'N ZANUSSI KIES JE BIJ SCHOEMAKER. 3 i SClMHMIISlkCf co co co co co Nieuw uitstapje: met de 'Alfa' de Eem op en na afloop lunch of diner Op moderne wijze reinigen met de Vaporetto-stoomcleaners LEDIJSjq 19?5 21?s 32.50 CO C^,e9etooar' Voor alle zekerheid! M STOOMREINIGEN winkelcentrum ndsbier. „«WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 D I I CFK-vrij c^r\:°u>vrter' YiW< Sa,5*58,5 cnl' Oud-KLM-gezagvoerder nu schipper op oude sleepboot t. Inbraak Koningsweg Autokraakjes DE TROMSLAGER VW-archief mag in gemeentehuis EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN Nieuw apparaat verkrijgbaar bij Schoemaker Schoemaker demonstreert vrijdag en zaterdag Voor alle zekerheid! >en in kleine pro„ iderdagavond. kuipers 0 uur. OVERHEES TAMBOERIJN 29 TELEFOON 27777 Vrijdagavond Koopavond o te drinken iad strekt. Q koel/vriescombinatie no frost-systeem netto inhoud 295 liter apart regelbaar 170x59,5x60 cm met 3 jaar garantie Italiaans topmerk dat zijn klasse bewijst. Scoort goed in consumententest. Bovendien Schoe- maker service en garantie. Dus géén afleverkosten, gratis plaatsen op bestaande aansluitin gen, géén kosten afvoer oude machine en natuurlijk behoorlijke demonstratie én drie jaar gratis garantie. Alleen Schoemaker heeft in Soest eigen monteurs voor snelle service en garantie. Dat is pas zekerheid. KoefrQS,% .systeerri,8b* onrortie 3 pot 9° trotoroe cerfo- 9 \ucW\e=.9°® gaton^ Droo9 5kg'^oU ^^^Msdtoo'.^' 599,- 52 «sterren, 3 toot gof 4,5 Kg entr«v9e scliocnmkci EURNICS VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 02155 - 1 72 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 02155 - 1 03 44* -gas, een i2 berg-op- 50 m2. )en haard, 3 slaapka- 'erdieping: aatvanon berging 1. /acy en ■S.-sta- as, luxe en, ex- aad en 'erkka- I Wie zin heeft in een nieuw, ander uitstapje in de fraaie omgeving van Soest moet beslist eens»zijn ge dachten laten gaan over de moge lijkheid van een vaartochtje over de Eem, tussen Baarn en Amers foort, met na afloop een smakelij ke lunch of diner in Baarn. Dat kan sinds kort met de "Alfa", een 88 jaaT oude sleepboot, met Soester Gerard Borger (oud-gezagvoerder van de KLM) aan het roer. De "Alfa" heeft zijn vaste ligplaats aan de voormalige losvval in Baarn, vlakbij restaurant Eemlust. De boot is sinds 18 jaar in het bezit van Gerard Borger, die zijn actieve loopbaan van 33,3 jaar als KLM-piloot (o.a. op de Boeing 747) in middels heeft beëindigd. Hij heeft een aantal jaren op de "Alfa" gewoond, maar heeft inmiddels gewoon een huis op het droge in Soest. De "Alfa", in oorsprong een Rijn-s leepboot, heeft met zijn 88 jaar al een hele geschiedenis achter de rug, o.a. in de Antwerpse haven. De boot speelde ook een rol bij het dichtmaken van de Afsluitdijk, ver voor de oorlog, en droeg in die jaren wat minder doorluch tige namen, zoals "Haarlemmermeer II" en "Salland II. Gerard Borger heeft de "Alfa" destijds van de sloop gered. "Hij stond al op de nominatie om bij de Hoogovens te wor den omgesmolten." Hij heeft de boot in de loop der jaren goed opgeknapt en er van tijd tot tijd nuttig gebruik van ge maakt. Zo sleepte hij ooit het pontje van Eemdijk en de boot heeft ook al eens "gefigureerd" bij opnamen voor Banana Split, het bekende fop-pro- gramma van de TROS-televisie. De boot werd ook gebruikt voor filmopna men voor het ministerie van WVC en was een "pied a terre" voor o.a. een NCRV-ploeg bij de opnamen van "Sail". De oude sleepboot vormde ook al eens het decor voor een complete bruiloft "te water". Bewogen historie De "Alfa" heeft in vele opzichten dus een bewogen historie achter de rug en Gerard Borger is - terecht - trots op zijn boot, die (voor de kenners) beschikt over een 64 jaar oude dieselmotor van Deutz VM, met vier cylinders, van het type 144. Maar hij moet ook in de vaart blijven en daarom heeft Borger het plan opgevat om de boot beschikbaar te stel len voor kleine vaartochtjes over de Eem. In anderhalf uur vaart de "Alfa" heen en terug tussen Baarn en Amersfoort. De passagiers hebben onderweg uit zicht over de prachtige Eem-oevers en varen door tot de brug in Amersfoort, om vervolgens de steven te wenden in de richting Baarn. Op verzoek kunnen er overigens ook langere tochten wor den gemaakt, maar voor de standaard- bootreis betalen de (minimaal vier en maximaal 15) gasten een bedrag van 75 gulden per persoon. Dat is dan inclusief een smakelijk diner bij restaurant Eemlust aan de Eemweg 72 in Baarn (op een ander tijdstip kan dat ook een lunch zijn), waarmee Bor- Schipper Gerard Borger en zijn vrouw aan boord van de inmiddels 88 jaar oude Rijnsleepboot. Foto: Goos van der Wilt ger inmiddels vaste afspraken heeft ge maakt. Het verblijf aan boord biedt trouwens ook enige verversingen: twee drankjes/koffie/thee/sapje, en de ka juit is groot genoeg om bij eventueel slecht weer een droge "overtocht" te kunnen maken. Wie er eens op uit wil met de "Alfa" kan kontakt opnemen met Gerard Borger, Soesterbergsestraat 168, tel. 26529 in Soest. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Koningsweg is vorige week een flin ke hoeveelheid hand- en elektrisch ge reedschap buitgemaakt. Hoe de dader is binnengekomen was niet duidelijk. Wel bleken enkele binnendeuren open gebroken te zijn. Een 68-jarige bewoner van de Johan- nes Poststraat meldde de politie vorige week dat zijn auto was opengebroken. Hij miste een aantal cassettebandjes, een brillekoker en een verrekijker. Ook aan de Parallelweg werd een auto gekraakt. De eigenaar, een 48-jarige Soester, mist een radio-cassetterecor der'. Uit een auto aan de P.C. Hooftlaan werden de radio en een dure fotocame ra weggehaald. Daarvan deed een 36-jarige Soester aangifte. De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 22871 Steenhoffstraat 58 *»HSV Het College van B. en W. is akkoord ge gaan met het verzoek van de Soester VW om archiefruimte in het gemeen tehuis ter beschikking te stellen. In het VW-gebouw is te weinig ruimte voor met name het financiële archief. In de kelders van het gemeentehuis is ruimte vrijgekomen omdat Baarn, dat een deel van zijn archiefstukken in Soest had on dergebracht, die niet meer nodig heeft. De VW betaalt voor de opslag een be drag van f 2,50 per meter per maand. Polti, multi-national op het gebied van huishoudelijke apparatuur, ontwikkelde voor de moderne huisvrouw dé nieuwe manier van schoonmaken. Onlangs introdu ceerde zij de Vaporetto, een stoomcleaner die haar kracht ont leent aan een uitgebalanceerde combinatie van stoom en druk. Het apparaat is verkrijgbaar bij de fa. Schoemaker in Soest. De Vaporetto produkten zijn zo ont worpen dat huishoudelijke schoon- maakkarweitjes in een handomdraai kunnen worden uitgevoerd. Kleden, ta pijt, matrassen, tegels, voegen, muren, meubilair, ramen, spiegels, sanitair, ovens, koelkasten, kookplaten, radia toren en nog veel, veel meer: alles wordt weer als nieuw na een reinigings beurt met de Vaporetto. Door verhit ting tot 120' Celcius verandert het water in een krachtig schoonmaakmiddel, t.w. stoom. Stoom heeft een aantal, veelal onbekende eigenschappen. Zo lost stoom moeiteloos vet op (en zorgt dat behandelde oppervlakten anti-sta tisch worden. Hierdoor blijven meu bels, ramen, etc. langer verstoken van vuil en aanslag. Milieuvriendelijk Het enige wat de Vaporetto nodig heeft is wat leidingwater en een stopcontact. Voor het schoonmaken van een gemid delde tegelvloer verbruikt men al gauw enige emmers sop. De Vaporetto pres teert hetzelfde met slechts 1 liter water. Zoals gezegd dankt de Vaporetto haar schoonmaakkracht aan stoom. Echter, door deze te combineren met een druk Ook zo'n hekel aan huishoudelijke klusjes? Dan heeft u waarschijnlijk nog geen kennis gemaakt met de Vaporetto. Polti, fabrikant van huishoudelijke apparatuur, ontwikkelde voor de moderne huisvrouw de nieuwe manier van reiniging. De Vaporetto maakt schoonmaken weer leuk! De Vaporetto dankt haar schoonmaak kracht aan een uitgebalanceerde combina tie van stoom en druk. Stoom heeft van nature een reinigende werking, waardoor u slechts met wat leidingwater vrijwel alle vlekken in een handomdraai reinigt. Maar stoom heeft nog een aantal, veelal onbe kende eigenschappen. Wist u dat stoom ge reinigde oppervlakten anti-statisch maakt? Hierdoor blijven uw ramen, meubelen, sani tair, etc. langer verstoken van stof en vuil. En dat alles zonder gebruik te maken van enig chemisch middel! Vaporetto reinigt tapijten, ramen, meube len, sanitair, tegels, voegen, koelkasten, ovens, plavuizen, vinyl en nog veel, veel meer. Zelfs voor het verwijderen van oude behanglagen is de Vaporetto geschikt. De mogelijkheden van de Vaporetto zijn vrijwel onbeperkt. Kom en kijk! Schoemaker demonstreert op vrijdag van 14.00-18.00 uur en van 19.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-16.00 uur in de winkel. De Vaporetto ECO PRO 3000 Verwijdert moeiteloos vuil en vlekken. Doodt microscopisch ongedierte. Werkt besparend, zowel in tijd als geld. Niet milieubelastend. Leidingwater is voldoende. Stoomtemperatuur: max. 120'C. Stoomdruk: regelbaar tot 3,6 Bar. Inclusief diverse hulpstukken. VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* van ongeveer 3,5 Bar, zijn chemische schoonmaakmiddelen geheel overbo dig geworden. Dit leidt zonder meer tot een aanzienlijke kostenbesparing, ze ker als u weet dat onderzoek heeft uit gewezen dat een gemiddeld gezin in Nederland voor normale huishoudelij ke reiniging ongeveer drie gulden per dag uitgeeft aan warm water en chemi sche middelen. Dat is toch al gauw f 1.000,- per jaar! Desinfecterende werking Stoom onder druk dankt haar doel- streffendheid aan de ontsmettende, ontgeurende, ontvettende, maar ook anti-bacteriële eigenschappen. Door de hoge temperatuur van stoom worden alle behandelde oppervlakten op gron dige wijze gedesinfecteerd. Ook micro scopisch ongedierte, zoals de huismijt, is niet opgewassen tegen de Vaporetto. Vatbaarheid voor infecties en bepaalde allergieën wordt aanzienlijk vermin derd. Gemak en tijd Naast de positieve invloeden op ge zondheid en welzijn, schenkt de Vapo retto ons veel gemak en extra tijd. Door de eenvoud van reiniging ligt de tijdsbe sparing al gauw rond de 25 tot 50%. Ideaal voor huishoudens waar beide partners werken. En gevaarlijk op een trapje balanceren of hard schrobben behoort voorgoed tot het verleden. Met behulp van de verlengbuizen en overige accesoires kan men overal op een veili ge manier bij. Strijken Zelfs strijken wordt een stuk makkelij ker en aangenamer. Als optie kan een strijkijzer op de Vaporetto worden aan gesloten. Terwijl een gewoon stoom strijkijzer ongeveer 30 gram stoom per minuut levert (zonder druk), jaagt de Vaporetto maar liefst 60 gram stoom per minuut door het linnen. En dit on der 3,5 Bar. Hierdoor wordt verticaal strijken een fluitje van een cent. Via één snoer wordt het ijzer voorzien van zo wel elektriciteit als stoom. Kwaliteit en garantie De Vaporetto voldoet aan de nieuwste Europese veiligheidsnormen: door de gepatenteerde veiligheidsschroefdop is het openen van het waterreservoir on mogelijk zolang er druk in de ketel aan wezig is. Kwalitatief gezien is de Vapo retto een degelijk apparaat, wat zich dan ook vertaalt in een volledige garan tie van een jaar. Op de ketel wordt drie jaar garantie verstrekt. Polti De fabrikant van de Vaporetto-lijn is reeds jaren actief in de ons omringende landen. En met succes. Vandaar dat de Vaporetto nu ook te koop is in Neder land. Wilt u meer weten over deze baanbrekende en unieke manier van reiniging? Of wellicht een demonstratie bijwonen? Neem dan kontakt op met Polti-dealer Schoemaker, Van Weede- straat 78, tel. 10344.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7