3?5 iMMi ente emeente wil voor ruim 110.000 gulden aan nieuwe bomen gaan planten Provincie wimpelt subsidieverzoek voor kunst in Soesterberg nog af trosrozen Soest steunt WAO-ombudsteam als Baarn het óók doet... Breed aanbod Volksuniversiteit V o cpdro Nieuwe regels voor afvalstoffen, geluidhinder en grondwater £AGINA4 WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 'rogramma 1994 Bomenplan tart ktie ïn d Kapsalon Zonnestudio In december pas concreet voorstel diverse soorten Dader van aanrijding doorgereden Automobilist met slok op gepakt College onder voorwaarden akkoord Garage mist auto Westeneng 'Bromster' van 15 betrapt bij botsing Nieuwe cursusfolder is uit 0 UKR'J&T STAAN IM£RrZ\yEBN VAN ONS ^I4IETI&k°P- JGn "LEVFNOe L'JVE r3U oNnuiiacFteN &i' hvan rVU)ldEUfi£NFlL' /SN£LHMWUfï vhuoosrsN, WJ. WAChfï&tOpU. M WIS WILLEM VAN OOSTEN 1 UUR SERVICE Uw films worden niet opgestuurd en kunnen niet zoek raken. A.A. VAN BREUKELEN B.V. 3^ Provinciale milieuverordening: Courant) bomen; 4 sparren; 2 dennen, 1 eik- it 68: 1 berk; ken, 1 meidoorn; 2 ceders, weken bij afd ven van een gara- i dakkapel; wen van een p0- an 20a: bouwen nberging en por. 'reiden van een aatsen van een itsen van een V 10. zage bij de afd. n van een blok- Ij uitbreiden van tiden van een I n van een dak- 1 uitbreiden van n uwen van een 1 >uwen van een binnen 6 we- ge bij de afd. Voor de reconstructie van de weg en laanbeplanting wil de gemeente Soest in het werkplan 1994 van het Bomenplan minstens 110.000 gul den besteden. Daarmee wordt de hoofdboomstructuur tot stand ge bracht dan wel vervangen. Het meeste geld gaat naar de Kampweg in Soesterberg (f45.000), waar de bo men worden ingepast in de parkeer- strook in plaats van in de versmalde rij baan, en de Dalweg-west (eveneens f 45.000), waar het gemengde bomen- sortiment wordt vervangen doof een soort laanbeplanting. Voor een bedrag van 35.000 gulden wil de gemeente boombeplanting aanbren gen langs de Beckeringhstraat, nu het terrein van TBS een andere eigenaar De nogal kale en troosteloze Becke ringhstraat wordt binnenkort voorzien van enig geboomte, voor in totaal zo'n 35.000 gulden. Foto: Goos van der Wilt ligt de'Wijzi- de provincie I sgebieden als enschappelij- inzage. Deze r Provinciale steld. Het be- nieuwe pro- de WGR-ge- Eem en Val- e: Gemeen- istbus 2000, 5)9341 fax Teffende af- Uw haar is vast gebleekt door zee en zon. Laat uw haar bij ons kleuren met Dia Color. Een kleuring die niet definitief is. En wist u dat u voordat u een kleur neemt wij een haarkleur-analyse bij u kunnen maken, zodat u altijd de juiste keuze maakt. U betaalt slechts f 12,50 voor deze kleur-adviesbehandeling! n briefje of iaat: Vale- tgoed ningen in ssterberg, ïikbaar te de Ame- htmacht- 'erg is in- J192 wo- ypen en omen. In in nauwe ite Soest it, voor de regio allen op rd. Een n onder n toege laten bij 42 wo- prijzen, r ABU Jtrecht. fonisch C. van Ook kleuranalyse/haarkleuranalyse 's maandags de gehele dog geopend. Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 Eerst een concreet voorstel voor een kunstenaar en een ontwerp, dan pas een uitspraak over de (eventuele) subsidie. Die gedrags lijn huldigt het provinciebestuur ten aanzien van de subsidie-aan vraag (f 60.000) die B. en W. van Soest hebben ingediend voor een kunstwerk in Soesterberg. Het Soesterbergse kunstwerk vormt de eerste fase van het ambitieuze "Werk plan beeldende kunst" (dat geen "mas- terplan" meer mag heten), waaraan Soest in de komende jaren de opge spaarde centjes in de kunstpot wil be steden. Het provinciebestuur heeft de subsidieaanvraag onlangs netjes beves tigd, maar nog geen enkele toezegging gedaan. "Om een artistieke beoordeling door de (provinciale) commissie Beeldende Kunst mogelijk te maken is een defini tief ontwerp van de door u gekozen kunstenaar en een definitieve begroting met dekkingsplan nodig," aldus de pro vincie. Als het definitieve verzoek bin nen is - vergezeld van de benodigde beeldende documentatie en een curri culum vitae van de kunstenaar - krijgt de provinciale commissie nog twee maanden de tijd om advies uit te bren gen, waarna G.S. snel een besluit zullen nemen. Het provinciebestuur wijst er overigens fijntjes op dat de subsidiepot voor 1994 vrijwel leeg is. Het verzoek wordt dan ook alleen gehonoreerd als het budget dat toelaat. Als het project in 1995 wordt gerealiseerd geldt dat trouwens ook, maar daar is zelfs nog geen budget voor omdat Provinciale Staten dat nog moeten vaststellen. Pas medio december wordt van de Soester adviescommissie Beeldende Kunst (die daarover gaat) een concreet voorstel verwacht over de kunstenaar en het ontwerp. Daar mo'et dan ook het College van B. en W. nog een besluit over nemen en bovendien moeten ook de inwoners van Soesterberg er nog hun zegje over kunnen doen. Al met al kan het dus wel februari 1995 worden voor dat de provincie de subsidie zal toeken nen. En of er dan geld in de pot zit is nog zeer de vraag... heeft gekregen. Voor het overige wordt er 10.000 gulden uitgetrokken voor het bij planten van bomen in de berm van de Stadhouderslaan, 10.000 gulden voor het dichten van gaten in de laanstruc tuur van wat de "Rijksstraatweg" wordt genoemd (de belangrijkste doorgaande weg door Soest) en 5000 gulden voor het planten van twee bomen op de ver keersdrempel aan de Vredehofstraat. De kosten van een totale bomenrecon- structie aan die straat (f 564.000) blijkt op korte termijn niet realiseerbaar. Daarnaast staan er in het werkplan nog enkele kleinere projecten (op wijkni veau) genoemd, zoals het rooien van meidoorns aan de Prins Hendriklaan, het vervangen van oude wilgen op de hofjes van Colenso en het bij planten van extra bomen aan de Turfstreek. Ook individuele straten hebben de aan dacht in het werkplan. Aan de Christi- nalaan staan de lijsterbessen op de no minatie om vervangen te worden. Aan de overkant van het trottoir kan een kleiner aantal teruggeplaatst worden. Aan de Rembrandtlaan worden de bo men "verminderd vervangen", dat ge beurt ook met de lijsterbes en de popu lier aan de Veenbesstraat. Aan de Sta tionsweg worden meidoorns verwij derd en aan het Choristenpad worden lijsterbessen verminderd vervangen. Aan de Sweelinckstraat worden essen vervangen. Snoeien en opkronen Wat het onderhoud betreft wordt er 89.750 gulden besteed aan de controle, het snoeien en het "opkronen" van bo men. Door de droogte van deze zomer bestaat er een grote kans dat er meer uitval is dan geschat. Volgens de nieuw ste inzichten kan het snoeien van bo men beter in de zomer plaatsvinden (de wonden herstellen dan beter), en daar om wordt deze activiteit zoveel moge lijk uitbesteed. De afdeling Groen kijkt verder nog naar standplaatsverbetering en -verrui ming. Aan de Wiardi Beckmanstraat en in Apollo worden daarom werkzaam heden uitgevoerd om de gevolgen van de "bestratingsopdruk" tegen te gaan. Het verbeteren van de ondergrondse standplaats is specialistisch werk. Dat is o.a. gebeurd aan de Di Lassostraat en moet nog plaatsvinden aan de Swee linckstraat. Het werkplan moet worden vastgesteld in de vergadering van de raadscommis sie Milieu van 31 augustus. De leukste bloemen elke dag veilingvers! Zuidpromenade 9 Tel.02155- 1 68 77-Soest raad s (zolang de voorraad strekt. BLOEMENHUIS Een 29-jarige Soester hoorde zaterdag morgen dat zijn auto, die aan de Konin- ginnelaan geparkeerd stond, 's nachts was aangereden door een andere auto. De wagen was gedeukt en vertoonde witte laksporen, maar dat was dan ook de enige aanwijzing die hij de politie over de dader kon geven. Op de Birkstraat trok vorige week een 39-jarige Hilversummer de aandacht van de politie, omdat hij met zijn auto de bochten niet vlekkeloos nam. Bij controle bleek hij te veel gedronken te hebben. Hij moest meteen afrekenen: f 320,-, en zijn auto laten staan. Het College van B. en W. is bereid eenmalig 1000 gulden subsidie te verschaffen aan het onlangs opge richte WAO-ombudsteam in Soest en Baarn, als de gemeente Baarn het ook doet. Het team bestaat uit vrijwilligers - zelfs WAO-ers - die andere WAO-ers (en WYG-ers) gaan informeren over uitkeringen en voorzieningen. Het team is opgericht onder het motto "Arbeidsongeschikten helpen arbeids ongeschikten" en wordt begeleid door het Provinciaal Utrechts WAO-beraad (PUWB) en het Landelijk Samenwer kingsverband Regionale Platforms Ar beidsongeschikten-organisaties (LSV). Het team krijgt onderdak bij de CMD (tegenwoordig Stichting Thuiszorg N.O. Utrecht) in Baarn. Volgens het College past het ombuds- team binnen de ontwikkelingen die in het WelZorg-plan worden voorge staan: versterking van de (eigen) belan genbehartiging van patiënten/consu menten. Er is op het terrein van de so ciale verzekeringswetten een veelheid aan ontwikkelingen gaande. Aanvankelijk is gedacht om het WVG-budget te gebruiken om de kos ten (f 1000,- per jaar, voor het lopende jaar nog f 250,-) te dekken. Die pot kan weliswaar worden aangesproken voor collectieve voorzieningen, maar aan een WAO-ombudsteam is destijds niet gedacht. De begroting 1995 levert geen ruimte op en de financiële herschikking in het kader van WelZorg biedt, gelet op de al aanwezige bestemmingen, ook geen soelaas, aldus het ambtelijk advies van de afdeling WVC. Toch zal het bedrag daar gevonden moeten worden. Voor 1994 kan het subsidiebedrag worden betaald uit de post "onvoorzien Wel zijn". Spreekuur in Soest Het college verbindt aan de (principe-)- toekenning de voorwaarde dat ook de gemeente Baarn een evenredig deel van de kosten (de helft, of een bedrag naar rato van het aantal inwoners) voor haar rekening neemt. Bovendien wordt als voorwaarde gesteld dat het ombuds- team ook in Soest spreekuur zal gaan houden en dat ook WVG-ers een be roep op het team kunnen doen. "Dit om het risico te voorkomen dat er allerlei ombudsteams van de grond moeten ko men," aldus het ambtelijk commentaar. Bij een garage aan de Birkstraat wordt sinds het weekeinde een Chrysler Voyager gemist. De wagen heeft het kentekennummér ZJ-78-VP, al is dat vermoedelijk inmiddels vervangen. Om de auto te stelen, maakten de die ven het hek van het terrein kapot. UURWERKMAKERIJ voor reparaties met ambachtelijke precisie. 11 H Den Blieklaan 48 - Soest -11766 Ze kon er niks aan doen, maar de 15-ja rige jongedame uit Soest die vorige week betrokken raakte bij een aanrij ding op het kruispunt Irenelaan-Nas- sauplantsoen kreeg wél een proces-ver- baal. Gezien haar leeftijd mocht ze he lemaal niet op een bromfiets rijden. Ze had 'm even geleend van haar 16-jarige vriendin, maar werd onfortuinlijk ge noeg aangereden door een auto, die be stuurd werd door een 51-jarige vrouw uit Soest. Zowel de brommer als de au to raakte beschadigd; de dames niet. "Voor elk wat wils". Die term is zeker (opnieuw) van toepassing op het aanbod aan cursussen dat de Volksuniversiteit Soest/Soester- berg voor het seizoen 1994/1995 op stapel heeft staan. Daarnaast organiseert de VU weer een aantal lezingen en een excursie. Wie zich in Soest of Soesterberg op de hoogte wil stellen van alles wat dè Volksuniversiteit "in huis heeft", doet er goed aan kennis te nemen van de nieuwe cursusfolder, die zojuist ver schenen is en in de loop van de komen de week huis-aan-huis wordt verspreid. De folder bevat een uitgebreide opsom ming, voorzien van de noodzakelijke gegevens over cursusduur, prijzen, do centen, etc. De hoofdmoot wordt opnieuw ge vormd door de talencursussen - door gaans 25 lessen van 1,5 uur - die vooral gericht zijn op het praktisch gebruik. In J incL. SOEST-ZUID SOESTDIJK HOOGLAND het pakket van de Volksuniversiteit zit ten (naast Nederlands) Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans, Portugees en Bahasa Indonesia. Een specifieke voor opleiding is niet nodig, al is voor de gevorderden-cursussen enige ervaring natuurlijk nooit weg. Daarnaast zijn er voor diverse talen (Engels, Frans, Duits, Spaans en Portu gees I) zgn. snelcursussen - 25 lessen van 2,5 uur - de stof van twee jaar in één jaar behandelen. Tegenwoordig kan men voor Engels, Frans en Spaans ook een internationaal erkend examen af leggen, waarmee na verloop van tijd het ICC-certificaat kan worden behaald. Een interessant onderdeel vormen ook de cursussen op technisch/creatief ge bied: Pech Onderweg, Najaarswerk zaamheden in de tuin, Bloemschikken, Decoupage, Kerstkaarten en -versie ringen, Kalligrafie. Daarnaast heeft de Volksuniversiteit een zeer gevarieerd aanbod aan cursussen over uiteenlo pende onderwerpen als Bridge, Huid verzorging, Videofilmen, Zelfvertrou wen, Antiek. Niet onvermeld mag blij ven de gesprekskring voor ouderen (55+), "om bij te blijven". Op culinair gebied valt er bij de VU ook heel wat op te steken: Weet wat je eet, Koken in de magnetron, Wijnkennis, partyhapjes, de Indonesische keuken, "The Green Kitchen", Nouvelle Cuisi ne en Broodbakken, om maar wat te noemen. Een yoga-cursus is er ook, en een cursus WordPerfect, maar ook een cursus over parapsychologie, homeo pathie, astrologie. Wie zijn kennis wil opfrissen over de Odyssee van Home rus, over het oude Egypte of over de Nederlandse literatuur kan ook bij de Volksuniversiteit terecht. Op het lezingenprogramma staan dit jaar een lezing over de Oranjes, over Santiago de Compostella en over de oorlog in de lucht 1940-1945. Onder het kopje excursie staat tenslotte een Porseleintocht vermeld. Informatie Wie zich uitgebreid wil laten informe ren over het nieuwe cursusaanbod kan ook terecht op het kantoor van de Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A, tel. 22195, maandag en woesndag 13.00-16.00 uur, dinsdag en donder dag 10.00-13.00 uur. Het kantoor is bovendien geopend op de zaterdagen 27 augustus, 10 september en 17 sep tember, 10.00-13.00 uur. Op zaterdag 10 september vindt de jaarlijkse "open dag" plaats, van 10.30 tot 14.00 uur, in de muziekschool aan het Kerkplein. Daar zijn bestuursleden en docenten aanwezig om mondeling de nodige toe lichting te geven. van (KUKELEN by adviseuts in... hypotheken vastgoed assurantiën HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 •V*'* verdieping zolder indeling bijgebouw verdieping indeling guesthouse verdieping algemeen plaats Soest adres GROTE MELMWEG ligging direkt aan de Eem (eigen aanlegsteiger) woning monumentaal gerenoveerde woonboerderij met diverse bijgebouwen en guesthouse op ca. 3200 m2 eigen grond indeling ruime hal, toilet, meterkast, moderne keuken met inbouwapparatuur, bijkeuken, royale living (ca. 50 m2) met open haard (uitzicht op de Eem), luxe badkamer met ligbad, 2e living (55m2) met antieke schouw en uitzicht op polderlandschap 3 slaapkamers waarvan 2 met aparte douchecel, overloop en entresol 4e slaapkamer 2 kamers (resp. 35 m2 en 42 m2), hal, toilet badkamer, sauna, whirlpool en turksbad 2 grote kamers en vide ruime kamer, keuken, bijkeuken, hal en toilet met douchecel 1 grote kamer deze monumentale woonboerderij is geheel gerenoveerd in 1990, waarbij gebruik gemaakt is van duurzame bouwmaterialen. De tuin rondom de gebouwen is met veel zorg aangelegd en omvat ondermeer een gerenoveerde hooiberg (carport), 2 grote schuren, drijvende aanlegsteiger, overdekt zonneterras en guesthouse MONUMENTAAL GERENOVEERDE WOONBOERDERIJ MET DIVERSE BIJGEBOUWEN EN GUESTHOUSE Gevraagde koopsom f 1.600.000,- plaats Soest adres ALBERT CUYPLAAN ligging De Engh woning 3-kamerhoekappartement op de 3e etage rnet berging op de begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer met parketvloer, moderne keuken en 2 slaapkamers algemeen servicekosten ca. f 337,- (inclusief erfpachtscanon) per maand. Voor en achter een vrij balkon. Granol op de wanden in het gehele appartement. Het appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud 3-KAMERHOEKAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 129.000,- plaats adres ligging woning indeling Soest KONINGINNELAAN Soestdijk vrijstaand gemoderniseerd woonhuis met c.v., berging en blokhut ruime woonkamer voorzien van marmeren vloer en vloerverwarming, luxe open keuken met inbouwapp. (o.a. keramische kookplaat, koelkast, vrieskast, afzuigkap, elektrische oven), hal, toilet, luxe badkamer met ligbad en aparte douche en wasruimte verdieping 3 slaapkamers en toilet algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en heeft een karakteristieke uitstraling VRIJSTAAND GEMODERNISEERD WOONHUIS Gevraagde koopsom f 398.000,- plaats Soest adres DR. RUPERTLAAN woning 4-kamer-appartemenU-- begane grond //etage met berging op de ""Gevraagde koopsom f 189.000,- plaats Soest adres VAN GOYENLAAN woning 3-kamer-appartemenH^ <oysn4 -kamerapp.) op de 2e etage met berging op de /Gevraagde koopsom f 122.000,- plaats Soest adres EIGENDOMWEG woning vrijstaand woonhui? ^/^-/<lge, c.v. engrote tuin (634 m2) Gevraagde koopsom f 329.000,- De provincie Utrecht heeft samen met Noord-Holland en Zuid-Hol land een ontwerp van een tweede deel van de provinciale milieuver ordening vastgesteld. In de provin cie Utrecht ligt de tekst van 15 au gustus tot en met 30 september 1994 ter inzage in het provincie huis, alle gemeentehuizen en alle openbare bibliotheken in de pro vincie Utrecht. Bij de stukken is een samenvatting ge voegd, bestemd voor iedereen die zich snel op de hoogte wil stellen van de hoofdzaken van de nieuwe provinciale milieuverordening. De nieuwe veror dening houdt verband met de Wet mi lieubeheer die op 1 maart 1993 in wer king is getreden. De bedoeling van de Wet milieubeheer is om van de bestaan de milieuwetgeving één geheel te ma ken. Op die manier ontstaat er meer duidelijkheid voor iedereen die met het milieurecht te maken heeft. De Wet mi lieubeheer verplicht alle provincies om bestaande verordeningen die betrek king hebben op het milieu te vervangen door één provinciale milieuverorde ning. Het tweede deel van de milieuver ordening treedt op 1 maart 1995 in wer king. De drie Randstadprovincies hebben ook het tweede deel van de milieuver ordening samen voorbereid. De veror dening bevat een regeling over: 1. huishoudelijke afvalstoffen (geschei den inzameling; samenwerking van ge meenten; rapportageverplichting van gemeenten); 2. bedrijfsafval en ingezameld huishou delijk afval (het scheiden en gescheiden houden; melding van afgifte en ont vangst; provinciegrens overschrijdend verkeer; inzameling; mobiele puin- en houtbreekinstallaties) 3. procedure voor vrijstelling van ge meentelijke rioleringsplicht; 4. provinciaal ammoniakbeleid/ge meentelijke ammoniakreductieplan- nen; 5. voorkoming of beperking van geluid hinder in stiltegebieden; 6. grondwaterbescherming in grondwa terbeschermingsgebieden 7. ontheffingenprocedure; schadever goedingenprocedure; handhaving. De provincies willen een op hoofdlijnen gezamenlijke tekst van de verordening vaststellen. Elke provincie volgt een ei gen inspraaktraject. Alle direct bij de verordening betrokken mede-overhe den (semi-overheids- en belangenorga nisaties ontvangen over de tervisieleg- ging afzonderlijk bericht. Iedereen kan uiterlijk tot 30 september 1994 zijn of haar zienswijze geven over het ontwerp van het tweede deel van de verordening. Reacties moeten worden gericht aan: Gedeputeerde Staten van Utrecht, postbus 80300, 3508 TH Utrecht. Wie tijdig schriftelijk reageert ontvangt begin november 1994 bericht op welke wijze zijn/haar reactie is ver werkt.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5