoffslraal 46, (el. 19577 'THC Donderdag 18 augustus Swingende komedie over kleurrijke driehoeksverhouding "Metisse' vertelt het verhaal van eeirh/xyi /I Atvi pil f pprt Antilliaans meisje, Lola, in Parijs, UvIIIvlIlvI V' zwanger is van één van haar twe vriendjes: Felix en Jamal. Felix ishtÖe Thuishulpcentrale (THC) zei blanke joodse vriendje (gespeeld doo*'c'1 'n voor Par,ners en familie var regisseur Mathieu Kassovitz) uit eejiementerenden, chronisch zieker streng joods gezin. Berooid, fietsgektren voor ouders/verzorgers van eer rapper. Jamal, het andere vriendje vargehandicapt kind. Voor deze ver Lola, is een zoon van een diplomaat uizorgers is de taak vaak intensief een Afrikaans land. Zwart, moslim er^ij komen soms met moeite to< rechtenstudent. jiet ondernemen van activitei Lola wordt begeerd door beide manfen voor zichzelf. nen, maar zij weigert te kiezen. De vraag wie van de twee de vader is vanOm de vaste verzorgers regelmatig tijc het kind interesseert haar evenmiaen ruimte voor zichzelf te geven bied want het is vooral haar kind. Het twee de THC de mogelijkheid een vrijwilli tal kan niet anders dan ruziënd naarger in te schakelen om passief (oppas haarpijpen dansen. Wonderlijk genoegen) en/of actief (wandelen, lezen, eei vinden de twee elkaar tenslotte in huilspelletje) aanwezig te zijn. De THC wi Na een succesvol verlopen jaar on dergaat het SMG o.l.v. dirigent Dick Hesselink een uitbreiding. Het SMG heeft het plan opgevat om met ingang van het nieuwe sei zoen, dat 22 augustus begint, naast het huidige leerlingenorkest en het Groot Orkest, een jeugd(har- monie)orkest op te starten. Het jeugdorkest zal bestaan uit jonge ren tot 18 jaar; het heeft een eigen re- KASTEEL NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP BAARN Tel. 02154-20446 Op zondag 21 augustus om 14.00 uur organiseert Kasteel Groeneveld de eer ste van een serie inleidingen bij de beel dententoonstelling 'Tengenenge oud - Tengenenge nieuw, vijftig beeldhou wers uit Zimbabwe.' De inleiding schetst een beeld van het ontstaan van het kunstenaarsdorp Tengenenge, geeft informatie over de kunstenaars en hun relatie met de natuur. De activiteit is vooral bedoeld als een 'opstap' voor de bezoeker van de ten toonstelling en is na aanschaf van een toegangsbewijs gratis te volgen. Aanlei ding voor het organiseren van deze in leiding is de grote belangstelling voor de Tengenenge tentoonstelling in Kas teel Groeneveld en de vele vragen en reacties die men krijgt. Aanmelden bij de receptie van het Kas teel. Volgende inleidingen vinden plaats op woensdag 24 en zondag 28 augustus. De tentoonstelling is te zien t/m 25 september 1994. pertoire en een eigen gezicht. Het geeft in de toekomst zelfstandig concerten en zal aan jeugdfestivals deelnemen. Er is plaats voor enthousiaste jongelui die een blaasinstrument of slagwerk bespe len. Ook in de leerlingengroep en het Groot Orkest is uiteraard plaats voor nieuwe leden, die willen (leren) meespelen. Er wordt iedere maandagavond gere peteerd in de Grote Gildezaal achter Museum Oud Soest, Steenhoffstraat 46. Repetitietijden: 18.00-18.45 uur leerlingenorkest; 18.45-19.45 uur jeugdorkest; 19.45-22.00 uur Groot Orkest. Informatie: Edith Goudszwaard, tel. 25114, of Annie de Bree, tel. 22532. Correspondentie-adres SMG: Braam- weg 54, 3768 CJ Soest. zorg om het welzijn van Lola. Dus ma ken ze er een gezellige driehoek van. Het gevolg: een prikkelende, aansteke lijke film! Kleur is belangrijk in "Metisse" (Metis se betekent kleurling of halfbloed). Bij na alle dialogen betreffen huidskleur, herkomst en de complicaties van de multiraciale samenleving. Parijs als smeltkroes. Regisseurkomiek Mathieu Kassovitz is, 25 jaar en reeds een aantal jaren actief in de filmsector. "Metisse", is zijn eerste speelfilm. "Metisse" is een film van het productiehuis Production Lazennec, waar de aanvoerder Christophe Rossig- non geldt als een succesvolle scout. Eerder liet hij ondermeer de jonge Vietnamese regisseur Tran Anh Hung debiteren met "L' odeur de la Papaye verte". Deze film is tevens vertoond in het filmhuis. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 7,50-leden/cjp/65-l- f 5,-. de verzorgers zo goed mogelijk helper Dit gebeurt door vrijwilligers goed t instrueren, te begeleiden en te scholer In de maand september wordt voor vrij willigers die enkele uren per week b dementerenden willen helpen een ir troductiecursus gegeven. Van geïnte resseerden voor deze cursus wordt vei wacht dat ze zich als vrijwilliger bij d THC opgeven. De cursus "Helpen bi Vanaf dinsdag 16 augustus tot en met 21 september kan men bij de ANWB- kantoren en de ANWB-agentschappen bij de VW's terecht voor toegangs kaarten voor de beurs Wintervakantie '94. Deze beurs wordt van donderdag 22 september tot en met zondag 25 sep tember gehouden in de Jaarbeurs te Utrecht. ANWB-leden betalen voor volwasse nen f9,- per persoon in plaats van f 15,-. Kinderen van 4 t/m 11 jaar en 60-plus- sers betalen f 7,- per persoon in plaats van f10,-. De beurs is op donderdag en vrijdag ge opend van 14.00 tot 22.00 uur en op za terdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. De beurs Wintervakantie '94 besteedt zowel aandacht aan wintersport- als winterzonvakanties. Tevens vinden de korte vakanties in Nederland en Euro pa een plaats op deze beurs. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 1.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Hoewel de meeste mensen nog nauwelijks denken aan een nieuw concertseizoen, is het bestuur van de Baarnse Muziekkring alweer druk in de weer geweest met uit werking van de plannen voor het voor het nieuwe seizoen 1994/ 1995. Het is een coticertserie van hoog niveau geworden: uniek zo wel in variatie als in kwaliteit. Flet seizoen wordt zaterdagavond 27 augustus geopend met de uitgestelde Zomershow door Crescendo, ConVo, Baarns Mannenkoor, Baarns Dames- De Openbare Bibliotheek Soest blijft ook in de vakantieperiode ge opend om boeken, CD's en andere materialen te lenen. Tijdens de pe riode 11 juli tot en met 19 augustus zijn er de volgende openingstijden. Centrale Bibliotheek, Albert Cuyplaan 202, tel. 15210. Donderdagmorgen: 10.00 tot 12.30 uur Maandag-, dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag: 14.30 tot 17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond: 18.30 tot 21.00 uur. Openbare Bibliotheek Overhees, Willaertstraat 49, tel. 12468. Dinsdagmorgen: 10.00 tot 12.30 uur Woensdag- tot en met vrijdagmid dag: 14.00 tot 17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond: 18.30 tot 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg, Dorpsplein 17b, Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen: 10.00 tot 12.30 uur. Woensdag- en vrijdagmiddag: 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdagavond: 18.00 tot 20.00 uur. Tevens is de bibliotheek op boven genoemde uren bereikbaar voor in lichtingen en telefonische verlengin gen. Als extra service voor de leden wor den de boeken in de vakantietijd voor zes weken uitgeleend. koor en de Dance Company van Caspar Lapré. Oorspronkelijk gepland voor 11 juni moest dit feest van muziek, zang en dans wegens weersomstandigheden worden uitgesteld. Zondag 4 en 11 september vinden er op het rondeel weer promenadeconcerten plaats ter opluistering van de bloem- kunsttentoonstelling 1994. Ditmaal door de Koninklijke Biltse Harmonie o.l.v. C. Pronk, en het jeugdorkest Jong Excelsior uit Halfweg, onder leiding van Kees Kramer. De gebruikelijke zaterdagavondserie bevat bekende namen als Ronald Brau- tigam, Martijn van den Hoek, Abbie de Quant en Pieter Wispelwey, Erika Waardenburg en Emmy Verhey, Jean Decroos, Danielle Dechenne en vele anderen. Voor de serie is nog een be perkt aantal abonnementen verkrijg baar. Inlichtingen: Baarnse Muziek kring: 02154-14562. In de serie "Groeneveldconcerten op zondagmiddag" zullen o.a. te horen zijn de Russische pianiste Tamara Ru- miantsev, en de Nederlandse Hanny de Heer, de jeugdige violiste Sonja van Beek, (winnares van vele muziekprij zen, waaronder het Oscar Back con cours), het Groningen gitaarduo en de hoboïst Frank van Koten met Marius van Paassen. Voorts het Dierendagconcert op zon dag 2 oktober, waar o.a. wordt uitge voerd "Carnival des Animaux" van Saint Saëns en "Ferdinand le Buil" van Alain Ridout. Deze verhalen wordt ge speeld door een instrumentaal ensem ble met Wilhelm Heilweg en verteld door de bekende tv-artieste Leoni Jan sen. Dan natuurlijk de Kamermuziekdag voor amateurs op zondag 5 maart. Een Nieuwjaarsconcert met het Farrenc- trio en een Kerstconcert rondom het kabinetorgel met de organist Willem Vonk en een strijkersensemble, geven deze serie zondagmiddagconcerten een opmerkelijk elan. Heel bijzonder, en een noviteit, zijn een viertal concerten op zondagavond, waarin o.a. te beluisteren zijn Ronald Brautigam (tnet een integrale uitvoe ring van Mozart's piano sonates op for tepiano) en de wereldberoemde gitarist Pepe Romero. Dit en nog veel meer staat omschreven in de uitgebreide concertagenda die menkan aanvragen bij het secretariaat van de Baarnse Muziekkring: Prof. Fockema Andreaelaan 35, 3741 EJ Baarn, tel. 02154-14562. \^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Het noordoosten van Thailand is de armste streek van het land. Men leeft hier van de landbouw, maar de grond is erg onvruchtbaar. Rijst is het enige ge was dat met succes verbouwd wordt, maar door grote droogte gedurende de helft van het jaar is de opbrengst abso luut onvoldoende om van te leven. 1 en einde raad verkopen boerenfami- ies hun kinderen in de hoop dat zij het elders beter zullen krijgen. De jongeren die achterblijven trekken uiteindelijk naar Bangkok om werk te zoeken. Bij gebrek aan beter belanden zij vaak in de prostitutie. De organisatie 'Village Weaver Handi- cratts haakt in op de eeuwenoude weeftraditie van de streek om een eind te maken aan deze neerwaartse spiraal. oor zo n driehonderd weefsters in een tiental dorpen te organiseren en een af zetkanaal te zoeken voor hun stoffen, boort Village Weaver Handicrafts een nieuwe bron van inkomsten aan voor de boerengemeenschap. Een inkomsten bron die het meisjes mogelijk maakt in eigen streek te blijven wonen en wer ken. In het atelier in Nong Khai volgen telkens veertig meisjes een naaicursus. Na de cursus kunnen zij op afbetaling een naaimachine aanschaffen en in hun eigen onderhoud voorzien FairTradeis sinds 1989 handelspartner van deze organisatie. Kleding, slippers, tasjes vinden z° hun weg naar de We reldwinkels in Nederland en België. Om.de Produkten beter af te stemmen op de wensen van de klanten van Fair irade bezocht een kleding-styliste nfi, r m„alen de Thaise organisatie. De styhste besprak de mogelijkheden rond dessins, ontwerpen, kleurstelling en maakte afspraken over levertermij nen. Hierdoor is een optimale combi natie ontstaan van traditionele dessins n moderne kleding en accessoires, die aansluit bij de Westerse markt. Fair Trade uit Culemborg, de belang rijkste importeur van de Wereldwinkel, financiert dergelijke projekten. Jam mer dat ruimtegebrek de Wereldwinkel hoest weerhoudt om deze aparte kie- ing te verkopen. Voorlopig moet u daarvoor nog naar Hilversum of Baam. Bosman Installatie is een t in het ontwerpen en real/se burg er- en klanlenwerk. Om hel groeiende orderpakk enige spoed een De aan Ie stellen werknemer zaï groot renoraSeprpjekl dal minimi Geboden wordt: Een prettige werkkring in een groeie ring op elkaar zijn afgestemd. Kandidaten die op bovenstaande fun lelonisch een afspraak te maken meti loodgieter: Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soa Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden op za dag, zondag en algemeen erkende fees' gen, tel. (035) 245555. Samenwerking Psychologen in de ee lijn Praktijk voor diagnostiek, psycnologi: begeleiding, opvoedingsadviezen en chotherapie. Volgens afspraak, tel. 20( Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.01 10.00 uur, tel. (03463) 51789 of 5209 Nazorg borstkankerpatiënten Informatie: Borstkanker informatie trum Utrecht (BIC), tel. 030 - 31992' t/m. vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en oi vóór, tijdens en na de ziekenhuisopn Informatie: mevr. M. Vrieling, tel. 14' Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-21.00 uur, S ring 31A (Vrouwenhuis), Amersfoori (033) 16612. Als je anoniem wilt blijvei dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. V dag 19.00-21.00 uur; woensdag 1' 18.00 uur; donderdag 19.00-21.00 uu (030)322020. Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op he rein van de bijstand kunnen daarmee te bij de werkgroep Vrouwen in de Bijs telefonisch dagelijks 12.00-13.00 t 18.00 uur. Soest: tel. 17431 of V Spreekuur: elke 2e vrijdag van de m 10.00-11.30 uur. in het Internati Vrouwencentrum, Smitsweg 313. Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsbesteding en l mensen bij elkaar die samen iets willer op het gebied van hobby en interesse, bus 3074, 3760 DB Soest, tel. 139 14650. VTO-samenwerkingsverband Vroegtijdige Onderkenning Ontwikkc stoornissen bij kinderen, postbus 240 AE Amersfoort, tel. (033) 637285. Slachtofferhulp Soest jL Praatpaal en vraagbaak voor slachi van misdrijven en verkeersongevalle 27719. Slachtofferhulp Eemland r 24 uur per dag telefonisch bereikbaa Soest, Soestdijk Soesterberg: tusse en 23.00 uur: tel. 02155-27719; 'f 23.00 en 7.00 uur: via de meldkamer Amersfoortse politie, tel. 033-6666( Al Anon-groep Soest Steun aan familie van degene die ovc veel drinkt of dronk. tel. 12331 of 15474 Baarn. Ouders van een overleden kind Landelijke zelfhulp-organisatie. K< adres: Eveline Mossel, Wcegbreestre 3765 XR Soest, tel. 14310. Thuishulpcentrale Eemland De THC biedt partners en familie menterenden, van chronisch zieken ders van verstandelijk of lichamelijk dicapte kinderen hulp door actief ol oppassen door vrijwilligers. Inform; 033-631334. Thuiszorg/Maatschappelijk Wei Stichting Thuiszorg en Maatsch Werk N.O. Utrecht. Bureau Soes Grothestraat 74, 3764 CN So< 02155-19004, fax 02155-26588.

Soester Courant | 1994 | | pagina 14