iSOESTERBERG! Wostok-kinderen vierden einde zomer Waterleidingmuseum en landgoed de Paltz centraal tijdens Monumentendag Soest Veel schi w, 'Maak de Bieb-Soesterberg bestaat 25 jaar Biljartclub 'De Gouden Leeuw' Nieuws van het LTV-tennisfront Urnenmuur Begraafplaats Dt Soester Courant in Soesterberg Nieuws van Odeon 'De Drie Eiken' Activiteiten in september TENNIS Kinderkermis in het Dorpshuis Ons Kent Ons Ruim 44 jaar kapper Juan Sala Santonja exposeert in Oude Kerk Bewoners klage, Werkzaamheden Dorpsplein vana 12 september Onze lessen 1 Bewoners herhah WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT PAGINA De ongeveer dertig kinderen in de wijk Wostok hadden ernaar uitge zien. En eindelijk was het dan zover, zaterdag 20 augustus. De papa's hadden grote tenten in het nabij gelegen bos opgesteld en de mama's hadden heel veel lekkere spulletjes op de tafels gelegd. 's Avonds om zes uur begon het met een eigen potje koken op een paar stenen. Daar moest je goed mee uitkijken want zo'n blikje werd gloeiend heet. Toen met z'n allen een fikse wandeling, hele- Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841. Maandag 22 augustus is de muziekver eniging Odeon weer aan het nieuwe sei zoen begonnen. Zoals de plannen er nu voor staan wordt het een drukke perio de bestaande uit concerten en het op treden met het hele korps. Echter zal er nog veel geoefend moeten worden om de stap van fanfare naar harmonieor kest af te ronden. De repetitieavonden van de verschil lende afdelingen zijn als volgt: maan dagavond van 19.30 tot 22.00 uur, re petitie van de harmonie onder leiding van dhr. G. de Weerd. Dinsdagavond vanaf 18.00 uur, de majorettes onder leiding van dhr. W. Bouwmeester. Woensdagavond van 19.30 tot 21.45 uur, de drumband onder leiding van dhr. W. Brouwer en vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, het leerlingenor kest onder leiding van dhr. G. de Weerd. Nieuwe leden zijn van harte welkom voor alle genoemde afdelingen van het korps. Men kan zich op genoemde avonden en tijden vervoegen bij het ge bouw van de muziekvereniging Odeon, aan de Rademakerstraat, tegenover de RK Kerk. Op zaterdag 10 september organiseert muziekvereniging Odeon de traditio nele jaar-rommelmarkt. Daarvoor heeft zij meestal oude, maar nog bruik bare spullen nodig. In de week van 5 tot en met 9 september gaan leden van de vereniging langs de huizen om bruikba re attributen op te halen. Binnenkort ontvangt men een folder waarin de op- haalroute en -tijden zijn vermeld. De muziekvereniging hoopt op de me dewerking van alle inwoners van Soes terberg. Is men van 5 t/m 9 september afwezig, dan kan men. van 19.00 tot 22.00 uur een afspraak maken via tel. 53995 om bepaalde spullen op te laten halen. Om milieutechnische redenen worden geen koelkasten of diepvries- apparaten meegenomen. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 In de agenda voor de maand september kunnen voor wat betreft De Drie Eikeh de navolgende aktiviteiten worden ge noteerd: Vrijdag 2 september: Het Rietwijk Ensemble, muzikaal programma aan geboden door de Beheercommissie van het Dienstencentrum, de PCOB en de ANBO. Dinsdag 6 september: Gezamenlijke warme maaltijd, aanvang 12.30 uur, kosten f 7,50 p.p., opgave vóór 5 sep tember 12.00 uur aan het kantoor, tel. 51402. Maandag 12 september: Modeshow De Korte, aanvang 10.00 uur. Dinsdag 13 september: Zangmiddag, aanvang 14.00 uur, onder begeleiding van een pianist. Dit alles onder het mot to 'Kunt u nog zingen, zing dan mee'. Toegang en thee gratis. Dinsdag 20 september: Videofilm middag, aanvang 14.00 uur, toegang gratis. Zaterdag 24 september: Sjoel-ln voor jong en oud, aanvang 14.00 uur, toegang gratis. Vrijdag 30 september: Bingo, aan vang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur, kaarten f 6,00 per stuk incl. een kop koffie. maal naar Sterrenberg en weer terug. Het was al donker toen ze bij hun tenten kwamen en daar brandde reeds het kampvuur. In een grote ronde kring zongen ze bekende en minder bekende versjes met een papa die een gitaar bij zich had. Het bos was op het laatst wel heel erg donker en zwart, maar ze waren niet bang. Zaklantaarns flitsten onophou delijk door die zwarte duisternis en uit hele kleine mondjes kwam soms drei gende taal. Het was al laat toen ze limo nade en chips kregen en sommige oog jes werden erg zwaar. Langzaam maar zeker vulden de twee tenten zich met in het begin stoere opmerkingen en liede ren. Kussens vlogen in het rond maar zelfs kleine mensen worden soms heel erg moe. Nog een kreet, een opmerking van 'ik ben niet moe' en toen werd het heel stil. De papa's hielden die nacht trouw de wacht totdat om zeven uur een trompet een einde maakte aan een vaste slaap. De tafels waren gedekt met brood. Eten? Met zo'n slaap? Beertjes werden onder de arm genomen en het kussen ging op de nek. Zo gingen ze naar huis om in hun eigen bedje verder te slapen en te dromen van weer een prachtig ein de-zomerfeest in Wostok. Bibliotheek Soesterberg zal in sep tember haar 25-jarig bestaan vie ren. Bij de realisering van het Dorpshuis in 1969 heeft immers ook de bibliotheek in Soesterberg onderdak gevonden. De biblio theek wil dat feit niet ongemerkt voorbij laten gaan en samen met de inwoners vieren. Zij heeft dan ook een aantal activiteiten georga niseerd. Kruiswoordraadsel De volwassenen kunnen hun hoofd breken over een kruiswoordraadsel, waarin boeken en schrijvers centraal staan. De juiste inzenders maken kans op een heerlijk dineetje voor twee personen bij The Oriental Swan. Dit uitgelezen res taurant heeft deze prijs aan de biblio theek beschikbaar gesteld. Jeugd Ook voor de jeugd is er een prijs vraag. Zij kunnen raden hoeveel jeugd boeken de bibliotheek in Soesterberg heeft. Ook bij deze prijsvraag zal een prachtige prijs worden verloot aan de gene die het aantal juist heeft. Wie mee willen doen met de verschillende prijs vragen kunnen tijdens openingsuren een deelnameformulier ophalen bij de bibliotheek in Soesterberg. Boekverkoop Tijdens de informatiemarkt op vrijdag 9 september, van 18.00 tot 20.00 uur, verkoopt de bibliotheek weer honder den boeken, platen en dit keer ook vi deo's. Er is voor elke liefhebber weer veel te snuffelen en te zoeken. De prijzen zijn echte bodemprijzen. De video's worden verkocht voor f 10,-; romans, studieboeken en tijd schriftenjaargangen voor f 1,50; jeugd boeken en lp's voor f 1,-. Biljartclub 'de Gouden Leeuw' start op 23 augustus met de competitie. Elke dins dagavond vanaf half acht kan men hen rond het groene laken in de Gouden Leeuw vinden. Nieuwe leden, waaronder ook dames, zijn van harte welkom. Op de foto een gedeelte van de biljartclub, aangevuld met personeel van de Gouden Leeuw, klaar voor hun jaarlijks uitstapje. Grabbelavond Recreanten, toernooitijgers, cracks, prutsers en degenen die vinden dat ze nog veel te leren hebben worden drie avonden door de tennisvereniging LTV uitgenodigd te komen tennissen. De avonden zijn dinsdag 30 augustus, dins dag 13 september en dinsdag 20 sep tember, aanvang 20.00 uur, einde 23.00 uur. Per avond tennist men in elk geval 1'/: uur. Veel tennisclubs kennen een aktiviteit onder de naam als bij voorbeeld racket-avond, toss-avond of pasjes-avond. Bij LTV heet dat als van ouds Grabbelavond. De bedoeling is het bevorderen van recreatieve tennis. Mensen raken meer betrokken bij het clubgebeuren, leren medeleden kennen en hun eigen prestaties reëel te vergelij ken met die van anderen. De laatste grabbelavond van het seizoen leek LTV bij uitstek geschikt voor enige confron tatie tussen de lichting '94 en die van voorafgaande jaren. Opgave in het sportcentrum van LTV, Sportpark, Kerklaan. Relatie-toernooi Zaterdag 17 september is een dag die in het teken staat van vrienden, kennissen, relaties en familieleden van de leden van de tennisvereniging LTV. Vanaf 14.00 uur is men, indien men deel neemt aan het Relatie-toernooi, vrij met anderen te spelen, zonder dat men daarvoor een introductiepas hoeft te kopen. Het gewone afhangsysteem kan worden gebruikt. Het toernooi voor de leden en hun relatie begint om ongeveer 19.00 uur en duurt tot ongeveer 23.30 V uur. Men kan zich uitsluitend als koppel opgeven (dus een LTV-lid met een partner). Tussen 18.30 en 19.00 uur worden de gasten opgevangen met een kop koffie en verder wordt de avond goed verzorgd. Opgave tot 4 september bij Laurens van Maarseveen, Hermes 12, prijs f 10,- per koppel. World Trade Competition Op zondag 18 september organiseert de tennisvereniging LTV een bedrijfs- relatietoernooi, 'World Trade Compe tition' genaamd. Het zal een ieder jaar terugkerend evenement zijn en biedt de mogelijkheid voor bedrijven uit de re gio kontakten te leggen met sportief en zakelijk Midden-Nederland. Iedere sponsor van LTV kan een bedrijfsteam introduceren bestaande uit twee perso nen. Deze bedrijfsteams zullen in een onderlinge competitie gaan strijden om de felbegeerde wisseltrofee. Onder het genot van een hapje en een drankje zal er ruimte genoeg zijn om nieuwe kon takten te leggen met uiteenlopende be drijven. Om dit toernooi te doen slagen is deelname van groot belang en daar om doet LTV een sportief beroep op hun sponsoren. Indien zij een relatie hebben die een tennisbal redelijk over het net kan slaan en van gezelligheid houdt, dan ligt daar de uitdaging. Voor inschrijving en meer informatie kan men zich wenden tot de sponsorcom missie LTV, (tel. 53090, clubgebouw LTV.) Stichting p Jeugdwerk 1 Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 Op zaterdag 10 september is er voor al le kinderen vanaf 4 t/m 14 jaar een grootse kinderkermis, georganiseerd door SJS om het 25-jarig bestaan van het Dorpshuis te vieren. Het spektakel vindt plaats in Het Dorpshuis vanaf 11.00 uur. De kinderen krijgen van de vrijwillige medewerk(st)ers van Stichting Jeugd werk Soesterberg een Spelenpaspoort, ^jvdarop staat wat er allemaal te doen is. Alvast een voorproefje: er zal een grab belton, bibberbaan, octopus, hotdog- machine, springmatras, hellingbaan, snoepwijzer, vingerverven en nog veel meer aanwezig zijn. De toegang is gratis, maar een hapje en een drankje kosten wat geld. Een wekelijkse column van of over een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: kapper J.C. Stevens, Moer- bessenberg 13. Vijf jaren na de oorlog vestigde dhr. Stevens zich als kapper in perceel Kampweg 32. Achter dit huis was een ruimte waar hij met kunst en vliegwerk het kappersbedrijf begon. Maar Neder land was in de wederopbouw, dus ook een kapperszaak. Soesterberg werd in de vijftiger jaren meer en meer het vliegdorp met soms ook zijn negatieve gevolgen. Zo kreeg kapper Stevens in 1953 bericht dat hij zijn woning met kapperszaak moest ontruimen ten dienste van de Militaire Luchtmacht. Dat kon in die tijd, het Rijk kon bepaal1 de eigendommen vorderen. Wel zat kapper Stevens toen zelf met de handen in het haar, want in die tijd wa ren woningen nog schaarser dan nu. Hij wendde zich tot de toenmalige burge meester van de gemeente Soest en vroeg steun om zijn bedrijf voort te kun nen zetten. Lakoniek kreeg hij ten ant woord dat hij maar weer bij een baas moest gaan werken. Maar ook dat lag in die tijd niet voor het oprapen en hij moest wel zorgen voor zijn vrouw en kinderen. Ten einde raad schreef hij een brief naar de Koningin waarin hij zijn probleem omschreef en haar hulp ver zocht. Binnen een week kreeg hij schrif telijk antwoord waarin stond vermeld dat Hare Majesteit zijn verzoek in be handeling had genomen. Veertien dagen later kreeg hij opdracht - zo ging dat ook in die tijd - om in het gemeentehuis te verschijnen. Daar werd hem medegedeeld dat hij de in aanbouw zijnde woning Moerbessen- berg 13 kreeg toegewezen plus het recht dat hij rentevrij in de daarachter gele gen tuin een dames- en herenkapsalon mocht laten bouwen. Aannemersbe drijf Hart bouwde de huidige kapsalon die in februari 1954 met enig feestelijk karakter werd geopend. Onder de gas ten was ook de secretaris van de Konin gin en dat kunnen hem niet veel nazeg gen. Kapper Stevens kijkt met plezier terug op die goede oude tijd. Daar zette hij zijn bedrijf voort tot op de huidige dag. De prijzen lagen toen iets anders, heren knippen f 0,55, kinderen f 0,35 en was sen watergolven f 2,95. Het gezin Ste vens bestond naast vader en moeder uit de twee zonen Hans en Piet en dochter José. Hans en Piet voelden ook veel voor het kappersberoep en beiden volg den met succes een opleiding daarin. Ook leerden ze de kneepjes van hun va der en zag men hen als leerlingkapper bij de Amerikaanse luchtmacht in Camp New Amsterdam en uiteraard in de eigen zaak aan de Moerbessenberg. Op een gegeven moment vlogen ze uit en zo landde Hans in de Marijkehof te Maartensdijk en Piet op het Vrijheids plein in Zeist. Zijn dochter José zocht het in de automatisering en is als com puterdeskundige verbonden aan Auda- tex in Zeist. Volgend jaar is het 45 jaar geleden dat ene kapper Stevens zich in Soesterberg vestigde. Ondanks dat hij al lang de pensioengerechtigde leeftijd heeft be reikt, blijft hij zijn vaste klanten knip pen. Nee, nieuwe klanten kan hij er niet meer bij hebben. Er moet ook tijd voor zijn hobby overblijven en dat zijn zijn paarden en vogels. In de kapsalon is de tijd even stille blij ven staan. Daardoor is het er ook gezel lig. Bekenden komen even binnenlo pen voor een praatje, het laatste nieuws. Dat oude en gezellige willen ze niet mis sen en om die reden hopen ze dat kap per Stevens zo nog heel wat jaren door zal gaan. Wie weet beleven ze in het jaar 2000 het 50-jarig bestaan van kapper Stevens. Het verzoek van de Vereniging Soesterbergs Belang is gereali seerd. Op de Algemene Begraaf- i plaats staat een urnenmuur die vanwege de correcte bouw als een kunstwerk mag worden aange merkt. Binnenkort zal de eerste urn van in totaal 34 worden bijge zet. De beheerder van het kerkhof, dhr. Bart Geijtenbeek, heeft het geheel om zoomd met bloemen, waardoor het nog mooier lijkt. Bij de entree op het kerk hof wordt men direct geconfronteerd met vele bakken met kleurige bloemen. Hierin herkent men onmiddellijk de hand van de meester. Niet alleen ver zorgt dhr. Geijtenbeek deze bloemen, ook is hij het luisterend oor voor de be zoekers. Dit alles doet hij al vele jaren en met veel plezier. Voor nadere infor matie betreffende de urnenmuur kan men zich wenden tot Uitvaartverzor ging Smorenburg, tel. 51223. In het tweede weekend van sep tember worden de Nationale Open Monumentendagen georgani seerd. In de meeste Europese lan den worden activiteiten georgani seerd met het doel het nationale monumentenbezit onder de aan dacht van een breed publiek te brengen. Waar mogelijk stellen de eigenaren van monumenten hun deuren open om ook de bevolking in de gelegenheid te stellen het cul turele erfgoed te bezichtigen. Zaterdag 10 september is het 'Open Monumentendag' in Soest. Dit jaar is er een wandeling uitgezet in de bosrijke omgeving van het Waterleidingmu seum aan de Van Weerden Poelman- weg 2, tevens het vertrekpunt van deze route en de plaats waar men auto of fiets kan stallen. In deze omgeving wordt ook een aantal bijzondere zaken aange troffen. 1. Waterleidingmuseum Het pand van het Waterleidingmuseum werd onlangs gerestaureerd en in de zelfde bouwstijl vergroot. In de machi nekamer van het gebouw is een geres taureerde dieselpomp opgesteld die voor de bezoekers af en toe wordt opge start. In de ontvangstruimte staat een prachtige historische Jugendstil biblio- theekkast, die vroeger in het kantoor van de Utrechtse verzekeringsmaat schappij 'De Utrecht' een plaats heeft gehad. De kast werd ontworpen door architect J. Verheul, die ook verant woordelijk was voor de bouw van het inmiddels gesloopte pand van die ver zekeringsmaatschappij. Voorts is er een videopresentatie over de geschiedenis van dit monument, een diapresentatie over het waterleidingmuseum. De afde ling voorlichting geeft produkt-gerichte informatie over waterbesparing. Be zoekers ontvangen gratis een kop koffie of een glas fris (water?). 2. Landgoed de Paltz In deze omgeving bevindt zich ook het landgoed de Paltz, onderdeel van het beschermde dorpsgezicht in deze om geving. Het landgoed werd vroeger de 'Grote Eng' genoemd, maar komt op een kaart uit 1698 van du Roy voor als 'Hoogh Hees' en is dan een soort encla ve in het woeste heide en duingebied uit die tijd. De structuur van de verkaveling van de landbouwgronden met een vijf tal hofsteden is herkenbaar aanwezig binnen het rechte lanenstelsel. Het gebied werd in 1860 door Jhr. Ram gekocht om er een buitenplaats aan te leggen. Op 1 mei 1867 werd daarvoor de eerste steen gelegd. Op 5 oktober 1872 is het landgoed vermoedelijk ge veild en in handen gekomen van Jhr. Rutgers van Rozenburg, die er in 1874 ging wonen. Henri Copijn Het oorspronkelijke ontwerp van de aanleg van het landschapspark is van de hand van Henri Copijn uit Groenekan en stamt vermoedelijk uit 1872. De meeste oude bomen op het complex stammen uit die tijd en zijn thans ruim 120 jaar oud. Het werk van Henri Copijn werd beïn vloed door de Duitse tuinkunst. Zijn ontwerpen zijn in 'vogelvluchtperspec tief opgezet met daarbij een opvallen de aandacht voor boomsoorten en -vormen w.o. in dit ontwerp een se quoia. De ruimten tussen de paden heb ben vaak een ellips- of druppelvorm. De productiegronden (landbouw grond) worden in de landschappelijke aanleg opgenomen en bloembedden liggen meestal bij kruispunten van pa den of in de buurt van een huis. De planten en bomen worden in deze fase geplaatst op plekken waar ze het beste groeien en niet specifiek waar ze uit es thetisch oogpunt het meeste effect re sulteren. De ontwerpen uit de bloeitijd van Henri Copijn worden als kenmer kend en vernieuwend voor de Neder landse tuinkunst aangemerkt. Leonard A. Springer Een tijdgenoot van Copijn, Leonard A. Springer, heeft omstreeks 1876 de structuur van dit gebied op kaart vast gelegd. Van de hand van deze eveneens toonaangevende landschapsarchitect is uit 1882 het ontwerp bekend van een doolhof met haagbeu ken. In de doolhof bevond zich een kunstmatige grot met daarbinnen een stenen beeld van een heremiet. Via een leiding kon, tot verrassing van de be zoekers die zich in de grot bevonden, voor de ingang een waterval in werking worden gesteld. Op het hoogste punt van de grot was een aolusharp geplaatst die, door de wind bespeelt, een lieflijk klagend geluid liet horen. Restanten van deze doolhof zijn bewaard geble ven. In 1922 werd het landgoed verkocht aan de heer J. v.d. Krol die het verhuur de en er o.m. concessies kreeg voor het winnen van zand. Stukken van het land goed werden verkocht waardoor het geheel grotendeels in verval raakte. De huidige eigenaar heeft na intensieve speurwerkzaamheden in meerdere ar chieven, w.o. die van de Landbouwho geschool in Wageningen, vele oor spronkelijke gegevens teruggevonden. Al enkele jaren is men hier bezig aan het herstel van oude waarden, mede aan de hand van de eerder genoemde situatie tekening van Leonard A. Springer uit 1876. De restauratie van het koetshuis De Paltz 2 werd in 1989 voltooid. De res-' tauratie van het monumentale pand - huize de Paltz - komt de komende jaren aan de orde. Wandelen Vooral om de rust in dit zich herstellen de bosgebied te bewaren is alleen toege staan het landgoed wandelend te betre den. De deelnemers dienen te beseffen dat zij gasten zijn op dit monumentale landgoed en alleen op deze dag wordt u hier toegelaten! Panden of percelen die deze dag voor het publiek zijn open gesteld zijn her kenbaar aan de monumentendagvlag die bij deze objecten zijn aangebracht. Evenals vorig jaar wordt gerekend op ruime belangstelling van de zijde van het publiek dat tussen 10.00 en 17.00 1 uur welkom is. Bij het startpunt van de wandelroute, het gebouw van de waterleiding aan de 11 Van Weerden Poelmanweg 2 en bij de Oude Kerk aan de Torenstraat en het f J VW kantoor is dan een routebeschrij ving met kaartje verkrijgbaar. Op zaterdag 10 september zijn in Soest ook nog de volgende activiteiten gep land: 3. Oude Kerk, Torenstraat 1 Tentoonstelling van de in Soest wonen de Catalaanse schilder Juan Sala San tonja. De opening van deze tentoon stelling is tevens het startsein van de ac- tiviteiten bij gelegenheid van de Open Monumentendag vindt plaats op vrij- i dagavond om 19.00 uur (vanwege het licht). Ook bij deze opening is een ieder I 1 welkom. Juan Sala Santonja werd op 7 november 1923 in Vic in Catalonië geboren. Hij is !1 autodidact, de natuur is zijn leermees ter en op jeugdige leeftijd is hij begon nen met schilderen. In 1954 nam hij deel aan exposities van 'de groep van acht' in Catalonië. Vanaf die jaren werkte hij in zijn atelier, in de bergen van Mallorca, waar hij elk jaar een tijd werkt. In 1962 kwam hij in Soest wo nen. Hij is in zijn kunst vrij en onafhankelijk gebleven van stromingen en modegril len. In zijn werk spelen vooral religieuze en metafysische elementen een rol. De verbeeldingskracht van een 'pur-sang' schilder spreken voor zich, aldus kunst- critici.Het werk, dat in de Oude Kerk te zien zal zijn, is enerzijds geïnspireerd door de natuur en anderzijds door de angst voor het verdwijnen daarvan, ver oorzaakt door de manier waarop wij als mensen daarmee omgaan. Een bijzon- dere expositie! 4. Torenstraat 1 Mogelijk, maar nog niet 100% zeker is dat de toren bij de kerk kan worden be klommen om daarna boven van een schitterend uitzicht te genieten. 5. Museum Oud Soest, Steenhoffstraat 40 Thema-tentoonstelling 125 jaar RK- j onderwijs in Soest, aangevuld door de j I permanente tentoonstelling. Ter gelegenheid van de viering van de Open Monumentendag in Soest is door i de Historische Vereniging, in samen- j werking met Boekhandel Van de Ven en Drukkerij Practicum in 1991 een boekje uitgegeven waarin 110 gemeen telijke en rijksmonumenten zijn afge beeld, beschreven en van een gedicht voorzien door Jan Visser. Dit boekje is I nog steeds te koop voor de prijs van toen (f 22,50) zowel bij Boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1, als in het Museum Oud Soest, Steenhoff- straat 40. De Soester kunstschilder Juan Sala J Santonja in zijn atelier. Zijn werk is I rondom de Monumentendag in de Oude Kerk te zien. Voor de vierde keer binm tijd zijn bewoners en zaker aan de Postweg overval! een hevige regenbui. W bleek het rioolsysteem de 1 heid hemelwater niet te verwerken, met als gevolj straat, maar ook verschillc bouwen binnen een mum blank stonden. De gevolgen waren aanzienlijl al bij zes bedrijven wordt de sc vorige week woensdag ges 100.000 gulden. Dat cijfer is j door de brandweer die lange 1 tentie bood aan bedrijven en b Door water van de weg te pom het water versneld worden late Met man en macht bundelder woners hun krachten, maar ve was toen al geschied. De ellende begon woensdagav< Op maandag 12 september w gonnen met de reconstruc zaamheden op het Dorpsplein, len ongeveer acht weken in be men. In die periode zullen op woer buslijnen 52/56 en 73 niet Dorpsplein rijden. Dit in verb de markt op de Rademakerst: bussen worden via Zeist omgi de Veldmaarschalk Montgorr Naast restaurant De Oriënt; komt een noodhalte. 20jaarg Rademaker Bewoners van de Bannin, hebben bij herhaling de ger Soest gevraagd hun straat t 'vriendelijker te maken. D werden hun verzoeken scheept met de opmerking weg eigendom was van de p cie Utrecht, maar als de gen eigenaar werd zou alles gei worden. Nu is de gemeenti naar en nog gebeurt er niel die reden hebben ze hun kl op de tafel van de Verc Soesterbergs Belang gedepo

Soester Courant | 1994 | | pagina 14