1 i' Veel schade door regen aan Postweg Dansschool Rellum 'Maak de Banningstraat aantrekkelijker' Rumpler: visserstraat van Soesterberg Volume Markt na verkoop in andere handen Fa. Van Es papierrecycling mag grond Sterrenbergweg kopen WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 Bewoners klagen over wateroverlast Kerkdiensten Grootse afscheidsreceptie voor bedrijfsleider Medische dienst Agenda Burgerlijke stand Hulpverlenin^J Werkzaamheden op Dorpsplein vanaf 12 september Onze lessen beginnen op 18 september AFWEZIG Beeldjes gestolen uit achtertuin Kettingbotsing op Amersfoortsestraat Bewoners herhalen hun verzoek: Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Dorpshuis 25 jaar U heeft nog t* weken de tijd 0111 in te schrijven: (03463) 52213 of 52590 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplcin 1, 3769 EN Soesierberg, tel./fax (03463)51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841 Zondag 28 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion; gez. dienst GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra kaar'. Padmos leerde de bewoners om een verse mossel te eten, wat schoorvoe tend door sommigen werd gevolgd. 'Ik had vandaag ook in Bruinisse bij het mosselfeest kunnen blijven, maar dit is veel gezelliger. Ik kom hier nu voor de derde keer, het is voor mij een pracht- dag. De mensen luisteren naar je en je kunt ze wat leren en wat is er nog lek kerder dan mosselen'. Tot laat in de avond bleef het een prachtig mossel- feest waarin centraal het gesprek met elkaar stond. De 80 kg mosselen en het fust bier maakte de Rumpler even het visserstraatje van Soesterberg. Woensdag 24 augustus 09.00 Jeugdkamp. LTV, Sportpark 19.30 drumband Odeon Donderdag 25 augustus 09.00 Jeugdkamp. LTV, Sportpark 19.30 Caroluskoor, Carolusschool Vrijdag 26 augustus 09.00 Jeugdkamp. LTV, Sportpark 19.00 leerlingenorkest Odeon Zaterdag 27 augustus 09.00 Jeugdkamp. LTV, Sportpark Zondag 28 augustus 09.00 Jeugdkamp. LTV, Sportpark Maandag 29 augustus 19.30 harmonie Odeon Dinsdag 30 augustus 18.00 majorettes Odeon Dameskoor, Carolusschool 20.00 Bridge, Drie Eiken 20.00 Grabbelavond LTV, Sportpark Woensdag 31 augustus 19.30 drumband Odeon Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57, tel. 030-293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts men hoort via het antwoordappa raat wie er dienst heeft. GEBOREN 3 augustus: Cailean Glenneth Morgan, zoon van A. van der Giessen en J. Steert; 5 augustus: Ravenna, dochter van H. Nupoort en P. Poort; 17 augustus: Célesta Erica Antonia, dochter van M. en G. Huijbregtse; 17 augustus: Casper Alexander Daniël, zoon van R. en D. van Dee. GEHUWD 19 augustus: Monique Wierdsma en Geert Wagter, Prof. Lorentzlaan 233. OVERLEDEN Geen. Opgaven: Van Maarenplein 1. e zijde van )0 en 17.00 andelroute, ding aan de 2 en bij de :raat en het ïtebeschrij- ar. :ijn in Soest teiten gep- istraat 1 est wonen- i Sala San- e tentoon- i van de ac- n de Open its op vrij- inwege het s een ieder november oren. Hij is leermees- hij begon- 4 nam hij groep van die jaren de bergen ar een tijd Soest wo- fhankelijk modegril religieuze en rol. De 'pur-sang' Jus kunst- Je Kerk te inspireerd s door de irvan, ver- rop wij als en bijzon- Voor de vierde keer binnen korte tijd zijn bewoners en zakenmensen aan de Postweg overvallen door een hevige regenbui. Wederom bleek het rioolsysteem de hoeveel heid hemelwater niet te kunnen venverken, met als gevolg dat de straat, maar ook verschillende ge bouwen binnen een mum van tijd blank stonden. De gevolgen waren aanzienlijk. Alleen al bij zes bedrijven wordt de schade van vorige week woensdag geschat op 100.000 gulden. Dat cijfer is genoemd door de brandweer die lange tijd assis tentie bood aan bedrijven en bewoners. Door water van de weg te pompen, kon het water versneld worden laten gezakt. Met man en macht bundelden ook be woners hun krachten, maar veel kwaad was toen al geschied. De ellende begon woensdagavond even Op maandag 12 september wordt be gonnen met de reconstructiewerk zaamheden op het Dorpsplein. Die zul len ongeveer acht weken in beslag ne men. In die periode zullen op woensdag de buslijnen 52/56 en 73 niet via het Dorpsplein rijden. Dit in verband met de markt op de Rademakerstraat. De bussen worden via Zeist omgeleid via de Veldmaarschalk Montgomeryweg. Naast restaurant De Oriëntal Swan komt een noodhalte. Geen massa systeem Persoonlijke aandacht Gezellige sfeer 20 jaar persoonlijke aandacht voor elke cursisy Rademakerstraat 24, Soesterberg, tel. 03463-52213/52590 uan Sala werk is de Oude H.J.M. Tonino P.B.E. Tonino-van Schieveen DIERENARTSEN Aankoop akkoord van 5.250 vierkante meter De firma H. van Es b.v. van de Sterren bergweg in Soesterberg mag van het gemeentebestuur een perceel bedrijfsterrein kopen aan dezelfde weg. De firma houdt zich bezig met papierrecycling. Ze had om de aankoop gevraagd en B. en W. vinden het prima. In het positieve ambtelijke advies van de gemeentelijke bedrijfscontactfunc- tionaris worden vijf redenen opgesomd om de gevraagde medewerking te ver lenen. In de eerste plaats gaat het om een bedrijf uit Soesterberg, dat in de tweede plaats veel grote Soester bedrij ven als opdrachtgever heeft. In de der de plaats is de huidige lokatie van Van Es te klein geworden, waardoor over last voor de omgeving ontstaat door de stalling van containers en transport middelen. De vierde overweging is dat er voldoen de bedrijfsterrein aanwezig is in het plan-Sterrenbergweg, omdat een aantal potentiële kopers - genoemd worden Hypsos, Dormaël, EFJE en Schutter - zich heeft teruggetrokken. Tenslotte wordt als argument gehanteerd dat er na de toewijzing aan Van Es nog een "ijzeren voorraad" van ca. 13.000 vier kante meter in het plan resteert. Zo zeker is orden be- van een :n. 11 iaar RK- 1 door de ïg van de :st is door i samen- i de Ven 991 een gemeen- :ijn afge- gedicht boekje is prijs van skhandel 1, als in eenhoff- Bewoners van de Banningstraat hebben bij herhaling de gemeente Soest gevraagd hun straat entree- vriendelijker te maken. Destijds werden hun verzoeken afge scheept met de opmerking dat de weg eigendom was van de provin cie Utrecht, maar als de gemeente eigenaar werd zou alles gewijzigd worden. Nu is de gemeente eige naar en nog gebeurt er niets. Om die reden hebben ze hun klachten op de tafel van de Vereniging Soesterbergs Belang gedeponeerd. De Banningstraat is nog een gedeelte van de vroegere rijks- of provinciale weg die destijds door Soesterberg liep. Om die reden is hij vrij breed en nodigt uit om sneller te rijden dan de verplichte 50 kilometer per uur. De bewoners noemen hun weg dan ook een racebaan waarop bepaalde bestuurders de wild ste capriolen uithalen. Ook is er achter stallig onderhoud aan het fietspad. Het blijkt dat vele tegels los zitten met alle mogelijke gevolgen van dien. Zij willen eenzelfde soort wijziging als de Rademakerstraat ter hoogte van de Caroluskerk. Volgens hen moet de weg Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Het was voor de vijfde keer dat de anders zo rustige Soesterbergse straat Rumpler in opstand kwam. Normaal zou men dat niet ver wachten van bewoners die elkaar rustig groeten, zo nodig een hel pende hand bieden maar verder el kaar de ruimte geven. Alleen twee keer per jaar slaat de vlam in de pan: van oud op nieuwjaar en tij dens de straatbarbecue. Martin van de Beek stelde jaren gele den voor dit als straat eens te doen en dat had succes. Zo stonden afgelo pen zaterdagavond Amsterdammers, Zeeuwen, Surinamers, Brabanders en waar ze ook vandaan kwamen naast el kaar en vierden een heerlijk gezellig feest. Geen oorverdovende muziek, geen geschreeuw, maar een stuk oecu mene waarop kerken jaloers zouden worden. Gert Lamers, John van Enge len, Tiny van de Wijst organiseerden dit samen met Martin van de Beek. 'Organiseren is niet het juiste woord', aldus Gert Lamers, 'met oud en nieuw spreken we de datum af en hoe het zal gebeuren en de rest rolt vanzelf. Het einde van de smalle Rumplerstraat was omgetoverd in een gezellige ruimte, af gezet met tenten en overspannen met grote paraplu's. Elk jaar hebben ze iets bijzonders en dit jaar stond in het teken van mosselen uit Bruinisse. In het centrum zat de beken de visser uit Bruinisse Johannes Pad mos. 'Padmos met een d, want anders gaan ze denken', bulderde hij van het lachen. 'Afgelopen woensdag heb ik ze gevist en vanmorgen om tien uur uit het zoute strpmend water gehaald, verser kun je ze niet krijgen. En kijk nu even goed naar mij want we halen eerst de baardjes eraf. Met snelle vakbekwame bewegingen werden de mosselen ont haard. Het ontbrak hem niet aan belangstel ling en snel waren er vele helpende han den. Ondertussen vertelde hij van zijn mooie vak als visser. Padmos is een goed causeur en verstaat de kunst om het verhaal boeiend te maken. In de aangrenzende woningen werden pan nen vol mosselen gekookt. Om 80 kg mosselen te koken moesten er heel wat pannetjes zijn. "Van de 27 woningen doen er ongeveer 23 mee, dus we hebben over belangstel ling en medewerking geen klagen', ver telde Gert Lamers. 'De basis van het jaarlijkse feest is het op peil houden van de onderlinge sociale band. Nieuwe be woners leren de anderen kennen en dat vertaalt zich naar een omzien naar el- Twee beeldjes zijn uit de achtertuin van een 47-jarige Soesterberger gestolen. Het gaat om grijze beelden van leeuwen die een houten schild dragen. Ze zijn ongeveer vijftig centimeter hoog. De diefstal werd vorige week donderdag gepleegd. Vier auto's waren vorige week dinsdag middag betrokken bij een kettingbot sing op de Amersfoortsestraat. Volgens de politie is de aanrijding veroorzaakt door een 52-jarige man uit Amersfoort. Het ongeval, waarbij geen gewonden vielen, gebeurde omstreeks half drie. De Amersfoorter kon niet meer op tijd remmen, toen drie auto's voor hem wa ren gestopt voor het rode verkeerslicht. Hij knalde op de auto voor hem, die vervolgens tegen de achterzijde van zijn voorganger botste, waarna ook nog een bestelauto werd geraakt. Met uitzonde ring van de bestelauto werden de auto's beschadigd. Ook op de Simon Stevinlaan moest de brandweer vorige week te hulp schie ten. In meerdere huizen stroomde het water naar binnen. Het gemeentebestuur heeft vorige week maatregelen aangekondigd om herhalingen te voorkomen. Daartoe zal het rioolstelsel worden 'herberekend'. Dat betekent dat het stelsel, waar nodig, zal worden aangepakt en verbeterd. Soesterberg stond voor 1995 op de agenda, maar vanwege de ernstige pro blemen van de afgelopen weken, wordt volgende maand in de gemeenteraad al een voorstel gelanceerd om de proble matiek in Soesterberg eerder aan te pakken. In de wandelgangen kon men het vernemen: Volume Markt was in andere handen overgegaan. De feitelijke eigenaar Codis heeft zijn winkel in juli verkocht, waardoor er eind kwam aan de werkzaamhe den van Gerard van Noordenburg als bedrijfsleider. Bijna tien jaar was hij de manager van de super markt aan de Buys Ballotlaan. kwijt. En ze waren er die woensdag avond, al het personeel waarmee hij de afgelopen tien jaren had gewerkt en vervolgens de vele klanten en collega's. Hij wilde met stille trom vertrekken, maar dat was tegen de zin van het perso neel en de klanten. Spontaan organi seerden zij een afscheidsreceptie van formaat. Aletta en Jannie van het klantenpanel kwamen handen tekort om de vele gas ten te bedienen maar hadden zeker tijd om wat over hun Gerard te vertellen. 'Bijna tien maanden maakten wij deel uit van het klantenpanel van Volume Markt. Dat betekende dat wij meehiel pen om het winkelbedrijf optimaal te la ten verlopen. Zo attendeerden wij de manager en personeel op fouten, zaken die op een andere wijze beter konden gaan, houding personeel, maar ook het organiseren van aktiviteiten. Iedere maand werd dit in een soort vergade ring besproken en dat werkte uitste kend. Vooral de laatste tijd zagen wij dat de omzet steeg. De samenwerking met Gerard van Noordenburg als be drijfsleider was fantastisch. Hij was een man met gevoel voor niet alleen zijn zaak, maar ook voor zijn klanten en personeel. Je zag hem dagelijks overal in de winkel, met een groet en hier en daar een praatje. Zo bouwden wij sa men aan iets moois en konden we zon der overdrijven stellen dat we in de af gelopen tien maanden vrij veel hebben bereikt. Door de verkoop van de winkel is alles veranderd. Ook ons werk als klantenpanel is beëindigd. Gerard van Noordenburg wilde in alle stilte ver trekken, maar dat hebben wij even an ders geregeld. Een man die zoveel voor zijn personeel en klanten heeft gedaan krijgt van ons een waardig afscheid'. Gerard van Noordenburg vertrok woensdagavond voor het laatst uit Soesterberg met de wetenschap dat het spreekwoord: 'wie goed doet, goed ont moet', nog steeds van kracht is. van zaterdag 20 augustus t/m zondag 4 september Waarneming: Dierenarts Mevr. Horzinek Röntgenlaan 47 Bilthoven (grens Den Dolder) Tel. 030-280129 Dierenarts Mevr. Van Donk Rubenslaan 9 Bilthoven Tel. 030-286091 In het kader van de viering van het 25-jarig bestaan van het Dorpshuis wordt van 1 tot en met 10 september een reeks van aktiviteiten georgani seerd. Eén daarvan is de Volksloop, die op donderdag 8 september a.s. in sa menwerking met de fysiotherapeut dhr. Van Zee wordt gehouden. Iedereen vanaf 14 jaar mag zich voor deze volks loop met een lengte van 10 kilometer, inschrijven. Het parcours loopt vanaf het Dorps plein naar het Kamp van Zeist en weer terug. Er zijn drie mooie bekers te win nen en voor iedere deelnemer is er een herinneringsvaantje. Tevens vindt er na afloop een verloting plaats onder de rugnummers. Kosten om aan deze sportieve tocht deel te nemen zijn f 5,00 per persoon. Inschrijving vindt plaats op donderdag 8 september vanaf 18.00 uur in het Dorpshuis. Het startschot wordt pre cies om 19.00 uur gegeven. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. na half acht. De brandweer zette twee autotankspuiten en een hulpverle ningsvoertuig in, alsmede zestien brandweerlieden. Uit bedrijven aan de Postweg moest het water worden ge pompt. Door de wateroverlast konden bewoners op straat zien wat er zoal in het riool wordt afgevoerd. "Overal lag stront, wc-papier en tam pons dreven op straat", aldus één van hen. Er wordt gesproken van een chaos. Hoeveel schade particulieren hebben geleden, is niet bekend. Volgens een bewoner zou een vertegenwoordiger van het college poolshoogte komen ne men, omdat de Postweg al vaker was getroffen. Maar tot dusver hebben ze niemand gezien. smaller en entree-vriendelijker wor den. Ze houden hun hart vast als vooral kinderen deze racebaan oversteken om naar de Banninghal te gaan. Een drem pel met tevens een oversteek is volgens hen een middel om het verkeer in rusti ger banen te leiden. De Vereniging 'Soesterbergs Belang' zal haar naam om die reden bij de gemeente Soest waar maken. Woensdagavond 17 augustus stond hij als stralend middelpunt van een druk bezochte receptie in de Hoeksteen. 'Ik kijk niet om, ik ben alleen blij en dank baar dat ik zulke fijne klanten heb ge had en met een fijn stel mensen hier kon werken. Uiteraard had ik dat graag wil len voortzetten, maar als-de winkel wordt verkocht dan betekent dat ook het einde van mijn werk hier in Soester berg'. Gerard van Noordenburg kon tussen vele handen schudden dit nog even

Soester Courant | 1994 | | pagina 15