U BENT RIJKER DAN U DENKT... i varia r Sportiviteit voorop tijdens Gildefeesten Ouderwetse boerenbruiloft hoogtepunt van Gildefeesten-zaterdag Gemeente wil aan nieuwe bt hi'eT irvrpp a Nieuws van de gemeente Derde Wereldgroep Soest start weer munten- postzegelaktie Provincie wimj voor kunst in WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT Meningen van lezers Haverweerdliften Noordelijke ringweg Politie V erkeersmaatregel NVM HYPOTHEEKSHOM UW BESTAANDE CONTROLEPUNT VOOR Hypotheek. DE NVM HYPOTHEEKSHOP. Schoeman Makelaars Deelen Makelaars Wim van Roomen en Desiree v.d. Breul in hoofdrol Inbreker gooit steen door ruit Open autoportier leidt tot schade PAGINA 4WOENSDAG 17 AUGUST! Programma 1994 Bot Kaps< 50 Apollo-huizen worden verhuurd In december pas concr WIL Alhoewel de heer M.R. Westveld van St. Joseph goede hoop hee(t over de verdere voortgang bij de renovatie en het in gebruik nemen van de liften, on dergetekende Paul Molegraaf houdt zijn hart vast voor het vrijgeven voor ge bruik van de eerste gerenoveerde lift aan de Haverweerd-Oneven (8 hoog blok), nu over 2 weken. Alhoewel de voorzitter (B. Hennep hof) van die Bewonerscommissie laat weten dat hij positief is gestemd over de snelle reactie van Woningbouwvereni ging St. Joseph en de Fa. Kone Starlift stel ik, alle partijen zijn het meer dan zat!!! Ik ben dan ook teleurgesteld over het feit dat van de Bewonerscommissie Haverweerd-Oneven, bijv. de heer B. Hennephof, nooit iemand van die com missie bij de afhandeling van de storin gen aanwezig was. Het lijkt er een beetje op dat de Bewonerscommissie Haver weerd-Oneven 'de vruchten wil pluk ken' van de inzet van Commissieleden van andere Bewonerscommissies. Een stuk in de krant plaatsen én de 'eer' op strijken is heel makkelijk, bij mij draait het daar niet om. Samen het probleem oplossen en niet alléén de storing door geven. De samenwerking met St. Joseph is op dit gebied dan ook de afgelopen tijd toegenomen én men respecteert elkaar voor ieder zijn inzet. Bewoners of leden van de Bewonerscommissie Haver weerd-Oneven geven de storing door, ondergetekende Paul Molegraaf zorgt voor een bericht aan de bewoners op de liftdeuren en heeft intensief kontakt met diegene welke storingsdienst heeft én er is intensief overleg met de mede werker van St. Joseph, welke op dat moment storingsdienst heeft. (Ook al valt de Haverweerd-Oneven niet onder mijn direkte werkterrein, ook daar zet ik mij met hart en ziel in, het gaat im mers om de belangen van de medebe woners). Verder loopt ondergetekende mee met de monteur totdat de storing is verholpen en duidelijk is wat de oor zaak van de storing is geweest. Helaas blijkt nog steeds dat het meren deel van de storingen het gevolg is van tijdgebrek. De lift móet worden opgele verd zonder dat er tijd is geweest om al le mechanische afstellingen voldoende te kunnen controleren. 'Kinderziekten in de eerste dagen hou je altijd', maar zolang huurder en verhuurder op één lijn zitten vrees ik nog niet het ergste. Voor wie de tel echt kwijt is: Kom ge rust langs. Maar voor de komende pe riode hou ik mijn hart vast. Er moeten nog 4 liften opgeleverd worden. Paul Molegraaf secr. Bewonerscommissie HaverAkker Aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Allereerst wil ik u complimenteren met uw bereidheid om het fietsverkeer meer voorrang te geven in Soest. Hoewel het langzame verkeer nog overal een onbe duidende plaats inneemt, zijn er toch tekenen die hoopvol stemmen. Ik denk bijvoorbeeld aan het afsluiten van we gen voor gemotoriseerd verkeer, 'rechtsaf voor fietsers vrij' en asfalt (ook) voor fietsers. Ook het Breemeen- tje is fantastisch! Nu gaan echter de zorgen uit naar de noordelijke ringweg. Ik betreur dat u voornemens bent weer een stuk polder op te offeren ten behoeve van een lange sliert asfalt waar de nodige overlast van uit zal gaan. Stank, lawaai, verkeers lichten en visuele overlast, om er een paar te noemen. Meer wegen heeft tot nu toe alleen nog maar meer autover keer opgeroepen en is nog nooit een op lossing geweest. Uiteraard wil elke zich respecterende gemeente een eigen ringweg, die past in het modebeeld van de jaren negentig. De verkeersintensiteit zal de komende jaren nog sterk toenemen. Een mentali teitsverandering met beperkende maat regelen (moeilijkere ontsluiting, hogere mobiliteitskosten e.d.) is een beter ant woord dan alsmaar inspelen op de (on eindige) vraag naar uitbreiding van het wegennet. Uw gemeente heeft al een fantastisch busprogramma opgesteld dat zeker in vergelijking met landelijke ontwikke lingen een enorme groei heeft doorge maakt. Het zou daarnaast heel goed zijn als naast het beginnetje dat er voor fiet sers is gemaakt een gedetailleerd ver volg kwam. Tenslotte nog iets over de Van Weede- straat zelf. Zonder van verkeerstellin gen op de hoogte te zijn neem ik aan dat het verkeer op bijvoorbeeld de Toren straat géén grotere intensiteit heeft dan op de Van Weedestraat. Toch loopt het verkeer op de Torenstraat bijna nooit vast. Ook de breedte van de weg en/of andere wegtechnische omstandigheden zijn m.i. niet anders dan op de Van Weedestraat. De problemen kunnen dus niet anders ontstaan dan door de winkels. De parkeermaatregelen die genomen zijn snijden geen hout: nage noeg enige controle ontbreekt. De es sentie van de moeilijkheden ligt meer bij het laden en lossen en door het ma noeuvreren van automobilisten. De grote parkeerplaats elders, herin richting van de weg, en controle op na leving van de parkeergeboden verdient in mijn ogen meer aandacht, voordat u aan het project gaat beginnen. Alvorens veel geld uit te geven zou de controle op het parkeren een echte start kunnen maken in plaats van af en toe een steek proefje eens in de zoveel tijd. Het zou heel bijzonder zijn als een deel van het overblijvende geld bestemd kan worden voor een betere infrastructuur voor het openbaar vervoer en het lang zame verkeer. Gemeente Soest is m.i. meer Natuurlijk met een goede infra structuur voor fietsers en het openbaar vervoer dan met een drukke grauwe as faltweg door de polder. WJ. de Bruijn Baarn Hulde aan de politie van Soest. Na de inbraak in onze woning ben ik direct naar de politie gegaan. Ik was over stuur, maar ik werd goed opgevangen. Binnen tien minuten was de politie bij ons thuis. Ze liet direct onze giroreke ning blokkeren, omdat mijn man en ik er niet toe in staat waren. Binnen een half uur was er een medewerker van Slachtofferhulp. Ook daar had de poli tie voor gezorgd. Daarom niets dan lof voor de politie. P. Lipsius-Van Grol Steeds meer mensen in en rond Soest weten dat de Gildefeesten gekarakteriseerd kunnen worden met woorden als gezelligheid, ont spanning, traditie, inspanning en sportiviteit. Dit laatste in figuurlij ke zin waar het gaat om verdraag zaamheid tussen de verschillende bezoekers van de Gildefeesten, maar ook in letterlijke zin is er op sportief gebied heel wat te doen in de laatste week met aansluitend weekeinde van augustus. De eerste dagen hebben de activiteiten als thuisbasis de Schaapskooi van de fam. V.d. Grift aan de Ferd. Huyck- laan, die staat tegenover de Blaak, het feestterrein van het Groot Gaesbeeker Gilde. Recreatieve fietstocht Maandagavond 22 augustus kan er in zelfgekozen gezelschap en eigen tempo deelgenomen worden aan de al vele ja ren door Tempo Toer georganiseerde Recreatieve Fietstocht. De laatste jaren is er steeds meer aandacht aan de route aanduiding besteed, zodat deelnemers niet ongewild meer of juist minder kilo meters fietsen dan de ongeveer dertig kilometer die de organisatoren voor ogen hebben. Voor de wat geoefender fietser is er za terdag 27 augustus vanaf 8.00 uur de gelegenheid om een tocht over 30, 85 dan wel 150 kilometer te maken. Beide tochten maken deel uit van het nationa le Fiets-Evenementen-Programma. De benen kunnen ook op een andere manier in werking gezet worden, want op dinsdagavond 23 augustus verzorgt het Wandelcomité 'Jacob van Gaes- beek', getuige de naam nauw verbon den met het Groot Gaesbeeker Gilde, een avondwandeling over 5 of 10 kilo meter. Gestart wordt vanaf de schaaps kooi, en dat de routes attractief zijn, mag wel blijken uit het al jaren rond de 250 personen schommelende deelne mersaantal. T rekkerwedstrijden Op diezelfde dinsdagavond 23 augus tus vinden de enkele jaren geleden nieuw leven ingeblazen behendigheids wedstrijden met landbouwtractoren plaats. Na een aantal jaren in paren ge reden te hebben, dient het zeer geva rieerde parcours dit jaar solo gereden te worden. Hiernaast is er weer een aantal wijzigingen in het concept aangebracht, die het schouwspel nog aantrekkelijker en, ook niet onbelangrijk, veiliger voor deelnemer en toeschouwer moeten ma ken. Zoals de naam al zegt gaat het om behendigheid en vervult snelheid een ondergeschikte rol. Er kan niet gega randeerd worden, dat er nog plaats voor belangstellenden voor deelname is; nadere informatie bij Harry Hilhorst (12249), Peter Kuijer (14647). Gildeloop De atletische types, of zij die door bij voorbeeld de Europese Kampioen schappen in Helsinki enthousiast ge maakt zijn voor het hardlopen, krijgen op woensdagavond 24 augustus de kans om zich te manifesteren. Een groot deelnemersveld (vorig jaar rond de 250) zal dan over 2,5 (jeugd) of 10 kilometer de strijd uitvechten, waarbij voor beide afstanden in diverse catego rieën prijzen te winnen zijn. Om iets te gemoet te komen aan het gebrek aan kleedruimtes op het feestterrein, aan gezien de accommodatie daarvoor niet geschikt is, zal er dit jaar weer een gar derobe-ruimte gecreëerd worden, waarin de deelnemers hun tassen met inhoud kwijt kunnen. Gestart zal wor den om 19.00 (jeugd) en 19.15 uur en de inschrijving a f 4,- p.p. kan vanaf 18.15 uur voldaan worden in de schaapskooi. In verband met de jaarlijkse Gildelopen is volgende week woensdag (24 augus tus) vanaf 18.00 uur tot een half uur na afloop van de lopen een aantal ver keersmaatregelen van kracht. Zo zijn de Hooiweg, de Eemweg, de Eemstraat en het gedeelte P. v.d. Breemerweg tus sen de Eemstraat en de Hooiweg voor alle verkeer afgesloten. In verband met de Gildefeesten zijn voor zaterdag 27 en zondag 28 augustus verschillende verkeersmaatregelen ge nomen. Op het gedeelte Ferd. Huyck- laan tussen de Kerkdwarsstraat en de P. v.d. Breemerweg wordt éénrichtingver- keer ingesteld in de richting van de P. v.d. Breemerweg. Op hetzelfde gedeel te van de Ferd. Huycklaan geldt een parkeerverbod aan beide zijden van de weg. De maatregelen gaan zaterdag ochtend 00.00 uur in en eindigen zon dagavond 24.00 uur. Uw huis is ongetwijfeld meer waard dan toen u het kocht. U bent daarom waarschijnlijk rijker dan u denkt. De afgelopen jaren zijn er nieuwe hypotheek mogelijkheden bijgekomen die meer rekening hou den met uw persoonlijke situatie. Tijd om na te gaan of uw huidige hypotheek nog net zo bij u past als toen u hem afsloot. Loop daarom eens vrijblijvend binnen bij de NVM Hypotheekshop. Daar gaat men koste loos voor u na of he* niet anders kan. Bovendien heeft men bij de NVM Hypotheekshop ook verstand van de huizenmarkt. Dat geeft u een extra voordeel. OOK VERSTAND VAN HET PAND. HYPOTHEEK SHOP m Middelwijkstraat 54 Gallenkamp Pelsweg 11 3764CH Soest 3768 HT Soest Tel. 13539 Tel. 15360 Het zaterdagprogramma van de Gildefeesten is de laatste jaren een steeds grotere trekker gebleken voor zeer uiteenlopende groepen, die één ding gemeen hebben: ge nieten van het beoefenen van di verse takken van sport, soms fana tiek, soms ludiek, maar vooral en thousiast te karakteriseren. Zo zijn duizenden mensen getuige van een volksfeest, dat dit jaar op 27 augus tus een zeer in het oog springend onder deel van het Volkspaardenfeest kent. In de stijl van een eeuw geleden zal er een heuse trouwerij op het veld plaatsvin den, waarbij als ambtenaar van de Bur gerlijke Stand burgemeester De Wfdt optreedt, uiteraard ook in stijl gekleed. Het Volkspaardenfeest maakt in zijn huidige vorm al weer zes jaar deel uit van het zaterdagprogramma. Ondanks het feit dat er in meerdere categorieën prijzen te verdienen zijn, is het niet zo zeer bedoeld als een serieuze wedstrijd, waar op het scherpst van de snede ge streden wordt, maar veel meer om te la ten zien hoeveel plezier paardenlief hebbers in het samenspel met hun paard kunnen beleven. De opnieuw ca. 100 deelnemers zullen de hele dag in de weer zijn met de voorbereiding, nazorg en uiteraard deelname aan één of meer dere onderdelen van het programma, dat door de Warmbloed Paardenfok- vereniging Eemland (WPE) in samen werking met een commissie van het gil de verzorgd wordt. Amazonezit De laatste jaren is steeds gestreefd om hiernaast één of twee in de stijl passen de, maar wel markante punten in te bouwen. Rond 12.00 uur zullen enige dames een show verzorgen in de voor vrouwen vroeger voorgeschreven ama zonezit. En tegen 15.00 uur vertrekt er dan van de boerderij van heer G. W. v.d. Grift (wie anders!) een zeer opmerke lijk gezelschap van versierde boerenwa gens, voorafgegaan door een zoge naamde tentwagen. Dit was tot voor zo'n halve eeuw geleden het type wagen waarin men de 'zondagse' ritjes maakte. In deze wagen zal het bruidspaar Wim van Roomen en Desirée van den Breul door de Kerkebuurt naar het Gildeter- rein de Blaak gereden worden, gevolgd door familie en gasten en leden van de Soester Boerendansgroep. Gestreefd wordt om in aankleding van zowel brui- loftsvierders als wagengerei zoveel mo gelijk in de stijl van de eeuwwisseling te blijven. .yjVS-K Een 45-jarige bewoner van de Soester- bergsestraat werd vrijdag j.1. omstreeks half zes ruw uit zijn slaap gewekt door een harde klap. Hij trof beneden in de keuken en de gang een ravage van ge broken glas aan, afkomstig van een steen die door een ruit was gegooid. La ter bleek hem dat ook de achterdeur ge forceerd was. Van de keukentafel was een portemonnee weggenomen, met daarin o.a. enkele bankpasjes en een bedrag van ca. 100 gulden. Twee auto's raakten vorige week licht beschadigd bij een aanrijding op de Van Weedestraat. Daar stapte een 74-jarige Amsterdammer uit zijn auto toen een 30-jarige automobilist uit Hensbroek juist langsreed. Die miste het geopende portier niet. Het meest opmerkelijke is natuurlijk dat de huwelijksvoltrekking (om amb telijke redenen officieel op een overi gens nabij tijdstip, maar andere lokatie plaatshebbend) op het terrein van het Volkspaardenfeest zal plaatsvinden en wel door niemand minder dan burge meester J. de Widt. Vervolgens zal men gedurende een uurtje van dichtbij ge tuige kunnen zijn van een ouderwets bruiloftsfeest, zoals het toendertijd ge weest moet zijn. Compleet met gezang en oude dansen, waarbij de Soester Boerendansgroep natuurlijk onmisbaar is. Een uniek slot van het Volkspaar denfeest, maar natuurlijk nog niet voor de bruiloftsgasten... Volksspelen, schieten en kinderspelen Eerder op de dag heeft burgemeester De Widt zich al van een andere taak ge kweten. Rond 12.00 uur zal hij de dag officieel openen, en start er op een an der deel van het terrein een ander spek takel. Zo'n kleine 500 deelnemers, ver deeld over 60 ploegen, gaan dan lastige hindernissen en vermoeiende parcour- sen te lijf op de Volksspelen. Zij zullen daarbij een vele malen groter publiek soms tot tranen toe vermaken, want evenals bij het Volkspaardenfeest is de opzet van deze spelen niet om de onver mijdelijk aanwezige rivaliteit tussen de verschillende wijken, bedrijven, vereni gingen of kennissenclubs te laten ont aarden in een verbeten strijd. Een aanrader is ook om eens op het achterterrein te gaan kijken, waar een aantal schietbomen staat opgesteld. Laat u eens informeren, er zijn diverse vormen van schieten, voor elke leeftijd, waar u een kansje kunt wagen. Mocht er een goed schutter in u huizen, dan kunt u meekampen in het Soester Kam pioenschap Wipschieten op zondag middag. Ook voor de kleintjes is er veel te bele ven. De Pret Mobile Show met haar di verse attracties biedt uren plezier, voor al als dat geschminkt en al op het terrein gebeurt. Wim van Roomen en Desiree van den Breul zijn straks het stralend middel punt van een ouderwetse Soester boe renbruiloft. Zo is er op diverse terreinen, voor alle lagen van de bevolking en alle leeftij den, wel iets te beleven op het feestter rein de Blaak. Ongetwijfeld zullen dui zenden mensen komende week al de weg hiernaar toe vinden, waardoor we wel mogen spreken van het tijdelijke centrum van Soest, wat de rest van het jaar door zo velen als een gemis ervaren wordt! De Soester Boerendansgroep, hier in vol ornaat gekiekt op het pontje over de Eem. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Wet milieubeheer Aanvragen en ontwerp-beschikkingen B. en W. willen vergunning verlenen aan: 1. ABO Koeltechniek, voor kantoor en opslag, reparatie en verkoop van koelapparatuur op/in het perceel Nieuwegracht 12, Soest. 2. Telesonic bv, voor het maken van compact disks op/in het perceel Laan straat 20, Soest. De betreffende stukken liggen ter inza ge tot 14 september in het gemeente huis en in de bibliotheek Albert Cuyp- laan. Bedenkingen schriftelijk tot 14 septem ber bij B. en W. of mondeling op een openbare zitting (vóór 7 september af spraak maken). Informatie: afd. Mi lieubeheer, tel. 93593. Incidentele festiviteiten 1. Voor J. Exalto, Veldm. Montgo- meryweg 43, Soesterberg, zal op zater dag 20 augustus 1994 tussen 20.00 en 01.00 uur vrijstelling gelden van de ge luid- en trillingsvoorschriften van ge noemd besluit. 2. Voor Lazy Louis café-eethuis, Burg. Grothestraat 37, zal op donder dag 29 september 1994 en donderdag 18 november 1994 tussen 19.30 en 23.00 uur vrijstelling gelden van de ge luid- en trillingsvoorschriften van ge noemd besluit. Informatie: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Bouwzaken B. en W. willen vergunning verlenen voor: het uitbreiden van een woonhuis, Hellingweg 8, (art. 19 WRO en art. 50 lid 5 Woningwet). Evt. bedenkingen voor 1 september bij B. en W. De stukken zijn ter inzage bij de afd. ROB. Kapvergunningen Verleend: Apollo 103: 1 eik; Prof. Lorentzlaan 38: 1 fijnspar; Middehvijkstraat 41: 1 ceder; Bilderdijklaan 4: 1 fijnspar; Ereprijsstraat 9: 1 prunus; Rademakerstraat 60: 1 eik, 2 ber ken, 1 esdoorn; Rademakerstraat 66: 1 eik. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Gevraagd: Luytenaarpad 12:1 berk, 1 lijsterbes; Beukenlaan 82b: 1 den; Willem Speelmanhof 31: 1 blauw- spar; Kerkpad Z.Z. 160: bomen; Margrietlaan 14: 4 sparren; Larixlaan 6: 1 berk, 2 dennen, 1 eik; Burg. Grothestraat 68: 1 berk; Apollo 124: 2 berken, 1 meidoorn; Apollo 160: 1 eik; Farman 14 16: 2 ceders. Bezwaren binnen 4 weken bij afd Groen, (tel. 93709). Bouwvergunningen Gevraagd: Braamweg 37: bouwen van een gara ge en plaatsen van een dakkapel; Dalweg (ong.): bouwen van een po likliniek; Ferdinand Huycklaan 20a: bouwen van een carport, fietsenberging en por taal; Hellingweg 8: uitbreiden van een woonhuis; Schrikslaan 18: plaatsen van een blokhut; Zeisterspoor: plaatsen van een tochtsluis aan gebouw V 10. De stukken zijn ter inzage bij de afd. ROB. Verleend: Acacialaan 7: plaatsen van een blok hut; Lange Brinkweg 52: uitbreiden van een woonhuis; Honingbij 6: uitbreiden van een woonhuis en het plaatsen van een dak kapel; Lange Brinkweg 52: uitbreiden van een woonhuis; Nieuwstraat 12:; bouwen van een serre; Vredehofstraat 18: bouwen van een serre. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. De stukken zijn ter inzage bij de afd. ROB. WGR-wijziging In het Informatiecentrum ligt de 'Wijzi ging van de indeling van de provincie Utrecht in samenwerkingsgebieden als genoemd in de Wet gemeenschappelij ke regelingen (WGR)' ter inzage. Deze wijziging is onlangs door Provinciale Staten van Utrecht vastgesteld. Het be treft de vaststelling van de nieuwe pro vincie-grensoverschrijdende WGR-ge- bieden (a) Utrecht en (b) Eem en Val lei. Informatie Voor alle nadere informatie: Gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (02155)93411, fax (02155)93689, óf bij de betreffende af deling. De vakanties zitten er voor verre weg de meesten weer op. Tenten en caravans kunnen de winterber- ging weer in; de vuile was is weer schoon; foto's, dia's en video laten de vrije weken nog eens herleven. Wat rest is vaak een handvol mun ten uit het, soms, verre vakantie land waar we weinig of niets mee kunnen. Hetzelfde geldt bij velen voor de kaarten die door familie en vrienden zijn toegestuurd. Die losse munten zijn nauwelijks of niet inwisselbaar en al die kaarten, leuk, maar waar moet je er mee naar toe? De Derde Wereldgroep neemt munten en kaarten, maar dan met name de postze gels, graag in ontvangst, ook al zijn het er maar een paar. Akties als deze, in voorgaande jaren gehouden, brachten enkele honderden guldens op. Met dat geld kan de DWG weer iets ex tra's doen voor bijv. de kinderen van het straatkinderenprojekt in Lins (Brazilië) of voor de Garo Tribals in Bangladesh, die hun leefmilieu door illegale houtkap verloren zagen gaan. Doet u mee? U kunt uw munten en/of (uiteraard onbeschadigde) postzegels bezorgen op één van de volgende adressen: Stadhouderslaan 124, St. Theresiastraat 15, Valeriaanstraat 77 en Hartmanlaan 20. Voor Soesterberg: Banningstraat 9 en Simon Stevinlaan 36. Bent u niet in staat e.e.a. zelf af te geven, belt u dan even 17692 of 14622 in Soest of 51718 in Soesterberg. Wilt u nadere informatie over de Derde Voor de reconstructie van de weg en laanbeplanting wil de gemeent Soest in het werkplan 1994 van he Bomenplan minstens 110.000 gul den besteden. Daarmee wordt d hooldboomstructuur tot stand ge bracht dan wel vervangen. Het meeste geld gaat naar de Kampwe in Soesterberg (f 45.000), waar de br Uw haar is vast gebleekt ons kleuren met Dia Colo En wist u dat u haarkli Ook kleur 's maandac Soesterbe Wereldgroep Soest? Even een briefje of telefoontje naar het secretariaat: Vale riaanstraat 77, tel. 17692. Nationale-Nederlanden/Vastgoed heeft besloten een 50-tal woningen in het complex Apollo te Soesterberg, waarvan zij eigenaar is, beschikbaar te stellen voor de huurmarkt. Als gevolg van het vertrek van de Ame rikaanse militairen van de luchtmacht basis 'New Camp' te Soesterberg is in middels een flink aantal van de 192 wo ningen van verschillende typen en grootte in dit complex vrijgekomen. In de afgelopen maanden zijn er in nauwe samenwerking met de gemeente Soest een 140-tal woningen verkocht, voor namelijk aan gegadigden uit de regio Eemland. De resterende 50 woningen zullen op korte termijn worden verhuurd. Een 8-tal woningen, met huurprijzen onder de subsidiegrens, zullen worden toege wezen aan ingeschreven kandidaten bij de gemeente Soest. De overige 42 wo ningen, met vrije sector-huurprijzen, zullen worden verhuurd door ABU Vastgoedmanagement te Utrecht. Geïnteresseerden kunnen telefonisch contact opnemen met de heer C. van Dijk van ABU (030-565811). Eerst een concreet voorstel v een kunstenaar en een ontw dan pas een uitspraak over (eventuele) subsidie. Die gedr lijn huldigt het provinciebes ten aanzien van de subsidie-i vraag (f 60.000) die B.enW. Soest hebben ingediend voor kunstwerk in Soesterberg. Het Soesterbergse kunstwerk vorr eerste fase van het ambitieuze V plan beeldende kunst" (dat geen terplan" meer mag heten), wa; Soest in de komende jaren de spaarde centjes in de kunstpolw steden. Het provinciebestuur het subsidieaanvraag onlangs netjes t tigd, maar nog geen enkele toeze "Om een artistieke beoordeling dc (provinciale) commissie Beeli Kunst mogelijk te maken is een c tief ontwerp van de door u ge kunstenaar en een definitieve beg met dekkingsplan nodig, aldus d vincie. Als bet definitieve verzoe nen is - vergezeld van de bene SOEST-

Soester Courant | 1994 | | pagina 4