H open mmimvAG Profronde raast ook even door Soest Boogschieters slaan handen ineen Boemerang start enthousiast theaterjaar Sterk bezet toernooi Stam/SoYoCo :aalvoetbal OENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT PAGINA 13 ATLETIEK Nellie Cooman misschien op baan Pijnenburg DVS en Bijker met onmiddelijke ingang uit elkaar Duivenberichten 5t. Ghislain Hornu ATLETIEK Records voor lopers lange afstandsgroep van AV Pijnenburg Landelijke wedstrijd voor valide en minder valide sporters Lessen jeugdtheater school ook in Soest Kom ook naar de bij S.O.Soest Neem op woensdagmiddag 31 augustus gerust je vriendje(s) of vriendinnetje(s) mee want dan staan de, poorten van S. O.Soest voor iedereen open. Voor vader(s), moeder(s). opa('s) ofoma('s) staat een kopje koffie klaar van 13.30 tot 15.30 uur. Leeftijd 6 -12 jaar. Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Teams uit eredivisie en eerste divisie in Aqua Indoor VOLLEYBAL VOETBAL Open jeugddag bij Soest op woensdag 31 augustus Openluchttheater Zomerprogramma Cabrio-theater Turn Vereniging Soest zoekt jong talent TRIATHLON Triathleten binnen tweeëneenhalf uur uit kwart triathlon VISSEN Richard Horst lijkt z'n stekkie te hebben gevonden V MAANDAG 19 september 1994 in Houtrust, Heideweg 23 te Hooglanderveen VALKENGOED, ook voor trouwen in een old-timer Julianaplein 71 - Amersfoort - Telefoon 033 - 630719 V Pijnenburg stelt momenteel po- ingen in het werk om Nellie Fiere Cooman in Soest te laten starten op en sprintnummer. De veelvoudig Europese kampioene moet de offi- iële opening van de atletiekbaan pluisteren. )e her-)opening van de uitgebreide aan vindt vrijdag 2 september «laats. Na de plechtige handelingen 'orden om 20.00 uur invitatiewed- :rijden gehouden. Op het program- ia staat onder meer een 400 meter iet Marion van den Broek, Pijnen- Lirgs finaliste op deze afstand. Ook Dor de 800 meter, met drievoudig ationaal kampioene Eva Janssen it Soest, wordt een startschot ge- >st. Op de 3.000 meter start onder nderen Marcel Versteeg. )m de Soester bevolking kennis te iten maken met de atletiekbaan, 'ordt zaterdag 3 september een Co- pertest gehouden voor jong en oud. ''anaf elf uur kunnen belangstellen- en gratis deelnemen. 'olgende week besteedt de Soester !ourant in een artikel aandacht aan e uitbreidingen van de atletiek- aan. )VS/Lazy Louis en haar voorzitter ,uc Bijker zijn uit elkaar. Na een jaar het bestuur tot de conclusie geko- ien dat de praeses en de zaalvoet- alvereniging niet bij elkaar passen. Om escalaties en irritaties te voorko men, is besloten de samenwerking met onmiddelijke ingang stop te zet ten. Volgens het bestuur van DVS/Lazy Louis werden de problemen niet veroorzaakt door de persoon Bijker, maar door de wijze waarop de voet baltrainer zijn functie van voorzitter uitoefende. De taken van Bijker zijn overgeno men door Tedman Jansen. De nieu we voorzitter was al bestuurslid van de hoofdklasser. In september zal de clubleiding zich beraden over de aanvulling van het bestuur. ingeveer 218 kilometer bedroeg de ifstand die de duiven zaterdag moes ten afleggen om vanuit St. Ghislain 'lornu de vertrouwde til in Soest te be reiken. Daarbij hadden ze te maken iet een zuidwesten wind. De snelste luiven haalden een snelheid van circa »0 kilometer per uur. PV DE ZWALUW deBree: 17 15 2728363855;'A. de Bes: 19 18 25 30 32 35 48 56 63; H. van Es: 3 20 |2 53 58; W. van Dorrestein: 4 5 6 21 31 33 È4 37 47; Gebr. De Bruin: 8 52; J.W.E. Stam: 10 39 41 43 45 57 60 61 62; H. Toon- 11 13 14 16 26; V.d. Brakel-de Beer: 12 64 59; R. Voskuilen: 17 29; J. v.d. Brakel tonen: 19; H. Vonk: 23 42 44 46 50; Wel- fiink./Van Hengstum: 24 49; D. van Tol: 40; B. Roest: 51; A. van Ginkel: 64. PV DE VRIENDSCHAP Eomb. Kamerbeek/Rauch: 1 6 9 20 24 26 1 38 39 43; J. Vogel: 2 14 15 17 36; Alte laar/ Reijerse: 3 8 1 1 12 13 16 22 25 29 31 2 35 42 46 51; Vaessen/Veenendaal: 4 37 54; B. Schimmel: 5 18 21 23 41 44 62 64; C. Jokma: 7 28 49 59 60; C. Jak: 10 30; Comb. «esterveld: 19 33 58; J. Wijnands: 34 40 57 J 68; W. van Drie: 45 64; W. Cochius: 47 18 50 55 56 63; A. Dijkstra: 52; B. Huizin- 53 66; Comb. Kortland Zn.: 61; J. jeijer: 69. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 fin tegenstelling tot veel andere atleten hébben de leden van de lange af standsgroep van AV Pijnenburg zich niet uit het veld laten slaan door de voor Nederland extreem warme zo mer. Dat bleek vorige week woensdag tij dens een wedstrijd over 10 kilometer in \jyoerden, waar drie Soesters hun per soonlijk record aanscherpten. Berend Drenth die zich voorbereidt op de marathon die in oktober in Eindho- 'en wordt gehouden, liet een goede in- Iruk achter en kwam na 35 minuten en ichttien seconden binnen. Zo snel was lem dat nog nooit gelukt. Ook veteraan an van de Lee zette een record neer in _>6.58. Hetzelfde gold voor Wim van de Veen (37.37). Hans de Goede was in Woerden 36 minuten en 29 seconden onderweg. Ook Adrie van de Zon (41.40), Wim Doekes 42.34) en Paul Vermey (42.57) verschenen aan start èn finish. Het geduld van vele nieuwsgierigen werd slechts voorkorte duur beloond. In een mum van tijd waren ze gepasseerd, de snelheidsduivels die vorige week aan de Prof ronde van Neder- land deelnamen. Ook Soest lag op de route tijdens de etappe die de renners van Breda naar Ede voerde. A Isofze haast had den raasten de kopstukken over het asfalt van de Burgemees ter Grothestraat, de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en zo verder door Soest. Voorafgegaan door de reclamekaravaan en achtervolgd door een leger ploegleiders en een stoet van media-mensen en offi ciële gasten (die tijdens de koers nog minder hebben kunnen zien dan de toeschouwers langs de weg) snelden de renners voorbij. De etappe werd gewonnen door de Rus Konisjev die daarmee de oranje leiderstrui veroverde. Die moest hij een dag later afstaan aan sprinter Abdoesjaparov. De Oezbeek leek tot twintig kilometer voor het einde van de slotetappe zeker van de eindzege, verkeerde ook in de veronderstellig dat hij voor het eerst in zijn carrière een ronde had gewonnen, maar bleek toen te zijn verrast door Jesper Skibby. De Deen, in dienst van de Nederlandse formatie TVM van ploegleider Cees Priem, had na een weekje Nederland zeven seconden voorsprong op Ab doesjaparov. Op de foto raast het peleton door de bocht waar de Burgemees ter Grothestraat overgaat in de Yan Weedestraat. HANDBOOGSCHIETEN Ruim twintig handboogschutters hebben zaterdag deelgenomen aan een landelijke wedstrijd van het Bentinck Fonds. Het was de eerste keer dat de stichting voor gehandi capte sporters een dergelijke wed strijd had georganiseerd. Op het terrein aan de Eemweg werd ge streden in zes categorieën. Nadat de deelnemers hun pijlen hadden afge vuurd en de 'kruitdampen' waren opge trokken, bleek dat er geen Soester win naars te noteren vielen. Vooral de leden van de Amersfoortse vereniging Cen taur beschikten over een goed gevoel voor richting en sleepten enkele prijzen mee naar huis. Niettemin kon de afdeling handboog- schieten van het Bentinck Fonds terug kijken op een geslaagde sportdag voor validen en minder validen. Een herha ling lijkt niet uitgesloten, te meer daar het Bentick Fonds sinds enige maanden de beschikking heeft over het Bentinck Honk, het clubhuis dat in juni werd ge opend. Daar komen de leden regelmatig bij el kaar. De boog kan immers niet altijd ge spannen staan. Concentratie is een vereiste bij hand- boogschieten. Eén van de deelneem- sters demonstreert het tijdens één van haar pogingen. Foto: Aldo Allessie Jeugdtheaterschool Boemerang opent vol enthousiasme het nieu we lesjaar. "Het belooft een goed jaar te worden", zegt Peter van de Bunt, zakelijk directeur van Boe merang. "Naast de 'gewone' speel plaats- en theaterklassen is er nu een Jeugdtheaterorkest. Boeme rang heeft een eigen ruimte aan de Rossinistraat 7 in Amersfoort. En op 6 november staat Boemerang met 'Kinderen van Riool de Janei- ro' in Carré!" Per 1 september start Boemerang een jeugdtheaterorkest. Ernst Pels is artis tiek directeur van Boemerang en pro fessioneel muziekdocent. Hij neemt de leiding van dit orkest op zich. "Jonge ren die een instrument spelen en dit graag samen met anderen willen doen, kunnen zich opgeven voor dit orkest," vertelt Ernst Pels, "Zij oefenen iedere zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur in de eigen ruimte van Boemerang". Het koor van Boemerang blijft natuurlijk ook bestaan. Op 6 november spelen alle theaterklas sen van Boemerang, met de oudste theaterklas in de hoofdrol, in Carré. Het stuk "Kinderen van Riool de Janei- ro" gaat over de straatkinderen in Bra zilië. Hun leven is uitzichtloos en dage lijks lopen ze het gevaar gedood te wor den. "Het is een stuk datje bij blijft," al dus Peter van de Bunt. "Bij de try-out in Ermelo was het publiek tweeëneenhalf uur lang doodstil. Er werd niet geklapt, niet gelachen, niet geschuifeld. Ieder een zat al die tijd in opperste concentra tie te kijken naar het harde bestaan van Sportorganisatie Soest Bosstraat Oost - Soest - Tel. 17529 een Braziliaans gezin." De opbrengst van deze produktie gaat naar de stich ting Tito d'Alencar uit Nijmegen, die deze straatkinderen een toekomst geeft. Proeflessen Iedereen die belangstelling heeft voor theater kan bij Boemerang de eerste twee lessen als proeflessen volgen. Kin deren van 6 tot en met 9 jaar kunnen te recht in de speelplaatsklassen. Hier le ren ze spelerderwijs hun fantasie te ont wikkelen en te vertalen naar toneelspel. Theaterklassen waar gewerkt wordt aan echte theaterprodukties zijn er voor leerlingen van 10 tot 12 en van 13 jaar en oudér. Vanaf 15 jaar kunnen jonge ren die meer willen met toneel, terecht in de podiumklas. En omdat een mens nooit te oud is voor toneel, is er tot slot de volwassenklas. Naast al deze lessen heeft Boemerang ook het eigen tijdschrift "Pep" eii het jeugdteam "Hutspot", dat allerlei feest avonden, etentjes en theaterkampen organiseert. Zij zullen ook aanwezig zijn als Boemerang half oktober op feestelijke en originele wijze de ruimte aan de Rossinistraat opent. Ook in Soest Boemerang geeft les op vijf locaties in Amersfoort, Leusden en Soest (Mavo Soest, Valeriaanstraat). De speel plaats- en theaterklassen kunnen dus op fietsafstand hun theaterschool be zoeken. De theaterschool geeft infor matie over haar lesmogelijkheden op de seizoensmarkt in Soest op 3 september. Belangstellenden kunnen de informa tiefolder aanvragen bij Jeugdtheater- school Boemerang, Rossinistraat 7, 3816 LZ Amersfoort, tel. 033-757434. Op vrijdag 26 augustus zal artistiek di recteur Ernst Pels van 19.00 tot 20.30 uur hier speciaal aanwezig zijn voor het beantwoorden van vragen. Op zaterdag 17 september houdt Stam/SoVoCo een sterk bezet vol leybaltoernooi in Aqua Indoor. Zeven ploegen, waaronder uiter aard het damesteam van de club en Sudosa/Assen uit de eredivisie ne men het dan tegen elkaar op. Het is de eerste keer sinds 1989 dat Stam/SoVoCo weer een groot toernooi organiseert. In de jaren tachtig baarde de club opzien met het internationale toernooi, waaraan de topteams van Ne derland, het toenmalige West-Duit- sland en België deelnamen. Het is de bedoeling dat Stam/SoVoCo daar langzamerhand weer naar toe gaat werken, al zal er dan eerst een sponsor moeten worden aangetrokken, die be reid is diep in de buidel te tasten. Voor de eerste editie van het toernooi is één eredivisieploeg uitgenodigd. De andere deelnemers komen, evenals Stam/So- VoCo, in de eerste divisie uit. "Het wordt in elk geval een jaarlijks toernooi dat we willen uitbouwen. We willen steeds meer eredivisieteams uitnodigen en op den duur moet het naam krijgen en eventueel weer uitgroeien tot een in ternationaal toernooi", zegt Ruud Wijn, manager van het eerste dames team. Het toernooi in Aqua Indoor begint om 9.30 uur en er wordt op vier velden ge speeld. De poule wedstrijden bestaan uit twee sets. Er wordt uitgegaan van een speelduur van een uur en tussen el ke wedstrijd wordt een half uur gepau zeerd. De eerste twee ploegen van elke poule gaan door naar de kruisfinales die evenals de strijd om de derde en vierde plaats en de finale om twee gewonnen sets zal gaan. De nummers drie en vier van elke poule spelen om de plaatsen vijf tot en met acht. Stam/SoVoCo is ingedeeld met Sudo sa/Assen, Martinus 2 en Riva/Rijs- wijk. In de andere poule spelen Kui pers/Zwolle, Zaan, Amsterdam en Ar- ke/Pollux 2. Die vier zijn tegenstander van de Soester club in de competitie, die in het eerste weekeinde van oktober be gint. De finale van het volleybaltoernooi be gint waarschijnlijk rond de klok van zes uur 's avonds. De toegang is gratis. Op speelse wijze kan de jeugd woens dag 31 augustus kennismaken met voetbal. Sportorganisatie Soest houdt dan een open dag voor kinderen tot en met twaalf jaar. Daarvoor is een aantrekkelijk parkoers uitgestippeld op veld 2 van het terrein Bosstraat-Oost. Het programma begint om 13.30 uur en is bestemd voor kinde ren die nog geen lid zijn. De leiding is in handen van coördinator Anton Vugt die tevens belast is met de opleiding van de E- en F-pupillen. De open jeugddag is inmiddels eep tra ditie geworden bij Soest. Ook tijdens het seizoen organiseert de club veel ne ven-activiteiten, waaronder filmmid dagen, speurtochten, boslopen en fees ten. Voor de komende weken heeft open luchttheater "Cabrio" aan de Soester- bergsestraat nog de volgende voorstel lingen op het programma staan. Zondag 4 september: koffieconcert met volksdansgroep "Nirkodah". Aan vang 12.00 uur. Entree f 7,50. Zondag 11 september: close-harmo- ny koorzang met "Umbellifera". Aan vang 14.00 uur. Entree f 10,-. Informatie: VW-Soest, tel. 12075, of Theaterbureau Soest, tel. 16155. Voor haar onderbouwselectie Turnen is de Turn Vereniging Soest op zoek naar jong talent in de leeftijd van 6 a 7 jaar. Als u denkt dat uw zoon of dochter aanleg c.q. interesse heeft in de turnsport dan bent u van harte welkom op onze testmiddag waarop bekeken zal worden in hoeverre deze sport bij uw kind aansluit. Deze testmiddag zal gehouden worden op: Zaterdag 27 augustus 1994. Aanvang: 16.00 uur. Plaats: De Gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Indien u op 27 augustus niet aanwezig kunt zijn, is het ook mo gelijk telefonisch een individuele afspraak te maken. U kunt ons bereiken onder telefoonnummer 24455 na 19.00 uur. Ook kunt u op dit nummer terecht voor verdere inlichtingen omtrent onze vereniging. In Weesp hadden Bert den Breejen en Gijs van Korlaar minder dan twee- eneenhalf uur nodig om de kwart triathlon af te ronden. De Breejen zette één van zijn betere tij den neer: twee uur, 23 minuten en veer tien seconden. In het water vielen de tij den nog tegen, omdat de deelnemers te gen de stroom in moesten zwemmen, maar op het windvrije fietsparkoers konden de triathleten de schade enigs zins herstellen. Gijs van Korlaar, die zich voorbereidt op de triathlon van Almere, moest drie minuten toegeven op zijn clubgenoot. Bea Beijer van De Schieter kwam bin nen in 2.38. Voor de derde opeenvolgende maal trok Richard Horst de beste stek. En zoals verwacht werd hij op stek vijftig eerste in de wedstrijd aan de Melm. Sommigen dachten dat het doorgesto ken kaart was, maar volgens de organi satoren staat de trekking voortdurend onder controle van twee mensen. Hoe dan ook, Horst ving 53 vissen, goed voor 11.47 meter en werd met rui me voorsprong eerste. Jan Livestro ein digde op de tweede plaats met 9.74 me ter vis en Evert Kasius werd derde met 9.50 meter. De vangsten waren zaterdag over het algemeen goed, doordat de strakke Eem flink in de richting van het Eem- meer stroomde. bij onderstaande winkeliers en bedrijven: BRUIDSSALON VALKENGOED Julianaplein 71 Amersfoort - Tel 033 630719 BRUIDSAUTO'S VALKENGOED Julianapleiri 71 Amersfoort - Tel 033 650719 Bloemsierkunst EDELWEISS H v Viandenstraat 32 - Amersfoort - Tel 033 - 613373 A&P mode - Julianaplein 4 Amersfoort - Tel 033 -614891 Specialiteitenrestaurant HOUTRUST Heideweg 23 Hooglanderveen Telefoon 03495 - 71865 Kapsalon MARDY Hamseweg 25 - Hoogland Telefoon 033 - 805641 Foto P. WIEGERS Kamp 3 - Amersfoort - Telefoon 033 - 721027 Drukkerij van BEEK 'van Beeklaan 77 Hooglanderveen - Telefoon 03495 -71730 Horlogerie - Juwelier KOK Arnhemseweg 36 Amersfoort - Telefoon 033 613764 Banketbakkerij - Tearoom KNEVEL Yenesiraai9 \i|Uerk - Tel 03494 51363 Dorpsstraat 26 - Putten - Telefoon 03418-51429 De aanvang, is om 20.00 uur Toegangsbewijzen af 10,- zijn verkrijgbaar of telefonisch te bestellen bij de genoemde adressen. Inclusief consumpties.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13