cr Nieuws van de bibliotheek arttóhocK [CULTUUR Ari Bant (70): van slagers- naar paletmes Groeneveld neemt afscheid van de zomer Peter H. van de Locht in de Beeldentuin Kasteel Groeneveld opent nieuw muziekseizoen met zomershow tm 25Jaar Vanavond 'open huis' bij Trema'87 Nieuw seizoen PYO begonnen Hulpverlen WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT PAGINA 18 Expositie olieverfschilderijen in 'De Bundeling' Zaterdag 27 augustus op het rondeel Bloemkunst '94: 3 t/m 11 september Kinderboerderij de Vrije Teugel Op maandag 5 september feestelijke opening van het leslokaal natuureducatie en ingebruikname van de draaimolen voor (gehandicapte) kinderen op kinderboerderij De Vrije Teugel. Alle belangstellenden zijn bij dezen van harte uitgenodigd. De opening is om 17.00 uur met doorlopende receptie tot 20.00 uur. Cursussen voor Nederlandse Soesters Op zoek naar slagwerker harmonie Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursus voor ouders van pubers Wie van Soest houdt leest de Soester Courant 'The Age of Innocence' WÊÊk t s Sm «b stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten volwassenen WOENSDAG 24 AUG Cursus biografie i De Bereklauw Wie vergelijkt leest de Soester Coui (Interview door Olga Goezinnen- Slagter) Wanneer ben je begonnen met schilde ren? Vijf jaar geleden ben ik gaan tekenen, daarna geprobeerd te aquarelleren en ongeveer twee jaar geleden ben ik met olieverf begonnen, penseel en palet mes. Daarvoor had ik nog nooit een penseel in mijn handen gehad - geen tijd, in de slagerij was het dag en nacht werken, zes dagen per week en zondags de administratie. Óp mijn 58ste ben ik erg ziek geworden en moest stoppen met werken. Dan val je in een gat, jaren getobt met mijn gezondheid. Op een gegeven moment heb ik bijna al mijn poeders en pillen aan de kant gegooid en ben gaan tekenen. Heb je er vroeger ooit aan gedacht om te gaan schilderen Nee, echt niet; wel altijd belangstelling gehad voor kunst, maar het idee dat ik dat zelf zou kunnen, wat niet bij me op gekomen. Heb je tekenles gehad? Nooit, behalve dan op de lagere school. Ik zou nu nog wel graag leren portrette kenen. Je schildert veel zeegezichten - wat trekt je aan? Nadat ik moest stoppen met werken, hebben we jaren op Ibiza gewoond, rondom zee met de prachtigste verge zichten. En, denk ik, mijn Hollandse aard van het zeevaardersvolk. Het is geen speciale voorkeur, ik wil wel alles schilderen wat mooi is. Vooral ook landschappen. Ik zie zelfs een bruine zee - hoe kom je tot je kleurenkeuze? Dat is net hoe het uitkomt, stemming misschien. Ik probeer wat, als het me niet bevalt ga ik veranderen, mengen. Waar haal je je onderwerpen vandaan? Fantasie, herinnering en van foto's. Ik maak nu zelf foto's van mooie dingen of plekken en dan rustig thuis schilderen. Heb je een doel voor ogen? Nee, het is puur hobby. Maar omdat het een dure hobby is (ik schilder graag op linnen) wil ik wel exposeren en als het kan, wat verkopen om mijn hobby te Ari Bant in zijn atelier in Putten. Foto Olga Goezinnen-Slagter Het "afscheid van de zomer" en de opening van een nieuw muzieksei zoen in kasteel Groeneveld is naar alle waarschijnlijk nooit zo groots gevierd als dit jaar. Zaterdag 27 augustus vindt op het rondeel de grote Zomershow plaats, die aan vankelijk voor 11 juni was ge pland, maar door weersomstan digheden moest worden uitge steld. Om half acht begint dit spectaculaire feest van muziek, zang en dans. Op een groot podium van meer dan 100 vier kante meter brengen vierhonderd me dewerkers onder een feeërieke verlich ting een oog- en oor- strelende show zo als nooit eerder vertoond. Medewer king verlenen: Harmonie Crescendo o.l.v. van Wim Vedder, Muziekgezel schap ConVo o.l.v. van Bert Nellen- stijn, Baarns Mannenkoor o.l.v. van John Roos, Baarns Dameskoor o.l.v. van Amèl van der Hulst, Drumbands van Crescendo en Oosterkwartier en Lapré Dance Company o.l.v. van Cas- par Lapré. De organisatie is in handen van Kasteel Groeneveld en Baarnse Muziekkring. Regie en algehele lei ding: Caspar Lapré. De show begint om 19.30 uur. Het meebrengen van een stoeltje is niet no dig; op het rondeel zullen tribunes wor den opgesteld die aan ruim 1200 bezoe kers een zitplaats bieden voor een goed en comfortabel overzicht op de hele show. De entree bedraagt f 10,-. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij o.a. Kas teel Groeneveld en de VW Baarn, en voor zover niet uitverkocht, op de avond van de uitvoering aan de ingang, vanaf 19.00 uur. Telefonisch reserve ren is ditmaal niet mogelijk. De kaarten voor de uitgestelde show van 11 juni blijven geldig. Onder de titel "Bloemkunst '94, afscheid van de zomer" zal voor de vijfde keer in successie een schitte rende bloemenshow in en rondom Kasteel Groeneveld te bewonde ren zijn. De show is te zien van za terdag 3 t/m zondag 11 september. Dit jaar zal een team van de firma Zuid koop Plant/aardig uit De Lier de in richting van de tentoonstelling verzor gen. Stuk voor stuk gerenommeerde bloemkunstenaars onder leiding van ex-wereldkampioen Xander Zijlmans. Zuidkoop is een autoriteit op het ge bied van de bloemkunst. Zij verzorgen bloemententoonstellingen, demonstra ties en lessen in alle delen van de we reld. Daarnaast zijn ze adviseur/ontwerper van de belangrijkste bloemenevene- menten in Nederland zoals bijvoor beeld het Bloemencorso van Aalsmeer. In Kasteel Groeneveld wordt door een geselecteerde groep medewerkers een originele interpretatie gegeven aan het thema 'Afscheid van de zomer'. Klassiek en modern De tijd van de Barok, de Romantiek zo kenmerkend voor de sfeer van het Kas teel,-zal te vinden zijn in de creaties van arrangeurs. Maar ook de moderne vormgeving wordt niet geschuwd. Zo zal Kasteel Groeneveld opnieuw de plaats zijn waar klassiek en modern el kaar ontmoeten. Er zal gezocht worden naar een harmonieuze relatie met de beeldende kunst en de natuur. De aanwezigheid van het werk van een aantal Nederlandse kunstenaars en de Afrikaanse stenen beeldep in het park van Groeneveld zal zeker inspirerend werken. Deze prachtige beeldenten toonstelling vormt een extra attractie waardoor het zeer de moeite waard wordt een bezoek aan Bloemkunst '94 te brengen. Geurende rozen Er is voor gekozen een aantal thema's speciale aandacht te geven. Rozen, en met name de rijkbloeiende geurende rozen afkomstig uit de 'parfum naturel'- collectie van het bekende verdelingsbe- drijf Preesman uit Rijsenhout, worden op klassiek romantische wijze geschikt in de stijlkamers van het Kasteel. Dat deze geurende rozen zeer goed te combineren zijn in eigentijdse arrange menten is eveneens op deze etage te be wonderen. Deze neus- en oogstrelende bloemenpracht, verwerkt in een aantal exclusieve collecties Mobach keramiek, staat ook op stoere werktafels in de op zichzelf al imponerende gang te prijken. Anthurium en erotiek De relatie tussen Anthurium en erotiek zal op een subtiele manier op een viertal plaatsen op de eerste verdieping gelegd worden. Met medewerking van de Ne derlandse Anthurium Vereniging zul len hier in spectaculaire composities niet alleen de nieuwste maar zeker ook de meest bijzondere exemplaren van het huidige uitgebreide Anthurium sor timent geshowd worden. Beeldhouwer Eddy Roos zal hier o.a. zijn studies to nen. Cresco, toonaangevend in Carnivoren, werkt mee door spectaculaire vleese tende planten en bloemen beschikbaar te stellen die in een mysterieuze omge ving tentoongesteld zullen worden. De gezellige schouwkamer van het Kas teel wordt voor deze gelegenheid om gedoopt tot 'Geurkamer'. Een assorti- men geurende bloemen afkomstig van de Verenigde Bloemenveiling Aals meer in combinatie met de bontlustige Mobach collectie zal hier op eigenzinni ge wijze vormgegeven worden. Biedermeier bindwedstrijd Voorts wordt er in de Hasselaerzaal het resultaat van een binderij wedstrijd ten toongesteld. Een 25-tal bloembinders uit alle delen van Nederland geven hier het thema 'Biedermeier Variant' gestal te en strijden om de Groeneveld trofee '94 en een geldprijs van f 1.000,-. Er zijn overigens nog enkele inschrijvin gen mogelijk. Voor informatie kunt u bellen met Zuidkoop Plant/aardig b.v., 01745-14666, Florale objecten Het Koethuis dient deze dagen als de cor voor een tiental florale objecten die het thema 'Afscheid van de zomer' uit beelden. De leden van de Zuidkoop studiegroep voeren deze eigentijdse werken uit. Het 'Bamboe Informatiecentrum Ne derland', zal de kasteelbezoeker verras sen met een speciaal voor deze gelegen heid samengestelde collectie buiten bamboeplanten. Deze bamboeplanten gaan in combinatie met een uniek as sortiment Buxus snoeivormen uit Bos koop de entree van deze bloemkunst '94 vormen. Op de beide zondagen zal Bloemkunst '94 muzikaal omlijst worden door een aantal promenadeconcerten. De toegangsprijs voor Bloemkunst '94 en de beeldentuin bedraagt f 10,00 per persoon. Kinderen tot 12 jaar betalen f 7,50. Kinderen van 0 tot 6 jaar gratis. Museumjaarkaarthouders hebben op maandag gratis toegang. De overige da gen betalen zij f 5,00. Kasteel Groeneveld. Openingstijden tijdens Bloemkunst '94: van 10.00 tot 17.00 uur; tel. 02154-20446. bekostigen. Hoe noem je je stijl? Probeer een eigen stijl te ontwikkelen. Ik ben wel geïnspireerd door de impres sionisten. Maar ook door de oude meesters met hun zeegezichten en Hol landse luchten. Ik probeer ze ook wel na te schilderen als oefening. Niet origi neel maar wel moeilijk. Neem nou zonsondergang, in de natuur altijd even mooi, als je het probeert te schilderen wordt het bijna altijd kitscherig; mis schien is dat een kwestie van techniek. Hoe worden je schilderijen ontvangen? Heel verschillend: grappig, leuk, mooi, of ze vinden het maar niks en durven dat niet te zeggen. Het belangrijkste vind ik het plezier van het doen en - ex cuseer de slagersterm - het zal me een worst wezen wat men er van vindt, dat is toch een kwestie van smaak. Maar laten we eerlijk zijn, ik vind het toch wel fijn als mensen mijn schilderijen mooi vin dén. Mijn grootste fan is mijn vrouw, maar die zegt ook rustig als ze iets lelijk vindt. De expositie van olieverf-schilderijen van Ari Bant in Gezondheidscentrum 'De Bundeling' aan de Schoutenkamp weg 4, duurt van 5 september tot 31 ok tober. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.00-12.30 uur en 13.30-16.30 Bureau Soest Raadhuisplein 3, Soest Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 02155-19444 Fax 02155-17693 Openingstijden: dagelijks 07.00-23.00 uur Alarmnummer 06-11 Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Voor Nederlandse Soesters is er bij Trema'87 vanavond, woensdag 24 augustus, van 19.00 tot 21.00 uur "open huis". Er is gelegenheid informatie te verkrijgen over het cursusaanbod 1994/1995, het cur sistenmateriaal kan bekeken wor den en de docenten zijn aanwezig. Trema'87 biedt de Nederlandse Soes ters het komend cursusjaar de volgende cursussen aan: a. Basiscursus Nederlands Deze cursus is speciaal bedoeld voor mensen die moeite hebben met lezen en schrijven. Bekend is dat veel mensen dit probleem hebben. b. Algemene Ontwikkeling Onderdelen van deze cursus zijn: beter en vlotter leren lezen en schrijven; praktisch leren rekenen; maatschappij oriëntatie. c. Cursus administratieve en commu nicatieve vaardigheden Het niveau van deze cursus is hoger dan a. en b. Ook in deze cursus is het onder deel maatschappij-oriëntatie belang rijk. Deze cursus is een goede voorbe reiding op een beroepsopleiding of (vrijwilligers)werk. d. Kennismaken met de Engelse taal Er komen in onze taal tegenwoordig veel Engelse woorden en uitdrukkin gen voor: bijvoorbeeld op de televisie, in'de krant en in gebruiksaanwijzingen. e. Kennismaken met het toetsenbord Een korte cursus van 7 lessen als voor bereiding op de cursus omgaan met de computer. f. Kennismaken met de computer Een korte cursus van 9 lessen. Het inschrijfgeld voor de cursussen a. t/m d. en f bedraagt slechts f 25,-. Voor de cursus kennismaken met het toet senbord wordt f 15,- berekend. Het boekengeld (indien nodig) bedraagt f 35,-. De cursussen worden één keer per week gegeven. Er is voor alle cursussen kin deropvang aanwezig. Twijfelt u, of wilt u meer weten: bel dan Trema'87, Klaarwaterweg 5, tel. 25771, of nog beter: kom vanavond naar het Open Huis. Deze week is ook bij muziekver eniging PVO het nieuwe seizoen weer begonnen. Harmonie, drum band en showgroepen gaan aan de slag voor een actief muzikaal jaar. De Eemlander Blaaskapel (ook PVO!) is al eerder met de repetities gestart i.v.m. de Gildefeesten van aankomend weekeinde. Traditioneel wordt hier het zondagmorgenconcert verzorgd. Be langstellenden zijn vanaf 12.00 uur van harte welkom in de feesttent op het Gil- deterrein. Ook dit seizoen staat weer bol van de activiteiten. Op 29 oktober neemt het harmonie-orkest van PVO deel aan een concours in Veenendaal. Hier zal het orkest, door een vakjury beoordeeld worden op een aantal werken, zowel verplicht als vrij werk. Daarna, op 5 november, is het de beurt aan de showgroepen om samen met drumband en orkest in de schijnwer pers te gaan staan. In de zaal van het Griftland College zal de jaarlijkse show- en concertavond worden gehou den. Ook hier staan weer nieuwe mu ziekstukken en shows op het program ma. Natuurlijk kan ook PVO altijd nieuwe leden gebruiken. Momenteel kijkt de muziekvereniging uit naar een slagwer ker voor het harmonie-orkest, vooï élk muziekstuk uit ieder genre misschien de belangrijkste schakel in het orkest. PVO zit momenteel zonder en wil dit gat graag zo snel mogelijk opvullen. Bent u slagwerker, of bent u bereid daarvoor op korte termijn te gaan le ren? Neem dan eens contact op met het PVO-gebouw aan de Rembrandtlaan, tel. 22268. Voor meer informatie kunt u natuurlijk ook naar de seizoensmarkt komen die op het Raadhuisplein ge houden zal worden. Bij de PVO-stand kunt u alles te weten komen over alle groepen van PVO! Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Werken aan zelfvertrouwen Examen doen, solliciteren, het woord voeren in een vergadering, een lezing geven of een "moeilijk" gesprek voe ren. Er zijn tal van situaties waarin ons zelfvertrouwen extra op de proef wordt gesteld en als sneeuw voor de zon ver dwijnt. Heel vervelend, maar niet no dig. In deze cursus kunnen de deelne mers met wat theorie en vooral veel oe feningen leren hun zelfvertrouwen te vergroten, ook in moeilijke omstandig heden. Na het volgen van de cursus heeft u beslist minder last van "de zenu wen" in de genoemde bijzondere situa ties, maar ook het leven van alledag kunt u met meer vertrouwen tegemoet zien. Vanzelfsprekend is er ruimte voor persoonlijke inbreng van de cursisten. Aanvang cursus: dinsdag 4 oktober, 19.30-22.00 uur. Docenten: mevr. L.C.A. Madrigal en mevr. I. Baarspul. Cursusadres: Stichting Int. Vrouwen centrum, Smitsweg 313. Aantal lessen: 10. Cursusprijs: f 275,-. Conflicthantering Iedereen heeft wel eens te maken met een meningsverschil of ruzie op het werk of in de huiselijke kring. Waarom lukt het de één wel en de ander niet om zijn of haar gelijk te halen bij een me ningsverschil? Een conflict heeft grote invloed op ons gevoel van welzijn in ons dagelijks leven en kan leiden tot onno dig verlies of schade. De heer Römer, psycholoog en natuurgeneeskundige, zal u graag wegwijs maken in de wereld van de conflicthantering. Aanvang cursus: woensdag 28 septem ber, 20.35-22.05 uur. Docent: dhr. drs. J.M. Römer. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 6. Cursusprijs: f 80,- (syllabus f 22,50 via docent). Het kantoor van de Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9a, is vanaf 25 augustus weer vier keer per week geopend voor inlichtingen en inschrijving. Maandag en woensdag 13.00-16.00 uur: dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Extra openingstijden op zaterdag 27 augustus en 17 september, 10.00-13.00 uur. De Open Dag wordt gehouden op zaterdag 10 september, 10.30-14.00 uur, in de Muziekschool, Kerkplein 1. Op donderdagavond 15 september a.s. start er bij het Riagg een cursus voor ou ders van pubers. Deze cursus wordt ge organiseerd door de Preventie-afdeling van het Riagg-Amersfoort e.o. en het Adviesbureau voor Jongeren en Ou ders (AJO). Het doel is het contact tus sen ouders en kinderen gaande te hou den en te verbeteren. De cursus duurt 10 avonden. Er wordt een bijdrage van f 50,- per persoon voor de hele cursus gevraagd. Voor nadere informatie over de inhoud van de cursus, het opvragen van een in formatiebrief of voor opgave voor de cursus, kunnen ouders contact opne men met het RIAGG, tel. 033-603500 (Petra Windmeijer of Caroline Schaafs- ma). Donderdag 25 augustus: Bekroond met Oscar In 1921 gafEdith Wharton met haar ro man 'The Age of Innocence' een ont luisterend beeld van de Newyorkse so ciety rond 1870. Achter de fagade van fatsoen gingen roddel, achterklap en hypocrisie schuil. Martin Scorsese verf ilmde het verhaal over twee geliefden die elkaar nimmer zullen beminnen door de strenge etiquetteregels. De Newyorkse, jonge advocaat New- land Archer (Daniël Day-Lewis), staat op het punt een sociaal passend huwe lijk te sluiten met de rijke May Welland (Winona Ryder), als hij verliefd wordt op gravin Ellen Olenska (Michelle Pfei- fer). Zij is na een ongelukkig huwelijk met een Poolse graaf alleen naar New York teruggekeerd. De plaatselijke eli te roddelt gretig en fronst de wenkbrau wen: Een gescheiden vrouw! Gedrag en rituelen Edith Wharton becommentarieert, nu eens ironisch, soms genadeloos, dan weer vol mededogen, de zeden en ge woonten van de hogere kringen in het New York rond 1870, die zo mogelijk nog pretentieuzer probeerden te zijn dan de Engelse aristocratie. Een inti- grerende roman die zich het beste laat lezen als een antropologische studie van gedrag en rituelen van de in zichzelf gekeerde, bijna autistische Newyorkse upper class. En wat leent zich beter voor het blootleggen van de collectieve hypocrisie dan een grote, onaanvaard bare liefde? Menselijke bekrompen heid tegenover de verwoestende kracht van het hart. Close up Om het belang van etiquette te accen tueren heeft Scorsese veel gebruik ge maakt van close up opnamen. De fines ses van bal, theaterbezoek, ontvangsten en diners worden met een weelde aan details aan de kijker gepresenteerd. De camera verlustigt aan prachtige baljur ken, toont hoe waaiers en toneelkijkers gehanteerd worden, lekkerbekt langs weelderige tafels voj voedsel en drank en geeft de toeschouwer les in de schik king van tafelzilver. Martin Scorsese's keus voor 'The Age of Innocence' lijkt bizar, omdat hij zich in zijn films meestal bezighoudt met ge- welddadige ontsporingen in de uitzicht loze marge van de samenleving (Mean streets, 1973); (Taxidriver, 1976); (The last temptation of Christ, 1988). 'The Age of Innocence' past qua the matiek wel in zijn werk. De films gaan over individuen die in de clinch liggen met de maatschappelijke werkelijke heid, met collectieve waarden en nor men. Scorsese: "Het stelsel van onge schreven wetten. Wat je wel en wat je niet mag doen, dat intrigeert me. Ik be-l studeer de regels en gewoontes. Ik laat rituelen zien." Edith Wharton 1862-1937) wist waar over zij het had toen zijn de roman schreef. Als dochter van een rijke New yorkse zakenman groeide zij op in het Victoriaanse morele en sociale keurslijf waarin de elite zichzelf gevangen hield. Toen Wharton een eind maakte aan haar gearrangeerde huwelijk, maakte zij zich in de Newyorkse elite onmoge lijk. Ze vertrok naar Frankrijk en ont popte zich als een produktief (40 titels) literair talent. Met 'The Age of Inno cence' won zij in 1921, als eerste vrouw, de Pulitzer Prize. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 5,-. "De kunst behaagt geen consu ment, geen koopcijfers. Kunst is puur. Kunst is ideëel." Dat zei de architect Leo Heijdenrijk bij de opening van de tentoonstelling 'Mondriaan als aansteker' in het museum Flehite te Amersfoort (tot half september). Nog tot en met 11 september kunt u te recht in de Beeldentuin aan de Bos straat, waar een zomerexpositie wordt gehouden van talrijke sculptures. "Een speurtocht naar de zin van dit bestaan," schrijft Joseph Vandersteen in de inlei ding van de fraaie catalogus, die de Ha zelaar over deze tentoonstelling 'Beel den in Soest '94' heeft samengesteld. In mijn laatste oproep aan de van vakantie teruggekeerde kunstliefheb bers in Soest vestig ik vandaag de aan dacht op de in Duitsland geboren Beeldhouwer Peter H. van de Locht (1946). Sinds 1969 woont en werkt hij in Nederland. Zijn fijnzinnige creaties hebben iets geheimzinnigs, iets ma gisch. Volgens Vandersteen schijnt de vraag wat leven is en wat groei inhoudt, de in spiratiebron te zijn van deze kunste naar. Zijn veelal plantaardige vormen maken op de beschouwers in eerste in stantie een vervreemdende indruk. On zin natuurlijk, het zijn gewoon prachti ge, zachtstenen beelden. Binnen in de galerie van de Hazelaar schrik je hele maal van zijn verwarrende, witte en zwarte constructies: 'Götterhochzeit' en 'Nachtkörper', beide van hout/po lychroom. Zijn beelden geven zin aan ons bestaan. Ook in Soest waar de kunst, weer zware tijden tegemoet gaat, als het aan de be leidmakers in het gemeentehuis ligt. Immers wat van waarde is, is weerloos, schreef Lucebert bij zijn leven. Behalve Van de Locht exposeren ook Henk Maassen, Guido Messer, Jan Timmer, Joop Wouters en onze eigen Lied Zwagerman. De Hazelaar is gratis toegankelijk van maandag tot en met vrijdag 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. J.V. Peter van de Locht is een van de kunstenaars die déze zomer met opvallend werk in de Beeldentuin aan de Bosstraat in Soest te zien zijn. Men kan er tot 11 september nog gaan kijken. 09 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Diehl, William: Het teken van het beest. Een gehate advocaat uit Chicago krijgt uit wraak een zaak toegewezen die hij onmogelijk kan winnen: de verdediging van de bijna ter plekke gearresteerde moordenaar van een geliefde bisschop. Een buitenge woon spannend en goed opgebouwd verhaal. Dyan, Sheila: Geflambeerde liefde. Humoristisch boek over het leven van een vrouw, waarin desserts en blind dates een centrale rol spelen. Follett, Ken: Een gevaarlijk fortuin. Ondanks tegenslagen en duidelijke tegenwerking slaagt een jonge telg uit een Londense bankiersfamilie er ruim een eeuw geleden in, door te dringen tot de top van het bedrijf. Een realistische roman vol sensatie, macht, hartstocht en misdaad. Friedman, Philip: Dilemma. Door verdwenen of tegenwerkende getuigen dreigt de eerste grote zaak van een assistent officier van justitie, aanranding met moord, een fiasco te worden. Goed geschreven, knap op gebouwde roman. Hall, Unity: Lied van de wind. In 1686 wordt een Engelse vrouw verbannen naar een eiland in het Ca- ribisch gebied, waar ze als slaaf wordt verkocht. Een roman vol his torie en romantiek. MacGuire, Christine: Een stille schreew. Een officier van justitie die het on derzoek leidt naar de moorden op jonge Latijnsamerikaanse vrouwen in Californië, raakt persoonlijk zo zeer bij de zaak betrokken dat haar leven wordt bedreigd. Rampenreizen uit de wereldlitera tuur. 14 reisverhalen, die alle min of meer rampzalig verlopen zijn. De verschillende schrijvers zorgen voor een levendige, spannende en meestal humoristische bijdrage. Selby, Philip: Oase der dromen. In het Beiroet van de jaren zestig spelen zich in het leven van de jetset mysterieuze zaken af. Een spannen de roman met veel sensatie, macht, geweld en intriges. Wetlaufer, Suzy: Het laatste oor deel. Wanneer een jonge Amerikaanse journalist een tiener ontmoet, die voor een drughandelaar moorden pleegt, verandert dat haar denken en haar leven. Thriller met een verras sende ontknoping. Informatieve boeken 638.4 Hamilton, Geoff: Tuinieren in de praktijk: het complete hand boek voor de tuinier. Handboek voor beginnende en gevorderde tuiniers. Met vele prach tige foto's en tekeningen. 622.2 Kinderpartijtjes: 25 feest taarten. Boekje met diverse ideeën voor ver jaardagsfeestjes. 369.4 Op de koop toe: weggever tjes in Nederland. Historische beschrijving van de ge schenken, die door de fabrikanten van Nederlandse produkten werden weggegeven, zoals de bekende Ver kade-plaatjes, boekenweekgeschen ken etc. 774.4 Voge, Peter: The complete Rietveld furniture. Overzicht van alle meubelontwer pen van Gerrit Rietveld. Prachtige uitgave, mooi en aantrekkelijk geïl lustreerd. De beste keus voor Icwe en gezelligheid Aanvang cursussen va 26 september Voor (echt)paren èn jongeren Van beginners t/m topk Nu ook jazzdance voor c 12 lessen (dinsdag- donderdagmorgen) Op 14 september en/of 17 septi start wederom een cursus biogral der leiding van de pedagogen Mii Bree en Sanja van der Veer. In ieders leven zijn belangrijke punten aan te wijzen. Iedereen ke rijtje baby, peuter, schoolkind, volwassene. De ontwikkeling gag ter door. Er zijn belangrijke groeii lijkheden bij 28,35,42, etc. Soms metamorfosen te ontdekken van levensfasen. Door middel van gesprekken en 1 zinnige activiteiten, zoals boetsei tekenen, gaan de deelnemers aai cursus op zoek naar algemeen -n lijke motieven in de levensloop, vooral naar ieders eigen Ievensr ven. De cursus bestaat uit zes lessi woensdagochtend of zaterdagoc van 9.30 - 11.30 uur. Voor inlichtingen kan gebeld w met de "Bereklauw". Steenhofi 63, tel. 19176ofmetMiekedeBri 24036. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden op dag, zondag en algemeen erkende f( gen, tel. (035) 245555. Samenwerking Psychologen in de lijn Praktijk voor diagnostiek, psychok begeleiding, opvoedingsadviezen ei chotherapie. Volgens afspraak, tel. z Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9 10.00 uur, tel. (03463) 51789 of 52 Nazorg borstkankerpatiënten Informatie: Borstkanker informa trum Utrecht (BIC), tel. 030 - 3199 t/m. vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en vóór, tijdens en na de ziekenhuisoj Informatie: mevr. M. Vrieling, tel. 1 Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-21.00 uur, ring 31A (Vrouwenhuis), Amersfot (033) 16612. Als je anoniem wilt blij\ dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen, dag 19.00-21.00 uur; woensdag 18.00 uur; donderdag 19.00-21.00 u (030)322020. Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op I rein van de bijstand kunnen daarmee bij de werkgroep Vrouwen in de Bi telefonisch dagelijks 12.00-13.00 18.00 uur. Soest: tel. 17431 of Spreekuur: elke 2e vrijdag van de i 10.00-11.30 uur, in het Interna Vrouwencentrum. Smitsweg 313. Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsbesteding en mensen bij elkaar die samen iets wille op het gebied van hobby en interesst bus 3074, 3760 DB Soest, tel. 13 14650. VTO-samenwerkiiigsverband Vroegtijdige Onderkenning Ontwik! stoornissen bij kinderen, postbus 241 AE Amersfoort, tel. (033) 637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voor slacl van misdrijven en verkeersongevall 27719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch bereikba Soest, Soestdijk Soesterberg: tuss* en 23.00 uur: tel. 02155-27719; 23.00 en 7.00 uur: via de meldkamei Amersfoortse politie, tel. 033-6666 Al Anon-groep Soest Steun aan familie van degene die ovi veel drinkt of dronk, tel. 12331 of 15474 Baarn. Ouders van een overleden kind Landelijke zelfhulp-organisatie. K adres: Eveline Mossel, Weegbreestri 3765 XR Soest, tel. 14310. Thuishulpcentrale Eemland De THC biedt partners en familie menterenden, van chronisch zieken ders van verstandelijk of lichamelijk dicapte kinderen hulp door actief of oppassen door vrijwilligers. Inform. 033-631334. Thuiszorg/Maatschappelijk Wei Stichting Thuiszorg en Maatsch: Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest Grothestraat 74, 3764 CN Sot 02155-19004. fax 02155-26588.

Soester Courant | 1994 | | pagina 18